اخبار

اعتصاب یکپارچه کردهای ایران در برابر رژیم جمهوری اسلامی

اعتصاب همگانی مناطق کردنشین ایران، که در اعتراض به اعدام زندانیان سیاسی کرد و کشتار کنشگران کرد ایرانی ساکن کردستان عراق به دست رژیم جمهوری اسلامی برپا شده بود، با پیشواز بی مانند مردم کرد در استان های کردستان، کرمانشاه، آذربایجان غربی و ایلام روبرو شد و چرخه ی اقتصاد در غرب ایران را از کار انداخت

انتشار از: 
با شکایت محمد امامی، از تهیه کنندگان سریال شهرزاد نادر فتوره چی روزنامه نگار مقیم تهران دستگیر و زندانی شد. نادر فتوره چی در سال ۱٣۹۵ پرسش هایی در مورد سرمایه گذاری سریال شهرزاد مطرح کرده بود. در پی این پرسش ها بسیاری از کاربران اینترنتی تأمین منابع مالی این سریال را با پروندۀ اختلاس از صندوق ذخیرۀ فرهنگیان مرتبط دانسته بودند.
محمدجواد ظریف عصر روز دوشنبه ۲۹ مرداد در حاشیه جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران، مواضع اروپایی‌ها در قبال برجام که پس از خروج آمریکا از این توافقنامه اعلام شد را «بسیار خوب» توصیف کرد. وی اغزود اروپایی‌ها برای تبدیل مواضع «خوب» خود در قبال برجام به اقدامات عملی "نمی‌توانند همیشه منتظر زمان باشند"
کاظم غریب آبادی در دیدار با محمد سانوسی بارکیندو دبیر کل اوپک گفت: «در وضع پرتلاطم کنونی در روابط بین‌الملل و بازار انرژی، مهم است که این سازمان با حفظ میراث و سرمایه گران‌قدر خود که همانا استقلال و حرفه‌ای‌گری است، تلاش کند تا همچنان سازمانی غیرسیاسی بماند و اجازه ندهد برخی از معدود کشورهای عضو با سوءاستفاده از اوپک، به دنبال تحقق اغراض و ملاحظات سیاسی باشند.»
مایکل پریجنت، یک عضو ارشد مؤسسه هادسن، در گفتگو با بخش فارسی صدای آمریکا گفت: من شنیده‌ام که چندین نفر از فرماندهان ارشد نیروی قدس سپاه پاسداران ایران از مقام‌های خود کناره‌گیری کرده و به همراه دارایی‌های‌شان از کشور خارج شده‌اند، اما نمی‌توانم منابع ثانویه‌ای برای این اخبار پیدا کنم. ما در زمینهٔ مقامات عضو سپاه پاسداران و افرادی که آن را ترک کرده‌اند با کمبود اطلاعات رو‌به‌رو هستیم.
حسن نصرالله رهبر حزب‌الله لبنان روز سه‌شنبه٬ ۲۳ مردادماه٬ گفت دولت دونالد ترامپ٬ رئیس جمهور آمریکا٬ به اشتباه فکر می‌کند که تحریم‌ها علیه جمهوری‌ اسلامی منجر به ایجاد اغتشاش و ناآرامی در ایران خواهد شد.
تاجران فرش ایران در هامبورگ تنش میان آمریکا و ایران را به دقت دنبال می‌کنند و خود را برای تحریم‌های جدید آماده کرده‌اند. آنها برای حفظ سهم خود در بازار آمریکا در ماه‌های اخیر صادرات فرش به این کشور را افزایش داده‌اند.