توضیح در باره فایل صوتی ، گفتگو با بازجو

توضیحاتی در رابطه با اتهامات اخیر به آقای احمد باطبی به قلم خودشان و انتشار قسمتهای حذف شده از فایل اصلی

اخیراً فایل صوتی با عنوان " مکالمه محرمانه احمد باطبی با معاون وزارت اطلاعات " در فضای مجازی اینترنت منتشرشده که توضیحات زیر برای تنویر افکار عمومی ارائه میگردد .

این فایل صوتی واقعی بوده و دقیقاً صدای خود من است .

 در سال 2008 میلادی و پس از پناه بردنم به حزب دمکرات کردستان ایران در خاک عراق ، بازجوی ویژه من در وزارت اطلاعات ، شماره تلفنم را یافته و با من تماس گرفت . این تماس به اطلاع حزب دمکرات کردستان ایران رسید . حزب از من خواست که در صورت تماس مجدد صدای مکالمه را ضبط و تلاش کنم هدف و خواست اصلی وزارت اطلاعات را دریابم .

در مکالمه بعدی طبق برنامه عمل شده و فایل ضبط شده آن در اختیار حزب قرار گرفت .

 پس از آن به تشخصی حزب شماره تلفن من تغیر کرد و مسئولین حزب دمکرات بعد از برسی این گفتگوی تلفنی ، نامه ای را به سازمان ملل متحد نوشتند و ضمن هشدار به خطر های موجود از این سازمان خواست تا بلا فاصله من را از عراق خارج کند .

طبعاً صحت این ادعا و این نامه از حزب دمکرات قابل پرسش است

در سال دو هزار و هشت و پس از ورودم به خاک آمریکا مطلب کوتاه طنزی را با این مظمون که " تا به حال بازجو من را بازجویی و استراق سمع میکرد ، حالا من او را بازجویی استراق سمع کردم " نوشته و با توضیح مختصری در باره این تماس به همراه فایل صوتی ، آن را در سایت قدیمی ام  منتشر کردم .

 اما در تاریخ بیست و هشت جولای 2012 ، چهارم شهریور 1391  این فایل صوتی به صورت دستکاری شده و  گزینشی و همچنین به همراه توضیحاتی جهت دار و غلط و به منظور القاء ارتباط ویژه با وزارت اطلاعات در یوتویب بازنشر داده شد .

در اولین مصاحبه ام در تاریخ هفده تیر هشتاد و هفت  با وبسایت روز آنلاین  با عنوان "داستان آن فرار بزرگ " به صراحت و به صورت علنی در باره داستان گفتگو با بازجویم در خاکعراق و ضبط فایل صوتی آن صحبت کرده و گفته بودم :

" ... اتفاق بعدی که افتاداین بود که ما سعی کرده بودیم ذهن ها را به این سمت ببریم که من در ترکیه هستم؛ ‏اما وزارت اطلاعات تلفن شخصی من را که فقط یو ان داشت ، پیدا کرد و در عراق به من زنگ ‏زدند. گفتند باید برگردی ایران. برو خودت را به کنسول ایران معرفی کن. بعد ما خودمان به تو ‏پاسپورت می دهیم.بهت کمک مالی می کنیم که هر جا خواستی بروی. از این چیزها.من صدایشان را ‏ضبط کرده ام.‏

روز آنلاین : وقتی صدای آنها را شنیدی چه حالی پیدا کردی؟

تعجب کردم.چون آن شماره را کسی نداشت. البته می دانستم که آنها به لحاظ تجهیزات جاسوسی خیلی ‏دست شان باز است و می دانستم که آنقدر مجهز هستند که می توانند جای من را پیدا بکنند.ولی به هر ‏حال وقتی تلفن زدندحزب دموکراتی ها یک نامه به سازمان ملل نوشتند و گفتند ما اطلاعاتی داریم که ‏نشان می دهد جان احمد باطبی در خطر است و باید اورا هر چه زودتر از عراق خارج کرد.... " ( لینک – سند – فریز صفحه )

یا در نمونه ای دیگر پنجم مرداد 1387 در گفتگو با رادیو زمانه مجددا به این فایل صوتی ضبط شده اشاره کرده و گفته ام :

"... من آن موقع تحت حمایت «حزب دمکرات کردستان ایران» بودم که از طریق پیگیری آن‌ها این تیم شناسایی شد. این حزب، گزارش کاملی از این شرایط و تعقیب من از سوی نیروهای امنیتی ایران را به دفتر سازمان ملل در اربیل‌ فرستاد و بر مبنای آن خواستار شد که من را هرچه سریع‌تر از عراق خارج کنند.

وزارت اطلاعات حتی تلفن خصوصی من را پیدا کرد و به من زنگ زدند. من حتی صدای بازجوی خودم را ضبط کرده‌ام. منطقی نیست که وزارت اطلاعات ایران تا این حد پی‌گیر کسی باشند که خودشان رهایش کرده‌اند که برود.
من در اولین فرصت، گزارشی کامل از چگونگی خروجم همراه با اسناد و مدارک و فیلم‌های گرفته شده، منتشرخواهم کرد. یک فایل صوتی هم از بازجویم دارم که در آن او تلاش می‌کند که مرا به ایران برگرداند.
در این فایل او از من می‌خواهد که به کنسول‌گری ایران در اربیل بروم و از آن‌جا به ایرانبازگردم؛ با این وعده که آن‌ها این خروج مرا نادیده می‌گیرند و خودشان برایم پاسپورت صادر می‌کنند که از ایران هر جا که خواستم بروم. ... " ( لینک – سند – فریز صفحه )

فایل صوتی این مصاحبه را رادیو زمانه هنوز در سرور سایت رادیو و زمانه در " این آدرس " ( از دقیقه 21:55 تا 25:47 دقیقه ) موجود است . این مصاحبه را میتوانید هم از سرور رادیو زمانه و هم در این سایت بشنوید.

 زمان نسخه اصلی این گفتگو 22:19 ثانیه است که این ناشر این صدا ، در کمال بی اخلاقی بخش هایی از این صدا را سانسور کرده و تنها 19:45 ثانیه از آن را منتشر کرده است . از این رو هم قسمت های سانسور شده و هم نسخه کامل این فایل صوتی برای اطلاع عموم منتشر میشود 

 

بخش های سانسور شده این فایل صوتی

  

نسخه کامل این فایل صوتی

 

این فایل صوتی نه گفتگویی محرمانه بوده و نه مکالمه ای ویژه . من در این مصاحبه ها حتی وعده انتشار این فایل صوتی را هم داده بودم . بنا بر این باز نشر ناقص و دستگاری شده  فایل صوتی که پیشتر از سوی خودم منتشر شده و در مصاحبه هایی علنی نیز داستان آن روایت شده ، به همراه توضیحاتی جهت دار و غیر واقعی ، اقدامی غیر اخلاقی است که پیشتر تر نیز از سوی منبع منتشر کننده آن بر علیه من و دیگر فعالین سیاسی و اجتماعی شاهد بویدم .

احمد باطبی واشنگتن . 28 جولای 2012

عباس فخرآور را بیشتر بشناسیم ( قسمت اول )

عباس فخرآور را بیشتر بشناسیم ( قسمت دوم )

منبع: 
http://ahmadbatebi.com/statements/297-2012-07-28-20-03-20
انتشار از: 

         

 

دیدگاه‌ها

تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اکنون فایل صوتی دوباره کار می کنه

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
فایلهای صوتی که تو سایتیت با sw flash player گذاشتی کار نمیکنن ، چک کن لینک ها رو

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای دری گرامی ، حدس شما درست است . من ایشان را مدت ها بود که میشناختم . اساساً همه متهمین در زندان یازجویانشان را میشناسند . این بازجو ها حتی در بیرون زندان هم با متهم همراه هستند . آنها یک بازجوی ثابت دارند که به او کارشناس و یا مسئول پرونده میگویند . من در تمام طول زمان مرخصی باید زیر نظر ایشان میبودم . هر چا میرفتم باید ایشان میدانستند. و یا اگر از شهر خارج میشدم باید ایشان آگاه میبودند . حتی اگر از تهران به کرج و منزل خانواده ام میرفتم . قدری خاطرات و یا تجربیات زندایان سیاسی را مطالعه کنید متوجه میشوید . در ضمن من در این گفتگو قرار بود صدای مکالمه را ضبط کنیم . و جهت گفتگو را به سمتی ببرم تا بازجود ضمن اعتماد به من و اطمینان از اینکه ممکن است بتواند من را به برگشتن قانع کند ، به بازگویی خواسته هایش از من بپردازد . شما اگر قدری با دقت گوش کنید میبینید بازجو وادار میشود تمام مطالباتش

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
من با کمال بی طرفی نوار را گوش کردم و این نوشته را هم خواندم. بدون پیشداوری. ولی از یک چیز خیلی تعجب کردم. آقای باطبی با بازجویش مثل دو دوست خیلی نزدیک حرف می زند. خیلی نزدیک. گویی از سالها قیل با هم آشنا هستند. انگار بازجو با یکی از همکارانش صحبت می کند. آقای باطبی جوابتان چیست؟