«صفحه شما»

دوستان و خوانندگان عزیز، امکان کامنتها واقعا به شما تعلق دارد. هدف ما ایجاد محیطی دوستانه برای تبادل نظر است. آزادانه نقد، نظر، خبر، تفسیر، تحلیل و... بنویسید اما خواهش می کنیم بدون نام بردن از اشخاص حقیقی و حقوقی در کمال امنیت برای خود و دیگران فضایی ایجاد نمائید که بدور از توهین و اتهام و جوسازی و مسموم کردن محیط تبادل نظر باشد. توجه داشته باشید کامنتهایی که این موارد را در نظر نگیرند، منتشر نخواهند شد.
شما می‌توانید با فرستادن ایمیل به آدرس سایت info@iranglobal.info به عنوان کامنت نویس نام‌نویسی کنید و با گرفتن کد سایت، کامنتهای خود را مستقیما در زیر مطالب و یا در صفحه شما قرار دهید. امتیازِ گرفتن کد این است که با آنلاین شدن در سایت و نوشتن کامنت، نظر شما بلافاصله و مستقیما منتشر می‌شود.
نام می‌تواند مستعار باشد. واقعی یا مستعار بودن نام در ایمیل نیز اختیاریست. به این ترتیب اطلاعات کسانی که مایل به افشای نام و هویتشان نیستند، برای ما نیز نامعلوم خواهد بود.
لطفا اعتراض، انتقاد و پیشنهاد خود را به آدرس info@iranglobal.info ارسال کنید. از پاسخ به اعتراضات در کامنتها معذوریم.

دیدگاه‌ها

 

نام: 
آ. ائلیار
نظر: 
سلام بهنام جان،
عزیز من کی نوشته ام« کمونیست نمی تواند دموکرات باشد؟»
همه می توانند دموکرات باشند به شرط آنکه « دموکراتیک عمل کنند».

اگر کمونیست را کسی بدانیم که « میخواهد استثمار نباشد» ، و از طرف دیگر میخواهد « جامعه از راه دموکراتیک یعنی درک و تلاش و نیروی دموکراتیک خود اجتماع» و نه « با زور افراد و گروهی »، طی « رشد و پیشرفت »، و « آمادگی شرایط داخلی- جهانی برای این کار»، به زودن استثمار برسد ، ( خود نیز مخالف استثمارم)، دلیلی ندارد که چنین کمونیست یا فردی را، دموکرات ندانیم.
در جهان ما« امکاناتِ» 1=امکانات 99 است. اما من میکوشم« امکاناتِ» 1= امکانات1 باشد.
« شرایطِ همه جانبه ی نابرابرِ» حاکم در جوامع، جای خود را به « شرایطِ برابر برای همگان» بدهد.
نام: 
تبریزی
نظر: 
کارگران و رنجبران و دهقانانی که بیل و کلنگ و داس و چکش به دست گرفته و از بام تا شام کار می کنند چگونه و با کدام پول می توانند این خوراکی های گرانبها را بخرند؟ کارگران و رنجبران و دهقانان ایرانی حتی توان خریدن نان ساده را هم ندارند چه رسد به چنین خوراکی های گرانی که ویژه پولداران و سرمایه داران و زرسالاران هستند! در دوزخی بی همتا در جهان به نام ایران حتی کودکان نیز کار می کنند تازه اگر کار باشد وگرنه غول بیکاری همه را از پا درآورده است! (به این لینک نگاه کنید)

http://iranglobal.info/node/66534
نام: 
lachin
نظر: 
