آخرین مطالب

در پی تایید حکم اعدام سه نفر از معترضان تظاهرات سراسری آبان ۱۳۹۸ در ایران، اعتراضات و واکنش‌ها به این احکام بالا گرفته است. سازمان عفو بین‌الملل و دیدبان حقوق‌بشر هر دو در بیانیه‌های جداگانه خواستار لغو حکم اعدام امیرحسین مرادی، سعید تمجیدی و محمد رجبی شده‌اند. این سه نفر از دستگیرشدگان اعتراضات آبان ماه ۱۳۹۸ هستند.
در دو سه هفته اخیر بحث و تبلیغات زیادی بر سر قراردادی بین ایران و چین در سطح رسانه ها در گرفته و برخی جریانات سیاسی هم برای خالی نماندن از قافیه برین قطار پریده و می تازند. در زیرنظرات خود را بعنوان کسیکه بواسطه حرفه و تحصیلات با بخش هایی ازین موارد در آمریکا در تماس هستم با شما در میان میگذارم.

فردا چهارشنبه دیپلمات تروریست آخوندی محاکمه می شود

محاکمه اسدالله اسدی دیپلمات تروریست بمب گذار رژیم که نخستین محاکمه یک دیپلمات در حال کار است، روز چهارشنبه ۲۵ تیرماه در بلژیک آغاز می شود.
این نخستین بار است که، یک دیپلمات در اروپا بخاطر مشارکت مستقیم در تروریسم محاکمه می شود...
انتشار از: 

ایا علت اصلی دلایل ناکامی چپ در طول 70 مشکل کمونیسم روسی بود و ربطی به مارکس نداشت؟

کمونیزم مانند مرگ است خوبست برای همسایه ! مثلاً ما چقدر آسوده بودیم وقتی اتحاد جماهیر شوروی وجود داشت ، همه کشورهای غربی پشتیبانمان بودند و نازمان را میخریدند برای آنکه در دامن روس نیفتیم ،‌ روسیه هم از ما میترسید و به حریممان تجاوز نمیکرد چون میدانست پشتمان به کمک و حمایتهای غرب بویژه امریکا گرم است...‌از طرفی در درون هم برای آنکه بدام کمونیستها نیفتیم و فریب آب و نان و برق مجانی انها را نخوریم ، یک نوع سیستم سوسیالی برقرار بود ، شاه از مهد کودک تا دانشگاه را مجانی کرد،خدمات درمانی تا حد ضروری
انتشار از: 
بازجوی پرونده عباس امیرانتظام سخنگوی معاون نخست وزیر و سخنگوی دولت ایران در زمان مهدی بازرگان، گفته است که اتهام جاسوسی به آقای امیرانتظام "هرگز ثابت نشد"محمدحسین متقی به روزنامه "مستقل" چاپ تهران گفته "بازجوی پرونده بودم و بازپرسی پرونده را برعهده داشتم... هرگز اتهام جاسوسی امیر انتظام اثبات نشد".
در این نوشته "ویرایش نهایی برنامه جامع(۲۵ ساله) همکاری‌های ایران و چین" مبنا قرار گرفته است. با آن که فرض محالی به نظر می‌رسد، اما فرض می‌کنیم که بندهای مخفیانه‌ای در این مقاوله‌نامه وجود نخواهد داشت و قرار نیست بیرون از این سند امتیازات زیرمیزی را در اختیار چین قرار دهند.
خانواده پویا بختیاری، از کشته‌شدگان اعتراضات آبان نسبت به احتمال بازداشت منوچهر بختیاری پدر پویا بختیاری ابراز نگرانی کردند.
وزارت دفاع آذربایجان از درگیری شدید مرزی با ارمنستان در شب گذشته خبر داد و اعلام کرد دو نظامی بلندپایه این کشور در تیراندازی نیروهای ارمنستانی کشته شدند.
نگاه و سیاست پنهان در پس «سند همکاری …»، همان نگاه معیوب و فاجعه‌بار به جهان و صدور انقلاب اسلامی، به جای تامين منافع ملی مردم ایران است. نگاهی که طی چهل سال گذشته منابع حیاتی کشور را قربانی سياست های توسعه طلبانه و رقابت‌های مالیخولیائی و ایدئولوژیک خود کرده‌است، جز مصیبت و فلاکت اقتصادی برای مردم نداشته‌است و امروز در اندیشه‌ی فروش آینده‌ی کشور برای نجات کشتی شکسته‌ی حاکمیت خود به کشور دوست خیالی خویش است.
هموطنان عزیز ! ملت شرافتمند ایران

پنهان کاری و مخفی نگهداشتن مسائل حیاتی کشور از چشم ملت ایران که صاحبان حقیقی این سرزمینند یکی از خصوصیات بارز حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تاسیس آن بوده که تا کنون نیز ادامه دارد .

حسن عباسی رئیس جمهور می شود؟!

صفحه اینستاگرام منسوب به حسن عباسی با انتشار پستی در این شبکه اجتماعی به صورت تلویحی ورود این کنشگر سیاسی به عرصه انتخابات ۱۴۰۰ را رسانه‌ای کرد.صفحه اینستاگرام منسوب به حسن عباسی، تصاویری را منتشر کرده که نشان می‌دهد این چهره اصولگرا چه پیشنهاداتی برای اصلاح امور کشور دارد. روز گذشته نیز خبرهایی در مورد کاندیداتوری این چهره جنجالی اعلام شده بود.
انتشار از: