مقالات کاربران

بالاخره پس از نزدیک به سه هفته، نسخه سناریو نویسی برای قتل خاشقچی طوری تنظیم گردید که در آن قتل خاشقچی در کنسولگری استانبول از طرف دولت عربستان تایید میگردد، این جنایت به تعدادی افراد منفرد و خارج در خاندان خلافت عربستان سعودی نسبت داده میشود.
کیرکگارد و مارکس خلاف هگل هر دو به دولت و کلیسا شک داشتند، کوشش هگل برای آشتی آندو بود، به این دلیل موجب شورش و اعتراض ایندو متفکر گردید. کیرکگارد میخواست که "شهدای" زنده و آرمان هایشان بر جهان حکومت کنند، افلاتون حکومت" فیلسوفان" در هرم قدرت را توصیه میکرد، و مارکس، امید به پیروزی "پرولتاریا" برای رهایی و تشکیل دولت، بسته بود.
جامعه برای ادامه زندگی نیازمند قانون است زیرا نظم و امنیت و قاعده میخواهد و جامعه به معیارهای اخلاقی و آرمانی محتاج است زیرا در پی معنویت و معنای زندگی میباشد. هرچند قانون دمکراتیک و اخلاق اجتماعی در جامعه نیرومند تر باشد، آن جامعه از استقامت و پویایی بیشتری برخوردار است. در جامعه بی قانون و بدون اخلاق، خودسری و هرج ومرج و جنایت گسترده است و نیروهای انسانی دستخوش سستی و آسیب و ویرانی و نابودی هستند.
چه کسانی در این زمینه به ولیعهد عربستان مشورت داده اند
سوالی که بسیاری امروزه مطرح می کنند این است که چه کسانی در این زمینه به ولیعهد عربستان مشورت داده اند و نقشه چنین کار احمقانه ای را کشیده اند؟
حتی یک قاتل پیش پا افتاده هم شاید حرفه ای تر از اینان عمل می کرد.
برخی باور دارند هدف این مشاوران این بوده که شاهزاده محمد بن سلمان را درگیر ماجرا کنند تا ایالات متحده بتواند بیش از پیش بر او تسلط یابد و پادشاه عربستان سعودی نتواند از مشت ایالات متحده خارج شود.
امروز در یکی از کلاس هایم که "هفتم" هستند و من را با مدرک PhD آموزش زبان و روش تدریس فرستاده اند به آنها "الفبای زبان" آموزش بدهم بعد از پایان درس یکی از دانش آموزانم پرسید: آقا اجازه؟! گفتم بفرما پسرم! او پرسید: آقا اجازه این شیخ ها چرا اینقدر دروغ می گویند؟! من در پاسخ گفتم غالب آنها – در واقع – بجای اینکه حجت السلام یا آیت الله باشند حجت الشیطان یا آیت الشیطان که نه بلکه خود شیطان هستند پسرم! او پرسید: آیت الشیطان دیگه چی موجودیه؟!
وجه به تنش‎های شدید تهران و ریاض، سیاست سخت و موضع‎گیری‎های تند مقامات سعودی علیه تهران، بویژه در موضع‎گیری‎هایشان در تحریم‎های آمریکا علیه ایران و خروجش از برجام، انتظار واکنش‎هایی حتی اندک و نه چندان تند از سوی مقامات جمهوری اسلامی، می‎رفت. اما انتخاب مقامات تهران تنها "موضع سکوت" بود. مقامات جمهوری اسلامی در این مدت، واکنشی به این خبر، که می‎رود تا بحرانی بزرگ در روابط خارجی پادشاهی عربستان سعودی باشد، نشان ندادند.
فارغ التحصیل فیزیک و ریاضی از دانشگاه بامیان بود. اما فلسفه و ادبیات به جانش بسته. و اگر چه با آن هوش و ذکاوت و حافظه ی بی نظیرش مانند همه ی فیلسوفان از فیزیک و ریاضی نیز در استدلال هایش بهره می جست اما زبان و فکر در تنهائیِ همیشه خود خواسته اش او را زنده نگاه می داشت.
در کوتاه سخن به قصد ِ ورود به اصل ِ مطلب بگویم که مکتب ِ فرانکفورت یک نحله ی عمدتن فلسفی با گرایش ِ غالب ِ دینی- مذهبی ِ یهودیت بود. این مکتب خصوصن در تقابل با ماتریالیسم ِ دیالکتیک و زیر ِ نام و پرچم ِ دروغین ِ مارکسیسم پدید آمد تا ضدیت با فلسفه ی علمی و گرایش ِ ایده آلیستی متافیزیکی ِ خود را وجهه و اعتبار ِ مارکسیستی و طبقاتی ( پرولتاریایی) بدهد.
نمیدانم در تاریخ کوتاه ایالات متحده می توان رئیس جمهوری ای را یافت که به اندازه آقای ترامپ برده پول باشد و بالطبع چون سعودی ها پول زیادی در اختیار دارند رئیس جمهوری ایالات متحده وقتی در مورد پول انها صحبت می کند از هیچ تعارفی حاشا نمی کند و به صراحت از ارادت خود نسبت به پول عربستان صحبت می کند.در واقع سعودی ها هم به نوعی خواستند دندان های خود را به آقای ترامپ و ایالات متحده نشان دهند و بگویند اگر وقتی آقای ترامپ پادشاه آنها را به سخره می گیرد و چپ و راست توهین نثار آنها می کند، دندان هایشان .. .
عواطف حتی خالص‌ترین تفکر عقلانی ما را هم تحت تأثیر قرار می‌د
برای بقای من، حال خوب داشتن ضروری‌تر از فکر خوب داشتن است. فرایض مذهبی نوعی ارتباط اجتماعی است که برای سلامتی روانی مفید است. وقتی که کسی عزیزی را از دست می‌دهد، دین برای او مراسم و اعتقاداتی روان‌درمانگرانه ارائه می‌دهد که باعث تولید اکسی‌توسین، اپیوئید، دوپامین، و دیگر اثرات آرام‌بخشی می‌شود که به سازش‌پذیری فرد و بقای او کمک می‌کنند. ایمان و اعتقاد نقش مهمی ایفا می‌کند، هرچند که تنها سازوکار موجود برای به‌کاراندازیِ این نیروهای درمانگر نیست. در عوض، فرایض مذهبی (مثل مناسک، مراسم عبادتی،....