آقای بهنام چنگائی...زنده یاد مهاتما گاندی قبل از اینکه وارد دنیای سیاست بشود بخود گفته بود که من اول بایستی بدانم که چطوری این کشور کوچک جزیره انگلستان توانسته است بیش از نصف دنیا را به استعمار خود در بیاورد . بعد از تلاش های زیاد فهمید که دموکراسی و حکومت پارلمانی انگلستان پایه و اساس این قدرت است. هند و پاکستان در یک زمان به استقلال رسیدند.هند به بزرگترین دموکراسی روی زمین تبدیل گشت و پاکستان هم به یک کشور دیکتاتور ها و حکومت های نظامی از همه نوع همراه با دین ..از اینکه من نوشتم یک کمونیست نمی تواند دمکرات باشد, شاید اشتباه میکنم. لطفآ اسم یک کشور کمونیستی در گذشته و یا درحال را برایمان بگوئید که در آن کشور احزاب سیاسی مختلف , فعالیت میکنند. در ادبیّات سیاسی چپ که از عبارت های مثل ( کشاورزان و کارگران قهار....دیکتاتوری پرولتاریا ) استفاده می شود , دموکراسی دیگر چه معقوله ای است؟ نوشته
نام: 
lachin
نظر: 
آقای امیر علی متولی...خیلی ممنون از این اطلاعات بقول معروف (( آب دهن کن)).. اولین بار که من هواری خوردم بوسیله یک دوست صمیمی آبادانی در لندن بود. ایشان هواری را با (( میگو )) پخته بودند. آیا هواری را با اکثر میوه های دریائی می پزند و یا اینکه فقط با ماهی؟ خیلی ممنون.. بعد از دیدن این عکس ها, احساس گشنگی می کنم...
عنوان مقاله: 
برابر دکان دینمداری و دمکراسی امپریالیستی بایستیم
نام: 
بهنام چنگائی
نظر: 
سلام به جنابان آ. ائلیار و lachin گرامی؛
دوست گرامی! شما برایم نوشته اید که یک کمونیست نمی تواند دمکرات باشد. خوب، من به دیدگاه شما بردبارانه احترام می گذارم، خوب چکارمی شود کرد و یا گفت؟ جز تشویق آزادی بیان و ابراز عقیده!؟ بگذریم
و سپس نوشته اید:
به همان نسبت هم دموکراسی امپریالیستی هم نداریم...این دو عبارت دو موضوع متفاوتی هستند.

در این مورد من با درک و برداشت شما از دمکراسی امپریالیستی، البته آنگونه که ترکیب آندو را نقد می کنید و یا آنرا دو سوژه متفاوت می بیند همخوان نیستم.
چرا؟ چون: راهبردها و راهکارهای این ساختار ضدبشری امپریالیسم آمریکا را می باید چندسویه دید و بررسی تاریخی بلند کرد تا دمکراسی آبکی و یکسویه اش برای توده ها بهتر شناسائی و افشاشود.
البته دمکراسی تنوع و عمر بلندی دارد. هر ساختاری از گذشته های دور چه در "دمکراسی آتنی" یا چه در همین دمکراسی به گفته من ـ
نام: 
کیانوش توکلی
نظر: 
براستی دهنم،آب افتاد،امیر علی جان
عنوان مقاله: 
برابر دکان دینمداری و دمکراسی امپریالیستی بایستیم
نام: 
lachin
نظر: 
آقای بهنام چنگائی... همانطور که ما روشنفکر دینی , مربع سه ضلعی, شب آفتابی , جلاد بشر دوست , دزد صدیق, کمونیست دموکرات و..... نداریم به همان نسبت هم دموکراسی امپریالیستی هم نداریم...این دو عبارت دو موضوع متفاوتی هستند. در پشت حکومت امریکا یک قانون اساسی ( قابل تغیر و تکامل بر اثر گذشت زمان ) پا برجاست که اساسش حتی قبل از انقلاب فرانسه پایه گذاری شده و هنوز هم به راه تکاملیش ادامه میدهد. موضوع دونالد ترامپ یک برگ پائیزی در نهاد یک دموکراسی بهار است. شما در تمام کشورهای دنیا دزدی,چپاولگری, زندانی, اختلاف طبقاتی, اختلاس, پارتی بازی و یا (Nepotism ) , و تمام بیماری ها اجتماعی را خواهید دید و جامعه امریکا , مثل جوامع دیگر, از این بیماری ها در امان نیست. آنچه شما در باره زندانیان امریکا نوشید کاملآ صحت دارد. من هم در لیست پائینی 200 تا از معتبرترین دانشگاهی جهان را برایتان ارسال میدارم . خواهش
نام: 
سازاخ
نظر: 
بهنام عزیز لطفا با فرمولهای قدیمی لنین، دست از سر امپریالیسم بردارید، درج مقاله شما به همین راحتی در سایت ایران گلوبال، که در تمام نقاط دنیا قابل رویت برای همگان می باشد، مدیون تکنولوژی امپریالیسم است، ( نمک نشناسی کار پسندیده ائی نیست) نباید دنیا را با دید پانروسیستی لنین و حسادت روسها به تکنولوژی آمریکا بررسی کرد، مصیبتی که جمهوری اسلامی ببار آورده، ناشی از کپی پیس امپریالیسم لنینستی روسیه با رنگ و لعاب اسلام می باشد، که امپریالیسم به استکبار جهانی تبدیل شده و رژیم بخاطر سلام علیک نکردن با آمریکای امپریالیست، مجبور است که دست و پای رهبران تمام کشورهای جهان را ببوسد، و در نتیجه در ایران شمر بن ذالجوشن بعنوان کار آفرین نمونه تاریخ بشریت شناخته شود و در سایه آفرینش مصیبت کربلا توسط جناب شمر، امروزه بیش از ۵۰۰ هزار آخوند و ۸۰ هزار مداح، صاحب مشاغلی پر درآمد میلیاردی بشوند.
عنوان مقاله: 
خانواده معمار زاده
نام: 
Alisadatly4@gmailcom
نظر: 
با خواندن سرنوشت این خانواده دشمنان بی سواد وکینه ای
کمونیست فقط کلمه خیانت را در مخیله خود بایگانی ونه چشمی نه عقلی نه فکر ی نه استدلالی انها را خائن مینامند.ایا
نمپرسید چگونه ممکن است .این دو مطلب یکی محسوب شود
با همه دلایل موجود بازهم حاضر به خانه تکانی مخ خود نمیشوند .کاش بیست سال قبل مناظره ای میکردند تا متوجه
شوند نیم ساعت هم نمیتوانند حرف بزنند ومخشان را روی کولشان میانداختند.
عنوان مقاله: 
کنکاشی پیرامون جنبش جلیقه زردها، ماهیت و پی آمدها, تقی روزبه
نام: 
yaradiciliq
نظر: 
"" جنبش جلیقه زرد‌ها در چارچوب گفتمان قدرت و ضد قدرت نمی‌‌گنجد "" روس‌ها ضربلمثلی دارند با این عنوان که "" اگر کمونیست‌ها در صحرا و بیابان حکومت را به دست بگیرند، مردم کمبود شنن خواهند داشت ""، جنبش جلیقه زرد ها، پیش از هر مقوله ای، پیامی به کمونیست‌ها است که اگر دولت‌های رفاه اروپا ئی نمیتوانند خواسته‌های من را تامین کنند، توی کمونیست برو بشین سر جات، آیا عکس چگووارا ، فیدل کاسترو ، چاوز را بر روی جلیقهٔ کسی‌ می‌‌بینید؟ در مکزیک، طیف چپ چند هفته‌ای می‌‌شود قدرت را به دست گرفته، کمبود سوخت در این کشور غوغا می‌کند و دیشت دزدانی که میخواستاند سوخت را بدزدند باعث شدند لوله گاز منفجر شود و نزدیک به ۶۰ نفر کشته شدند.
عنوان مقاله: 
روشنگری درباره دروغ همکاری مصدق با فدائیان اسلام، محمد امینی
نام: 
lachin
نظر : 
آقای کاوه جویا...لطفآ برای ما بنویسید که با کدام (( معیار )) شما آقای اسد صدیق را ( پان ترک و نژاد پرست ) معرفی کردید؟ آنچه که ایشان در باره زنده یاد دکتر مصدق چرندیات و مزخرفاتی از ادبیات لمپنی شعبان بی مخی نوشتند , هیچ شکی نیست ولی شما از کجا فهمیدید که ایشان (( ترک )) هستند؟...مثل اینکه تازه گیها در ادبیّات سیاسی جدید , عبارت ( پان ترک نژاد پرست ) را مثل قاقالی با هر عقیده مخالف سیاسی و شخصی, میتوان استفاده کرد...
عنوان مقاله: 
رضا پهلوی
نام: 
ایرج
نظر: 
رضا پهلوی صد بار حرفش زده و گفته اول باید این رژیم اشغالگر و جنایتکار اول باید سرنگون بشه و نوع حکومت را مردم تایین کنند چند بار بگوید .ولی شما قصد دارید که بدون در نظر گرفتن رای و خواسته مردم حکومت تاین کنید فرغش در اینه با این روشی که داریدپیش می‌گوید نتیجه اش در جا زدن است و نتیجه اش بقا ۴۰؛ساله رژیم و بد نام کردن رضا پهلوی و بقا بیشتر رژیم خواهد بود .بهم احترام بگذارید وارزش همدیگر را ارج نهاده تا پیروز شوید اختلاف بین شما الیت جامعه بسود ج ا تمام خواهد شد.
نام: 
تبریزی
نظر: 
در غم جانکاه آیدا با خانواده زخم خورده و دادخواه رضازاده و معمارنژاد شریکیم

http://www.mpliran.net/2019/01/blog-post_74.html
عنوان مقاله: 
ابراز تردید در بروکسل درباره شرکت در نشست ورشو, در بیانیه ورشو نامی از ایران برده نشده است.
نام: 
yaradiciliq
نظر: 
"" آیا وظیفهٔ ارتش اوروپائی، تضمین امنیت اوروپا، در قبال تهدیدات روسیه نیست؟ "" فعلا که بجای ارتش اوروپا ئی، ارتش ( جلیقه زرد‌ها ) در خیابان‌های فرانسه رژه می‌‌روند، (( استراتژی ژئوپلوتیکی لهستان در برگزاری کنفرانس ورشو ، جدا از اهداف کلان تشکیل ارتش اوروپا ئی نیست ))، لهستان با این کنفرانس، به هدف ایجاد یک پایگاه آمریکا ئی در خاک لهستان، برای جلوگیری از تهدید روسیه، آماده می‌‌شود، جلب حمایت آمریکا در نصب مقام لهستان به کرسی‌های شورای امنیت سازمان ملل، اهداف جانبی هستند، توجه شاهنامه خان‌های فارسستانی را به یک نکتهٔ ظریف جلب می‌کنم >> "" تسلیم شدن اوروپا، بخوانید آلمان، به تحریم خط لوله گاز نرد استریم روسیه، به معنی‌ نزدیکی‌ اوروپا با سیاست آمریکا، پیرامون فارسستان است "". اهمیت تورکیه، گاز قطر، خط لوله گاز تاناپ / کریدور جنوبی جمهوری آزربایجان ، دیدار مقامات عراقی با تورکیه و و نیز از ای
عنوان مقاله: 
روشنگری درباره دروغ همکاری مصدق با فدائیان اسلام، محمد امینی
نام: 
کاوه جویا
نظر : 
جناب اسد صدیق، پیش از این کامنت های نژادپرستانه ی پانترکی می فرستادید. اینک بد دهنی و دروغ پراکنی بر ضد زنده یاد دکتر مصدق را هم به «ویژگی» های خود افزوده اید. این کامنت فیسبوکی شما در پشتیبانی از یک مشت دروغ بی پایه، تنها موجب تأسف است. به جای هجوم خشمگینانه به یک دیدگاه، اگر سند و مدرکی دارید ارائه دهید وگرنه با دادن نسبت های بی بنیاد و توهین آمیزی چون «همکاری با لات ها و چاقوکش ها» به زنده یاد دکتر مصدق، در واقع بی ادبی و بی منطقی خود را به نمایش عمومی می گذارید.
نام: 
به سازاج
نظر: 
جقدر باید ... باشی ، که آخوند صفوی عرب گرا ، را با شاهان باستانی، تعویض کنی.
چرا شما مغولزادگان راسیست ضد ایرانی، هیچگاه از حکومت اسلامی آخوندی نام نمی برید؟
و زبان فارسی و فارس ها و ایران و ایرانی را دلیل جهالت خود معرفی می نمایید !
نام: 
سعیدرضا
نظر: 
اقای جیلو با سلام،
انطور که متوجه شدم، شما از چپ میخواهید با توجه به شرایط، قبل از اینکه جبهه متحد و مستحکمی با نیروهای هم فکر و هم اوا ایجاد کنند، درب گفتگو با راست را باز نمایند. و لذا مینویسید
"برای بعضی‌ها، اصل همکاری و همبستگی با دیگران بر سر اهداف مشترکی که به نفع عموم است در نظرامری پذیرفته است؛ اما آنها در عمل بر عکس این باور خود رفتار میکنند، و بر آن هستند که جمهوریخواهان تنها باید بعد از اینکه به یک ثقل قدرتمند تبدیل شدند با بقیه همکاری کنند؛ چون در شرایط ضعف، این همکاری به نفع شرکا و رقبای آن‌ها تمام خواهد شد"
دوست گرامی، چرا فکر میکنید که مذاکره با سلطنت طلبان که اصولا چپ را به رسمیت نمیشناسند بر مذاکره با چپ و سایر جمهوریخواهان اولویت دارد. اگر چپ در درون خود پتانسیل نزدیکی به خود نداشته باشد چگونه انتظار دارید، بتواند با راست آنهم راست شاه الهی و سلطنت طلب به توافق برسد.
عنوان مقاله: 
نامه رحیمی به خمینی بی وطن
نام: 
هوشنگ
نظر: 
تشکر از بررسی نامه اقای رحیمی به بیگانه پرست عرب تبار خمینی .ای کاش اصل نامه در پایان نوشته میامد .
یکی از دشمنان اقای رحیمی رفیق کیانوری بود که چهار نعل بدنبال خمینی راه افتاده بود .رهبر پرولتاریا انچنان از ارتجاع سیاه به وجدد امده بود که همراه همسر لچک بسر خود به نظام ضد کومونیستی خمینی رای داد .روزنامه ضد مردمی مردم ارگان حزب توده مملو از تشویق اخوندها به ادمکشی و انتقام وشعر در مدح خمینی جنایتکار بود .صدای رحیمی و بسیاری دیگر مانند نامه تاریخی زنده یاد اقای نامه باستانی پاریزی در هیاهوی انقلابی وضد ملی هوچی های توده ای در فضا گم شد. اکنون پس از چهل سال نسل جوان با باز خوانی پرونده جنایی چپ ودینی ارام ارام به حقیقت پی میبرد وخادم را از مزدور باز میشناسد .
عنوان مقاله: 
نظر
نام: 
جمال
نظر: 
واقعأ این پان تورکها موجودات عجیبی هستند مثل کبک سرشان را توی برف میکنند ... و فکر میکنند کسی آنها را نمیبیند و قایم شدند بە این جملە پان تورک yaradiciliq توجە کنید در نوع خودش هم جوک و کمدیست و هم از فاضائیل پان اتراک ایشان چنینن میفرمایند ههههههه ( ۲- قتل عام ارامنه اگر هم وجود داشته، به دست امثال اسماعیل عاقا سمیتگو صورت گرفته ) جالب است مگە نە ؟ هههه یعنی 1500000 ارمنی بە دست 10000 نیروی سمکو کشتە شدەاند یعنی هر نیروی سمیتقو یا سمکو 150 ارمنی کشتە چیزی کە فقط در مغز علیل پان تورک میگنجد

دقیقأ مثل ربط دادن داستان و حکایت تورک و سومر از این ترفندها ی پان تورکی نیز سردمداران تورکیە هر روز اظهار فضل میکنند دقیقأ مثل اینکە ما با کورد مشکل نداریم با ی پ گ مشکل داریم اگر با کورد مشکل ندارند چرا نزدیک بە 20000 زندانی سیاسی کورد در تورکیە هست ؟
نام: 
تورک اوغلی ...
