مقالات کاربران

گرداننداگان این سایت مدعی بودند که پیشگویی‌های درج شده در این سایت را فردی روحانی با نام «س. م. ر» انجام می‌دهد. پیشگویی‌های این سایت اغلب بر پایه‌ی روایات ظهور و پیشگویی رخدادهای منطقه‌ای بود؛ پیشگویی‌هایی که هر چند وقت یک‌بار درست یا غلط از آب در می‌آمد و پس از مدتی هم از صفحه وب‌سایت حذف می‌شد. تا این‌که یک‌سال و نیم قبل، گردانندگان این سایت با انتشار عکس‌هایی متعدد از فردی روحانی به نام «سیدمجید رحمتی» (موسوی) به عنوان پیشگوی مورد نظر و مدیر سایت نام بردند.
روز های اول مدرسه و چرای آموزش به زبان مادری؟
چه اتفاقات دیگری می افتد وقتیکه کودک به زبان غیر از زبان مادری تحصیل میکند؟
خانواده اولین معلم کودک است.
همزمان با روز اجرایی شدن برجام اعلام شد شماری از زندانیان در ایران و آمریکا با هم مبادله شدند. هم‌زمان گفته شد که بر سر یک اختلاف مالی بین دو کشور در خارج از دادگاه مصالحه شده و مبلغ ۴۰۰ میلیون دلار به همراه ۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار بهره آن به ایران تحویل داده شده است. دونالد ترامپ چند ماه بعد از این، دولت باراک اوباما را به پرداخت "باج "به ایران در برابر آزادی شهروندان آمریکایی متهم کرد و حکومت ایران را "گروگانگیر" نامید.
الیویه روآ، محقق علوم سیاسی و اسلام‌پژوه مشهور فرانسوی، در یادداشتی در «لوموند» از استراتژی رجب طیب اردوغان، قهرمان سابق جهان سنی اسلام مبنی بر اتحاد با روسیه و ایران –که ازمدتها قبل ائتلافی طرفدار شیعه را تشکیل داده‌اند—رمزگشایی کرده است. از روآ به تازگی کتابهای «در جستجوی شرق از دست رفته» (۲۰۱۴) و «جهاد و مرگ» (۲۰۱۶) منتشر شده است.
زمانی کاخ سفید را تحویل گرفت که دستگاه سیاست خارجی آمریکا با چالش‌های متنوعی در گوشه‌گوشه جهان روبه‌رو بود: از مناقشه هسته‌ای ایران و بحران رو به فزونی اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها گرفته تا حضور آمریکا در دو جنگ در جریان در عراق و افغانستان؛ از نگرانی از تغییرات اقلیمی تا قدرت‌گرفتن بیشتر روسیه.اما کمتر رئیس‌جمهوری مانند باراک اوباما، با چنین سایه سنگینی از وعده‌ها و انتظارات بزرگ، از پله‌های قدرت بالا رفت.
انتخابات ریاست‌ جمهوری فرانسه برای یافتن نشانه‌هایی از رسیدن یک "موج پوپولیستی" به این کشور به دقت رصد می‌شوند. پس از نتیجه‌ غافلگیرکننده‌ همه‌پرسی خروج بریتانیا از اتحادیه‌ اروپا و انتخاب دونالد ترامپ در آمریکا، ریشه‌ها و محدودیت‌های عوام‌گرایی (پوپولیسم) در فرانسه چیست؟
جوزف ضاهر، فعال سیاسی چپگرای سوری ساکن سوئیس و استاد دانشگاه لوزان، به تازگی کتابی را منتشر کرده است تحت عنوان «حزب الله: اقتصاد سیاسی حزب خداوند در لبنان» (۲۰۱۶). الکساندر شینیس ضمن معرفی این کتاب، برخی مباحث اصلی آن را مرور کرده است
روز شنبه، ۱۸ دی ماه، حسین نقوی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس ایران در مصاحبه‌ای، تابعیت دوگانه را جرم دانست و با استناد به قانون مدنی گفت که افراد دارای تابعیت یک کشور دیگر، تابعیت ایرانی خود را از دست می‌دهند. به گفته او زین‌ پس تابعیت ایرانی افراد دو تابعیتی لغو می‌شود.

آیا این حرف او درست است و آیا امکان اجرایی شدن گفته‌های این نماینده اصولگرای مجلس ایران در عمل وجود دارد؟
ارائه طرح معرفی سپاه پاسداران به عنوان یک سازمان تروریستی خارجی در سنا و مجلس نمایندگان آمریکا ** در این نامه وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا موظف شده تا بعد از تصویب این طرح، نهایتا ظرف سی روز گزارش بدهد که به نظر او سپاه پاسداران انقلاب اسلامی باید در لیست گروه های تروریستی خارجی قرار بگیرد و یا اگر نه، دلایل را توضیح بدهد. ** همزمان با درخواست این دو سناتور، طرح مشابهی توسط مایکل مک‌کال از اعضای مجلس نمایندگان ثبت شده است.
رمزهای عبور و دسترسی، کلید ورود به فضاهایی است که به نحوی درگیر پردازش‌های دیجیتال است. این کلمات یکی از ویژگی‌های زندگی عصر حاضر هستند که با ورود رایانه به زندگی جاری مردم، به‌تدریج جایگاه ویژه‌ای یافته‌اند. امروز کمتر کسی است که برای دسترسی به تجهیزات و یا انجام کارهای اداری و شخصی خود به رمزهای دسترسی نیاز نداشته باشد. تلاش برای حفظ امنیت و پیشگیری از دسترسی غیرمجاز در دهه ۸۰ میلادی بر روی رایانه‌های شخصی با استفاده از قفل و کلیدی کوچک انجام می‌شد، اما این روش

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - مقالات کاربران