مقالات کاربران

ده‌ها هزار زن انقلابی، مبارز و آزادیخواه هم‌زمان با «8 مارس، روز جهانی مبارزه‌ی زنان» چندین روز متوالی در مخالفت با فرمان حجاب اجباری به خیابان‌ها ریختند و مبارزه‌ای ماندگار در تاریخ مبارزات زنان علیه حجاب اجباری، را رقم زدند و این‌چنین نطفه‌های جنبش نوین زنان را پایه‌ریزی کردند.
ما اعضای سایت گزارشگران مایل هستیم نظرات شما عزیزان را درباره این رسانه دانسته و منتشر کنیم. از ضعف های ما بگوئید و اگر موجود است از قوت هایمان. در بازگویی نقطه ضعف های ما صرفه جویی نکنید. ما با روی باز از آنها استقبال کرده و در ترمیم مناسبات کنونی خود می کوشیم
رژیم اخوندی اب رودخانه زاینده رود را که سالیان سال جاری بوده است را می بندد و پس از روزها و ماهها که بستر این رودخانه کاملا خشک شده است, از سر منت چند روزی بطور محدود اقدام به باز کردن اب به رودخانه می کند. ملت خوشحال و مسرور از این رویداد نادر و خجسته کنار سی و سه پل تجمع می کنند و از فرط ذوق زدگی تا صبح پایگوبی می کنند, نذری میدهند و شکرگزاری می کنند و طبعا از لطف حکومت و رافت اسلامی ان ممنون و متشکر هم هستند.
آرزویم این است سرنگونی رژیم سرمایه داری اسلامی را بزودی شاهد باشیم و شاهد باشیم که مردم ایران آزادانه و در رفاه و برابری زندگی کنند. طبعا ما باید در راستای تلاشهای همه ی فعالان سیاسی و اجتمایی و مدنی ، همه ی انسانهای شریف و آزادیخواه و برابری طلب ، باید به تلاش هایمان برای پایان دادن به سیکل کشتار و شکنجه و اعدام و سرکوب سیاسی ، ادامه دهیم
بیانیه
درسی که ما از این آخرین شوی تلویزیونی علیه چند آزادی‌خواه از جمله اسماعیل بخشی و سپیده قلیان، گرفتیم این است که گویا قرار نیست این نابسامانی‌ها و تبعیض‌ها و خرابی‌ها با راهکارهای مردمی و مسالمت‌آمیز رو به اصلاح بگذارند. این راهکارها اساسا حول محور آزادی تشکل و بیان، انتقاد و حق مشارکت عادلانه در امور اقتصادی و اجتماعی و تولیدی و خدماتی شکل می‌گیرند و به همین دلیل با سرکوب روبرو می‌شوند.
شغل غیرانسانی کولبری به خودی خود با خطرات جانی و مشکلات ‏مختلفی روبروست و شلیک به سوی کولبران در چنین شرایطی، ظلم ‏مضاعف در حق این مردمان زحمکتش و شریف است. رفتار نیروهای ‏مرزبانی و سپاه پاسداران با شهروندان عادی که مشغول به شغل ‏کولبری می باشند، فراقانونی است. ‏
زندانبان در را باز کرد و رو بدیوار گفت و پس از لحظاتی دوباره صدای بسته شدن در سلول را شنیدم. برگشتم و او را دیدم. لباس کردی به تن داشت و آش و لاش بنظر می آمد.از سر و وضعش معلوم بود که روزها در راهرو بسر برده و روی حمام را به او نشان نداده اند. زندانی را اگر در خیابان یا خانه تیمی دستگیر می کردند بهتر از این با او رفتار نمی کردند.
اسماعیل بخشی از نمایندگان کارگران نیشکر هفت تپه در نامه ای به مسئولین جمهوری اسلامی به اعمال شکنجه وحشیانه در دوران بازداشت خود اعتراض کرده و خواستارمناظره با وزیر اطلاعات بعنوان مسئول این اقدامات ضد انسانی شده است. افشاگری جسورانه اسماعیل بخشی بسرعت رسانه ای و موجی از حمایت های نهادهای کارگری, فعالین سیاسی و مدنی, دانشجویی و معلمان را دربرگرفته است. مسئولین اطلاعاتی هم اکنون با فشار بر او و خانواده اش در صدد هستند تا بخشی را از ادامه افشاگری بازدارند.
طی دهه شصت بسیاری کسان بعنوان مشکوک دستگیر شدند. کم نبودند کسانی که با وجود داشتن حکم از دادگاه و در دوران سپری کردن مدت محکومیت خود مجددا تحت بازجوئی فنی ( شکنجه ) قرار گرفتند و سپس تیرباران شدند. کم نبودند کسانی که پس از سپری کردن محکومیت خود آزاد نشدند و بعد نیز بنابر الزامات دوام ننگین جمهوری اسلامی به جوخه های مرگ سپرده شدند.بسیار هستند کسانی که پس از آزادی از زندان در مقطع سال 67 مجددا دستگیر شده و به سرعت تیرباران شدند.