«صفحه شما»

دوستان و خوانندگان عزیز، امکان کامنتها واقعا به شما تعلق دارد. هدف ما ایجاد محیطی دوستانه برای تبادل نظر است. آزادانه نقد، نظر، خبر، تفسیر، تحلیل و... بنویسید اما خواهش می کنیم بدون نام بردن از اشخاص حقیقی و حقوقی در کمال امنیت برای خود و دیگران فضایی ایجاد نمائید که بدور از توهین و اتهام و جوسازی و مسموم کردن محیط تبادل نظر باشد. توجه داشته باشید کامنتهایی که این موارد را در نظر نگیرند، منتشر نخواهند شد.

لطفا اعتراض، انتقاد و پیشنهاد خود را به آدرس info@iranglobal.info ارسال کنید. از پاسخ به اعتراضات در کامنتها معذوریم.

دیدگاه‌ها

نام: 
جمال
نظر: 
اویل پرایس: عراق بە دو کشور تقسیم و کوردستان فورا واجد عضویت در اوپک خواهد بود.
بر طبق گزارشی کە سایت “اویل پرایس” منتشر نمودە اس، عراق که دومین تولیدکننده بزرگ اوپک است، ممکن است ماه جاری با اختلال قابل توجهی در صادرات نفتش روبرو شود. مردم اقلیم کوردستان که یک منطقه نیمه‌خودمختار در شمال عراق است، ٢٥ سپتامبر در یک همه‌پرسی برای استقلال ملی شرکت خواهند کرد.در بخشی از این گزارش آمدە است کە “اگر این همه‌پرسی همان طور که انتظار می‌رود رای بیاورد، کوردستان ممکن است فرآیند استقلال یافتن رسمی از عراق را آغاز کرده و این کشور به دو بخش تقسیم شود.”

نام: 
سازاخ
نظر: 
آلفرد روزنبرگ (۱۸۹۳ تالين، روسيه-۱۹۴۵ نورنبرگ آلمان) معلم آدولف هیتلر و پدر مسلم نازيسم و SC TABA ايدئولوگ شماره ۱ آلمان نازي بود. وي جزو افراد معدودي بود كه در دادگاه رسيدگي به جنايات نازيسم در نورنبرگ محاكمه و محكوم به اعدام شد. محكوميت وي اما نه بخاطر توليدات ايدئولوژيك وي، بلكه بخاطر مسئوليتهاي اجرايي وي در دستگاه اجرايي هيتلر بود. چنانچه وي مثل آندرش رتزيوس و گوستاو رتزيوس (پدر و پسر سوئدي، مخترعين و مبلغين "بيولوژي نژادشناسانه") تنها در ساحت "نظريه" به كار پروردن و تبليغ نازيسم پرداخته بود، طبق قوانين آنروز (و امروز) ازنظر حقوقي، جرمي متوجه او نبود و نيست.
كارهاي فكري آقای ناصر کرمی بي هيچ اغراقي، از هر جهت شبيه كار آلفرد روزنبرگ در پر و بال دادن به ايدئولوژي پانپارسیسم است. ايران امروز، مثل آلمان بعد از جنگ جهاني اول، دچار يك خلاء فكري و آرماني است.
نام: 
ناصر کرمی
نظر: 
به کاربر گرامی،...رازیانه... لطفأ از این فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر و متافیزیک خود دست بردارید، اگر شما به نیروی فکر و خلاقیّت سکولار انسانها اعتقادی ندارید من دارم. انسانها با خردگرایی و نظم و ترتیب همه چیز را میتوانند تغییر دهند، اسلحهء و ابزار خلع سلاح این دو گروه از مردمان نامبرده برقراری دمکراسی و سکولاریسم و حاکمیّت یک حکومت سکولار دمکرات با یک سیستم پارلمانی است که قدرت سیاسی و اقتصادی غیر متمرکز و بر اساس شایسته سالاری باشد.
نام: 
منوچهر
نظر: 
آقای کرمی عزیز،
استان فارس شما دیگر آن فارس سابق نیست. بیش از نیمی از مردم آن را اعراب خوزستان و جنوب ایران تشکیل می دهند که بیشترشان پس از انقلاب به آن استان آمدند. سری به دیار پیشین خود بزنید. شما اگر به کرد بگویید ایرانی هستی، باید پنهان بشوی که دستش به شما نرسد. تمدن های عیلامی و بابلی و سومری را که هخامنشیان بی وجود آنها معنی نمی دهند، در کجای این معادله قرار می دهید؟
نام: 
آ. ائلیار
نظر: 
هست یا نیست مساوی کمترین انرژی:

برگردیم به خلاء گوانتم: و بگوییم حالت یا محیطی ست که کمترین انرژی را دارد. حال فرض کنیم این خلاء موجود فاقد کمترین انرژی ست. آیا چنین فرضی میتواند ممکن باشد؟ متاسفانه یا خوشبختانه پاسخ منفی ست، چرا؟ چون همین که فرض کردیم خلاء وجود دارد ، وجود خلاء برابر با کمترین انرژی ست. یعنی وجود هیچ برابر با کمترین انرژی ست. در غیر این صورت خلاء یا هیچ نمی تواند وجود داشته باشد و عدم آن نیز خودش یک وجود یا هستی ست. درواقع باز هم برابر با کمترین انرژی ست.
خلاء یا هیچ چه وجود داشته باشد و چه وجود نداشته باشد - که نبودنش نوعی بودن است- ومساوی نوعی وجود ، برابر « کمترین انرژی» ست.
عجیب به نظر میرسد. چطور ممکن است بود و نبود یک چیز، برابر با چیزی باشد، و فرقی بین هست و نیست اش نباشد؟ بهرحال بخواهیم نخواهیم در مورد وجود یا عدم « خلاء گوانتم» قضیه چنین است.
نام: 
خرسند
نظر: 
جناب اقبالی کدام جمله ترامپ این معنی را داد که " همه جهان می فهمند که مردم ایران از رهبرانشان بسیار می ترسند" ؟
نام: 
رازیانه
نظر: 
جناب کرمی،
وقتش رسیده گه شما از این رویا ها بیرون بیائید و از این ادبیات" بودند و خواهند بود"، "شدند وخواهند شد" دست بردارید و با با واقعیت سازگار کنید. شما با چه قدرتی میخواهید این دو جبهه را خلع سلاح کنید؟ فکر میکنم در سینما دارم فیلم تارزان را میبینم! اسب رویایی شما از استبل فراری شده. دگرگونگی و پیشامدهای تاریخی بدست من و شما عوض نمیشوند . اراده گرایی مساوی با شعار و عربده سیاسی است.
نام: 
آتوسا نجف لوی
نظر: 
امیدوارم دوستان صاحب نظر! با دقت بیشتری کامنت های ارسالی را بخوانند.
۱_زمان به رسمیت شناخته شدن آذربایجان(۱)
۲_تعریف استقلال


نام: 
lachin
نظر: 
آقای کرمی...1-.همانطور که آریا پرستان ادعا میکنند در این سرزمین 13000 هزار سابقه تاریخی دارند و ترکان هم در این سرزمین هزار و اندی سال حکومت کرده اند.اگر ما ترک ها الان باعث (( عقب مانده گی )) شما شده ایم , لطف بفرمائید بگوئید که شما در عرض این 12000 هزار سال در کجا تشریف داشتید که این جامعه را از عقب مانده گی در بیاورید.
2- آقای کرمی , ژورنالیست مدرن که ایران را میخواهید به جهنم تبدیل بکنید ,آیا یکی از یاوران حضرت محمد و آورنده گان دین اسلام (( سلمان فارس )) بود و یا اینکه (( سلمان ترک)).؟
3- یکی از ویژه گی های استقلال آزربایجان و ملت ترک همین خواهد بود که بعد از طلاق سیاسی و جدائی از این بلاد آریائی ,شما به (( تمدن بزرگ)) زودتر خواهید رسید و موقعی که با سفینه های فصائی در بین کهکشهان ها با حرکت نزدیک سرعت نور فضا پیمائی میکنید ما ترک هم در دامنه های ساوالان و سهند
نام: 
Anonymous
نظر: 
اقای کرمی شما راست می گویید . ما ترکان آزربایجان مانع پیشرفت شما مردمان پارس هستیم. پس بهتر است که از شر این عضو مریض راحت شوید . اگر آزربایجان جنوبی مستقل شده و به راه خود برود اتوبان پیشرفت در برابر مردمان پارس نمایان می شود. استقلال آزربایجان جنوبی تنها راه نجات شما مردمان پارس است. شاد و به دور از آزربایجان باشید
نام: 
جمال
نظر: 
تصحیح میکنم < ترکمنهای کرکوک 100 ها کیلومتر با ترکمنهای تلعفر فاصلە دارند
نام: 
آ. ائلیار
نظر: 
"هیچ موجود" از " هستی و نیستی" درست شده: و هیچ نسبی ست:
---------------
از زاویه دیگر، مسئله هیچ و چیز را دقیق تر نشان دهیم:
برای درک موضوع از «مثال و فرض» استفاده میکنیم:
میتوان عنوان کرد، پیش از ذره ی اولیه یک « محیط گوانتومی» وجود داشت. «هیچ و چیز » از این محیط نتیجه شده. به عبارت دیگر، محیط از « هیچ و چیز» درست شده بوده . و این دو عنصر به هم قابل تبدیل شدن هستند. بدین طریق:
محیط گوانتومی مساوی 0 بود( هیچ). فرض کنیم محیط 0 مانند یک خط راست بود. اگر این محیط همیشه به همان حالت باقی میماند و هیچ اتفاقی نمی افتاد ، محیط هیچ یا 0 جاودانه بود.
نام: 
جمال
نظر: 
کرکوک بخشی از سرزمین کوردستان بودە و خواهد بود صدام هم نتوانست این شهر را از کوردستان جدا کند کرکوک با اینکە بخشی از سرزمین کوردستان هست ولی عربها ، تورکمنها و آسوریها و ارمنیها و کاکە ای ها ( اهل حق ) و کلدانیها ( یهودیها ) در این شهر زندگی میکنند در زمان صدام با سیاست تعریب تعداد زیادی کورد و ترکمن را از کرکوک بە جنوب کوچاندند و عربها را در خانە های آنها جا دادند کرکوک و کورد از هم جدا شدنی نیست بودن و تاریخ ترکمنها در شهر کرکوک نیز بە زمانی بر می گردد کە تورک عثمانی تمام سرزمینهای شام ( سوریە ) و عراق و فلسطین و اردن و عربستان و مصر و تونس را در اشغال خود داشت و مرکز این امپراطوری عظیم در قسطنتنیە ( استانبول ) بود امپراطوری عثمانی برای حفظ لشکریانش و تأمین امکانات لجستکی آن در سر تا سر این امپراطوری عظیمش پاسگا و یا چاپار خانە دایر کردە بود و مردانی تورک با خانوادهایشان در این
نام: 
lachin
نظر: 
خانم آتوسا...طلاق های سیاسی همیشه در طول تاریخ بوده و خواهد بود. ملتی که تصمیم به (( مستقل )) بودن می کند , شما نمیتوانید با زور و اسلحه نگه بدارید . البته تا مدت زمانی می توان این کار را بکنید ولی این طلاق به سرانجام خواهد رسید. خیلی ها سعی میکنند که حرکت ملی آزربایجان را با (( اقتصاد..اتحاد ...و دیگر پروپاگانداها )) به بیراهه بکشند ولی متاسفانه آنقدر عقل و منطق ندارند که شواهد عینی را ببینند....
خانم آتوسا.... ثروت ملی آزربایجان در (( زیر زمین این سرزمین )) نیست. بلکه درست بر عکس در بالای زمین و در ( مغز و افکار ) میلیون ها جوانان پر شور و دینامیک است که چنان وحشتی در بین تمامیّت خواهان ارضی انداخته است که شب و روز ندارند...شما ها خیال میکردید که تحقیر این ملت ترک بیش از 90 سال اثری نخواهد داشت؟ این ازدواج سیاسی ما ترک ها با ( آریا پرستان) چه نفعی برای ما تا بحال داشته است؟ فقط
نام: 
جمال
نظر: 
وردي عربي ..
سەید موقتەدا سەدر هەڵوێستی مەردانەو مرۆڤانەی خۆی دەرخست ..
دەڵێ دەبێ حکومەتی عێراق دەست لە دژایەتی کورد و کوردستان هەڵگرێ و ئەگەر کورد نەبوایە ئەوا لە ساڵانی نەوەدەکانەوە ئێمەی شیعە ئێستا لە گۆڕدا بووین ..
وەداوا لە شیعەکان دەکەم کە چیتر نازی بەعسی و تورکەکان ڕانەگرن سەبارەت بە کەرکوک و داواتان لێدەکەم لەگەڵ کوردکان بوەستن .
سوێند بەخوا کەرکوک کوردستانیە و ئێوەش باش ئەوە دەزانن .
وە کوردەکان مافی خۆیانە بڕیار لەسەر چارەنوسی خۆیان بدەن و ئێمە مافی ئەوەمان نییە دەست بخەینە کاروباری ئەوانەوە.
لەجێگای ئەوە لێپێجینەوە لە گەڵ گەندەڵکاران بکەن و چاودێری پارێزکاکانی ناوەڕاست و خوارووی عێراق بکەن، ئیتر واز لەو سیاسەتە فاشیلانەتان بێنن ..
چاومانە سید موقتەدا ..
سيد مقتدی صدر
نام: 
جمال
نظر: 
سازاخ عزیز نمیدانم شما این خبر را از کجا گرفتید کە کوردها سلاح پیشرفتەی المانی را علیە ترکمنها بە گار گرفتند ؟؟ دیشب در کرکوک چند جوان کورد داشتند برای امروز 2017,09,19 پستر برای فراخوان پخش میکردند کە با تیر اندازی یک مقر ترکمن بە جوانها یک جوان کورد کشتە میشود و 3 نفر کورد مجروح ولی کوردها جواب آتش ترکمنهائی کە توسط مالکی تحریک میشوند ندادند در هر صورت شهر کرکوک از نظر امنیتی کاملأ در دست کوردهاست و ترکمنهائی کە تراندازی کردند دستگیر شدند همین کل خبر است امروز هم یک تظاهرات بزرگ تودەای با شرکت کوردها تورکمنها و آسوریها و ارمنیها و اهل حق و کلیمیهای کرکوک در پشتیبانی از رفراندوم استقلال کوردستان انجام گرفت سازاخ در کامنت بعدی سخنان مقتدا صدر را کە امروز بیان داشتە بە زبان عربی و ترجمەی کوردی سعی خواهم کرد من هم ترجمەی فارسی آن را بگدارم توجە کن
نام: 
به خانم نجفلی
نظر: 
خدمت خانم نجفلی عرض کنم که ما تباری بنام آزری در دنیا نداریم. این تبار هم ساخته و پرداخته ایران گرایان آریایی و کومونیزم استالینی می باشد و گرنه کلمه آزری 100 سال پیش مفهومی نداشت. آنچیزی که برای ما روشن هست و سبقات تاریخی دارد تورکیت هست نه توهمات پان فارس ها! همین پسوند فامیل شما نشانه بارزی از تورکیت می باشد نه قفقازی بودن شما زیرا که در قفقاز علاوه بر توک ها ملل دیگری نیز وجود دارند.
ثانیا خدمت شما دوباره عارض شوم که اصلا کشور آزربایجان قبل از لنین (و به دنبالش استالین) برای خودش کشوری بود (و موسسش محمد امین رسول زاده) که در سازمان ملل به رسمیت شناخته شده بود! مطمئنا اطلاعات تاریخی تان خیلی گنگ و وارونه می باشد و بنابراین کمی خنده دار (و بحثتان شایسته جدی گرفتن نیست)!
ثالثا این جغرافیای ایران بود که حداقل در طول 1000 سال اخیر تحت تسلط و حاکمیت آزربایجان و تورکان آزربایجان بود.
نام: 
Anonymous
نظر: 
این مقاله لوایی بسیار هوشمندانه بود. برعکس مقالات دیگر که درام نوستالژی بود این مقاله به واقعیات و چه باید کرد پرداخته. آقای لوایی باید به این سبک نوشتن ادامه دهد و از ادبیات شاعرانه فاصله بگیرند. وقت شعر و شاعری گذشته است.
