آخرین مطالب

خبر فوری: رژیم به روی مردم آبادان گلوله گشودشامگاه امروز آدینه، ۶ خرداد، مزدوران رژیم به سمت معترضان آبادانی آتش گشودند. بر اساس گزارشی از یکی از شهروندان آبادانی، برخورد نیروهای ضد شورش در آبادان با مردم داغدار و معترض شدت گرفته است و در مناطق مختلف این نیروها از گاز اشک‌آور استفاده کرده‌اند. برخی گزارشات از مصدوم شدن چند شهروند آبادانی خبر می‌دهد.
نگذارید عده‌ای تاریخ را باز هم روده شکافی کرده بین شما اختلاف بیاندازند. هر چه که شما را از همیار و همرزم بالقوه یا بالفعل‌تان در این جنبش دور کند نامفید و آسیب رسان است. حواستان به ارتش سایبری رژیم و نادانانی که مفت به آنها خدمات می‌رسانند باشد. تمرکز باید بر روی جنبش نان و آزادی و نیازهای مشخص آن باشد.

ادامه اعتراضات در چند شهر:اهواز ؛ ماهشهر ، آبادان_تیراندازی بسوی مردم در ابادان

تیراندازی بسوی مردم در ابادان ؛ هزاران نفر از مردم معترض چند شهر ایران در همبستگی با مردم آبادان بار دیگر با برگزاری تظاهرات در خیابان‌ها شعارهای ضدحکومتی سر دادند. طبق گزارش‌های رسیده به ایران اینترنشنال، نیروهای امنیتی در اهواز با حمله به معترضان، آنان را ضرب و جرح کردند.بر اساس ویدیوهایی که از این تظاهرات منتشر شده، بوشهر، ماهشهر، شاهین‌شهر، اهواز، امیدیه و آبادان جزو شهرهایی هستند که شامگاه جمعه صحنه این تظاهرات ضدحکومتی هستند.
نقش زنان نان آور در شرایط امروز ایران
فرانک چالاک در اتاق تلگرام
پنجشنبه ۵ خرداد ماه برابر با ۲۶ ماه مه ۲۰۲۲
ساعت ۲۱:۰۰ به وقت ایران و ساعت ۱۸:۳۰ به وقت اروپای مرکزی
ساعت ۱۲:۳۰ به وقت شرق امریکا

!رونالد اِچ لیندن: خواب ترسناک پوتین برای مولداوی؛ نقشه اروپا درحال تغییر استونالد اِچ لیندن پروفسور بازنشسته علوم سیاسی دانشگاه پیتسبُرگ در نَشنال اینترِست می نویسد: در افسانه اسکاتلندی «بریگادون» یک دهکده مسحور یک روز در هر صد سال ظاهر می‌شود اما در مواقع دیگر سال برای جهان خارج ناشناخته است.
آسوشتیدپرس بر اساس تصاویر ماهواره‌ای از کشتی شناور «شهید مهدوی»، می‌گوید که هدف این پایگاه شناور عظیم گسترش حضور نیروهای سپاه در آب‌های راهبردی تنگه هرمز و فراتر از آن است. ناو پشتیبانی شهید مهدوی پایگاهی شناور و بزرگ را در اختیار سپاه قرار می‌دهد تا قایق‌های تندرو کوچکی را که بخش عمده ناوگان ساحلی سپاه پاسداران برای مقابله با نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا و متحدانش در منطقه را تشکیل می‌دهند، هدایت کند.
روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز روز جمعه ششم خرداد گزارش داد حادثه‌ای که این هفته در مرکز نظامی پارچین در حومه تهران رخ داد، حمله پهپادی علیه تاسیسات فن‌آوری موشکی، هسته‌ای و پهپادی وزارت دفاع ایران بوده است. نیویورک تایمز با استناد به سه منبع ایرانی که اظهارات آن‌ها را یک مقام آمریکایی نیز «تایید» کرده، نوشت که ریزپهپادهای انتحاری شامگاه چهارشنبه، چهارم خرداد، به مجتمع نظامی پارچین در حومه جنوب شرقی تهران اصابت کرده و خود منهدم شدند.
هزاران نفر از مردم معترض چند شهر ایران در همبستگی با مردم آبادان شامگاه جمعه بار دیگر با برگزاری تظاهرات در خیابان‌ها، شعارهای ضدحکومتی سر دادند.

