بار خردکننده گرانی بر دوش کارگران و مزدبگیران

اتفاقی که تهوع آور جلوه میکند جولان دادن چهره هایی است که در نبود چهره های واقعی به بند کشیده شده ی کارگران و معلمان، به نام نماینده ی کارگر شروع به قلم فرسایی و نقد میزان دستمزد مزدبگیران می کنند؛ کسانی که با علم به این فلاکت، سال هاست امضای ننگین شان پای مصوبات مزدی هر ساله ی مزدبگیران قرار دارد؛ کسانی که یکی از اصلی ترین بانیان این فقر و فلاکت بوده و هستند

 

در ایامی بسر میبریم که ناهمگونی دریافتی های مزدبگیران با هزینه های سربه فلک کشیده زندگی بیش از پیش چهره ی فقر و فلاکت تحمیل شده را به نمایش گذاشته است و با اعلام هر رقم از گرانی ها ،ارزان تر شدن قیمت کارگریمان را به رخمان میکشد. 

به راحتی میشود نتیجه گرفت که بی ارزش شدن دستمزد دریافتی در قبال هزینه های زندگی معنایش بی ارزش شدن نیروی کارمان است.
آمار رشد گرانی های سرسام آور چند صد درصدی به گونه ایی است که مراکز اعلام آمار رسمی کشور نیز نمیتوانند به ارائه آمارهای نادرست خود ادامه دهند و مجبور میشوند لابه لای گزارش ها به گرانی ٢٩٦,٨ درصدی سیب زمینی و ۵۱۱ درصدی پیاز، ۲۲۸ درصدی رب گوجه، ۱۰۰ درصدی شکر و ۹۳ درصدی روغن در یک سال گذشته( با وجود اینکه میزان افزایش واقعی قیمت ها بیش از این ارقام است ) اذعان کنند.

افزایش قیمت چند صد درصدی تمام اقلام ضروری و حیاتی زندگی
در طی سال گذشته تا کنون و عدم چشم انداز توقفی در این وضعیت ، باعث شده است تا مسئولانی که خود دست اندر کار چنین فلاکتی هستند بیش از پیش به فکر برون رفت از معضلات پیش رو برای حفظ منافعشان باشند.
طبق معمول اولین عکس العمل درخور شان مسئولان تشدید بگیر و ببند ها و تشکیل پرونده های قضایی برای چهره های شاخص کارگری است که در طی این سالها به کرّات این فقر و فلاکت کنونی را پیش بینی کرده بودند و نقد عمیقشان را نسبت به غارت دسترنج کارگران و ناهمگونی رشد قیمت ها و تعیین دستمزد کارگران و کارمندان اعلام می کردند.

چهره هایی که به عناوین مختلف (از طریق مقالات .طومار، تجمع و...) به دست اندرکاران چنین وضعیتی ،صدای اعتراض کارگران و مزدبگیران جامعه را فریاد زدند و اعلام کردند "انتظار نداشته باشید که هم نان ندهید و هم دهان را برای اعتراض ببندید "

اما اکنون اتفاقی که تهوع آور جلوه میکند جولان دادن چهره هایی است که در نبود چهره های واقعی به بند کشیده شده کارگران و معلمان، به نام نماینده کارگر شروع به قلم فرسایی و نقد میزان دستمزد مزدبگیران می کنند. کسانی که با علم به این فلاکت، سالهاست امضای ننگینشان پای مصوبات مزدی هر ساله مزدبگیران قرار دارد. کسانی که یکی از اصلی ترین بانیان این فقر و فلاکت بوده و هستند.

با زندانی کردن چهره های واقعی نمایندگان کارگران و مزد بگیران ( همچون جعفر عظیم زاده، اسماعیل عبدی،محمد حبیبی و ...) این چهره های دست نشانده فضا را مناسب دیده و بعنوان سخنگویان درد و رنج کارگران شروع به سخنوری نموده اند. از فجایع حقوق یک میلیون و پانصد هزار تومانی دم میزنند و از غارت تامین اجتماعی سخن میگویند بدور از این واقعیت که خودشان دست در دست مسئولین سالهاست این فلاکت را به خانواده های میلیونی مزدبگیران تحمیل کرده اند.

آقایان هنوز مسئولیت شراکت در تحمیل دستمزدهای ننگین تعیین شده را بدوش میکشید و از دردهای ما سخن میگویید ؟!!!
کارگران و مزدبگیران قرن بیست و یک را با رعیتهای پدریتان اشتباه نگیرید. جنبش مطالبه گری کارگران در تقابل با فقر و فلاکت موجود سر باز ایستادن ندارد و بزودی شما را در پشت میز محاکمه توسط کارگران ملاقات خواهیم کرد.

۱۴ تیر ۹۸
پروین محمدی، نماینده سابق کارگران صنایع فلزی ایران و عضو هیئت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: 

دیدگاه‌ها

تصویر تبریزی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
شکاف عمیق میان دستمزد و هزینه زندگی کارگران جز با انقلاب کارگری پر شدنی نیست

https://fadaian-aghaliyat.org/?p=25939
تصویر تبریزی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
خبر تازه: خانم مریم محمدی خواهر خانم پروین محمدی بازداشت و به زندان اوین فرستاده شد

https://www.kampain.info/archive/34976.htm
تصویر تبریزی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
لینک زیر نشانی تارنمای اتحادیه آزاد کارگران ایران است

http://www.etehad-e.com

نوشتار خانم پروین محمدی که دوست گرامی ما کاوه جویا آن را به ایران گلوبال فرستاده اند در لینک زیر است

http://www.etehad-e.com/1398/04/14/%D9%BE%D8%B1%D9%88%DB%8C%D9%86-%D9%85%D8%AD%D9%85%D8%AF%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D8%B2-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84%D8%A7%D8%AA-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D8%B2/
تصویر تبریزی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
لینک زیر نشانی تارنمای اتحادیه آزاد کارگران ایران است

http://www.etehad-e.com

نوشتار خانم پروین محمدی که دوست گرامی ما کاوه جویا آن را به ایران گلوبال فرستاده اند در لینک زیر است

http://www.etehad-e.com/1398/04/14/%D9%BE%D8%B1%D9%88%DB%8C%D9%86-%D9%85%D8%AD%D9%85%D8%AF%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D8%B2-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84%D8%A7%D8%AA-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D8%B2/

عنوان مقاله: 
کمونست ها, کدخدای دهات جهل و جهالت
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ســـلام دوســـــلار...
در پاسخ به سروده حکیم عمر خیام تبریزی...
آنـــان کـــه بـــا درفـــــش قــــرمــــز ره ســوسیـــا لیــــسم شـــدنــــد...
عجــــبـا !! زیـــن هــــمه از عــــقل و شعـــــــور جــــدا شـــدنـــد....
هـــی بگفتـــــــند از کمــــونیســـم و از عــــالــــم تـــک میـــهنی ....
گـــــر چـــه خوانــــــدنـــد در حـــــــمام , هـــمه خــوش صــــــدا شــــدنــــد....
چــــون نــــوشتند لینـــــک هـــای مـــکـــرر از انــــگلس و مـــارکــــس...
در دهـــات جهـــــل و جهـــــالت , کمــــونیست هـــا کــــد خــــــدا شــــدنـــد......
خدایا هیچ بشری را به هیچ راهی هدایت نفرما !چون بشر هم عقل دارد و هم شعور و را ه خودش بهتر از تو پیدا خواهد کرد و به تو هم احتیاجی نیست...
تصویر تبریزی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آنان که مرید پان و پان نامه شدند / از کرده خود ذلیل و بیچاره شدند / ره زین عمل خویش نبردند به جای / گفتند فسانه ای و دیوانه شدند! (سروده حکیم عمرخیام تبریزی) ***** خدایا همه را به راه چپ هدایت بفرما ! آمین، یا رب العالمین!

