نیش تحقیر پانفارسیسم همیشه برای تحقیر ملت ترک آزربایجان باز است

پانفارسیست های موزی ساکن کشورهای مترقی، اخیرا متوجه شده اند که تحقیر کردن ملتی یا قومی طبق قوانین دمکراسی جرم محسوب می شود، به همین دلیل و بخاطر ترس از قانون، به شگردهای تازه ائی دست زده اند، اسم مستعاری بنام غضنفر انتخاب کردند که این شخصی است هالو و احمق و فردی که نسنجیده حرف می زند و اکثرا جوابهایش بزبان و به لهجه ترکی می باشد

نیش تحقیر پانفارسیسم موزی، همیشه برای تحقیر ملت ترک آزربایجان باز است
پانفارسیست های موزی ساکن کشورهای مترقی، اخیرا متوجه شده اند که تحقیر کردن ملتی یا قومی طبق قوانین دمکراسی جرم محسوب می شود، به همین دلیل و بخاطر ترس از قانون، به شگردهای تازه ائی دست زده اند، اسم مستعاری بنام غضنفر انتخاب کردند که این شخصی است هالو و احمق و فردی که نسنجیده حرف می زند و اکثرا جوابهایش بزبان و به لهجه ترکی است، و غضنفر اسم رمزی است در بین جامعه فارسی بجای یه ترکه، برای روشن شدن مساله و آگاه شدن هموطنان ترک آزربایجانی، مجبورم چند نمونه از جوک های سادیستی اینها را در اینجا منعکس کنم:
با عرض معذرت مجبور شدم، برای نشان دادن فرهنگ والای جامعه فارسی، این جوکها را بدون سانسور عینا منعکس کنم
٭٭٭ غضنفر با قطار مسافرت می کرد، تو کوپه یه خارجی‌ بود که هی‌ می گو..ز..ید، بعدش میگفت (sorry)، غضنفر یه دفعه با یارو دست به یقه شد و رئیس قطار اومد واسه قضاوت،از غضنفر پرسید واسه چی‌ یقه اینو گرفتی‌؟ غضنفر گفت: کپک اوغلی اوستورور رنگینی دا دیییر!!!
٭٭٭ غضنفر سروان شد پشت بلندگوی ماشینش داد میزنه: راننده رنو هَرچَت کن !! میبینه حرکت نمیکنه ، باز چندین بار دیگه تکرار می‌کنه: مَجِه با تو نیستم؟ میجم هرچت کن !!! خلاصه پیاده می‌شه و میره جلو میگه: تو چَرا هرچت نَميکنی ؟؟ راننده میگه: آخه جناب سروان شما میگین راننده رنو !! اینکه رنو نیست !! ماشینِ من گلفه! جناب سروان میگه: گلفه که گلفه !! چيليد كه داری !! گلفشو باز کن، هرچت کن!
٭٭٭ غضنفر از تو باجه تلفن اومد بیرون،یکی‌ دمِ در پرسید:کار میکنه؟غضنفر گفت:اره ولی‌ آفتابه نداره ها!!
٭٭٭ به غضنفر ﻣﯿﮕﻦ ﺯﻭﺭﺕ ﺑﻪ ﭼﻨﺪ ﻧﻔﺮ ﻣﻴﺮﺳﻪ؟
میگه آجر باشه تعداد مطرح نیست!!!
٭٭٭ به غضنفر میگن چرا سرت رو هنوزخیس نکرده شامپو میزنی؟
میگه اگه سواد داشته باشی روش نوشته برای موهای خشک!!!
٭٭٭ به غضنفر میگن چرا جورابات یکیش آبیه یکیش قرمز?
میگه نمیدونم والا , یه جفت دیگه اش هم تو کمد دارم !!
٭٭٭ غضنفر تصادف میکنه، افسر مياد از هردو راننده میپرسه :کدومتون مقصرید؟
غضنفر میگه :من که خواب بودم، هر کاری کرده اون انجام داده
پانفارسیتهای داخلی از ترس اعتراض ترکها در ایران از اسم رمز همشهری بجای یه ترکه استفاده می کنند، که این همشهری شدیدا لهجه ترکی دارد، و فردی است هالو و احمق، که بانی این لغت هم متملق تمام عیار رژیم، حمید ماهی صفت می باشد، که بقول خودش اینها جوکهای خطری است.
متاسفانه بعضی از آزربایجانی هائی که متوجه اسم رمزهای غضنفر و همشهری که بجای یه ترکه استفاده می کنند، نمی شوند و گاها بخاطر یک لحظه خنده اینگونه جوکها را لایک می کنند، ولی بطور ضمنی و القائی، این جوکها برای تحقیر ترکها است و هدفی جز تخریب و تهی کردن هویت ملت ترک آزربایجان را ندارد
هنر نزد ایرانیان است و بس، یعنی چه؟
یعنی بهره بردن از بهترین الفاظ برای تشریح، زیبائی و زشتی های ِ پیدا و نهان به نفع خود، بدون اینکه در عمل بتوانند کاری بکنند،. و تنها دلخوشیشان تحقیر کردن دیگر ملل و خندیدن به آنهاست!
یعنی خوب بلدند با چرب زبانی ملت فارس را همانند بوقلمون بجای طاووس قالب بکنند. و تا جائیکه در توان دارند، ملتهای دیگر را با تشبیه کردن به حیوانات بی عقلی چون خر و حشرات کثیفی چون سوسک تحقیر کنند.

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ادامه,
جناب lachin, "بعد التحریر" چنین به من الهام شد که شما زیرک تر از آنید که منظور مرا درک نکرده باشید ولی مصادره به مطلوب کرده و جهت فصل کردن, همه بی تربیتی ها را به حساب "نژاد پرستی" می گذارید و متاسفانه مباحثه به مجادله عبث تبدیل میشود.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب lachin,
منظور من از ".......جزئی از مطالبی را ذکر فرموده ایدکه برای من از فرط تکرار در گذشته, تهوع آور شده است." این بود که من کاملا با موضوع آشنایم و در گذشته آنقدر در سایت های دیگر این مطالب را بیان کرده ام که از تکرار آن خسته شده ام. اگر این گفته طور دیگری تفسیر شده است از بیان قاصر خود عذر میخواهم .

فرمودید "آیا یک انجمنی , روزنامه ای , رادیو تلویزیونی و یا یک « روشنفکر » فارس دیده و مشاهده کرده اید که از ملت ترک معذرت خواهی بکند؟" عزیز من ملتی که به این درجه از بی تربیتی رسیده است در قاموس او کلمه عذر خواهی وجود ندارد. منظور من هم همین است.

شما که ظاهرا در لوس آنجلس زندگی میکنید لابد میدانید که پدیده نژاد پرستی بین سفید و سیاه به شدت وجود دارد و آخرین نمونه آن انتخاب ترامپ به ریاست جمهوری بود - نه اینکه هیلری بهتر از او باشد. ولی در همین امریکای نژاد پرست اگر کسی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
از سیلی روزگار شکوه مدار، شاید این سیلی مست را کند هوشیار، بقدرت رسیدن حزب الله برهبری خمینی یک سیلی محکمی بود بر صورت مردم تا مردم نتیجه حاکمیت مذهب را با گوشت و پوست و استخوان درک کنند،، ولی در بعد فرهنگی متاسفانه از سوی روشنفکران اقدامی نشده و شاید یک سیلی دیگری لازم است تا مردم را با ابعاد دیگر تبعیض آشنا سازد تا بتواند مرزبندی های لازم را با تبعیض داشته باشند، تبعیض ابعاد مختلفی دارد نه تنها مساله تحقیر ملیتها که در راس آن قرار دارد ولی دیگر ابعاد آن باید ریشه کن شود، شما توجه کنید به این ضرب المثل، هر چه میمون زشتره بازیش بیشتره، چه موقعی این ضرب المثل مورد استفاده واقع می شود، در تقابل با کسانی که چهره زیبائی ندارند برای خارج کردن آن فرد از جمع و برای خرد و خمیر کردن و اظهار وجود یک فرد بکار می برند، چرا انسانی را که یکبار متولد می شود و یکبار زندگی می کند و یکبار می میرد،

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای Peerooz....
شما به عنوان یک فرد آزاد این حق را دارید که به هر نوع جوکی گوش بدهید و به هرجوکی هم لبخند بزنید. آنچه که بین انسان ها فرق میکند ( تعریف و معانی ) جوک است. اگر حرف های تکراری من برای بعضی ها تهوع آور است, شنیدن جوک های تکراری ترکی هم برایم به یک ( دمل چرکین ) تبدیل شده است. بی تربیتی و نژاد پرستی دو موضوع متفاوت است. اگر نظری به سایت ( خاک و خون ) دوباره بیاندازیم , تفاوت این دو موضوع را بیشتر درک میکنیم. بی ادبی نوع رفتاری است که یک شخص در مقابل شخص دیگری انجام میدهد که خیلی وقت ها با ( معذرت خواهی ) تمام میشود. در عرض این 90 سال که ملت ترک را در این فرهنگ بیمار گونه این همه تحقیر شده است آیا یک انجمنی , روزنامه ای , رادیو تلویزیونی و یا یک « روشنفکر » فارس دیده و مشاهده کرده اید که از ملت ترک معذرت خواهی بکند؟؟ هــــــــر گــــــــز. نوشته بودید که شما در « وصل »

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ادامه,
فراموش کردم عرض نمایم که ما کردها نیز به جوک های ترکی و رشتی و اصفهانی و غیره هر هر میخندیم ولی "لر که نره به بازار, بازار میشه دل آزار" به پر کلاه ما بر می خورد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب lachin,
خوش وقتم که شما گفته های مرا درک کرده و جزئی از مطالبی را ذکر فرموده اید که برای من از فرط تکرار در گذشته, تهوع آور شده است. بله رئیس جمهور هم در این فرهنگ بزرگ شده و نا خود آگاه - به نظر من - سخنی میگوید که اقلا قاعدتا در مقام ریاست جمهوری بر زبان نمی آورد. و این بلیه بی تربیتی, فرهنگ ما شده است و بقیه, بجای آنکه آنرا تقبیح کنیم هر و هر میخندیم. و متاسفم که شما به عللی نمی خواهید آنرا باور کنید. و یکی از علل آن اینست که من در "وصل" میکوشم و شما در "فصل". بگذریم.

اما به عنوان مزاح, اخیرا شما در کامنتی فرمودید که ".....من و اجدادم در ایران بخاطر ترک بودن « آدم» حساب نمیشویم ولی در جوامع غربی من و خانواده ام و خیلی از ترک های مثل من , احترا مخصوص خود را داریم.". یادم میاید که شما در کافه یکی از این " جوامع غربی" از شنیدن جوک ترکی چنان خشمناک شدید که فنجان قهوه داغ را بر سر

عنوان مقاله: 
نیش تحقیر پانفارسیسم همیشه برای تحقیر ملت ترک آزربایجان باز است
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای Peerooz.
من خیلی سعی کردم حرف های شما که ریشه اصلی جوک های اتنیکی را به ( بی تربیتی فرهنگی ) ربط میدهید را باور بکنم ولی متاسفانه نمی توانم. موقعی که یک رئیس جمهور کشور مثل خاتمی جوک اردبیلی میگوید و آخوند مرتجع در کنارش جوک ( رشتی ) می گوید و هار هار میخندند و یا یک بچه 10 ساله در تلویزیون زنده برای « لطیفه گفتن » شروع به گفتن (( روزی یک ترکه ..)) میکند, بی تربیتی فرهنگی جایش را با (( بیــــــــماری فـــــرهنـــــــگــــی )) عوض میکند. نکته مضحک این جاست که این آقا رئیس جمهور خاتمی بعد از این همه مسخره کردن ترک ها , صحبت از (( برخورد فرهنگ ها )) هم در صحنه سیاسی دنیا میکند. متاسفانه این بیماری فرهنگی هم از مرز نژاد پرستی هم گذشته است.
http://khakokhoon.blogspot.com/2010/10/blog-post_1621.html
لطفآ سری به این سایت (( خاک و خون )) زده و (( بلژیکی ها هم تورک شدند )) را بخوانید...

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ادامه,
منظور آنست که ما می توانیم تا ابد در باره مضرات این جک ها صحبت کنیم ولی درمان آن "سهل و ممتنع" است, یعنی باید جهادی راه بیفتد که توی دهان کسی زد که چنین جک هایی میگوید و این برای ملتی چون ما غیر ممکن است.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
مدتهاست که من خیر اظهار فضل کسانی چون جناب سازاخ را به لقای ندیده شان بخشیده ام. این بار تعداد کامنت ها موجب مرور اظهار فضل ایشان شد. باید بگویم که ایشان از زمانی که به شرح و تفصیل حکایت لواط کوروش با داریوش لوبیا خورده و گند زدن به فارس را بیان کردند گفتار ایشان بهبود قابل توحهی یافته است ولی متاسفانه دچار فراموشی هم شده و به نقل قول و سندیت BBC میفرمایند:
" ایرانی ها با ارسال سالانه ۶۵ میلیون شمار بزرگترین ارسال کنندگان پیامک در جهان قرار دارند. به نوشته سایت نیروی انتظامی در ایران از پیامک ها بیشتر برای "تفریح و سرگرمی" استفاده می‌شود و محتوای آنها را "جوکهای سیاسی، قومی، جنسی و بعضاً توهین و تمسخر" تشکیل می‌دهد.".
این تائید درک من است که ریشه اصلی این جک ها بی تربیتی فرهنگی ماست که بنا به ضرب المثل هم ولایتی های من "سگ حاجی آباد خودی و بیگانه نمی فهمد".

عنوان مقاله: 
نیش تحقیر پانفارسیسم همیشه برای تحقیر ملت ترک آزربایجان باز است
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
تمامش کنید آقای محترم این ژستها را! چه فکری؟ چندتایی جوک و لودگی را پشت سر هم ردیف می کنید که چه؟ که ایجاد تنش و حساسیت بکنید؟ یعنی مردم اینها را نشنیده اند تا به حال و این شما هستید که باید افشاگری بکنید؟ افشاگر دیگری نبود و شما قهرمان افشاگری شدید؟ این تحقیرها و توهینها به دیگران چه معنی میدهد؟ قالب کردن بوقلمون بجای طاووس؟! این چه طرز حرف زدن با مردم است؟ مثلا که چی؟ یعنی آنها هم به این نتیجه برسند که ترکها دارند توهین می کنند؟ درک مقصود واقعی شما کار بسیار سهل و ساده ایست و با حرفهای اطوکشیده نمی توانید آن را استتار بکنید. بیشتر دارید خودتان را افشا می کنید. آقای محترم، اوضاع مملکت خرابتر از آن چیزی ایست که چنین تاکتیکهایی کاری از پیش ببرند. مقداری ابتکار و نوآوری هم بد چیزی نیست وگرنه یک وقت خواهید دید که کار از کار گذشته و دستتان بدجوری در پوست گردوست.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
خطاب کردن مخالفین فکری خود به دعانویسان حقه باز بیسواد، و متوسل شدن به تحقیر، توهین، تهمت و تهدید، نماینگر درک عمیق از دمکراسی و آزادی است!؟!؟ دوران چهار زانو نشستن در پیش ریش سفیدان بسر آمده، آپاندیسی که چرک کرده با مسکن فقط دردش کاهش می یابد، چون احساس درد عامل ادامه حیات است، در واقع درد عامل هشدار دهنده است، که به انسانها گوشزد می کند که اگر مواظب نباشی و آپاندیس را بموقع معالجه نکنی ادامه حیات برایت غیر ممکن خواهد شد!!!

عنوان مقاله: 
نیش تحقیر پانفارسیسم همیشه برای تحقیر ملت ترک آزربایجان باز است
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آدم را یاد دعانویسان بیسواد و البته نه چندان صادق می اندازید که ادعای درمان بیماری دارند ولی آخرش کار بیمار به قبرستان میکشد. بهترین راه کار جمع آوری دعانویسان حقه باز و سپردن کار به کاردان می باشد. یعنی به دست مبارزان صادق دموکراسی و آزادی. نه کسانی که تمام تلاششان ایجاد قطب بندیهای مصنوعی و به جان هم انداختن مردم و خدمتگذاری دستگاه حاکمه است.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
لازم به توهین و تهدید و تهمت نیست، واقعیتی است که جامعه گریبانگیر آن است، مریض باید معالجه شود، نه اینکه بر روی مریضی سرپوش گذاشته شود!!
News فارسیBBC News فارسی
شوخی‌های جنسیتی و قومی در پیامک‌ها،
معاونت اجتماعی پلیس ایران اعلام کرده است که ایرانی ها با ارسال سالانه ۶۵ میلیون شمار بزرگترین ارسال کنندگان پیامک در جهان قرار دارند. به نوشته سایت نیروی انتظامی در ایران از پیامک ها بیشتر برای "تفریح و سرگرمی" استفاده می‌شود و محتوای آنها را "جوکهای سیاسی، قومی، جنسی و بعضاً توهین و تمسخر" تشکیل می‌دهد.

عنوان مقاله: 
نیش تحقیر پانفارسیسم همیشه برای تحقیر ملت ترک آزربایجان باز است
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
این مساله که نژادپرستی آریایی از جوکهای اتنیکی برای تحقیر و خرد کردن اعتماد بنفس منسوبین به ملیتها یا اتنیکهای دیگه بهره برداری کرده و میکنه، امر شناخته شده ای هست. ولی به همون اندازه، این موضوع هم واقعیت داره که رژیمهای دیکتاتوری از تنوع اتنیکی که در شرایط عادی نعمتی برای یک کشور محسوب میشه برای ایجاد نفاق و تفرقه بین مردم بهره برداری میکنند. یعنی خودشون هم به انحاء مختلف آتش این نوع تفرقه رو باد می زنند. امروز در شرایطی قرار داریم که مردم ایران به سبب شرایط بسیار وخیم اقتصادی و البته ناسازگاری ذاتی جمهوری اسلامی با نیازهای روز جامعه ایران مرتبا دست به اعتراض، اعتصاب و تظاهرات میزنند. جمهوری اسلامی هم، ناتوان از حل معضلات و نارضایتیهای فزاینده جامعه، مسلما چنگ به هر ریسمانی خواهد انداخت تا در صفوف مردم خسته از شرایط موجود تفرقه ایجاد بکنه و تا حد ممکن بخش بزرگتری رو به سکوت بکشونه.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب سازاح!
دست از برخورد های تحریک کننده راسیستی قرون وسطایی ضد بشری بردار و مثل یک روشنفکر جهان متمدن ، نقد و انتقاد سیاسی فرهنگی تاریخی طبقاتی .. بکن !
وگرنه اگر دست ما بعد از پیروزی بر آخوندهای شیعه صفوی حاکم، به امثال شما برسد، رحم بهتان نخواهیم نمود چون فاشیسم و راسیسم در قرن 21 محکوم به نابودیست.
اگر سواد لازم را نداری، لازم نبست در باره هر موضوعی اعلان مواضغ مبتذل ارتجاعی بفرمایی. گاهی سکوت موجب میشود که خودت را لو ندهی. وگرنه آینده ای مخوف در انتظار مبلغان تنفر و کینه قومی مانند امثال تو در انتظارت هستند.
فعالیت روشنگری ژورنالیستی را در این سایت مفت و مجانی به "گند" کشیده ای. به این دلیل سایتهای آذری هم برای شما جایی نگذاشته اند و مجبور شدید با تولرانس" کیانوش گیلک مازی" با شعار "تیر مفت، گنجشک مفت" ، هر روز در این سایت به میلونها انسان میزبانتان توهین کنی.
همه اینها نشان