اخبار

احمد خاتمی امام جمعه تهران هم گفته است كه در روز وحدت ملت نباید چنین سخنانی گفته می‌شد که دشمن از آن بهره‌برداری کند. او با تأکید بر اینکه اصل ٥٩ قانون اساسی و همه‌پرسی برای جایی است که راهکار قانونی وجود نداشته باشد و زمانی که راهکار قانونی است همه باید ملزم به آن باشند، گفته است: «امیدوارم رئیس‌جمهور سخنان خود را اصلاح و دشمنان را مأیوس کند، چراکه روشن است این سخنان در مسیر وحدت نیست».
Unlike many Western news organisations, the anti-regime protests of last month show that the people of Iran are determined to have a democratic and secular regime instead the one run by Mullahs. However, a collection of facts is ignored or twisted by the Western mainstream media and the political class. One may presume the Western interests are at stake not to provide the public the real facts. This Western self-service behaviour engenders more propaganda for the Islamic regime.. .
درهوای سرد زمستانی، به دعوت کانون کنشگران دموکرات و سوسیالیست، بیش از صد و پنجاه شهروند ایرانی و آلمانی همراه با تشکل های زنان دگر وهم جنس گرای ایرانی در مرکز شهر گرد هم آمدیم
به گزارش بی بی سی ارتش اسرائیل در بیانیه‌ای اعلام کرده است به ۱۲ هدف، از جمله سه هدف مربوط به پدافند هوایی/ سوریه و چهار هدف مرتبط با سازوبرگ نظامی ایران در سوریه حمله کرده است.
سانا، خبرگزاری رسمی سوریه می‌گوید پدافند هوایی این کشور حمله اسرائیل را دفع کرده است.
اسرائیل سقوط یک جنگنده اف-۱۶ خود را تایید کرده است.
ramin-afshin-hossein-panahi
افشین و رامین حسین پناهی دو تن از زندانیان سیاسی محبوس در زندان مرکزی سنندج که نسبت برادری با یکدیگر دارند در اعتراض به صدور حکم اعدام برای رامین حسین پناهی توسط شعبه یکم دادگاه انقلاب سنندج با نگارش نامه‌ای به مسئولان زندان اعلام اعتصاب غذا کردند.
پس از گذشت ۶۸ روز از پلمب محل کسب شهروندان بهایی ساکن چابهار، تمامی ۸ مغازه این شهر فک پلمب شدند هر چند کماکان محل های کسب دیگری متعلق به شهروندان بهایی در سیستان و بلوچستان، همینطور سایر استان های کشور پلمب هستند.
دست در دست هم برای همبستگی و حمایت از خواست‌های دموکراتیک مردم معترض در ایران گرد هم آییم!
افزایش آمار به ۱۵ تن
در ادامه بازداشت دامنه دار شهروندان عرب اهل اهواز ۵ تن دیگر از آنان توسط نهاد های امنیتی بازداشت شدند. این افراد که تعداد محرز شده آنان به بیش از ۱۳ نفر رسیده است همگی متهم هستند در روزهای اخیر در مجموع اعتراضاتی در خصوص مسایل مختلف از جمله تبعیض در استخدام، درگیری های روستای جلیزی، انتقال آب کارون و خشک شدن تالاب ها و رودخانه ها شرکت داشتند.
بازداشت معترضان در تهران و زاهدان
eterazat-khiyabani
ادامه تجمعات اعتراضی علیه دولت ایران و شرایط بد اقتصادی در چند شهر از جمله تهران، کرمانشاه، ساری، اصفهان، رشت، قم، زاهدان، همدان، قوچان، قزوین، سبزوار و… برگزار شد، در این تجمعات، معترضان شعارهایی علیه وضعیت بد اقتصادی، دولت حسن روحانی و حکومت ایران سردادند. آنها بطور مشخص از فساد اداری و مشکلات اقتصادی انتقاد کردند، این تجمعات در بعضی مناطق با برخورد خشن نیروهای انتظامی و لباس شخصی و بازداشت معترضان توسط نیروهای ضد شورش همراه بود.