اخبار

اکنون عرصه کامنتها، چهره سایت ایران‌گلوبال را لکه‌دار کرده است به گونه‌ای که بسیاری از همکاران سابق و نویسندگانی که به نحوی با سایت همکاری می‌کردند، از آن رویگردان شده‌اند. مشکل آنها نه دمکرات بودن سایت بلکه مخدوش بودن دمکراسی در آن است.
به همین جهت در مشورت با بسیاری از دوستان و آشنایان به این تصمیم رسیدم که باید عرصه کامنتهای سایت، یک بار برای همیشه، سر و سامان بگیرد.

ناتوانی در نظارت بر اجرای ضوابط حرفه ای بارزترین نمونه فقدان قدرت در سطح خرد است. نتیجه این ناتوانی فقدان نظم حرفه ای است ک ضمانت لازم برای اعتماد اجتماعی را فراهم می کند. اجرای این ضوابط در سال های اخیر به طور پیوسته در پرتو کاهش قدرت تصمیم گیری تخصصی در برابر تصمیم گیری در سطح قضایی، انتظامی و سیاسی نادیده گرفته شده است. بدون پذیرش قدرت مستقل نهادهای تخصصی و به رسمیت شناختن نفوذ آنان در سطوح بالاتر امکان رهایی از شرایط نابسامانی پنهان وجود ندارد.

گرامیداشت آتش نشانان جانباخته با سرود "ای ایران"

در پی جان باختن شماری از کارکنان آتش نشانی تهران در جریان آتش سوزی مهیب ساختمان پلاسکو (30 دی 1395)، مردم ایران در آیین هایی در سراسر کشور یاد این جانباختگان را گرامی داشتند.
ایرانیان در آیین های گرامیداشت آتش نشانان با خواندن سرود "ای ایران" و بیان فساد و ناکارآمدی شهرداری تهران و دیگر نهادهای رژیم، که مقصر اصلی فاجعه ی پلاسکو بودند، بیزاری خود از جنایتکاران حاکم بر ایران را نشان دادند.
برخی از آیین های گرامیداشت آتش نشانان، از جمله در میدان ونک تهران، با هجوم نیروهای امنیتی رژیم روبرو شدند.

انتشار از: 

کاخ سفید گمانه‌زنی درباره انتقال سفارت آمریکا به بیت‌المقدس (اورشلیم) را رد کرد. شان سپایسر، سخنگوی کاخ سفید گفت: «بحث درباره این موضوع هنوز در مراحل اولیه است
حیات‌الله حیات، فرماندار هلمند، گفت بر اساس گزارش‌های اطلاعاتی، دیداری میان مقام‌های ایران و مقام‌های طالبان در «گرمسیر» صورت گرفته‌است ولی تحقیقات در مورد موضوع این دیدار همچنان جریان دارد.گرمسیر و سنگین در استان هلمند، از جمله، در ماه جاری مرکز درگیری‌های شدیدی میان نیروهای امنیتی افغانستان و شبه‌نظامیان گروه طالبان بودند.
نشست مذاکرات صلح سوریه به میزبانی قزاقستان در آستانه، پایتخت این کشور با حضور کشورهای روسیه، ترکیه، ایران و نمایندگانی از سوریه و گروه‌های مخالف دولت این کشور پشت درهای بسته آغاز شده است.
این نخستین بار است که نشستی با حضور نمایندگانی از گروه‌های مسلح مخالف دولت بشار اسد و نمایندگان دولت و کشورهای حامی آن مانند روسیه و ایران برگزار می‌شود.

فاجعه عقب ماندگی در رویارویی با آتش سوزی پلاسکو

شلنگ کوتاه آتش نشانی تهران برای فرو نشاندن آتش ساختمان 17 طبقه ی پلاسکو، مضحکه ای است که فاجعه ی 38 سال جمهوری اسلامی را بازتاب می دهد.
از 140 میلیارد تومان بودجه ی آتش نشانی تهران، تنها 21/5 میلیاد تومان پرداخت شده بود و در نتیجه آتش نشانی ناچار بود با ابزارهایی ابتدایی به جنگ آتش رود.
این محروم گذاشتن آتش نشانی از ابزارهای لازم به بهانه ی کم پولی، در حالی است که تمام بودجه ی 140 میلیارد تومانی این سازمان تنها با بخش کوچکی از دزدی های نجومی محمدباقر قالیباف در دوران شهرداری او برابری می کند.

انتشار از: 

کارگران "هپکو"ی اراک همچنان دادخواهی می کنند

کارگران خشمگین کارخانه ی "هپکو" در روز های 2 و 3 بهمن نیز در برابر استانداری اراک و در محوطه ی کارخانه به اعتراض خود به ستم مدیریت فاسد و مقامات رژیم جمهوری اسلامی ادامه دادند.
کارگران کارخانه ی ماشین سازی هپکو در اراک، که 5 ماه است حقوق نگرفته اند، از وعده های دروغ مقامات رژیم ناخوشنودند و فریاد می زنند "استاندار بی لیاقت! استعفا، استعفا"!

انتشار از: 

گزارش شده است که این درگیریها در نزدیک بندر "مخا" در ساحل دریای سرخ رخ داده است.
نیروهای وفادار به آقای هادی تلاش دارند تا این بندر را به کنترل خود درآورند. گزارش شده است که حملات این نیروها از سوی نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان سعودی نیز برخوردار بوده است.
به گفته منابع بیمارستانی دستکم ۵۰ نفر از نیروهای حوثی و ۲۰ نفر از نیروهای وفادار به آقای هادی کشته شده‌اند

واکنش‌های تازه به سخنرانی مراسم تحلیف دونالد ترامپ

پس از ادای سوگند دونالد ترامپ واکنش‌ها به سخنرانی او همچنان ادامه دارد. پس از پیام تبریک‌های رهبر کاتولیک‌های جهان، اعلام آمادگی ولادیمیر پوتین برای دیدار با آقای ترامپ، واکنش وزیر اقتصادآلمان و رئیس جمهوری مکزیک روز شنبه نخست‌وزیر بریتانیا گفت آقای ترامپ اهمیت و جایگاه ناتو را زیر سؤال نخواهد برد.

انتشار از: 

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - اخبار