سرانجام مسجد امام علی در کپنهاک و با پول مردم ایران افتتاح شد

همراه با عکس ها و ویدئو کلیب ها
لازم به ذکر است که زمین مسجد در دانمارک توسط ناصر جعفر علی جاسبی خریداری و.مبلغ ده میلون دلار که از ایران برای مهدی خادمی حواله شده بود.سخنگوی مسجد ،هزینه ساخت را 85 میلیون کرون اعلام کرد. « اهل بیت » تحت رهبری علی خامنه ای سازماندهی ساخت مساجد گران را در اقصی نقاط جهان را بعهده دارد .این مساجد بخشی از استراتژی هلال شیعه را دنبال می کنند.این مساجدی مراکزی برای عضو گیری و شرکت در ترور مخالفین رزیم اسلامی ایران بدل شده است.برای نمونه « ترور میکونس» با شرکت چند لبنانی تروریست عملی شد.

 نکاتی در باره ساخت مسجد توسط جمهوری اسلامی در خارج از کشور:

1_  شخصا مخالفتی با ساخت مسجد ندارم . کاملا روشن است که  در یک کشور دمکراتیک دین باوران و بی دینان به یک اندازه حق دارند که کنیسه ، کلیسا ، مساجد و یا دیگر مراکز تجمع  خود را دار داشته باشند . مشکل اصلی  این است که مرکزی زیر نظر علی خامنه ای تحت عنوان« اهل بیت »  فعالیت می کند که در اقصی نقاط جهان  با هزینه کشور ایران، میلیارد ها دلار صرف ساخت مساجد برای غیر ایرانیان می کنند. این مساجد بخشی از استراتژی هلال شیعه و یا همان امپراطوری شیعه است ؛ همانگونه که امپراطوری سنی به رهبری سعودی ها در امد های ملی خود را صرف ایجاد چنین مساجدی می سازند. مخالف من با اسلام حکومتی است و نه با ساخت  مسجد و کنیسه

2_با اینکه زمین  مسجد امام علی در کپنهاک  به سفیر سابق جمهوری اسلانمی در دانمارک تعلق دارد و رسما ده میلیون دلار تحت عنوان کمک های  مردمی  از داخل ایران  در اداره مالیات دانمارک  ثبت شده است اما هزینه ساخت این مسجد بیش از ده میلیون دلار است . بطور مثال کلیه قطعات  کاشی کاری ان مستقیما از ایران آورده شده است . طراح و آرشیکت مسجد ایرانی است ولی در مراسم افتتاحیه ان حتی امام جماعت ایرانی ان حضور نداشته است . بجز چند ایرانی ، 99 درصدد افراد آن از مسلمانان شیعه دیگر کسورها استفاده شده است.

3_  در روز افتتاح ، ورورد همگان ، حتی زنان بی حجاب ازاد بود ولی پرسش این است که چرا در ایران ، حتی زنان بی حجاب خارجی هم  اجازه ندارند که در خیابان های ایران دیده شوند .

4_ سال گذشته مسجد سنی ه در کپنهاک ا توسط  دولت قطر افتتاح شد. هزینه ساخت ان 150 میلیون دلار اعلام شد.  در افتتاح مسجد سنی ها، برخی از مقانات دولتی دانمارک هم  شرکت داشتند . در  مساجد سنی ها ، سلفی گری ترویج می شود که یکی از پایه های داعش و دیگر گروههای تروریستی اسلامی است .

5_ جمهوری اسلامی در این سی و شش سال مخالفین خود را در خارج از گشور توسط شیعیان غیر ایرانی ترور کرد .   در این ترور ها از  مسلمانان شیعه لبنان ، افغانی و.... استفاده شده است. ترور میکونوست در برلین یکی از نمونه های آن است که  چند لبنانی شیعه در ان دست داشت. هم اکنون  افغانی های شیعه  در سوریه بسود بشار اسد در حال جنگند. در واقع این مساجدی مراکزی برای عضو گیری و شرکت در ترور مخالفین رزیم اسلامی ایران بدل شده است ..

 

 

بزرگترين مسجد دانمارك با ارتفاع ٣٢ متر و زمینی به مساحت دو هزار و ۱۰۰ متر که زیربنای آن ۱۸۰۰ متر مربع است و بنام مسجد امام على نامگزارى شده است بعد از سالها كار براى احداث آن، امروز در كپنهاگ بازگشايى شد. زمین این مسجد بسیار زیبا  در سال 2001 توسط سفیر سابق ایران در دانمارک ناصر جعفر علی جاسبی خریده شده است .  ده میلون دلار که از ایران برای مهدی خادمی حواله شده است ؛  بخشی از هزینه آن تامین شده است .امروز کمتر ایرانی در افتتاحیه مسجد حضور داشته اند بخش بزرگی از شعیان غیر ایرانی و بخش دیگر دانمارکی ها  بودند که با موبایل مشغول عکس برداری و فیلم بودند . ساختمان مسجد حقیقا زیبا طراحی شده است . ارشیک ان نیز در بین جمعیت بود که ادعا می کرد که فردی آتئیست است که با اعتراض من ، راه خود را کشید و از بحثث در رفت. 

 

سابقه مخالفت با ساخت مسجد در کپنهاک

برای اولین بار بود که ایرانیان سکولار و مخالف رزیم که به دلیل مخالفت با ساخت مسجد، در جلسه شورای شهر شرکت جسته و از طبقه دوم ( جایگاه تماشاچی ) به شورای شهر در طبقه اول چشم دوخته بودند. ابتدا نمایندگان احزاب دانمارکی از چپ تا راست ، علیه رژیم تهران و بطور مشخص علیه احمدی نژاد سخنرانی کردند ولی در پایان اکثر نمایندگان (32 رای ) مثبت در مقابل 7 رای منفی و 5 رای ممتنع به ساخت مسجدی همراه با گنبد و مناره_ رای دادند که موجب شد ؛ ایرانیان جلسه شورای شهر را بعنوان اعتراض و عصبانیت ترک کنند ؛هر چند این تصمیم گیری نهایی نیست و باید تا دو ماه دیگر مردم هم در این باره نظر بدهند ؛ احتمال تجدید نظر در رای احزاب وجود دارد. در این رای گیری احزاب چپ یعنی چپ های لیست واحد Ø، سوسیال دمکرات ها S و سوسیالیستهای مردمی SF و احزاب حاکم V به ساخت مسجد رای مثبت دادند و تنها حزب دانمارکی مردمی DF که بعنوان یک حزب ملی گرا و اسلام ستیز معروف است با قاطعیت مقابل این طرح ایستاد و به آن رای منفی داد که با کف زدن و تشویق ایرانیان طبقه اول مواجه شد . ژاله توکلی عضو حزب چپ موسوم به Ø علیرغم توصیه رفقای حزبی ، به این لایحه رای منفی داد که بهمین دلیل از چند روز پیش ، بطور علنی مورد نقد رفقای دانمارکی خود قرار گرفته بود .

منابع مالی :

 

 

امام مسجد در مصاحبه با روزنامه های دانمارکی ادعا می کند که هزینه های ساخت مسجد از دو طریق تامین شده است یکی از طرف مسلمانان دانمارک و بخش دیگر آن توسط کارخانه داران مسلمان ایرانی از داخل کشور بدستمان رسیده است در حالی مشکل مالی ساخت مسجد جدید همراه با مناره و گنبد در شهر کپنهاک سابقه طولانی دارد بطور مثال سه سال پیش ، «اسلام اینفورماشیون»

 

 

در این باره نوشت: «..اگرچه 3 سال از مجوز مسلمانان دانمارک برای ساخت مسجد در پایتخت دانمارک می‏گذرد، اما هنوز بودجه کافی برای تامین مالی این طرح تهیه نشده است.»

پس از این تقاضا بود که زمین مسجد در سال 2001 توسط سفیر سابق ایران در دانمارک ناصر جعفر علی جاسبی خریده شده است ولی اکنون صحبت بر سر ساخت مسجدی با ده میلون دلاری که از ایران برای مهدی خادمی حواله شده است ؛ می باشد . او می گوید ؛ این پول را افراد ثروتمند و مسلمان ایرانی ارسال کرده اند در حالی که چنین نیست.

 

موضوع ساخت مسجد پس از انتخابات و جنبش سبزی که دنیا را تکان داد به موضوع آکتوئل خبری روزنامه های دانمارک مبدل شد و در تابستان سال گذشته درمصاحبه یولن

د پستنن با مهدی خادمی با حضور با ژاله توکلی(مترجم روزنامه) منهم بعنوان شاهد یک ماجرا رابطه سفارت و مسجد ؛ شرکت داشتم . در این جلسه من و ژاله مخالفتی با ساخت مسجد بطور کلی در دانمارک نداشتیم . مخالفت ما با کمک 10 میلیون دالاری دولت احمدی نژاد به ساخت مسجد جدید بود که تحت عنوان کمک" کارخانه داران مسلمان "به این مسجد شده بود.

منبع: 
ویژه ایران گلوبال
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
توکل جان! قسم به سبیلهایت، فرهنگ اسلامی فارس به رهبری سید علی روضه خوان همه جا را فتح خواهد کرد. کوروش کبیرخدا بیامرز بیهوده نگفته بود که هنر نزد فارسها است و بس! خدا سایه اش را به همت دوستش حضرت پوتین سوسیالیسم واقعا موجود صلوات الله علیه از سرامت اسلام کم نکنه! روزی باسایف یکی از رهبران، و چه گوارای خلق چچن! که شنیدن اسمش بر جان پوتین عزیز لرزه میفکند، به حضرت پوتین گفته بود: خدا آن روز را پیش نیاورد که مست و ملنگ و دعا کرده و نماز خوانده با کلاشنکف دنبالت بگردم." بقول مثل ترکی: خمیر هله چوخ سو آپارا! در خاتمه دست جناب علی اکبر، و جناب علی عسگر و همچنین کنف حمایت حضرت (عج تعالی) فرجه و شریف حضرت آقا امام زمان این نوجوان 1400 ساله صلوات الله علیه و صلم به همراه انفاس امداد های غیبی جمکران بهمراهت. اعوضوبللاه مین الشیطان الرجیم!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
لاچین عزیز، ما با یک عقیده ساده و تفکر مخالف طرف نیستیم. من هم بیشتر از شما دمکرات نباشم کمتر از شما دمکرات نیستم. ما با فاشیسم اسلامی روبرو هستیم که میخواهد تمام جهان را به زیر کنترل اسلام درآورد. فاشیسم اسلامی اکنون در هر محله ای مسجد عظیمی بر پا کرده و در اروپا و امریکا و استرالیا مساجد علنی، مخفی، کوچک و بزرگ ساخته است.
همانطوری که فعالیت فاشیسم نازی و هیتلری در اروپا ممنوع میباشد فاشیسم مذهبی هم باید ممنوع باشد. من نمی خواهم فاشیستها از دمکراسی سود جسته و به اهداف ضد انسانی شان وسعت بدهند. اگر غربی ها به سیاست فعلی ادامه دهند و مانند شما فکر کند انسانها باید پنجاه - صد سال آینده شاهد حاکمیت و قدرت کنترل ناپذیر اسلامی در غرب باشند. دمکراسی حکم میکند که فاشیسم اسلامی ممنوع شود.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای اسماعیل...نوشته بودید که (( دین اسلام و مراکز آن که مسجد یکی از آنها است مانند بمب، مین و سلاحهای کشتار جمعی برای بشریت و جامعه انسانی خطرناک می باشند.)) . البته من فکر نمی کنم این تنها دین اسلام است. بزرگترین سلاح های کشتار دسته جمعی به نظر من عبارتند از « قران-انجیل و تورات». ولی این باور های شخصی من اجازه نمی دهد که برای کسی که به اسلام و یا مسیحیّت و یهودیّت اعتقاد داشته باشد بی احترامی بکنم. و من هم انتظار دارم که به « ائتیست» بودن من هم احترام گذاشته شود. درست در این جامع توازنی و داشتن ( تلورانس) می توانیم یک گفتگوی سازنده داشته باشیم. اگر به غیر این صورت باشد , جامع انسانی مشکلات بس عظیمی خواهد داشت. کشورهای شوروی کمونیستی و شاهنشاهی ایران تنها بخاطر داشتن تک حزب ( کمونیست- رستاخیز) از هم متلاشی شد. حزب الله که تفاله ها و پس مانده حزب رستاخیز است, آن هم متلاشی خواهد شد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
کیانوش و لاچین عزیز
دین اسلام دینی سیاسی است و در بیشتر کشورهای اسلامی از دولت و حکومت جدا نیست و در سکولارترین آنها مذهب قدرت عظیمی در سیاست و دولت دارد. حتی در کشورهای دمکراسی غربی هم کلیسا و مسحیت نقش بزرگی در دولتها و حکومتها دارند.
شما میدانید که دین و مذهب دشمن آزادی و دمکراسی است. مسجد و مدافعان اسلام هرگز اجازه نخواهند داد نه تنها در بغل مسجد بلکه
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
موضوع مذهب را باید ازاهداف سیاسی و حکومتی جدادانست ؛ اینکه می گویم مخالفتی با ساخت مسجد ندارم و در عین حال با طرح «اهل بیت» که مرکزی برای ساخت مساجد در جهان است و اهداف استراتزیک جمهوری اسلامی به رهبری خامنه ای را دنبال می کند، صد در صد مخافم . بنابراین با ساخت مسجد ، کنیسه و.. که از پول مومنان تامین می شود؛ مخالفتی ندارم .این حقی شناخته شده در کشورهای دمکراتیک جهان است .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای اسماعیل...اگر کسی بگوید که " من شخصا با ساخت مسجد مخالفتی ندارم". نه تنها مسخره نیست بلکه گریه آور هم نیست. این نشانگر تکامل فکری ما ها و یا شخصی که در یک فرهنگ دیکتا تورانه رشد کرده ایم را می رساند. وعلت اصلی این رشد هم آشنائی با طرز تفکر و اداره سیاسی ممالک تقریبآ دموکراتیک هست. آنچه که گریه آور است این است که یک قشر از جامعه نتواند در نزدیکی این مسجد , یک موسسه ای انتشار کارتون عکس محمد را آزادانه داشته باشد. آنچه که مسخره است این است که در نزدیکی این مسجد, مسجد سنی ها , سنگاگ های یهودیها , کلیسا های مسیحی ها , شراب فروشی ها و دفاتر (( خدا ناباوران)) نباشد. چون در هر جامعه , دگر اندیشان همیشه وجود داشته و خواهد بود. یک جامعه دموکراتیک پشتیبان منافع « اقلیّت» هاست. در این جامعه آزاد است که انسان با (( آزادانه اندیشیدن)) به حد اکثرترین پتناسیل علمی و فکری ارتقاع می یابد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
واقعا گریه آور و مسخره است که یکی حالا بیاید بگوید " من شخصا با ساخت مسجد مخالفتی ندارم". زمانی که چپ و روشنفکر ما چنین فکر کند چه انتظاری باید از توده نادان و جاهل مذهب زده داشته باشیم. امروز بخشی از روشنفکران متوجه شده اند که مسجد آمزشگاه بزرگی برای مسلمانان میباشد. لطفا به نوشته ها و اظهارات آخوندها بکنید که چه جیزی در باره نقش و اهمیت مسجد میگویند. مسجد مرکز فاسد است. مسجد مرکز تروریسم و جهالت بشر است. مسجد....

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دوستان .. یکی از مضحک ترین کارهای که دولتمردان کشور های اسلامی میکند همین ساختن مساجد است.در ایران هم وطنان سنّی مذهب نمی توانند یک مسجد در طهران داشته باشند ولی جمهوری اسلامی ایران می تواند در قلب اروپا مسجد بسازد. از این بدتر, عربستان است که سعودی ها چند صد مسجد در کشور های مسیحی ساختند ولی هیچ کشور مسیحی نتوانسته است که در عربستان یک کلیسا بسازد. در عربستان نه تنها یک مسیحی نمی تواند بطور آزادانه فرایض دینی مسیحیّت را اجرا بکند , بلکه انجام دادن این فرایض دینی حتی اگر خصوصی هم باشد ولی از طرف « موتاوا= پلیس دینی» کشف شود, شرایط جرمی دارد. در پایان بایستی اضافه شود که اکثر مراکز دینی چه یهودی, چه مسیحیّت و چه اسلامی, مراکز فساد و فساد اخلاقی است و گرداننده گان این مراکز فساد همیشه پیگرد قانونی در کشور های اروپائی بوده اند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
با سلام کامل بخوانید :
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
نکاتی در باره ساخت مسجد توسط جمهوری اسلامی در خارج از کشور:

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
لطفا این خبر را پخش کنید . « مردان ایرانی در لباس زنانه » . تمام صفحات ورزشی مطبوعات و خبرگزاری ها دنیا از تقلب تیم زنان ایران صحبت میکنند .٨ مرد در لباس زنانه در تیم ملی فوتبال زنان ایران شرکت کرده اند و این بزرگترین تقلب عصر در یک تیم ملی بحساب میايد

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
در حالیکه مردم ایران خود گرسنه و زن مسلمان شیعه در کنار قبر ان عرب بی وطن در توس خراسان به تن فروشی میپردازد ای مسلمین بیخبر از انسان و جهان انسانیت ساختن مسجد پشیزی ارز ش ندارد .
در حالیکه در ایران اهل سنت مسجدی ندارند و قبر مردم بهائی منهدم میشود و اهل حق بی حق از حقوق خود میشوند ساختن مسجد دروغ و خدعه بزرگ اسلام است .
ای محمد ایکه خود را به دروغ رسول الله خواندی و مکه و مدینه و را به برده گی بردی ننگ بر تو. اف باد بر تو و نفرت بر تود ای پلید ترین اسنان روی زمین . ای محمد پیروان تود در کشور ما همان گونه کردند که تو با مردم یهود و وبت پرست و اقوام خود کردی .ننگ ابدی برتو باد که عموی خود را تبت یدا خواندی و کانون خانواده بشری را کانون فقر و فحشاو جاسوسی و خیانت کردی . هرچه بیشتر برای تو ای روانی خون ریز مسجد میسازند تو پلید

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
يك توالت بزرگ ديگر اضافه شد
انسان عاقل هيچ وقت به مسجد نمى رود پاى صحبت يك اخوند با افكار زد بشريت بنشيند ،جاى نيست كه تكامل پيدا كنيد
من در ايران اگر جاى پيدا نمى كردم براى رفتن به توات به مسجد مى رفتم

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
گور پدر علی با هرچی خدا فروش هست این چه خدایی هست که نیاز به این همه خرج داره ننگ بر خدا فروش ننگ بر اسلام و مسلمین