زنان

انتشار ویدیویی از برخورد خشن نیروی انتظامی با زنی «بدحجاب» در شبکه‌های اجتماعی و موضع‌گیری دوباره چند امام‌جمعه و نماینده مجلس درباره نوع پوشش زنان در ایران بار دیگر موضوع حجاب اجباری و تعارض میان هنج
مرضیه
یادی از ترانه‌های خاطره‌انگیز گذشته ایران. ترانه رفتم که رفتم اثر زیبای بانوی موسیقی ایران و هنرمند محبوب مردمی خانم مرضیه که در دوران سیاه چهل و سه ساله آخوندها دیگر شنیده نشد. متن ترانه خاطره انگی
زندان زنان دولت آباد اصفهان
زندان زنان دولت آباد اصفهان، جایی است که تاکنون کمتر گزارشی از آن به بیرون درز کرده است. وضعیت در این زندان به قدری سخت و تلخ و دردناک است که بسیاری زنان زندان عادی در انتظار فرصتی برای خودکشی هستند.
آتنا دائمی
بدنبال افشاگری آتنا دائمی، رئیس زندان لاکان رشت تغییر کرده و فردی که خود را «منضبط» و «تابع قانون» معرفی میکند وارد شده است.
خبرهای رسیده از زندان قرچک حاکی از بازپرسی مجدد سه زن زندانی سیاسی فروغ تقی پور، پرستو معینی و مرضیه فارسی است.
تبعیض جنسیتی یا جنسیت¬¬زدگی به معنی هرگونه قضاوت یا تبعیض بر اساس جنسیت فرد است. در این باور یک جنسیت،،پایین¬تر و درجه دوم تلقی می¬شود.
زندانی سیاسی آتنا دائمی
پیام زندانی سیاسی آتنا دائمی از زندان لاکان رشت: «قانون نویسان خود بزرگترین ناقضان قوانین داخلی و بین المللی اند»
سال ها گذشت تا فهميدم آن نجابت و پاكى كه همه از آن دم مى زنند،تنها به باكرگى ربط ندارد.
https://www.youtube.com/watch?v=6Jff7VQNOpw
همراه با زندانی سیاسی در تبعید، آتنا دائمی در زندان لاکان رشت
مذهب سال‌ها در پی مذمت، ممنوعیت و تابوسازی سکس به عنوان امری گناه‌آلود بوده است و مسایل جنسی را به موضوعی تابو بین دینداران تبدیل کرده است.
از سری گفتگوهای فمینیسم در ایران و جهان با مریم سلطانی، میهمان این قسمت سرکار خانم شبنم ویشکا فعال حقوق زنان #فمینیسم_در_ایران_و_جهان #شبنم_ویشکا
در تازه‌ترین مورد از خشونت علیه دختران و زنان افغانستان، بیش از ۶۰ نفر در بمب‌گذاری در نزدیکی یک مدرسه دخترانه جان باختند.
آموزش اهداف توسعه پایدار سند ۲۰۳۰ سازمان ملل ویدئوی آموزشی کاری از گروه حقوق بشر نهاد زنان برای آزادی و برابری پایدار
واقعیت های تلخ بند ۱۲ زنان زندان تبریز؛ اینجا افتضاح است!
وضعیت بند ۱۲ زنان (نسوان) زندان تبریز غیرقابل تحمل و به گفته زندانیان افتضاح است و زنان در این زندان شرایط بسیار دشواری را تحمل میکنند.