رفتن به محتوای اصلی

رانت خواری ودزدی عظیم مسئله حکومت ودولت نیست ! مسئله جانشین خامنه است
04.12.2023 - 08:12

رانت خواری ودزدی عظیم مسئله حکومت ودولت نیست !
مسئله جانشین خامنه است.
با قتل هر بی‌گناهی وجدان جامعه آسیب می‌بیند.زمانی که افکار عمومی وتوان مردم قادر به جلوگیری از این اعدام ها نشود وهر اعتراضی با سرکوبی وحشیانه و افزودن بر دامنه اعدام ها توام شود. تکرارعمدی این اعدام ها که با هدف در هم شکستن اراده وروح اعتراضی جامعه صورت می گیرد در تداوم خود بر نا امیدی ، کرختی وبی تفاوتی اجتماعی  دامن می‌زند!عرصه بر معترضان تنگ تر می سازد.
نا باوری به مردم قدرت خویش در مبارزه با سرکوبگران را افزایش می دهد .برسرگشتگی، عدم خود باوری ،امیدواری در ایجاد یک وفاق ملی برای در هم شکستن قدرت حاکم لطمات جدی وارد می کند .فضای اجتماعی را به نوعی نیهلیسم که ناشی ازسرکوب مداوم ،ناظر بودن بر افزایش دم به دم جانیان ،دزدان ، رانت خواران ،فاسدان اخلاقی و اجتماعی در حکومت است ! گرفتار می سازد.
 روشی که حکومت اسلامی ومتولی آن در قامتی نه کمتر از خدائی بنام ولی فقیه  از روز نخست به آن دست یازیده است .
قدم بقدم پرده شرم دریده !آزاده گان در بند کشیده و روسپی نامردمان بر سر کار ها گمارده است .بهر میزان که از وجاهت و مشروعیت این نظام جهنمی کاسته شده بر میزان بی شرمی ،وقاحت و سنگدلی حاکم و حکومتیان در مقابله با مردم و حمایت از جماعت دزدان ،جانیان ،مفسدان اقتصادی ،احتماعی ،اخلاقی افزوده شده است .
چرا که هیچکدامشان غیرخودی نیستند! جملگی پاره تن این حکومت هستند. قرار گرفته زیر عبای گشاد ولی امر مسلمین که  وظیفه ای جزعمل به منوبات حاکم ندارند ."ای بسا خرقه که مستوجب آتش باشد."
 بندگی حاکم و حکومت اسلامی کن کشور تاراج نما! "دم کد خدا بین ده بغارت بر"
از این رو هیچ ایرادی ،هیج کیفری ،هیچ باز خواستی ،هیج محکمه ای و جزائی براین قافله عظیم دزدان و جانبان حکومتی نیست !ونمی تواند باشد .چرا که تمامی رشته ها به  حاکم ،حکومت و دولتی می رسد که خود با همین اهداف سنگدل ترین نظامیان ، زبر دست ترین دزدان ،بی شرم ترین قاضیان وقانون گذاران بر راس امور نهاده تا با مردم آن کنند که هرگز لشگر مغول با آنان نکرد.

از این همه فساد وجنایت هرگز تن خامنه ای نمی لرزد .چرا که اورا غم مردم نیست .غم او نگهداری حکومتی مبتنی بر سر نیزه است. که نسق از مردم بکشد ،سرکوب کند ،خرد وخمیرشان سازد ،فضای جامعه را ملتهب کند ،در گیر روزمرگی، رضایت دادن و بسنده کردن به گذرانی حداقل سازد .مردمی که ملتمسانه وبا هراس زین اسب بچسبند که نیفتند و زیر دست پا له نشوند.اسب پیشکش حاکم وحکومت.
 در چنین وانفسائی است که جامعه مجبور به هضم کردن دزدی های نجومی چند هزار میلیاردی حکومتیان می شود. مجبور به سکوت و تحمل کردن اعدام روزانه جوانان می گردد . شاهد ماجرا جوئی های رژیم درمنطقه می شود بی آن که دم بر آورد. مجموعه مسائل ومشکلات آوار شده بر گرده مردمی که دیگر هیج چیزی  به تعجبشان  وا نمی دارد.جز تکاپو برای زنده ماندن .
 در لابلای این تکاپو،این تلاش برای لقمه ای نان،  خوردن اجباری غذای آماده رژیم ،مسئله جانشینی ولایت نیز خورده وهضم می شود."آش  پخته شده بیت رهبری است ! همینه که هست بخوری پاته ،نخوری پاته " 
هیچ امری خطرناک‌تر از روح کرخت شده یک ملت و کوتاه آمدنش در برابر حاکمان مستبد نیست.تلاشی که امروزحکو مت بتمامی برای تحمیق وافسرده ساختن و رسیدن به این بی حسی کامل مردم انجام می دهد.سرکوب وحشیانه جوانان و حتی کشتار کودکان .
جواب چنین سرکوبی چه می تواند باشد؟ درگیر شدن تمامی ذهن مردم واپوزیسیون با ثابتی ها  ، با مسئله غزه  و فلسطین ، با فساد،رانت خواری ودزدی عظیم دولتیان درمسائل ریز ودرشت؟  یک قلم دزدی میلیارد دلاری چای! یا با قطعنامه شدید "اولدورم بیلدرم" مجلس ودولت  در رابطه با بگیر ببند امرحجاب ، یا نماز اجباری دانش اموزان، امر استراق سمع وکنترل انترنتی امور روزانه مردم جهت مصلوب الحقوقی کامل برای آماده سازی جهت حقنه کردن رهبر جدید بمردم ؟
برای اپوزیسیون مهم ترین وجه مبارزه امروز! نه غلطیدن در دام  نقشه ها و دسیسه های حکومتی و نیفتادن درپلمیک جنجال های رسانه ای اوست!
وظیفه هر کنشگر سیاسی و اجتماعی و جریان های سیاسی  تلاش جهت یکپارچگی  و نظم بخشیدن به صفوف  در هم ریخته خویش است !
جستحوی راهیست برای نزدیکی بیکدیگر ، وحدت وتشکل گروهی خود تا بتواند امید در دل مردم علی الخصوص جوانان ایجاد کند ،از دامنه نا امیدی اجتماعی بکاهد ! به حرکات  اعتراضی مردم کمک کند .در حد امکان به  فرا رویاندن خیزش همگانی جهت  سرنگونی وکنار نهادن این حکومت.که اصلی ترین مسئله اش نه دزدی وفساد ونه حتی غزه بلکه درآوردن مستبد دیگری  بنام" رهبر جدید"از شبکلاه  " فقیهان عالی مقام ولایتی" است.  یاری رسان باشد. اما چگونه ؟ ... ادامه دارد   ابوالفضل محققی

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

کیانوش توکلی

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

توجه داشته باشید کامنت‌هایی که مربوط به موضوع مطلب نباشند، منتشر نخواهند شد! 

دیدگاه‌ها

شازده اسدالله میرزا

جماعت خواب....اجتماع خواب زده ...جامعه چرتی ... فرق میان قاتل و شاهد این است که قاتل شاهد جنایت هم هست ...اما شاهد .قاتل نیست..

د., 04.12.2023 - 17:42 پیوند ثابت
بهمن

عنوان مقاله
رانت خواری ودزدی عظیم مسئله حکومت ودولت نیست ! مسئله جانشین خامنه است

با درود به ایشان،
به چه زبانی می تواند له شده ای در زیر آوار با چشم اندازی تیره و تار از کسی تقدیر کرد، که حرفی را میزند که آدم از بیانش عاجز است.

امید به اینکه تاثیر این مطلب نطفه ای از یک حرکت بالغ و پر مایه را ایجاد کند.
بدون سازمان بردن آب با آبکش است.

با احترام

بهمن

د., 04.12.2023 - 16:04 پیوند ثابت

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.