فرهنگ، هنر و فن‌آوری

نام مادر من نسرین است
برای اولین بار یک زن ایرانی تبار از ایالت فلوریدا به مجلس نمایندگان این ایالت راه یافت.آنا اسکیمانی از پدر و مادری ایرانی زاده شده و فعالیت های درخشانی در زمینه اجتماعی در ایالت محل زندگیش داشته است. در زمینه دستیابی همگان به امکانات اقتصادی و همچنین برخورداری همه زنان از امکانات بهداشتی.او یکی از بلندترین صدا ها علیه قانون عدم مسافرت ایرانیان به امریکا بوده است. وی همچنین مخالفت آشکار خود را با محدود کردن امکانات بهداشتی برای همگان از سوی ترامپ بیان کرده است. در ویدئوئی روی یوتیوب او..
دانه ای که از سوی رسانه ها نباید خورد
حضور حکومتهای ستمگر بر سر مردم نه از توانائی های ویژه و غیر قابل برابری ِآنها، بلکه از ناباوری خود مردم به توانمندی ها و صلاحیتهایشان و بکار گیری آنهاست. تمامی حکومتها از مردم می ترسند. چرا که قدرت اصلی نه در دست آنانی که با ستم و خرابی در اوضاع اجتماعی- انسانی هر دوره ای به تخریب پرداخته و تعادل و توازن را محو میکنند، بلکه در دست کسانی ست که خارج از جعبۀ جادو های رخوت انگیز، بی هوش کننده و فراموشی آور ِهمین ستم پیشه گان، به آنچه در خود دارندباورمند باقی میمانند و اسیر توطئه های توهم آور ...
موسسان کسب‌وکارهای موفق ایران
رویداد «رهبران رشد» برای پاسخگویی به سوالات کسب‌وکارهای کوچک و بزرگ در مورد رشد کسب‌وکار در۲۶ مهرماه ۹۷ برگزار می‌شود. در نتیجه این رویداد برای صاحبان کسب‌وکارهای بزرگ و کوچک، افرادی که به دنبال ایجاد یک کسب‌وکار هستند، علاقه‌مندان حوزه کارآفرینی و مارکتینگ، دانشجویان MBA، کامپیوتر و صنایع که مسئولیت رشد و مدیریت شرکت‌هایی که در آن‌ها مشغول به فعالیت هستند را برعهده خواهند داشت و کارکنان کسب‌وکارهای بزرگ و کوچک برای توسعه مهارت‌ها خود در زمینه مارکتینگ توصیه می‌شود.
می شود تیهوی ایران نیز
بریان بر اجاق!
از محققان و مترجمان فلسفه و رشته های همجوار دعوت می شود که در دفتر دهم گاهنامه‍ی فلسفی خرمگس که در زمستان با موضوع مرکزی "روشنفکر" منتشر خواهد شد، مشارکت ورزند.
هر گز از « مک » یدن نپلکیدند !
درختی به بلندای تاریخ یک شهر
در بیشتر فرهنگ‌های بزرگ و تمدن‌های باستانی، درختان تقدیس می‌شده‌اند. در ادبیات همه ملت‌ها درخت همیشه سبز، مظهر زندگی ابدی است و درخت برگ ریز، نمایانگر دنیاست که درحال تجدید حیات و باززایی مداوم است و هرسال از مرگ به زندگی دوباره می‌رسد. ایرانیان نیز از گذشته‌های بسیار دور همیشه برای درخت اهمیت خاصی قائل بوده‌اند. در ایران باستان، درختان چنار، نخل و سرو ارزش خاصی داشتند. درخت چنار هم به خاطر سایه گستری و سرسبزی و هم از این جهت که هرساله پوست می‌اندازد و به گمان مردم تازه و جوان می شود، ارزش بسیار
امام رضا برای توده مردم ضامن آهوست و مظهر مهربانی با همه خلایق.

امام رضای مردم را در شش پرده با ثامن الحجج جمهوری اسلامی مقایسه می‌کنم. یک. سرمایه «موسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج» که از سال ۱۳۸۶ شروع به فعالیت کرده به ۱۲ هزار میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان رسیده. مؤسس آن کارمند سابق دادگاه ویژه روحانیت سبزوار ابوالفضل میرعلی است.
در فضای مجازی غالباً افراد آن چیزی را از خود بروز می دهند که بهر دلیل در دنیای مادی قادر به بروزش نیستند. بنابراین بنظر من، چیزی که در فضای مجازی بطور غالب اتفاق می افتد، خود واقعی ماست. فضای مجازی در امتدادِ خودِ حقیقی انسان ها و حتی در بسیاری از موارد نیز واقعی تر از دنیای فیزیکی و واقعی به پیش می تازد.
او آرزوی قوی میهنی را با مهر مادر، برادر، دوستان، علم بطور انسانی مثبت، کارآ، آینده نگر ابراز کرد. شاهرخ مسکوب گفت: دکتر اعتماد ناستولوژی/ محنت برای برگشت به زادگاه را با ناراحتی از غرب در آمیخت. او از آرمانهای عدالت جوانی با "دلم از رنگ کدورت دگرش تابی نیست"به خدمت به میهن در صف 200 عضو سازمان ملل رسید. برای برادرش در وصف احساسات خود برای برگشت به میهن در ثنویت ایرانی "بیگانه و کشور، کدورت و مداوا، خار و بیخار" شعر زیر را در 1344 نوشت: