شیعه کشی و سنی کشی حاکمان عربستان و ایران

سخنان تهدیدآمیز سیدعلی و پاسدارانش در ارتباط با اعدام آخوند شیعه در عربستان، هیچگونه قرابتی با منافع، مصالح و علائق ایران و ایرانیان ندارد؛ همانگونه که کردار 37 سال گذشته حکومت اسلامی چنین بوده است. حاکمان وقت از منافع فرقه ای آخوندهای شیعه زیر پرچم ایران و بنام ایرانیان دفاع کرده، در حالیکه چنین نمایندگی ای را از سوی ملت ایران ندارند و آنها خود، در جایگاه اشغالگران ایران اند. حکومت فقها ملت ایران را به گروگان گرفته و روزی نیست که از ایرانیان قربانی نگیرد.

 

عربستان و ایران گرفتار دو حکومت هستند که زیر پرچم  الله و اسلام، بزرگترین جنایات امروز تاریخ بشر را مرتکب می شوند. 37 سال است که آخوندهای شیعه ایران را  اشغال کرده و هستی ایران و ایرانیان را در راه منافع فرقه و فرقه ای ها هزینه کرده، ملیونها انسان قربانی سیاست های فرقه شیعه های حاکم بر کشور شده و حرص و ولع قدرت، فزون طلبی و سلطه گری، پای آنها به کشورهای دیگر و دخالت در امور انها باز کرده است.

و این همه هیچ ربطی به علائق، مصالح و منافع ایران و ایرانیان نداشته و ندارد. در این میان ایران و ایرانیان، قربانیان به گروگان گرفته شده و مرغ عزا و شادی اسلامگرایان شیعه هستند. جامعه ایران پس از 37 سال ترکتازی روحانیت شیعه، به چنان بلوغی رسیده اند که پشیزی ارزش برای حکومت مذهبی و جنگ شیعه و سنی قائل نیستند. اما حکومت اسلامی همواره تلاش کرده و می کند که علائق آخوندها را، مسئله ایران و ایرانیان جلوه دهد و از همینرو اعدام یک آخوند شیعه در عربستان، بعنوان مسئله ایران و ایرانیان وانمود می شود.

روزی خمینی می خواست از راه کربلا قدس را فتح کند، ولی صدام پان عرب، 8 سال آنرا زمینگیر کرد و این خیانت بزرگ اسلامگرایان (حکومت اسلامی) به مردم ایران و عراق بود. دو کشور ایران و عراق هنوز نتوانسته اند پیامدهای سیاستهای جنایتکارانه و ویرانگرانه دو رژیم منحوس خمینی و صدام را جبران کنند.

ایرانیان در آستانه سال 2016، نه تنها خود را با حکومت آخوندهای شیعه تعریف نمی کنند، بلکه اکثریت از اسلام و اسلامگرایان رویگردان شده و خواهان یک نظام سکولار دمکراتیک در ایران هستند. مردم ایران نه خصومتی با مردم عربستان دارند و نه علاقه ای به دخالت در امور داخلی آنها نشان می دهند و نه با اقدامات حماقت آمیز حمله به سفارت عربستان موافق هستند.

اعدام آخوند شیعه در عربستان اقدامی ضد انسانی و وحشیانه بود، همانطور که رقیب عربستان، حکومت اسلامی 37 سال از پیشتازان اعدام و جنایت علیه بشریت در ایران بوده است.

اعتراض به اعدام آخوند شیعه در عربستان توسط حکومتی که تا کمر در خون فرزندان ایران ایستاده است، تنها یک تعزیه خوانی فرقه ای آخوندهای شیعه علیه حاکمان سنی عربستان بوده و هیچ ربطی به دفاع از انسان، انسانیت و حقوق بشر ندارد. از آنجا که این کشمکش ها خصلت فرقه ای - ارتجاعی دارند، در شکل وحشیانه و بربرمنشانه، حمله و آتش زدن سفارت عربستان جلوه کرده است.

سخنان تهدیدآمیز سیدعلی و پاسدارانش در ارتباط با اعدام آخوند شیعه در عربستان، هیچگونه قرابتی با منافع، مصالح و علائق ایران و ایرانیان ندارد؛ همانگونه که  کردار 37 سال گذشته حکومت اسلامی چنین بوده است. حاکمان وقت از منافع فرقه ای آخوندهای شیعه زیر پرچم ایران و بنام ایرانیان دفاع کرده، در حالیکه  چنین نمایندگی ای را از سوی ملت ایران ندارند و آنها خود، در جایگاه  اشغالگران ایران اند. حکومت فقها ملت ایران را به گروگان گرفته و روزی نیست که از ایرانیان قربانی نگیرد.

واقعیت اینست که سنی کشی، شیعه کشی و جنگ های خانمانسوز فرقه ای، تاریخی به درازای عمر ویرانگرانه اسلام سیاسی  دارد. جوامع ایکه فردای آزاد، سکولار دمکراتیک و متمدنانه را برای میهن شان نشانه گرفته اند، باید با تاکید بر پرنسیب های جهانشمول  انسان مدارانه حقوق بشر، در مدار جنگ های فرقه ای وارد نشوند و از طریق روشنگری، همبستگی ملی سکولار دمکراتیک، جنگ طلبان را منزوی کنند تا بستر صلح، دوستی و برادری پایدار ملل مهیا گردد. 

منبع: 
ایرانگلوبال
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

تصویر اقبال اقبالی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
برخی عناصر با تنزل مباحثات سیاسی به برخوردهای فردی، نادانی و حقارت خود را بنمایش می گذارند. آنها با کوشش جهت گسترش بی فرهنگی و دامن زدن به جدل های فردی- لمپنی، همچنان ببگانگی خود را با منش دمکراتیک گفتگو، مدارا و دیالوگ سیاسی، مورد تائید قرار می دهند.
اینگونه افراد تصور می کنند که با برخوردهای لمپنی می توانند از ارزش های افراد بکاهند و طوطی وار نسبت هائی به افراد می دهند که شعور و قدرت استدلال آنها را ندارند. برای مثال کمنتارنویسی که مرا "آریاپرست" خطاب می کند؛ نمی تواند یک جمله در اثبات ادعایش (در طول بیش از 40 سال فعالیت سیاسی) مکتوب کند. افراد "اتهام زن" دم به تله مسئولیت پذیری و استدلال و اثبات "آریاپرستی" اقبال اقبالی نمی دهند و هنگامی که تریبون در اختیارشان هست و باید ادعایشان را مستدل کنند، لال میشوند و چون موش به سوراخ ها بر میگردند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
من با نظر علیرضا کاملاً موافق هستم. آقایانی که می خواهید کاری بکنید برای این کشور، اگر قرار باشه انقلاب یا انتحار 57 (به قول شما) تکرار نشه، باید خیلی عمیق باشیم. نه اینکه در حد ترک و فارسو کرد و.. گیر کنیم. مگر اینکه بازی باشد کار ما نه حقیقت ؟! ( ببخشید که جمله هام شباهتی به سخن گفتن خمینی پیدا کرد؟! بابا خسته شدیم اینقدر روی جمله بندی کار کردیم اصل مطلب از ذهنمون در رفت) خلاصه یی جور نشد که دشمنان بگن که اینها که اینجا هستند آنها نیستند و لکن اینها خودشان هستند و من به همه می کنم نصیحت که جمع بشند دور کلمه وحدت کلمه و لکن شما از ما هستید نه از آنها؟!!!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
خیلی ممنون می شوم اگر یک نفر لطف کند و برای من توضیح دهد که این آقای کرمی دقیقا چه می گوید؟ ساقط کردن جنگنده روسی توسط ترکیه را ربط داده به اعدام شیخ نمر در عربستان از آنجا وصل کرده به تامین منافع ترک تباری توسط جمهوری اسلامی از آنجا یک چیزی را به شقیقه ربط داده که مربوط است به یک جای دیگر. این آقا اصلا معلوم نیست با خودش چند چند است. بعد تازه این آقای اقبالی هم نظر ایشان را روشنگرانه می داند. روشنگرهای ما که کرمی و اقبالی باشند، وای به حال تاریک اندیشهایمان. معلوم نیست اینها واقعا دارند از هم چیزی یاد می گیرند یا فقط مشغول قرض دادن نان به هم هستند.
منافع ترکیه (یا بهتر بگوییم منافع بخشی از سرمایه داری ترکیه که آک پارتی آنرا نمایندگی می کند) امروز اقتضا می کند که

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ناصر آقا! شما اغلب در صحبت خود میگوید، هدف شما باز گشت به ناسیونالیسم ایرانی است. سئوال اول من از محضرتان این است که آیا شما ناسیونالیست هستید؟ که اغلب از ناسیونالیسم ایرانی صحبت میکنید؟ ناسیونالیسم ایرانی یعنی چی؟ ایران یک جغرافیای سیاسی است که ملل مختلفی در آن زندگی میکنند، مثل ملت تورک، ملت فارس، ملت عرب، ملت تورکمن، ملت کورد، ملت بلوچ، ...و امثالهم. و هر ملتی هویت زبانی و تباری خود را دارد. سئوال دوم اینست، آیا شما که همیشه از تمدن بزرگانتان مثل کورش کبیر قلم فرسائی میفرمائید، و مثل شاهنشاه آریا مهر پدر تاجدارتان، بعنوان نواده و نسل کوروش کبیر که به قول خودتان به دنیا قانون نوشت، چرا اجازه میدهید بقول خودتان مغول زاده پانترکی مثل حضرت آیت الله خامنه ای، بر شما حکومت کند؟ و نفستان را بگیرد؟ شما که بقول خودتان صاحب اینهمه تمدن هستید، که دنیا هاج و واج مانده است، بسیار خوب! حناب

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سلام !! یه بار نشد در یه جای دنیا یه اتفاقی بیافته و اقای کرمی و اقبالی پای ترکها را به وسط نکشند !!!
به خدا الان نویسندگان تابناک محسن رضائی و تسنیم و فارس سپاه از خنده روده پر شدن وقتی می بینند مخالفینشون این چنین تحلیل های نامربوط و سطحی از رویدادهای کشور و منطقه میکنند !!
تو را خدا بغض و کینه علیه ترک ها را آقای اقبالی و کرمی حداقل در تحلیل های خودتون نسبت به رویدادهایی که ربطی به ترکیه ندارد کنار بگذارید
ممنون

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقایان کرمی و اقبال آریاپرستان پرشور باز به هم رسیدند. بعرض تان برسانم که اگر مردمان ضد راسیست تورکیه میفهمیدند شما دو آریاپرست اینقدر بهم عاشقید حتما به اردوغان که اینروزها بابت بحث اش از هیتلر آریاپرست در سرلوحه مطبوعات جای دارد ویزای زیارت شما را میدادند. بدبخت ها نمیدانند که این آریاپرستان برای عقب نماندن آش رابا ماش قاطی میکنند. آخر .... جناب اقبال آریاپرست. نفرت و کینه تورا .... . زنده باد دوستی ملل
امیدوارم کنترلانت ما مثل همیشه بابت قبای اقبال خان این نوشته را حذف نفرمایند

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای مازیار کارن!
شما که این همه به ایرانی بودن خود می بالید، دست‌کم حرمت زبان فارسی را نگاه دارید و از فعل های جعلی که جز آلوده کردن زبان شیرین فارسی سود دیگری ندارد، بپرهیزید. هنگامی که فعل زیستن را در فارسی داریم یا فعل مرکب زندگی کردن را داریم، چه نیازی به ساختن مصدر جعلی زیویدن است. تازه، اگر این مصدر جعلی را بپذیریم، از روی قیاس با فعل‌هایی مانند درویدن یا شنویدن، بهزیوی و دیرزیوی را نمی‌توانید به جای بهزیستی و دیرزیستی به کار ببرید و نمی‌توانید بگویید: «ضمن آرزوى بهزيوى و ديرزيوى برايتان...». اگر به این شعر توجه کنید به اشتباه خود پی می‌برید: نگر تا چه کاری همان بدروی - سخن هرچه گوئی همان بشنوی.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
١- آقای بامدادان نوشته شما رنگو بوی مجاهدین خلق را میدهد که خود جای بحث دارد ٢_ ولی این آقا ناصر کرمی مثل روال همیشه گی ترکیه را وارد بحث نا مربوط کرده و با آقا اقبالی بهم دیگر پاس داده اند .اینست روش شونیزیم که خود را تحلیل گر نیز میداند .و در ضمن همین الان CNN اعلام کرد که بحرین نیز با ایران روابط دیپلوماتیک را قطع کرد اما من فکر میکنم که ترکیه و ایران همچنان دوست و همسایه خواهند ماند و ترکیه میانجیگر ی عربستان و ایران را خواهد کرد .و این دوستی ترکیه و ایران همیشه به ضرر ما ملت آذربایجان جنوبی بوده .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
فرزانه ى پاكدل سرزمينم، ايرانيار والا تبار، استاد ناصر جان كرمى :

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
پیداست که تحلیل های شما همه از روی بغض و کینه است. متاسفانه از دانش تاریخی بی بهره اید! شیعه اگرچه در عراق به وجود آمد، اما اساساً در شمال ایران گسترش یافت. آل بویه شیعه بودند. صفویان در آغاز سنی بودند و شاه اسماعیل در دربار کارکیا میرزا شیعه شد. فردوسی شیعۀ هفت امامی بود، مثل ناصرخسرو و حسن صباح و دیگران. برخلاف نظر ناصر کرمی، خامنه ای ترک نیست. او از طرف پدر تفرشی است و از طرف مادر اصفهانی. اجداد پدری اش پشت اندر پشت اهل تفرش بودند ولی پدر خامنه ای مدتی در زمان رضاشاه در دوره ای که شناسنامه به ایرانیان می دادند در خامنه آذربایجان ساکن بوده است. مادر خامنه ای دختر آیت الله هاشم میردامادی نجف آبادی است. آیت الله میردامادی مانند پدر آیت الله خامنه ای سپس در مشهد ساکن شده بود. این ها را می توانید در سایت های رسمی جمهوری اسلامی ایران پیدا کنید. جنگ شیعه و سنی را خمینی به راه انداخت.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
همین که به زبون فارسی و نه ترکی مطلب مینویسین نشون میده این مملکت دست پان ترکا هست یا نه

