ویژه ایران گلوبال

در گيري دو حقه باز ،اميد دانا و سر دبير" امد نيوز"

امید دانا که با زمان و زمین درگیر است و همه ،منها ی خودش را، ایران ستیز و تروریست می پندارد و دچار این توهم است که فکر می کند با نا دیده گرفتن گوناگونی هویتی، موزاییگ ایران و دخیل بستن به سر دار سلیمان قاسمی می تواند، یکپارچگی ایران را حفظ نماید و مخالف ایشان، سر دبیر" آمد نیوز" در مقابل امید دانا را مفعول (همجنسگرا ) می داند، یعنی سام محمودی سرابی که شهروند کاناداست، نه تنها به حقوق همجنسگرا ها احترام نمی گذارد بلکه همچون جمهوری اسلامی ، "گی ها" را فاقد حقوق انسانی می پندارد.

انتشار از: 
آمریکای امروز با دونالد ترامپ لجنزار سرمایه‌سالاری و گونۀ "سرمایه‌دار بی وجدان" را به نمایش گذاشته است. چند ماه پیش در سفر به عربستان سعودی جهان شاهد بود که دونالد ترامپ به قصد چاپلوسی و در نهایت فروش میلیاردها دلار ابزار آتش و مرگ و نابودی، با شرکت در عقب‌افتاده‌ترین رسم و رسوم قبیله‌ای یعنی رقص شمشیر، دلقک بازی چندش آوری از خود نشان داد که همگان را دچار شگفتی و حیرت ساخت.
کیانوش توکلی :این خبر دروغ را اولین بار؛ دیشب بلافاصله پس از زلزله تحت عنوان" گزارشِ مستندِ ویژه روژی کورد" توسط امیل ،به آدرس سایت ارسال شده بود که من برایشان نوشتم :"دروغ بس است " ولی همکارمان آقای رضا وضعی این خبر دروغ را درج کرد و خوشبختانه اکثر دوستان کامنت گذاشتند و این خبر دروغین را افشا کردند و بهتر است این به اصطلاح خبر با کامنت های فراوان بماند ، چون اکثر سایت های کردی این خبر دروغ را درج کرده اند
نامه سرگشاده به 5 تن از کنشگران سرشناس سیاسی؛

آقایان بهرام مشیری، ناصر کاخساز، فرهنگ قاسمی، اسماعیل نوری علا و جلال ایجادی
به گزارش تلویزیون دولتی هلند، احمد مولا ابوناهض «مشهور به احمد نیسی» روز چهارشنبه، ۱۷ آبان‌ماه، در مقابل محل زندگی‌اش در شهر لاهه به قتل رسیده است.
تلویزیون هلند از احمد مولا به عنوان مؤسس «جنبش آزادی‌بخش الاحواز» یاد کرده است.
فرد زندانی اعدام شد ، ولی نام و راهی از او برجای ماند که نسل های متمادی را تحت تاثیر خویش قرار داد. تاریخ در برابر او کلاه از سر برداشت تا در گذرِ زمان ثابت شود ، این استقلال و آزادی ست که ماندگار است ، نه دیکتاتوری واستبداد. و چه خوب است که در چنین شرایطی که مردم کشورت گرفتارِ استبداد داخل و خارج شده است ، فارغ از هر منفعت طلبی شخصی هرفرد بتواند آزاده باشد و همانند فرد زندانی در راه عاشقی قدم بردارد.
شاید ما هم بتوانیم دراین مسیر قدم برداریم. راهِ عاشقی....
حال سوال اساسی اینجاست که چرا بقیه کشورها (از جمله کشورهای جدید التاسیس و دیکتاتورزده دیروزی) با گام برداشتن بسوی آینده و مدنیت و مدرنیته و دمکراسی و شکوفایی اقتصادی پیشرفت کردند؛ ولی ما ایرانیان هنوز آشفته و سراسیمه بین پاسارگاد و کربلای معلی ره منزل خویش را گم کرده ایم؟ چرا در قرن ۲۱ در مملکت ایران یک تئوکراسی مستبد و یکه سالاری مطلقگرایانه مذهبی وجود دارد که ایرانیان را با خشونت و سرکوب از بزرگداشت تاریخ گذشته ایران و حضور در مراسم پاسارگاد منع می کند.
تحقق هر شعاری را «شرایط مساعد» تعیین میکند و نه، تنها ، «خواسته های انسانها»
معیار درستی یک سیاست، لبخند کودکان همه ی اتنیک ها ست و معیار نادرستی یک سیاست اشک کودکان همه اتنیکها. این معیار اشک و لبخند را نباید درهیچ سیاستی فراموش کرد.
چندی پیش سایت « ایرانگلوبال » پرسش هایی را پیرامون فدرالیسم مطرح و از کنشگران اجتماعی، سیاسی و فرهنگی خواستند که دیدگاه های خود را بنویسند و ...
فدرالیسم ملی جغرافیائی: که درآن هرملیت خود را اداره میکند وجمعاً دولت و پارلمان مرکزی راساخته، وکشوررا اداره میکنند. درچنین سیستمی،مشکلات اتنیکی یامشکلات ملیتها، بدستِ خودشان حل وفصل می شود زیرا سیستم مرکز و حاشیه وخود و غیر خودی، دیگروجود و معنی ندارد...