زنان

به کوشش سازمان مردم نهاد صدای مردمان ایران و یاری سخنرانان برگزار گردید
شکست‌های سنگین تیم ملی هندبال زنان ایران در جام جهانی احساسات عجیبی را برمی‌انگیزد؛ حسرت از اینکه چرا پیشرفت و توسعه ورزش از زنان ایرانی دریغ شده و احساساتی خاص دیدن از اشک شوقی که بر صورت‌ دختران این
بی‌بی‌سی فهرست ۱۰۰ زن تاثیرگذار و الهام‌بخش امسال را اعلام کرده است. در فهرست سال ۲۰۲۱ برای اولین بار نیمی از زنان افغان هستند.
سازمان مردم نهاد صدای مردمان ایران
با حضور جمعی از سرشناس ترین فعالان حقوق زنان افغانستان برگزار می گردد
خاطره‌ها مثل مین هربار یک گوشه از ذهن‌شان منفجر می‌شود. فرومی‌ریزند ولی هربار همه شکسته‌های وجودشان را جمع کرده و فریاد می‌کنند و از خانه بیرون می‌زنند.
"فرضیه‌های نظری چرایی خشونت علیه زنان و روش مبارزه با آن"
همایش آنلاین آسیب شناسی رنج های زنان در ایران (دین، فرهنگ، قانون و اجتماع) باحضور جمعی از سرشناس ترین مبارزان حقوق زنان هم میهنمان برگزار گشت.
براساس تحقیقی که در ایران منتشر شده، در دوران شیوع و قرنطینه کرونا بیش از ۷۷ درصد زنان ایرانی "حداقل یکی از انواع خشونت را در دوران قرنطینه تجربه کرده بودند".
او به آسوشیتدپرس گفت: «در حالی که در کارنامه بی‌عدالتی‌های روا رفته به ما و بسیاری دیگر در وطن سابق‌مان جستجو می‌کردم، از حسرت خوردن برای آن سرزمین دوردستی که به دلیل مذهب یا جنسیتم هرگز فرصت شکوفایی
بر اساس نظرسنجی موسسه تحقیقاتی جورج تاون، از بین ۱۷۰ کشور جهان، زنان در امارات متحده عربی بیش از هر کشور دیگری «هنگام راه رفتن در شهر» احساس امنیت می‌کنند.
مادری با شش بچه بدون خانمان
خدا لعنت کنه شما رو این رهبرتون کجاست؟! تخریب منزل یک مادر با ۶ فرزند خردسال در شیشه‌گر کرمان
در این کلیپ صحنه خودکشی یک دختر جوان مشاهده می‌شود که به همین منظور بالای یک پل عابر پیاده رفته است. وی قصد خودکشی و پرتاب خود به پایین را دارد.
انتشار ویدیویی از برخورد خشن نیروی انتظامی با زنی «بدحجاب» در شبکه‌های اجتماعی و موضع‌گیری دوباره چند امام‌جمعه و نماینده مجلس درباره نوع پوشش زنان در ایران بار دیگر موضوع حجاب اجباری و تعارض میان هنج
مرضیه
یادی از ترانه‌های خاطره‌انگیز گذشته ایران. ترانه رفتم که رفتم اثر زیبای بانوی موسیقی ایران و هنرمند محبوب مردمی خانم مرضیه که در دوران سیاه چهل و سه ساله آخوندها دیگر شنیده نشد. متن ترانه خاطره انگی
زندان زنان دولت آباد اصفهان
زندان زنان دولت آباد اصفهان، جایی است که تاکنون کمتر گزارشی از آن به بیرون درز کرده است. وضعیت در این زندان به قدری سخت و تلخ و دردناک است که بسیاری زنان زندان عادی در انتظار فرصتی برای خودکشی هستند.