دمیرتاش: آنها بمب را به قاتلان دادند و به درون حامیان صلح راهنمایی کردند

در تدارک برگزاری مراسم‌های درخور برای جانباختگان انفجار
مقامات دولتی را به دادگاه خواهیم کشاند و اجازه نخواهیم داد به کشتارها ادامه دهند. ما چیزی برای ترسیدن و از دست دادن نداریم، جان ما فدای خلق است.

"صلاح‌الدین دمیرتاش از رهبران حزب دمکراتیک خلق‌ها اعلام کرد که اجساد جانباختگان انفجار دیروز آنکارا طی مراسم‌هایی جمعی برای تشییع و بخاکسپاری به زادگاهشان اعزام خواهد شد. وی بار دیگر حکومت ترکیه را عامل کشتار معرفی کرد و نخست وزیر آن را فردی دروغگو خواند."

دمیرتاش که در جمع خبرنگاران در آنکارا صحبت می‌کرد گفت در حال تدارک برگزاری مراسم‌های درخور برای جانباختگان انفجار هستند.

وی گفت: "دولت با انجام این کشتار سعی کرد چنین پیامی بدهد که شما را در آنکارا تکه تکه خواهیم کرد. داووداوغلو نخست وزیر بار دیگر متوسل به دروغگویی شد و ادعا کرد عامل کشتار پرسوس را به دستگاه قضایی واگذار کردەاند! او فراموش کرده است که عامل کشتار خود نیز در در جریان واقعه تکه تکه شده بود! پس شما چه کسی را به عدالت واگذار کردەاید؟"

رئیس مشترک ه.د.پ با بیان آنکه مقامات دولتی را به دادگاه خواهیم کشاند و اجازه نخواهیم داد به کشتارها ادامه دهند گفت ما چیزی برای ترسیدن و از دست دادن نداریم، جان ما فدای خلق است.

صلاح‌الدین دمیرتاش همچنین گفت محل وقوع حادثه از امنیتی‌ترین مناطق آنکاراست، جایی که پرواز پرندەها هم از چشم سازمان اطلاعات ترکیه پنهان نمی‌ماند، آنها بمب را به قاتلان دادند و به درون حامیان صلح راهنمایی کردند.

برگرفته از: 
https://www.facebook.com/newroztvpage?fref=nf
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
مریم خانم، فکر میکنم شما از منظور من خوب حالی نشدید من هم چند بار کامنت شما را خواندم ولی منظورتان را نفهمیدم و دقیقا نمی دانم چگونه به شما جواب بدهم. برای اینکه جوابی به شما بدهم و هم اینکه حرف خود را واضع تر گفته باشم چند جمله ای اضافه میکنم.
دولت و ارتش ترکیه اشغالگر است و اراضی کردستان را اشغال کرده است و کردستان را به مستعمره خود تبدیل کرده و 15 - 20 میلیون کرد را از حق تعیین سرنوشت ملی و یا از حق تصمیم گیری در تمامی امور و زمینه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و غیره محروم کرده است. کردها و احزاب سیاسی و نظامی کردها برای خلاصی از بردگی، نابودی استعمار و کسب استقلال یا فدرالیسم به مبارزه سخت و مبارزه مرگ و زندگی دست زده اند. کردها زمانی به آزادی ملی و رفع ستم ملی دست

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقا اسماعیل آن کردستانی که شما ادعا می کنید باید ترک ها ترکش کنند با وجود زاد وولد مور ومورچه مانند کرد ها(هرخانواده حداقل 7-8 فرزند) 47% جمعیتش کرد هست پس به نظر شما دمکراسی این است که اکثریت از آن منطقه خارج بشه واقلیت هزچی دلش خواست انجام بده. آقا اسماعیل حالا در آذربایجان جنو بی که 95% ترک هستند وضعیت باید چطور بشه؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اسماعل آقا! مثل اینکه نفس ات از جای گرمی بلنده. شما حریف اردوغان نیستی! مثل بعضی از پانفارسهای خارج نشین تو خارج نشستی... اگه این حرفها رو در تلویزیون اکراد بگی رو دستشان بلندت میکنن، میشی قهرمان. دم از آذربایجان میزنی ولی بنظر میرسد ترک نیستی، برادر انترناسیونال پرولتر، خدا بیاموز لنین نیز چنین فکر میکرد. ...

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
تورک اوغلی، شما با دو سفر به ترکیه حرفهای مرا نادرست می شمارید و ادعا میکنید که در ترکیه آزادی و دمکراسی و رفاه وجود دارد. دوست عزیز من نه تنها بارها به ترکیه سفر کردم بلکه برای مدت طولانی در چندین شهر ترکیه زندگی کردم و آشنایی با مشکلات و مزیتهای ترکیه نسبت به ایران را دارم.ترکها و کردها بخاطر مشکلات سیاسی و اقتصادی و عدم دمکراسی در شرایط سختی بسر میبرند.هویت و موجودیت کردها انکار می شود. حقوق ملی کردها لگد مال می شود، ترکیه اسلامیزه میشود. زنان ترک برده ای بیش نیستند و قوانین اسلامی به آنها تحمیل میشود. اگر چپها و کمالیستها نبودند زنان ترک به وضعیت زنان کشورهای افغانستان و سومالی و ایران دچار میشدند. زندانهای ترکیه پر از انسانهای آزادیخواه و برابری طلب است.مردم در ترکیه

