اخبار

دادگاه رضا ضراب و محمت خاقان آتیلا معاون مدیرعامل بانک خلق ترکیه دوشنبه آینده در نیویورک آغاز میشود و امروز اعضای هیئت منصفه نیز توسط دادگاه برگزیده شده اند
ترجمه و تلخیص: 
رضا نافعی
وزیر خارجه لبنان، جبران باسیل ، کشورهای خارجی را متهم می سازد به این که قصد دارند لبنان را مرعوب سازند. از جمله برای از بین بردن یک پروژه مشترک گاز با روسیه. او از روسیه تقاضا می کند بعنوان یک قدرت متعادل کننده بیشتر به میدان آید.
صد سال از انقلاب کمونیستی در روسیه می‌گذرد. نظامی که در پی این انقلاب در بسیاری از کشورهای جهان پدید آمد، در اواخر همان قرن در کشور زادگاهش فرو پاشید. آیا قرن بیست و یکم، قرن فروپاشی سرمایه‌داری است؟
نمودار تنش ها میان ایران و عربستان سعودی روندی صعودی را طی می کند. در تازه ترین رویداد روز یک شنبه اتحادیه عرب در پایان نشست اضطراری خود در قاهره که به درخواست عربستان سعودی برگزار شد، اعلام کرد که در برابر «اقدامات تهدید آمیز» و «دخالت‌های ایران در امور کشورهای عربی» و اقدامات حزب الله لبنان منفعل نخواهد ماند و از دولت های عضو این اتحادیه خواست برای مطرح شدن پرونده ایران در شورای امنیت تلاش کنند.
مذاکرات تشکیل دولت ائتلافی در آلمان به رهبری آنگلا مرکل صدر اعظم شکست خورد. این بحران سیاسی هنگامی آغاز شد که حزب دموکرات های آزاد آلمان بطور غیر منتظره ای از مذاکرات تشکیل دولت ائتلافی خارج شدند. این مذاکرات به مدت چهار هفته ادامه داشت و حزب دموکرات های آزاد و حزب محافظه کار آنگلا مرکل و همچنین سبزهای اکولوژیست در این مذاکرات شرکت داشتند.