دیدگاهها

سرانجام آن روزی که همه به انتظارش نشسته بودند فرا رسید. جمعه ۱۳ اکتبر ۲۰۱۷ رئیس جمهور امریکا آقای دونالد ترامپ موضع خود را نسبت به ایران و پرونده برجام مشخص و ایران را محکوم به حمایت از تروریسم، نقش موثر در بی ثباتی منطقه خاورمیانه و برنامه موشک های بالستیک (دوربرد) کرد. ولی جدا از این ادعا ها، مطلب مشخصی که از صحبت های رئیس جمهور امریکا برمی آمد اینکه ایشان خواهان محاصره هرچه بیشتر رژیم ایران هستند. حال در این مطلب میخواهیم به نکته ای بپردازیم که آیا رژیم ایران میتواند به این خواسته ها تن دهد؟
یادم می افتد که در ایران خودمان چطور حسب تعریف رضا مکعیان مشهور به رضا ملک ؛ بازجو بهش میگوید طلاق زنت را می گیرم و خودم می گیرمش و پدر بچه هایت می شوم ؛ تو را هم تا آخر عمرت همینجا نگه می دارم!
آخر گناه ما چه بوده که باید در خاورمیانه چشم به جهان می گشودیم؟ آیا همه اینها جبر جغرافیاست؟ ما خاورمیانه ای های بخت برگشته را چه می شود؟
دکتر محمد مصدق: ما که داعیه‌ی تأمین منافع کشور و بهبود وضع اقتصادی و اجتماعی این ملت ستمدیده را داریم بایستی به رفع و دفع علت‌العلل بدبختی‌ها، که دولت های ناصالح فعلی عامل آن هستند، دست‌ بزنیم و البته تا زمانی که خارجیان در این کشور منافعی داشته‌باشند که در حدود دو ‌برابر بودجه‌ی سالیانه‌ی کشور ماست انجام چنین خدمات و تأمین چنین منظوری جز خیال خام چیز دیگر نخواهد‌بود
شما بهتر است به فکر "اعتصاب غذا با طعم آب گوشت" کاندیدای محترم آمدنیوز برای ریاست جمهوری اسلامی ایران ، آن شیر شرزه رکوددار اعتصاب غذا و به کما رفتن و ریکاوری بعد این دو باشید ؛ آخر زندان ندیده ای چون پسر زم را چه به نظر دادن درباره مسائل زندان؟!
خب سام گرامی حال برسیم به بخشی از داستان که احتمالا تو را خوشتر آید و بحث ادعای من دال بر وابستگی آمدنیوز به میت ترکیه!
یکی از ریشه‌های عمده‌ی ضدِانقلاب‌اسلامی
دکتر مصدق با اینکه خود با افکار نوین و شیوه های کشورداری جدید غربی از راه تحصیلاتی جدی آشنا‌ و از پیشروان نظریه‌ی ضرورت آشنایی با واقعیت‌های جدید دنیا در ایران بود، اما هرگز حاضر نبود هرچه را که به سنت و رسوم و قواعد کار و زندگی گذشته تعلق‌داشت بدون بررسی جداگانه و ویژه‌ی آن موضوع، تنها و تنها به‌صرف یک برخورد سطحی و تقلیدی، و به‌پیروی از ابناء روزگار، مردود اعلام‌کند
آدولس هاکسلی در کتابش یعنی پیشگفتار جهان شگفت انگیز نو می نویسد: نیروهای غیرشخصی که ما تقریبا هیچ کنترلی بر روی آنها نداریم همه ما را در مسیر کابوس جهان نوین به جلو می‌رانند و این هدایت غیرشخصی به طور آگاهانه از جانب نمایندگان سازمان‌های تجاری سیاسی تسریع می‌گردند. این نمایندگان تعدادی تکنیک‌ها و فنون‌های جدید را ابداع کرده‌اند تا افکار و احساسات توده‌ها را به نفع یک گروه اقلیت دستکاری نمایند.
برخلاف آنچه که تصور می‌شود جدا شدن از سرزمین بزرگ مادری کیمیای سعادت نیست، و به هیچ وجه رشد اجتماعی و اقتصادی و فرهنگی را تضمین نمی‌کند. مخالفت با جدا شدن شرائطى را طلب میکند که باید از نظر حقوقى عادلانه باشد و دفاع از تمامیت ارضی توسط دولت مادر، صرفا به مفهوم ناسیونالیسم و شوونیسم تلقی نمی شود، وگرنه به قولی متعادل و معقول، "همین صفات را می توان به راحتی به جدایی طلبی ها که در سر سودای سرزمینی تازه را دارند منسوب کرد".
حقوق انسان برترین است
پیمان بیک این اردوغان ما با احمدی نژاد شما چقدر شباهت بهم دارند!
- بنظرم بحث فراتر از شباهت است ؛ اینها به نوعی مکمل هم در منطقه بودند و خب از ارتباط نزدیک شان هم که خبر داری؟!
+ بله بنظرم نهاد دولت در ترکیه توسط همینها و با استفاده از فرصت تحریم ایران تا خرخره به فساد آلوده شد.
- و البته میلیاردها دلار منابع اقتصادی ایران از بین رفت.
در ما ه های اخیر و به دنبال موج جدید فشار بر فعالان صنفی و کارگری فشار بر «وثیقه گذاران»هم بخشی از سیاست فشار و سرکوب فعالان بوده است ....این سیاست فشار بر «وثیقه گذاران»، الغای ترس بر بخشی از جامعه و فعالان و ایجاد فضای یأس و ناامیدی در فعالان می باشد
دیگر نمی شود خودمان را فریب بدهیم مرگ یک بار و شیون یک بار !تا کجا می خواهیم این بار کج فوتبال ایران را با ضرب و زور بکشیم ؟تا چه زمانی با ظاهرسازی می خواهیم زوایای زشت و برهنه فوتبال ایران را پشت پرده پنهان کنیم تا دنیا معایب ما را نبیند؟یک بار برای همیشه بیاییم با خودمان و هوادار عاشق بخت برگشته صادقانه رفتار کنیم،یک سال تعطیل کنیم یا درست اش می کنیم !یا هرکس می رود سوی رشته ایی دیگر ..
آن روز دیگر شاهد زجه های هوادار روی سکو برای نتایج ضعیف تیم اش نیستیم........