«صفحه شما»

دوستان و خوانندگان عزیز، امکان کامنتها واقعا به شما تعلق دارد. هدف ما ایجاد محیطی دوستانه برای تبادل نظر است. آزادانه نقد، نظر، خبر، تفسیر، تحلیل و... بنویسید اما خواهش می کنیم بدون نام بردن از اشخاص حقیقی و حقوقی در کمال امنیت برای خود و دیگران فضایی ایجاد نمائید که بدور از توهین و اتهام و جوسازی و مسموم کردن محیط تبادل نظر باشد. توجه داشته باشید کامنتهایی که این موارد را در نظر نگیرند، منتشر نخواهند شد.

لطفا اعتراض، انتقاد و پیشنهاد خود را به آدرس info@iranglobal.info ارسال کنید. از پاسخ به اعتراضات در کامنتها معذوریم.

دیدگاه‌ها

نام: 
به جمال
نظر: 
بحای اینکه مثل امنیتی ها، ساواکی بازی دربیاوری و دنبال اسم افراد و شناسایی آنان باشی، بهتر است به موضوع بحث بپردازی و سئوالات را پاسخ بگویی .خودت اسمت اینجا جعلی است، آنوقت در باره دیگران خیالپردازی میکنی. ما وقت نداریم که به یک آدم ناوارد مثل سرکار،همه چیز را اینجا گوشزد گنیم و بیاموزیم و چرا مثل امید دانا و سلطنت طلب ها با گلوبالیزم مخالفی ؟ اصلا تو از مزایا و مضرات گلوبالیزم چه میدانی؟ تو در اینحا نمی توانی یک جمله فارسی بدون غلط املایی انشایی مفهومی، بنویسی و این سایت برای شما افراد ضد ایرانی و ضد فارس، بهترین کلاس ودانشکده نویسندگی شده.
نام: 
احسان فتاحي
نظر: 
سلام واحترام
من دقت نكردم با پوزش از شماوتشكر از انتقادتون همانطور كه نوشته بود گذاشتم
ولي مطلبش را خواندم
نام: 
کیانوش توکلی
نظر: 
جناب فتاحی گرامی ،نا م نویسنده را در تیتر نمی گذارند و 2 علامت !! آخر تیتر نا درست است. همینطور تیتر را با نام و تیتل نویسنده در چکیده مطلب گذاشتید . لطفا رعایت کنید.البته درست اش کردم.
نام: 
نظر مخالف
نظر : 
سرنوشت یک فریب خورده تجزیه طلب.تولد سیاسی در سازمان تروریستی مجاهدین واقدامات تر وریستی مسلحانه.ترک فرقه وبازگشت به باورهای تجزیه طلبانه پیشه وری.این فرد تاکنون ازاد نبوده و از فرقه رجوی به فرقه پیشه وری نقل مکان کرده است.او در سازمان رجوی جز استبداد چیزی یاد نگرفت و اکنون یک تروریست تجزیه طلب است.
