موارد خاص

جواد خادم در باره کابینه دولت روحانی و تغییر قدرت سیاسی

گفتگویی با جواد خادم /آخرین وزیر مسکن و شهرسازی رژیم پهلوی، و جوان‌ترین عضو کابینه شاهپور بختیار که در آن در باره ترکیب کابینه روحانی ، تحریم های جدید امریکا و تغییر قدرت سیاسی در ایران و نشست مجاهدین ، هوداران پادشاهی و امکان اتئلاف این دو نیرو.... در اینده ایران سئوال شد که اینک آماده پخش است:

انتشار از: 

مصاحبه با احد قربانی دهناری پژوهشگر ایرانی

رواداری می‌تواند زاویه دید سیاسی، اجتماعی، مذهبی، فلسفی، فرهنگی، قومی و یا اخلاقی داشته باشد و شکیبایی اندیشه، گفتار، رفتار و اعمال دیگران در عرصه‌های نامبرده را شامل شود. بزرگان ایران بیشتر با وسعت مشرب تحسین‌برانگیزی به رواداری مذهبی پرداخته‌اند؛ یعنی تحمل ادیان و مذاهب دیگران و همزیستی صلح‌آمیز با آنها.

انتشار از: 

سخنی با علاقمندان بخش ویدئویی ایرانگلوبال

فعالیت صوتی ، ویدئویی ایرانگلوبال از 14 سال پیش بدین سو همواره شکلی از فعایت ما بوده است. در سال 2002 اتاق های پالتاکی فرهنگ گفتگو را سازمان دادیم که بسیاری از نخبگان سیاسی داخل و خارج کشور در این اتاق صحبت کردند که فایل های صوتی آن چه بصورت ارشیو و چه بشکل پخش اونلاین از سایت و رادیو اینترنتی پخش می شد با آغاز کار یوتوب ؛ ما هم گفتگو ها و مصاحبه های بسیاری را ضبط و از طریق یوتوب در سایت پخش کرده ایم .

انتشار از: 

ویکتوریا آزاد درباره اتئلاف سیاسی و تغییر قدرت سیاسی

مهمان برنامه امشب ، دوم آگوست 2017 ، خانم ویکتوریا آزاد که فراز و نشیب های سیاسی بسیاری داشته و از چپ تا اتحاد جمهوریخواهان ایران و سرانجام 12 سالی است که در جمع و یاران شاهزاده رضا پهلوی قراردارد. ایشان علیرغم دو بار مهاجرت وفعالیت سیاسی در عرصه زندگی بعنوان مادر ، نحصیلات و موقعیت شغلی خوبی قرار دارند و بعنوان مدیر یکی از بخش های بیمارستانی در گوتنبرگ سوئد مشغول کارند. از ایشان در این برنامه سئوالاتی طرح کرده ام که آکنون آماده پخش است

انتشار از: 

گفتگو با اسمایل نوری علا در باره تغییر قدرت درایران

با دکتر اسمایل نوری علا ، نویسنده ، شاعر ، مترجم و مدیر مسئول سایت سکولاریسم نو، در باره تنش های اخیر ایران و امریکا ، تغییر رزیم در ایران ،موضوع الترناتیو و همچنین در باره پنجمین گنگره سکولار _ دمکراتهای ایران گفتگو یی داشته ام که اینک آماده پخش است:

انتشار از: 

گفتگو با وحید فرخنده در باره جنبش سبز و تغییر مسالمت آمیز

گفتگو با وحید فرخنده ، نویسنده و فعال سیاسی در ارتباط با جنبش سبز و اینکه این جنبش دچار یک شکست استراتزیک شده و آینده ای ندارد و یا برعکس ، رنگ سبز قطعا در تحولات سیاسی آتی، نقش خواهد أاشت ؟ همچنین موضوع امنیت و ترس مردم از سوریه ای شدن و سرکوب مردم توسط سپاه و بسیج عامل خاموشی جنبش سبز شده است و......را با هم می شنویم :

انتشار از: 

گفتگو با حسین لاجوردی ، چشم انداز سیاسی اینده ایران

گفتگو با حسین لاجوردی، متخصص آمار و جامعه‌شناس و بنیانگذار و رئیس کنونی انجمن پژوهشگران ایران در باره اوضاع سیاسی ایران و چشم انداز درگیری های روزانه بین ایران و امریکا ، نزدیکی مجاهدین و طرفداران سلطنت و سرانجام اینکه چاره و راه حل ها چیست ؛ نظراتی را طرح کرده ااست که اینکه آماده پخش است:

انتشار از: 

گفتگو با ناهید حسینی ، در باره مسئله حجاب و اینده ایران

گفتگو با دکتر ناهید حسینی ساکن لندن، فعال حقوق زنان در ارتباط با مسئله حجاب ، آزاده نامداری ، دیدار روحانی با فرامندهان سپاه، رجز خوانی های ایران و امریکا و سرانجام اینکه چرا ایرانیان نمی توانند از دست جمهوری اسلامی نجات یابندو....نظراتی را مطرح کرده اند که اینکه آماده پخش است:

انتشار از: 

گفتگو با محسن سازگارا در باره اوضاع سیاسی منطقه و تغییر رژیم

در این گفتگو، دکتر محسن سازگارا، ابتدا تحلیلی فشرده ای از اوضاع منطقه و مناسبات ایران با جهان خارج ارائه نمود و سپس به چند پرسش و اینکه در نظام جمهوری اسلامی دو استراتژی عمل می کند ؟و ایا امکان سازش بین ایران و امریکا امکان پذیر می باشد؟ و سرانجام اینکه اینکه ما شاهد دخالت بیگانان در تغییر نظام سیاسی حاکم بر ایران خواهیم بود؟ مطالبی را مطرح کرد که اکنون آماده پخش است:

انتشار از: 

گفتگو با احمد پورمندی در باره تلاش برای برکناری مسالمت‌آمیز

احمد پورمندی در این مصاحبه به فساد در جمهوری اسلامی ، نقد موضع گیری گروهی چپگرا در همصدایی با جناح خامنه ای _ سپاه و همچنین در مورد پیامدهای سخنان وزیر امور خارجه امریکا و تغییر مسالمت آمیز قدرت در ایران نظراتی را عنوان کرده اند که اینک آماده پخش است:

انتشار از: