قومی-ملی

من همان ایرانی خود باورم!

دختر ایرانی بختیاری تبار، در آرامگاه کورش بزرگ، عواطف شورانگیز میهن پرستانه ی خود را با زبان شعر بازگو می کند.
میلیون ها دختر و پسر از نسل جوان ایران، با روی آوردن به اندیشه ی ایرانگرایی، آرزوی ملت ایران را برای برافکنی رژیم ایرانستیز حاکم و برپاسازی ایران نوین مردم سالار، برآورده خواهند ساخت.

انتشار از: 

جشن نوروز 1396 در سراسر ایران زمین

مردم سراسر ایران، نوروز سال 1396 خورشیدی را، در شهرها و روستاهای میهن خود با شور و شادمانی جشن می گیرند.
آیین کهن نوروز، که در ایران باستان به گونه ای همگانی برپا می شده است، بار دیگر، افزون بر خانه ها، به خیابان ها و دشت های میهن نیز راه می یابد، تا همبستگی ایرانیان را در پرتو فرهنگ نیاکانی نیرومند سازد.

انتشار از: 

ایرانشهر، یکپارچه است!

تبارهای ایرانی، در همه جای جهان، حتی اگر با مرزهای سیاسی از هم جدا شده باشند، از راه فرهنگ پربار ایرانشهری با هم پیوسته اند.
خواننده ی افغان، تریالی طپش آریانا، یکپارچگی فرهنگی مردم ایران، افغانستان و تاجیکستان را به ترانه می آورد.

انتشار از: 

برپایه‌ی دو قرارداد 1921( مودت ) و 1940( تجارت و بحر پیمایی) میان ‌ایران و شوروی، نیمی (50 درصد ) از دریای ‌مازندران در مالکیت ایران است....هيچ مقامی اجازه ندارد كه از سوی ملت ايران، قراردادی را امضا كند كه كوچكترين خدشه ای بر منافع ملت ايران در دريای مازندران وارد كند.پذيرش سهم كمتر از 50 درصد در حكم تجزيه‎ ی ايران است

گسترش چشمگیر زرتشتی گری در کردستان عراق

در سال های اخیر، گرایش به دین زرتشتی در میان مردم کردستان عراق به گونه ای شتابان افزایش یافته است.
به گفته ی سخنگوی وزارت اوقاف اقلیم کردستان، هم اکنون بیش از 100 هزار تن از مردم کردستان عراق به دین زرتشتی درآمده اند و این روند همچنان افزایش می یابد.

انتشار از: 

حمله اردوغان به زرتشتی گری!

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، کردهای معترض این کشور را زرتشتیان و بی خدایانی می نامد که مسجدهای مسلمانان را آتش می زنند!
صلاح الدین دمیرتاش، رهبر حزب مردمسالاری ترکیه، به اردوغان پاسخ داده، با روشن سازی دروغگویی های او، نفرت افکنی مذهبی اردوغان علیه زرتشتیان را داعش مسلکی نامیده، نکوهش می کند.

انتشار از: 

پیشینه ی تاریخی نام "ایران"

کاربرد واژه ی "ایران" برای نامیدن سرزمین ایرانیان، پیشینه ای چند هزارساله دارد. نام "ایران"، در یشت های اوستا، سنگ نوشته های باستانی، نوشتار های دوران ساسانیان و آثار ادبی پس از اسلام، چون شاهنامه ی فردوسی و دیگر سروده ها و نوشتارهای سرایندگان و نویسندگان ایرانی، به فراوانی به کار رفته است.

انتشار از: 

جوان ۳۱ ساله ی بلوچ زیر شکنجه ی مأموران رژیم کشته شد
قتل هم میهنان بلوچ در شهرها و روستاهای استان سیستان و بلوچستان و دیگر مناطق بلوچ نشین ایران مدت هاست از سوی جنایتکاران انتظامی و امنیتی رژیم جمهوری اسلامی بدون هرگونه روند قضائی و بدون هرگونه اعلام یا توضیحی انجام می شود و تاکنون بسیاری از شهروندان بلوچ را به کام خود کشیده است

لب دوزی اعتراضی پیروان یارسان در کرمانشاه

در جریان سفر حسن روحانی به کرمانشاه در تیرماه 1395، 3 تن از پیروان آیین "یارسان" در اعتراض به فشار و ستم رژیم جمهوری اسلامی بر یارسانان، با دوختن لب های خود اعلام " فریاد سکوت" کردند.
3 یارسان یادشده، که سیاوش حیاتی، امین عباسی و نوشاد طاهری نام دارند، در پی این اقدام اعتراضی، در روز 28 تیر به دست مزدوران امنیتی رژیم دستگیر شدند.

انتشار از: 

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - قومی-ملی