اخبار

به نقل از سایت اتاق بازرگانی ایران، پدرام سلطانی روز سه‌شنبه ۲۶ تیر، گفت: «به نظر می‌رسد اروپا می‌خواهد این تبادلات (خرید نفت ایران از سوی اروپا) به‌صورت تهاتر انجام شود. یعنی به‌جای پرداخت مستقیم پول نفت، آن را در حسابی منظور کنند تا خرید ایران از اروپا از آن طریق انجام شود».
بنیامین نتانیاهو ، نخست وزیر اسرائیل در شامگاه سه شنبه ۲۶ تیرماه در میان جمعی از فعالان حزب لیکود مدعی شده است که او دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا را به بیرون رفتن از برجام «متقاعد کرد».
به دنبال بروز مشکلات در تامین برق عراق از سوی ایران، حیدر العبادی، نخست وزیر عراق، دستور جایگزینی برق صادراتی ایران را با خرید برق از عربستان سعودی صادر کرد.
بعد از دیدار با ولادیمیر پوتین، دونالد ترامپ طی مصاحبه‌ای با تلویزیون "فاکس نیوز" اطمینان داد که از زمان خروج آمریکا از برجام، تمام شهرهای ایران در شورش و تظاهرات به سر می‌برند. ترامپ گفت که آمریکا صد در صد طرفدار مردم ایران است.

ناصر محمودی فرد مدیر اسبق و برکنار شده ورزشگاه آزادی می‌گوید صرفاً به دلیل ورود زنان به ورزشگاه حکم برکناری‌اش صادر شده است.
بنقل از ایرنا در ادامه بحران آب در شهرهای جنوبی کشورمان، شکرالله سلمان زاده، معاون بهداشتی دانشگاه جندی شاپور اهواز از مسمومیت ۱۵ نفر در هویزه بر اثر نوشیدن آب آلوده خبر داد.
وکیل مدافع خانواده کاووس سید امامی از شکایت موکلانش علیه رئیس، معاون سیاسی، و مدیر شبکه دوم صدا وسیمای جمهوری اسلامی و همچنین تهیه کننده برنامه خبری «۲۰:۳۰» و عوامل تولید برنامه «منطقه ممنوعه» خبر داد.
خلبان امین امیرصادقی که به تازگی دریک برنامه تلویزیونی بنام "حالا خورشید" از وضعیت ایمنی پرواز انتقاد کرده بود در روز گذشته دستگیر شد اما مشخص نیست که بازداشت او به چه دلیل و اتهامی صورت گرفته است.
محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، از شکایت تهران از آمریکا به دیوان بین‌المللی دادگستری به‌خاطر آنچه «اعمال غیرقانونی دوباره تحریم‌های یک‌جانبه» نامید، خبر داد.
رسانه‌های ایران گزارش داده‌اند که ابوالفضل میرعلی، مدیرعامل مؤسسه مالی و اعتباری «ثامن الحجج» بازداشت شده و قرار وثیقه او نیز به چهارهزار میلیارد تومان افزایش است