مقالات کاربران

کار جمهوری اسلامی ایران به جایی رسیده است که برای انتخاب پست ریاست جمهوری همچون کشورهای مستعمره بایستی «دم » قدرت های بزرگ منطقه ای همچون پوتین روسیه را دید. ابراهیم رئیسی کمتر از یک هفته بعد ازثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری، در آستان قدس رضوی میزبان هیاتی عالی رتبه از مقامات روس به ریاست نماینده تام الاختیار ولادیمیر پوتین شد. ديداري كه حساسیت های زیادی را درباره دخالت یک کشور خارجی در انتخابات ریاست‌جمهوری ایران پدید آورد.
فاصله بین خورشید و زمین ۱۵۰ میلیون کیلومتر است. اگر از این فاصله سطحی معادل یک مترمکعب را فرض کنید که به‌طور عمودی با سطح تابش خورشید تماس حاصل کند، انرژی معادل ۱۳۶۸ وات برای هر متر مربع به زمین می‌رسد. اما تابش خورشید در درجه اول با اتمسفر اطراف زمین ارتباط پیدا می کند و از این میزان حدود ۱۰۰۰ وات آن به سطح زمین می‌رسد.
اکنون در سوریه چه میگذرد و طرفهای درگیر جنگ چه میخواهند؟ آمریکا در سوریه به دنبال چیست ؟ هدف دوم آمریکا از بستن راه ترانزیتی ایران به سوریه ولبنان چیست ؟ کردها در استراتژی آمریکا وجنگ فعلی در منطقه. خاور میانه با حضور محور مقاومت وروسیه به کجا خواهد رفت ؟
در طول دوره مسئولیت ابراهیم رئیسی در قوه قضاییه، نام وی به‌کرات در ارتباط با پرونده های کسانی مطرح بوده که به "فتنه" علیه حکومت ایران متهم شده اند.
موضوع این پرونده ها، اتهام "توطئه از داخل" علیه جمهوری اسلامی بوده است و معمولا نیز، با تلاش برای حذف نیروهایی رقیب در داخل حکومت -از آیت الله منتظری یا رهبران سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی گرفته تا رهبران معترضان به انتخابات ۱۳۸۸- ادامه یافته است.
اقتصاد ایران از جهات گوناگون در وضعیت خوبی قرار ندارد. آمارهای رسمی جمهوری اسلامی و نهادهای بین المللی این واقعیت را تأیید می کنند. به عنوان نمونه، ایران و چین دارای رژیم های غیر دموکراتیک و ناقض حقوق بشر هستند. اما چین درست همزمان با انقلاب ۱۹۷۹ ایران اصلاحات اقتصادی خود را آغاز کرد. اصلاحات سیاسی نیازمند سیاست خارجی ای بود که توسعه اقتصادی را ممکن سازد. برقراری روابط دوستانه با دولت های غربی به رهبری دولت آمریکا ، سیاست خارجی لازمه تحول اقتصادی چین بود.
برخورداری از حق انتخابی آزاد و سالم و عادلانه‌ از ابتدائی ترین حقوق هر انسانی است. این حق انتخاب از داشتن آزادی در انتخاب نوع لباس، پوشش و شیوه‌ی زندگی گرفته‌ تا انتخاب شورا، نماینده‌ و رئیس جمهوری را مشتمل می گردد.
مطابق باور عموم شیعیان، ائمه معصوم و دارای علم غیب هستند. عصمت را هم شیعیان به معنای حداکثری به کار می برند. یعنی کوچکترین گناه و خطا و لغزشی از بدو تولد تا زمان رحلت، هیچ یک از ائمه مرتکب نشده اند.

پرداخت مالیات توسط همه افراد و نهادها، از اصول قانون اساسی است. مطابق اصل ۵۱ قانون اساسی جمهوری اسلامی، "هیچ نوع مالیات وضع نمی ‌شود مگر به موجب قانون. موارد معافیت و بخشودگی و تخفیف مالیاتی به موجب قانون مشخص می ‌شود". اما امام رضا این قانون را نقض کرده و مالیات نمی پردازد.
ارگانهای امنیتی ایالات متحدۀ آمریکا از هم اکنون در چندین جبهه در حال پرونده سازی بر علیه اردوغان و اطرافیان او می باشند. اهداف این پرونده سازیها وادار کردن اردوغان (ترکیه) از طریق شانتاژ به تمکین در برابر مطالبات سیاسی ذکر شده می باشد. به جریان انداختن پروندۀ "رضا ضراب" و دستگیری معاون بانک تجارت ترکیه در آمریکا (در رابطه با نقض تحریمهای آمریکا علیه ایران) تنها یکی از این موارد است. در این رابطه هدف اصلی آمریکا کشور ترکیه بوده و اردوغان تنها یک بهانه است!
پایگاه اجتماعی اصلاح‌طلبان و اعتدال‌گرایان در بین مردم زحمتکش باید شکسته و جدا شود. این کار به نفع انقلاب کمونیستی به‌خودی‌خود اتفاق نمی‌افتد. توهمات مردم رنجبر زحمتکش نسبت به هر یک جناح‌های این نظام ضد بشری را ما باید تغییر دهیم. اگر ما با رویکرد علم کمونیسم رادیکال تأثیر نگذاریم و مردم را جذب نکنیم امثال ستوده‌ و قائمی‌ها و بقیه روشنفکران اصلاح‌طلب شیک‌وپیک خرده‌بورژوازی مرفه چنین خواهند کرد! اگر ما رهبری را در عمل تحقق نبخشیم دیگران رهبری خواهند کرد. زمین را نباید واگذار کرد!
: در حالی به زودی انتخابات ریاست‌جمهوری در ایران برگزار می‌شود که مثل همیشه، یک سوال حتی از این‌که چه کسی رییس‌ دولت بعدی می شود، مهم‌تر است: رابطه رییس‌جمهوری با رهبر.

در این‌که نام قوی‌ترین مرد سیاست ایران قرار نیست از صندوق بیرون بیاید، شکی نیست. حتی نظریه‌پردازان خود جمهوری اسلامی، مثل «امیر محبیان» به این‌که رییس قوه مجریه در ایران به سوی اپوزیسیونی شدن پیش می‌رود، اشاره کرده‌اند. اما اختلافات بین این دو مقام از همان زمان بنیان گذاری جمهوری اسلامی و غریب بودن نوع جمهوریت آن آغاز شد

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - مقالات کاربران