رفتن به محتوای اصلی

اشغال بیمارستان الشفاء، فراتر از جنایت جنگی و جنایت علیه بشریت است!
21.11.2023 - 00:28
جنایت اسرائیل

سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت) ضمن محکوم کردن دوبارۀ این جنایت علیه بشریت، جهانیان را به دفاع و حمایت از مبارزۀ برحقّ مردم ستم‌دیدۀ فلسطین و به محکوم کردن جنایات حکومت تجاوزکار اسرائیل فرامی‌خواند. ما بار دیگر با تاکید بر مسئولیت  شورای امنیت، از این نهاد بین‌المللی می‌خواهیم به وظیفۀ  خود عمل کرده و جلوی این کشتار و نسل‌کشی را از طریق برقراری فوری آتش‌بس بگیرد.

هیئت سیاسی ـ اجرایی سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت)

روز چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۲  (۱۵نوامبر  ۲۰۲۳ میلادی)، علیرغم هشدار بسیاری از دولت‌ها و مجامع بین‌المللی و با وجود گسترش اعتراض‌های نهادهای مدنی در بسیاریاز کشورهای دنیا،  ارتش متجاوز اسرائیل با تانک و نیروهای زمینی‌اش وارد بیمارستان الشفاء در شهر غزه شد. سازمان ملل و سازمان جهانی صلیب سرخ نسبت به این حمله و به خطر افتادن جان بیماران هشدار دادند و رییس سازمان بهداشت جهانی این حمله را غیرقابل توجیه خوانده است.

سازمان فداییان خلق ایران اکثریت، حمله به بیمارستان الشفاء را با استناد به قطع‌نامۀ ۱۹۹۸ شورای امنیت سازمان ملل و مادۀ ۸ اساسنامه دیوان کیفری بین‌المللی، جنایت جنگی دانسته و آن را به شدت محکوم می‌کند و بر این باور است که دست زدن به چنین جنایتی جز با حمایت‌های مستقیم و غیرمستقیم امریکا و دول غربی و سکوت  دیگر هم‌پیمانان اسرائیل میسر نمی‌بود. در حالی که بر مبنای قوانین بین‌المللی حفظ جان غیرنظامیان حتی در جنگ نیز اولویت ویژه دارد. ما از همۀ مجامع بین‌المللی و نهادهای مدنی، درخواست فوری داریم که با اعتراض و محکوم کردن جنایات دولت ناتانیاهو، از ادامۀ قتل‌عام فلسطینی‌ها جلوگیری کنند. اولین گام در این راستا، از نظر ما برقراری آتش‌بس فوری  است.

بنا بر گزارش رسانه‌های بین‌المللی و تصاویر منتشر شده وسیلۀ ارتش اسراییل، ورود نیروهای نظامی ارتش اسراییل به محوطه بیمارستان از اولین دقایق بامداد روز چهارشنبه آغاز شده است. یکی از پزشکان بیمارستان در تماسی تلفنی از حضور تانک‌ها در محوطۀ بیمارستان و ورود سربازان اسرائیلی به ساختمان بیمارستان و بخش‌هایی چون جراحی، مراقبت‌های ویژه و اورژانس خبر داد. وی فضای بیمارستان را وحشتناک توصیف کرده و از هراس و وحشت بیماران به ویژه کودکان بیمار و هم‌چنین خانواده‌های پناه گرفته در زیرزمین بیمارستان سخن گفت.

یکی از مقام‌های وزارت بهداشت کرانۀ باختری و پزشکان مستقر در بیمارستان، ضمنِ تکذیب ادعای اسرائیل مبنی بر حضورنیروهای حماس در بیمارستان الشفاء،  وضعیت  بیمارستان را اسف‌بار خواندند. آنان به خطر افتادن بیش از پیش جان بیمارانی که روزها است از بی‌برقی و نبود امکانات درمانی در رنج‌اند را غیرقابل توجیه می‌‌دانند. در عین حال، حماس نیز خواهان تحقیق نیروهای بی‌طرف بین‌المللی در زمینۀ ادعای اسرائیل مبنی بر وجود نیروهای نظامی و مرکز فرماندهی این نیرو در بیمارستان الشفاء شده است.

از زمان تمام شدن سوخت در بیمارستان، تاکنون ۴۰ نوزاد جان خود را از دست داده‌اند و جان ۳۶ نوازد دیگر در خطر است. این آمار اما آماری تقریبی‌اند و مقامات بهداشتی می‌گویند به دلیل فروپاشی بیمارستان و سیستم بهداشتی امکان ارائۀ آمار دقیق دشوار است. این در حالی است که از هفتم اکتبر تاکنون بیش از ۱۱۲۰۰ فلسطینی که دوسوم آنان زنان و کودکان بوده‌اند در بمباران‌ها و حملات اسرائیل به غزه، جان خود را از دست داده‌اند و ۲۷۰۰ فلسطینی دیگر هنوز مفقودالاثرند که به گفتۀ مقامات بهداشتی کرانۀ باختری احتمالاً زیر آوار ساختمان‌ها مدفون‌اند.

سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت) ضمن محکوم کردن دوبارۀ این جنایت علیه بشریت، جهانیان را به دفاع و حمایت از مبارزۀ برحقّ مردم ستم‌دیدۀ فلسطین و به محکوم کردن جنایات حکومت تجاوزکار اسرائیل فرامی‌خواند. ما بار دیگر با تاکید بر مسئولیت  شورای امنیت، از این نهاد بین‌المللی می‌خواهیم به وظیفۀ  خود عمل کرده و جلوی این کشتار و نسل‌کشی را از طریق برقراری فوری آتش‌بس بگیرد.

آتش‌بس فوری اولین اقدام در راستای توقف نسل‌کشی و جنایت علیه بشریت دولت اسرائیل است!

چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۲ (۱۵ نوامبر ۲۰۲۳ میلادی)

هیئت سیاسی – اجرایی سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت)

 

برگرفته از نشریه کار:  http://kar-online.com?p=82622

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

حمید احمدزاده
برگرفته از:
نشریه کار: http://kar-online.com/?p=82622

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

توجه داشته باشید کامنت‌هایی که مربوط به موضوع مطلب نباشند، منتشر نخواهند شد! 

دیدگاه‌ها

فرامرز حیدریان

عنوان مقاله
حماقتی که اصول رفتاری و ستون فعالیتها شد!

درووود!

مختصر و گذرا.

از دوران موجودیّت سازمان چریکهای فدایی خلق تا امروز نقریبا پنجاه و چهار سال میگذرد. اگر دوره فراز و نشیب سازمان را تا مقطع 1357 به کناری نهیم و سپس بیایم سازمان را از مقطع انشعاب به دو گروه «اقلیّت و اکثریت» در نظر بگیریم و فقط بر روی بخش  فعالیتها ی پراکتیکی و قلمی و شفاهی و غیره و ذالک «اکثریّت» تا همین لحظه که من این چند کلام را مینویسم، تمرکز کنیم، باید صادقانه و با شماتت تمام گفت که گردانندگان این سازمان، اصلا و ابدا هیچ چیزی از مسائل زندگی نمیفهمند و از هیچ وقایعی در تاریخ ایران و جهان به اندازه بچه های دبستانی نیز اطّلاع ندارند. اینان فقط خوابگردان و متوهمینی هستند که بین فضائی تهی همچون خار و خاشاک در هم میلولند و عجیب بر این اعتقادند که سفت و سخت برای «ابناء بشر» مبارزه میکنند و پستون به تنور میچسبانند. از قدیم الایام گفته اند و نوشته اند که در جنگ، حلوا خیر نمیکنند. خواه جنگی به حقّ باشد، خواه ناحقّ.

مسئله سر این است که سازمان فدائیان اکثریت در طول عمر چهل ساله و نکبت بارش از مقطع انشعاب تا امروز در کدام یک از رفتارهای پراکتیکی و نظری و قلمی و شفاهی و غیره و ذالکش، میلیمتری برای « ایده صلح و باهمزیستی مدارایی» گام برداشته و همّت کرده است؟. شعاردهی که ماهیت وجودی تمام سازمانهای سیاسی ایران تا امروز بوده است. نقش شمایان گردآمده در سازمان اکثریت غیر از شعاردهی، چه چیز مثبتی تا کنون بوده است؟. چرا ردپای جنایت را در حقّ بشریّت در تاریخچه سازمان خودتان تا امروز بررسی نکرده اید؟. چرا موضع خودتان را تا امروز در باره جانستانی و خونریزی و کشتار به نام عقیده و ایدئولوژی و امثالهم صادقانه بیان نکرده اید؟. آیا تا امروز نوشته اید و گفته اید که اعدام اختیاری و انقلابی کردن به دست سازمان شما، جنایت بر علیه بشریت بوده است؟ در این خصوص نه تنها لب به سخن نگشوده اید، بلکه حتّا به اجرای چنان جنایتهایی نیز افتخار میکنید؟. اگر کشتن انسان، قبیح و جرم و جنایت است، چرا در ساحت ایدئولوژی و تاریخچه فعالیّتهای سازمان شما، مصداق ندارد؟.
وقت کردید یه پیاده روی دست جمعی بروید و تصمیم بگیرید که سازمان را منحل کنید. اینگونه بیشتر میتوانید به جامعه ایرانی و جامعه جهانی خدمت کنید. حماقت بس است!. آحوندها چهل و دو ساله که جنایت میکنند به همّت رکابداریهای شمایان. بس است خودفریبی.
شاد زیید و دیر زیید!.
فرامرز حیدریان
چ., 22.11.2023 - 21:05 پیوند ثابت

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.