«صفحه شما»

دوستان و خوانندگان عزیز، امکان کامنتها واقعا به شما تعلق دارد. هدف ما ایجاد محیطی دوستانه برای تبادل نظر است. آزادانه نقد، نظر، خبر، تفسیر، تحلیل و... بنویسید اما خواهش می کنیم بدون نام بردن از اشخاص حقیقی و حقوقی در کمال امنیت برای خود و دیگران فضایی ایجاد نمائید که بدور از توهین و اتهام و جوسازی و مسموم کردن محیط تبادل نظر باشد. توجه داشته باشید کامنتهایی که این موارد را در نظر نگیرند، منتشر نخواهند شد.

لطفا اعتراض، انتقاد و پیشنهاد خود را به آدرس info@iranglobal.info ارسال کنید. از پاسخ به اعتراضات در کامنتها معذوریم.

دیدگاه‌ها

نام: 
تبریزی
نظر: 
دوست گرامی ما که با نام Karl Korsch یادداشت (کامنت) شماره 95700 را در این بخش نوشته است از یک سو می گوید: ( ..... مارکس خود را فیلسوف نمی دانست و حتی با فلسفه مبارزه می کرد چون او فلسفه را ایده آلیستی و حرف هایش را جامعه شناسی علمی - تاریخی دیالکتیکی می دانست، او فلسفه را یکی از عناصر فرهنگ بورژوائی می دانست! ..... ) از سوی دیگر دوست ما این چنین می گوید: ( ..... مارکس خواهان وحدت میان فلسفه و پرولتاریا بود چون طبقه کارگر برای مبارزه نیاز به یک فلسفه آینده نگر دارد! ..... ) با سخنانی که دوست ما نوشته است سرانجام روشن نشد که آیا مارکس خواهان فلسفه بود یا نبود؟ ***** دوستان گرامی، بیش از نود درصد سخنان کارل مارکس درباره جستارهای اقتصادی است، کتاب سه هزار صفحه ای کارل مارکس به نام: "سرمایه" نیز درباره اقتصاد است، جستارهائی مانند .....
نام: 
استخانلو
نظر: 
شادباش .
محمود صالحی، فعال کارگری ،از زندان سقز به دلیل وخامت بیماری کلیه از زندان آزاد شد.
بعضی از رسانه ها، دلیل آنرا کوشش جهانی اپوزیسیون ، در اعتراض به جمهوری اسلامی میدانند.
نام: 
peerooz
نظر: 
میفرمایند ".....عدم اعتماد به دستگاه ها و نهادهای حکومتی و دولتی سبب ساز این پراکندگی ها بود ، بی اعتمادی که در طی نزدیک به چهار دهه از سوی حاکمان به مردم تحمیل شد......".

آدرس غلط ما را به ناکجا آباد گمراهی خواهد برد. در زمین‌لرزه ۱۳۴۱ بوئین‌زهرا, مردم تهران به همین ترتیب شخصا در اتومبیل ها و کامیون ها درصفی بسیار طولانی به کمک زلزله زدگان شتافتند, زیرا هیچ کس به هیچ کس اعتماد نمیکرد که کمک اهدایی خود را به دست دیگری و یا یک موسسه خیریه بدهد. تجربه آنها این بوده و هست که از قطعه یخی که برای محتاجان فرستاده شود پس از دست به دست شدن ها, چیزی باقی نمیماند. اینجا مساله ملت و دولت نیست که همه از همان قماشیم. وقت آن نرسیده است که با نگاهی در آینه مجرم واقعی را ببینیم؟نام: 
سعید تبریزلی
نظر: 
پیوند ناسیونالیزم فارسی با تروریزم کردی چیز جدیدی نیست اتفاقا میوه این اتحاد 8 شهید آزربایجانی در غرب آزربایجان بود که با بایکوت رسانه های فارسی چه حکومتی و چه اپزیسیون مواجه شد. در ضمن همان طور که ترورهای اطلاعات در ترکیه تخیل فارسی نیست عملیات میت در ایران را هم نمی توان تخیلات ترکی تلقی کرد.
نام: 
رضا دولت ترکپور - آستارا
نظر: 
فروهر دوژمن بود! من نمیگویم دوژمن نبود اما دشمن بی خطر بود. ایشان قبل از انقلاب دوست ما بود، اول انقلاب همکار ما بود، بعد از پدید آمدن فتنه‌های سال ۶۰ دشمن ما شد؛ اما دشمن بی خطر و بی ضرر! ایشان معروفیتی در بین مردم نداشت، کسی که تحت تأثیر حرف‌های او نبود، نفوذی نداشت، دشمن بی خطری بود انصافاً آدم نانجیبی هم نبود… حالا شما فکر می‌کنید کسی که مثل فروهر را می‌کشد، آیا این فرد می‌تواند دوست نظام باشد؟ بنده دستهای کثیف آمریکا و اسرائیل را در این توطئه میبینم.

بعد از آن سخنرانی روزنامه های کیهان و دیگر رسانه های دولتی شروع کردن به پرونده سازی برای سعید امامی. از جمله سعید در آمریکا فارغ التحصیل شد و ارتباطاتی با عوامل جاسوسی غربی داشته است. در بازجوئی از همسر سعید امامی کاملا روشن است که آنها بزور میخواستند بنوعی قتل های زنجیره ای را به آمریکا و اسرائیل نسبت دهند اما .....
نام: 
رضا دولت ترکپور - آستارا
نظر: 
آقای اوغلی گرامی
از آنجاییکه قبلا فرموده بودید که کمونیست تشریف داشتید و حالا با 180 درجه چرخش راه سرخ گرگ خاکستری را برگزیدید (همچون مابقی دوستان قبیله گرا) باید عرض کنم اتفاقا خیلی ها مثل شما بودند ولی شفا یافتند.

گفتم که کمونیسم و ناسیونالیسم بخودی خود بسیار خطرناک هستند اما ترکیبشان برای بشریت بسیار مهلک هست آنهم ناسیونالیسم از نوع عقب افتاده قبیله ای که تورکها را گوهری پاک میداند که منزه از هر پلشتی میباشند. اتفاقا یک آقایی بود در آلمان بنام هیتلر که ناسیونالیسم آنها بر عکس شما ظاهرالصلاح هم بود. تئوریسینهایی مانند روزمبرگ و فلاسفه ای بزرگ مانند هایدگر او را ساپورت میکردند. اون هیتلر بود با آن عظمتش شفا یافت و .... شما که بمانید. تعریف و تمجید شما از مقالات ... و سرتاسر ازنام: 
Anonymous
نظر: 
آنطور که بویش میرسد، در سایت آمد نیوز هم کمانه زنی هائی میشود، آخوند خامنه ای گویا مرده باشد. شاید هم توسط سرویسهای امنتیتی غرب به سرنوشت رفسجانی دچار شده است. بهمین دلیل دولت آمریکا حسابهای بانکی خامنه ای و افراد دور و برش را بسته است. حالا چه نقشه ای در پشت پرده جریان دارد، کسی نمیداند. از این حهت ترس لاریجانی نیز به این سبب بود که وقتی مورد حمله جنگ زدگان غرب کشور قرار گرفت فرار را بر قرار ترجیح داد. زیرا دیگر خامنه ای در کار نیست، بمردم فتوای "بتمرگید" صادر کند. مشابه سازی و بدل خامنه ای نیز صدایش با خامنه ای فرق اساسی دارد، و این خود اوضاع را بدتر و سو ظن ها را بیشتر کرده است. اکنون رژیم و سر دمدارانش از ترس شورش مردم به هراس افتاده اند. گویا کشمکش برای تصدی قدرت در بین سردمداران رژیم با شدت هر چه بیشتری در پشت پرده ادامه دارد. مصاحبه بنی صدر در این مورد نیز شکها را بیشتر بر انگیخت!
نام: 
yaradiciliq
نظر: 
""" دایرهٔ خطوط قرمز یا مثلث برمودای فرهنگی‌ """ ، خانم گوگوش خوانندهٔ ترک آزربایجانی در ترکیه با کانال تلویزیونی ان تی‌وی مصاحبه داشته، به مصاحبه ایشون نگاه کنیم، به امید شکستن همه خطوط قرمز و محدودیت فلج کنندهٔ مثلث برمودای فرهنگی‌
http://gemseries.world/2017/11/22/googoosh-interview-with-turkish-tv/
نام: 
بی نام
نظر : 
حتما بیاد ملکه تومروز مادر تور کها هم خواهد افتاد . ملکه تومروز دستور داد سر کورش را ببرند و در طشتی پر از خون بیندازند
(هرودوت)
نام: 
بی نام
نظر: 
کردها قافیه را خیلی عجیب باخته اند.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، نشریه آلمانی «اشپیگل» در گزارشی نوشت که «زیگمار گابریل» وزیر امور خارجه آلمان قصد داشت با سفر به بغداد و اربیل، در خصوص تنش‌های به وجود آمده میان دولت بغداد و منطقه کردستان عراق میانجیگری کند اما دولت عراق با این مسئله مخالفت کرده است.