نام: 
سازاخ
نظر: 
علی عزیز، متاسفانه نظریات شما تماما نشات گرفته از دیدگاههای تنگ نظرانه راسیسم پانروسیسم لنین و استالین ، مخترعان تابوهای امپریالیسم و کاپیتالیسم برای مقابله با مدرنیسم آمریکا و اروپا، که دقیقا کپی پیس پانفارسیسم تنگ نظر، در جلد اسلام خمینی، آمریکا را جهانخوار و استکبار جهانی نامید، و طبق معمول تئوری توطئه و همه گناهها گردن امپریالیسم آمریکاست، پس هر چه فریاد دارید بر سر آمریکا بکشید، آسانترین فرمول ، آمریکا مقصر اصلی است تمام، تمام، دیگر نیازی نیست دنبال شیطان بگردید، آمریکا شیطان بزرگ است، خلق کرد، خلق کره ، خلق کرد ، خلق کره، تکرار و تکرار، من نمی دانم تا کی باید بخاطر مرگ یوری قاقارین در فضا، ما باید نوکری سوسیال امپریالیسم نژاد پرست روس را باید تحمل کنیم. قاقارین مثل مهر و تصبیح برای کمونیستها مقدس شده، دیگر کم مانذه از شنیدن هر چیزی در مورد سفر های فضایی هم منزجر بشویم.
نام: 
سازاخ
نظر: 
سلاحهایی مافوق مدرن و پیشرفته ایی که آلمان برای مقابله با داعش در اختیار کردها در عراق قرار داده، متاسفانه کردهها این سلاحها را عملا در جهت سرکوب احزاب ترکمنهای کرکوک بکار می برند، (سیچان اولمامیش چوال دیبی کسیرلر) هنوز قدرت نگرفته دیکتاتوری و نسل کشی براه انداخته اند، ترکمنهایی که بر روی دریای نفت زندگی می کنند باید برای جاه طلبی کردها قتل عام بشوند. تا آنها به آرزویشان با درآمد پول نفت برسند، تا بتوانند کردستان بزرگ تشکیل دهند، این کمونیستهایی که تا دیروز برای رهایی کوبانی سینه چاک می کردند، کجا هستند؟ چه فرقی هست بین خلق کرد و یا خلق ترکمن؟ چرا وقتی ترک محو و نابود می شود ، شما ها ککتان هم نمی گزد؟ ولی برای خلق کرد سینه چاک می کنید، یعنی راسیسم و نژادپرستی تا این حد؟!؟!؟!
نام: 
آتوسا نجف لوی
نظر: 
پروژه بارزانی با شکست روبرو خواهد شد مگر! آنها توسط روتشیلد ها نجات پیدا کنند. بارزانی مقروض است و این قرض ها در صورتی پرداخت خواهد شد که خود را به شبکه ی روتشیلد متصل نماید. متاسفانه بارها در کامنت هایم تاکید به مسائل اقتصادی می کنم ولی یک عده هوچی بدور از علم سیاست صحبت می کنند و مسائل را به سمت عرق ملی و وطنی سوق می دهند.
روتشیلد ها دولت های مقروض را برای جنگ ها ترغیب می نمایند و پروژه آنها برای باز پس گیری کل منطقه با عنوان از فرات تا نیل محقق نخواهد مگر با جنگ در منطقه.
روتشیلد ها یهودی تبارهایی هستند آلمانی که به پروژه یهودی سازی فلسطین بسیار کمک کردند. جنگ سوریه نیز به سمت مقروضی دولت سوریه و به تصرف در آمدن خاک سوریه با پرداخت قرض ها محقق می شد اگر دولت های ایران، چین، و البته روسیه وارد این معادله ی اقتصادی نمی شدند.
حال پروژه ی دادن وام های میلیاردی در منطقه هدف خود را
نام: 
جمال
نظر: 
در کوردی ما مثلی داریم کە میگوید ( داری هەلینی سەگی دز دیارە ) معنی فارسی آن چنینن است چوب بلند کنی سگ دزد بلا فاصلە خودشو آشکار میکند این مثل مصداق کامل کاربری بە نام جناب حسن است چند جملە نوشتە نتوانستە ماهیت خود را مخفی کند ،،، در رابطە با کاریکاتور و منعکس کردن یک خبر دویچە ولە من عوض کردن عکس ضمیمەی کاریکاتور بە مسئولین سایت و کیانوش توکلی اخطار دادم کە عین کپی کردن و عوض کردن عکس خبر دویچە ولە را برای دویچە ولە خواهم فرستاد کە چگونە یک سایت ایرانی با یک کار غیر قانونی عکسی کە دویچە ولە در پای خبر گذاشتە ایران گلو بال آن را با عکسی دیگر عوض کردە بگذریم من آن را برای دویچە ولە فرستادم و ایران گلو بال مثل شیر از این کار غیر قانونی خود با بر نداشتن عکس در ٢ روز اخیر دفاع کردە
نام: 
yaradiciliq
نظر: 
" آینده ایران و جاده ابریشم " چین در خفا، بخشی از بودجهٔ جاده ابریشم را، به ایران اختصاص داده است تا هند را از ژئوپلوتیک ایران دور نگاه دارد، یکی‌ از دوستان من، ۵۰ دقیقه پیش، مقاله‌ای را در این سایت پیرامون بهترین مسیر جاده ابریشم، درج کرد، به نظر ایشون، دریای خزر، بهترین مسیر برای جاده ابریشم خواهد بود و ایران این فرصت را خواهد داشت از طریق جمهوری آزربایجان، به جاده ابریشم بپیوندد، خواندن این مقاله، برای هر کسی‌ که به آینده ایران اهمیت می‌‌دهد، بسیار مفید خواهد بود، ایران برای فائق آمدن به " بحران لجستیک " باید یا به دنیای ترک نزدیک شود، یا به دنیای عرب، بدون شک دشمنی با هر دو دنیای عرب و ترک، به صلاح ایران نخواهد بود، وارد دنیائی شده ایم که شما باید یا " انتخاب بکنید یا منقرض " بشوید. این مقاله حاوی اطلاعات مهم را بخوانید. \>>>
نام: 
yaradiciliq
نظر: 
"" هوش مصنوعی Artificial intelligence / AI آینده بشر را دگرگون خواهد کرد "" دو ۲ فاکتور مهم "" ۱- انسان با هوش مصنوعی قادر به "" Upgrade "" خواهد شد، اگر ورژن و گونه‌ای روبات انسان نما ساخته شود ما قادر خواهیم بود هوش خود را، با " Upgrade " چندین برابر کنیم، چیزی که با ظرفیت مغز ما، امکان دسترسی به آن نیست. ۲- هیچ قانونی‌ در فیزیک وجود ندارد که تاکید می‌کند ما نمیتوانیم ماشین هائی با ظرفیت هوشی‌ به مراتب بالاتر از خود بسازیم. هدف، خراب کردن فلسفه مارکسیستی و دنیای کارگران نیست، هدف، تسلط به کهکشان است با این هوش مصنوعی و انقلابی کردن شیوهٔ زندگی‌ ما که هتی قادر به تخیل آن در عالم خیال نیز نیستیم.
نام: 
yaradiciliq
نظر: 
"" مقاله‌ای منصفانه با دیدی همه جانبه "" استقلال یک کشور جدید، باید با برجسته کردن ۲ دو واقعیت، عملی‌ شود. ۱- به ثبات منطقه هم اکنون بی‌ ثبات خاورمیانه کمک کند. ۲- هیچ ادعای ارضی، گسترش قلمرو، الحاق گرائی سیراب ناپذیر را سرلوح ه پالیسی و سیاست‌های خود قرار ندهد. کیست که نداند امروز پ ک ک در ارمنستان پایگاه ندارد و نه تنها ترکیه را ناا امن می‌‌کنند بلکه به کمک ارتش ارمنستان می‌‌شتابد تا جمهوری آزربایجان تضعیف شود. دنیای سیاست دنیای ساده لوحان نیست، آیا یک آزربایجانی با وجدان از خود نمی‌‌پرسد چرا پ ک ک بجای محکوم کردن اشغال قره باغ توسط ارامنه، طبق چهار قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل، از این کشور حمایت می‌کند؟ مورد کرکوک نمونه دیگری است، قاچاق و همکاری با مافیا سپاه، نمونه دیگری است.