اخبار

دکتر قربانعلی، معاونت نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور فرموده اند به دستور مقام معظم رهبری، ایران اسلامی قرار است در سند چشم انداز ۱۴۰۴ رتبه ممتاز علم و علم آموزی متکی بر نیروی انسانی در منطقه باشد
شهرزاد نظیفی، شهروند بهایی و از قهرمانان و مربیان موتورکراس بانوان در ایران روز یکشنبه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بازداشتگاه زندان اوین منتقل شده است. نیروهای امنیتی پس از بازداشت ایشان به منزل وی رفته و پس از حدود ۵ ساعت تفتیش منزل و ضبط تعدادی از وسایل شخصی از جمله کتب، تلفن همراه، لپتاپ، شهرزاد نظیفی را همراه خود بردند.
رییس شبکه بهداشت و درمان شوش گفت که نوجوان ۱۲ ساله مجروح حادثه انفجار مین در بخش فتح المبین شوش به دلیل شدت جراحات جان خود را از دست داد. نوروز سواری رییس شبکه بهداشت و درمان شوش گفت: “این نوجوان ۱۲ ساله ظهر امروز بر اثر انفجار مین باقیمانده از دوران جنگ تحمیلی در غرب کرخه در بخش فتح المبین یک پای خود را از دست داد“.
امروز(سه شنبه)، شبنم عیسی‌خانی شهروند بهایی ساکن تبریز بازداشت شد. منزل این شهروند بهایی روز گذشته توسط نیروهای امنیتی این شهر تفتیش شده بود. گفتنی است که شبنم عیسی‌خانی شهروند بهایی ساکن تبریز پیشتر نیز در تاریخ ۲۷ تیرماه سال ۹۳ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در تاریخ ۶ مردادماه همان سال با تودیع قرار وثیقه آزاد شده بود.
سید مهدی صدرالساداتی که بیشتر به خاطر شیوه های خبررسانی و فعالیتش در دنیای مجازی در باب ادعای “مبارزه با فساد مالی” شناخته میشود، توسط دادگاه ویژه روحانیت بازداشت شد. در همین رابطه برادر وی گفت “برادر بنده روز گذشته احضاریه‎ای را از دادگاه ویژه روحانیت دریافت کرد که عکس آن را نیز در صفحه خود قرار داد که در این احضاریه موضوع اتهام و احضار وی قید نشده بود”.

کارگر ۱۶ساله در اصفهان بر اثر سقوط از ساختمان نیمه کاره و فرو رفتن میله در سرش جان باخت. ایران در زمینه‌ی رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.
شایان زندی، دبیر تشکل مجمع اسلامی دانشگاه باهنر کرمان با بیان اینکه صبح روز دوشنبه ۲۸ آبان ماه، از طرف دبیرخانه کمیته انصباطی احضار شده است، گفت که اتهام من “نشر اکاذیب، ارتکاب به اعمالی بر ضد نظام‌” مطرح شده است.
در ادامه بازداشت شهروندان بهایی در تبریز، طی روز جاری (یکشنبه) دو شهروند بهایی دیگر در این شهر توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند. روز گذشته نیز سه شهروند بهایی در این شهر بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده بودند.