نام: 
جمال
نظر: 
با این همە هاتو هوی تورکیە علیە ملت کورد در سوریە هیئت نمایندگی ملت کورد برای کنفرانس صلح سوچی دعوت شدە و این ةسان میدهد کە تورکیە در مخلافتش با کوردها در شرکت در کنفرانسهای سوچی و ژنو موفق نشدە و کنفرانس صلح سوریە کە قرار است در سوچی انجام بگیرد هیئت نمایندگی ملت کورد در سوریە هم دعوت شدە و این نشان از این دارد کە روسیە بر خلاف تورکیە و ایران بە شرکت کوردها اژمیت میدهد
نام: 
روژهلات
نظر: 
روژهلات
دنباله مطلب من:
حتی بیچاره حشمت الله طبرزدی را که نیمی از عمر خودش را در زندان های جمهوری اسلامی گزرانده به یک "عامل مشکوک" و ستون پنجم دشمن متهم می کند. خودش در آمریکا نشسته و مبارزان زندانی داخل را متهم می کند. همیشه کارش این است چه طبرزدی باشد یا فعالان جبهه ملی مثل زعیم و غیره. بابا دست وردار از این همه توهم و لافولی دگراندور
نام: 
ع.ب.تورک اوغلی
نظر: 
سالام _ چه خوب می نویسی ،بعضی ها می ترسند.بعضی ها دنبال نخودسیاه اند.بعضی ها چوب تهدیدبدست می گیرند.
بعضی ها هولشان برمیدارد.
بعضی هاازمقاله سردرنمی آورند.
قلمت پرتوان وفکرت پرنور وعشقت فزون.ایمانت راسخ تر.زبانت برا تر.باشد.
نام: 
روژهلات
نظر: 
رهبر فرقه سکولار دمکرات ها آقای ........ خودش را همسنگ و همطراز رضا پهلوی و مسعود رجوی می داند. بقیه را اصلا حساب نمی کند. به همین دلیل همیشه به مجاهدین و رضا پهلوی حمله می کند و اگر کسانی از فرقه او جدا شدند، آنها را بدترین دشمن خود (و دشمن ایران) می پندارد (درست مثل خود مجاهدین که بریده ها را دشمن ایران و مامور وزارت اطلاعات معرفی می کنند ـ عجب شباهتی؟؟). افرادی مثل خرسندی و زمانی و روحانی و دیگران قبلا جزو شورای مرکزی سکولار دمکرات ها بودند و سخت عزیزدردانه رهبر این فرقه بودند. حالا که آمدند بیرون و خودشان جلسه گذاشتند، شده اند دشمن ایران و تجزیه طلب و نوکر آمریکا و هزار انگ دیگر. در صورتی که خود همین آقا با افتخار همه جا می گفت که به دونالد ترامپ رای داده. حالا که محلش نمی گزارند، شده یک ضد آمریکایی. بهروز درست نوشته است که چون این آقا را به صدای آمریکا و بی بی سی و رادیو
نام: 
ع.ب.تورک اوغلی
نظر : 
سالام _ بعضی ها واقعا بیکارند!!
برای خودشان فلسفه بافته وهرازچندگاهی دردرون افرادبیکار و علاف شروع به سیمادرمانی یابهتربگویم توهم درمانی کرده شایعاتی همچون سرطان دارد.رنگ مویش عوض شده.صدایش تغییریافته.پروستات دارد.تریاک زیادکشیده.دربیمارستان خوابیده.دیشب نخوابیده.بدل دارد.به روسیه رفته. وازاین رویاها می بینند.یاخوابنماشده وشروع به تخلیه خودمیکنند.
32 سال است هرماه و چندماه یک خواب دیده وجنی میشوند.
خداوندهمه شماراشفادهد.فقط یک چیزی خدمتتان عرض کنم هرکس هم بیاید.شاه وپسرش وکوروش نخواهدآمد.