نام: 
ع.ب.تورک اوغلی
نظر: 
سالام - سرکارخانم امیری،درکشور مثل ایران،باتفکری که ساختار
های فرهنگی،سیاسی،اجتماعی،آن بنا شده این جامعه درست بشو
نیست،
این افرادی که برای ایران و مردم ایران نقشه غلط اندازمیکشند،
باورکنید،اکثرا در خارج نشسته وبا ارتجاعیون شاه وشیخ،همدستی
دربه زنجیر کشیدن ملت ها دارند،
خودشان در خارج عیش نوش میکنند،شلوارک می پوشند،دخترانشان
شلوارک 20،15 سانتی پوشیده واز انواع کیف های دیداری،
نوشیدنی استفاده کرده ولی برای فرزندان ،من و شما نسخه می پیچند،
دختران وزنان ایران یا از کشور خارج شده و خود را نجات دهند،یا
مبارزات ریشه ایی کرده و کل ساختارهای بنا شده را اصلاح کنند،
متنوع اندیشی،پنجره های مختلف را بازکردن،مبارزه باغ رجوع جمود فکری،پان ایرانیستی،کورش پرستی،فردوسی پرستی،لنین اللهی،نزادپرستی،استالین اللهی،شاه اللهی،خمینی اللهی،وووو،،،
بایدجنگید، باید تمام ملت های ایران و دنیا دید،دوست داشت،
نام: 
ع.ب.تورک اوغلی
نظر : 
سالام - عزیز دلم،عمو قربونت بره،خوشگل وخوش فکر وخود پسند،متن قبلی من را چاپ کن،
چرا سانسورمیکنی،افشاگری پالایش فکر است،من که دروغ ننوشته ام،
چرامتون،من را درب خواهی چاپ میکنی،
اگر از باندی و رانتی گروهی تابعیت نمی کنی،مطالب من را چاپ کن،
کشور و منطقه با تفکر سانسور و حذف نظرات دیگران درست نمی شود،
نام: 
ع.ب.تورک اوغلی
نظر: 
سالام - آقای روحانی یکی ازطرفداران معروف و مخوف مثلا خط امام است،
این دو خط امام یا اصلاح طلبان هردو دراصل ازیک آبشخور ارتزاق میکنند،
این دو خط در واقع جناح عاقل تر درون حکومت است،
ولی جناح اقتدارگرا که بشکل های اصولگرا،تند رو،اقتدارگر،راست،وووو،،،،ازحدادعادل تام مصباح و المهدی ،شریعتمداری،نیزطیف دیگر درون حکومتی میباشند،
هردو جناح هدف حفظ نظام،بروش خود دارند،جناح راست و اصلاح طلب دلش برای هیچ خطی در به مدرنیسم بردن کشور یا دموکراسی ندارند،
تسلط بر دلار های نفتی و سهم زیاد بردن از صندوق بیت المال،و حفظ نظام برسرپوش گذاشتن به اعمال خود و امام امت از ارکان،فکری هردومیباشد،
ازاکبرگنجی وسازگارا،مهاجرانی،سروش، ودیگر ماموران قبلی و جدید ساکن در غرب هرطور تفاسیری دارند،هیچ گلایه ایی نیست،
کسانیکه در خارج نشسته چندین سال است،پیروان و مردم ایران
را برای ایستادن در صف انتخابات فتوا میدهند،
نام: 
آنتی ویروس
نظر : 
کاملا منطقی و درست نظر دادند.کسانی که با اهداف شوم خود منتظرند تا از آب گل آلود ماهی بگیرند و موفقیت خود را در انحراف مردم می بینند ازهرگونه آگاهی واطلاع رسانی مثبت به مردم وحشت دارند.
نام: 
persia
نظر: 
درود بر ایران و ایرانی، ایران هم بدون شک ایران باقی خواهد ماند
نام: 
بهمن موحدی(بامدادان)
نظر: 
با درود به روان پاک شهدای به خون خفتۀ خلق وتمامی قربانیان حاکمیت پلید خمینی به خصوص شهیدان سرفراز کشتار 67 .
فردی به نام پرویز با مغالطه و آدرس عوضی دادن قصد دارد رژیم ملاها را تبرئه کند و با دجال گری ،نیروهای انقلابی و چپ را مسبب بدبختی و فلاکت ایرانیان معرفی کند. این شخص نعل وارونه می زند و هدفی جز سرپوش گذاشتن بر جنایتها و خیانتهای آخوندها را ندارد. نمونه ای از افاضات این شخص:
"« حقیقت این است که مردم ایران قربانی اهداف خیالی جامعه سوسیالیستی حزب توده و جامعه بی طبقه توحیدی سازمان مجاهدین شدند ."»
این شخص باید بداند که کسی را به جرم ناکرده محکوم نمی کنند، مگر در مسلک شاه اللهی ها و شیخ اللهی ها. چپ بر سر قدرت نیامد ولی مفهوم عدالت، برابر حقوقی زن و مرد، برابر حقوقی قومیتها و .... ارمغان اوست. سر قدرت نیامد که ببینیم چه می کند. ولی شما شاه اللهی ها و شیخ اللهی ها ، ایرانیان
نام: 
جمال
نظر: 
جناب بە جمال و تازە سیاسی شدە ، فکر میکنی کسی ادبیات کامنت گزاری شما را تشخیص نمیدهد اگر با همان اسم واقعیت محسن کردی کامنتها را میگذاشتی فکر نمیکنید راحت تر میبودید و لزومی بە چادر و م`نعەی کامنی نبود ؟ در هر کامنی اسمتان را عوض میکنید من هر چە هستم یا نیستم خودمم ترە برام خورد کنند یا نکنند این نظر و تفکر من است خارج باشم یا نباشم چە اهمیتی دارد ؟ من تفکر فاشیستی پان ایرانیستی را بە چالش کشیدم و هیچ خصومتی هم نە با شخص شما دارد و نە دیگری ولی با تفکر ایران گرائی و فاشیزم اشغالگرانەی ایران در کوردستان مشکل دارم و بازم هم خواهم نوشت حداقل امثال شما باید متوجە بشوید کە هویت جعلی و اشغالگرانەی ایران در سرزمین دیگران باید بە پایان برسد شاید من آرزوی کوردستان مستقل و دیدن اوردنگی و بیرون کردن اشغالگران ایرانی بر سرزمین کوردستان را بە قول امثال سما بە گور ببرم ولی مطمئن باشید فرزندان
نام: 
احمد چالنگی
نظر : 
در سیاست جریان فکری حاکم بیشتر مورد توجه قرار میگیرد. اشخاص مهره هایی بیش نیستند. جریان حاکم در تشکیلات مجاهدین فارس محور میباشد.
نام: 
پرویز
نظر: 
نظام جبار و جنون امیز اسلامی محکوم ولی این واقعیت راباید پذیرفت که همکاری نکردن همه سازمانها و حزبها برای اصول اولیه حقوق بشر بخشی از این جنایت علیه ملت ایران بود .
حزب توده اگاهانه اتش زدن سینما رکس ابادان را به گردن نظام سابق گذاشت که این خود یک دروغ تاریخی بود .
حزب توده و فدائیان خلق با دفاع از نظام خونریز اسلامی در استبدا د کنونی نقش مهمی دارند .
سازمان مجاهدین با سیاست های نابخردانه و شروع ترور در بقا نظام اسلامی نقش مخربی ایفا کرد .
سازمان مجاهدین با رفتن به عراق و حمله به ایران بهانه و یا عاملی شد که نظام به کشتار هزاران زندانی اقدام کند .
در سالهای تسلط اخوندها بر ایران هیچ گونه همکاری بین سازمانها نه تنها وجود نداشت بلکه دشمنی از ویژه گی خاصی بر خوردار بود .
نام: 
برای جمال
نظر: 
عکس العمل ات نشان میدهد که ظرفیت هیج بحث و نظری را نداری و مثل آخوند موضوع را امنیتی میکنی. ناسیونالیسم و شونیسم را باید فقط با قدرت زور مردم با واقعیات آشنا کرد.
به شعار و دروغ و خیالپردازی و توهین در این صفحه مثل گذشته ادامه بده ! مسائل سیاسی اجتماعی را در ایران و منطقه مردم تصمیم میگیرند.
شما خارج نشین های تحزیه طلب فقط اینجا خودتان را ارضا میکنید . کسی در ایران و در خاورمیانه برایتان تره هم خورد نمیکند.
نام: 
جمال
نظر: 
شخصی بە اسم ( تازە سیاسی شدە ) و ( بە جمال ) از دیروز 2 بار در رابطە با کامنتهای من کامنت گذاشتە جدای از آنکە این شخص معلوم است در همین سایت با یک نام همیشگی نیز کامنت میگذارد ولی شهامت جواب دادن کامنتهای من را با همان اسم ندارد چون بیشتر محتوای کامنتهایش بی ادبانە هست ایشان در کامنتهایشان چپ و راست میزند در حالی کە میخواهد خود را چپ نشان دهد و از گلوبالیزم جهانی صحبت میکند در همان حال روی دیگر راست خود و فاشیزم ایرانی را نشان میدهد کە حتی برای حفظ چهار چوب مرضی میتواند در سنگر اسلام بربر شیعەی داعش امام زمانی نیز قرار بگیرد ایشان در همان حالی کە از یک ملت یک دولت صحبت بە میان میآورد و ایرانگرائی را تقدیس میکند نمیتواند منکر این مسئلە هم بشود کە جنبشی در همین سرزمین اشغال شدە توسط ایران بە نام کوردستان وجود دارد کە برای رهائی از سلطەی اشغال ایران مبارزە میکند
نام: 
اقبال اقبالی
نظر: 
نبوت از جوانی در مدار گروهی از کوشندگان سیاسی قرار گرفت که به "گروه فلسطین" معروف شد. در مبارزات ضد استبدادی دوران پهلوی کوشا بود و پس از انقلاب به "راه کارگر" پیوست. با اغاز بحران تشکیلاتی - سیاسی در "راه کارگر"، از تشکیلات جدا شد، اما همچنان از آرمان ها و ارزش های آزادی خواهانه، برابری طلبانه و دادگرانه دفاع می کرد.
پس از تشکیل "جنبش جمهوریخواهان دمکرات لائیک" ، این سمتگیری سیاسی برای گذر از حکومت اسلامی را درست دانست، اما با مشاهده عمق تفرقه در صفوف این حرکت، بدرستی همبستگی نیروهای ناهمگون دست اندرکار را در چشم انداز سیاسی نمی دید.
نبوت با اینکه سال های طولانی از بیماری قلبی رنج می برد، اما در تناسب با توان جسمی خود، با تلاش های فرهنگی - اجتماعی و سیاسی همراه بود و هرگز نسبت به ماهیت حکومت اسلامی و اندیشه براندازی نظام، تردید نکرد.
یادشان گرامی باد.
نام: 
ع.ب.تورک اوغلی
نظر : 
سالام - این آقا سر کلاف،ردگم کرده حیف است،ازچنین افرادی گفتگومیشود،
این آقا بد،تراز ملا ها یک پان ایرانیست عقب مانده دیگراست،
مگر در ایران تولیدی بوده که تولید فکر داشته باشیم؟مگر ملا
و شاه چه فرقی دارند؟
فرق خمینی عوامفریب بارضاشاه درچیست؟
نام: 
kamran
نظر : 
نصف مجاهدین تورک هستند . ماهیت ضد تورک مجاهدین را قبول ندارم
نام: 
بهتر
نظر : 
بهتر است با چپهای آذری هم مصاحبه شود.
سران اکثر سازمانهای مبارز زمان شاه و شیخ، آذری بودند که برای رهایی خلق مسلمان مجاهد، و پرولتاریای ایران ، مبارزه میکردند و از هویت ترک خود ، خبر نداشتند.
آذری ها بعد از تشکیل حمهوری علی اوف در باکو ، متوجیه شدند که با فارسها و ایرانیان فرق دارند.
چون آذری ها فرصت طلب و فاقد هویت ترکی هستند، حاضر نشدند در آن جلسه علی زرکش با این اسد؛ بنده خدا، اظهار همدردی و وحدت کنند . یعنی عیب از ترک است و نه از دیگران.
یک مجاهد سابق بدلیل ضعف تئوری نمی تواند به طرح و اثبات اینگونه موضوعات پیچیده بپردازد. باید با دهها ترک که اکنون در سازمانهای مبارز ایران هستند مصاحبه نمود ؛ ولی احتمالا اینها حاضر نمیشوند با ؟..............د بحث و مصاحبه کنند!
افتخار این جناب اسد در مورد بچه هایش که فارسی یاد نگرفتند نشان میدهد
نام: 
بایرام
نظر : 

سلام به آقای بابک آزاد و مهمان برنامه هر دو از جان و دل یکی هزاران فعال مدنی واقعی آذربایجان برای دفاع از حقوق ابتدایی ترکهای ایران و بلاخره جزء پیشگامان دست ترمز کشی ماشین بی رحم نسل کشی ترکان در ایران و خارج از ایران توسط تمام تشکیلات ، حزب ها و اپوزیسیون های بحساب ایرانی که از زمان شاه و شیخ شروع شده و رژیم دیگری هم که اگر در ایران توسط همان سیستم های ایرانی تشکیل شود یعنی در عمل نسل کشی غیر فارس و مخصوصا ترکها تمدید خواهد شد !

ولی بقول مهمان برنامه این بار آتش زیر خاکستر ( ترکان زیر مستعمره رژیم فارس در ایران ) همچن شانسی به آنها نخواهد داد که گستاخانه زبان غیر فارس را ممنوع کنند !
اینها که زبان رسمی خود را با پول بیت المال تدریس می کنند و به غیر فارسها تحمیل می کنند و تازه با گستاخی تمام اجازه نمی دهند غیر فارس در خاک خود زبان خود را در کنار زبان زوری که بحساب رسمی هست
نام: 
ناشناس!
نظر: 
بهتر نیست ایران گلوبال بیشتر درباره این اقا بنویسه. شاید هم بقیه خوانندگان این اقا رو میشناسند و برای بنده ایشون چهره ای ناشناخته است. که در اینصورت مشکل از بنده است.
نام: 
اصلان آذری
نظر: 
باز این نویسنده عجیب. اولا آذربایجان جنوبی و نه کردستان جز سرزمین تاریخی و پهناور آذربایجان است و باید مردم آذربایجان در موردش تصمیم بگیرند، بعدش هم ما حاضر نیستیم با کویر نشینان مدعی سر یک وجب خاک سرزمینمان کنار بیائیم.
نام: 
ع.ب.تورک اوغلی
نظر: 
سالام - دوستان همانطورمیدانید،این حقیرنامم یک اسم غربی ایرانی و منطقه ایی است،
مثلا فرض کنید ع.ب.تورک اوغلی، عین مثلا،عباس،عین الله، عبدالقادر،علی،علی رضا،عیسی،عباد،یا در اینگونه نام میباشد،
نام فامیلی ام نیزمثل بنیاد،بیدار،بی غم،ووو،،،،،،
تورو اوغلی،نیز اسم ،مستعار است، بخاطراینکه این نام برای تعدادی حساسیت،ترس.،الرژی،یک نوع مشکل سازی،ایجاد میکند،
برخود گذاشته ام،
این اسم و نام ها نظریان حقیرانه برای شناسایی انسانها تفکیک
هم گذاشته می شو د،نه شخصیت می آورد،نه چیزی از روی انسان برمیدارد،نه چیزی بر انسان ها اضافه میکند،
تنها برای دلخوشی پدرمادران می باشد که به این فرزندان خود
می گذارند،.
فرض کنید، اسم من آلفرد باشد،چیانگچی،یا چوب ،چکش باشد،
آیابنظرشما تفکر من دراینجا ارجحیت دارد یا اسم من؟
قیافه من که هیچ کس ندیده یا تفکروتیره نژادی من؟
برای نمونه اگر نام مرحوم،مریم میرزاخانی؟
نام: 
آزاد
نظر: 
آقای جمال، اگر اسلحه دستت بود الان نویسنده را مورد لطف قرار می دادید و قصاص قبل از جنایت. به قول زن شاعر نامی کردستان روژآوا خانم روشن خان بدر خان، هر وقت وحدت کردها مسلم شد دولت کردستان هم پیشکش. چرا اسم توهمات را می گذارید مبارزه؟ مگر حزبهای کردستان چند سال در ایران و عراق سر همدیگر کوبیدند، عاقبت چه شد آقای جمال خان
نام: 
سروش
نظر: 
دقیقا این مطلب حرف دل اکثر مردم ایران است، این سرزمین متعلق به قومیتها و بارورهای متعدد است. در زمان مشروطه همه آزادیخواهان مدیون کرمانشاه و یارمحمد خان بودند. بعد از انقلاب تمام سازمانهای سیاسی ایران در کردستان پا گرفتند. پس باید هم همه در کنار هم برای کشوری متمدن بکوشیم. پیروز باشید