بر اساس ویدیوهایی که از این تظاهرات منتشر شده، بوشهر، ماهشهر، شاهین‌شهر، اهواز، امیدیه و آبادان جزو شهرهایی هستند که صحنه این تظاهرات ضدحکومتی هستند.

جمهوری اسلامی و‌ تخریب فرهنگی؛ درد کدام است؟ درمان کجاست؟

فرهنگ عمومی مردم ایران، متاثر از حکمرانی جمهوری اسلامی دستخوش چه تغییراتی شده؟ آسیب‌های فرهنگی‌ای که فرد و‌ جامعه‌ی ایرانی در چهار دهه اخیر دیده کدام‌ها هستند؟ با توجه به مختصات ایران، چه راه‌کارهای عملی برای مرمت ساختارهای اجتماعی و فرهنگی وجود دارد؟ جایگزینی فرهنگی و یا بهبود ساختار فرهنگی چگونه ممکن است؟ مهمانان فردا: سرور کسمایی‌: نویسنده نگین شیرآقایی: روزنامه‌نگار جلال ایجادی: استاد جامعه‌شناسی دانشگاه کِنَم پاریس وریا امیری: دانش‌آموخته فلسفه
تعدادی از خانواده‌های اعدامیان دهه شصت در ایران نسبت به ساخت و سازهای جدید و دیوارکشی سیمانی به دور محل گورهای دسته جمعی در گورستان خاوران و محدودیت‌های تازه ابراز نگرانی کردند. در تصاویر تازه، دیوارکشی با بلوک‌های بزرگ سیمانی دیده می‌شود که گفته شده به جای دیوارها و حصارهای قبلی نصب شده است.
اکنون که فرزند نخبه‌ی دانشگاه صنعتی شریف، احسان قدبیگی، ورودی ۹۱ دانشکده مهندسی مکانیک، در حادثه منطقه تحقیقاتی پارچین کشته شده است...
علی دایی، کاپیتان و مربی سابق تیم ملی فوتبال ایران در گفتگو با عادل فردوسی‌پور در برنامه اینترنتی فوتبال ۳۶۰، در پاسخ به شایعه ممنوع از کاری‌اش گفت مطمئن نیست که هیچ‌گاه رسما ممنوع‌ از کار بوده یا نه، ولی افتخار می‌کند اگر به خاطر زدن "حرف حق" ممنوع‌ از کار شده باشد.او همچنین گفت مدتی "ادارات و مراجع رسمی" در زندگی‌اش کنکاش می‌کرده‌اند.

نبرد بچه‌های جنگ در آبادان و خرمشهر با حکومتی که به لب پرتگاه رسیده است

همزمان با افزایش تعداد جان‌باختگان ساختمان متروپل به ۲۴ نفر و حضور محمد مخبر، معاون اول رییس جمهوری در محل، گزارش‌هایی درباره اخراج و کنار گذاشتن داوطلبان امدادرسانی از عملیات امداد و نجات منتشر شده است. احسان عباسپور، فرماندار آبادان، خبر داد که تعداد جان باختگان ساختمان متروپل آبادان به ۲۴ نفر رسید.
کشوری را تصور کنید که با مجموعه‌ای از مشکلات‌ و چالش‌ها روبه‌رو است، مجموعه‌ای که می‌توان آن را «طوفان کامل» نامید: قیام مردمی در ده‌ها شهر، اقتصاد ملی در آستانه سقوط، تورم بیش از ۵۰ درصد، ریزش ساختمان‌های بنداز و بفروش، ۳۳ شهر از ۱۰۰ شهر جهان با آلوده‌ترین هوا، ورشکستگی بیش از ۶۰۰۰ واحد صنعتی، خشکسالی مزمن، کاهش عرضه آب از رودخانه‌های مرزی، سریع‌ترین روند صحرایی شدن در دنیا، ترور نظامیان برجسته در خیابان‌ها، کشتن و مجروح کردن معترضان غیرمسلح در کوچه و خیابان و...