«صفحه شما»

دوستان و خوانندگان عزیز، امکان کامنتها واقعا به شما تعلق دارد. هدف ما ایجاد محیطی دوستانه برای تبادل نظر است. آزادانه نقد، نظر، خبر، تفسیر، تحلیل و... بنویسید اما خواهش می کنیم بدون نام بردن از اشخاص حقیقی و حقوقی در کمال امنیت برای خود و دیگران فضایی ایجاد نمائید که بدور از توهین و اتهام و جوسازی و مسموم کردن محیط تبادل نظر باشد. توجه داشته باشید کامنتهایی که این موارد را در نظر نگیرند، منتشر نخواهند شد.
شما می‌توانید با فرستادن ایمیل به آدرس سایت info@iranglobal.info به عنوان کامنت نویس نام‌نویسی کنید و با گرفتن کد سایت، کامنتهای خود را مستقیما در زیر مطالب و یا در صفحه شما قرار دهید. امتیازِ گرفتن کد این است که با آنلاین شدن در سایت و نوشتن کامنت، نظر شما بلافاصله و مستقیما منتشر می‌شود.
نام می‌تواند مستعار باشد. واقعی یا مستعار بودن نام در ایمیل نیز اختیاریست. به این ترتیب اطلاعات کسانی که مایل به افشای نام و هویتشان نیستند، برای ما نیز نامعلوم خواهد بود.
لطفا اعتراض، انتقاد و پیشنهاد خود را به آدرس info@iranglobal.info ارسال کنید. از پاسخ به اعتراضات در کامنتها معذوریم.

دیدگاه‌ها

 

نام: 
ترک و حقیقت
نظر: 
از شارلاتانبسم شونیسم و فاشیسم این است که حقیقت و روشنگری را هم به گند میکشد.
در این سایت تجریه طلبان مغول تبار حتی معنی واژهها را به نفع حود تغیر میدهند چون هیچ مسئولیتی در مورد حقیقت و وجدان و اصول و اخلاق و خدا و خلق ندارند.
مثلا.در تمام ممالک دنیا واضح و آشکار است که فقط جوانان ناسیونالیست متعصب شبه فاشیست یا رودیگن به انسان ستیزی و شونیسم و پرخاش و توهین به تیم مقابل و حریف خود میپردازند.
حالا شبه فاشیستهای فعال در این سایت، آنر امعیار اخلاق و رفتار تمام مردم ؛ خصوصا فارس زبانها قرار میدهند.
آن دیگری . مدام مجیزه گوی ترکیه و اردعان در این سایت است ولی نمی گوید که اکنون اقتصاد این کشور دچار بجران و گرانیست یا مثلا اردعان تمام مخالفان خود را ترویست مینامد و هر کرد و علوی و چپ و سوسیال دمکرات و ترک غیر سنی و غیره را به این اتهام دستگیر و اخراج میکند و یا فراری میدهد.
نتیجه ....
عنوان مقاله: 
آیا سهم ایران از دریای خزر پیش از انقلاب ۵۰درصد بود؟
نام: 
Anonymous
نظر: 
بعد مصاحبه بی بی سی و بیان حقیقت از طرف رجب صفروف برای سهم ۵۰ درصدی ایران باز پان چپ ها و روس ها پان اسلامی ها و .. شروع به انتشار .. شعر کردند که وزیر خارجه وقت ایران به روسها التماس میکرد. گیریم که دروغ شما راست باشد باز یک التماس کردن بهتر از تمام عمر دستمال ابریشمی برای رو سها و اخوندها بدست گرفتن است.
نام: 
تبریزی
نظر: 
دوستان گرامی، چند چیز در ایران ابزار رژیم گندیده و پوسیده ولایت فقیه برای مردم فریبی هستند که یکی از آنها هم فوتبال است و رژیم دژخیمان و شکنجه گران برای سرپوش گذاشتن بر روی هزاران گندکاریش که تورم تازنده و گرانی های جهشی نمونه هائی از آنها هستند با فوتبال مردم فریبی می کند و کوشش فراوانی که رژیم آخوندی برای گرم کردن تنور کشاکش های فوتبال انجام می دهد درباره هیچ یک از رشته های ورزشی انجام نمی دهد! رژیم آخوندی با هنرهای رزمی مانند تکواندو و کاراته و کونگ فو و رشته های ورزشی دیگر مانند ژیمناستیک و بدنسازی نمی تواند مردم فریبی کند چون فوتبال برای رژیم ابزار بهتری برای مردم فریبی است!

از همه خنده دارتر (و شاید گریه دارتر!) چسبیدن پان ترک های آذربایجانی از تیم های فوتبال آذربایجانی به ویژه تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز است که آن را نمادی برای پان ترکیسم می دانند! نخست آن که هیچ .....
عنوان مقاله: 
تضاد حاکمیت با جامعه، و جایگاه فعال آذربایجانی
نام: 
یشاب نیمیکیس
نظر: 
مثل همیشه تحلیل جامع به روز و تیزبینی نویسنده در بررسی جنبش ها تحسین برانگیز است.
نام: 
peerooz
نظر: 
Mark Twain popularized the saying
"There are three kinds of lies: lies, damned lies, and statistics."
معلوم نیست این گفته مربوط به کیست که سه نوع دروغ داریم, دروغ, دروغ لعنتی حقیقی و آمار, به ترتیب بد بودن.
دو اقتصاد دان سوئدی برای آنکه بفهمند آیا آزادی اقتصادی, مردم را بیشتر یا کمتر نژاد پرست میکند تصمیم گرفتند که از تعدای از اهالی ۸۰ کشور دنیا بپرسند مایلند همساله آنها هم نژاد و یا از نژاد دیگری باشد؟ و بر اساس آن به میزان تحمل نژاد پرستی مردم کشور های مختلف پی ببرند. پس نتیجه گرفتند که هند بدترین و ایران دومین بد دنیا در نژاد پرستی ست. به زبان عامه یعنی رابطه گوز با شقیقه را اندازه گرفتند. هند از سه طرف با اقیانوس و از شمال توسط هیمالیا از چین جداست و اکثر هندی ها هندو و هم نژاد می باشند. البته در ایران نژاد زنجانی با نژاد قزوینی و نژاد تهرانی و نژاد مشهدی و غیر تفاوت کلی
عنوان مقاله: 
عنوان مقاله: محققان سوئدی اعلام کردند، ایران دومین کشور نژاد پرست از نظر نژادی و مذهبی است
نام: 
lachin
نظر: 
https://www.washingtonpost.com/news/worldviews/wp/2013/05/15/a-fascinating-map-of-the-worlds-most-and-least-racially-tolerant-countries/?utm_term=.4d7abe87c1be
آقای و یا خانم ایرانی..... چون شما خوشبختانه انگلیسی بلد هستید, لطفآ به لینک بالای روجوع بکنید و رنگ کشورها را که بوسیله محققین کشور سوئد انتشار داده شده است روجوع بکنید . رنگ کشور ایران , یک درجه کمتر از رنگ قرمز %39.9-30 است...در ضمن به اشخاصی مثل شما در تبریز ( مانقورت ) گفته میشود....
عنوان مقاله: 
yaradiciliq پیغمبر ژئوپولیتیک
نام: 
qilicidaraya
نظر: 
نه! نه! واقعا که همه تئوریهای ژئوپولیتیک این استاد که از چند سال پیش در صدد فروش سهام ترکیه است به واقعیت پیوست. خط های ترانزیتی گاز و نفتی که از ترکیه میگذرد و تعداشان از خط های متروی پاریس نیز بیشتر است. ساخت روباتهای ترکیه ای برای بزیر آوردن خاورمینه. تولید قطار، هلیکوپترهای یک بارمصرف، ماشین آلات کشاورزی، تانک وای ددم، تانک وای ددم. جانشینی لیر ترکیه بجای دلار در همه خاورمیانه. وای ددم. تولید و فروش دستگاهای دونا کباب برای همه جهان. ثبت تولید دونا کباب بعنوان اثر تاریخی. ثبت منقل و قاشق و آچمز و قرمه واژگان جهانی. وای ددم!
نام: 
peerooz
نظر: 
آقای ف.م. سخن, شما سر تا پا اشتباهی!,
جناب سخن چون بسیاری دیگر از ما "نکشیده چند من" به اظهار فضل پرداخته و اصل قضییه را درک نکرده اند. منظور اصلی از این "کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر" دادن چراغ سبز به کشورهای ذینفع در بهره برداری عادلانه از منابع طبیعی دریای خزر یعنی جستجو و اکتشاف و بهره برداری از منابع نفت و گاز و دیگر مواد معدنی و آلودگی شدید آب های خزر من جمله منابع زیستی آن میباشد. این تخریب محیط زیست برای جنا ب ایشان اهمیتی ندارد. آنچه برای ایشان مهم است اینست که:

"...تمام تصمیم گیری های مهم و سرنوشت ساز کشور، بر عهده ی این شخص "سید علی خامنه ای, یعنی حکومت اسلامی! یعنی سلطان!" است، و دولت و مجلس و وزارت خانه ها و امثال این ها، باید مانند نوکران حلقه به گوش، در مقابل فرامین او، تنها به اطاعت سر خم کنند". ایشان فراموش کرده اند که ما همیشه همین بوده ایم. مضحک نیست؟

عنوان مقاله: 
راهی که باید برویم
نام: 
تهرانلی
نظر: 
دانشمند گرامی جناب لوائی عزیز!
با این مطلب، سرپوش یک جعبه عفونی را پس زده اید، همه چیز برملا شده است. دیگر ماهیت استعمار گر پانفارسیسم، پان ایرانیسم مرگز گرا، و اپوزیسیون پانفارس اعم از چپ و راست، گوئی مثل غده عفونی بیرون بریزد، اینک در معرض تماشای مردم قرار دارد.
به جرات میتوان گفت که تحلیل شما که از دلی دردمند بر خاسته، با حذاقت تمام، چراغ راه آینده میلیونها آزربایجانی و سایر ملل استعمار زده جهنم ایران است.
تحلیل دقیق و مو شکافانه تان مثل شمشیر دمکلوس بر فرق پان ایرانیسم تمامیت خواه و عظمت طلب، و پانفارسیسم نژاد پرست که هیچ حقوقی نسبت به ملل ایران قائل نیستند، با بررائی تمام سنگینی میکند.
همین امر سبب شده است که ماهیت برده داری اینان از غلاف شعار ایرانییت "همه باهم" بیرون کشیده شود، تا چاخانهای شیعه اثناالعشری شعوبیه، و افتخار کاذب به
عنوان مقاله: 
محققان سوئدی اعلام کردند، ایران دومین کشور نژاد پرست از نظر نژادی و مذهبی است
نام: 
ایرانی
نظر: 
لطفا وقتی از یک تحقیق صحبت می کنید منبع را هم ذکر کنید. کدوم محققان سوئدی و در کدوم مقاله (نام مقاله، تاریخ و ژورنال) خوشبختانه انگلیسی بلدیم و خودمان می توانیم بخوانیم. مقاله شما کاملن بی سر و ته و بی اساس است و حتی ارزش نقد رو ندارد. من خودم تبریزی و آذری هستم ولی اولویت همیشگی من ایران بوده و خواهد بود با همه اقوام و فرهنگ های زیبای ایرانی. ملت یه کشور برای پیشرفت باید مقداری احساسات ناسیونالیستی داشته باشند و گرنه همین همسایگان خود ایران به ایران رحم نمی کنند و درصدد جدایی بخش های از ایران عزیز هستند که البته آرزویشان را به گور خواهند برد. زنده باد ایران پاینده باد ایرانی
نام: 
استعمار گران ترکان
نظر: 
چرا طی 1000 سال حکومت استعمارکران سلسله های ترک در ایران، زبان و فرهنگ پارسی توانست آنها را مثل تیزاب در خود حل کند ، و نگذارد زبان و فرهنگ اشغالگرانه شان بر ایزانزمین مستولی گردد؟ ؛ ولی متاسفانه مذهب شیعه صفویشان توانست نیمی از مردم ایران را نفله نماید ؟
طبق قوانین علمی داروین، مارکس، و اسپنگلر، زبان و فرهنگ قوی تر در طول تاریخ پیروز و مسلط شده است و نه زبان و فرهنگ قومی چادر نشین و دامپرور مغول تبار؛ که حدود 4 -6 قرن پیش بدلایل پناهندگی اقتصادی ، یا چنکهای استعماری، وارد فلات ایران و خاورمیانه و قفقاز و آسیای صغیر شدند و آسیب های جبران ناپذیری به فرهنگهای بومی کرد و ارمنی و فارس و ایرانی و یونانی و سامی و غیره وارد نمودند. این قوم هنوز در کشورهای آسیای میانه و آسیای صغیر فاقد زبان و الفبا و کتاب لعت و خط است و از الفبای لاتین یا سریل و کریل و غیره استفاده میکند. و به مردم ایران
نام: 
peerooz
نظر: 
وحی منزل شمرند آنچه شنیدند از مام. بهار.
در دانش کامپیوتر گفته ایست که Garbage in, garbage out, یعنی اگر اطلاعات غلط به کامپیوتر بدهی اطلاعات غلط پس میگیری. این بسیار شبیه است به کیفیت روحی انسان که بر اساس سیستم Reflex یا بازتاب و واکنش و عکس العمل رفتار میکند. تفاوت در این است که در انسان, عکس العمل, معمولا پس از عبور از رفلکس های پیچیده و متعدد که ماحصل تجربیات و خاطره ها و آموخته هاست نتیجتا به صورت کردار و گفتار بروز میکند. یعنی افکار و عقاید و گفتار ما تابع این روند است.

مثال بسیار ساده در این مورد تقدس گاو در هندوستان است یعنی به یک هندو از زمان کودکی تلقین میشود که گاو - و نه هیچ حیوان دیگر - مقدس است و کودک با این آموخته بزرگ میشود و بر اساس آن در مواردی قتل مثلا مسلمانان واجب میگردد. تعداد کسانی که در هندوستان تغییر مذهب میدهند ناچیز است. این نمونه ساده ای از کیفیتی ست که
عنوان مقاله: 
راهی که باید برویم محمدرضا لوایی
نام: 
Anonymous
نظر: 
جایی میخواندم که اگر فارسهای استثمارگر نبودند الآن مردم آذربایجان برهبری کسانی مثل شما داشتند در سیاره مریخ کشاورزی میکردند و قرنها بود از دست این فارسهای ذلیل مرده راحت شده بودند. مرد حسابی جعل تاریخ حدی دارد. هزار سال اقوام ترک زبان بر ایران حکمرانی کردند مگر صدایی از بقول تو فارسها در آمد؟ اصلا این فارسها کی هستند که اینهمه بلا سر آذربایجان درآورده باشند؟ حالا دیگه چون قافیه تنگ آمده فارسها مبتکر و بوجودآورنده شیعه هم شدند؟ اصلا شاه اسماعیل صفوی جاسوس فارسها توی آذریها بود ای لعنت بر این فارسها. نکنه فارسها با صهیونیستها همدست هستند؟ میشود از این ببعد کمی از پرت و پلاهای اینچنینی کم و بر استدلال بیفزایید؟
عنوان مقاله: 
این هم از یک تئوریسین کمونیست.
نام: 
ع.ب.تورک اوغلی
نظر: 
سالام ـدوستان نگاه کنید،ببینید یک تئوریسین کمونیست چه تحلیل جالبی دارد.سره نویسی راغاطی سنگگ وزبان مادری وخاله ایی کرده تاشکم کارگران راسیرکند. این نوشته وتحلیل ها ازخودش نیست،این راهکارهاکلا درکتاب کاپیتال نوشته شده وراهکاری برای ستاره داران جعلی درپیشبرداهداف پرولترمیباشد. ناسیونالیسم تورک های ایران رامنحرف کرده است تا نتوانند پشتیبان سره نویسان راسیسم تبریزی شوند.فرهیختگان مغلطه کار وچاله میدانی درجای خودازآن فرهنگ استفاده میکنند. به این مبارزنستوه این ادبیات مارکسیستی راتبریک میگویم.
عنوان مقاله: 
مخاطرات امنیتی حوزه خزر
نام: 
yaradiciliq
نظر: 
"" ژئوپلوتیک نوین دریای خزر بعد از توافق تقسیم دریا بین ۵ کشور ساحلی "" واقعیت بر توهم گرائی باستانی پیروز شد "". در حالیکه حزب توده به همراه جامعه شناس‌های ساده لوح تحصیل کرده خارج، با آویزان شدن از "" پان تورکیسم و پان ترک کزائی "" دست در دست کشور ارمنستان و کوه‌های قندیل، قصد توهم آفرینی در مطبوعات روسیه را کرده بودند و سهم ایران شهر فارسی‌ در دریای خزر را، خط فرضی‌ " آستارا - حسينقلي " تعریف میکردند، قدرت استدلال جمهوری‌های آزربایجان، تورکمنستان، قزاقستان بر "" فرضیات پوچ جامعه شناس‌های ساده لوح تحصیل کرده خارج، توده ای‌ها "" مغلوب شد، اینک ترکیه - آزربایجان باید روی خط لوله گاز ترانس کاسپین متمرکز شوند.
عنوان مقاله: 
توجه توجه
نام: 
یاشار تورک اوغلو
نظر: 
تمام باندها گروهها احزاب چه چپی چه راستی چه مخلوط همه وهمه که در خارج تشریف دارند وهمیشه در غرب خورده خوابیده واز موضع برتر وخود بزرگ بینی وخودشان را علامه وخود را طراح واستاد ومنجی تمام مشکلات ایران میدانند ....همه وهمه غیر از شورای دموکراسی خواهان که متشکل از مللیتهای ایران است ..همه ذاتا دیکتاتور تمامیت خواه استعمارگر استثمارگر اسمیله کننده ....میباشند ..پس همه هوشیار باشیم دیکتاتور مابان که همه به دروغ وبه دروغ وفقط برای شیک صحبت کردن دم از قوانین حقوق بشری ودم از ازادی عدالت ..میزنند واگر حق حقوق وحق تعیین سرنوشت را حداقل تحت عنوان جمهوری خودمختاری یا جمهوری فدرالیسم نپذیرند وضمانت قطعی اجرای زیر نظر شورای امنیت نداشته باشد .هیچ ارزشی ندارد واز چاله به چاه واز عقرب به مار کبری پناه بردن است..
نام: 
سازاخ
نظر: 
در پشت هر حرفی و هر حرکتی منافعی خوابیده است، در پشت ممنوعیت زبان مادری و استعمار فرهنگی منافع اقتصادی ملت حاکم خوابیده، ضمن اینکه تمام جناحهای حاکمیت، استعمار فرهنگی و متعاقب آن استعمار اقتصادی را امری عادی می دانند، دیدگاههای اپوزسیونهای سراسری هم در این مورد فرق چندانی با طرز برخورد رژیم ندارد، البته بعضا بعضی از گروهها با قولهای شیک و شکلاتی سعی می کنند وعده سر خرمن بدهند، آزربایجان هر موقع اعتماد کرده متضرر شده، این عدم اعتماد را صحنه های تاریخی در مغز آزربایجانی ها حک کرده، هیچ تضمینی برای عملی شدن خواست آزربایجانی ها وجود ندارد، استعمار فرهنگی و ممنوعیت زبان مادری برای جامعه فارس قابل درک نیست، تازه اگر قابل درک هم باشد، منافع اقتصادی مانع ابراز نظر در این مورد می گردد، اتحاد با استعمارگران فرهنگی مدل جدید بر علیه استعمارگران سنتی چه چیزی را عاید آزربایجانی ها خواهد کرد؟
عنوان مقاله: 
مقاله فاقد رفرنس می باشد
نام: 
پوریا
نظر: 
محتوای مقاله فاقد رفرنس می باشد و به همین دلیل به لحاظ علمی بی ارزش است .