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
از توضيحات عالمانه شما متشكريم، مدتى است كه نيستيد، اميدوارم كه مقهور شعارهاى مصلحت طلبانه بعضى از دوستان نشويد و با نوشتن مطالب آرزشمندتان ما را خوشحال و دشمنان ايران زمين و پارس را بدحال كنيد. بازهم از كامنت و مطلب روشنگرانه تان ممنون هستم.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اجداد ما میگفتند از هر طرف که کشته شود به نفع اسلام است . بگذار تا شیعه و سنی داعشی همدیگر را.... بدرند ! تضاد آشتی ناپذیر است . پترودلار عرب سنی و شیعه ترک صفوی بنفع امپریالیسم غربی امریکایی صلیبی و صهیونیستی تا آمدن دمکراسی به خاورمیانه ادامه خواهد داشت .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
این رویدادها فقط به سود دولت یهود و اقتصاد غرب است . منافع ملی هر دو کشور ایجاب میکند جنگ علی و عمر را به تاریخ بسپارند و بیش از این ابزار دولت یهود و غرب نشوند. دولت یهود خواستار شرائطی مانند سوریه و عراق برای ایران و عربستان است تا وعده تورات به ثمر رسد. دین اینده ساز نیست این فرهنگ است که اینده را ترسیم میکند. اسلام و دین یهود اساسن نقشی جز تخریب و تجاوز و عقب گرائی و گروهای دینی مختلف پیامی جز توحش و قدرت پرستی ندارند. منافع ملی را قربانی اموات و دین اسلام نکننیم.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب توکلی, حقوق بشر سازمان ملل اعدام های دیروز عربستان را محکوم نکرده. بعنوان مدیر سایت در انتشار اخبار تحریف نفرمائید
تصویر اقبال اقبالی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب کرمی گرامی؛ سپاس از توضیحات روشنگرانه تان. براستی که مثلت ارتجاع پان اسلامبسم، پان ترکیسم و پان عربیسم ستادهای"فتنه" در خاورمیانه بوده و مانع اصلی رفاه، آسایش، آرامش، پیشرفت، آزادی و دمکراتیزه شدن کشورها هستند.
تصویر ناصر کرمی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب آقای اقبالی،... ضمن تأیید تمام مطلب نوشتار شما. اعدام روحانی شیعه بوسیلهء خاندان آل - سعود در عربستان، با شکار جنگدهء روسی بوسیلهء حکومت ترکیه در یک راستا قرار میگیرند و یک هدف را دنبال میکنند.
تا زمانیکه تمامی سیاست درونی و خارجی نظام جمهوری اسلامی به رهبری علی خامنه ای در جهت تأمین منافع و سیاست ورزی پان ترکیسم و پان عربیسم بود، ترکیه و عربستان با نظام جمهوری اسلامی مشکلی اساسی نداشته و ندارند.
تصویر اقبال اقبالی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
کیانوش عزیز؛ این اقدام نه تنها محکوم است، بلکه اقدامی ضد بشری می باشد. هیچ چیز نمی تواند اعدام را نوجیه کند و باید این میراث عصر جاهلیت جمع شود. من بصراحت نوشتم که : "اعدام آخوند شیعه در عربستان اقدامی ضد انسانی و وحشیانه بود"

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اپوزیسیون ایران تنها وظیفه اش مبارزه با جمهوری اسلامی هست ونجات میهن آخوند زده، برای نجات کشورمان حتی اگر لازم باشد با عربستان هم تا جایی که استقلال وتمامیت ارضی مان حفظ شود باید متحد شویم، من از اینکه مزدور جمهوری اسلامی در سعودی به هلاکت رسید خوشحالم،من نمی دانم آقای توکلی چه اصراری به محکومیت اعدام این مزدور رژیم دارد،از اینکه می بینم آخوندها دارند از حرص این اقدام سعودی میسوزند خوشحالم.
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اقبالی جان،اتحادیه اروپا ، آمریکا و سازمانها ی حقوق بشری اعدام هی دیروز در عربستان را محکوم کره اند و آن را سیاسی ارزیابی کرده و بر این اعتقاد ند که جو متشنج خاورمیانه تشدید می کند، آیا شما این اعدام ها را که بدون حضور هیت منصفه و پشت در های دربسته انجام گرفته است را محکوم نکرهاید

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جلادان سپاه پاسداران اگر خیلی زرنگند، اول جل و پلاس خود را در سوریه نجات دهند، که در حال فرو ریزیست. عربستان پیشکش ریش و پشمشان. مشتی لمپن با اون ریخت و قیافه شان، در قبال عربستان کاره ای نیستند. کشک هم بحساب نمی آیند. هیچ کاری حز عربده کشیدن، از دستشان ساخته نیست. اینان چون عادت کرده اند، بمردم بی سلاح و سرکوب شده ایران زور بگن، فکر میکنند، بدولت تا دندان مسلح عربستان نیز، که ارتش آمریکا پشتش ایستاده، میتوانند زور بگن. فعلا سیلی آبدارعربستان بد جوری بیخ گوششان نشسته، آخوند های حرامزاده را گیج کرده است.