«صفحه شما»

دوستان و خوانندگان عزیز، امکان کامنتها واقعا به شما تعلق دارد. هدف ما ایجاد محیطی دوستانه برای تبادل نظر است. آزادانه نقد، نظر، خبر، تفسیر، تحلیل و... بنویسید اما خواهش می کنیم بدون نام بردن از اشخاص حقیقی و حقوقی در کمال امنیت برای خود و دیگران فضایی ایجاد نمائید که بدور از توهین و اتهام و جوسازی و مسموم کردن محیط تبادل نظر باشد. توجه داشته باشید کامنتهایی که این موارد را در نظر نگیرند، منتشر نخواهند شد.
شما می‌توانید با فرستادن ایمیل به آدرس سایت info@iranglobal.info به عنوان کامنت نویس نام‌نویسی کنید و با گرفتن کد سایت، کامنتهای خود را مستقیما در زیر مطالب و یا در صفحه شما قرار دهید. امتیازِ گرفتن کد این است که با آنلاین شدن در سایت و نوشتن کامنت، نظر شما بلافاصله و مستقیما منتشر می‌شود.
نام می‌تواند مستعار باشد. واقعی یا مستعار بودن نام در ایمیل نیز اختیاریست. به این ترتیب اطلاعات کسانی که مایل به افشای نام و هویتشان نیستند، برای ما نیز نامعلوم خواهد بود.
لطفا اعتراض، انتقاد و پیشنهاد خود را به آدرس info@iranglobal.info ارسال کنید. از پاسخ به اعتراضات در کامنتها معذوریم.

دیدگاه‌ها

 

نام: 
سازاخ
نظر: 
دکتر دوشوکی عزیز ما در ترکی ضرب المثلی داریم با این مضمون ( قونشی ائمئدینا قالان شامسیز یاتار ) یعنی کسانی که به امید همسایه شام برای خود نپزند، بدون شام به رختخواب می روند، ملت بلوچ بهتر است در چهار چوب ملت خود تلاش کند، چون همه در فکر ملت خود و زبان خود و فرهنگ خود می باشند، و در ضمن عده ائی به فرهنگ جمهوری اسلامی عادت کرده اند، یعنی حضور امت همیشه در صحنه شخصیت آنها نقش بسته، و اگر جلسه ائی تشکیل می دهند، هدف آنها جلسه و یا حضور حضار نیست، برای آنها تنها چیزی که مطرح است ( من آنم که رستم بود پهلوان ) ، اینها کم و کسری در مطرح شدن دارند، حالا چه با بوسیدن دست خثن و خثین و یا شازده و مجتبی،،،، توکلی خیلی حرفها برای گفتن دارد ولی در مواقع ضروری میکروفون بدست می گیرد، ولی عده ائی شبیه خروسی می مانند که اگر منقارشان را ببندی، یا لال می شوند و یا دق مرگ می شوند.
عنوان مقاله: 
توهین نوری زاده
نام: 
عبدالله
نظر: 
آقای دوشوکی، اینجا جناب لوایی را به خاطر اینکه می گوید امثال کدکنی و نوری زاده و آخوندها دارند از الفاظ زشت و تحقیرآمیز در جهت کوبیدن دیگران استفاده می کنند به باد فحاشی گرفتند. فحاشی برای فاشیست ها و از خودراضی های پارس مجاز است اما برای لوایی ها حتی اعتراض به آن فحاشی ها یک جرم است. این است قاعده ی یک عمر خود گفتن و خود خندیدن و...
نام: 
کیانوش توکلی
نظر : 
گزینه پرداخت از طریق کارت های اعتباری و PayPal هم اضافه شده است
عنوان مقاله: 
در مورد نوری زاده
نام: 
حسین
نظر: 
اقای نوری زاده بلوچستان هم جز ایران و بلوچ‌ها هم ایرانی و هم وطن ما هستند و همان طوری که در بقیه شهرهای ایران مردم حق اعتراض نسبت به اعمال خلاف رژیم و وابستگانش رادارند هم وطنان بلوچ ما هم دارا هستند ما مثل این رژیم فاسد کاری به دین و مذهب مردم نداریم .پس به بهانه جنگ حیدری نعمتی مانع اعتراض مردم شرافتمند بلوچ نشوید .
عنوان مقاله: 
وقتی اصلاح طلبان بفکر نجات مملکت میافتند
نام: 
علی
نظر: 
درود بر تقی روزبه مثل همیشه تفسیری دقیق و درست از اوضاع سیاسی ایران .اصلاح طلبان یا استمرار طلب ها درست ۲۱ ساله که با شیادی مانع موفقیت جنبش‌های ضد استبدادی در ایران هستند ولی حنایش دیگر در جامعه رنگی ندارد.
نام: 
دكتر عبدالستار دوشوكي
نظر : 
بعله متاسفانه ، هنوز مرکب نوشته من خطاب به دکتر نوری زاده گرامی که در آن از وی استدعا کرده بودم به دیگران توهین نکند، خشک نشده که این ویدئو در فضای مجازی از سخنان دیروز ایشان منتشر شد. دست مریزاد!
نام: 
peerooz
نظر: 
زنده یاد فریدون توللی که " در سال ۱۳۲۰ در رشتۀ باستان‌شناسی دانشکده ادبیات دانشگاه تهران فارغ‌ التحصیل" شده بود و احتمالا چیزی بیش از من در باره باستان شناسی - رشته ژیر خاکی به زبان هم ولایتی های من - میدانست سرانجام به این نتیجه رسید که در جستجوی کشف اسرار گذشته " کفتار میخورد ز سر باستان شناس".

من به عجز خود در اینکه نمیدانم جنابان ضیاء صدرالاشرافی و محمد امینی و محبوب تیشه و رضا وضعی که چنین بحثی را مطرح کرده اند موافق و یا مخالف همزیستی مسالمت آمیز ایرانیان میباشند و یا نه, اقرار دارم اما شکی ندارم که British Broadcaring Company که با بودجه دولت فخیمه بریتانیا اداره میشود از دوستان حقیقی همزیستی مسالمت آمیز ما میباشد! و از قراری که میگویند در انقلاب کبیر ۵۷ که روضه خوان ها بر تخت سلطنت جلوس فرمودند ملت غیور ایران شبها آخرین دستور ها را از BBC میگرفت.
نام: 
peerooz
نظر: 
با عرض معذرت مقاله دیگر Linguistic purism in English میباشد.
نام: 
peerooz
نظر: 
جناب Lachin نکته خنده داری میدانند که 70 درصد -کلمات زبان فارسی- شامل لغات عربی , 24 درصد شامل لغات فارسی دری , پنج و نیم درصد شامل لغات ترکی و نیم درصدشامل لغات علمی میباشد و گله دارند از اینکه جناب امینی به پیشنهاد ایشان که زبان انگلیسی به عنوان زبان مشترک ایرانیان بکار رود پاسخی نداده اند.

طبق برآوردی زبان انگلیسی کنونی
French (langue d'oïl): 41%
"Native" English: 33%
Latin: 15%
Old Norse: 5%
Dutch: 1%
Other: 5%[5 و
طبق برآوردی دیگر

French: 28.3%
Latin, 28.24%
Germanic languages : 25%
Greek: 5.32%
No etymology given: 4.04%
Derived from proper names: 3.28%
All other languages: less than 1%


و این پس از آنست که از ۳۰۰ -۲۰۰ سال پیش جنبشی به وجود آمده است که انگلیسی را از کثافت زبانهای بیگانه پاک کنند(شبیه آریا پرستان ایرانی).
نام: 
به لاشین
نظر: 
همان علاقه ای ،که امثال تو و لوایی، به پان ایرانیست های لس آنجلسی باستان گرا و شاه الهی ها دارند، دیگران هم به ملاحسنی و خلخالی و خامنه ای و موسوی اردبیلی و موسوی تبریزی و .............. دارند.
نام: 
Anonymous
نظر: 
ایشون که ازموقعیت سواستفاده کرده که بعله
وسط آن هم بانوانی که بدشان نمی آمد ازموقعیت ایشان برای رسیدن به اهداف خود استفاده
پس 2 تا کلاه بردار که ازموقعیت استفاده گیر هم افتادن.
حالا هم بد موقعیتی نیست برای یک مشت زن رند که نان را به تنور بچسبانند چون سرشون بی کلاه ماند
نام: 
Anonymous
نظر: 
گفتن این صحبت ها اونهم حالا فایده ای نداره
بیشتر اموال ما مصادره شد
دیر اومدی.
قرار هم نیست وقت مون رابرای اصلاح قانون بگذاریم و خلاصه باری به هرجهت که بدنه را حفظ کنیم و سرمان به حقوق گرم .
شما می تونی با تجاوز ایرانشهر خودتو سرگرم کنی
عنوان مقاله: 
دراعترا ض کفاشان
نام: 
پرویز
نظر: 
پس از چند دهه دفاع کومونیستهای توده ای وفداییان از نظام اسلامی امروز کفاشان ایرانی با درود بر آمریکا مشت محکمی به دهان یاوه گویان و دستمال بدستان توده ای فدایی زدند.امروز آن مردم فریب خورده نه کتاب کاپیتال مارکس را در سر بلکه زیر پاهای خود به تاریخ سپردند.
نه تنها در ایران بلکه در ونزوالا مردم گروه گروه از نظام حاکم چپی فرار میکنند و به کشورهای دیگر همسایه پناه میبرند..
انقلابی دیگر آمریکای لاتین رفیق کومومنیست اورتکا به مردم گرسنه شلیک میکند.. بیش از سد سال است که ارده گاه اجباری کومونیست نیمی از جهان را به زندانی بزرگ برای گرسنگی و عقب افتاده گی تبدیل کرده است. بیوطنی و بی اخلاقی از اصول جریان چپ است.کار چپ به آنجا رسیده که آقای ا ردشیر زاهدی با آن کارنامه از بی وطنی آخوند چپی بر افروخته میشود.از شر چپ و آخوند به کجا باید پناه برد؟
عنوان مقاله: 
سلمان خدادادی دژخیم رژیم آخوندی در تبریز و اردبیل و آذربایجان
نام: 
lachin
نظر: 
دوستان.... آیا متوجه شدید که آقای تبریزی تنها فقط عناصر اوباشان از منطقه آزربایجان را اطلاع رسانی میکند؟ هیچ کس منکر اعمال این اوباشان نیست ولی نمی دانم این چه حکمتی است که آقای تبریزی خیلی به مرتجعان و اوباشان ( آزربایجانی ) چرا این همه حساسیت نشان میدهد. کاش ایشان میتوانستند با همان داس و چکش بیل و کلنک بر سر این اوباشان می ریخت تا یک بوقلمون سرخ کرده ای را با ویسکی های اسکاتلندی و با شراب ناب فرانسه میل میفرمودند....
نام: 
تبریزی
نظر: 
سلمان خدادادی برای چندمین بار متهم به تجاوز جنسی شد!

http://www.iranglobal.info/node/66631
عنوان مقاله: 
شیعی کدکنی: "من شوونیست نیستم"!
نام: 
تارا
نظر: 
آقای تبریزی، من وامثال من بقول شما "پان ترک" آدمهایی معمولی هستیم که البته مانند شما واکثریت ملت ایران با انواع فشارهای اقتصادی واجتماعی که نام بردید دست به گریبانیم ، ما هیچ ادعای ادیب ونخبه بودن هم نداریم ، شما چرا سوال خود را از شفیعی کدکنی ودیگربه اصطلاح نخبگان پرمدعا نمی کنید که چرا دراین شرایط اسف بار ایران با داشتن امکانات خیلی بیشتراز ماهای "پانترک" برای تاثیر در جامعه ودفاع ورساندن صدای شمای گرسنه داس وچکش بدست ، به جای پرداختن به هزاران مشکل مملکت، ضرورت ...به زبان های میلیونها ایرانی در محیط آکادمیک دانشگاه را احساس می کنند واین را دراولویت وظایف خود به عنوان یک ادیب ونخبه قرار داده اند؟!
نام: 
lachin
نظر: 
اگـــر آن پـــان فــارس شکسپیـــر بدست آرد دل مـــا را.......بدو بخشـــم حقوق بشـــر از نوع کـــوروش هـــا را......
دوستان.... همانطور که متوجه هستیدافکار و منطق بعضی از این آقایان در دوره یخبندان 2500 ساله منجمد مانده است.بجای اینکه با منطق وارد بحث بشوند شروع کرده اند به کوبیدن و انتقاد از آقای لوائی.کسی که بایستی انتقاد بشود همان دکتر کد کنی هاست. بهترین ها را برای دوستداران حقیقت آرزومندم.....
عنوان مقاله: 
لوایی قربانی چپ
نام: 
بهمن
نظر: 
بنظر من شعارها و اهداف سازمانها و جریانات چپ در ایران نتیجه عکس داد و مردم ایران را گرفتار ارتجاع اسلامی کرد. از جمله قربانیان فریب چپ روشنفکرانی بودند که آرزوی سعادت ورفاه مردم ایران را داشتند که شعار ستم ملی و زبان مادری را بر پرچم خود نوشتند.ما میدانیم که چپ بویژه حزب توده وفداییان در سال ۵۷ چه رزالتی بخرج دادند تا قدرت سیاسی را ازان خود کنند.
لوایی نامی هم قربانی همین سراب شد .لوایی ها باید ریشه این سیاه روزی را نه در زبان بلکه در دکترین حزب توده وفداییان جستجو کنند. متاسفانه مردی بزرگ مانند شادروان پیشه وری و یاقاضی محمد قربانی آن فریب شدند.
آنچه نظام سیاه کومونیستی در جهان انجام داده است هنوز برای پیروان آن جریانی انقلابی بشمار میرود .هنوز گزارش روشنی که دولت بلشویک چه برسر مردم آذربایجان آورده است در دسترس مردم نیست.
عنوان مقاله: 
از دیگری ستیزی شفیعی کدکنی تا برو گمشوی نوفاشیسم
نام: 
سخن
نظر: 
محمدرضا لوایی بازهم در این سایت تولید گند و عفونت کرده. اقای توکلی خجالت بکش این مایه عفونت را بخاطر چندرغازی که بهت میدهند بیشتر ازین در سایتت منتشر نکن. بوی گند ان همه جارا گرفت.
نام: 
اعدام درویش انقلابی
نظر: 
سحرگاه امروز درویش مبارز و انقلابی ، محمد ثلاث در تهران اعدام شد. او به اتهام زیر گرفتن 3 نیروی سرکوب بسیجی با اتوبوس ، دستگیر شده بود.
نام: 
peerooz
نظر: 
سرکار یا جناب تبریزی,
لطفا در صورت امکان "دو بشنوید و یکی بیش مگوئید". برای حدود هزار سال ما در ایران "پان" نداشتیم, کمتر از صد سال پیش دوست نادان بیسوادی که نمیدانست "خلق را تقلیدشان بر باد داد" - که اگر میدانست چنین نمیکرد - زبان اختیاری را اجباری کرد و دشمنان دانا چنان به تخریب بهشت مسالمت آمیز ما پرداختند که ما در این صفحات جز "ما" و " آنها" چیز دیگری برای گفتن نداریم. این شاهکار هنر تبلیغات است که امروزه به چنان درجه کمالی رسیده است که بسیاری از جمعیت جهان آن میکنند که به صلاحشان نیست, یعنی بدون آنکه بدانند آلت دست شده اند, یعنی همین کاری که شما میکنید و بدون آنکه بدانید آتش بیار معرکه شده اید.
عنوان مقاله: 
زبان فارسی چطور در ایران تفوق یافت؟
نام: 
lachin
نظر: 
دوستان..... در زمان جنبش مشروطه در ایران در حدود 200 نوع زبان متداول بود ولی از برکت دولت های غیر قانونی پهلویان و درست در زمان (( فرار )) پهلوی دوم از ایران در حدود 80 زبان باقی مانده بود. یعنی در عرض 50 سال حکومت غیر قانونی پهلویان , 120 نوع زبان در ایران منقرض شد. ( بیش دو زبان در هر سال ).. در هیچ جا و مکانی در دنیا دیده نشده است که چنین (( زبان کشتگی )) ایجاد شود. هرچند که آقای امینی در امریکا تشریف دارد و در جلسه ای که چند سال پیش در اورنج کانتی کالیفرنیا که بخاطر کسروی برگزار کرده بود باز هم از پاسخ دادن به من در باره زبان انگلیسی به عنوان زبان مشترک ایرانیان پرهیز کرد ولی باز هم زبان ( فارسی دری ) را تنها زبان رسمی ایرانیان میشناسد. نکته خنده دار این است که ایشان بهتر میداند که با زبان فارسی دری یک پاراگراف کوچک علمی و یا حقوقی را بدون کمک از زبان عربی نمی توان نوشت. زبانی که 70
نام: 
ترک گونازی
نظر: 
اگر آن ترک گونازی بدست آرد دل مارا ---------- بدو بخشم یه من کشک و دو من قارا
چرا این "آذری راسیست" بجای برخورد با نامها وافراد مشخص و با دولتهای برنامه ریز شاه و شیخ ، مدام برخورد نژادی با فارس و ایرانی میکند و یک ملت را مورد توهین و تنفر قرار میدهد ؟
اگر یک لس آنجلس یا یک ژورنالیست حقوق بگیر از آل صعود حرفی بزند، چرا این چهره مغولی تمام ایران و ایرانی را با ادرار ... خود آلوده میکند ؟
چرا پان ترک تجزیه طلب ضد ایرانی، هیچ گاه نظر اپوزیسون مترقی، ملی ، چپ و سکولار و دمکرات غیره را عمده نمیکند و مدام از مواضغ اردغانی داغشی خود به مواضغ شاه اللهی حزب اللهی میپردازد؟
اگر گدکنی از زبانهای محلی سخن گفته ، شما آذری ها که میگویید محلی نیستید بلکه ملتی هستید_ چرا هر چیز را بهانه میکنید تا به فرهنگ و تمدن 9 هزارساله ایران و ایرانی پرخاش کنید؟
چرا امثال براهنی که توانایی نقد شفیعی کدکنی
عنوان مقاله: 
درزمان بایدزیست،
نام: 
ع.ب.تورک اوغلی
نظر: 
سالام،دئدئم منه ووردئییب،گئلئن گئدینی ووردئییب، کورتوتدوقون بوراخماز،،،معنی پدرم بمن گفته بزن،هرکی بگذرد،بزن،،بنددوم،،،کورچیزی رامی گیرد،ولش نمیکند.انسانی که واردیک تفکرویاکانال فکری افتاد،اگرنتواند خودرا آپدت یابروزکند،مثل کوری میشود،که چیزی رامیگیرد ولش نمی کند،ازطرف دیگر،بخاطرتفکرش هرکی هرنظری داشته باشد،بخاطرتفکرش وبخاطربروزنکردن تفکرش دوست دارد.به منطق وعقل وعلم جواب نه بدهد.دنیای انفورماتیک،دنیای علم،منطق،تکنولوژی است،هنوزتعدادی فکرمیکنند،دوران صدسال پیش است.که حرف های غیرعلمی وغیرمنطقی اوخریدارداشته باشد،حرفش ازبوقلمون،خاویار و خامنه است،ولی ازپانستانی های ستم گرصدساله باتلقین تفکرات صدساله اش میخواهد،سرمردم شیره بمالد.کی گفته چالشگران آزربایجان ضدفارس،ضدکورد،ضدعرب،ضدارمنی است؟کی گفته ما مخالف اتینیک کدکنی هستیم؟کی گفته اینهاباید اعدام شود؟ مامیگوییم،باتفکرغلط پانی وهیتلری واستالینی
نام: 
تبریزی
نظر: 
دوستان گرامی، کسی به نام شفیعی در سخنانی گفته است به جز ایران در کشورهای دیگری مانند هند و شوروی هم زبان فارسی کاربرد گسترده ای داشته است اما استعمارگران برای آن که زبان خودشان را بگسترانند چون زبان فارسی زبان پرتوانی است زبان های محلی کم توان را زبان کاربردی آن مردم کردند و پس از آن که مردم دیدند آن زبان های محلی نمی توانند مانند زبان های انگلیسی و روسی پرتوان باشند زبان های انگلیسی و روسی را برگزیدند! در بخشی از این سخنان شفیعی می گوید کودک اردو زبان هنگامی که ببیند زبان محلی اردو نمی تواند با زبانی مانند انگلیسی هماوردی کند به زبان محلی اردو دشنام داده و زبان انگلیسی را برخواهد گزید و کوتاه سخن آن که چون زبان فارسی زبان پرتوانی در برابر زبان هائی مانند انگلیسی و روسی بوده است استعمارگران در هند و شوروی با کاربردی کردن زبان های محلی به جای زبان فارسی خواسته اند زبان های .....