اخبار

آقای احمد مقیمی کتابی با نام "ایستگا خیام" منتشر کرده که حاصل تجارب زندگی پرفراز و نشیب ایشان است. نویسنده در فیس بوک خود در باره کتاب شان نوضیحی نوشته اند که به آگاهی خوانندگان می رسد.
*********************************
بپاخاستن علیه تحمیل سنت های بیگانه؛ حق دمکراتیک ایرانیان است
این سرنوشت مردمانی است که هنوز نتوانسته اند در ابعاد ملی اراده واحد لائیک دمکراتیک ایجاد کنند و دیکتاتوری دینی - تحمیلی بربرمنشان حاکم را به زباله دان تاریخ بفرستند. آیا جامعه ایرانی شایسته تن دادن به چنین خواری ها است؟ زمان آن نرسیده که جامعه ایرانی صدای مستقل خود را بلند کرده و از زیر بار ننگ حکومت اسلامی خارج شود؟ در ایران یک اقلیت چند میلیونی با اتکاء به سرکوب، ملت ایران را به زنجیر استبداد دینی کشیده است.
بپاخاستن علیه تحمیل سنت های بیگانه و نفی آنها، حق دمکراتیک شهروندان ایران است!
ابتدا صدراعظم آلمان جمع‌بستی از نقش جدید اروپا ارائه داد، حال وزیر خارجه و معاون مرکل آشکارا در برابر ترامپ موضع می‌گیرد. گابریل از "غیبت" آمریکا سخن گفته و اروپا را به ایستادگی در برابر سیاست‌های ترامپ فراخوانده است.
معاون سوسیال دمکرات صدراعظم آلمان، همچون صدراعظم دمکرات مسیحی، نقش قوی‌تر اروپا را پیامد ضروری سیاست آمریکا می‌داند. به گفته گابریل، بایستی برای همبستگی اروپا بیشتر تلاش کرد.
همزمان با آزمایش موشکی امروز کره‌شمالی، جیمز متیس، وزیر دفاع آمریکا گفته اگر بحران برنامه هسته‌ای پیونگ یانگ از مجاری دیپلماتیک حل نشود جنگ با این کشور “فاجعه‌آمیز” خواهد بود.
با وجود سیاست های خارجی دولت “حسن روحانی” که توسط “محمد جواد ظریف” وزیر امور خارجه مبنی بر تنشج زدایی در منطقه و بهبود روابط با کشورهای همسایه اعلام شده، پاسدار “حسین دهقان” وزیر دفاع در اظهاراتی تحریک بر انگیز، نوید داد که حکومت های منطقه سرنگون خواهند شد.
در ٢۴ ساعت ابتدایی بیانیه حق تحصیل دانشجویان دراویش گنابادی بیش از ۱۲۰۰ دانشجو از بیش از ٧۰ دانشگاه کشور آن را امضا کرده اند.به گزارش سایت مجذوبان نور این بیانیه که با امضای ۵٨ دانشجو شروع شده بود؛ اکنون سندی است از اعتراض دانشجویان به نگاه امنیتی به دراویش گنابادی و سلب حق تحصیل ایشان.
عالی ترین نهاد امنیتی کشور در این زمینه تصمیمی را اتخاذ کرده است. رفع حصر نیز مانند سایر مصوبات شورای عالی امنیت ملی برای معتبر بودن پروسه خاص خود را دارد و اینکه بخواهیم عواطف مردم را برای ایستادگی مقابل این قبیل تصمیمات قانونی تحریک کنیم همان روح و باطن فتنه ۸۸ است.
دستیار ویژه رئیس مجلس ایران در واکنش به اعلام آمادگی صلح مشروط حماس با دولت اسرائیل، بر استمرار حمایت رژیم ایران از فلسطینیان تاکید داشته و بهبود این روابط را ناممکن خواند.

سهم‌خواهی فراکسیون‌های مجلس در انتخاب هیئت رئیسه جدید

نمایندگان مجلس شورای اسلامی روز چهارشنبه ۱۰ خرداد قرار است اعضای هیئت رئیسه مجلس را برای یکسال دیگر برگزینند. اما ترکیب این هیئت، و آینده افرادی چون علی مطهری که هم اکنون نایب رئیس دوم مجلس است، فراکسیون‌ها را درگیر یک مناقشه و سهم‌خواهی کرده است.

انتشار از: 

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - اخبار