موارد خاص

گفتگو با خانم ویکتوریا آزاد در خصوص رفراندم کردستان عراق و

خانم ازاد :آقايان يك عمر مارك زديد، يك عمر سركوب كرديد بفرماييد چه نتيجه اي حاصلتان شد؟؟؟!! بس كنيد اين بساط بيسوادي و انحصارطلبي و درك كوتاه نظرانه را جمع كنيد بگذاريد مردم نفس بكشند، صداها را تا كي با تهمت زدن خاموش ميكنيد؟ تا كي به راي مردم پشت پا ميزنيد؟ تا كي خود را مركز عالم حساب ميكنيد؟ تا كي بي احترامي به

انتشار از: 

زرتشت احمدی راغب: دخالت در سوریه، ابزار اختلاس سرداران است

زرتشت احمدی راغب، کنشگر سیاسی و مدنی در ایران، می گوید: دخالت ها و جنگ افروزی های رژیم جمهوری اسلامی در سوریه، عراق، یمن ودیگر کشورهای منطقه ابزاری است برای اختلاس ها و رانت خواری های سرداران سپاه پاسداران و دیگر وابستگان حکومت.
زرتشت احمدی راغب، که با تارنمای ایران گلوبال گفتگو می کرد، همچنین اظهار نظر کرد که نیروی سیاسی جایگزین در ایران، از دل اعتراضات اجتماعی مردم ایران پدیدار خواهد شد.

انتشار از: 

گفتگوبا فرخ نعمت پوردر باره نتایج همه پرسی در اقلیم کردستان

گفتگوبا فرخ نعمت پور نویسنده کرد براین اعتقاد است که اقلیم کردستان با برگزاری همەپرسی قدم در راە پر سنگلاخی گذاشتە است کە عبور از آن آسان نمی نماید. بویژە با توجە بە مواد مصوبە در مجلس عراق کە در سیزدە مادە، مجازاتهای سنگینی را برای اقلیم و مقامات آن پیش بینی کردە است.

انتشار از: 

بابک آزاد:همه پرسی اقلیم کردستان دمکراتیک نبود وبی نتیجه

بابک ازاد فعال سیاسی و مدیر شبکه ویدئویی« بیرول » در گفتگو با کیا نوش توکلی بر این عقیده است که انتخابات غیر دمکراتیک بود و کمتر از 73 در صد واجدین شرایط در ان شرکت کردند. این همه پرسی با شکست مواجه شد چرا که چهار عامل موفقیت یعنی اتحاد کردهای عراق پیرامون همه پرسی موجود نبود، افکار عمومی کردها چندان با این همه پرسی هم دل نبود ، همسایگان بشدت با این همه پرسی مخالف بودند و چهارمی پارامتر اینکه جامعه بین المللی و سازمان ملل هم با همه پرسی اقلیم

انتشار از: 

عادل محمدي :حکومت سکولار_ دمکرات وغیر متمرکزایران

عادل محمدي تحليلگر وفعال سياسي كرد ايران در این گفتگو در باره ضرورت و نتایج همه پرسی کردستان عراق و نیز در باره تفاوت های کردستان ایران و کردستان عراق و همچنین تاثیر این همه پرسی در کشورهای منطقه وسرانجام ، راه حل ایشان در باره اینده ایران و کردستان چنین است: حکومت سکولار_ دمکرات با سیستمی غیر متمرکز برای ایران

انتشار از: 

گفتگو با هنا ریاحی از زندگی تا جاده سکولار_دمکراسی

خانم هنا رياحي در اين گفتگوي رو در رو، درباره محل زادگاه خود ابادان كه در يك خانواده عرب إيراني پرورش يافته و شاهد تبعيض ها ومحدويت ها برای دختران و زنان بوده است،ايشان همچنين شرح مي دهد كه چگونه به جاده سكولار دمكراسي رسیده و به آن باورمند شد و خانم ریاحی همواكنون يكي از فعالين حزب سكولار دمكراسي ايرانيان مي باشد.

انتشار از: 

بهیه جیلانی در مخالفت با همه پرسی کردستان وفدرالیسم

در این گفتگو خانم جیلانی جامعه شناس د ر مخالفت با همه پرسی دراقلیم کردستان عراق صحبت کرد و سپس دلایل خود را با نقد فدارلیسم و اینکه سطح دانش و تحمل مردمان خاورمیانه در حدی نیست که انتظار داشت که دمکراسی حرف اول را بزند . ایشان معتقدند که خواست سکولاریسم و عدالت اجتماعی خواست های اساسی مردمان ایران است.

انتشار از: 

گفتگو با دکترصدر الاشرافی در باره همه پرسی در اقلیم کردستان

دکتر ضیا صدر الاشرافی در این برنامه ابتدا در باره نتایج و پیامدهای همه پرسی در اقلیم کردستان عراق گفت و سپس نظرات خود را در زمینه مفهوم فدارلیسم و در رد تجزیه بیان داشت، آنگاه به دو پرسش خوانندگان ایرانگلوبال پاسخ داد که اینک آماده پخش است:

انتشار از: 

محمود کردی در باره چگونگی تغییر قدرت سیاسی درابران

محمود کردی :در باره تغییروضعیت سیاسی در قدرت ایران ، انتخابات المان و بررسی اوضاع سیاسی افغانستان:
سلام دوستان ، خوش امدید ؛به برنامه دیگری از کانال ویدئیی ایرانگلوبال ؛ کیانوش توکلی هستم و مهمان این
هفته ما،آقای محمود کردی فعال وتحلیل گر سیاسی ساکن برلین که در باره چگونگی تغییر وضعیت سیاسی قدرت درایران ، انتخابات آلمان و همچنین اوضاع سیاسی افغانستان مطالبی را طرح کرده اند که اینک آماده پخش است:

انتشار از: 

آرمان چاروستایی در ردانقلاب سیاسی و نفی استراتژی اصلاحات

اقای آرمان چاروستایی در این گفتگو با کیانوش توکلی در رد «انقلاب سیاسی» و نفی «استراتژی اصلاح طلبان» به استراتزی گذر از دولت روحانی که همچون گارباچف نظام جمهوری اسلامی را در فرم و محتوا تغییر خواهد داد_ سخن گفته است . در این ویدئوکلیب ایشان همچنین در باره رد واژه « ملیت های ایرانی » شاهزاده رضا پهلوی و مریم رجوی را مورد نقد قرار می دهد

انتشار از: