«صفحه شما»

اصل مطلب: 

دوستان و خوانندگان عزیز، امکان کامنتها واقعا به شما تعلق دارد. هدف ما ایجاد محیطی دوستانه برای تبادل نظر است. آزادانه نقد، نظر، خبر، تفسیر، تحلیل و... بنویسید اما خواهش می کنیم بدون نام بردن از اشخاص حقیقی و حقوقی در کمال امنیت برای خود و دیگران فضایی ایجاد نمائید که بدور از توهین و اتهام و جوسازی و مسموم کردن محیط تبادل نظر باشد. توجه داشته باشید کامنتهایی که این موارد را در نظر نگیرند، منتشر نخواهند شد.

لطفا اعتراض، انتقاد و پیشنهاد خود را به آدرس info@iranglobal.info ارسال کنید. از پاسخ به اعتراضات در کامنتها معذوریم.

دیدگاه‌ها

عنوان مقاله: 
رویارویی هند و پاکستان, امیرعلی متولی
yaradiciliq
"" نه منطقه ظرفیت درگیری هند / پاکستان را دارد و نه اقتصاد‌های رو به تباهی هند و پاکستان "" سفر بن سلمان عربستان به هند، با توافق سرمایگزاری ۱۰۰ بیلیون دولاری عربستان در هند توام بود، این قیمتی مناسب برای راضی‌ کردن هند به خروج از پرژهٔ بندر چابهار فارسستان است، هدف عربستان و امارات، تحلیل قدرت مانور فارسستان، در شرق است، در حالیکه آمریکا در حال انجام مطال عات لازم پیرامون " استفاده / غیر استفاده " پاکستان از هواپیما‌های " ف‌ ۱۶ " آمریکا ئی در سقوط هواپیمای جنگی هند است چین توازن گوا بین هند / چین را در بندر گوادر و در تاجیکستان به نفع خود تغییر داده است، واقتیک طرف هندی ادعا کرد مسیر آب به پاکستان را کند خواهد کرد چین فرصت را از دست نداد تا سرچشمه آب هند که از چین به هند سرازیر می‌‌شوند اشاره کند، مردم خاورمیانه از فلاکت، فقط میتواند به تورکیه، این بهشت فراریان، پنا ه ببرند ولی‌ حتی >
اشتغال لوایی
چرا 400 میلیون ترک اردغانی، و 40 میلیون آذری، قره باغ اشغال شده لوایی را ، از وجود 3 میلیون ارمنی ، و 4 میلیون فارس آزاد نمیکنند ؟ خداوکیلی این نوادگان مغول، چرا ایتقدر بی عرضه و بی غیرت هستند ؟ ، چون همه در غرب و در امریکا لم داده اند، لنگر انداخته اند و کنگر می خورند.! و مشکل شان زبان فارسی و شاهنامه خوانی ایرانیان است.
وقتی عصبانی هستی کامنت ننویس
5 دقیقه فرصت لازم برای نوشتن کامنت با دو نام :
پرسش این عقده گشایی علیه ایرانی به چه دلیل هست؟لاچین یا یاراد چلیق این عصبانیت و سمپاتی برای جمهوری اذربایجان جز ناسیونالیست شهروندی دلیل دیگری دارد؟
زمانی که خود شما استقلال طلب برای ایران هستید اما در برابر استقلال ارامنه ارتساخ جیغ بنفش میکشید
تاریخ مطلب:
یکشنبه, مارس 3, 2019 - 17:40
نام:
yaradiciliq
تاریخ مطلب:
یکشنبه, مارس 3, 2019 - 17:30
نام:
lachin
جم
آقای ائلیار گرامی! در خصوص منشا قدرت، این حرفهای منطقی چیه که میفرمائی! از نظر پانفارسهای تمامیت خواه و تمرکز گرا که ایران را ملک شخصی خود میپندارند، و ماهیت دیکتاتور و ضد مردمی خود را پشت لعاب ایران و ایرانیت، و شعار تمامیت ارضی مستور کرده اند، این مملکت بجای آزادی و حفظ حقوق و کرامت انسانی برای ملل تشکیل دهنده آن، به برکت هوچیگریهای تمامیت ارضی، خدا، شاه، میهن، و برای حفظ هژمونی مدام العمر پانفارسیسم استثمارگر برای سرکوب حقوق زبانی، ملی، مدنی، و حقوق آزایهای سیاسی و حق تعیین سرنوشت آنان، به دیکتاتورهای قهار شاه الهی ـ شیخ اللهی همچنین به دیکتاتورهای منزوی شده کراواتی غرب نشین نیاز دارد.
تا مبادا ملل سرکوب شده جهنم موسوم به ایران هوس آزادی بر سرشان زند و از حقوق ملی مدنی، تساوی حقوق فرهنگی زبانی حرفی بمیان آورند. از نظر اینان، مردم جغرافیای موسوم به ایران نه به عدالت اجتماعی، نه
عنوان مقاله: 
رژیم جنایتکار ایران شریک جرم ارمنستان, بخش: مدیای غیرفارسی, بابک آزاد
yaradiciliq
"" منافع ارمنستان و فارسستان، در سوریه یکی‌ است و مدیا فارسی‌، دخالت ارمنستان در سوریه را، مخفی‌ نگاه داشته است "" پیشتر گفتم بزرگترین خطر برای ملیت‌های غیر فارس ایرانی، زمانی‌ است که این ملت‌های غیر فارس، به پا خیزند و "" ارتش فارسستان دست در دست ارتش رژیم جنایت کار اسد و ارمنستان "" ، برای سرکوب ملل غیر فارس، وارد ایران شوند، تا حالا کسی‌ در مدیا فارسی‌، از روابط مخفیانه ارمنستان با رژیم جنایت کار اسد، حرف و سخنی نزده، " ولی‌ وقتیکه آمریکا به حضور حمایتی ارتش ارمنستان برای خدمت به اسد سوریه انتقاد کرد "" دولت ارمنستان زود گفت این کار را به دلیل درخواست روسیه انجام داده است، حتی میتوانست بگوید به درخواست فارسستان انجام داده است ولی‌ عواقب آن وخیم تر می‌‌شد، همین ارمنستان امروز، ارامن سوریه را به همراه تروریست‌های کمونیست پ ک ک / پ ی د به قره باغ جهت سکنی اعزام می‌کند و جامعه شناس‌های ابله
lachin
آقای محسن کردی..
