آخرین مطالبمریم اکبری منفرد، عالیه مطلب زاده، راحله اصل احمدی، حدیث صبوری، زینب همرنگ، شیوا اسمعیلی، پریسا رفیعی و آتنا دائمی ، از زندانیان سیاسی بند زنان زندان اوین طی نامه‌ای سرگشاده ضمن اعلام همدردی و همبستگی با خانواده و نزدیکان بهنام محجوبی، نسبت به نقض حقوق زندانیان اعتراض کردند.

متن کامل این نامه که جهت
هر ساله بیش از یکصد تن از کردهای ناراضی ایران، که بعضی از آنها تنها پانزده سال دارند، با به خطر انداختن جان خود در عبور از مرزهای کوهستانی، خود را به اقلیم کردستان عراق می رسانند. هدف آنها پیوستن به کومله است، یک حزب سیاسی کرد ایرانی در تبعید است.
شورای ملی مقاومت ایران، شاخه سیاسی سازمان مجاهدین خلق، می‌گوید در «سایت آباده» در استان فارس ذرات اورانیوم یافت شده و جمهوری اسلامی هم ماه‌ها مانع دسترسی بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به آن شده بود. پیش از این مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در تاریخ ۱۱ اسفند و در نشست فصلی شورای حکام آژانس گفته بود که
امانوئل مکرون، رییس جمهوری فرانسه در گفت و گوی تلفنی با حسن روحانی همتای ایرانی خود، خواهان اتخاذ مواضع فوری و شفاف از سوی تهران شد تا امکان از سرگیری مذاکرات بر سر توافق هسته ای، برجام، فراهم شود.
در پاس داشت خاطره ماندگار حمزه فراهتی

شاید، حوادث تراژیکی که حمزه فراهتی را در گرداب خود کشید، هیچکدام برای وی، ویرانگرتراز "جعلی" که جلال آل احمد با همراهی و سکوت جامعه فرهنگی اپوزیسیون حکومت شاه در آن دوره اختراع کرد، نبود. اکنون نیز، درگذشت حمزه، بهانه تازه ای را برای عده ای تازه نفس، درتکرار جعل های پبشین فراهم ساخته است. دونمونه اخیر آنها چنین اند:
دویچلندفونک:سکولاریسم در ایران
جمهوری اسلامی بدون داشتن اکثریت اسلامی
گزارش‌ها از ایران حاکی است اعضای مسلح گروه جیش العدل به دو خودروی سپاه پاسداران در منطقه مرزی سراوان در سیستان و بلوچستان حمله کرده‌اند. یک کانال منسوب به گروه جیش العدل خبر این حمله را تایید کرده است.
فرض کنید که جمهوری اسلامی سرنگون شده و فردا صبحش همه از خواب برمی‌خیزیم. قطعاً پرسش‌ها و نگرانی‌های فراوانی به ذهن می‌رسد. این نگرانی‌ها را می‌توان در یک پرسش خلاصه کرد: چه کسانی به طور موقت مملکت را خواهند گرداند؟ واقعیت آن است که با پیچیدگی‌های تمدن در جهان امروز، تصور حتی چند روز زندگی در جامعه‌ای بدون حکومت دهشتناک است.
جاسم را اعدام كردند. جاسم ها را اعدام مى كنند. جاسم حيدرى، على خسرجى، حسين سيلاوى و ناصر خفاجيان را ديروز در اهواز اعدام كردند. تشنگان به خون بلوچ و عرب، خون ما را مباح كرده اند. يكى را با فتواى مذهبى و ديگرى را با فتواى نژادى. از جنايت عليه بشريت در مرداد ١٣٠٤ و كشتن ٢٤٠ شهروند عرب در محمره (خرمشهر) بگيريد تا اعدام اين چهار نفر . دريايى از خون ما را از آنان جدا مى كند. دهه هاست كه نفت و خون عرب به كابين ازدواج ناكامى بدل شده كه بر مبناى توطئه و توحش و قتل و نژاد پرستى شكل گرفته است.
رستم حلق آویز/ رودابه بی رمق/ وسهراب خون شفق
/ تو خلقی صبور/ سینه چاک/ زیر قِمه قَجر/ تکه تکه ات کردند
راسل برمن استاد دانشگاه استنفورد و عضو انستیتو راستگرای «هوور» در «نشنال اینترست» نوشت:
روزنامه اصولگرای وطن امروز، چاپ تهران، می‌گوید تولید اورانیوم فلزی در ایران به دستور حسن روحانی "متوقف شده است".این روزنامه از دولت ایران خواسته در صورتی که در نشست شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی که در وین در جریان است، قطعنامه ای علیه ایران تصویب شود در واکنش به آن غنی سازی ۶۰ درصدی اورانیوم که آیت الله علی خامنه‌ای اخیرا به آن اشاره کرده و تولید مجدد اورانیوم فلزی آغاز شود.
در حالی که سه عضو مجمع تشخیص مصحلت نظام از احتمال تصویب لوایح پولشویی در روزهای آینده خبر داده‌اند، یک نماینده مجلس از صدور بیانیه ۱۷۰ نماینده مجلس در مخالفت با این تصویب این لوایح خبر داده است.

لاریجانی‌ها بر می‌گردند!

دلیل اصلی افول صادق لاریجانی جنگ قدرت او با تیم نوظهور ابراهیم رئیسی بود تیمی که پس از رسیدن آقای لاریجانی به ریاست مجمع تشخیص و انتصاب آقای رئیسی به ریاست قوه قضاییه در اسفند ۹۷، افشاگری علیه منصوبان رئیس سابق را در دستور کار قرار داد. آقای لاریجانی اگر چه رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و عضو شورای نگهبان است، ولی به ویژه پس از اوج گیری حملات تیم ابراهیم رئیسی در تابستان ۹۸، که از رسانه‌های سپاه گرفته تا صداوسیما در آن مشارکت داشتند، تردیدی باقی نمانده نفوذ سابق خود را از دست داده.

انتشار از: 

شناخت روان و آسیب های آن برای زندگی مناسب تر

در روان پژوهی با دکتر #حسن_مکارمی : بخش نود و شش (شناخت روان و آسیب های آن برای زندگی مناسب تر)
تهیه شده توسط تلویزیون اینترنتی رنگین کمان، بنیاد آزادی اندیشه و بیان اسفند ماه ۱۳۹۹ پاریس
انتشار از: 
چند روز پیش اکبر اعلمی، نماینده‌ی سابق مردم تبریز در مجلس، از محمود احمدی‌نژاد برای انجام یک مناظره دعوت کرد، سردار خورشیدی و وحید هروآبادی از نزدیکان احمدی‌نژاد اعلمی را هم شان احمدی‌نژاد نمی‌دانند. البته خورشیدی معتقد است مسائلی که اعلمی مطرح کرده است، دغدغه‌ی امروز مردم نیست و وحید هروآبادی هم می‌گوید آقای اعلمی بیاید و با من مناظره کند.

با رستم میر لارشاری هنرمند بزرگ بلوچ آشنا شویم:

این روزها همه به سوخت بران مجروح و کشته شده به سراوان و سیستان و بلوچستان می اندیشیم به هر شکل ممکن از مردم سیستان و بلوچستان حمایت کنیم و نگذاریم حکومت اسلامی مردم را کشتار کند. در این ارتباط به این آهنگ زیبای رستم میر لارشاری وهمچنین به گفتگوی کیانوش توکلی با رستم میر لاشاری در باره موسيقي بلوچي گوش فرادهید:
انتشار از: 

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، خودداری ایران از شرکت در نشست کشورهای عضو برجام به میزبانی اروپا را «ناامیدکننده» خواند و بر آمادگی واشینگتن به «بازگشت به یک دیپلماسی معنادار» تاکید کرد.

چهار مرد اعدام شده در زندان سپیدار اهواز را جاسم حیدری، علی خسرجی، حسین سیلاوی و ناصر خفاجیان معرفی کرده است رزیم ضد بشر اسلامی چهار شهروند خوزستانی را به اتهام آنچه «فعالیت و عملیات تروریستی» خوانده اعدام کرده است. نهادهای حقوق بشری می‌گویند اعدام این ۴ نفر روز دهم اسفند - یکشنبه- در حالی صورت گرفته که آنها ساعتی قبل خانواده‌های خود را ملاقات کردند اما به اعضای خانواده‌ها گفته نشده بود که این «آخرین دیدار» آنهاست.

برگزاری مراسم یادبود شهید «بهنام محجوبی» توسط جمعی از مبارزان راه آزادی

۱۱ اسفند - برگزاری مراسم یادبود شهید «بهنام محجوبی» توسط جمعی از مبارزان راه آزادی میهن در تهران. بهنام محجوبی در زمستان ۹۶ در جریان حوادث گلستان هفتم توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد و به اتهام "اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور از طریق ارتباط گیری با سایرین و فراهم ساختن تجمع غیرقانونی" به ۲ سال حبس تعزیری و دو سال ممنوعیت از عضویت در احزاب، گروه ها و دسته جات سیاسی یا اجتماعی محکوم شد.
انتشار از: