آخرین مطالب

در این نوشته "ویرایش نهایی برنامه جامع(۲۵ ساله) همکاری‌های ایران و چین" مبنا قرار گرفته است. با آن که فرض محالی به نظر می‌رسد، اما فرض می‌کنیم که بندهای مخفیانه‌ای در این مقاوله‌نامه وجود نخواهد داشت و قرار نیست بیرون از این سند امتیازات زیرمیزی را در اختیار چین قرار دهند.
خانواده پویا بختیاری، از کشته‌شدگان اعتراضات آبان نسبت به احتمال بازداشت منوچهر بختیاری پدر پویا بختیاری ابراز نگرانی کردند.
وزارت دفاع آذربایجان از درگیری شدید مرزی با ارمنستان در شب گذشته خبر داد و اعلام کرد دو نظامی بلندپایه این کشور در تیراندازی نیروهای ارمنستانی کشته شدند.
نگاه و سیاست پنهان در پس «سند همکاری …»، همان نگاه معیوب و فاجعه‌بار به جهان و صدور انقلاب اسلامی، به جای تامين منافع ملی مردم ایران است. نگاهی که طی چهل سال گذشته منابع حیاتی کشور را قربانی سياست های توسعه طلبانه و رقابت‌های مالیخولیائی و ایدئولوژیک خود کرده‌است، جز مصیبت و فلاکت اقتصادی برای مردم نداشته‌است و امروز در اندیشه‌ی فروش آینده‌ی کشور برای نجات کشتی شکسته‌ی حاکمیت خود به کشور دوست خیالی خویش است.
هموطنان عزیز ! ملت شرافتمند ایران

پنهان کاری و مخفی نگهداشتن مسائل حیاتی کشور از چشم ملت ایران که صاحبان حقیقی این سرزمینند یکی از خصوصیات بارز حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تاسیس آن بوده که تا کنون نیز ادامه دارد .

حسن عباسی رئیس جمهور می شود؟!

صفحه اینستاگرام منسوب به حسن عباسی با انتشار پستی در این شبکه اجتماعی به صورت تلویحی ورود این کنشگر سیاسی به عرصه انتخابات ۱۴۰۰ را رسانه‌ای کرد.صفحه اینستاگرام منسوب به حسن عباسی، تصاویری را منتشر کرده که نشان می‌دهد این چهره اصولگرا چه پیشنهاداتی برای اصلاح امور کشور دارد. روز گذشته نیز خبرهایی در مورد کاندیداتوری این چهره جنجالی اعلام شده بود.
انتشار از: 
در یک هفته گذشته، از پیش‌نویس «قرارداد ۲۵‌ساله جمهوری اسلامی و چین»، آنچه که گفته و شنیده شده، وجه تسمیه آن با قرارداد ترکمانچای بوده است.

متاسفانه تاریخ در ایران همواره آنگونه که خوشایند حکمرانان وقت بوده‌، نوشته شده است.
خبرگزاری رویترز روزدوشنبه ۲۳ تیر ماه به نقل از برخی مقام‌ها گزارش داد که آزادی یک بازرگان مرتبط با حزب‌الله لبنان از زندان‌های آمریکا پس از مذاکرات غیرمستقیم با تهران بر سر تبادل زندانیان صورت گرفت؛ وزارت خارجه آمریکا و همچنین وکیل این بازرگان این گزارش را رد کرده‌اند
درون خانه‌های تنگ و تاریک قلعه و سر زبان‌هایی که از میان لب‌های رنگ‌پریده و داغمه [خشکی]بسته زنان و دختران بدکار بیرون می‌زند، پری بلنده، اشرف چارچشم و ثریا ترکه، نامی آشناست. اکثر آن‌ها این سه تن را از نزدیک می‌شناسند و عده‌ای‌شان نیز توسط خود آن‌ها به این خانه‌ها کشیده شده‌اند. معصومه یکی از آن‌هاست که به قول خودش اکنون دیگر درمانده و فرتوت شده است و پس از عمری «کار کردن» هنوز هم به پری بلنده بدهکار است. خبر اعدام او را که می‌شنود لب‌های بی‌رنگش را به نشانه لبخند رضایت از هم باز می‌کند
اندکی از دیگر وقایع فاصله می گیرم تا بتوانم خاطراتم را در روزنامه حقیقت انقلاب ثور بپایان برسانم.
عصر بود که آقای کاوون تعدادی از افراد هیئت تحریریه را به اطاقی که جلسات صبح روزنامه برگزار می شد فرا خواند. می شد خوشحالی را در چهره اش دید .گفت "فردا در ساختمان ارگ بمناسبت پنجمین سال تاسیس روزنامه حقیقت انقلاب ثور با رفیق کارمل دیداری رسمی خواهیم داشت. این عده برای دیدار دعوت

ایا ما بحران سیاست ورزی داریم ؛ مشکل سیاست ورزی در کجاست؟

ایراد اساسی این است که ارتباط بین جامعه، روشنفکران، سیاسیون و نسل جوان تا حد زیادی قطع شده است و نه همدیگر را درک میکنند نه به همدیگر اعتماد دارند. بخشی از آن ناشی از این است که روحانیت بعد از انقلاب روشنفکران را به عنوان رابط بین جامعه وحکومت حذف کرد و خود بطور مستقیم با مردم ارتباط برقرار کرد. روشنفکران و بخش پیشرو جامعه باید دوباره اعتماد جامعه را بدست آورند. لازمه این کارگفتگو است. البته نه آن نوع از گفتگو که همه پیش از گوش دادن به دنبال پاسخ گفتن هستند.
انتشار از: