آخرین مطالب ایران گلوبال

شعبه یک دادگاه انقلاب خوی محمد درستی فعال ملی مدنی تورک ساکن خوی را که در ۱٨ آذرماه امسال از سوی پلیس امنیت و آگاهی این شهر دستگیر و در شعبه ۳ بازپرسی این شهر با تفهیم اتهام به قرار وثیقه موقتا آزاد شده بود را در حکمی غیابی به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم کرد.

مجید عبدلرحیم پور: توسعه پایدار و اتحاد برای دمکراسی

در این گفتگو ی ویدویی ،اقای مجید عبدلرحیم پور ، ابتدا به اين موضوع پرداخت که 40 سال بعد از انقلاب بهمن و استقرار حکومت جمهوری اسلامی، جامعه ایران از منظر توسعه پایدار، در چه وضعیت و موقعیتی قرار دارد و آنگاه به عامل اصلی بحران‌ اشاره نمود و در بخش دوم گفتگو ، مشخصا به امر اتحاد ها ،اتتلاف ها پرداخت و در باره اتحاد جمهوریخواهآن ، شورای مدیریت دوران گذار، سلطنت و مشخصا به مواضع آقای را پهلوی پرداخت :

انتشار از: 
یه دوست ِ بی بصیرت دیگه داریم که می فرمایند: بعضی وقتا، بعضی جاها و برخی ادا و اطفارهای ِ گنده لاتی خیلی بزرگه، آمّا " ته ِ آروغ ِ ادعا، بوی ِ میومیوی ِ گربه های ِ اشرافی رو میده"
همانطور که پای بازیکن فوتبال همیشه بایستی در آمادگی ِ صددرصد باشه تا نون بخوره، زبان آخوند هم همیشه باید کاملا آماده برای حرّافی باشه تا نون دربیاره، یعنی از هر چیزی که بپرسی یه جواب براش می سازه. نکته مهم اینه که شاید بازیکن مصدوم بشه و یه مدتی کناره گیری کنه اما در مورد این قشر زحمتکش ِ مفید همچین چیزی صدق نمیکنه!
یک جوان افغان به دلیل شباهت بسیار به جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا در کشورش مشهور شده است. عبدالسلام مفتون، خواننده افغان می‌گوید که مردم متوجه شباهت زیاد او به جاستین ترودو شده‌اند و خودش تا پیش از این اصلا نخست‌وزیر کانادا را نمی‌شناخته و چیزی درباره او نمی‌دانسته است.
جلسه همایش بزرگداشت شوراهای آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، امروز در اداره‌کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران برگزار شد. استاندار تهران با بیان اینکه ۱۰۰۰ مدرسه شهرستان‌های استان تهران هنوز وسایل گرمایشی و سرمایشی استاندارد ندارند، اظهار کرد: آیا باید حادثه‌ای پیش آید تا تکانی بخوریم؟
تصاویری از نجات سرهنگ «فرشاد مهدوی قلعه» مهندس پرواز هواپیمای سانحه دیده، توسط یکی از افراد محلی دیده میشود. مضاف اینکه در گزارشی که برخی از منابع منتشر نموده اند ظاهرا در ابتدا، تعداد بیشتری از خدمه پرواز در قید حیات بوده اند ولی نهایتا بجز یکنفر همه درگذشته اند. برای یافتن قطعات گم شده پازل باید صبور بود
روز گذشته حین انجام آزمایشی مربوط به درس علوم پایه ششم مبنی بر فوران آتش فشان و بازیگوشی یکی از دانش آموزان، مقداری از مواد مورد استفاده در این آزمایش موجب سوختگی سطحی معلم و دو دانش آموز شد.
اراضی ملی شهرستان آستارا دچار حریق شده که براثر وزش باد گرم آتش در حال گسترش بوده و تاکنون تلاش نیروهای امدادی و مردمی برای مهار آتش بی نتیجه بوده است.
این محافل بهتر است قبل از سر دادن شعار نه شرقی نه غربی و سنگر گرفتن پشت جمهوریخواهی، خود را از آشفتگی سیاست های پانول وار میان براندازی حکومت اسلامی و استحاله (اقناع خشونت پرهیز و قطره چکانی حکومت به تغییر در پروسه زمانی نامعلوم) برهانند و تکلیف خود را با بدترین نوع دخالتگری و تجاوز آئینی، سیاسی، فرهنگی و دینی اسلامگرایان روشن کنند!

روشنگری درباره دروغ همکاری مصدق با فدائیان اسلام، محمد امینی

محمد امینی، پیرامون نوشته ی شخصی به نام «افشار» با عنوان «قاتل کسروی، محافظ شخصی مصدق السلطنه»، که با استناد به ادعاهای یکی از جنایتکاران گروه فدائیان اسلام به نام «حاج مهدی عراقی» سر هم شده است و هم اکنون به دست کسانی در رسانه های مجازی بازپخش می شود، به گونه ای مستند روشنگری می کند. دروغنامه ی «افشار»، در تارنمای ایران گلوبال نیز، به این نشانی منتشر شده است: http://iranglobal.info/node/65397

انتشار از: