اپوزیسیون ایران

رسانه در مقام توجیه‌گر یا سازنده یک هدف
رسانه‌ای که با تروریست‌ها گفتگو کند، ترور را موجه کرده است حتی اگر تمام تحلیل‌هایش در قباحت خشونت باشد. اصولا چیزی که در رسانه ( به همان معنای خاص در ابتدای این یادداشت) منتشر شد به جایگاهی می‌رود که ارزش رسانه‌ای پیدا کرده و عملا به کالایی تبدیل شده است که رسانه خالق آن است.حتی انتشار یک شایعه که بلافاصله هم توسط همان رسانه تکذیب شود، احتمالی را در ذهن مخاطب می‌نشاند که هیچ‌گاه آثار آن حذف‌شدنی نیست. یعنی در این‌جا کار رسانه کارکردی غیر از تبلیغ و تنفیذ، که همانا «ساخت» یا «توجیه» است.
فهرست ۱۲ نفره ی منتشر شده مورد موافقت من نیست....ملت ایران چاره ای ندارد جز رفتن به سوی یک انقلاب رهایی بخش که هدفش تنها آزادی و دموکراسی است....ملت ایران در سایه ی آزادی و دموکراسی به تمام آرزوهایش خواهد رسید....مأمور اطلاعات بسیار علاقمند بود که من با آقای رضا پهلوی فعالیت سیاسی داشته باشم و حتی از من خواست که در صورت تمایل شماره ی موبایل ایشان را بگیرد تا من با ایشان صحبت کنم که قبول نکردم
روز گذشته آقای کیانوش توکلی مصاحبه ای داشتند با دکتر محسن سازگارا (1) که بسیار خبرساز شده است (2). شخصاً دکتر سازگارا را پیش از آنکه به آمریکا بیایند، به یاد دارم که از ایران با ایرانسکوپ یکی دو تا ایمیل رد و بدل کردند که درست یادم نیست اما نشان می داد به موضوعات مورد بحث ایرانسکوپ، علاقه داشتند. در سال 2005 که تازه از کالیفرنیا به واشنگتن آمده بودم یکی از دوستانم گفت آقای سازگارا به آمریکا آمده و در دانشگاه جرج تاون در واشنگتن به دعوت اتحاد جمهوریخواهان سخنرانی دارد و پرسید اگر دوست دارم

محسن سازگارا:ایران به کجاخواهد رفت و نقش او در دهه شصت

در این گفتگو ،کیانوش توکلی ابتدا از اوضاع سیاسی ایران و اینکه به کجا خواهیم رفت؟پرسش هایی را ازدکتر سازگاراطرح می کند و آنگاه ، بخشی از ویدو کلیب م.ف .سخن و طرح اتهام او علیه سازگارا را مطرح می کندو بطور مشخص در مورد نقش سازگارا در کشتار دهه شصت سوال می شود و در پایان نقش ارتش سایبر ی برای تفرقه در میان اپوزیسیون و جایگاه پوپولیسم در جنبش سیاسی صحبت می کند:

انتشار از: 
در محکومیت مبارزه مسلحانه حزب دمکرات کردستان ایران نگفتن؟
گویی وظیفه اپوزیسیون این است منتظر بماند تا اجازه یا چراغ سبز فعالیت سیاسی داده شود تا در پی آن اپوزیسیون کرد یا غیرکرد وارد صحنه فعالیت سیاسی شود! درحالیکه یک حزب سیاسی در سخت ترین شرایط می‌بایست خود در ایجاد چنین روزنه یا فضایی برای فعالیت سیاسی بکوشد. هیچ کلاف سردرگم دیکتاتوری یا استبدای وجود ندارد که نتوان از گوشه‌ای به باز کردن غیرخشونت آمیز آن پرداخت، چه در مهاباد و چه در تهران.
و گفته کارش مشاوره دادن به جواد ظریف، برای مواجهه با سیاست خارجی دونالد ترامپ نبوده است، بلکه خواسته در دیدارهایش متوجه شود "ایران ممکن است چه کاری برای بهبود مناسبات منطقه انجام دهد؟ بحران یمن چه طور حل می‌شود؟ برای صلح در سوریه چه کار خواهند کرد؟"آقای کری گفت به نظر می‌رسد که دولت دونالد ترامپ به دنبال تغییر رژیم در ایران است و می‌خواهد با ضربه به اقتصاد و منزوی کردن ایران، این سیاست را دنبال کند.
چهار سال پیش دوستانی در خارج از کشور عواقب اقدامات مخرب آقای زعیم را که به طرز فاحشی بر گفتارهای افشاگرانه ایشان علیه جمهوری اسلامی می چربد به ایشان تذکر دادند و نوشتند که آنچه برای ارگانهای مسؤل جبهه ملی در داخل و خارج مهم است، صدماتی است که ایشان به اعتماد عمومی نسبت به جبهه ملی وارد می آورد
جنبش اعتراضی اخیر چند نکته را بر همگان روشن‌تر ساخت و آن هم این که حکومت دیگر نمی‌تواند به مانند گذشته خود را بر مردم تحمیل کند و به همین سبب ناچار است که دست به عقب نشینی‌هایی بزند. نکته دیگر این که همه نیروهای حاکم چه اصول‌گرا چه اصلاح‌طلب و چه اعتدال‌گرا مورد پرسش جدی قرار گرفتند. اصلاح‌طلبان دچار بحران جدی شدند و در جستجوی راه حل‌هائی برای برون رفت از بحران هستند و گروهائی از آن‌ها در حال جدا شدن از حکومت و پیوستن به جمهوری خواهان هستند.