«صفحه شما»

دوستان و خوانندگان عزیز، امکان کامنتها واقعا به شما تعلق دارد. هدف ما ایجاد محیطی دوستانه برای تبادل نظر است. آزادانه نقد، نظر، خبر، تفسیر، تحلیل و... بنویسید اما خواهش می کنیم بدون نام بردن از اشخاص حقیقی و حقوقی در کمال امنیت برای خود و دیگران فضایی ایجاد نمائید که بدور از توهین و اتهام و جوسازی و مسموم کردن محیط تبادل نظر باشد. توجه داشته باشید کامنتهایی که این موارد را در نظر نگیرند، منتشر نخواهند شد.
شما می‌توانید با فرستادن ایمیل به آدرس سایت info@iranglobal.info به عنوان کامنت نویس نام‌نویسی کنید و با گرفتن کد سایت، کامنتهای خود را مستقیما در زیر مطالب و یا در صفحه شما قرار دهید. امتیازِ گرفتن کد این است که با آنلاین شدن در سایت و نوشتن کامنت، نظر شما بلافاصله و مستقیما منتشر می‌شود.
نام می‌تواند مستعار باشد. واقعی یا مستعار بودن نام در ایمیل نیز اختیاریست. به این ترتیب اطلاعات کسانی که مایل به افشای نام و هویتشان نیستند، برای ما نیز نامعلوم خواهد بود.
لطفا اعتراض، انتقاد و پیشنهاد خود را به آدرس info@iranglobal.info ارسال کنید. از پاسخ به اعتراضات در کامنتها معذوریم.

دیدگاه‌ها

 

عنوان مقاله: 
عجب منطقی !
نام: 
ع.ب.تورک اوغلی
نظر: 
سالام _ اینکه حزب توده اشتباهاتی داشت ودارد،من هم قبول دارم.
ازآقایی که تابحال همیشه ازایشان متن های حداقل غیرمغرضانه میخواندیم،اصلا چنین توقعی نبود.
این منطق نیست،بلکه نظرشخصی ایشان است.درجایی کودتا راقیام نام نهاده است،درکشوری که بهردلیل مردم انقلاب کرده اند
توطئه ویابرنامه چینی چندنفر که حتما سراین حرکت به کشورهای خارجی بسته است،چه سیستمی رابافانتوم میخواستند.پایه گذاری کنند؟
کدام یک وکجای کودتاگری میتواندمیهن پرستی باشد؟البته اگرتعدادی باتفکرانقلابی میحواستند،این کاررابکنند،که بازهم اشتباه محض بود،یک حرفی.
اگرکودتا کارسازبود،دریک جایی نشان دهید،که مردمی بوده است/
حتی درکشوری مثل افغانستان که شوروی باتمام قواپشتیبانش بود،نتوانست موفق شود،چطوردرایران موفق میشد،من نمی دانم.
این نوارآقای اسدی راندیده ام،تانظری بدهم.
حرفم بانویسنده متن است که بفکرم هیچ گونه فاجعه پس ازکودتا راندیده
عنوان مقاله: 
آقای هوشنگ اسدی
نام: 
پیروز
نظر: 
در گفتگو با آقای اسدی این تذکر لازم است که نخست کودتا ویا قیام نوژه از سوی حزب توده به نظام لو داده میشود که پیامد آن اعدام صد ها نظامی میهن پرست ایرانی بود که برای دفاع از آرمان وملیت وازادی مردم ایران جان بر کف قیام کردند .اگر امروز هم آقای اسدی مانند همانند دوران در باره کودتای نوژه فکر میکند بسیار تاسف بار است و نشان میدهد ایشان بر همان مرام و مسلک حزب باقی مانده است .
مطلب دوم در باره ادعا ی نظام وقصد کودتا کردن حزب است.اینکه میخواستند کودتا کنند و ویا نه هنوز مورد بحث است. آنچه مهم است اینکه ایشان خود را بی خبر جلوه میدهد.اقای اسدی آنقدر مورد اعتماد حزب بود که ساعت ۶ بامداد به سراغ سید علی میرود و دفتر روزنامه کیهان مرکز حزب توده بوده است و تصمیمات حزبی هم تا اندازه ای در آنجا گرفته می شد .باورش سخت است که ایشان از آنچه رهبری تصمیم می گرفته است بی خبر باشد.اینکه ایشان اکنون
عنوان مقاله: 
عکسهای خاشقچی
نام: 
مراد
نظر: 
اینگونه کشتار وحشیانه فقط ذر کشورهای عقب افتاده ای که در خرافات و جهل وافکار وحشیانه بیابان‌های چهارده قرن پیش سیر میکنند اتفاق می افتد . در جهنم ج ا هزاران خاشقچی سلاخی شدنند آب از آب تکان نخورد .در سال های سیاه ۶۰ و ۶۷ هزاران جوان دانشگاه دیده به قربانگاها رفتند و بوسیله رژیم عقب افتاده و فاسد اخوندی و سپاهی بدار کشیده شدنند و یا تیر باران شدنند و جامعه جهانی چشمانش را بر این جنایت‌ها و نسل کشتیها بست و دم نزد نه کشورهای اروپایی و نه بقیه کشورهای عضو سازمان مللل وابسته به کشورهایی بزرگی که حق ‌تو دارند صدای اعتراضی بر نخواست . ولی در مورد خاشقچی چنان به اعتراض بر خواسته اند که انگار تنها قتل و سلاخی انسان بوده که در جهان اتفاق افتاده است.د
عنوان مقاله: 
حق با مصداقی است
نام: 
رهرو
نظر: 
آقای بابک آزاد نه تنها آقای مصداقی بلکه اکثریت مردم ایران مانند اقای مصداقی به این نتیجه رسیده اند که نظام سابق و نقش رضا پهلوی در آینده ایران مثبت بوده وخواهد بود .خود شما هم به عنوان یک روشنفکر در نهان بین نظام سابق و کنونی به نظام سابق رای خواهید داد .حقیقت را به مردم بگویید و علت مخالفت خود با آقای رضا پهلوی را در مخالفت ایشان با تجزیه کشور بیان کننید.شما هم میدانید رضا پهلوی نماینده تمدن وتمامیت آرضی کشور است و اجازه نخواهد داد ایران تکه تکه شود . سخن بر سر پهلوی ها نیست بلکه بر سر نظام سلطنت است .برای حفظ آیران میتواند فردی ازقاجار ویا زندیه ویا افشار مدعی قدرت شود وهر مدعی اجازه جنگ داخلی وتجزیه ایران را نخواهد داد .
نام: 
مارکس-و بابک ازاد
نظر: 
بابک آزاد نمیداند که معمولا وابستگی طبقاتی ،مواضع سیاسی افراد را تعیین میکند.
ایرج مصداقی از یک خانواده نظامی زمان شاه برخاسته. بارها گفته ؛که دایی هایش از سران نظامی حکومت پیشین بوده اند. خودش توانسته در پیش از انفلاب ,به امریکا برود و دانشجو شود. اکنون اگر وی دوباره به ریشه های طبقاتی خود بازگشته، عجیب نیست. مخصوصا مبارزین غیرچپ، همیشه امکان بازگشت به دامن ارتجاع دینی و نظام سرمایه داری و سلطنتی را دارند.
بابگ آزاد نیز که مارکس را نمی شناید مدام از اوضاع فساد اداری زمان شاه میگوید و نمیداند که نیمی از مردم شهر ها و تمام روستائیان مملکت در جامعه طبقاتی، زیر فشار فقر بودند و اینها دلیل نارضایتی و انقلاب شد و نه فقط اوضاع و فساد اداری و کارمندی و تاسیس بانک صادرات در هر کوه و برزن.
زنده باد سوسیالیسم !
شاه و شیخ، هر گز !
نام: 
سازاخ
نظر : 
قابل توجه عبدالستار عزیز، ‏انتخاب بین بد و بدتر یک دروغ بزرگ و شیوه معمول حکومت‌ های فاشیست و توتالیتر برای سرکوب بیشتر مردم است .
وقتی بد را انتخاب کنید فرصت کافی برای بدتر شدن را هم به آن هدیه دادید !
نام: 
سازاخ
نظر : 
قبل توجه عبداستار عزیز، ‏انتخاب بین بد و بدتر یک دروغ بزرگ و شیوه معمول حکومت‌ های فاشیست و توتالیتر برای سرکوب بیشتر مردم است .
وقتی بد را انتخاب کنید فرصت کافی برای بدتر شدن را هم به آن هدیه دادید !
هانا_آرنت
عنوان مقاله: 
سخنی بی پرده با ایرج مصداقی و طرفداران رضا پهلوی
نام: 
دكتر عبدالستار دوشوكي
نظر : 
آقای بابک آزاد
آفرین. رکورد زدی . بقول "آقا" باز هم رکورد زدی. مطمئنم "آقا" خوشحال خواهد شد. بیش از نیم ساعت حرف زدن و "چیزی نگفتن" هنر می خواهد، که شما بزرگوار آن را از بالای منبر "حق بجانب خویش" به نمایش گذاشتید.
نکته ظریف دیگر اینکه اسم تورک و عرب و بلوچ را آوردی. اما در نام بردن "کرد" لکنت زبان گرفتی و حذف کردی (دقیقه 32) . به این می گویند آزادمنشی و دمکراسی و . . . . . .
نام: 
آ. ائلیار
نظر: 
درباره نوشته ی "گل قاصدک":
-----
هرکس از یک شعر تصور خاص خود را دارد.حتی نویسنده آن.
خواننده بر اساس تفکرات خود برداشت اش را دارد.و نوشته را برای خودش تفسیر میکند.
موضوع هم به طریقی تکمیل می شود.
برای غنی تر شدن برداشتهای گوناگون به نکاتی اشاره میکنم:
ay gülüm میتواند به این معانی برداشت شود:ای گل ام،"گل سفیدم"،یا "گل ماه ام".
mavi آبی : رنگی ست که به «دوستی» و«آینده» ی خوب مورد آرزو،و پاک از « داغ های» کنونی بر قلبها اشاره دارد.
fırtına گردباد و توفان.نشانه از اوضاع ملتهب اجتماعی و دلهای ناآرام است؛در عین حال که باد است و گل قاصدک یا چاپار (قاصد) را به آینده میفرستد.
---
از دید«زبانی» و ایده :
-سبک و زبان ادبیات کودک و ترانه
- بایاتی فولکلور
-نمودهای شعری
- آرزوهای مشترک«بزرگ سالی و کودکی»
گرد هم آمده اند.و مقداری آمیختگی وزن و بی وزنی.
عنوان مقاله: 
پان اتراک
نام: 
Anonymous
نظر: 
دوستان تنها راه این هست که کامنت ها و سایر مطالب این خردمندان را نادیده گرفته و هیچ جوابی ندهید و ناراحت نشوید. آقای توکلی هم شناخت درستی از اینها ندارد و فعلا مشغول محافظت از هندوانه هایی است که این به ظاهر دوستان به زیر بغلش داده اند. هوشیار باشید و وقت هدر ندهید و نگذارید حرفهایی که در قرن گذشته در قهوه خانه ها زده میشد الان به لطف اینترنت مجانی از راه دور روح و روان و مغز شما را هدف قرار دهد.
عنوان مقاله: 
نظرشرط
نام: 
جمال
نظر: 
شرط میبندم هیچ بنی بشری از این کامنت نیم متری
yaradiciliq نە حالی می شود و نە حالی شدە خاشقچی بازی سیاسی تورکیە هست وگر نە خاشقچی یکی از تروریستهائی است کە در جنگ افغانستان با عکس و مشخصات حضور داشتە مگر تورکیە کم آدم کشتە ؟ کم روزنامە نگار کشتە ؟ همین 2 سال پیش بود 3 شهر را با خاک یکسان کرد مگر همین پارسال نبود جلو چشم تمام تلویزیونهای جهان در شرکت اوردغان در سازمان ملل زمانی کە بیرون مقە تظاهرات آرام وجود داشت لباس شخصیهای اوردغان بە جان زن کودکان نیافتادند تورکیە بعد از شبە کودتا چە کشتارها از مردم خودش نکرد ؟ این مزخرفات حقوق بشر فقط بە در خودتان میخورد هیچ کشوری نیست در ملاء عام بە کشتار مردم بی دفاع دست نزدە باشد و تورکیە در صدر قرار دارد

قتل خاشقچی معکوم است ولی یک ماه است تورکیە کە دست همە را از پشت بستە دارد بازی سیاسی میکند ولی تمام این حرفها بە پ ک ک
عنوان مقاله: 
دروغ شاخ ودم ندارد
نام: 
ع.ب.تورک اوغلی
نظر: 
سالام _ آقای مصداقی شما سلطنت طلب شرمنده هستید.افرادزیادی مثل شما ازگفتن واقعیت دوری میکنند،
آقای مصداقی شما همچون روشنفکران دوران مشروطیت فکرمی کنید،بادرک نکردن و تمرین دمکراسی بدامن فاشیسم پالانی پناه بردند،یعنی به اصلاحات روبنایی بیشترتوجه دارید،تا بنیادی.
ماهم درموردجمهوری اسلامی مثل شمافکرمیکنیم.ولی شما ازگفتن وقبول اصل ماجرا ابا میکنید.همین پهلوی نیزباآخوندها هم دست وهم کاسه بود.
تمام گروهای سیاسی رامحونابودکرده ولی ملاهارادرتمام امورشریک خودکرده وهزاران هزارمسجدرابرای آنهابتوسط ملاهای درباری وغیربرقرارکرد.
به آقای مصداقی بایدگفت پهلوی ها اگردرست کن کشوروجامعه بود ،فرصت زیادی بود،پنجاه وهفت سال کم زمانی نیست.
درمورد جوانان مبارز کم نامردی کنید،شایدسردسته گروه هاالان هنوززمان رادرک نکرده باشندواشتباه هم زیاددارند،
ولی درموردمبارزان عصرپهلوی اینگونه سخن گفتن درشان یک انسان
عنوان مقاله: 
همه چیزرابایددید
نام: 
ع.ب.تورک اوغلی
نظر: 
سالام _ آقای هوشنگ اسدی عزیزهمه چیزرابایددید.
والا آدرس عوضی دادن خواهدبود.
همانطورکه فرمودید،سیستم ائدولوژیک بدترین نوع سیستمی است که صدسال است مردم ایران گرفتارآن است.
حال نیز تعدادی ازبیسوادی یانمی دانند،یاخودرابه نادانی زده اند.
من میگویم میدانند.
درایران هم اکنون پان ایرانیسم بانگرش پان فارس جای بدترین ائدولوژی های شناخته شده راگرفته است،
این بیماری دربین افرادآنچنان قدرتمنداست که وجود وروح سیاسیون راتصخیرو ودرکمک به معتقدین پان اسلامیسم،کمونیسم،ناسیونالیسم افراطی.فاشیسم ،راسیسم ووو...وخلآء آنان پرکرده است.
تازمانیکه عقلانیت،صداقت،منطق،علم درایران جای خودرانیافته باید درزنجیرماند.
ملتی که تولیدفکر ندارد،و درتوهم شاهنامه خوانی،کوروش پرستی پرورش یافته روشنفکران عقب مانده داشته وحاکمان آن ملت ها دیکتاتورخواهندبود.
عنوان مقاله: 
فقط بایدتاسف خورد
نام: 
ع.ب.تورک اوغلی
نظر: 
سالام _ دیروزیک متنی برای خانم سمیعی نوشتم متاسف هستم که چراچاپش نکرده اند.
نه توهینی بود،نه به کسی بدوبیراهی گفته شده بود،تنها کم سوادی زنان راکه همچون مردان شستشویی مغزی باتغذیه فکری
صدساله داده اند، رایادآوری کرده بودم.
شعرهای فردوسی درموردزنان راکه شیرین خانم آن راپاک نهادنامیده بود،درآن آورده بودم.
عنوان مقاله: 
ترامپ: نوار قتل خاشقجی وحشتناک‌تر از آن بود که بتوانم گوش کنم,
نام: 
yaradiciliq
نظر: 
"" چرا توده ای‌ها و سایت پیک نت، از واقعیت قتل قاشقچی هراس دارند و آن را وارونه میکنند؟ "" طرهی که توسط اسرأئیل برای صلح با فلستینیان توسط کابینهٔ نتانیاهو و با پشت گرمی‌ و ساپورت عربستان با رضایت کوشنر برای حل بحران خاورمیانه ریخته شده بود "" یک مانع اصلی‌ داشت و آن قاشقچی بود "" ، تشدید آشوب و بلوا در خاورمیانه، ولی‌ چرا توده ای‌ها این جریان را وارونه نشان میدهند؟ برای توده ای‌ها بن محمد سلمان این ولیعهد جنایت کار عربستان چرا باید حفاظت شود؟ جواب آن را باید در حمایت توده ای‌ها از پ ک ک پیدا کنید، پ ک ک قرار بود در صورت آشوب خاورمیانه، هر کسی‌ که به سوی اوروپا فرار میکرد تیر خلاص بزند و مانع سرایت بحران خاورمیانه، به اوروپا شود، اردوغان آب سردی به هیکل پ ک ک و توده ای‌ها ریخت. پ ک ک با کشتار مردم خاورمیانه، شاید خاکی به اندازهٔ اسرأئیل، نصیبش می‌‌شد،‌ای روژاوا کجائی پ ک ک تو را به همراه ت
عنوان مقاله: 
ترکها
نام: 
علی سعادت
نظر: 
چه چیزی را قبول دارید ؟به هرچیزی که در دنیا مقدس وقابل
احترام است سوگند میخورم طرفدار کسی نیستم وزیاد هم برای تفکر شما نگران نیستم .چون.امکان دارد.یک اتفاق کوچک
همه چیز را عوض کند ولی سر دذ نیاوردم..شما حرف حسابتان
چیست .اول که گفتید ترکها دیگر همراهی نمیکنندبعد نشستید
ساز جدائی زدید وبا فارسها در ستیز شدید .وکلا همه را.میکوبید .اگر کاری ندارید مرضتان چیست ؟ومدام چون کرم
توی این ...گلوبال میلولید..به فارسها میتازید از ظلم
انها به سایر اقوام یا ملت .مینالید.اخر مگر فارسها چه کاره هستند.اکثرا در خارج از ایران هستند .نه دولتند .نه قانون دست انهاست .قبلا هرچه بوده تمام شده ودر حال حاضر اخوندها به عناصر خود هم رحم نمیکنند تا چه رسد به دیگران.
دیگر تمام نمی کنید ؟اصلا وقتی کاری با رژیم وهمراهی با مخالفین ندارید پس چه ازاری دارید ؟...
گ
نام: 
تبریزی
نظر: 
تفاهم نامه چند گرگ برای دفاع از حقوق گوسفندانی که به دست قصاب ها کشتار و تکه تکه شده اند بسیار بهتر از تفاهم نامه چند ناسیونالیست برای دفاع از حقوق ستمدیدگان خواهد بود! در این باره نگاه کردن به نوشتاری در لینک زیر سودمند است

http://iranglobal.info/node/42737
عنوان مقاله: 
خوب بودولی ناقص
نام: 
ع.ب.تورک اوغلی
نظر: 
سالام _ این اتحاد حداقلی رابه همه دست اندکاران تبریک گفته و اجبارا لازم میدانم ،که به نواقص اصلی وغیرقابل قبول آن برای همه رایاداوری کنم.
1 - محافظه کاری رابایدکنارگذاشت.
2 - کشورهای بیطرف ،موردقبول ما،سازمان های ناظربراجرای درست این تفاهمنامه آورده نشده است.
3 - رفع تظلم صدساله پان فارسیسم به ملل ازلحاظ فرهنگی،زبانی،اتینیکی،اقتصادی باید ازروزهای برقراری این سیستم ذکرنشده است.
4 - تاکید برسیستم فدرالیسم سالم وغیرمتمرکز نشده بلکه ازجمهوری دموکراتیک بارنگ وبوی فدرال آورده شده است.
5 - زبان رسمی کشوربایدزبان انگلیسی که زبان علمی جهانی است ،آورده نشده است.بایداین اصل مهم درتفاهمنامه آورده شود،تاحقی نانوشته وناحق دوباره برگرده مردم سوارنگردد،فارس زبانهابایدکنترل گشته تادوباره تفکرفراماسیونری انگلیسی باهمکاری استعمارگران برماغالب نشوند.فارس هانیزحق دارند،همچون دیگرملل درکنارزبان رسمی که
عنوان مقاله: 
در باره فراخوان جریان تجزیه طلب
نام: 
حسن
نظر: 
این اعلامیه گویا با نظر عربستان ترکیه و دولت یهود نوشته شده است .بند دوم این اعلامیه سخن از اتحاد داوطلبانه میکند .حال اگر جریانی تن به اتحاد داوطلبانه نداد و بخواهد راه خود را برود یعنی تجزیه کشور و هیچ ایرانی مبهن پرستی تن به این ننگ تاریخی نخواهد داد .
جالب توجه این جاست که امضای حزب موسس تجزیه طلبی یعنی حزب پر طمطراق توده و پادوی حزب فدایی خلق و جاسوس دولتها ی بیگانه مجاهدین خلق نامی نیست .در واقع اش آنچنان شور است که دو جریان توده ای فدایی خود را کنار کشیده اند .
پی آمد اینگونه نظرات وباور به اصول آن به عمر استبداد دینی کمک میکند و مردم از ترس جنگ داخلی واواره گی با دامن نظام پناه خواهند برد .
این گروه تجزیه طلب باوری به تمامیت ارضی کشور وامنیت شهروندان آن ندارد و به پیشباز یک جنگ داخلی میرود .
عنوان مقاله: 
نظر
نام: 
جمال
نظر: 
بە 2 جملەی متناقض این پان تورک توجە فرمائید تا برایتان مشخص شود کە پان اتراک در چە ... زندگی میکنند

از پان تورک ع ب . تورک اوغلی > حکومت ایران درسرکوب ملت یک منطقه ازملت واقوام دیگرمناطق استفاده میکند.
درخوزستان علاوه برپان ایرانیست های دوآتشه ملت عرب خوزستان،ازلرها ودیگر ،درسرکوب عرب هااستفاده میکند.

خوب بە آن توجە کنید یحنی ملت عرب مبارزە میکند و پان ایرانیست لور هارا بە کشتار ملت عرب میفرستد .

حال جملەی بعدی این پان تورک . ع . ب . تورک اوغلی > شماچرا قتل عام مردم بی دفاع تورکان دراین هفتادسال توسط گروه های وخشت آفرین عوامل استعمارگران کورد رانادیده میگیرید؟

شبیە همان مبارزەی ملت عرب این بار در کردستان و کشتار ملت کورد توسط تورکهای پاسدار میشود. قتل و عام مردم بی دفاع تورک دست پان تورک و ننە من غریبتان مثل تاریخ سازیتان برای همە روشن است
عنوان مقاله: 
اتحادیه اروپای بدون بریتانیا؛ پیچ مرگ و زندگی برای حاکمیت فراملی, کیوان حسینی
نام: 
yaradiciliq
نظر: 
"" اتحادیه اورپا اگر نمیتواند ۲ درصد از Gross Domestic Product GDP)هر کشور عضو را به ناتو تخصیص دهد حرف داشتن ارتش اوروپا، خیال بافی‌ است "" اگر نفوذ روسیه در دریای مدیترانه، به سطح یا بالای دوران جنگ سرد برسد، اتحادیه اورپا دچار بی‌ ثباتی ژئوپلتیکی می‌‌شود، اوروپا دیگر " آن قدرت نظم ایجاد کن جهانی‌ " نیست، انضمام کریمه به روسیه، پایان اقتدار اوروپا و اتحادیه اوروپا بود، جدائی کلیسای اوکراین از کلیسای روسیه، فقط گسست را تشدید خواهد کرد، جنگ‌های امروزی، دیگر آن "" شکل کانونشنالconventional "" را ندارند، بعد جدید جنگ امروز فضای مجازی و "" هوش مصنوعی "" است که اوروپا نه تنها توانائی آمریکا را ندارد، بلکه از چین نیز عقب است، اوروپا یا باید در آغوش آمریکا تسکین یابد یا تسلیم خرس روسی و اژدهای چینی‌ شود، انگلستان به خوبی‌ دریافته است نزدیکی‌ به تورکیه، بقای آن را تضمین خواهد کرد.
عنوان مقاله: 
رابطه نامرعی استعمار فرهنگی با استعمار اقتصادی در ایران, سازاخ
نام: 
yaradiciliq
نظر: 
"" انتقال قدرت به جامعه فارسی‌ در ایران دوران قاجار، با پروژهٔ قحطی که جان ۹ میلیون ایرانی را گرفت توسط انگلستان اجرأ شد "" سواد توده‌ای ها، جامعه شناس‌های تحصیل کرده خارج و تاریخدان‌های ما قادر به ارتباط دادن تحولات رخ داده در دوران جنگ جهانی‌ اول نیست، انگلیس با اتکا به نیروهای اجیر شده هندی ( مستعمره انگلستان ) برای شکست امپراتوری عثمانی و با هدف حذف تورکان از قدرت در ایران، در سه جبهه جنوب، به تورکان آلآن جنگ داد. ۱- نیروهای هندی زیر پرچم انگلیس زیر لوای حمایت از ارامنه، وارد آذربایجان جنوبی شدند. ۲- نیروهای هندی زیر لوای پرچم انگلیس، در یمن با قوای ترک جنگیدند. ۳- نیروهای هندی زیر لوای پرچم انگلیس، در آسیای مرکزی، با قوای عثمانی جنگیدند. اتاق فکر انگلیسی‌ ها، به دو فاکتور واقف بود. ۱- تورک‌ها اختیار شیلات ، منابع زیر زمینی‌ و رو زمینی‌ را به هیچ قدرتی‌ نمیدهند. ۲- با حذف تور
عنوان مقاله: 
نظر
نام: 
جمال
نظر: 
جناب ع.ب.تورک اوغلی شما باز دارید بە بی راهە میزنی شما همانطور کە با صراحت نوشتی پان ایرانیسم برای سرکوب عربها از لورها استفادە میکند و همانطور کە نوشتی در قیام معلوم هم نبود کدام قیام منظورتان است برای سرکوب تورکهای آذری از گیلکها استفادە کردند

چە در کامنت قبلیت و چە در کامنت اخیرتان با صراحت نمیگوید کە در ایران برای سرکوب تمامی این ملتها از کورد و عرب و لور . و بلوچ و فارس ، از تورکهای آذری در ایران استفادە میشود ما صحبتمان در این مورد مشخص بود من ادعا نکردم کە ارتش ایران باید ستون فقراتش از کوردها باید تشکیل شود و این مایەی اختفار هم نیست کە سپاه جنایتکار پاسداران را شما تورکان در ایران تشکیل میدهید در جنگ نقدە هم این شما تورکها بودید کە همراه جنایتکاران لمپن کشتار کردید و این شما تورکان مسلح هستید هر روز در گوشە و کنار ایران جنایت میکنید در قالب سپاه پاسداران
عنوان مقاله: 
درمواردی حق بامن و درمواردی شماست.
نام: 
ع.ب.تورک اوغلی
نظر: 
سالام _ آقا جمال درمواردی حق باشماست،ولی نوشته من راخوب وبی غرض نحوانده ایی!
من نوشته ام که ازملل واقوام برعلیه دیگر ملل درسرکوب استفاده میکند/قیام مردم آزربایجان درسال 85 رانوشته ام.
شماچرا قتل عام مردم بی دفاع تورکان دراین هفتادسال توسط گروه های وخشت آفرین عوامل استعمارگران کورد رانادیده میگیرید؟
چراقتل عام مردم بی دفاع سلدوزبتوسط قاسملو وپیش مرگهایش رانادیده میگیرید؟
بلی درست است که در ارتش ایران افسران ونیروهای تورکان همیشه حرف اول رادرتشکیل ارتش میزنند.شمافکرکنم ازترکیب جمعیتی ایران بی خبرهستید.آیافکرمیکنید.بایدکوردانی که حضورشان درایران به صدسال نمی رسد،ارتش راتشکیل بایدمیدادند؟
عزیزم من پان تورک نیستم ،بلکه خان تورکم/
عنوان مقاله: 
تلاش برای هویت سازی خوداست.
نام: 
ع.ب.تورک اوغلی
نظر: 
سالام _ امیربی.
درهمین دوماه گذشته برمردم ایران ثابت شد،که درصد سال گذشته هرچه زیربقل مردم بتوسط این پان ایرانیست های نژادپرست گذاشته شده بادهوا بوده است.
1-معلوم شدکه بایک تحریم الکی،باج زیاده خواهی امریکا یک باره قحطی درایران راه افتادپوشک بچه.نواربهداشتی. دستمال کاغذی.رب گوجه.تخم مرغ.لوازم یدکی همه چیز نایاب شد.ازمواداولیه صنعتی بگیر وبرو بالا
2 - معلوم شدکه شعارهای تمدن و فرهنگسازی،داشتن شعرایی مثل سعدی .حافظ.مولوی.فردوسی.عطار.کوروش...تابحال برای کشک سابیدن هم بدردنمیخورده ونخورد.
3 - همین مردم آنچنان عرصه رابرهم تنگ کردند،که یک قطعه 5هزارتومانی رابه 70 هزارتومان به خلق الله غالب وجیبشان را میزدند.ازدارو ولوازم اولیه فاکتورمیگرم که سربه فلک کشید.
4 - باورکنید،برادرجیب برادر را خالی کرد.
پزشکی وابن سینای ازبک و نصیرطوسی وزیران دانای فارس دربارایخانان وتیموری وصفویی وقاجار پیش کش