آخرین مطالب

سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی از چین دلجویی کرد
سخنگوی وزارت بهداشت ایران با تاکید براینکه «بسیاری در همه جهان فکر کردند این بیماری مثل آنفلوآنزا است و مرگ و میر کمتری دارد»، گفت که «همه این موارد مبتنی بر اطلاعاتی بود که از چین گزارش می‌شد و به نظر می‌رسد چین شوخی تلخی در این زمینه با همه دنیا انجام داد.»
روزنامه گاردین به نقل از منابع آگاه گزارش داد، دولت ترامپ تصمیم به خروج از یک معاهده ۲۸ ساله میان غرب و روسیه موسوم به معاهده "آسمان‌های باز" که به طرف‌ها اجازه انجام پرواز‌های شناسایی به روی خاک یکدیگر را میداد گرفته است.
کیسینجر در ارتباط با پیامدهای شیوع کرونا بر اقتصاد جهان گفت: «وقتی بیماری همه‌گیر کووید-19 به پایان برسد، مؤسسات بسیاری از کشورهای جهان بعنوان (شرکت‌های) ناکام و شکست‌خورده تلقی خواهند شد. خواه این قضاوت منصفانه باشد یا خیر، حقیقت اینجاست که جهان بعد از ویروس کرونا دیگر به همان شکل قبل نخواهد بود»

بعد از گذشت ده ر وز از نامه روحانی به خامنه ای مبنی بر گشودن درصندوق ارزی ودادن یک میلیارد دلار ناقابل برای تامین حداقل هزینه های کرونائی . خامنه ای کوچکترین واکنشی نه به این نامه ونه به کشتار بی رحمانه کروا در ایران نشان نداده است! چرا که دغدغه فکری او بعنوان ولی فقیه از نوع دیگر است .
او دغدغه ایران وملت ایران
شیوع کرونا در زندان ها
ابراز نگرانی خانواده های زندانیان «بیانیه ۱۴» از وضعیت نامعلوم زندان مشهد؛ در درون زندن وکیل آباد مشهد چه می گذرد!
از بازداشت غير قانونى امضاء كنندگان «بیانیه ۱۴» نفر حدود هشت ماه مى گذرد و حدود
زندان عادل‌آباد نقطه صفر بی‌خبری و یکی از زندان‌های تاریک ایران است. ساختمانش در سال ۱۳۵۰ در محله عادل‌آباد واقع در بلوار عدالت جنوبی ساخته شد. این محله در آن روزگار حومه محسوب می‌شد ولی با گسترش روزافزون جمعیت شیراز، در دل شهر گم شد.
آیا ویروس «کرونا» به رهبر جمهوری اسلامی علی خامنه‌ای کمک می‌کند تا مشکل انتقال پول به نظام درحال فروریخته‌اش تسهیل شود؟ بدون شک این همان چیزی است که دسته «معتدل» درتهران به آن امید بسته‌اند تا به آنها این توان را بدهد
عبدالعلی علی‌‌عسکری، رییس سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی،‌ در نامه‌ای به معاون خود دستور داد با بررسی صحنه‌‌های قسمت پایانی سریال «پایتخت ۶» نسبت به بررسی آن‌چه که او «عملیات مرموز و فتنه‌انگیز ستون پنجم فرهنگی دشمن» خواند اقدام کند
مسئولیت جبران خسارات وارده به جامعه ایران و ایضاً خانواده‌های قربانیان این بیماری به حیث حقوقی از یک سو و از دیگر فراز گسترش این بیماری در منطقه، برعهده دولت اسلامی در ایران بوده زیرا ایران نخستین کشور درمنطقه است که این بیماری در آن شیوع و گسترش یافت.
بارها گفته‌ام و اینجا باز هم تأکید می‌کنم که بزرگترین ضعف و نقصان حکمرانی در کشور ما ناآشنایی و یا بعضاً مخالفت با الزامات و ضرورت‌های امر سیاست در عصر ملت - دولت است و قریب به تمامِ هزینه‌های تحمیل شده به کشور در هر دو حوزۀ سیاست داخلی و خارجی هم از همین ناحیه برمی‌خیزد!
علیرضا مرندی،‌ رییس فرهنگستان علوم پزشکی و رییس تیم پزشکی رهبر جمهوری اسلامی،‌ با نوشتن نامه‌ای به حسن روحانی، رییس‌جمهوری ایران، از او خواست تا دستور توقف انتشار اخبار تایید نشده مرتبط با درمان کرونا در رسانه‌های خبری را صادر کند.

صدا و سیمای اهواز - ایران بعد از کرونا

در برنامه فوق دو فعال سیاسی اقاقیان جلیل ازادیخواه و مرتضی اسفندیاری به همراه مجری برنامه دکتر کریم عبدیان به موضوع مهم و اساسی ایران بعد از بحران کرونا می پردازند و به تجریه تحلیل سیاستهای نظام ایران در دوره فعلی و بعد از بحران اشاره دارند.
انتشار از: 
امید آن می رود بحران کرونائی بە بازنگری در سیستم سیاسی و اقتصادی منجر شود تا در صورت بروز بحرانهائی این چنینی بشر بتواند بهتر با مقابە با آنها برخیزد. حتی اگر مدل سوسیالیستی هم کامل اجراء نشود اما آمیزشی از مدل چینی (در تقابل با این بیماری) و مدل دولتهای رفاهی در اسکاندیناوی و اروپا (در تامین زندگی مردم) بەگاە این بحرانها برقرار شود.

محدودیت‌ تردد، خانه‌نشینی و استرس ناشی از شیوع کرونا، نظم زندگی و عادات بسیاری خانواده‌ها را به هم زده است. درگیری‌ در خانه‌‌ها به خصوص در شهرهای بزرگ آلمان بالا گرفته‌اند. بیش از همه بچه‌ها در معرض آسیب هستند.
توضیح دیگر کم‌بودن میزان مرگ‌ومیر در آلمان این است که تست‌گیری از مردم بسیار بیشتر از سایر کشورها بوده است. تست‌گیری در آلمان افرادی را که نشانه بیماری ندارند یا نشانه‌های کمی دارند، هم در برمی‌گیرد و بنابراین تعداد موارد مبتلا را - بدون اینکه موارد مرگ‌ومیر زیاد شود- بالا می‌برد. همین امر نرخ مرگ‌ومیر را روی کاغذ خودکار پائین می‌آورد.
«رحیم یوسف‌پور»، پزشک متخصص داخلی که سال‌هاست در شهر سقز استان کردستان طبابت می‌کند، در ۴۵ روز گذشته هر روز با انتشار ویدیویی در صفحه اینستاگرامش درباره ویروس کرونا و بیماری کووید-۱۹ اطلاع‌رسانی کرده است.