سرزمین ایران هرگز هرگز گرسنه نمی ماند

ایران زمینم غم و غصه به دل را ه نخواهی داد/
که بدان ایران زمینم روزی ات در گنج آرامگاه کوروش نامدارت /
تا دنیا دنیاست نهفته است نهفته است نهفته است/
و ایران زمین مهنازهدایتی از آرامگاه کوروش بی همتایش پراز دلارمی شود/
میلیاردها دلاری که اصلا که اصلا قابل شمارش نیست نیست نیس/

سرزمین ایران هرگز هرگز گرسنه نمی ماند 

چونکه گنج کوروش بزرگ و مهربانش را دارد

سرزمین ایران هرگز هرگز گرسنه نمی ماند 
چونکه گنج کوروش بزرگ و مهربانش را دارد
سرزمینی که آرامگاه کوروش مهربانش را درقلبش دارد
هرگز هرگز گرسنه نمی ماند 
سرزمینی که گنج کوروش هخامنشی را در دستانش دارد
هرگز هرگز گرسنه نمی ماند
مژده ات باد مژده ات باد ایران زمینم 
که گنج پرگنجی را در قلب خویشت نهفته داری
و آن روز از راه خواهد رسید و آن روز از راه خواهد رسید
روزی که من امروز به چشمم می بینم
روزی که من امروز به چشمم می بینم
روزی که میلیون ها میلیون انسان عاشق 
از سرتاسر جهان از راه کوه و کمر 
از راه دریا و فضا برای دیدار کوروش بزرگ و مهربانت 
از تمام شهر های دنیا از تمام شهرهای دنیا
قطار قطار هواپیما هواپیما کشتی کشتی 
برای دیدارش فاصله ها را درنوردیده اند
فاصله ها را پشت سر نهاده اند
و میلیون ها میلیون انسان عاشق انسان عاشق
با میلیاردها میلیارد دلارهای سرشارشان به سوی ایران زمینت روانه می شوند
و چمدان های پر از دلارهایشان را در ایران خالی می کنند
و با میلیارها دلار سوغاتی از تخت جمشیدت روانه کشورهایشان می شوند
و با همین دلارهاست که ایران زمینت ساخته می شود آباد می شود
و تمام آدم های بیکارت را همین دلار ها بر سرکار می گذارد
و تمام بانک ها یت پر از پول می شود گردش پولی پیدا می کند
و تمام هتل ها تمام هواپیما ها تمام تاکسی ها
تمام مغازه ها تمام رستوران ها تمام آدمها سرکارخواهند بود
و دست هایشان و جیب هایشان پر از پول می شود 
و چرخ زندگی تمام ایرانی ها می چرخد می چرخد می چرخد
و هرگز هرگز ایران زمینم به فکر قحطی و گرسنگی
و بیکاری و رکود اقتصادی اش نخواهد بود نخواهد بود 
تا دنیا دنیاست چونکه کوروش کبیرت را داری 
ایران زمینم غم و غصه به دل را ه نخواهی داد
که بدان ایران زمینم روزی ات در گنج آرامگاه کوروش نامدارت 
تا دنیا دنیاست نهفته است نهفته است نهفته است
و ایران زمین مهنازهدایتی از آرامگاه کوروش بی همتایش پراز دلارمی شود
میلیاردها دلاری که اصلا که اصلا قابل شمارش نیست نیست نیست

لندن 

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
(جگر خونم مکن با شعر زیبایت تو دختر)، (توئی غربت زمین را همچو اختر.)، ( بسوزی روزگار! با او به جنگی، از او خوشتر کجا دیدی ملنگی؟!) باسلام خدمت بانوی غزل، امید وارم شعر دیگری در وصف داریوش، مهنوش، در وصف انوشیروان عادل و داد گستر، در وصف خشایارشاه جهان گشا، و معشوقه زیبایش، و فتوحات نادرشاه عالم گیر، و دیگر شاهان و عاشقان سلسله جلیل پهلوی نیز، قصیده های خوش آوازی از این دست بسراید. تا قلوب امت مسلمان را مرهون هنرنمائی خویش بنماید. من شخصا مخالف این جمله ام که یکی از ایرانی ها با حسودی و عصبانیت تمام، نسبت به وی نوشته بود؛ " به بین با کی 75 میلیونیم." در خاتمه سلامتی قلب محبت پیشه وی را از بارگاه آقایش مسئلت دارم. و امید وارم که بزودی به زیارت حضرتش نایل شود. و پیشانی خود در بارگاه وی بر خاک نهد و دل عاشق خود را از برهوت اروپا نجات بخشد. انشا الله.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
مسخره تر از شعر های این مهنازی بازی بازی در جائی نخوندم . واقعن که بجای شعر شعر مر مر مر است!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
در کتابهای درسی و غیر درسی پانفارسیسم، تمام عقب ماندگی های ایران و پیدایش فاناتیکیسم را به اعراب نسبت داده بودند‌، و ما در گذشته تصور می کردیم که این همه امامزاده حسن و داوود و اخیرآ امامزاده بیژن و امامزاده سیّار را عربها برایمان ساخته اند، بعد از خواندن شعر شما تازه متوجه شدم که این استعداد امامزاده سازی در پیش ایرانیان است و بس، سنگسار و پرتاب کردن زنان از کوه به جرم رابطه نامشروع هم جزو استعدادهای امزاده سازان است، اگر اینطور نبود که این همه انبوه مردم از دو نصف شب برای دیدن صحنه های اعدام و تماشای جانکندن انسانی بالای دار، خود را به محل اعدام نمی رساندند، در ضمن ثروت ایران حاصل غارت نفت اعراب الحواز و عبادان می باشد، که کودکان فقیر عرب بر روی دریای نفت، آب آشامیدنی ندارند و زمستانها از بی نفتی در سرما می لرزند،

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
او توانست با به اسارت گرفتن آمیتیس (دختر آخرین پادشاه ماد) و تهدید مبنی بر شکنجه او و فرزندانش، شاه را وادار به تسلیم کند و سپس با کشتن شوهر آمیتیس، او را به همسری خود در آورد. در نهایت نیز شاه نگون‌بخت و شکست خورده در بیابانی دورافتاده رها شد تا از گرسنگی و تشنگی جان بسپارد.
در تاریخ ایران کمبریج به سرپرستی ایلیا گرشویچ آمده است که «گرایش مردم ماد نسبت به کورش خصمانه بود» (ص ۲۴۱). او هگمتانه را غارت کرد و برخی از مادها را به بردگی گرفت» (ص ۲۴۰)... ادامه.
با اینکه مادها دستکم دو بار در زمان داریوش کوشیدند تا استقلال خود را از سلطه هخامنشیان باز یابند، اما در هر دوبار با سرکوب خشونت‌بار داریوش مواجه شدند و ۳۸٫۰۰۰ نفر از آنان قتل‌عام گردیدند. چنین بود که هویت و تمدن ماد از میان رفت و از صفحه تاریخ محو شد...

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
خانم مهناز هدایتی.. کاش تا انداره ای زحمت می کشیدید تا مطمئن باشید که کسی که در آن مقبره که به ( آرمگاه کوروش) معروف است که به سبک یونانی ها ساخته شده است واقعآ کوروش است که آسوده خوابیده و نه کس دیگر. اگر طرز کشته شدن این جنایت کار تاریخ را مطالعه میکردید شما هم مثل من و مثل هزاران افراد دیگر شک می کردید که در آن مقبره کسی به نام کوروش نخوابیده است. هرچند که احترام به آن مقبره بایستی برآورده شود. برای اشنائی شما به این جنایت کار تاریخ نظر شما را به چند نوشته به وسیله یک پژوهشگر ایرانی در این باره جلب میکنم..
1-کشور و تمدن ایرانی مادها چنان به دست کورش نابود و غارت شد که تقریباً هیچ یادمانی از آن برجای نمانده است. نه اثری از خط و زبان و قوانین، و نه نشانه‌ای از هگمتانه و دیگر شهرهای بزرگ. تباهی ماد چنان گسترده بود که امروزه عده‌ای از پژوهشگران بر این گمانند که چیزی با...
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب جمال / پاسخ بسیار ساده است ؛ خانم مهناز نوشته خود را برایم ارسال کرد؛ با وجود اینکه با نگاه نویسنده توافقی نداشتم ولی از آنجا که ایران گلوبال با سانسورمخالف است ؛ آن را منتشر کرده ام . همچنین در پاسخ به «جناب شاهد» مسئول کامنت ها کارش را دقیق و درست انجام می دهد و 6 عضو مدیریت سایت برکارش نظارت دارند. بنابراین کامنتی که فاقد توهین ؛ متلک و تهمت نباشد؛ مشکلی برای انتشار ندارد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
مهناز عزیز، پس با این حساب آرامگاه کوروش می شود همانند کعبه برای طواف زائران پانفارسیست، بهتر است شما هم بعنوان متولی باشی در آنجا مشغول کار شوید تا از نذورات ذائران بهره مند شوید، فکر می کنم شغل پر در آمدی باشه،

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
هفته نامه ی آلمانی اشپیگل: منشور حقوق بشر” کوروش” دروغی بیش نیست- بابک شاهد
اؤیرنجی سسی: هفته نامه ی بین المللی اشپیگل که از نشریات معتبر جهانی می باشد و به چندین زبان رایج بین المللی منتشر می گردد در شمارگان اخیر خود به بررسی و بازخوانی علمی برخی از ادعاهای تاریخدانان ایرانی پرداخته است. این نشریه در مصاحبه و تبادل اندیشه با اساتید تاریخ برخی از دانشگاه های آلمان به درج سلسله مطالبی با عنوان “شکستی برای یک پروپاگاندای[i] باستانی” مبادرت ورزیده است که تاکنون دو سری از آن منتشر شده است. در نخستین شماره از این سلسله مطالب، این هفته نامه به بررسی ادعای ایرانیان مبنی بر این مورد که “کوروش” پادشاه باستانی ایران، پادشاهی عدالت گستر بوده است که دارای قدیمی ترین منشورحقوق بشر است پرداخته و به یافته های جالبی دست پیدا کرده است.
در ابتدای این مقاله، نویسنده ی مطلب به بیان تاریخچه ای از فخر

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای توکلی با سلام،
شعر خوبی است. لطفا از این ابیات تو دل برو، هر چه بیشتر منتشر بفرمائید. تا مورد شعف اذهان بشود. مخصوصا اگر در هر بیت، اسم مقدس کوروش را بیشتر تکرار میکرد، دیگر وا ویلا میشد. بقول شاعر دمت گرم که میفرماید: شکر شکر شوند طوطیان هند، یعد از صبر نوبت شکر آید. حافظا درگنج فقر و ظلمت شبهای تارــ تا بود وردت دعا ای درس قران غم مخور. قربانت هچل ده ده بئی.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ریحانه همان خود مهناز نیست که با اسم مستور به تعریف از خود میپردازد ؟ !

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اشعار مهناز هدایتی بانوی شعر و غزل بر دل ملت ایران نشسته جایگاه خاصی در دلها دارد. عاشقتم مهناز بانو

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای توکلی با سلام، تذکرات ما به آدرس آقای م. سحر از جانب شما فراموش میشود. اما از دیدن نوشته و رویت جمال خانم هدایتی چشمتان روشن میشود. چه دنیای عجیبی است. میدانیم که اهل محبت اید. اما هر وقت ما خواستیم چند حرف حسابی به این آقای م. سحر بگوئیم که دست از .......ی و نژاد پرستی بر دارد، و خود را لاتگونه تقدیم نکند، شما مانع این کار شدید. البته این گفته مخصوصا ......به دیگر کارکنان ایران گلوبال نیز متوجه میشود، که شدیدا کامنتها را کنترل و سانسور میکنند. سخن آخر اینکه آیا شما از آقای م. سحر میترسید که کامنتهای انتقادی نسبت به او را مانع میشود؟ در صورتیکه او با لحن مشمئزکوچه بازاری هر گونه فحش و...... که به ذهنش میرسد، نثار مردم میکند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای کیانوش توکلی انگار از اشعار و نوشتەهای خانم مهناز هدایتی خیلی کیف میکنید کە همیشە از طرف شما انتشار دادە میشود در سایت