ترا خدا دیگر بیش از این آب را در هاون نکوبید. همانطور که میدانید لاچین یک روزی مغول زاده میشود , یک روز اسکیمو زاده میشود, یک روز امریکائی میشود, یک روز اسکاتلندی میشود, یک روز سرخ پوست از قبیله آپاچی می شود , روز بعد هم نوه چنگیز میشود, الان هم از مهاجران آزربایجان شوروی سابق به ایران شده است. لطفآ منتظر باشید که فردا و پس فردا به بینیم چه نوع پاسپورتی را خواهد گرفت که شما را در جریان این فرد (( چند ملیّتی )) بگذاریم. اهورا مزدا پشت و پناه شما باشد.
عنوان مقاله: 
فاشیسم بابک آزاد
lachin
دوستان...
همانطور که متوجه هستیم هنوز بعضی ها در عصر حجر رستاخیزی زندگی میکنند و منتقدان مخالف خود را برای بیرون بردن از صحنه , دست به دادگاهی اروپائی میزنند. نکته خنده دار این است که بعضی از این آقایان , سایت (( ایران گلوبال )) که مربوط به تمام ملل ساکن این سرزمین میشود را با سایت (( فارس گلوبال )) عوضی میگرند.دلیلش هم خیلی ساده است به این خاطر که چون زبان این قشر اقلیّت در این مملکت با زور و سرنیزه به عنوان زبان رسمی تحمیل شده است , خیلی از این آقایان (( لوس )) به بار آدمده اند و خیال میکنند که هرچه این حضرات گفتند بایستی مورد قبول همه باشد...
فاشیسم بابک آزاد
بابک آزاد ،بلندگوی کور فاشیسم ترک ، در این سایت است که بشکل راسیستی علیه خلق های همسایه تبلیع دروغ و تنفر میکند. به این دلیل هیچ سایت آذری مغولی به وی این امکان را نمیدهد. کار وی فقط سوء استفاده از امکانات ایرانیان فارسی زبان، از جمله در این سایت، در دیاسپورا است. وی خلاف تصمیمات سازمان ملل و کشورهای آزاد دنیا ،هنوز جنوساید چند ملیونی ترک های فاشیست علیه مردم کرد و ارمنی و یونانی و عرب در طول 100 سال گذشته را انکار میکند و ... مانند یارادیقلی ؛ یعنی یلینیک سابق، در این سایت فعال است.
امید است نمایندگان ارامنه در اروپا ، بزودی وی را به دادگان لاهه بکشانند تا او نتواند از آزادی غربی برای اهداف ضد بشری قومگرایانه اش استفاده نماید، و وی را روانه انکارا و باکو کنند.
عنوان مقاله: 
باز هم من را دستگیر و به تیمارستان بردند!!!
سید محمد حسن حسینی
یکی دیگر از دلایلی که من را دو بار به تیمارستان برده اند این است که من "سید" هستم آن هم سیدی که به توان PhD شده و صاحب اندیشه است. طبیعی است که وقتی یک نفر مثل من می گوید "این حکومت نه تنها یک حکومت اسلامی نیست بلکه حکومتی شیطانی و فاشیستی است" و مسایلی از این دست را بیان می کنم وحشت می کنند و تنها چاره را در به تیمارستان فرستادن و دیوانه جلوه دادن من می بینند. مدارک و مستندات مربوطه را در مقاله زیر ببینید:
http://bit.ly/2H1JOeD
به محسن کردی
به محسن کردی
یکبار برای شما نوشتم این ...لاچین با همه نام هاش ایرانی نیست و از سایبری های باکو تشریف داره فارسی را هم زمانی که خانواده اش از اذربایجان شوروی اواره ایران بودند یاد گرفته
حالا شما سر اذربایجان ایران و فلان که کوچکترین ارتباصی با این نداره بحث و گفتگو انجام بده ببینم چقدر میخواهی اب در هاون بکوبی
عنوان مقاله: 
منشاء قدرت, آ. ائلیار
yaradiciliq
"" تمرکز روی مقوله منشأ قدرت بدون برجسته کردن ( بعد دوگانگی ذات / سرشت انسان ) نا ممکن است "" انسان بالقوه دارای پتانسیل " بدی / خوبی‌ " است، دمکراسی‌های لیبرال غربی، با ایجاد نهاد‌های " قوه مجریه / قضات / قضا ئیه / احزاب / مطبوعات / مدیا " مستقل از دولت " توانمندی‌های خود را در " چک کردن " قدرت ( دولت ) تا حدی افزایش داده ا‌ند، جوامع کمو نیستی و جوامع نفتی‌ / گازی خاورمیانه هیچوقت وارد این دوره از دوران مدرن نشدند، اینک " قدرت گیری فاشیزم عوام گرا به همراه "Surveillance capitalism" در جوامع غربی، دمکراسی‌های لیبرال وارد دوران بحران شده ا‌ند، از طرفی‌ با ورود جوامع به " عصر چهارم صنعتی " ,خاورمیانه نفتی‌ / گازی، دیگر آن عایدات مفت نفت و گاز را از دست داده و وارد بی‌ ثباتی بیشتر خواهد شد، در مورد " Surveillance capitalism" اگر فرصتی شد بیشتر توضیح خواهم داد. به طور مختصر، هدف آن، تبدیل و
به کیوان
ساواکی های ضد کمونیست سابق و مزدبگیران فعلی اسرائیل آدرس غلط میدهند تا مردم، آخوندها را فراموش کنند.
درود بر چپ ایرانی که نقش مهمی در سرنگونی فاشیسم پهلوی و لرزندان و بحران آخوندیسم ایفا نمود.
دشمن ایران و ایرانی، افرادی مانند کیوان هستند که یک دشمن حیالی مجازی برای تودههای غیر سیاسی تراشیده اند تا آخوند و اسرائیل و امریکا و تجزیه طلب آذری، فراموش گردند.
ساواکی های باقیمانده از نظام ستم شاهی؛ مانند کیوان، باید در اولین فرصت دستگیر و تحویل دادگاههای خلق گردند ، چون موحب روی کار آمدن ارتجاع آخوندیسم و شارلاتانیسم شونیسم ترک گردیده اند.
ترک به ترکستان !
ساواکی های باقیمانده، به اسرائیل !
زنده باد جمهوری سکولار دمکرات و سوسیال ایران متحد و واحد !
آینده از آن زحمتکشان ایرانی، و سوسیالیسم روشنفکران انقلابی و خستگی ناپذیر ،است .
نظام سلطنتی برای همیشه در زباله دان تاریخ قرار گرفت.
عنوان مقاله: 
ما رانت‌خوار و نفت‌خواریم!, وزیر سابق دادگستری: همه ما رانت‌خوار و نفت‌خوار هستیم!
yaradiciliq
"" ژئوپلتیک منطقه و عصر چهارم انقلاب صنعتی "" چین در حالی‌ کشف میادین نفت شیل در شمال تیانجین را ئلام کرد که این کشور به همراه روسیه، وظیفهٔ " سرمایگزاری و وام دهی‌ ( چین )" و روسیه وظیفهٔ " حفظ امنیت را در آسیای مرکزی " به عهده گرفته ا‌ند، ابله‌های جامعه شناس تحصیل کرده خارج ما، توان ذهنی‌ درک این واقعیت را نداشتند که اگر تورکیه مسیر گاز / نفت جمهوری آذربایجان به تورکیه را هموار نکرده بود اینک جمهوری آذربایجان نیز، مانند ارمنستان، به یکی‌ از اقمار محکوم پا در هوای روسیه تبدیل شده بود و این چپ‌ها / کمونیست‌ها / و جامعه شناس‌های ساده لوح تحصیل کرده خارج، دیگر نمیتوانستند پیرامون " پان تورک کذا ئی " نظریه سازی کنند، وارد دورانی شده ایم که کشور‌های نفتی‌ / گازی مانند فارسستان، برای بقای خود، باید با مافیای پ ک ک / پ ی د جهت گسترش قاچاق، وارد همکاری شوند، پیشتر نیز گفتم جامعه شناس‌های ابله ما،
عنوان مقاله: 
هشدار تا یخی اقای امینی
کیوان
جریانات چپی بویژه حزب توده وفداییان در اساسنامه حزبی وسازمان خود ایران را کشوری کثیرالملل میدانند و اتحاد داوطلبانه خلق‌های تحت ستم را پیش شرط اساسی نظام سوسیالیستی ارزیابی میکنند .سازمان فدایی اکنون حزب چپ خواهان تجزیه اذربایجان از ایران است .
جریان چپ عامل اصلی اشوب متفرقه و اغتشاش و جنگ داخلی است ..بدون برخورد اساسی نخست با چپ ایران در استانه جنگ داخلی قرار دارد .
عنوان مقاله: 
آفرین
ع.ب.تورک اوغلی
سالام ـ آفرین برشمامهیستان بختیاری،،
خوب جوابی به جناب کوردی دادی.
من فکرمیکنم اگرخودآقای کوردی کاندیدشود،مشروعیت اش بیشتراز رضا جونش است.
پدربزرگ آقارضا نه بتوسط لیاقت وشمشیربلکه باکودتا بتوسط کشوراستعمارگرانگلیس وتوطئه ماسیون های انگلیس پرور به شاهی رسید،
یعنی نه انتخابی بود،ونه بالیاقت،بلکه باکودتای اجانب دربرابر
دموکراسی وسرکوب دموکراسی، شاه تحمیلی گشت،
حتی برکناری رضاپالانی هم توسط مردم یاخودش صورت نگرفت
آمدن محمدرضای کمربسته امام رضاهم بتوسط انگلیس صورت گرفت
رفتن محمدرضاهم بامهندسی آمریکا وغرب انجام گرفت،
یعنی کل این خانواده حکومت نامشروع داشت،
نوه ایشان هم پس ازچهل سال تنها به مبارزات بحق مردم درحال ضربه زدن است.
پول هایی که برده اند،یادزدیده اند،چهل سال است هزینه خودشان میشود.
البته شاید به آقای کوردی هم چیزی می ماسد،
دموکراسی لکه را نمی پذیرد،بیش ازاین مزاحم نشوند.
Anonymous
بسیار عالی. حرف تازه اما سنجیده ای هست. آقای کرمی عزیز سپاس از زحمات شما. اگر دقت کرده باشید قوم ترک آذری با سیاست و به دلیل اینکه خامنه ای از این قوم هست دائما در حال بازسازی مناطق ترک نشین با پول نفت مناطق لر نشین خوزستان هستند ، وآذربایجان را آباد می کنند . در حالی که مردمان لر و کرد و بلوچ این سرزمین از این ثروت خدادادی بی بهره اند ؟!
عنوان مقاله: 
پادشاهی انتخابی است یا وراثتی؟
مهیستان بختیاری
پاسخ به آقای کردی: همانطور که خود جنابعالی هم اشاره فرمودید همه این شاهان با زور شمشیر قدرت را به دست آوردند درست است ، اصل زورمندی یکی از مهمترین دلایل استقرار سلطنت یا پادشاهی بوده شاید مهمترین اصل ،اما آیا امروزه هم اصل زورمندی باید تایید کننده یک فرد باشد؟ جدای از آن من در این سلسله گفتار تلاش دارم با استناد با اسناد تاریخ ایرانی و فرمان های فرهنگی به این موضوع اشاره کنم که اساس وراثت در سیستم سیاسی ایران چه پادشاهی و چه غیره جعلی و ساختگی و بر اساس همان اصل زورمندی بوده نه خردمندی ،حال بگذریم در کنار این زورمندی گاه و بیگاه شاهان نیکو سرشت و خردمندی هم در تاریخ ایران قد کشیدند که قابل احترام. در بخش سوم فرمایش شما چرا فکر می کنید گزینه دیگری برای پادشاهی وجود ندارد؟ اصل شهرت یک فرد نمی تواند منکر خواست و حق شهروندی دیگران شود. جدای از آن در این نوشته تمرکز من بر روی فرد یا شخص شاهزاده
lachin
آقای محسن کردی.....
پــــدر بـــــر پــــدر مـــر مــــرا تــــرک بـــود......ز فــــــرزانــــگـــی هـــر یـــکی گــــرگ بـــود...
دوستان... کسی اطلاع دارد که کوروش کبیر با لهجه (( نازی آبادی )) حرف میزد و یا لهجه با ( جاده قدیم شیمرانی )؟ .. منتظر اطلاع رسانی از شما هستیم...
lachin
آقای محسن کردی.....
پــــدر بـــــر پــــد مـــر مــــرا تــــرک بـــود......ز فــــــرزانــــگـــی هـــر یـــکی گــــرگ بـــود...
محسن کردی
لاچین جان.. اون زمان البته پدران شما هم به زبان پدران ما سخن میگفتند، مثل سایر نقاط ایران لذا مادران شما هم از این 6 ماه مرخصی بارداری برخوردار میشدند.
ببین داداش.. ما چقدر بدون عقده و غرض و مرض هستیم.. یه شوخی کردی و ما هم با شوخی جواب دادیم. حالا اگر خدایی نکرده یک فارس زبان نسبت به شما شوخی مشابهی میکرد یورش تورک اوغلی و لاچین تهچین و هاچین و واچین و یه پاتو ورچین بطرف ما سرازیر میشد که آی ببین فارس فاشیست نژادپرست عموزاده هیتلر ما رو تحقیر کرده. خلاصه لاچین جان با این شوخی ها نمیتونی ما رو اسیمیله کنی و تورک کنی. نمیشه! حالا اگر در تبریز زندگی میکردم با کمال میل چرا نه! اصلا از جوانی یه دختر خوشگل آذری رو ببخشید.. ترک رو به همسری انتخاب میکردم. ولی خب.. همه که مثل شما سعادت تورک زاده شدن رو نداشتند که..
عنوان مقاله: 
نظر
جمال
گزارش سازمان ملل یک سال بعد از اشغال عفرین میگوید تورکیە و گروهای مسلح شدە توسط تورکیە جنایات جنگی انجام دادند

یک سال پس از اشغال کانتون عفرین توسط ارتش ترکیه و گروه های جهادی سازمان ملل با انتشار گزارشی اعلام کرد که گروه های جهادی تحت حمایت ترکیه در قبال ساکنان عفرین مرتکب جنایت جنگی شده اند.
عنوان مقاله: 
جم
جم
لاچین به ی! لطفا در خصوس تمدن والای حضرت کوروش کبیر و نوادگان اهورائی زاگروس نشینان مستطابش صلوات الله علیه و صلم به هرمت چاه مبارک جمکران و نیرو های لایزال امداد های غیبی در معییت هفتاد و دو ملائلکه طناز شیعه اثنا الحشری کمی انساف بخرج بده! با اینهمه بذله گوئی و زرافت ادبی انسان از خنده روده بر میشود. لتفا هال خوانندگان را در این خسوص لحاظ بفرمائید. صره نویصی فارصی را فراموش نفرما.
عنوان مقاله: 
تروریست‌های قلم بدست
داور
گروهی مسلسل بدست تروریست در کوهای دالاهو و خیابانهای تهران با کارهای انقلابی خود مردمی را روانه گورستان‌ها کردند .
امیدوارم روزی موزه ویا نمایشگاهی از تاریخ چپ در ایران بوجود اید و مردم صحنه های باز سازی شده حمله مسلحانه به سیاهگل وترور افسران امریکایی وترور اقای فاتح وانفجار حزب جمهوری اسلامی وووووووووووووو را به چشم ببینند .
کسی با افتخار نخواهد گفت پدر من در ترور این وان شرکت داشت ،اما میتوان به یک مجسمه گلی پیش از میلاد که نشان تمدن است افتخار کرد .
عنوان مقاله: 
ظریف حقه بازی کرد
ع.ب.تورک اوغلی
سالام ـ فردای استعفای ظریف، به اقتصادایران دربورس که نماد آیینه اقتصادوبحران است ۲۰٨۰ واحد افت داشت،
اگربه اقتصادآشنایی داشته باشید،اکنون دردنیا بورس آیینه تمام نمای هرکشوررانشان میدهد.
هرچندکه دولت ایران بعلت شفاف نشدن سرمایه گذاری ونظارت برآن بدست دولت مدیریت میشود،
دراین بحران گرانی،اجناس ودلار بورس ثابت وحتی درضرر مانده است
سیاست های محکوم به تحریم وغیرتحریم بزرگترین ضرررا به سرمایه گذاران بورس میزنند،
ازطرفی مافیای قاچاق کالا بتوسط مافیای کوردها وهمدست دولتی آقازاده آنها اکثرکارخانجات رابشکست کشانده
دراین شکست سرمایه گذاران دربورس بلاتفاق آسیب های بزرگی دیدند.
این یکی ازنتایج استعفای ظریف بود
دومی ،مشغول کردن افکارعمومی درروزقتل عام مردم خوجالی
بااستعفای خود،دعوت ازرئیس جمهوراین کشوردرروز فوق بود،
سومی را ماتورکان میگوییم،تئرزی گوتی یئره وورماق،،
یعنی خودراعزیزوبخودمشروعیت
عنوان مقاله: 
پارسیان با فرهنگ باستانی ایران
lachin
دوستان...چون در فرهنگ باستانی پارسیان 2500 سال پیش , زنان کارمند باردار 6 ماه مرخصی با حقوق و مزایا دریافت میکردند که دلیل بر وجود ( حقوق بشری کوروش ) میشد, تورکان در خیابان های شیراز احساس حقارت میکردند و شروع به یاد گیری از گلستان و بوستان نمودند. یک بیت شعر پائینی این حقیقت را بخوبی ثابت میکند...
(( گــــل همیـــن پنج روز و شـــش باشــد........پـــنج فــــارســـــی به تــــورکی بـــــش بـــاشـــد )). اهورا مزدا پشت و پناه این پارسیان با فرهنگ باشد...
عنوان مقاله: 
نظر
جمال
از صفحەی فیسبوکی یکی از دوستان ،،،، البتە پان اتراک هم در هیبت سومر تورک میخواهند همین را دنبال کنند

کتابخانه و دانشگاه در ایران باستان، فلسفه و علوم سیاسی در ایران باستان، علم حقوق، حقوق بشر در ایران باستان، حکومت ملی در ایران باستان، بیمۀ روستائیان عشائیر، بیکاری در ایران باستان، معماری و شهرسازی در ایران باستان، برابری زن و مرد در ایران باستان، 6 ماه مرخصی با حقوق و مزایای کامل برای زایمان زنان کارمند در ایران باستان، عدالت،
عنوان مقاله: 
ریشه قدرت
هوشنگ
نوشتار بسیار باارزشی است و دامن زدن و گسترش ان از مهمترین کارهای فکری روزانه شود .
قدرت در درون خود افراد جامعه است که اگر در چهار چوب قانون نباشد ،نامی جز جهنم ندارد .این چهار چوب قانونی در کشور ما همان قانون مشروطه بود که طبقه حاکم ودینداران وجریان چپ به ان نه باوری داشتند ونه ارزش و میراث فکری ان را درک کردند .
قانونگرایی ودر میدان قانون فعال بودن با مرتجع بودن و پیوند بورژوایی داشتن از سوی مدعیان به سخره گرفته شد.
تمسخر قانونگرایی از سوی همه جریانات به سرنگونی دولت ملی مصدق و استبداد وبرامدان اخوند انجامید..
بدنبال قدرت رفتن و فکر کودتایی داشتن برای بهروزی طبقه کارگر بزرگترین ضربات را به همین طبقه واقتصاد ایران وارد کرد.
سرنوشت تلخ هزاران انسان ایرانی در درون سازمانها ناشی از توجه نکردن به نقش حکومت قانون در ایران بود
عنوان مقاله: 
شایدتحلیل شمادرست باشد،ولی بفکرمن نه.
ع.ب.تورک اوغلی
سالام ـ دنیزعزیز،تحلیل های شمااکثرعلمی ولی متاسفانه همه جا وهمه چیزرا ازدیدگاه کمونیستی،یامارکسیستی می بینی.
منهدسان استعماری کلا چه آمریکایی،چه غربی،چه چینی یا روسی ،دنبال منافع استراتژی خودهستند.
آنها انواع واقسام راه ها وتفکرات رابازپروری،تقویت وحمایت میکنند،
هرکدام ازاین گروه ها،حتی افراد در جای خود حمایت میشوند.
اگرچنانچه نظرات ویادیدگاه گروهی،فردی ،تفکری برای آنهاسودمند بود،ازآن بهره برداری میکنند.
نمونه اش رافرموده اید،عراق،افغانستان،ونزولا وغیر،
حتی اشخاص برایشان همچون دستمال کاغذی میباشد.ازتمام قدرت،ثروت،امکانات این هااستفاده میکنند،حتی شده آنهاراموقتی بقدرت میرسانند.
پسرشاه تاریخ مصرف تمام شده نیز،یکی ازآنهاست،
شعارهای داده شده بقول آقای محسن کوردی،دریک مقطعی بتوسط افرادی ،حتی ازطرف حکومت برای مشروعیت دادن به سرکوب ازطرف خودشان میباشد،ساده لوحان بدان باورمیکنند.

عنوان مقاله: 
گروه مسلح ترک؟
عیوض
اقا جواد ماتجربه مرحوم پیشه وری را داریم که با قشون روسی به روسیه فرار کرد و استالین اورا به قتل رساند .اقاجواد این تجزیه طلبها در زمان شاه همه کومونیست توده ای وفدایی بودند وحالا نان خور دولت یهود صهیونیسم هستند .در باکو جاسوسان یهود فراوان هستند واین افراد برای انها کار میکنند.مسلح شدن کار درستی نیست مانند کردها که مسلح هستند و همیشه گشته میدهند و هرگزبه جایی نخواهند رسید .ایا میخواهی ارومیه کردی شود ؟؟؟اگر در ایران جنگ داخلی شود مردم تجزیه طلب برای فرار ازدست کردها شبانه سیه خیز در خانه پارس ها... را میزنند واز دست کردها فرار خواهند کرد .اگر ایران تجزیه شود سرباز روسی وعثمانی در خیابانهای تبریز مانند جنگ اول به همه تجاوز میکنند .انوقت به اهمیت رضا خان ونادر شاه واغامحمد خان قاجار پی خواهید برد که دیگر دیر شده است .اقا جواد فریب تروریستهای تجزیه طلب صهیونیست را نخور.
kamalli
سالام اليكيم
جواد خانى عزيز راه پيشرفت توركها براى احقاق حقوق پايمال شده خود به جلو مدنى و مسالمت آميز است
تمامى گروههاى ملت تورك آزربايجان اين راه را با تمامى پوست و خون و استخوان درك كرده و ادامه خواهد داد تا پيروزى ايش الله
سازاخ
جواد خانی عزیز، تمام تلاش ما بر این است که جامعه فارسی بدون خونریزی متوجه موقعیت خود بشود، که همه آدمند و همه حق حیات دارند و همه مجاز و مختارند که به سرنوشت خود تصمیم بگیرند، ولی متاسفانه ما شاهد شرایط دیگری هستیم، آنها به ما ملت ترک آزربایجان بچشم آدمهای سفیه و صغیر نگاه می کنند که ما به چیزی شبیه ولایت مطلقه فقیه نیاز داریم که آنها باید به ما، فرق بین بد و خوب را نشان دهند و همیشه مطیع اوامر جوامع فارسی و زبان غالب آنها باشیم رضا پهلوی با تمام ادعاهای دمکراسی خواهانه اش می گوید: اگر ترکها بیایند و در مناطق فارس نشین کار کنند باید فارسی بلد باشند او هیچوقت نمی تواند تصور کند که اگر فارسها بخواهند در مناطق ترک نشین کار کنند باید ترکی بلد باشند، او درکی بجز مهاجرت ترکها به مناطق فارس نشین را ندارد، چون او و همه همپالگانشان همیشه به ذهنیت پائین نگری نسبت ملت ترکها عادت کرده اند،
جم
اقبال خان... جانم در چیز هائی که مینویسی مثل ناصر کرمی، آقای داریوش آشوری و نواده حضرت کورش کبیر آغا رضا شازده فحله وی، کلمه "ایران" ، "ایرانی" و "ایرانییت" را بیشتر استفاده کن و بیشتر تکرار کن که در ذهن مردم تورک و عرب و بلوچ و ترکمن....، بهائی و یهودی ... و امثالهم جا بیفتد. مبادا از حقوق ملی مدنی، آزادیهای سیاسی، مللیتهای غیر فارس کلمه ای بر زبان بیاوری! که بعد از مرگ حضرت خامنه ای مردم خواستار دمکراسی و حقوق بشر و آزادیهای زبانی ـ فرهنگی باشند. همان کافیست که مثل زمان شاهنشاه آرایا مهر بزرگ ارتشداران، خدای خدایگان، ظلل الله! بر کلمه "همه باهم "خمینی تاکید کنی! تا گوسفندان زیادی زیر پرچم زبان واحد، ملت واحد، امت واحد، کشور واحد، اتوبوس واحد... و امثالهم جمع شوند. تا خیالتان انشالله وقتی در پستهای نخست و زیری، کاردار سفارت

عنوان مقاله: 
اطلاعیه آغاز فعالیت: همبستگی برای آرادی و برابری در ایران
ا- یزدانی

تنها با نظارت و دخالت مستقیم شورای امنیت سازمان ملل متحد، اتحادیه اروپا، آمریکا و روسیه میتوان در ایران اینده نظام فدرال - دموکراتیکی را بنا نهاد و تضمینی برای بقاء واقعی آن بدست آورد. فقدان فرهنگ دموکراسی درمیان طبقه سیاسی و تشکیلاتهای فارس - مرکز گرای اوپوزیسیون ایران همانند شمشیر داموکلسی خواهد بود که همیشه نظام فدرال دموکراتیک را در ایران مورد تهدید قرار خواهد داد. برای جلوگیری از احیا دوباره دیکتاتوری مرکزگرایانه ملت ها و میلیت های گوناگون در ایران میبایست در قانون اساسی نظام جمهوری فدرال ایران صاحب حق داشتن رفراندوم برای ماندن و یا جداشدن از کادر جغرافیائی ایران را دارا باشند. علاوه بر آن با در نظر گرفتن کارنامه سیاه ارتش ایران در قلع و قمع کردن خونین نهضت های خودمختاری در آذربایجان، کردستان، ترکمنستان، عربستان، بلوچستان ، لرستان .... میبایست اصل تمرکزذدائی در
عنوان مقاله: 
انتخاب
یاور
من باور به سوگند ندارم ولی عقل سالم حکم میکند بین نظام پلید اسلامی و مجاهدین وفدایی ها و تجزیه طلبها و اقای سازاخ و اقای ترک اغلو وجارچیان ام الفساد های اخوندی بهتر هستند . هیچ تضمینی برای زنده ماندن مردم ایران از سوی این گروهها داده نمیشود . یکی میخواهد تجزیه کند دیگری اسلام انقلابی و چپها دولت سرخ را در نظر دارند . ما مردم هم قربانی جنگ قدرت همه گروها و دستجات شدیم .اقا جان ما را مس کننید .
انچه مردم میخواهند .نخست امنیت دوم کار و زنده گی و رفاه اجتماعی و اگر فرصتی شد چیزی بنام ازادی .
روشنفکران ما و دین داران با انقلاب ثابت کردند که به هیچ تعهدی و اخلاقی ومعیاری و قانونی پایبند نیستند.
قدرت همه چیز نیست بلکه سعادت و نیکبختی در همراهی و صبوری است که میدان داری برای ان نیست.
اگر تلخترین حقیقت مطلب
عنوان مقاله: 
هرکس دهانش رابازکرده چیزی میگوید.
ع.ب.تورک اوغلی
سالام ـ آقا جمال عزیز،،اگروزیرکشورتورکیه این حرف رازده من هم فکرمیکنم،حرفی بی ربط و دورازشان یک وزیرزده است.
امکان ترجمه درست نشدن هم دارد.
آقاجمال،،ملت هارانمیتوان دریک قفس نگه داشت.حرکت ملت ها،افرادبه دلایل مختلف صورت میپذیرد، و غیرقابل جلوگیری است.
میتوان جابجایی هاراکنترل،یا کم وزیادکرد،همان کاری که سازمان ملل درمورد مردم هند،چین میکند.
الان ترکیب جمعیت کانادا،آمریکا درحال چینی یازردپوست شدن است.
من بعیدمیدانم،وزیرکشوریک کشورپیشرفته چنین حرفی رابزند.
شاید،حرکت های تروریستی را گفته باشد.
ازطرف دیگر،نسل کشی دروغین استعمارسازهارا دراینجا بیان کردن ،خودرادرحدیک عامراستعماربه پایین آوردن است.
تاآنجاییکه مامیدانیم،ارمنی هادروغ گفته وخودشان دراطراف وان تورکیه بخاطرسیاست اجانب میخواستند،دولت ارمنی تشکیل دهند،
که شکست خورده باقتل مردم بی دفاع به آزربایجان غربی آمده ودرآنجاقتل عام
عنوان مقاله: 
نظر
جمال
سرگی لازاروف وزیر خارجەی روسیە در یک مصاحبەی تلویزیونی اعلام کرد کە با تورکیە هم نظر نیستیم ما کوردهای سوریە را بە هیچ عنوان تروریست نمیدانیم کوردهای سوریە همراه آمریکا در جنگ علیە تروریستها شرکت کردند و مناطق وسیعی را از وجود تروریستها پاک سازی کردند
لازاروف اعلام کرد کە هیچ زمانی کوردها را تروریست ندانیستیم و با تورکیە هیچ وقت و هیچ جلسەای علیە کوردها نداشتند .
تورکیە و فاشیزم تورک بە هر دری میزند درها در برابرشان بستە است تورکیە هیچ راهی برایشان باقی نماندە بە غیر از بە رسمیت شناختن هویت ملت کورد و آزادی آنها حتی در تورکیە
سازاخ
رعایت چند نکته در مورد کامنت نویسی، می تواند تخاصم را به بحث علمی و حقوق بشر پسندانه تبدیل کند
۱- اجتناب از عکس العمل سریع، یکی دو سه ساعت صبر کردن و فکر کردن برای یک جواب منطقی می تواند موثر واقع گردد،
۲- در صورت امکان نوشته ها را قبلا در نوت بوک و یا ورد و یا اپ های مخصوص یاداشت، نوشته شود
۳- چندین بار نوشته را مرور کنید که اشتباهات نوشتاری و توهین آمیز نداشته باشد
۴- اگر برایتان مقدور است شخص ثالثی نوشته اتان را بخوانند، تا ایرادات نوشتاری و گنگ بودن جمله و توهین آمیز بودن کلمات را برایتان گوشزد کند و دوباره اصلاحش کنید
۵ - نوشته را کپی کرده و در مکان مخصوص کامنت درج کنید، اگر نوشته اتان بیش از ۸۰۰ حرف باشد مابقی نوشته را در جدول قسمت پائین درج کنید،
۶- موقع ارسال ارتباط اینترنتی را کنترل کنید که قطع نباشد و موقع پر کردن حروف کد، به بزرگ و یا کوچک بودن حروف دقت کنید
عنوان مقاله: 
پانفارس
جواد خانی
به نطرم روش مدنی صدسال دیگر هم برای احقاق حقوق تورکها جواب نخواهد داد مگر اینکه چماق رادیکاله شدن عده ای پشتیبان خوب ومناسب وکارسازی در جهت احقاق حقوق توسط بخشهای مدنی باشد..گروهی دارای شاخه سیاسی ونظامی بهترین راه حل را خواهند داد وگرنه سیستم توتالیتری پانفارسی به هیچ حقوقی گردن نخواهد نهاد..جواد خانی
kamalli
سالام اليكيم
درست ميگه به فاشيستها نياز است تا با چپ معتقد به ديكتاتورى هم در تئورى و هم در عمل صحبت كرد
در دانشگاهها اسلام مسيحيت يهوديت و بودائع و ماكياوليسم و ...... تدريس ميشود
اينترنت هم باعث شده كه همه باسوادتر شويم لذا هيچكس خود را تافته جدا يافته تلقى نكند و السلام شود تمام
عنوان مقاله: 
علی سعادت
ع.ب.تورک اوغلی
سالام ـ آفرین برشماکه بانام مشخصی یک متن نوشتی،
لطفن آدرس عوضی ندهید،
شمابجای اینکه به واقعیت نوشته های ام بپردازی به دروغ متوصل شده ایی.
این یک روش فرافکنی درافرادی است ،که تحمل نظرات غیرخودی راندارند.این بی قانونی ازصدسال پیش درایران قانونی برای شاه وشیخ ومباشران آنهاوگماشتگان بیسوادآنهابوده است،نتیجه اش همینی شده که مردم کشوری
بابالاترین درآمد نفتی به بدبخت ترین ملت دونیاتبدیل گشته است.
جناب علی سعادت،من کی ودرکدام نوشته بافارس ویاباایران دشمنی داشته ام؟
من درتمام نوشته هایم اشاره به پان ایرانیسم،یا به پان فارسیسم کرده ام،پس راستگوباش.
اگربه چپ اشاره داشته ام،به چپول وکمونیست های کم سواد
که تفکرالتقاطی داشته دقیقا اشاره کرده وتفکرضعیف آنهارانقدکرده ام.
فکرکنم ،درموردچپ،وفارس وایران نظرم رادرمقابل دروغگویی وفرافکنی شماروشن کردم.
درثانی،مگرکارگر،سرمایه داردرسوئد،سوییس،کانادا،
عنوان مقاله: 
اینده
علی. سعادت
عزیز دل تو وعده ای مانند تو خیلی کوچکتر از ان هستی که.
بخواهی راجب چپ حرف بزنی .فکر نمیکنم تفکر ی که امروز
در دانشگاهای مهم بعنوان یک رشته مهم تدریس میشود انوقت
جو اینترنتی به شما هیجان داده وراحت نظر میدهید وارد شدن به بحث چپ کار شما نیست .بهتر.است اول راهی برای سقوط
رژیم وسایر دردها بیابی بعد اظهار فضل بفرمائید
عنوان مقاله: 
تورک اوغلی
علی. سعادت
ظاهرا مطلبی را که قصد داشته اید نقل کنید چاپ نشده وانرا
سانسور یا بهر حال مانع درج ان شده اند واقعا شرم نمیکنید؟
خجالت نمیکشید ؟شما وچند نفر از اقایان بنام تبریزی ائلیاروان
... معروف بنام سازاخ مدام مطلب مینویسید وبه تمام دنیا هم براحتی توهین میکنید وهم دروغ میگوئید فرض بر این که
درست.بگوئید.این دلیل نمیشود همه چیز را کتمان کنید .البته از
شما ...مدام در همین سایت
علیه کمونیسم مطلب مینویسید انوقت یک مطلب چاپ نشده و
صدای منحوستان بلندشده است.اگر سایتی داشتید حتی یک کلمه از مخالفان خودرا چاپ نمیکردید اگر بگویم حیا کجا رفته
متاسفانه حیا ندارید که سوال کنم .حرف.حساب شما چیست ؟
اصلا چکار ی با ایرانی ها دارید؟شما که بطورعلنی خودرا ایرانی
نمیدانید
عنوان مقاله: 
پهلوان پنبه
lachin
دوستان...
گـــــــرفتــــــــم کشتــــــی با نــــــوچه های تختـــــــی......
بکــــوبیـــدم بـــر تشـــک گفتــــــــم کــــی هستـــــی.......
بگفتـــــا پهــــلوان , شاگــــرد دیهیــمم مــــــــن..................
گـــــــر آنـــچه پیــــــــــر شــــدم , ستــــــــوان یکـــــــــم من.....
عنوان مقاله: 
نظر
جمال
جناب وزیر کشور تورکیە یا وزیر داخلی تورکیە (سویلو ) شکر خوردند ایشان فرمودند یا کوردها را تبدیل میکنیم بە تورک یا آنها را از بین میبریم واقعأ میبینید این وزیر تورک شکر خوردند و حزف گندتر از دهنش را میزند ، ایشان هنوز هم فکر میکنند تورکیە همان تورکیە سلطانهای عثمانی است سالهای پیش از جنگ جهانی اول است کە مردمان ماکادونی و بوسنین و آلبانی و یونان را شقە شەقە میکردند یا 1500000 ارمنی را جنوساید کنند و شورشهای ملت کورد را برای آزادی در خون غرق کنند این حرف ایشان سیمای تمام عیار فاشیزم و بربریت تورک را برای جهانیان بر ملا میکند یا کوردها را تبدیل بە تورک میکنیم یا آنها را از بین میبریم میخواستم بدانم نظر پان تورکهای این سایت در مورد این صحبت بە غایت فاشیستی جناب وزیر تورک چیست ؟ مثلأ یکی از سردمداران ایران بگوید تورکها را یا بە فارس تبدیل میکنیم یا آنها را از بین میبریم
lachin
دوستان....
من نمی دانستم « پوریای ولی » از نوع ( دو کیشوت دِ لامانچا ) تو دنیای مجزای هم داشتیم..
عنوان مقاله: 
دومرتبه هرباریک ساعت زحمت کشیدم ،هدررفت
ع.ب.تورک اوغلی
سالام ـ دوبارهربارحدودیک ساعت زحمت کشیدم،تاجوابی به آقاتبریزی دروغین ستاره دارو،،،بدهم ،نشدکه نشد.
هربارنوشت،خطادرسایت اختلال پیش آمده است،
بهرحال این مقاله بسیارعالی وجوابگوی تمام پان ایرانیست ها،ودیگرفاشیست هارابخوبی داده است.
حیف که نتوانستم،بازهم میترسم که چاپ نشود.معنی کمونیسم رافهمیدیم.
محسن کردی
این که بیمعرفت هستم یا خیر خب.. قضاوتش با یاران. اما این که پیر شدم نمیدونم از شاگردهای خودم تو باشگاه دیهیم هستی یا از نوچه های آقاتختی یا سیدعباسی.. هرکی هستی، هروقت دوس داری هرکجا که میخوای.. پارک ولیعهد یا پارک کورش رو چمن یا تو باشگاه رو تشکل کشتی بگیریم ببینم کی پیر شده.. یه سروته یکی .. بار انداز و فتیله پیچ کارت تمومه.. تخته نرد هم برو ولی تو بیار..
محسن کردی
جناب «یک توکی» ..اسم و مکان و زندگی من مشخص هست و طی سی سال که در خارج از ایران در نشریات و غیره قلم زدم دودمان من رو هم همه می شناسند. دیگر این که میلیونها ایرانی مانند من در ایران زندگی میکنند. ما ایرانیان را به ترک و فارس تقسیم نمیکنیم فقط دشمنان یکپارچگی ایران مثل همین پانترک های آتاتورک پرست این کارها رو میکنند. لذا فارس بودن یا نبودن من از حق ایرانی بودن من چیزی کم نمیکنه. بعد هم تو حتا پان فارسی که این ترکها میگن هم نیستی اگر بودی هرگز حرفی از دهنت در نمیامد که به یکپارچگی ایران خدشه وارد کنه و به اسم فارس و غیر فارس بین هواداران یکپارچگی ایران خدشه وارد کنه. ایران از اقوام گوناگون تشکیل شده. در خون ما بجز اریاییان اولیه، خون یونانی، عرب و مغول هم جریان داره چرا که اینها در دورانی کشور ما را اشغال کردند و نسل خود را باقی گذاشتند. همین پانترکها یک نمونه بارز ادامه
عنوان مقاله: 
پروژه ققنوس با هدف 'حل مشکلات ایران' در واشنگتن اعلام موجودیت کرد
سیامک کرمانشاهی
پشتکار چیز خوبیست.
شورای ملی
فرش گرد
ققنوس
؟؟؟؟
عنوان مقاله: 
درشکه درست کنند
ع.ب.تورک اوغلی
سالام ـ من درسال ۷۲ یک لادا خریدم،
این ماشین اشغال ترین ماشینی بود،که سوارشده بودم،
حتی ژیان.پیکان هم سگ اش به این ماشین می ارزید،
دولت فاشیست درلفافه اسلام ودنبال کننده سیاست انگلیسی رضاپالانی بهتراست کارگاه های درشکه وارابه سازی راه اندازی کند.
من فکرمیکنم ارابه ودرشکه بهتراز ماشین روسی لادا است