ویژه ایران گلوبال

سهيلا ستاري در باره نهاد ألماني در حمايت از جنبش زنان ابران

او در سالهای اقامتش در آلمان عضو ٢١ نهاد مدنی آلمانی و بین المللی
گردیده و در آنها تا بحال ٢٢ مسئولیت مختلف را بر عهده داشته یا دارد، از آن جمله اند عضو رهبری
نهاد «زنان در علوم طبیعی و تکنیک»، مسئول روابط بین الملل «زنان آکادمیسین آلمانی» یا مسئول
پروژه تکنیکی فعال برای زنان پناهنده و مهاجر از جانب «جامعه زنان مهندسین آلمانی». وی تا کنون
در آلمان برنده ٤ جایزه بمناسبت فعالیتهای اجتماعیش گردیده است. از زمره فعالیتهای فکری ـ
فرهنگی او میتوان به موارد زیر اشاره نمود

انتشار از: 

اوضاع سياسي ،روند فروپاشي رژيم و تلاش حاكمان براي تفرقه

در این گفتگو ابتدا مهندس علی کربلایی در باره اوضاع سیاسی اینکه بالایی ها به دلیل نا کار آمدی حاکمان و نارضایتی عمیق مردم و همچنین تشدید بی سآبقه آمریکا ، اسراییل وعربستان با جمهوری اسلامی ایران وضعیت خطیری را برای کشورمان ایران فراهم ساخته است . دراین شرایط وظیفه نیروهای اپوزیسیون این خواهد بود که ضمن هماهنگی بین خود ، افراطیون را در هر جناح ایزوله ساخته تا شرایط را برای همگامی و اتحاد خود فراهم نماید:انتشار از: 

محمد صديق يزدچي در باب اسلام ،إصلاح طلبان و رهايي ايران

1 با توجه به نقطه نظرات شما در باب اسلام آیا اصلاح طلبان جریاتی متفاوت از اسلام حاکم ولایت فقیه ای اند؟
2 با توجه به سیطره بینش دینی در توده ی ایرانی چه راههائی برای رهائی ایران از هیولای اسلام سیاسی پیشروی ایرانیان است؟
3 اولویت جمعی ایرانیان در اقدامی و میارزه ای عمومی در جهت استقرار حاکمیتی آزادی خواه که حقوق جمعی ایرانیان را تامین کند چگونه ممکن می شود؟

انتشار از: 

آيا رژيم توان همزمان مقابله با تحريم هاو غني سازي را دارد؟

سخنان جدید خامنه ای در مورد مقابله باجنگهای روانی واقتصادی ‌عملی را چگونه ارزیابی میکنید آیا رژیم در مجموع و شرایط اقتصادی
کشور بویژه توان مقاومت دارد؟

انتشار از: 

پاسخ بابک آزاد به سوالات توکلی درباره استرانژی جدید آمریکا

پاسخ به سوالات زیر:1-نظرتاندر ارتباط با خروج آمریکا از برجام و همینطور خواستهای 12 گانه آمریکا از جمهوری اسلامی چیست؟
2 - جدا از اینکه موافق و یا مخالف و یا موافق استراتژی آمریکا علیه ایران،باشید ،چگونه اپوزیسیون ایران می تواند از استراتژی جدید آمریکا در قبال ایران سود جوید؟
3 - مشخصا آمریکا چه کمکی می تواند به جنبش مردم انجام دهد؟

انتشار از: 
سرانجام ایالت متحده در روز سه شنبه ۰۸/۰۵/۲۰۱۸ از پرونده برجام خارج شد، اتفاقی که شاید همه ما پیش بینی کرده و حتی در مقاله ای تحت عنوان " تغییر افراد در دولت امریکا به تغییرِ حکومت در ایران منجر خواهد شد؟!"به صحبتی که نخست وزیر اسرائیل بنیامین نتانیاهو در جمعی خصوصی در ماه های قبل مبنی بر اینکه ایالت متحده در برجام نخواهد ماند به نقل از سایت AXIOS اشاره داشته ام. دونالد ترامپ در سخنرانی خود از وضع تحریم های شدید و گسترده صحبت کرد و فردای آن روز به رژیم اسلامی ایران پیغامی فرستاد...
گپی موجز و سرگشاده در مورد مصاحبه اخیر جناب دکتر صادق زیبا کلام گرامی با سایت ایران وایر و تکذیبیه آن توسط ایشان و بحث جامع اما کاذب خطر فروپاشی ایران به روایت اصلاح طلبان ء استمرارطلب در صورت فروپاشی نظام جمهوری اسلامی و نظریه "علیت" که اگر این بشود، آن خواهد شد و یا بعبارتی اگر نظام اینچنین بشود، کشور آنچنان خواهد شد.

این هم از آزادی بیان ء بیان

متاسفانه به دلیل شکایت شبکه رسانه ای بیان، یوتیوب ویدئو بنده را که در آن بخش های از ویدئو سخنان روح الله زم و بیژن فرهودی را نشان داده و نقد کرده بودم حذف کرد و بنده را هم بلوک کرد.
در نتیجه جهت جلوگیری از مسدود شدن این ویدئو در ویمو، ناچارم همه ویدئوهای آنها را ، به دلیل شکایت کپی رایت یا حق امتیاز آنها حذف کنم.
بدون نمایندگان ملیتها آلترناتیو راست پدید میاید . این موضوع در مورد « آلترناتیو یی که در خارج» میخواهند تشکیل بدهند نیز صادق است. تشکیل آلترناتیو درخارج هم باید «شخصیت های ملیت ها» را در خود جای بدهد. بدون این کار « آلترناتیو راست» پدید میاید. شخصیت های ملیتها ضرورت دارد عمیقاً به این موضوع توجه کنند. اگر قصد بر این است که یک « آلترناتیو دموکراتیک» پدید آید و نه یک « آلترناتیو راست از ناسیونالیستهای حاکم». همینطور زحمتکشان و دموکراسی خواهان نیز باید شرکت کنند...

از فیلترینگ تلگرام تا کودتای سپاه

مدتی است که سپاه بدنبال کودتا علیه دولت حسن روحانی است. قبل از جنبش دیماه اطلاعات سپاه ، با توجه به اعتراضات مردم در برخی شهر دست به سازماندهی مبارزات مردم علیه دولت حسن روحانی می زد .در مشهد همگان شاهد بودند که مافیای علم الهدا، جرقه آغازین را زد و با شعارهای "مرگ بر روحانی" را زد که بلافاصله این شعار تبدیل شد به شعار "مرگ بر خامنه ای"

انتشار از: