«صفحه شما»

دوستان و خوانندگان عزیز، امکان کامنتها واقعا به شما تعلق دارد. هدف ما ایجاد محیطی دوستانه برای تبادل نظر است. آزادانه نقد، نظر، خبر، تفسیر، تحلیل و... بنویسید اما خواهش می کنیم بدون نام بردن از اشخاص حقیقی و حقوقی در کمال امنیت برای خود و دیگران فضایی ایجاد نمائید که بدور از توهین و اتهام و جوسازی و مسموم کردن محیط تبادل نظر باشد. توجه داشته باشید کامنتهایی که این موارد را در نظر نگیرند، منتشر نخواهند شد.
شما می‌توانید با فرستادن ایمیل به آدرس سایت info@iranglobal.info به عنوان کامنت نویس نام‌نویسی کنید و با گرفتن کد سایت، کامنتهای خود را مستقیما در زیر مطالب و یا در صفحه شما قرار دهید. امتیازِ گرفتن کد این است که با آنلاین شدن در سایت و نوشتن کامنت، نظر شما بلافاصله و مستقیما منتشر می‌شود.
نام می‌تواند مستعار باشد. واقعی یا مستعار بودن نام در ایمیل نیز اختیاریست. به این ترتیب اطلاعات کسانی که مایل به افشای نام و هویتشان نیستند، برای ما نیز نامعلوم خواهد بود.
لطفا اعتراض، انتقاد و پیشنهاد خود را به آدرس info@iranglobal.info ارسال کنید. از پاسخ به اعتراضات در کامنتها معذوریم.

دیدگاه‌ها

 

عنوان مقاله: 
نظر
نام: 
جمال
نظر: 
جناب پالاندوز آمار ٧٦٪ تورک در آذربایجان غربی یا استان مکریان را از کجا آوردید ؟؟ از همان جلفا و ماکو و چالدران تا جنوبی ترین شهر این استان میاندوآب و شاهین دژ بعضی از شهرها مثل ، مهاباد ، سردشت ، بوکان ، پیرانشهر ، اشنویە ، ربط ، این شهرها با جمعیتی ١٠٠٪ کوردنشین هستند با تمامی روستاهای محدودەی این شهرها ، و از جلفا ، چالدران ، بازرگان ، ماکو ، خوی ، سلماس ، اورمیە ، نقدە ، میاندوآب شاهین دژ جدای از اینکە جمعیت قابل ملاحظەای در تمامی مرکز این شهرها کورد نشین هستند تمامی آبادیهای محدەدەی این شهرها نیز کورد نشینند تا جائی کە در همان اورمیە ، بند ، ترگور مرگور چسپیدە بە شهر اورمیە کورد نشین من از شمها یک سوأل کردم کە چگونە میخواهید در این سرزمینهای مورد مناقشە مسئلەی بین کورد و تورک را حل کنید شما جواب دادید مسئلەی سرزمین مورد مناقشە نداریم و آذربایجان جنوبی بە زعم شما ترکستان است
نام: 
دكتر عبدالستار دوشوكي
نظر: 
در انگلیسی عبارتی است که می گوید
I rest my case
عنوان مقاله: 
کشتزار حضرت علی
نام: 
شیعه
نظر: 
درود. سالمرگ حضرت زهرا کشتزار گرامی حضرت علی تسلیت باد.
نام: 
موسی
نظر: 
مزدوران و وطن فروشها بسیج شده اند تا رژیم جنایتکار را نجات بدنند شرمتان باد بدبختهای بیچاره که شرافت سیاسی ندارید و موج سواری میکنید انهم روی خون جوانان بخون خفته ایران ننگتان باد.اصولگرا اصلاح طلب دگه تمام ماجرا
نام: 
پرویز
نظر: 
خانم ایرانی!
برای اطلای شما آزربایجان یکی از اعضای سازمان ملل میباشد.تا امروز کشوری با نام آران عضو سازمان ملل ثبت نشده.واینکه ایده الیزم را برابر با سفاهت وحماقت ترجمه کردی به عهده خوانندگان واگذار میکنم.

نام: 
Anonymous
نظر: 
بازار گرمی همیشگی آقای مخملباف
قبلا برای فروش فیلم و جوایز
حالا هم برای اینکه جایی در حکومت پیدا کند

یکبار به بهانه اینکه تحت تعقیب حکومت جمهوری اسلامی ایران
امروز هم مقام سلطنت و ایران !
اگر قرار باشد کامنت ها و نظرات مردم را که ترول است ترور بهانه مهم نیست
ایشان به هر کجا که می خواهد شکایت کند
به هر صورت ما به مقام سابق ترور و شکارچی ، باج نمی دهیم
ایشان در آینده و ترسیم ایران نقشی ندارد
نام: 
کیانوش توکلی
نظر: 
این نوشته ربطی به مواضع ایرانگلوبال در رابطه دراویش گنابادی ندارد و مسولیت آن تمام بعهده نویسنده می باشد
عنوان مقاله: 
جمال آقا
نام: 
palandouz
نظر: 
از اینکه تصمیم گرفته اید 76.2 درصد از جمعیت استان آزبایجان غربی(پان اتراک) را با اردنگی بیرون بیاندازید٬برایتان موفقیت وسلامتی آرزو دارم.

http://pltc.sbu.ac.ir/%D8%A2%D8%B4%D9%86%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%DA%A9%D9%88%D8%AA%D8%A7%D9%87-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D9%82%D9%88%D8%A7%D9%85-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C/
عنوان مقاله: 
نظر
نام: 
جمال
نظر: 
آقای پالاندوز بە جای آ الیار جواب دادند ، این هم جوابش
قای جمال مسئلەی سرزمینهای مورد مناقشە ائی وجود ندارد. مناطق به هم پیوسته تورک نشین شمالغرب ایران ،آزربایجان جنوبی ومناطق به هم پیوسته ائی که درآن فارس ها در اکثریت اند ، فارسستان ونیز مناطق ائی که اکراد درآن اکثریت اند ،کوردستان میباشد.

جدی میگوئی پالاندوز آذربایجان غربی اولأ اسمش مکریان هست میبینم کە این ملت کورد نیست توسعە طلب باشد و چشم بە سرزمینهای دیگران داشتە باشد این برعکس پان اتراک هستند کە این تفکر را دارند محض اطلاع شما پالاندوز یک میلمیت از سرزمین کوردستان را نمیگزاریم از گلویتان پائین برود یا با صلح و آشتی بیرون خواهید رفت یا اوردنگی در کار خواهد بود
نام: 
بهمن موحدی(بامدادان)
نظر: 
درود به این نوجوان انقلابی میهنمان که با شجاعت و جسارت انقلابی، پرچم خرچنگ نشان رژیم ضدملی آخوندی را پایین کشید و آن را لگد مال کرد. آن پرچم خرچنگ نشان، پرچم و نماد ما ایرانیان نیست.
جوانان انقلابی میهن، با شعار های کوبنده ی خود علیه تمامی باندهای مافیایی رژیم، خواستار واژگون شدن این بساط جور وستم می باشند. فریاد های " اصلاح طلب، اصولگرا، دیگه تمومه ماجرا" به یقین آینه ی تمام قد و دست رد قیام کنندگان بر سینه ی حامیان داخلی و خارج نشین این رژیم است.
جوانان میهنمان، به زودی زود به این نتیجه و واقعیت مهم خواهند رسید که ، رژیم پلید و ضدایرانی آخوندی را باید با مبارزه مسلحانه و قهرآمیز به زباله دان تاریخ بیاندازند.
☆☆☆ به امید پیروزی خلق قهرمان ایران☆☆☆
نام: 
بهمن موحدی(بامدادان)
نظر : 
گرامی باد یاد و خاطره ی دو انقلابی مبارز و جان برکف میهن، رفقا کرامت الله دانشیان و خسرو گلسرخی.
اکنون 44 سال است که روز تیرباران این عزیزان را که توسط رژیم منفور پهلوی به خاک افتادند را پشت سر می گذاریم و یاد همه ی شهیدان به خون خفته ی خلق در دو رژیم جنایتکار پهلوی و آخوندی را گرامی می داریم. یادشان گرامی و ننگ و نفرت بر ارتجاع سلطنتی و آخوندی و امپریالیسم.
در ضمن آن مزدور و مخبر ساواک و آن اربابش پرویز ثابتی جنایتکار فکر نکنند که ما از خون کرامت و خسرو گذشته ایم و همه چیز را فراموش کرده ایم.
" اسلحه ی خلق ما به سینه ی خائنان همیشه غرنده باد"
"مرگ بر رژیم جمهوری اسلامی"
☆☆☆ به امید پیروزی خلق قهرمان ایران☆☆☆
نام: 
بهمن موحدی(بامدادان)
نظر: 
{ " این که چه نوع حکومتی بر سر کار بیاید، اهمیتی به مراتب بیشتر از سرنگون کردن یک رژیم است. زیرا در صورت نا آگاهی، عدم تشکل و بی تجربگی ، حکومت به دست دشمنان دیگری خواهد افتاد"}
ولادیمیر ایلیچ لنین
نام: 
بهمن موحدی(بامدادان)
نظر: 
{ " این که چه نوع حکومتی بر سر کار بیاید، اهمیتی به مراتب بیشتر از سرنگون کردن یک رژیم است . زیرا در صورت نا آگاهی ، عدم تشکل و بی تجربگی ، حکومت به دست دشمنان دیگری خواهد افتاد" }
باری ، هر سرنگونی باید مضمونی داشته باشد که برای تحقق آن مضمون، امر انقلاب و سرنگونی صورت پذیرد.
کار آینده ی انقلاب ایران را نباید فقط محدود به رفتن آخوندها و پاسداران کرد؛ طبیعتا آخوندها سد نخست در راه تبدیل شدن ایران به کشوری مستقل و پیشرفته و آزاد و سرافراز هستند، ولی باید حواسمان شش دونگ جمع باشدکه پس از سرنگونی آخوندها، رضا پهلوی ، میراثخوار رضاخان قلدر و محمدرضا شاه منفور، با کمک امداد های غیبی و غیر غیبی امپریالیستی، قدرت را قبضه نکند و سلطنت مطلقه را در ایران حاکم نکند. به فرض محال اگر رضاپهلوی قدرت را در دست گیرد، پای امپریالیستهای غرب را به ایران باز می کند و بدتر از این آخوندهای پلید...
نام: 
peerooz
نظر : 
من کاری به نوشته جناب همنشین بهار ندارم فقط منظورم برجسته کردن غلط مصطلح یا بهتر بگویم نیمه درستی ست که غالبا به عنوان دلیل و مدرک و سند بکار میرود که مثلا مرحومان!- طنز جناب کردی - استالین و پل پت که چپ بودند سمبل جنایت و آدم کشی اند در حالی که میدانیم ترومن در تمام کره شمالی خانه ای بدون آسیب بمب بجا نگذاشت و احتمالا نیمی از جمعیت را از بین برد و دو شهر ژاپن را دود کرد و جنایات جانسون در ویتنام و بوش در عراق و غیره دست کمی از دیگران نداشتبد اما هیچگاه به ذهن ما خطور نمیکند که حتی به این جنایات فکر کنیم. به این کیفیت چه میگویند؟ شستشوی مغزی در نتیجه تبلیغات بسیار موثری که حتی قوه تفکر و قضاوت را از ما میگیرد و ما رباتی میشویم که گفته ها را تکرار میکنیم؟ نمیدانم.
نام: 
محسن کردی
نظر : 
میگم چطوره یک یادی هم بکنیم از ابوبکر البغدادی که خداییش تو جنگ و فداکاری و جان بر کف گرفتن خود و پیروانش هزار برابر از چپ و راست و توده ای و سلطنت طلب ما بهتر عمل کرد. لذا حق با داعشی ها بود. حالا اگه همچی یخورده ایده هاشون ضد بشری بود و ممکن بود مثل مرحوم پل پت و استالین مثل داس جانها را درو کنند دیگه شما به حرمت همون دفاع جانانه از آرمانهاشون در دادگاههای ضد بشری و غیر منصفانه شاه که جلوی چشم خبرنگاران و جهانیان برگزار شد گذشت کنید. میگم عجب بیدادگاههایی داشت این شاه! خیلی وقیح بوود که جلوی چشم جهانیان بیداد میکرد. استالین و پل پت هم همچه جراتی نداشتن.. همچی برای صبحانه میگفتن یه دو سه هزارتا رو تیربارون کنین صبحانه به ما بچسبه.
عنوان مقاله: 
جناب k وآقای جمال
نام: 
palandouz
نظر: 
زبان ها وارداتی هستند.« دری» هم هزار سال قبل وارد مناطق مرکزی ایران کنونی شده است ونام فارسی برآن گذاشته شده است. زبانهای اسلاوی ولاتینی وژرمنی ومجاری وغیره هم از مناطق دیگری از آنچه امروزه استفاده میشود آمده اند.
آقای جمال مسئلەی سرزمینهای مورد مناقشە ائی وجود ندارد. مناطق به هم پیوسته تورک نشین شمالغرب ایران ،آزربایجان جنوبی ومناطق به هم پیوسته ائی که درآن فارس ها در اکثریت اند ، فارسستان ونیز مناطق ائی که اکراد درآن اکثریت اند ،کوردستان میباشد.
قبلا هم پیشنهاد کرده بودم که سفری به جلفا ومرند وماکی وبازرگان وسلماس وخوی واورمیه و...بکنید ودستخوش هیجان نشوید واحساسی اظهارنظر نکنید.
نام: 
Anonymous
نظر: 
به هر حال اشاره ما به شهدا ربطی به قهدریجان نداره
و اینکه خب چه کمکی کرد این صحبت ها ی طولانی که همه میدانیم
نام: 
Anonymous
نظر: 
این صحبت ها کمکی به ما نمی کنه
نام: 
k
نظر: 
99 درصد کسانیکه میان اینجا و از ذهتابی و بقیه دانشمندان دفاع میکنند یکبار هم با تفکر کتابهاشون و نخوندن و فقط از روی تعصب نظر میدن . زبان ترکی زبان یک زبان وارداتی است هرکاری بکنید نمیشه توجیهش کرد نمیدونم این پان ترکها چرا حرف هیچکسی و نمیشنون شایدم قرار نیست بشنون فقط گوینده هستند ولی یک توصیه برادرانه دارم اگر میخاید ملت شما ازتون حرف شنویی داشته باشه بجای تحریف و سفسطه و تکرار جعلیاتی که یک نفر میگه (نمونه اش این بود که در نشریه ای در دانشگاه زنجان نوشته بود فارسی لهجه 72 زبان عربیه بقیه هم همیشه همینو تکرار میکردن اونم با منبع یونسکو!!!!!!!!!!) استدلالهای آقای جوادی رو جواب بدید تا ما هم یه چیزی از شما یاد بگیریم .خیلی خوبه که منطقی بحث بشه و بجای تهمت دلیل بیاریم
عنوان مقاله: 
نظر
نام: 
جمال
نظر: 
یک سوأل از این آ الیار ،، مسئلەی سرزمینهای مورد مناقشە را در آنچە کە بە غلط آذربایجانی غربی میگوئید از ماکو و جلفا شمال تا جنوب میاندوآب چگونە میخواهید حل کنید ؟ با گفتن این حرفهای حپروتی کوردها زیادە رو هستند و مهاجرند و کردستان بزرگ میخواهند نە تنها نمیتوان مسئلە را حل کرد حتی در بعد فدرالیزمی کە از آن دم میزنید بلکە مسئلە را حادتر میکند نە کورد حذف میشود در این استان نە تورک ولی راه حل انسانی شما چگونە است لطفأ نفرمائید در جمهوری دمکراتیک فدرال آذربایجان با حفظ هویت آنها جای خواهند گرفت چون کوردها نیز همین برنامە را برای شما تورکها دارند ولی راه حل انسانیتان چگونە است؟
عنوان مقاله: 
نظر
نام: 
جمال
نظر: 
ستاد بحران در فرودگاه یاسوج سقوط هواپیما را بە علت قرار گرفتن کوه در مکانی نا مناسب اعلام کرد
نام: 
آ. ائلیار
نظر: 
آرایش نیروهای سیاسی بعد از جنبش دی
----------
جنبش دی به نیرو های سیاسی جامعه آرایش نوینی داد:
1- نیروی حکومت( اصول گرا- اصلاح طلب) : از نظر تئوری فاتحه اش خوانده شد. تنها از نظر نیروی عملی مطرح اند. اصلاح طلبان بیرون و داخل حکومت هنوز کمیت قابل توجهی را با خود دارند. خواست اینها

-« حکومت اسلامی دوم» است. با یک ملت و یک دولت. که حالت اول اش در معرض سرنگونی ست.

2- بقایای رژیم گذشته: به عنوان نیرو مطرح اند ولی تئوری سیاسی این جریان هم شکست خورده

-خواست اینان « سلطنت تشریفاتی و عملاً تبدیل آن به سلطنت استبدادی»ست. با یک ملت و یک دولت. یک بار سرنگون شده و دوباره سانس برگشت ندارد مگر اینکه خارجی تحمیل کند.
نام: 
آ. ائلیار
نظر: 
نیروهای سیاسی و آذربایجان
------------------------------
-«"قبضه رهبری جنبش" ، رفراندوم، مجلس موسسان، قانون اساسی جدید که احتمال دارد قبل از کسب پیروزی تدوین کنند، استقرارحکومت جدید» گامهایی ست که پیش روان «قوم خواهان حکومت جدید با مقوله ملت» با متشکل کردن خود در داخل و خارج، در درون وبیرون حکومت ، پیش می برد جهت حاکمیت خود. با اقتصادی سرمایه داری. و اندکی دموکراسی برای کسب پیروزی.

- نیرو های دیگر ( زحمتکشان ، تبعیض دیدگان ، "برابری و آزادی" خواهان واقعی ) تا وقتی که با « تشکل و مبارزه و "سیاست خاص" خود» نتوانند گامهای مذکور را به سود خود تغییر دهند بازنده اند. همانطور که گفته ام « تعیین کنند توازون نیرو هاست». این توازون اکنون به سود حاکمیت « جریان یک ملت- یک دولت» است. چون « نیروهای دیگر» ضعیف اند. « فاقد تشکل و اتحاد و سیاست خاص خود اند.»
عنوان مقاله: 
شایسته نیست دونفروقت دیگران رابگیریم.
نام: 
ع.ب.تورک اوغلی
نظر: 
سالام - آقا جمال،برای چندمین باراست،که نام من را،اغلی می نویسی،این هم نشان ازمشکلات درونی شماست،این تورک اوغلی
رامن اسم مستعاربرای خودانتخاب کرده ام،درزمان انتخاب این نام درایران مردم تورک ازتورک خواندن خودبراثرتبلیغات فاشیستی ابا
داشتند،که خودراتورک بنامند،ولی اکنون اگربه اینستاگرام،وای بر،تلگرام ووو،سری بزنید،هزاران نفربرای خودنام تورک ،تورک اوغلی،تورک قیزی گذاشته اند،
اگرمن هم شماراجیمول نامیدم ناراحت نباشید،ولی همیشه بخاطرحفظ ادب مراعات شماراکرده ام. آقاجمال انسانها بخاطر کار،توسعه نیافتگی منطقه خود،بخاطر مشکلات جغرافبایی، بخاطرمشکلاتی که حکومت ها ایجادمیکنند،مجبوربه مهاجرت میشوند،همین سیاسیون ایرانی درخارج ،درآلمان،فرانسه،آمریکا،
کانادا،چه اقتصادی،چه اجتماعی میلیونهانفرمیباشند،انشالله که روزی شرایط مساعد،وباب میل آنهاگشته برآغوش خانواده خودبرگردند،
این هایادآوری بود،برای شما،
عنوان مقاله: 
نظر
نام: 
جمال
نظر: 
سلام تورک اغلی من هم چیز زیادی نمیگویم فقط متأسفم برای کسانی کە در این سایت اعلام کردند کاش در تورکیە بودند و همراه گورگهای خاکستری دفاتر حزب رسمی کوردها در تورکیە را آتش میزدند جناب تورک اغلی بهتر است بە جای محکوم کردن دیگرانب یک آینە جلو خودتان بگذارید کە واقعأ چە هستید لطفأ پز روشنفکری و حقوق بشری از طرف شما پان اتراک ممنوع چون نخبگانتان اینجا بیان کردند اگر قدرت داشتند نمیگذاشتند هیچ کوردی در اورمیە با شلوار کوردی در خیابان و اماکن اورمیە حضور داشتە باشد همین