دلار به اوج ۱۹ روز گذشته رسید

در حالی که نرخ رسمی ارز برای سومین روز متوالی از سوی بانک مرکزی ایران ثابت نگاه داشته شد، بهای فروش دلار در بازار آزاد تهران افزایش یافت.

بانک مرکزی ایران با آغاز معاملات روز سه‌شنبه بازار ارز ایران، نرخ عرضه دلار آمریکا در سامانه رسمی صرافی‌ها را همچون دو روز گذشته ۱۱ هزار و ۳۰۰ تومان تعیین کرد. با این وجود نرخ فروش دلار در بازار آزاد تهران پس از استراحتی یک روزه به روند صعودی خود ادامه داد و به ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان نزدیک شد و به بالاترین سطح در ۱۹ روز گذشته رسید

به ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان نزدیک شد و به بالاترین سطح در ۱۹ روز گذشته رسید.

1112.jpgبدین ترتیب شکاف قیمتی میان دلار رسمی و آزاد ظهر روز سه‌شنبه به ۲۰۰ تومان نزدیک شد.

این میزان از فاصله قیمتی برای یورو نیز ایجاد شد. به طوری که بهای یورو نیز در بازار آزاد تهران به آستانه ۱۲ هزار و ۸۰۰ تومان رسید و نزدیک به ۲۰۰ تومان گران‌تر از نرخ رسمی بانک مرکزی عرضه شد.

با وجود این که نرخ هر اونس طلا در معاملات بازار جهانی ۸,۸ دلار کاهش یافت و از هزار و ۵۰۱ دلار عقب نشینی کرد ولی به دلیل رشد قیمت دلار، در بازار سکه و طلای تهران بهای هر قطعه تمام سکه طلا به ۴ میلیون و ۲۵ هزارتومان بالغ شد و هر گرم طلای ۱۸ عیار حدود ۴۰۹ هزار تومان معامله شد.

 

 
منبع: 
یورونیوز
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: 

دیدگاه‌ها

تصویر تبریزی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
بهای دلار در دوزخی بی همتا در جهان به نام ایران از سیزده هزار تومان نیز فراتر رفت! (به لینک زیر نگاه کنید)

https://www.tgju.org

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای تبریزی این محاسبات عددی سرکاری را لطفا ول کنید، جواب شما به جوانان آزربایجان در استادیوم ورزشی ( شعار یوگسلاوی یا چکسلواکی ) در تبریز چیست؟ شما که خود را تبریزی ناب معرفی می کنید، یک جواب دندان شکن فارس پسندانه بدهید تا جامعه فارسی و کورد و ارامنه به شما دعا کنند تا شما از کارتون خوابی نجات پیدا کنید،
.
تصویر تبریزی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ضرب را از سازاخ یاد گرفتم و فهمیدم که دوازده میلیارد دلار با بهای هر دلار یازده هزار و پانصد تومان می شود صد و سی و هشت تریلیون تومان (138000000000000) و یا یک سپتریلیون و سیصد و هشتاد تریلیون ریال!

اما من چون کارگر بی سوادی هستم تقسیم را خوب یاد نگرفته ام، از این روی می خواستم بپرسم فروش چهل و دو هزار تن کالا که برابر است با چهل و دو میلیون کیلوگرم که تنها بیست و پنج هزار تن یا بیست و پنج میلیون کیلوگرم از این کالاها برنج هستند اگر در هر کیلو هزار تومان ناقابل و ناچیز برای دارنده این کالاها سود خالص داشته باشد برابر خواهد بود با چهل و دو میلیارد تومان (42000000000) سود خالص (به این لینک نگاه کنید)

http://iranglobal.info/node/74809

اکنون اگر دلار با بهای کنونی یازده هزار و پانصد تومان باشد به دارنده این کالاها چند دلار سود خالص خواهد رسید؟ با سپاس، تبریزی

عنوان مقاله: 
حرف های بی منطق تبریزی
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ســـالام دوســـلار...
جناب پان فارسیست قیرمیزی تبریزی....
کسی که کارگر بی پول و بی سواد , وشب ها در خیابان ها کارتن خوابی بکند , حرف زدن در باره (( دلار )) حرف خیلی بی منطقی است..

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
تبریزی عزیز، راحترین راه محاسبه این است که اول صفر هارا با هم جمع کنی
۱۵ = ۱۲ + ۳
بعد عددها را به هم ضرب کنی
۱۳۲ = ۱۲ × ۱۱
برای سهولت کار از نظر ریاضی می توانی بنویسی
۱۵ ^ ۱۰ × ۱۳۲
صد و سی و دو ضربدر ده به توان پانزده
تصویر تبریزی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
من کارگر بی پول و کارتن خوابی هستم که شب ها در خیابان ها کارتن خوابی می کنم و روزها کارگری می کنم، سواد چندانی هم ندارم چون در یک خانواده کارگری بزرگ شده ام و درس چندانی هم نخوانده ام، می خواستم از کسانی که باسواد هستند بپرسم اگر هر دلار یازده هزار و پانصد تومان باشد (البته در زمان کنونی نه در آینده که دلار از این هم گرانتر خواهد شد!) با این حساب دوازده میلیارد دلار (12000000000) چند تومان خواهد شد؟ (به این لینک نگاه کنید)

http://iranglobal.info/node/58244

اگر ماشین حساب شما باسوادها از کار نیفتاد پاسخ را در همین بخش بنویسید، با سپاس، تبریزی