آخرین مطالب

مانند بسیاری از ناظران و کارشناسان سیاست خارجی، در هفته‌های اخیر نتایج احتمالی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و سیاست‌های مورد انتظار جو بایدن، رئیس جمهور منتخب، محور اصلی بحث‌ و گفت‌وگوهایی را که در آنها مشارکت داشتم،
جف بزوس، ثروتمندترین مرد روی زمین است که آمازون، یکی از موفق‌ترین شرکت‌های تاریخ را راه انداخته و هدایت می‌کند. اغراق نیست اگر که بگویم بدون بزوس امکان نداشت آمازون از یک انباری در گاراژ تبدیل به یک تجارت پیشرفته بین‌المللی شود
جزئیات جدیدی از عملیات ترور محسن فخری زاده منتشر شده است. روزنامه کویتی الجریده ادعا کرده است که این عملیات با مشارکت ۲ پهپاد که از منطقه قره باغ به سمت ایران پرواز کرده‌اند، انجام شده است.
منابع عراقی روز دوشنبه 30 نوامبر 2020 گزارش کردند یک فرمانده سپاه پاسداران که از گذرگاه مرزی بین دو کشور سوریه و عراق به همراه چند نفر دیگر وارد سوریه شد، از سوی پهپادهای آمریکایی شناسایی شده و مورد هدف قرار گرفتند.

ترور یک مامور وزارت اطلاعات توسط افراد ناشناس در اهواز
خبرهای دریافتی حاکی از ترور یک مامور وزارت اطلاعات توسط افراد ناشناس در اهواز است.
محکومیت زندانی سیاسی حامد قره اوغلانی به اعدام و ۱۳ سال و سه ماه زندان
زندانی سیاسی حامد قره اوغلانی محبوس در زندان مرکزی ارومیه به اعدام و ۱۳سال و سه ماه زندان محکوم شد.

صدا و سیمای اهواز | بررسی ربوده شدن حبیب اسیود

در برنامه مورد نظر با دو فعال سیاسی عرب ایرانی اقایان حسین خزرجی عضو جنبش حرکت النضال و یوسف شریفی عضو حزب تضامن اهواز با دو دیدگاه سیاسی به بررسی موارد ربوده شدن یک فعال سیاسی عرب اهوازی با نام حبیب اسیود به ایران توسط رژیم ایران میپردازد.
انتشار از: 
تصاویر چهار تن از ضاربان محسن فخری‌زاده در هتل‌های ایران توز
روزنامه‌نگار عرب زبان در لندن به نام "محمد اهواز" که با نام "میم.مجید" نیز شناخته می شود خبر داد که وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران تصاویر چهار نفر را به عنوان عوامل قتل محسن فخری زاده در هتل های کشور توزیع کرده و از صاحبان هتل‌ها خواسته است که به محض مشاهدۀ افراد مظنون مراجع امنیتی کشور را با اطلاع کنند.
محافل آگاه از امور داخلی ایران، به رادیو پیام اسرائیل گفتند که پس از ضربه شدیدی که بر پیکر سازمان های اطلاعاتی و نظامی حکومت به دنبال هلاکت فخری زاده وارد آمد، بیت رهبری دستور داده که همه ساختارهای نهادهای مربوط در وزارت اطلاعات و همچنین بخش حفاظتی سپاه پاسداران مورد بازنگری قرار گیرد و آن چه که "حفره های اطلاعاتی" نامیده شده شناسایی گردد و برای برطرف کردن آن اقدامات لازم به عمل آید.

فخری زاده چطور در دام افتاد؟

همزمان با اعلام روایتهای متفاوت درباره نحوه ترور محسن فخری‌زاده؛ امروز تلویزیون انگلیسی زبان پرس تی وی وابسته به حکومت ایران گزارش داد که سلاح مورد استفاده در کشتن محسن فخری‌زاده در "اسرائیل" ساخته شده بود. این درحالیست که الی کوهن، وزیر اطلاعات اسرائیل صبح امروز در مصاحبه با یک شبکه رادیویی در بریتانیا، گفت که نمی‌داند مسئول کشتن آقای فخری‌زاده چه کسی بوده است.

انتشار از: 
رامش، خواننده سرشناس ایرانی که پس از انقلاب بهمن ۵۷ در ایران مجبور شد که از کشور خارج شود و از خوانندگی هم کناره گرفته بود، شنبه شب در سن ۷۴ سالگی بر اثر ایست قلبی درگذشت. یکی از نزدیکان رامش عصر روز دوشنبه دهم آذر به رادیو فردا گفت که او ساعت ۱۰ شب‌شنبه بر اثر ایست قلبی درگذشته است.‎
در بزرگداشت روز جهانی حقوق بشر، ۱۹ آذر (۱۰ دسامبر)
شلاق زدن در برابر دیدگان مردم کرمانشاه به دلیل «روزه‌خواری»، تیر ماه ۱۳۹۳

برای بازنمودن ناهمسانی و ناسازگاری احکام شرعی اسلامی و قوانین وضعی جدید، باید نگاهی بیاندازیم به احکام شرعی اسلامی، حقوق اساسی حکومت قانون‌سالار و حقوق بشر بین‌المللی
سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، مواضع منتسب به فرمانده سپاه را درباره انتقام سخت از طراحان، عاملان و حامیان ترور محسن فخری‌زاده، مهم‌ترین چهره هسته‌ای جمهوری اسلامی تکذیب کرد.
درپى ترور دانشمند هسته اى شرايط بغرنج كشور و منطقه را دريابيم!
ترور هفتمين نفر از كاركنان و دانشمندان هسته اى و فن آورى دفاعى كشور و معاون وزير دفاع محسن فخري زاده در سالگرد كشته شدن مجيد شهرياري، بكبار ديگر تيم هسته اى و امنيتى كشور و جامعه را صرف نظر از صف بندیهای سیاسی در شوك فرو برد.
ترورهاى

گذری به زندگی احمد کسروی: بخش نهم

گذری به زندگی احمد کسروی، برنامه ای از بهزاد کشاورزی: بخش نهم
تهیه شده توسط تلویزیون اینترنتی رنگین کمان، بنیاد آزادی اندیشه و بیان ۱۰ آذر ماه ۱۳۹۹ پاریس
https://rangin-kaman.net
انتشار از: 
همزمان با اعلام روایتهای متفاوت درباره نحوه ترور محسن فخری‌زاده؛ امروز تلویزیون انگلیسی زبان پرس تی وی وابسته به حکومت ایران گزارش داد که سلاح مورد استفاده در کشتن محسن فخری‌زاده در "اسرائیل" ساخته شده بود. این درحالیست که الی کوهن، وزیر اطلاعات اسرائیل صبح امروز در مصاحبه با یک شبکه رادیویی در بریتانیا، گفت که نمی‌داند مسئول کشتن آقای فخری‌زاده چه کسی بوده است.
وزارت خارجه آمریکا در رشته‌توئیتی تازه به فارسی با تأکید بر این‌که این وزارتخانه ایران را در سال ۲۰۱۹ تحت قانون جلوگیری از کودکان سرباز ثبت کرده است، نوشت که «در سال ۲۰۱۸ دیده‌بان حقوق بشر به‌کارگیری کودکان سرباز در لشکر فاطمیون توسط ایران را ثبت و محکوم کرد و از شواهد مبنی بر مرگ افغانان ۱۴ ساله در جنگ در سوریه پرده برداشت.»