آخرین مطالب

نکته اصلی در مورد وضعیت کنونی آن است که شدت بحران در متابولیسم سوخت و سازسیاسی رژیم در این مرحله گذار به دوران پساخمینی و خامنه ای چنان است که لقمه تشکیل دولت جهادی و انتقالی، در گلوی رژیم گیرکرده و چه بسا «شام آخر» باشد.
زمانی که طالبان در کمتر از دو ماه کنترل تمام شهرها و روستاهای افغانستان را زیر بمباران سنگین بمب‌افکن‌های آمریکایی و حملات نیروهای جبهه متحد افغانستان یا نیروهای وفادار به احمدشاه مسعود، فرمانده فقید افغان، از دست دادند، جورج بوش خیلی سریع پیروزی ماموریت نیروهای آمریکایی در افغانستان را اعلام داشت
محمدهادی ساروی، با پیروزی در دیدار رده‌بندی وزن ۹۷ کیلوگرم کشتی فرنگی، نخستین مدال ایران در این رشته و دومین مدال کاروان ایران در المپیک توکیو را تصاحب کرد.


۶۶ اعدام از انتصاب تا تنفیذ آیت الله اعدام رئیسی
در بازه زمانی انتصاب تا تنفیذ آیت الله اعدام ابراهیم رئیسی، در مدت کمتر از دو ماه، دستکم ۶۶ زندانی اعدام شدند.
ابراهیم رئیسی پس از دریافت حکم ریاست جمهوری اش از اینکه به دلیل شیوع ویروس کرونا نمی تواند دست آیت الله خامنه ای را ببوسد ابراز تاسف کرد. گروهی با اشاره به نقل قول‌هایی از رهبران انقلاب ۵۷ پرسیده‌اند که "مگر برای پایان دادن به این دستبوسی‌ها انقلاب نکردیم؟"
سایت خبری نورنیوز نزدیک به شورای عالی امنیت ملی ایران نوشته است که جمهوری اسلامی ایران مذاکره برای تبادل ۴ ایرانی زندانی در خارج با ۴ آمریکایی زندانی در ایران به همراه پرداخت ۷ میلیارد دلار از دارایی های مسدود شده ایران را از دستور کار خارج کرده است.
یک روز بعد از آن که آمریکا اعلام کرد که حمله به کشتی مرسر استریت در دریای عمان با واکنش "مشترک و هماهنگ" کشورها علیه ایران روبرو خواهد شد، نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل هشدار داد که این کشور ممکن است به تنهایی در این زمینه اقدام کند.
هزار وعده خوبان یکی وفا نکند
اهل سنت، بلوچ, کرد, عرب, ترکمن و بقیه فقط در پای صندوق های رای دیده می شوند. آیا براستی این جماعت خودپرست و متعصب ما را نیز ایرانی می دانند؟

پاچه خاری رئیسی در اولین روز قدرت و اعترافات روحانی در آخرین روز، نمک به زخم مردم شد

علی خامنه ای حکم ریاست جمهوری ابرهیم رئیسی هشتمین رئیس جمهور این کشور را صادر کرد و از رئیس جمهور جدید و مجلس شورای اسلامی خواست به "دلیل شرایط کشور" در تشکیل دولت جدید ایران شتاب کنند.

در مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری آقای رئیسی مقام های ارشد حکومت و نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری اخیر حضور داشتند اما محمد خاتمی و محمود احمدی نژاد دو رئیس جمهور اسبق ایران در مراسم غایب بودند.
انتشار از: 
نهادهای خودمدیریت شهروندی و مجامع هماهنگی سیاسی منتخب، دو ب
سامانه مهستان های سوسیال دمکراتیک و لائیک (حامل سه عنصر منتخبین، معتمدین، کارشناسان، و با ترکیب جنسیتی مطلوب حضور پنجاه درصدی زنان) ، نقد شوراها و ملاحظه آموزه های مان از شکست سوسیالیسم امرانه و فاجعه اسلام سیاسی در ایران و منطقه است.
با گذشت چند روز از حمله طالبان به شهر هرات در غرب افغانستان، مسئولان محلی می‌گویند که جنگجویان طالبان را به کمک حملات هوایی عقب رانده و "عملیات پاکسازی" حومه‌های شهر را آغاز می‌کنند.
مصاحبه با همسر کولبری که با ۲۳ گلوله کشته شد
سرگذشت دردناک خانواده کولبری که مزدوران حکومتی او را با رگبار مسلسل کشتند
جسد کسی که به مردم در فرار از بلاروس کمک می‌کرد در نزدیکی خانه‌اش در اوکراین پیدا شده است.ویتالی شیشوف دیروز برای دویدن از خانه خارج شد و بعد جسدش حلق آویزش در پارکی در کیف پیدا شد.
جمیله علم‌الهدی، همسر ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور جدید ایران است. در ایران جایگاهی برای بانوی اول تعریف نشده و تا پیش از این همسران روسای جمهور یا کمتر در مراسم رسمی دیده شده بودند یا تنها نام و عکسی از آنها منتشر شده بود.
توییتر اعلام کرده برای مقابله با انتشار اخبار جعلی و اطلاعات نادرست از طریق این شبکه-رسانه اجتماعی، با دو خبرگزاری مهم جهان، رویترز و آسوشیتدپرس، همکاری خواهد کرد. این دو آژانس که منبع بسیاری از اخبار رسانه‌های بزرگ جهان هستند قرار است به توییتر کمک کنند با مشخص کردن زمینه و پیشینه محتوایی که در قالب توییت‌ منتشر می‌شود از انتشار اخبار جعلی در این شبکه اجتماعی پیشگیری و با آن مقابله کند.