آخرین مطالب

ادعاهای کاملا برعکس و نادرست و شاخدار شهرام همایون و کانال یک


تلویزیون کانال یک شهرام همایون تنها تلویزیون فارسی زبان است که بیش از سی برنامه و پنل سیاسی در مورد تقسیم ملیتی ایران و فدرالیسم قومی برگزار کرده و هنوز ادامه دارد. هدف ترساندن مردم از آینده است و هراساندن مردم از سرنگونی رژیم و فروپاشی ایران بعد از سرنگونی رژیم. اما با این حال دیشب شهرام همایون ادعای بسیار عجیب و غریبی کرد و مدعی شد که این کار کار انگلیس هاست و تلویزیون او هرگز به موضوع بحث قومی و زبانی و فدرالیسم نپرداخته.


انتشار از: 
اما شاید دلیل دیگر، خود سخنان مشخص خمینی باشد. درست است کە خمینی بر عدم دخالت نظامیان در امور سیاسی تاکید کرد، اما در همان حال او روی این مسئلە هم پافشاری داشت کە حفظ نظام از اوجب واجبات است. پس اگر حفظ نظام از هر چیزی مهمتر است چرا نتوان در همە پرنسیپهای اعلام شدە هم بازنگری کرد و آنچە تابو خواندە می شد را بە امر واقع روز تبدیل نکرد!
ناسیونایستهای آذربایجان نه از گذشته یاد گرفتند نه عوض شدند. هنوز به محض دیدن شخصی با اندکی زاویه با نظراتشون به همون ادبیات لمپن مآبانه رو می آورند و به طرف ارمنی و کرد می گویند. هر چند از حق نباید گذشت که تازگیها چند دستاورد درخشان داشته اند. مثلا کولی و هندی هم به لیست فحاشیهاشون اضافه شده (آن روزها بیشتر افغانی می گفتند، الان شده هندی و کولی)...
میچل باچله، کمیسر عالی سازمان ملل، روز جمعه در بیانیه‌ای نسبت به وضعیت وخیم حقوق بشر در مناطق تحت کنترل ترکیه و شبه‌نظامیان مورد حمایت آن در مناطق شمالی سوریه هشدار داد.
دویچه وله: در جریان بحث در مجلس آلمان در باره نقض حقوق بشر در ایران، فراکسیون احزاب مسیحی با محکوم کردن اعدام نوید افکاری، خواهان بررسی نقادانه سیاست آلمان در قبال ایران شد.
ایالات متحده پس از چندین درگیری با نیروهای روسیه در خاک سوریه حضور نظامی خود را در این کشور تقویت می‌کند.
شار اسد، رئیس جمهوری سوریه در جمع اعضای ارتش این کشور
ارسال
نسخه چاپی

دولت هلند روز جمعه ۲۸ شهريور از حکومت سوريه به دليل «نقض شديد حقوق بشر» شکايت کرد. اين پرونده ممکن است به ديوان بين المللی دادگستری ارجاع داده شود.

دولت هلند گفت در اين شکايت به منشور سازمان ملل عليه شکنجه استناد و دولت سوريه را به ارتکاب جرايم ديگر از جمله قتل و استفاده از سلاح شيميايی عليه مردم کشورش متهم کرده است.
تعدادی از نمایندگان مجلس ملی فرانسه روز پنجشنبه جلسه کمیسیون تحقیق این نهاد را در اعتراض به پوشش حجاب یکی از شاهدان ترک کردند.
هر ایرانی در کشور محل سکونتش بغیر از ایران به عنوان شهروندان مقیم هر کشور متعهد شده است که حافظ منافع آن کشوری که سکونت دارند باشند. بجای اعتراض و برپایی تظاهرات در مقابل سفارتخانه و کنسولگریهای ج.ا در برابر پارلمانت و وزارت امورخارجه کشور محل اقامتشان تحصن کنند و پیام خود را یعنی اعلام عدم مشروعیت حاکمیت اسلامی را اینگونه به آن نهادها و سازمانهای حقوقی اعلام نمایند .

"انتحابات آمریکا و تاثیرات آن بر تحولات ایران : فرید مرجایی"

فایل صوتی جلسه پرسش و پاسخ تلگرامی جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۹
موضوع جلسه : انتحابات آمریکا و تاثیرات آن بر تحولات ایران
میهمان برنامه : فرید مرجایی ، فعال ملی، نویسنده و محقق
این جلسات معمولا "هر جمعه ساعت ۹ شب به وقت ایران در کانال و گروههای مختلف تلگرامی از جمله گروه " به یاد رفیق رئیس دانا و برای اتحاد عدالتخواهان "برگزار می شوند
انتشار از: 
ایالت مِین (Maine) به مرکزیت آگوستا در شمال شرقی آمریکا با داشتن سواحلی بسیار زیبا بخشی ازناحیه جغرافیایی و فرهنگی نیواینگلند آمریکا می باشد که تا سال ۱۸۲۰ جزو ایالت ماساچوست بود که بعد از پیمان میسوری مستقل و در ۱۵ مارچ همان سال بعنوان بیست و سومین ایالت به ایالات متحده آمریکا پیوست.
بر اساس گزارش‌ها "ماموران امنیتی راه‌های منتهی به روستای سنگر، محل دفن نوید افکاری، کشتی‌گیر ۲۷ ساله اعدام شده را بسته‌اند."جو روستای سنگر در استان فارس هم در روز جمعه ۲۸ شهریور "امنیتی" گزارش شده است.عصر پنج‌شنبه مراسم هفتم نوید افکاری در سنگر برگزار و تصاویر آن در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد.
حدس من این است شلیک به هواپیمای اوکراینی حاصل جنگ الکترونیک آمریکا بود / در تمرینات نظامی احتمال اشتباه وجود دارد مانند ماجرای ناوچه کنارک امیر سرتیپ عبدالعلی پورشاسب در برنامه تلویزیونی «دست‌خط» حضور پیداکرد. بخش‌هایی از این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.
اگر آمریکا کشتی‌های ایران را در خلیج‌فارس توقیف کند چه خواهد
پلیس آفریقای جنوبی یک روز پس از انتشار گزارش پولیتیکو به این موضوع واکنش داشت که نشان می‌دهد، مقام‌های اطلاعاتی دولت ترامپ پیش از آنکه چنین موضوعی را به دولت آفریقای جنوبی اطلاع دهند، به نشریه‌ها نشت داده‌اند. دوم اینکه «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا نیز ۲۴ ساعت پس از انتشار این گزارش ایران را تهدید کرد و به جای استناد به یافته‌های اطلاعاتی دولت خودش، به گزارش پولیتیکو استناد کرد.
بازداشت کایلی مور گیلبرت استرالیایی در ایران به اتهام جاسوسی در ایران، ممکن است سرانجام از طریق «دیپلماسی گروگان‌گیری» پایان یابد.