نام: 
روژهلات
نظر: 
خطاب به بعید
انشا شما و فرقه . . . . موسوم به جنبش سکولار دمکراسی خیلی شبیه انشاء جمهوری اسلامی است. هرگز فکر کرده ای چرا؟

نام: 
الف
نظر : 
تاکید همواره مقام معظم رهبری و ولی امر مسلمین جهان حضرت ایت الله خامنه ای به هوشیار وبیداری مسلمانان جهان
نام: 
Anonymous
نظر : 
اکبر خوشکوشک در مصاحبه با انصاف نیوز می گوید:"آمدنیوز داخلی است، اما فکر می‌کند که مستقل است؛ روی آمدنیوز سوار شدند، این‌جا با هم دعوا دارند الان، دعوای جناحی دارند. می‌خواهند از هم امتیاز بگیرند، خبر را به آن می‌دهند و آن پخش می‌کند. یعنی سرمنبع اخبارش، داخلی‌ها هستند. یک چیزی به نام آمدنیوز در آن‌طرف درست شده است، خودش نمی‌داند که منبع است، اما هست. خرجشان را هم از داخل می‌گیرند. دروغ و راست را قاطی می‌کنند و به خوردش می‌دهند."
نام: 
Anonymous
نظر: 
بنده تحصیلات عالی دانشگاه های دارم. ترک هستم و از شهر تبریز میباشتم. زبان فارسی را با هزار زحمت و با لهجه بسیار غلیظ ترکی صحبت میکنم. خیلی وقتها هم در حین صحبت بزبان فارسی گیر میکنم و نمیتوانم آن چیزی را که میخواستم بیان بکنم. فرض بکنیم بنده روزی نماینده آذربایجان در مجلس شورای مرکزی کشور فدرال ایران انتحاب بشوم. آیا حق دارم بزبان مادریم پشت تریبون سخنرانی بکنم؟ آیا مترجمینی خواهند بود که سخنان بنده را به فارسی ترجمه کنند؟
نام: 
Karl Korsch
نظر: 
...مارکس خود را فیلسوف نمیدانست و حتی با فلسفه مبارزه میکرد چون او فلسفه را ایده آلیستی و حرفهایش را جامعه شناسی علمی تاریخی دیالکتیکی میدانست.او فلسفه را یکی از عناصر فرهنگ بورزوایی میدانست
مارکس اهمیت تاریخی دورانساز ماتریالیسم فویرباخ را در رابطه آن با قطع رابطه ایده آلیسم هگل میدید . ماتریالیسم پیشین غیردیالکتیکی و غیرتاریخی بود . طبق نظر مارکس دیالکتیک علم قوانین تمام حرکات درونی و بیرونی تفکر بشری است . این جنبه انقلابی تفکر فلسفی هگل یعنی دیالکتیک را مارکس گرفت و تکامل داد .
فلسفه کمونیستی از آنجا قوی است چون به انسان یک جهانبینی متحد و کامل ، منطقی و علمی میدهد . فلسفه سوسیالیستهایی مانند مارکس ، انگلس و لنین علیه دانش بورژوایی ؛ چه رسمی و چه لیبرال و دانشگاهی ، دست به مبارزه زد . ماتریالیسم طبیعی و تکمیل شده مارکس به بشریت مخصوصا به پرولتاریا وسایل شناخت عظیمی را اهداء نمود .
نام: 
رضا دولت ترکپور - آستارا
نظر: 
جناب لوایی گرامی
نکته ای که در کامنت قبلی از یاد بردم این نوشته جالب شماست آنجا که فرمودید "....بنابراين حتى كم شدن يك تار مو از سر فرزندانمان بايد نگرانمان كند و بايد آنها را حداقل به لحاظ انديشندگى در فضايى باز و آزاد به خوانش متون آزادى و رهايى ترغيب نماييم"
از همین روست که جنابعالی و دوستانتان در خصوص زلزله کرمانشاه که باعث مرگ و زخمی و بی خانمان شدن تعداد زیادی از انسانهای بیگناه شده است یا عکس العملی نشان ندادید یا آنرا با لودگی از سر خود وا نمودید چون آنها "تورک" نبوده و درد انسانهای دیگر به ما ربطی ندارد!