نظر: 
چرا اجازه دارد این "تورک اوغلو " ...بی ربشه ، بازهم چون گذشته، نژاد آریایی را عاریایی، و ایران را عیران ، و پارس را پارس کردن، بنویسد؟
این مغولزاده بی اصل و نسب ، با چنان نفرت و کینه ضد بشری ، اجازه ندارد در این سایت ... بنویسد و در غارهای توچال و کلکچال سلسله جبال البرز ، در لفاف بسیج ؛همراه شهرداری قالیباف ، درختکاری کند.
چرا سپاه و اطلاعات ، مدافعان محیط زیست را ، جاسوس اسرائیل مینامند ولی اجازه میدهند یک تورانی بیگانه چون وی، در قلب ایران زمین مخفی شود؟
این شعبان بی مخ ها را باید در اولین فرصت شناسایی نمود و به اردوگاههای مغول زدایی فرستاد تا بفهمند یک من ماست چند کیلو قاراقوروت میدهد.
عنوان مقاله: 
"میان گریه میخندم".
نام: 
peerooz 1
نظر: 
گر چه تا کنون خیلی حرف زده ام ولی نتوانستم از باز تاب این خبر برای علاقمندان خود داری کنم. در ایالات متحده آمریکا بسیاری از زندان ها خصوصی شده و با وقایع اخیر زندانی کردن فراریان آمریکای مرکزی, کار آنها رونق بیشتری گرفته است.. جیره غذائی زندانیان بقدری کم است که این بینوایان در حال گرسنگی دائمی بسر میبرند. چاره آنست که آنهابرای روزی یک دلار مزد به کار با اعمال شاقه بپردازند. قیمت یک قوطی ماهی تونا در زندان سه دلار و نیم و یک بسته سوپ رشته تقریبا نیم دلار است. در خارج زندان قیمت این اغذیه کمتر از نصف قیمت زندان است. یعنی این فلک زدگان برای یک قوطی ماهی باید ۴ روز کار کنند و مصیبت های دیگر, و قسمتی از این پول به عنوان مالیات بر فروش, به جیب دولت میرود. و "دنیای آزاد" چهار اسبه از کومونیسم گریخته و به سوی کاپیتالیسم میرود!! مرجع:

عنوان مقاله: 
" تبلیغات سخیف و نژادپرستانه در تلویزیون منو تو بر علیه بلوچها"
نام: 
peerooz 1
نظر: 
فرع زیاده بر اصل,
جناب محسن کردی با کامنت اخیر خود کوشیده اند که موضوع گفتگو را به مقاله اصلی جناب دوشوکی برگردانند که البته دیرشده و بحث عمده بر سر کامنت ایشان در پای مقاله بوده است. و این مرا بیاد شعری از زنده یاد نادرپور می اندازد که "دنیای تب آلوده کویری ست که در آن, هر گام که بیراهه نهی دام هلاک ست" و در این دنیای تب آلوده ایران, هرچه کمتر حرف بزنی و بیراهه نروی "سنگین تری". البته این نصیحت کم گوئی اگر کاربرد داشت احتیاج به تکرار آن نبود و "نصیحت" نمیشد.
نام: 
محسن کردی
نظر : 
دوشوکی جان.. این برنامه مستقیم پخش میشه و میره روی آنتن. من برنامه هاشونو دیدم. یکی از مجری های همین برنامه اصلیت افغان داره. در طی مدتی که این تلویزیون رو که از محبوب ترین در میان ایرانیان هست ندیدم که حرفهای نژادپرستی در اون مطرح بشه. این خانم حال از کجا چنین اطلاعاتی بدست آورده من نمیدونم بهرحال از جایی شنیده که داره مطرح میکنه و به پیامدهای حرفهاش هم عمیق فکر نکرده در اون لحظه. این که کل یک رسانه رو بخاطر یک جمله از کسی که مهمان برنامه بوده مبلغ نژاد پرستی این رسانه بحساب بیاریم مجازات بیش از اندازه است. نهایت میشه انتظار داشت که این رسانه از اون خانم بخواد که مستندات خودش رو پیرامون حرفهایی که زده ارائه کنه و اگر چنین مستنداتی نبود این خانم و خود رسانه بابت این مساله عذرخواهی کنه. اما نظر من این هست که این خانم نه از زاویه نژادپرستانه بلکه دلسوزانه سخن گفت.
با مهر.. محسن کردی
عنوان مقاله: 
همه عمه ایی ندارند.
نام: 
ع.ب.تورک اوغلی
نظر: 
سالام ـ جناب پیروز،همه مثل شماشایدعمه ایی دانانداشته باشند،تا درمواقع ضروری ترمزش اش رابکشد،تازیاده گویی نکنند.
درموردپالانی هااشاره خوبی داشتید،همین جریان پالانی ها درموردخامنه ایی نیزصدق میکند،
بابزرگ کردن خانم قجرلو،،یارجوی،، نیزجریان بهمان شکل است،
اینها فقط نام تورک رایدک میکشند، مثلن همین بهزادکریمی،
یاتقی ارانی،همه اینها یدک کش های نام تورکان هستند،مثل احمدکسروی،مثل حجت کلاشی،مثل سیدجوادطباطبایی، وامثال اینها زیادداشته وداریم.
لطفن همه چیزراقاطی نکرده تاعمه خدابیامرزت ترمزت رانکشد.
آن سخنرانی را دراینیساگرام دیدم.بچه های آزربایجان بخاطرتقبیح گذاشته بودند،عاریایی های نژادپرست،درتلویزیون منوتو ی فرح پالانی پخش شده بود.
دلیلی نداشت،حتی بهانه ایی نداشت.که فردی بامدرک مثلن دکترا،سیاسی،خودرهبردان یک ملت مظلوم ،باسوابقی که ازآن معرفی کرده بودند،بی خودوبی جهت به دیگری که هیچ
عنوان مقاله: 
تیمارستان گلوبال
نام: 
Alisadatly4@gmailcom
نظر: 
چند وقت پیش سیل وبعد زلزله در دو استان رخ داد.طی برسی
بعمل امده مقصر کمونیستها بودند.فعلا داری درسایتی که مدیر
ان نگرش چپ دارد مطلب مینویسی.اگر شما بودید
چه میکردی.؟کجای دنیا خوب است ؟اینهمه از چپ مینویسید
ازامریکا هم مینویسید؟بعد از فروپاشی چه گلی به سرشان زدند ؟افغانستان بعد از بیرون راندن شوروی چه شد
بطور واقعی واقعی افغانستان را بردند1500 سال قبل.بعدچه؟
امریکا امد ونابودش کردولی کسی کر کری نخوانددرواقع همیشه اینگونه است.شما وامثال نسبتا محترمتان به هر بهانه ای مطلبی مینویسید .اینکه از اقای چنگانی پرسیده اید .وحالا
دارید انرا مینویسی نشانه عمق بیسوادی وسخیف نگری شماست.مگر چنگانی قراره رئیس جمهوربشه؟یا مگر سخنگوی
کمونیست هاست.؟مگر قراره شما به هر جگری سر بزنی وچیزی
بشنوی بعنوان سند یا قرارداد بین المللی قلمداد کنی؟من وکیل
مدافع انها نیستم ومانند خیلیها انهاهم اشتباه