عنوان مقاله: 
زندگی در بالای ابرها..
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سالام دوسلار...
آقای ستاره سرخ...
کانی های گاز= معادن گاز..
کانی های نفت= معادن نفت...
بقول انگلیسی ها Short and Sweet شما مجبور نیستید که کلمات خارجی و یا عربی را به فارسی دری ترجمه بکنید چون همه معنی کلمه (( معدن )) را می فهمند..نوشته بودید که ..
پرسش: چاره کار چیست و چه باید کرد؟
پاسخ: چاره کار عمومی سازی نهادهای اقتصادی (سوسیالیسم) است!
البته پاسخ شما خیلی خوش آیند و جلوه گر و ایده آلیست است ولی متاسفانه نه منطقی و نه شدنی است. بهترین پاسخ این است که ..
ایجاد موقعیت ها اجتماعی یکسان برای همه که یک شخص بتواند تنها بخاطر استفاده از خلاقیّت, شعور و درک اقتصادی و (( میل و رغبت ) به کار و......در یک سیستم کنترل شده , از این موقعیّت , برای بهتر زندگی کردن برای خود و خانواده استفاده بکند.
چون بعضی ها میخواهند روزی 16 ساعت کار بکنند ولی بعضی ها میل دارند یا اصلآ کار نکنند و
تصویر تبریزی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دوستان گرامی، تورم تازنده، گرانی های جهشی، کارتن خوابی در خیابان ها، زباله گردی، کودکان کار، بازار سیاه، کمبود دارو، کمبود کالا، رسیدن انبوه میلیونی مردم به زیر خط فقر و ..... آن هم در کشوری به نام ایران که دومین کانی های گاز جهان و چهارمین کانی های نفت جهان را دارد شگفت آور نیست! چون ایران با خردورزی گردانده نمی شود بلکه با سیستم سرمایه داری آن هم با فرهنگ و روش های زمان برده داری و شترچرانی گردانده می شود!

کارکرد رژیم آخوندی در زمینه اقتصادی خصوصی سازی است! بانکداری در این رژیم به بخش خصوصی واگذار شده است که چند زرسالار میلیاردر وابسته به رژیم بانک درست می کنند و پول های بادآورده ای را که از راه رباخواری به دست آورده اند به جیب می زنند و به دارائی هائی با ارقامی نجومی و باور نکردنی دست می یابند! در سایه خصوصی سازی های ایران بر باد ده رژیم ولایت فقیه بیمارستان ها نیز به بخش .....

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
در ایران با ایجاد بیکاری مصنوعی، توانسته اند آنچنان شرایطی بوجود بیاورند که افرادی با تحصیلات عالیه برای پیدا کردن شغل نظافنچی از سر و کول هم بالا روند، این قشر نو کیسه حاکم که هیچ ریشه ائی در صنعت و تولید ندارد و سرتا پای وجودش عقده و تحقیر است جامعه را به صلابه کشیده،

نوکیسگی چیست و نوکیسه‌ها کیستند؟

«نوکیسگی» را اینگونه تعریف کرده‌اند: قشری که از لحاظ درآمد به طبقهٔ بالا ولی از لحاظ فرهنگ به طبقهٔ بسیار پایین جامعه و حتی نزدیک به لمپن‌ها قرار دارند؛ علاقهٔ بسیاری به خودنمایی، دیده شدن، عرض اندام و نوچه‌پروری دارند. نوکیسه‌ها، از یک طبقهٔ اجتماعی مبدأ به یک طبقهٔ اجتماعی مقصد پرتاب شده‌اند. این پرتاب ناگهانی بر اثر یک اتفاق با استفاده از رانت، دلالی، ارث، موج‌سواری و شرایط و التهابات اقتصادی رخ می‌دهد. آن‌ها، دیگر نه خود را به طبقهٔ اجتماعی مبدأ متعلق می‌دانند و نه با جایگاهی
تصویر تبریزی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
در لینک زیر درباره چگونگی بازداشت خانم پروین محمدی و چند تن از دوستانش در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۸ سخنانی نوشته شده اند

http://iranglobal.info/node/72281
تصویر تبریزی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
خبر تازه درباره خانم پروین محمدی:

پروین محمدی فعال کارگری دوباره به بیدادگاه انقلاب کرج احضار شد

https://ir.voanews.com/a/activist-iran-/4983357.html