خط مشی اپوزیسیون درمقابل دولت روحانی چه خواهد بود؟ +ویدئو

گفتار سیاسی در باره وضیعت  ایران در قبل و بعد از انتخابات 92 و اینکه اپوزیسیون در دوره قبل از انتخابات  با وجود شرایط  بسیار مساعد داخلی و بین المللی نتواسنت از تضادهای درونی حکومت و همین طور از بحران هسته ای و تحریم ها و نارضایتی عظیم توده های مردم بسودخط مشی سیاسی خود بهره گیرد وبه  یک نیرو موثر مبدل شود .  اکنون که نظام جمهوری اسلامی  با انتخاب حسن روحانی یک دست شده ویا اختلافات داخلی فروکش کرده است و مردم و جامعه جهانی انتظار تغییرات از سوی دولت حسن روحانی را دارند  .اپوزیسیون دمکرات و سکولار  چه روش و منشی باید اتخاذ نماید تا  بتواند به اپوزیسیون تاثیرگذار مبدل شود ....با هم به گفتار ویدئویی کیانوش توکلی مسئول هماهنگی سایت ایران گلوبال را دنبال می کنیم:

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

تصویر اقبال اقبالی

نظر : 
در پاسخ به پرسش موضعگیری نسبت به رژیم اسلامی به چند نکته می پردازم: نخست باید اسلوب و عزیمتگاه سیاست را تبیین کرد. اپوزیسیون به طیف وسیعی اطلاق می شود که در داخل کشور و سراسر جهان حضور دارند و به اشکال گوناگون برای برچیدن نظام نکبتبار اسلامی مبارزه می کنند. و اما تغییر امر توده هاست و نه کسانی که به قیمومیت مردم سخن می گویند و تحولات از بالا را تعقیب می کنند. تحولات از بالا شامل آرزوی تداخل نظامی و دخیل بستن به جناح های حکومتی ست. هر دو نیرو به سازماندهی قدرت مردم برای تغییر بی اعتقاد اند و از همینرو از فراز مردم سیاست ورزی می کنند. چرائی شکنندگی و ناپایداری اتحادها را بایستی در فقدان حضور رهبران عملی جنبش های اجتماعی دید. سازماندهی آمرانه ائتلاف های سیاسی و جان سختی فرقه گرائی و تعلل در شکل گیری اراده واحد دمکراتیک در برابر جمهوری اسلامی معلول همین گسست هاست.
عدم انتشار شده: 
false
تصویر مرحوم مسؤل سابق کامنتهای ایران گلوبال

نظر : 
برادر عزیزِ نادیده و ناآشنا، حمید پوریان ح، حال من خوب است و امیدوارم که حال شما هم خوب باشد. چند تا از مقالات آقای برادری و کامنتهای حذف شده شما را دیدم. یکی از آنها خبر بود و هیچ ربطی به مقاله نداشت و دو تای آنها به انگلیسی بودند که بر اساس مقررات سایت بدون ترجمه آنها از انتشارشان معذور بودم چون انگلیسی نمیدانم و سومی هم سراسر توهین بود که حتی نمی شد نقطه چینشان کرد (البته کار من نقطه چین ردن کامنتها نیست بلکه انتشار یا حذف آنهاست). بنابراین برادر جان، اگر کامنتهای شما کامنت و نظر باشند و بدون توهین و اتهام و... منتشر می شوند. از بابت عدم انتشار کامنتهایتان از خودتان گله کنید.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
هر چه بگندد نمکش میزنن وای به روزی که بگندد نمک...
آقای کیانوش توکلی
"انگار شما بی هدف و همین طوری از سر بی کاری...اگر مجبورید که نام و هویت خود را از دیگران مخفی دارید؛ "
شاید روزگاری نه چند دور یکبار هم که شده نوشته خود را بخوانید و این اسم را ببینید و کمی فشار به حافظه خود بیاورید که شما در سازمان اکثریت مسولیت داشته اید/ نداشته اید؟
چند بار زیر مقالات داریوش برادری و یا دوستان تجزیه طلب شما کامنت گذاشتم و چاپ نکردید؟
حال آن برادر مسول کامتنها چطور است؟
یکی از هشت برگزیده ولی فقیه انتصاب شده... یارو مشاور امنیتی بوده از وزرایش دیگر چیزی نمیگویم ...
"تا متوجه شویم که با چه تفکری مواجه هستیم ."
سالی که نکوست از بهارش پیدا است...
حمید پوریان