اصولا ما تورکها از گوهری پاک بوده و با انسانهای دیگر فرق داریم. اتفاقا در جواب کامنتی از یکی از کاربران بنام "تبریزی" که در خصوص برادران "روستایی" از شکنجه گران تبریز افشاگری نمودند یکی از برادران همفکر شما کامنتی نوشته بود
نام: 
lachin
نظر: 
دوستان... این همان دیکتاتوری به اصطلاح پرولتاریائی است که نوشته میشود....((دیدگاه دیگر آن است که سخنان کارل مارکس را باید مانند آیه های قرآن قرائت و تلاوت کرد و هیچکس کوچکترین اما و اگری درباره سخنان مارکس نباید به کار ببرد))...WOW .موقعی که در دین اسلام , انسان خود را (( تسلیم به اطاعت و فرمانبرداری )) کرد دیگر جائی برای فکر کردن و از همه مهمتر (( پرسیدن)) نخواهد ماند و رشد فکری و مغزی را همانطور که در 57 کشور مسلمان مشاهده میکنیم «درجا» خواهد زد. اگر کسی این فتوا را بدهد که هیچکس کوچکترین اما و اگری درباره سخنان مارکس نباید به کار ببرد, این همان تسلیم به اطاعت و فرمانبرداری است که روی دیگر سکه دیکتاتوری است. در اینجاست که (( استالینیزم از نوع ایرانی و آقای تبریزی )) رشد می کند و هر کسی که « مکتب مارکس »را به چالش بکشد , یا کشته شده و یا از « گولاگ های سیبری » سر در می آورد. بزرگترین
نام: 
خرسند
نظر : 
کامران قادری نوروز امسال از سوئد بسوی ایران براه افتاده است. او با پیمودن حدود 7500 کیلومتر با پای پیاده و ارابه بیش از یکصد کیلوئی خود که به درفش سه رنگ شیر و خورشید نشان آراسته شده است، اینک به مرز ایران در ترکیه رسیده است. او قصد دارد در ایران بسوی پاسارگاد آرامگاه کوروش بزرگ برود و از آنجا خود را به خلیج همیشه پارس برساند. خودش میگوید که این یک حرکت نمادین هست و امیدوار است که این حرکت به مردم ایران نیرو داده و آنها را از ستم چندین ساله رها سازد. حرکت نمادین وی حرکتی بزرگ و تاریخی در راستای نافرمانی مدنی است . او را پشتیبانی کنیم . امیدوارم آقای توکلی بتوانند با ایشان گفتگوئی را ترتیب دهند.
نام: 
گرینوف
نظر : 
بابا بیشتر از این مردم را خر نکنید.این آقا خود اورجینال خامنه ایی است.اولن خامنه ایی هر جا رود پانزده هزار محافظ و همراه دارد مگر کشکه همین طوری سرش بیاندازد روانه سر پل ذهاب شود.حتا اکثر مردم عادی که شبیه وافوریها بودند واطراف آقا می چریدندخود محاظین بودند وخودشان را گریم کرده بودند.این رژیم با نظر به آخوندی بودن استادسخن پراکنی ودروغ پراکنی وسفسطه بازی در بین تمام سیاستمداران روزگارند .نزدیک چهل ساله مردم ایران را همچو گله ایی آرام وساکت با دروغ های حرفه ایی ودشمن سازی کاذب وترس از لولو خور خوره نگه داشته اند ودیروز اروپا دشمن بود وامروز عربستان .سر مردمو تو دیگ کرده اند تاخودشان آن بالا خون مردم را بمکندوداروندار این ملتو بالا میکشند.
نام: 
تبریزی
نظر: 
چند دیدگاه درباره سخنان کارل هاینریش مارکس در جهان یافت می شوند، یک دیدگاه دشمنی آشکار با مارکسیسم از سوی سرمایه داران و زرسالاران و کسانی مانند آدولف هیتلر ناسیونالیست است، آدولف هیتلر ناسیونالیست بارها گفته بود که مارکسیسم طاعونی است که باید از سرتاسر جهان ریشه کن شود! دیدگاه دیگر آن است که سخنان کارل مارکس را باید مانند آیه های قرآن قرائت و تلاوت کرد و هیچکس کوچکترین اما و اگری درباره سخنان مارکس نباید به کار ببرد! دیدگاه دیگر عقب نشینی از مارکسیسم و تحریف و به لجن کشیدن آن با واژه هائی مانند سوسیالیسم و دموکراسی و کارگر و رنجبر و دهقان و ..... است که به این دیدگاه رویزیونیسم گفته می شود! دیدگاه دیگر آن است که مارکسیسم کلاسیک و کهن کاستی هائی دارد و سخنان کارل هاینریش مارکس باید ویرایش، بازنگری و بهسازی شوند و با مارکسیسم کهن و کلاسیک رسیدن به کمونیسم شدنی نیست و برای .....