کانال ویدئویی

گفتگو با فرزين بستجاني در باره علل خيزش،شعار ها و رهبري جنبش

آخرین امید شهروندانی که به وعده‌های انتخاباتی آقای روحانی برای تغییر اوضاع اعتماد کرده بودند با کرنش دولت روحانی در برابر بیت خامنه‌ای و انصارش‌اش مضمحل شده است. عدم وجود هرگونه دور نمای بهبود اقتصادی و فرهنگی موجب یاس و فرا‌تر از این خشم شهروندان شده است. اکنون به نظر می‌اید که شهروندان تماما امید خود را به اینکه کارگزارانِ دهه‌ها حاکمیتِ جمهوری اسلامی بخواهند یا بتوانند به اصلاحات عمیقی که برای بیرون آوردن کشور از انحطاط لارم است، بپردازند، از دست داده‌اند –

انتشار از: 

کیانوش توکلی در باره آزادی بیان و کامنت گذاری در ایرانگلوبال

از تاریخ 10 ژانویه 2018 روش کامنت نویسی در سایت ایرانگلوبال تغییر خواهد کرد :کامنت های از پای مقالات برداشته شده و به صفحه شما منتقل می شود ولی صاحبآن اکانت همچنان می توانند مثل سابق به کامنت نویسی در زیر مقالات ادامه دهند و این مقالات به فیس بوک وصل خواهد شد:

انتشار از: 

سازگارا:چگونه میشود با تاکتیک های مختلف حکومت را به زیرکشید

محسن سازگارا در این گفتگو ،ابتدا گزارشی از وضعیت جنبش اعتراضی مردم ایران در چند روز گذشته پرداخت و سپس توضیح داد که چکار کنیم که جنبش شکست نخورد و آنگاه به تفصیل شرح داد که ایران ، سوریه نخواهد شد و سر انجام در باره طرح رفراندم و شکست اصلح طلبان مطالبی را طرح کرد که با هم می شنویم:

انتشار از: 

گفتگو با حسین لاجوردی درباره آینده جنبش اخیر مردم ایران

اطمینان دارم این جنبش اجتماعی – سیاسی، نه تنها برای فقر و بیکاری و استیصال نیست که حکومت میخواهد جلوه دهد و بدنبال ارزان کردن " تخم مرغ " است، بلکه همانگونه که در شعارهای سراسری شما شنیده میشود، بدنبال سرنگونی تمامیت، کلیت و موجودیت این نظام است

انتشار از: 

گفتگو با اصغر سلیمی در باره علل اعتراضات مردم و آینده آن

طرح سوالات :
1- علل وعوامل اصلی پیدایش جنبش به این گستردی چیست ؟

2- رزیابی از جنبش واقعا موجو.د به لحاظ کیفی وکمی چیست ؟

3- عمده ترین خواسته ها و شعارهای سلبی و ایجابی اقتصادی و اجتماعی و سیاسی مطروحه در تظاهرات جیست ؟ وچرا
4- عمده ترین کمیبودهای جنبش چیست ؟

انتشار از: 

گفتگو با مجید عبدلرحیم پوردر باره چالش های پیش روی مردم

عبدالرحیم پور در باره شعار های رنگارنگ و متناقض جنبش و رهبری نداشتن آن و راهجویی طرح خواسته هایی که به گسترش دامنه حرکات اعتراضی شهرها بیانجامد می گوید شعارهای متفاوت از وجود گرایشات متفاوت در جامعه خبر می دهند. البته شعارها عمدتا مترقی اند. اما در حاشیه، شعارهای انحرافی هم هست. مثل این که ما ایرانی هستیم و عرب نیستیم. این شعار با جنبش ملی در حال جریان هم خوانی ندارد، شعار برگشت شاه، شعار برگشت به عقب است، ما باندازه کافی عقب هستیم و جنبش ملی که قصدش عقب گرد ایران نیست که چنین شعاری بدهد.

انتشار از: 

چرا از گفتگو با فخر آور و امید دانا دفاع می کنم

گفتگو با امیر عباس فخر آور و امید دانا موجب انتقاد وسیعی علیه اینجانب شد تا جایی که حشمت رییسی آشکارا علیه من دست به پرونده سازی مشمزکننده ای زد، ،در حالیکه گفتگو با یک سیاستمدار به معنی تایید نکته نظرات او نیست، خبر نگار سوال می کند و سیاستمدار پاسخ می دهد و این بینده، خواننده و شنونده است که در نهایت قضاوت می کند، در این کلیب توضیح می دهم که به چه دلایلی تصمیم به این مصاحبه گرفتم:

انتشار از: 

گفتگوی جنجالی با امید دانا و نقد افکار ستیز جویانه

همواره گفته اید كه در حوزه ى محتوا و فلسفه كسى را جلوى روى خودت نمى بيني. بزرگ نمايى چرا؟ كدام فلسفه؟
شما كه پيوسته داريد از ايدئولوژى ها خرج مى كنيد. در حيطه ى نوشتارى شما دو مسير مى بينيم: دفاع از سلطنت و باستانگرايى دفاع از حكومت دينى و مطلق انگارى شما گاهى به كوروش و گاهى به سليمانى پناه مى بريد. اين تضاد درونى شما نشان از چيست؟ آخرین اظهار کیخسرو گرگین پدر فکری شما که دستگاه ولایت فقیه را شایسته ادانسته و جمهوریت را خرچنگ ویا غده سرطانی نامید.

انتشار از: 

آریو شهبانی: حمله آمریکا به جمهوری اسلامی یا قیام مردم

آریو شهبانی :در چهل سال گذشته جمهوری اسلامی با استخدام لشگری از کارشناسان و مشاوران در امور روانشناسی، جامعه‌شناسی، مهندسی اجتماعی و جنگ روانی و اطلاعاتی، موفق شده است که ایده درخواست حمله آمریکا به جمهوری اسلامی را مانند آتش زدن قرآن، بدل به تابو کند. در این مقاله سعی کرده‌ام که انواع بحثهایی که مخالفان حمله آمریکا به جمهوری اسلامی مطرح میکنند را پاسخ گفته باشم و در عین حال انواع مخاطراتی بزرگتری که در پی قیام مردم ایران وجود دارند ذکر کنم.

انتشار از: