اخبار

در پی انتقادها از انتصاب کامبیز مهدی‌زاده، داماد حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، به سمت معاونت وزیر صنعت، معدن و تجارت، او در نامه‌ای به وزیر از سمت تازه خود استعفا کرد. کامبیز مهدی زاده ۳۳ سال دارد و اواسط مرداد سال ۹۷ به ریاست ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منصوب شده بود. او پیش از آن هم "عضو ستاد سیاست‌گذاری و رئیس نخبگان و جوانان فناور کشورهای اسلامی" بود.
سید احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران در واکنش به برخی انتقادها از انتصاب سید حسین میرخلیلی (داماد وی) به عنوان رییس حوزه‌ی ریاست در سازمان برنامه و بودجه طی بیانیه‌ای تاکید کرد که این انتصاب ربطی به او ندارد.
ناصر ریاحی که ریاست اتحادیه واردکنندگان دارو را نیز بر عهده دارد، گفته از زمانی که نرخ ارز رسمی، ۴۲۰۰ تومان اعلام شد قاچاق دارو از داخل به بیرون از مرزها نیز افزایش یافته است. وی با بیان افزایش کنترل داروها از سوی شرکت‌های توزیع در ماه‌های اخیر،گفت: «اما با کمال تاسف همچنان قاچاق هنوز وجود دارد و گستره آن وسیع است.»
ظهر روز(شنبه)، دختری حدودا هجده ساله با پریدن از پل پیروزی اصفهان اقدام به خودکشی کرد. سهم نوجوانان ایرانی از خودکشی‌های سالانه بیش از ۷ درصد از سوی پزشکی قانونی اعلام شده است. عباس عابدی مسئول روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان ضمن تایید این خبر گفت: “فرد مصدوم هوشیار و زنده است و تنها دچار چند شکستگی شده است”.
یک نویسنده که پیشتر به اتهام “تشویق به فساد و فحشا و تهدید” به ۱۵ سال حبس محکوم شده بود، در دادگاه انقلاب به اتهام “زنای به عنف” توسط قاضی مقیسه به اعدام محکوم شد. صدور این حکم در دادگاه انقلاب که رسیدگی به جرایم امنیتی و سیاسی و البته مواد مخدر را برعهده دارد به شائبه ها در مورد ماهیت پرونده ای که تاکنون شفاف سازی در خصوص آن صورت نگرفته است دامن زده.
سرپرست پلیس شهرستان زابل گفت که مردی ۳۵ ساله در زابل به اتهام تشویش اذهان عمومی در فضای مجازی، بازداشت شد. منصور قزاقی، سرپرست پلیس شهرستان زابل در تشریح جزئیات این خبر گفت: “با دریافت مرجوعه قضائی از سوی نماینده حقوقی یکی از سازمان های خدمات رسان شهر زابل مبنی بر انتشار اخبار کذب علیه این سازمان به قصد تشویش اذهان عمومی در شبکه اجتماعی تلگرام، موضوع در دستور کار پلیس فتا شهرستان قرار گرفت”.