ح
عدم انتشار شده: 
false
تصویر کیانوش توکلی

نظر : 
اقبال جان/ شاید دارم به هذفم نزدیک میشم ، قصدم از این گفتار ویدئویی این بود که بحث باز بشه و تعداد هر چه بیشتری در این گفت و گو شرکت کنند اینکه برنامه اپوزیسیون پس از انتخاب حسن روحانی چیست ؟ ایا همان خط مشی ها و سیاست اپوزیسیون که یکی اصلاح طلبی و دیگری سرنگون طلبی را با همان راه و روش بایستی دنبال کرد؟اکثر احزاب و سازمانهای اپوزیسیون سکولار و دمکرات خواهان تحریم بودند ولی این تحریم آنطوری که انتظار می رفت ، اتفاق نیفتاد . با انتخاب حسن روحانی توده میلیونی مردم در انتظار وعده های انتخاباتی رئیس جمهوری اسلامی هستند. سیاست تبلغی ما چه باید باشد؟
عدم انتشار شده: 
false
تصویر اقبال اقبالی

نظر : 
کیاجان در گفتارت چند مورد هست که بیان روندهای عینی منطقه و میهن نیست:
1- پس از خیزش 88 مردم در ایران و بهار عربی؛ تحولات مصر، ترکیه و تونس نشان از ایستادگی ملت ها در برابر سیاست های دول اسلامی برای به قهقهرا بردن کشورهای شان دارد. در مصر جنبش تمرد از فاجعه اسلامیزاسیون مصر جلوگیری کرد و مانع تکرار سرنوشت ایران و نسل کشی در مصر توسط اسلامگرایان شد. واقعیت اینست که تجربه جمهوری اسلامی درس های بزرگی برای مردمان منطقه و جهان داشته است و کمتر از همه پوزیسیون اپوزیسیون نمای ایران از آن آموخته است.
2-مقایسه رژیم اسلامی قبل از انتخابات و پس از انتخابات؛
عدم انتشار شده: 
false
تصویر کیانوش توکلی

نظر : 
علاءالدین جان/ به دلیل خیلی ساده : اول اینکه از روزی که سایت ایران گلوبال را تاسیس کردم ، با خود عهد کردم که کمتر در کسوت یک خط دهنده سیاسی عمل کنم . اداره یک سایت نیازمند شخصی است که کمتر خود را درگیر مسایل سیاسی روز بنماید.دوم فاصل زمانی و جغرافیایی ما خارج از کشوری ها ؛ بین ما و داخلی ها فاصله انداخته است .این شکاف و فاصله امکان خطا را در ما تقویت می کند .بطور مثال در مقطح انتخابات ، حتی در صدد آن بر نیامدم که به خانواده ام در ایران رهنمود بدهم که مثلا شرکت بکنند ویا نه...! اما پس از انتخابات از تک تک آنان سئوال کردم و برایم جالب بود که تقریبا همه آنها آگاهانه با موضوع انتخابات برخورد کردند و بیشتر شان در انتخابات شرکت و به حسن روحانی رای دادند و برخی ها می گفتند که دفعه قبل شرکت کردیم
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
جناب علاءالدین فتح راضی،کسی نمیتوانددرشرکت یاعدم شرکت شما درانتخابات دخالت کند،ولی ادعای سیاسی بودن نکنید!!!
ازپیامتان معلوم است که عکس نه تنها امام راحلتانرابلکه عکس آخوند اطلاعاتی وامنیتی حسن روحانی رانیزدرماه دیده ایدوحتمآ ایشانراجهت کشتاربیشترمردم بسلاحهای مدرن روسی مسلح خواهیدنمودانشااله!.شما که هنوزنفهمیده اید که آخوندحسن روحانی بهترین انتخاب رهبر البته با توافق تمام جناحهای خونخواررژیم،وباشامورتی بازی وشارلاتانیسم مخصوص آخوندی،توانست نماینده خوددرشورای امنیت ملی ،شورای مصلحت نظام ونزدیک ترین فردمورداطمینان خودرابدست خودمردم وسیاسیون مرتجع ومتوهمی مثل شما،انتصاب نموده ولی بارای مردم !!!بمصرف داخلی وخارجی برساند.خداوند اگروجودداردشرشما سیاسیون!!! ناآگاه ومتوهم راازسرمردم کم کند.آمین یارب العالمین!!!
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
کیانوش عزیز، اینکه دیگر عذر بدتر از گناه شد!!!
عدم انتشار شده: 
false
تصویر کیانوش توکلی

نظر : 
جناب علاءالدین فتح راضی گرامی / آنانی که مطالب سایت ایران گلوبال را در 8 سال گذشته دنبال کرده اند بخوبی می دانند که ما تنها سایتی بودیم که پر حجم ترین مطالب را در مورد شرکت و یا تحریم را در سایت گذاشته بودیم وبعنوان ایران گلوبال موضع واحدی در برابر انتخابات نداشتیم .حال براستی نمی دونم چرا بایستی از خود انتقاد کنم؟ در زیر دو لینک در رابطه با موضع اینجانب در مورد تحریم انتخابات است که صراحتا آن را تاکتیکی شکست خورده نامیدم. اینکه سخنرانان همواره از تحرمیان بودند؛ نشان دهند موضوع اپوزیسیون در مجموعه خود بود که اکثریت آنان انتخابات 88 و 91 را تحریم کرده بودند. اینجانب با اینکه به لحاظ شخصی در هیج یک از انتخابات 34 سال اخیر شرکت نکرده ام و در عین حال هم کسی را هم تشویق به شرکت و یا تحریم در انتخابات نکرده بودم :
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
کیانوش عزیزم، آیا این یک اعتراف به اشتباه وانتقاد از خود است و یا ؟ شما هم جزو کسانی بودید که پیش از انتخابات در تنور تحریم سخت می دمیدید. شما و اکثریت قاطع اپوزیسیون خارج از کشور کوچکترین وقعی به تک و توک صداهای مخالف تحریم چون من نگذاشتید. در جلساتی هم که در پالتاک ترتیب میدادید بیشتر کسانی را بعنوان سخنران می آوردید که موافق تحریم انتخابات بودند یا نوشته های آنها را در بخش "منتخب مدیریت" منتشر میکردید.
عدم انتشار شده: 
false
تصویر کیانوش توکلی

نظر : 
جناب Hamid Poorian انگار شما بی هدف و همین طوری از سر بی کاری ،کامنتی زیر برخی مقالات می گذارید و با «توده ای» و یا« اکثریتی» نامیدن مخالفین فکری ؛به خیال خود قصد خلع سلاح کردن طرف مقابل را داری . این روش بسیار مخرب دیگر نخ نما شده است لطفا ازادنه سخن بگو ئید تا متوجه شویم که با چه تفکری مواجه هستیم . اگر مجبورید که نام و هویت خود را از دیگران مخفی دارید؛ لااقل افکار خود را به روشنی بیان کنید .موضوع و گفتمان مورد بحث ،فراتر از این بحث های تکراری اکثریتی و توده ای خواندن مخالفین سیاسی است .قصد م این بود که اپوزیسیون متوجه تغییرات پدید آمده ، پس از انتخاب روحانی باشد. این تغییرات به قرار زیراست
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
"تحولات منطقه؟ تحولات درون خکومت؟ تحولات درون مردم؟"
باید از توده ای ها و اکثریتی ها و نهضت آزادی و... خود شما کف زدید و میزنینن چه انتظاری میشود داشت؟
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
دفاع روحاني از شكنجه گران و دژخيماني كه به عنوان وزير معرفي كرده است
عدم انتشار شده: 
false