نام: 
آ. ائلیار
نظر: 
"چه باید کرد؟"
جوابی که نویسنده مقاله ،«در متن حاضر»، به سئوال خود میدهد، شسته و رفته اش این است که:
«سکوت باید کرد»!
این نه سخن حکومت، بل سخن و چاره یابی یک زندانی سیاسی ست.
بر چه پایه ؟
براین اساس که چگونگی« گام های حرکت ملی آذربایجان» را تشخیص داده اند.
فکر میکند «چه برای مذاکره و چه برای مقابله، پیش شرط هایی برای ائتلاف و همراهی لازم است»
چون هنوز این «پیش شرط ها» فراهم نشده« اجتناب از هرگونه فضای هیجانی چند وقت اخیر ایران، لازم است»
چرا که «برای اخذ بهترین تصمیمات، دوری گزینی از خیزشهای اخیر ایران، ضروری است.»
پس « خواسته های اقشار مختلف آذربایجان» چه میشود؟
البته اینها « اولویت جنبش» اند، اما نباید با تکیه به« اولویتها و خواسته های اقشار مختلف آذربایجان»، راه ائتلاف با اوپوزیسیون مرکزگرا را در پیش گرفت.
عنوان مقاله: 
استعمار گری داخلی وخارجی
نام: 
یاشار تورک اوغلو
نظر: 
استعمارگر خارجی دیگه نداریم واگه داریم کمرنگ شده ...ولی استعمارگری داخلی هنوز خیلی موارد داریم ودهها برابر بدتر از استعمارگری خارجی است .در استعمارگری خارجی اولویت بر تاراج منابع اقتصادی واستفاده از نیروی کار بود وبقیه موارد کمرنگ بود .وبا کمی مبارزه استعمار گران دست بردار ودر میرفتند..ولی در استعمار گری داخلی استعمار .استثمار ..‌..از هرنوعش در حد اشدش بدون وقفه ...در جریان است .استعمار از نوع اقتصادی نیروی کار وفکر .فرهنگی سیاسی رفتاری افکاری تاریخی ورزشی اسامی .....واز هر زاویه واز هر زاویه در حد اشدش ودر حد اشدش واشغالگری واسمیله در حد اشدش بر قراره .واستعمارگر تا اخرین نفسش هم مقاومت میکنه .تا مللیتهای دیگر استقلال پیدا نکنند ...واز طرفی هم تجزیه وجنگ داخلی بشدت مخرب میباشد ولی استعمارگری بدتر از ان .ودر این را ه حکومت فدرالیستی که همزمان ضامن استقلال واتحاد است ومانع ظهور دیکتاتور
عنوان مقاله: 
لوایی دشمن تراش ذهنی
نام: 
داور
نظر: 
به نظر میرسد این آقای لوایی نخست دشمن خود وسپس دشمن مردم آذری زبان ارمنی کرد ..است .
آنچه ایشان مینویسد ذره ای حقیقت ندارد و نشان از یک خیال پردازی است که نامی جز توهم و شورش های کور احساسات درونی سرکوب شده ندارد.ا نچه مردم ایران به آن نیاز دارند افراد مصلح است ونه انقلابی.
آقای لوایی توان شما نه از چپ بالاتر است ونه از جریانات دینی.شاهد هستیم که چگونه جریانات سیاسی با تمام توان مالی و توان سازمانی خود را بی آبرو کردند.شما فقط یک تخریب گر واشوب طلب هستید که برنامه ای واقع بینانه برای رهایی مردم از شر حکومت دینی ندارد.
دشمنی استعمارگری در ایران بنام قوم پارس وجود ندارد واین یک شعار کومومنیستی برای نابودی کشور است که شما طوطی آور آنرا تکرار میکنید.
یادمان نرود که پیشه وری قاضی محمد وقاسملو وحزب توده وهمه چپها قربانی همین شعار بیگانه شدند .لنگان لنگان کجا میروی؟
نام: 
تبریزی
نظر: 
مبارزه با استعمارگری و اشغالگری اولویت ماست! آذربایجان مستعمره است! آری، آذربایجان صدها سال است که تحت اشغال و استعمار فارس ها و حکومت های فارس است! مانند حکومت فارس غزنوی و حکومت فارس سلجوقی و حکومت فارس خوارزمشاهی و حکومت فارس ایلخانی و حکومت فارس آق قویونلو و حکومت فارس قره قویونلو و حکومت فارس صفوی و حکومت فارس افشاری و حکومت فارس قاجاری! و برای رهائی از اشغال و استعمار صدها ساله فارس ها آذربایجانی ها باید چهار کار انجام دهند: نخستین کار ساختن دبستان به زبان مادری است، دومین کار ساختن دبستان به زبان پدری است، سومین کار ساختن دبستان به زبان عمه ای است و چهارمین کار هم که ساختن دبستان به زبان خاله ای است! پس از آن در آذربایجان کباب هائی به پهنای یک وجب و درازای سه وجب به همراه نان سنگک برشته کنجدی از آسمان خواهند بارید و در همه جای آذربایجان جوی های شیر و عسل روان خواهند شد!!!
نام: 
راهی که
نظر: 
راه تو راه قبرستان است.
آذری یا ترک است یا ایرانی.
اگر ترک است، وطن اش ترکستان است.
اگر ایرانیست، زبان و فرهنگش پارسی است.
اگر چهره ازبکی سلجوقی دارد، باید آزمایش ژن شود و سپس به مغولستان و اویغورستان دیپرت گردد.
اگر ساکن امریکاست ،باید برگردد استانبول و اوران باتون و قره باغ ، تا در در غربت نمیرد.
دو دوتا میشود چارتا.
عنوان مقاله: 
یاشار تورک اوغلو نوع حکومت اینده ایران
نام: 
کهن دیاران
نظر: 
hala fekr mikoni jang dakheli beshe che mishe , pishevari ba hemayet rosha yek sal ham davam neyavardand khob bego shoma chand vaght davam miarid?
عنوان مقاله: 
مرگ بر.....
نام: 
یاشار تورک اوغلو
نظر: 
جوانان فارس زبان در جریان مسابقه در ورزشگاه ازادی فریاد میزدنند مرگ بر ترک ودهها فحش دیگر ودر دنیای مجازی هم همینطور ...به عربها هم بدتر از این ...وانواع توهینهای دیگر بر بلوچها بر ترکمنها بر کردها بر گیلکها ....وفارس عزیز به کارات ادامه بده ...چه خدمت بزرگی به اتحاد تک تک مردم ترک اذربایجان ودیگر ملل میکنی که بیشتر متحد وبه یگدیگر نزدیک میشوند .واز طرفی چه خوب فرهنگتو وذات خودتو نشون میدی ....لطفا به کارات ادمه بده که کارات حرفات رمز اتحاد ما ....ورمز فنا بودن خودت در کویرهای بی اب علف میباشد ..وحرف استقلال طلبان رامبنی بر محال بودن جمهوری فدرال بودن بافازسها را جا میاندازی .ای کاش باحترام متقابل وقبول برابری وعدالت وبا قبول تقسیم قدرت با جمهوری فدرالیستی مانع تجزیه ومانع ظهور دیگتاتوری بشویم ..