آخرین مطالب

حسادت حسی است که همه ما تجربه کرده‌ایم، اما در یک رابطه عاطفی این حس نقش و اهمیت دیگری پیدا می‌کند. این حس یا رابطه‌ای را ایجاد می‌کند یا باعث از هم گسستن رابطه می‌شود پس خیلی مهم است که حسادت را بشناسیم و به خوبی آن را مهار کنیم.

طبق برجام، ایران مجاز است فقط از سانتریفیوژهای نسل اول خود برای غنی‌سازی در سطح حداکثر ۳.۶۷ درصد استفاده کند
هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان می‌گوید به توافقی فرای توافق هسته‌ای با ایران نیاز است که برنامه موشک‌های بالستیک ایران را هم در بر بگیرد.
رسول فلاحتی، امام جمعه رشت:ترویج فرهنگ برهنگی یکی از پایه‌های اصلی غربی است، غرب برای خروج انسانیت از دایره انسانی تلاش کرده چراکه بنیاد غرب بر این موضوع استوار است که فضایل انسانی را از او بگیرد. تهاجم فرهنگی را نباید انکار کرد بلکه باید در مقابل آن با قدرت ایستادگی کرد تا نقشه دشمن نقش بر آب شود، لذا از شورای انقلاب فرهنگی سؤال می‌کنیم که برای اصلاح فرهنگ عمومی چه‌کار کرده‌اید؟ »
این مقاله به مسئله «رامش» می‌پردازد که بازنمای یک کمپلکس روانی و فرهنگی در جامعه مردسالار است. هدف نگاهی به خود و درون خودمان است، نه کشف این‌که گرایش جنسی رامش، یا فریدون فرخزاد و دیگران چه بوده است.
هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان می‌گوید به توافقی فرای توافق هسته‌ای با ایران نیاز است که برنامه موشک‌های بالستیک ایران را هم در بر بگیرد. پیش از این جو بایدن، رئیس جمهور منتخب آمریکا که می‌خواهد به برجام بازگردد برنامه موشکی ایران را به عنوان یکی از مسائل موجود توصیف کرده و گفته برای حل اختلافات با ایران می‌خواهد برخلاف دونالد ترامپ با متحدان اروپایی همکاری کند.
روزنامه اسرائیلی یدیعوت اخرونوت با انتشار مدارک محرمانه‌ای، قصد محسن فخری‌زاده، عضو ارشد سپاه پاسداران را که به تازگی در نزدیکی تهران کشته شد، برای ساخت پنج بمب اتمی فاش کرد. رونن برگمن گزارشگر این روزنامه، در گزارشی به اسنادی پرداخته که سرویس‌های اطلاعاتی اسرائیل درباره فعالیت‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی به دست آورده‌اند.

فخری زاده های بعدی در نوبت رفتن هستند

با تایید طرح دوفوریتی «اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها» در شورای نگهبان، محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی این قانون را برای اجرا به دولت ابلاغ کرد. قانونی که می‌تواند «در صورت عدم پایبندی اعضای باقی‌مانده در برجام به تعهدات خود»، دو ماه پس از لازم‌الاجرا شدن، اجرای پروتکل الحاقی از سوی ایران را متوقف کند.

انتشار از: 
گذار از جمهوری اسلامی و کوتاه کردن دست روحانیون شیعه و پادوهای آنها از جان مال مردم ایران و امنیت کشورهای همسایه و جهان، در صدر وظایف مردم ایران قرار دارد. این کار کلان همگامی و همقدمی همه‌ی مردم ایران با هر عقیده و مرامی را در یک جبهه وسیع سکولار برای گذار از جمهوری اسلامی می‌طلبد.
محمود واعظی، رئیس‌دفتر حسن روحانی، محافظه‌کاران حاکم بر مجلس ایران را متهم کرده که برای پیروزی در انتخابات ۱۴۰۰ در مسیر دولت "سنگ‌اندازی می‌کنند" و قانونی تصویب کرده‌اند که "مانع رفع تحریم می‌شود".

ژیسکاردستن،رییس جمهور فرانسه که راز بزرگ خمینی را لو داد

ژیسکاردستن البته خود را «تقصیرکار» نمی دانست. حتی رابطه بسیار خوبی با محمدرضا شاه داشت. در سال ۱۹۷۴ (۱۳۵۳) که به ریاست جمهوری فرانسه رسید، نخستین مهمان خارجی که به کشورش دعوت کرد، شاه ایران بود. آن هم در حالی که شاه در غرب، آماج انتقاد و متهم به دیکتاتوری و نقض حقوق بشر بود و فرانسه قرار بود مهد و پرچمدار دموکراسی و حقوق بشر باشد.
انتشار از: 
درپی انتشار گزارش هایی درباره احتمال اجرای حکم احمد رضا جلالی، پزشک و محقق ایرانی-سوئدی که به اتهام جاسوسی در ایران به اعدام محکوم شده است، هلاله موسویان، وکیل مدافع وی روز چهارشنبه دوم دسامبر، از توقف موقت این حکم خبر داد.
جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب ایالات متحده، پنجشنبه ۱۳ آذرماه گفته است، مذاکره با ایران در خصوص برنامه هسته‌ای این کشور «بسیار دشوار» خواهد بود، اما برای این کار آمریکا می بایست اروپا را با خود همراه کند.

بودجه ۱۴۰۰ تورم را مهار می‌کند؟ کشمکش بر سر میراث فخری زاده و آینده برجامدولت ایران لایحه بودجه ۱۴۰۰ را به مجلس داد. اولین واکنش‌ها از مجلس منفی بود. ساکنان بهارستان می‌گویند وابستگی بودجه به نفت بیشتر شده و آنها تلاش می‌کنند این بودجه را اصلاح کنند. رئیس جمهوری اما می‌گوید درآمد نفت را صرف توسعه خواهد کرد و این نباید
انتشار از: 
دومین جلسه دادگاه اسدالله اسدی، دیپلمات سابق جمهوری اسلامی و سه ایرانی دیگر به اتهام تلاش برای بمب‌گذاری در نشست سازمان مجاهدین خلق، روز پنجشنبه ۱۳ آذرماه بدون حضور اسدی برگزار شد. اسدی اعلام کرده که مصونیت دیپلماتیک دارد و در جلسه دادگاه حاضر نشده است
برگردان: 
سایت دیپلماسی ایرانی - تهران
چرا در کمتر از یک هفته از ترور فخری زاده و ورود ناوهای هواپیمابر به خلیج فارس جرد کوشنر، داماد و مشاور دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده امریکا به عربستان و قطر سفر می کند؟ پیام های خطرناک او برای امیر قطر و ولی عهد عربستان چیست؟ آیا
والری ژیسکاردستن را که دیشب (دوازدهم آذر) از دنیا رفت، ایرانیان با انقلاب ۱۳۵۷ می شناسند. بسیاری از آنانی که از این انقلاب ناخشنودند، در این سالها نام او را به نیکی نبرده، چه بسا دشنامی هم نثارش کرده باشند که به خمینی پناه داد تا فرانسه را قرارگاه رهبری انقلاب و برپایی نظام جمهوری اسلامی کند.
صبح روز دوم تیر۱۳۶۰، «قمرالملوک سیف (فرهنگی)» مشغول کار در آشپزخانه منزل بود که از اخبار ساعت هشت صبح رادیو خبری را به نقل از روابط عمومی دادستانی انقلاب اسلامی شنید؛ همسرش، «مسیح فرهنگی» همراه با سه بهایی دیگر اعدام شده بودند.
دکتر محمد ملکی، مبارز پرشورِ گذر از جمهوری اسلامی به ابدیت پیوست!