چرا خامنه ای از افزایش قیمت دلار سود می برد؟! چرا تحریم های اقتصادی تنها به نفع خامنه ای است...!

چند نکته است که وقتی آنها را کنار هم می چینیم، می بینیم که داستان از چه قرار است:

به دلیل تحریم های بانکی، نفت و محصولات نفتی و همینطور مواد معدنی صادراتی ایران(چون سنگ آهن) را تنها چین می خرد و صد البته که زیر قیمت واقعی! یعنی در این میان مردم اموال مردم ایران است که به یغما می رود.

بنا بر گزارشات، قیمت دلار در بازار تهران به 1550 تومان رسیده است(منبع).

 
در اثر افزایش قیمت دلار،  فشار اقتصادی بر دوش مردم بیچاره ایران  است و کسی که این میان سود می کند، خامنه ای است!
 
چند نکته است که وقتی آنها را کنار هم می چینیم، می بینیم که داستان از چه قرار است:
 
-         به دلیل تحریم های بانکی، نفت و محصولات نفتی و همینطور مواد معدنی صادراتی ایران(چون سنگ آهن) را تنها چین می خرد و صد البته که زیر قیمت واقعی! یعنی در این میان مردم اموال مردم ایران است که به یغما می رود.
-         طرف های چینی، حتی به چپاول و ارزان خریدن کفایت نمی کنند، تحریم ها را بهانه می کنند و در قراردادها، رژیم ایران را مجبور می کنند که به جای پول از چین کالا تهیه کند!
-         خامنه ای بابت فروش نفت و ...، رشوه های کلانی از چینی ها دریافت می کند. به دلیل تحریم های بانکی، خامنه ای امکان جا به جا کردن پول و واریز کردن این رشوه ها به حساب های بانکی خودش را در خارج ندارد. (به عنوان مثال دو سال پیش دولت انگلیس مبلغ یک میلیارد و شش صد میلیون دلار پول خامنه ای را در یکی از بانک های انگلیس شناسایی و  بلوکه کرد!) منبع و منبع
لذا خامنه ای نیز مجبور است پول رشوه دریافتی را به صورت کالا از چین دریافت کند.
-         حال با یک محاسبه سر انگشتی می توان دریافت که چرا خامنه ای از افزایش قیمت دلار، سود می برد.
فرض کنیم خامنه ای مبلغ یک میلیارد دلار از طرف چینی به عنوان رشوه طلب کار است و از چین کالا می خرد که در ایران بفروشد، وقتی قیمت دلار هزار تومان باشد، خامنه ای یک هزار میلیارد تومان پول در ایران خواهد داشت، ولی اگر دلار هزار و پانصد تومان باشد، خامنه ای یک هزار و پانصد میلیارد تومان پول در ایران خواهد داشت!
-         چرا خامنه ای در صدد نابودی صنعت ایران است؟!
     نکته اینجاست که اقتصاد ایران، نیازی به واردات افسارگسیخته از چین ندارد، به یاد بیاوریم که ما صنعت نساجی و فولاد و ... داشته ایم.
نکته اینجاست، خامنه ای به خوبی می داند که اگر مثلا صنعت نساجی در ایران همچنان استوار بماند، دیگر نیازی به واردات لباس از چین نخواهد بود، لذا سیاست های دولت را طوری تنظیم می کنند که صنعت نساجی ورشکسته شود.
به سادگی تعرفه گمرکی واردات پوشاک را کاهش می دهند، در نتیجه کالای چینی با قیمت خیلی کم وارد بازار ایران می شود و صنعت نساجی ایران ورشکسته می شود.
-         نکته مهم دیگر این است که اصولا تنها خامنه ای است که از تحریم ها سود می برد، چون به دلیل وجود تحریم ها، بازرگانان ایرانی عملا امکان فعالیت اقتصادی ندارند، اما خامنه ای با زد و بندی که با طرف چینی دارد، به راحتی به فعالیت اقتصادی کثیف و پول ساز خود ادامه می دهد.
 
نوشته  مرتبط قبلی: 
 
نوشته های دیگر امروز من:
 
 
 
 

منبع: 

وبلاگ گمنامیان

بخش: 

انتشار از: 

دیدگاه‌ها

افزودن نظر جدید

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را بدون فاصله وارد کنید.