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای دمیرداش! حامی تروریستهای پ.ک.ک است. او و همپالگی هایش در ایران نفس ندارند، و میدانند که رژیم مافیای اسلامی تهران پاهایشان را قلم میکند، اما در ترکیه با سو استفاده از دمکراسی موجود، و با دسیسه دول بیگانه که به بغل این آقا هندوانه گذاشته اند، بلبل زبان شده است، و ادعاهایش حد و مرزی نمی شناسد، و فکر میکند، ترکیه ملک پدرش است، و بکمک چند اشرار تفنگ بدست میتواند کشور ترکیه را به هم بریزد. و بر آن مسلط شود. کوته فکری آقای دمیر داش در آن نهفته است، که از تاریخ ترکیه کوچکترین اطلاعی ندارد، اگر از تاریخ ترکیه اندکی اطلاعی داشت، با اجیر کردن مشتی اشرار و آدمکش تروریست، دست به خود کشی سیاسی نمی زد. درد او درد حقوق ملی و امتیازات اجتماعی رفاهی نیست. درد او درد تشکیل کردستان بزرگ است. و از نظر ایشان باید با نسل کشی مردمان ترک و عرب و مسیحی ... وامثالم منطقه خالی از سنکه شود تا این آقا

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سالام اسماعیل خان احتیاط کن سخنان چه کسی را نقل میکنی یک دروغ گوی سیاسی را شما هم مثل جمال خان در دره مسلحانه سقوط نکنی .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سلام-درطی این شش سال دوباربه ترکیه سفرکرده .بدون تعصب بایدگفت من درترکیه مشکلاتی که جناب آقای اسماعیل می فرمایدوردیف کرده متوجه نشدم.درتمام کشورها دنیا طبقات اجتماعی وجوددارد.هرکس به اندازه شایستگی وامکانات وحتی امتیازات ازداشته های مالی جامعه استفده میکندوحتی ثروت دارد.این موضوع وخیلی بدترازآن رادرکشورهای کمونیستی پس ازفروپاشی وچندبرابرترکیه میتوانستیم مشاهده کنیم وآنهاییکه هی دم ازسوسیالیست وکمونیست وازاین شعارهامیدهند مثل من که قبل ازفروپاشی زیاده ازحدبراین موضوع پامی فشردم لطفاکمترشعارداده ولاقل دراین سایت نخواهندماراسیاه کنند.برمگردیم به آزادی های اجتماعی...من فکرمیکنم اگرآن آزادی هایی که کل مردم ترکیه دارند اگرمردم ماداشته باشنداینجااروپاخواهدشد.آزادی سندیکا ها.آزادی احزاب .آزادی زنان.آزادی موسیقی.آزادی سینما.آزادی دروجودکابارا.دانس.دیسکو.رستوان های مختلف.آزادی حجاب.ووو پس دروغ نگو

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دولت فاشیست ترکیه سیاست سرکوب و کشتار کردها، سوسیالیستهای ترک، نیروهای دمکراتیک ترک و آزادیخواهان ترک را با وحشیگری و شدت پیش میبرد. بمب گذاری و کشتار مردم بی سلاح و صلح طلب هم از اقدامات نظامی دولت سرکوبگر ترکیه است . این دولت با جنایت اش ترکیه را نا امن و اعتبار ترکیه را در جهان نابود کرده است. دولت ترکیه تصور میکرد که با آغاز جنگ و کشتار کردها سربلند و با اعتبار خواهد شد. اما اکنون جنگ محدود به کردستان نمانده و سراسر ترکیه به میدان جنگ و مبارزه تبدیل شده است. در میان بحرانها و جنگ داخلی ترکیه صلاح الدین دمیر تاش به میدان آمده است. او رهبری جوان، حقوق دان و سیاستمداری توانا و انسانی آرام ، مودب، جسور و فداکاری است که از میان مردم برخاسته است.
شهامت و فراست دمیرداش در برابر رهبران و دولت فاشیست ترکیه ستودنی است.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
محضر معظم اقبال آقا! شما که یک لر هستی! و بظاهر از تمامیت ارضی ایران دفاع میکنی، انسان از ادعا و گنده گوئی های حامی تروریست ها "آقای دمیرداش" به خنده می افتد وقتی که ایشان بعنوان یک حامی تروریست از دمکراسی صحبت میکند مردم هاج و واج میمانند. حامی تروریستی که با نفرت علیه بشریت، و بعنوان ستون پنجم بیگانه گان کمر به نابودی و پاکسازی مردم ترک و عرب از سرزمین هایشان بسته است. تروریستهائی که با سو استفاده از دمکراسی موجود در ترکیه با اعمال خرابکاری، و اعلان جنگ بمردم و دولت ترکیه، و کشتار و ترور و تهدید مردم ترک، ادعای دمکراسی هم میکنند و این در واقع خیلی خنده دار است! از نظر این آقا باید میلیونها مردم ترک و عرب ... و امثالهم در کشورعراق ، سوریه، ایران و ترکیه قتل عام و منطقه از سکنه خالی شود تا آقایان به خیال خام خود کشور بزرگ کردستان ایجاد کنند. انسان از شنیدن چنین داستانهای تخیلی