ویژه ایران گلوبال

وقتی مراسم سوگواری تمام شد، دست هایت را به زانویت بگیر و از جا برخیز. به جستجوی مادران و بازماندگان اعدام که در همدان زندگی می کنند برو و با آنها دوستی کن. قسم می خورم همه ی وجودت پر خواهد شد از نیرو. قسم می خورم همین مادران داغدار، همین بازماندگان اعدام، جای خالی همه ی اقوام و دوستانی را که به مرور ترکت می کنند، پر خواهند کرد

بستجاني و رشیدی در باره تشدید بحرانهای حکومتی واحتمال کودتا

گفتگوی کیانوش توکلی با فرزین بستجاني و مهرداد رشیدی در باره تشدید بحرانهای حکومتی و احتمال کودتا ، این روز‌ها سخن در باره «دولت نجات‌بخش نظامی» توسط برخی از اصول‌گرایان، و کودتا توسط مخالفان نظام شنیده می‌شود. اما کدام کودتا ممکن است رخ دهد؟ کودتای رضا خان یا کودتای گنادی یانایف؟جمهوری اسلامی نظامی دوگانه و متضاد است. جمهوریت در نهاد دولت، و اسلامیت در نهاد حکومت شکل گرفته است.

انتشار از: 

فروپاشي و نبود الترناتيو ،خطري كه ايران را تهديد مي كند

کیانوش توکلی در گفتگو با دكترحسين لاجوردي ، ابتدا در باره اوضاع پرتش خاورمیانه و اینکه قدرت های غربی در راس آن آمریکا، تنها بدنبال منافع اقتصادی خود هستند و نشانه ها حاکی از آن است که غرب فاقد یک استراتژی راه بردی در خاورمیانه اند. سپس ایشان در باره "فروپاشي و اینکه در نبود الترناتیو واقعی ،خطري كه ايران را تهديد مي كند" سوالاتی شد که دکتر لاجوردی به دقت به آن پاسخ داد و همچنین در این برنامه اون لاین به سولات حاضرین پاسخ گفته شد.

انتشار از: 

درگیری‌های دولت وسپاه چه تاثیراتی برکاهش ارزش پول ملی دارد

گفتگو با اصغر سليمي ،كار شناس ارشد اقتصاد دولتي در باره مسائل اقتصادي ايران1-نوسانات بازار دلار واثرات مخرب ان.۲- علل اساسی کاهش ارزش پول ملی ۳-ثابت نگه داشتن نرخ و اثرات دو گانه آن چیست. ۴- درگیری‌های دولت وسپاه وارگانهای مداخله جو چه تاثیراتی بر این روندها دارد

انتشار از: 
یوتیوب جهانی ست که او در آن پناهنده شده، و اگر می گوید پیروزی در این سیاره، بسته به شانس است و اینکه کسی از شما خوشش بیآید، احساس خودش را نسبت به شرایطش در جامعه میزبان ابراز میکند. پوستر دست نویسی شده ی کودکانه ای که به تنهائی یکروز بر سر دست می گیرد و در آن به یوتیوبی که می خواهد سفاهت، را اشاعه دهد اعتراض میکند، رو به یوتیوب ندارد، روبه جهان میزبانی دارد که آنقدر پایش روی آن نیست، که با یوتیوب عوضی می گیردش.

در باره کودتای سپاه علیه باند علی خامنه ای

در گفتارزیر ،اینجانب در نقد تز و نطریات اقاي امير هوشنگ امير احمدي كه راه حل بحران سیاسی کنونی ایران را در این می داند که سپاه باید روحانيت حاکم را کنار گذاشته وبا تشکیل يك دولت نيمه نظامي ولی مقتدر دست به إصلاحات از بالا بزند تا بتواند رابط با امريكا و ديگر همسايگانً را عادي ساخته و همچنین دست به اصلاحات ساختاری بزند و...
.

انتشار از: 
رویداد 12 فروردین 1358 و همراهی بخش بزرگی از نیروهای سیاسی جامعه ی ایران آن زمان ـ که بعضاً هم اکنون نیز در میدان سیاسی و در اپوزیسیون سیاسی جای دارند ـ با این فریب بزرگ، یکی از درس هایی است که ایرانیان را در برگزیدن راه درست در چالش کنونی برای رهایی از فساد و دیکتاتوری و دستیابی به دموکراسی و عدالت یاری خواهد کرد
متاسفانه شبکه رسانه ای بیان با مدیریت یک بلوچ بنام قاسم درانی شیوه خاصی را در انعکاس و یا عدم انعکاس اخبار، گزارش و تحلیل های سیاسی دنبال می کند که ظاهرا سوال برانگیز شده است و مسئولین این رسانه دعوت به نقد از آن کرده اند. برای ما بلوچها بسیار تعجب آور است که چطور یک بلوچ که ادعای مبارزه بر علیه جمهوری اسلامی را دارد و از حقوق تمام ملت ایران دفاع می کند، در مورد محرومیت، مظلومیت و ظلمی و ستمی که به بلوچها و کردها می رود سکوت نسبی پیشه کرده است.
روز سیزده به طور آئینی، روز آزاد شدن از فضا های کهنه و افق های تنگ و اتراق کردن در فضا های گسترده و افق های بازست. روز آزاد شدن و تحول، و جشن گرفتن آنست.
شاید شما هم از خود پرسیده باشید حرف "سین" چه جادو و خاصیتی داشته که نیاکان ما آنرا مبنای انتخاب هفت شیئی قرار داده اند. برای سیر، سمنو و سماق هم، نیکی و خاصیت بسیار شمرده شده، اما آیا نسبت به علت حضور آنها روی سفره در آغاز سال قانع شده اید؟