«صفحه شما»

اصل مطلب: 

دوستان و خوانندگان عزیز، امکان کامنتها واقعا به شما تعلق دارد. هدف ما ایجاد محیطی دوستانه برای تبادل نظر است. آزادانه نقد، نظر، خبر، تفسیر، تحلیل و... بنویسید اما خواهش می کنیم بدون نام بردن از اشخاص حقیقی و حقوقی در کمال امنیت برای خود و دیگران فضایی ایجاد نمائید که بدور از توهین و اتهام و جوسازی و مسموم کردن محیط تبادل نظر باشد. توجه داشته باشید کامنتهایی که این موارد را در نظر نگیرند، منتشر نخواهند شد.

لطفا اعتراض، انتقاد و پیشنهاد خود را به آدرس info@iranglobal.info ارسال کنید. از پاسخ به اعتراضات در کامنتها معذوریم.

دیدگاه‌ها

عنوان مقاله: 
پشت پرده اعلام عقب نشینی نیروهای آمریکا از سوریه چیست؟ مصطفی نجفی
yaradiciliq
"" تا سال ۲۰۲۵، میزان تولید نفت آمریکا، از میزان تولید نفت مشترک عربستان و روسیه، فراتر خواهد رفت "" اینک که تکنولوژی / تکنیک فرکینگ آمریکا را در تولید نفت، به رقیب کشور‌های نفتی‌ خاورمیانه تبدیل کرده، اتاق‌های فکر در واشینگتن به این نتیجه رسیده ا‌ند برای تبدیل شدن به تنها قدرت نفتی‌، با وابسته کردن قیمت نفت به ژئوپلوتیکس، میتوانند خاورمیانه را با سیاست تنزل قیمت هر بشکه نفت به ۲۰ دولار، وارد چنان بحرانی‌ بکنند که خاورمیانه دیگر توان بر خواستن نداشته باشد، سیاست حمایت از رژاوا و پ ک ک و وادار کردن کشور‌های نفتی‌ عربستان و فارسستان به حمایت از پ ک ک ، با وجود اردغان در قدرت، شکست خورد، با اورپای ناا به سامان در سال ۲۰۱۹، سرمایه و کاپیتال فقط یک خروجی خواهد داشت و آن آمریکاست. آیا ترکیه مانع این سیاست ترامپ خواهد شد، آیا واقعا خروج آمریکا از سوریه، خون بهای قتل قاشقچی است؟
>>>>
عنوان مقاله: 
زنده باد سوسیالیسم, دنیز ایشچی
yaradiciliq
"" درک آبدوق خیاری از اقتصاد "" در ستایش روحیه کار آفرینی "" کشور کمونیستی ونزولا، اینک تنها امیدش بعد از ویرانی "" اقتصاد نفتی‌ آاش ""، معادن " طلا " است. بطور سنتی، طلای ونزولا، جهت تصفیه، راهی‌ کشور سویس می‌‌شد، اردوغان با کلاشی تمام، این بازار را از دست اوروپا ئیها دراورد و اینک "" طلای ونزولا "" جهت تصفیه، به ترکیه فرستاده می‌‌شود، پیغمبر آشچی در یکی‌ از بالای منبر رفتنشان، شاکی‌ بود کارخانجات سیگار سازی در ترکیه بسته شده ا‌ند، ولی‌ نمیدانند جنگ کشور‌های اوروپا ئی با ترکیه از همین " تصاحب بازار طلا "" شروع شد. "" چند قانون کلی‌ اقتصادی که باید روی آن تفاهم حاصل شود "". ۱- اقتصاد نفتی‌ کمونیستی ( سیستم کمونیستی فقط میتواند با نفت بقای خود را تضمین کند ) نیاز به یک اقتصاد غیر نفتی‌ ( سرمایداری دارد ). ۲- با تشدید جنگ تجاری چین - آمریکا ، احتمال نزول قیمت هر بشکه نفت، به ۳۰ یا حتی ۲۰ دول
تبریزی
پرسش: تنخواه چیست؟

پاسخ: تنخواه دانش به دست آوردن دارائی، نگهداری از دارائی و به کارگیری دارائی است.

(تنخواه واژه ای پارسی و برابر واژه عربی اقتصاد است.)
عنوان مقاله: 
ازادی بجای سوسیالیسم
داور
یادم هست که پیش از امدن خمینی جانی به ایران در گفتگو با پیروان این شیعه روانی پرسش میشد اقتصاد اسلامی چیست؟
پاسخ فقط وعده دادن واجرا عدالت در صورت پیروزی بود .اکنون ما با کشوری ورشکسته ومردمانی فقیر و گروهی دزد روبرو هستیم .عدالت اسلامی تبدیل به دزدی ها ی نجومی شده و انچنان بوی گند از اسلام بلند است که مجبور به اعدام سلطان قیر میشوند .
اکنون نیز مدعیان سوسیالیسم با همین پرسش تاریخی روبرو هستند :سوسیالیسم چیست؟
تا کنون فقط کتاب سرمایه مورد استناد پیروان مکتب مارکس است و خواندن ان فقط برای اهل اقتصاد با کوشش فراوان ممکن است .
کتابی ویا جزوه ای که اقتصاد سوسیالیستی را به کارگران و دهقانان وهمه مردم توضیح دهد وجود ندارد .
ترور ویا تصرف کارخانه های فردی وسپردن انها بدست چند جوان چپی سرنوشت روسیه را خواهد داشت .در خاطرات یک چپی امده بود در انباری در باکو بیش از صدها هزار گوشت کوب
اقتصاد مال خره
سوسیالیسم - یا - برده گی و توحش !
تعریف خمینی از اقتصاد را همه میدانند- اقتصاد مال خره.
سرمایه داری هم نظرات آدام اسمیت و ریکاردو و مالتوس را هدف میدانست. یعنی هدف، سود بیشتر و انباشت سرمایه و سرمایه گذاری بیشتر.که به رقابت فشرده تر و جنگ و رفاه بیشتر گروه کوچک صاحبان سرمایه، و نابودی محیط زیست، میشد.
سوسیالیسم هم هدف از تولید را، رفع نیاز انسانها و نه سود و استثمار تولیدکنندکان، و دسترسی به رفاه عمومی، و اوقات فراغت بیشتر برای استراحت و هنر و زیبایی و اخلاق و شناخت و انسانیت و و تفریح و احساس سعادت و رضایت و غیره میدانست.
حال باید پرسید کدام تعریف بیشتر قابل قبول است ؟ تعریف عرفانی و مذهبی خمینی، تعریف ناسیونالیستی پان ترکیسم پدران لیبرالیسم سرمایه داری ، یا تعریف هومانیستی نمایندگان زحمتکشان و کلاه-نمدی ها و آسمان-جل ها؟
عنوان مقاله: 
زنده باد سوسیالیسم
حسن جداری
آقای پرویز عزیز عدالت اجتماعی در ایران تنها با استقرار نظام سوسیالیستی می تواند به وجود بیاید. نیروهای چپ و کمونیست در این کشور بلا دیده، طی صد سال گذشته در فعالیت های سیاسی خود طبیعتا دچار اشتباهات و لغزش های فاحشی شده اند . برخی از رهبران مدعی سوسیالیسم و کمونیسم ، به ورطه خیانت به منافع توده های زحمتکش نیز در غلطیده اند . اما در طول یک قرن گذشته، چپ ها و کمونیست ها در ایران حکومت و فرمانروائی نکرده اند .چپ ها و کمونیست های ایرانی، تحت رژیم های سرکوبگر شاه و شیخ، همواره در معرض بدترین سرکوب ها و ستمدیدگی ها قرارداشته اند و بیشمارانی از آنها به خاطر وفاداری به آرمانهای توده های محروم و زحمتکش، توسط مرتجعین خاکم در این کشور، جان باخته اند . قبل از به قدرت رسیدن رضا خان توسط انگلیسی ها ، شاهان دست نشانده و مستبذ قاجار کوچک ترین فریاد آزادیخواهی را
lachin
آقا و یا خانم ترک و آخوند....مارکس نه زن بود و نه مرد. مارکس برای بعضی ها فرشته بود. برای بعضی ها خدا بود. برای بعضی ها اسمی بود که ( پوز ) بدهند. برای بعضی ها مکتبی بود که تحقیق و پژوهش بکنند. برای بعضی ها مثل شما ( کمدی ) است که دیگران را به باد مسخره بگیرند و اصلآ نمی دانند که در باره چه موضوعی صحبت میکنند.
عنوان مقاله: 
عدالت اری کومونیسم نه
پرویز
اقای جداری گرامی رسیدن به عدالت اجتماعی بسیار سخت تر از رسیدن به سوسیالیسم است .این سوسیالیسم در شوروی حاکم بود وپایان ان را میدانیم .امیدوارم بزودی سفری به کوبای سوسیالیستی کنید تا انچه در باره سوسیالیسم گفته وعمل شده را در کوبا ببینید .
ما در ایران به حکم چپ نه به ازادی بورژوایی رسیدیم و نه به عدالت اجتماعی و مروجان ایده سوسیالیسم مدافع اخوند شدند و زندگی خود وملتی تباه کردند . بسیار خنده دار است که همه آنها سر از همین غرب در اوردند وکسی داوطلبانه در شوروی باقی نماند .در غرب امپریالیستی زندگی کردن وشعار سوسیالیسم دادن نامی جز عوامفریبی از سوی حزب توده و فداییان ندارد .در سرتاسر جهان کومونیستیها فقط از راه ترور وکودتا قدرت دولتی را بنام طبقه کارگر وبگام خود در دست گرفته اند .
ترک و آخوند
مارکس و پان ترک.
چرا این گروه 4-2 نفره پان ترک تجزیه طلب، تاکنون هیچ گاه به حکومت آخوندی و اسلام حاکم، در ایران نپرداخته ؟ ولی پای مارکس و کورش و فردوسی و زردشت و آریا و خلیج فارس و دریاچه ارومیه و .... را برای حاشیه سازی و انحراف طرح بحران سیاسی فعلی در ایران.. به میان میکشد.! ؟
پان ترکی که در آغاز میپرسد مارکس زن بود یا مرد ! و مارکس گفته او مارکسیت نیست، بلکه طرفدار تیم ترلاختورسازیست، حالا بعد از درسهای دیالکتیکی تبریزی و جداری، نتیجه گیری میکند که سوسیالیسم برای ایران ،مضرتر از تجزیه و جنگ داخلی و آخوندیسم و ترامپیست و سلطنت و .... است.
باز هم می بینیم که چگونه ناسیونالیسم شونیستی، موجب نارسیسم و خود شیفتگی، ساده لوحی و رمانیسم، و بعضا شارلاتانیسم و تحریف، و غبارآلود کردن روشنگری واندیشه ، در این سایت میشود.
این همان داستان نظامی گنحویست ،که در پایان دیوان ، شنونده ای میپرسد،
تبریزی
دوستان گرامی، مارکسیسم کهن و کلاسیک کاستی های فراوان دارد که در کامنت های لینک زیر به پاره از آنها پرداخته شده است

http://iranglobal.info/node/36141

از سوی دیگر کارل مارکس خواهان راه انداختن بزن، بزن در کشورهای گوناگون برای رسیدن به سوسیالیسم و کمونیسم (آن چنان که بسیاری در ذهن دارند) نبود! از لینک زیر فیلمی را می توانید دانلود کرده و با پاره ای از اندیشه های کارل مارکس آشنا شوید (هرچند این فیلم پر از کاستی های ریز و درشت درباره مارکس است)

https://www.film2movie.ws/50036/%d8%af%d8%a7%d9%86%d9%84%d9%88%d8%af-%d9%81%db%8c%d9%84%d9%85-the-young-karl-marx-2017/
lachin
دوستان... همانطور که می بینید و همانطور که ما تا اندازه ای با مکتب مارکس آشنا هستیم می توانیم این ادعا را بکنیم که مارکس شاید بیشتر از همه ( درد و بیمارهای ) اجتماعی را تشخیص میدهد ولی نسخه ای که برای این بیماری می دهد هم اشتباه است و هم بی اثر. اگر طبقه کارگر فقط با زور و اسلحه, قدرت سیاسی را در یک جامعه ای به دست گرفت , برای نگهداری این سیستم بایستی باز از همان زور و اسلحه و زندان استفاده بکند. منتقدانش را اعدام و یا تبعید بکند جامعه ای که فقط زیر قلدری و زور و پلیس و ارتش باشد, این جامعه محکوم به فنا ست. گرفتن قدرت سیاسی طبقه کارگر با زور و اسلحه درست مثل گرفتن قدرت سیاسی آقای ( اگستو پینوشه ) در شیلی می باشد....
عنوان مقاله: 
خبر فوری- شکنجه اسماعیل بخشی در زندان؛ از باتوم زدن به بیضه‌ها تا خوراندن قرص‌های توهم زا
Rosa
گفتگو با یکی از بستگان اسماعیل بخشی:.خلاصه‌اش این‌که: به اسماعیل بخشی در زندان داروهای توهم زا داده‌اند. او را به شدت شکنجه‌ کرده‌اند از جمله به بیضه‌هایش با باتوم ضربه زده‌اند. در اثر شکنجه‌ها چند بار بیهوش شده است. اکنون هم علاوه بر عوارض شکنجه‌ها، ارتباطات اجتماع یاشان را محدود کرده‌اند، از کار اخراجش کرده‌اند و حساب‌های بانکی او را هم مسدود کرده اند.
https://archiverosa.blogspot.com/2018/12/blog-post_22.html
عنوان مقاله: 
زنده باد سوسیالیسم
جسن جداری
در دنیای پر تلاطم کنونی، همه جا سوسیالیسم انقلابی در مقابله با "سوسیالیسم دموکراتیک" قرار دارد . سوسیالیسم یعنی سرنگونی سلطه سرمایه داری و به قدرت رسیدن طبقه کارگر . در تمام جوامع سرمایه داری، بدون استثنا، حاکمیت در دست بورژوازی است . در برخی از کشورهای سرمایه داری، سرمایه داران از طریق انتخابات و پارلمانتاریسم حکومت می کنند و در برخی دیگر از این کشور ها ، رژیم های مدافع نظام سرمایه داری برای تداوم سلطه طبقاتی خود، به زوز و قلدری آشکار، متوسل میشوند. چه در کشور های دموکراتیک بورژوائی وچه در کشورهای سرمایه داری که در آنها ترور و اختناق حاکم است، دیکتاتوری سرمایه داران حاکم به نحوی از انحا بر کارگران و توده های زحمتکش، اعمال میشود. ارتش و پلیس و دستگاه های عریض و طئویل بوروکراسی در تمام کشورهای سرمایه داری از منافع سرمایه داران دفاغ به عمل آورده و توده های زحمتکش را
تهرانلی
جناب لوائی عزیز! جامعه توخالی و توهم زده ایرانییت که با توهمات مذهبی و چاخان های اسطوره پرستی، صدها سال از قافله تمدن عقب مانده است، شبیه جنازه ای است که بکمک عوامل پشت پرده بر پا نگه داشته شده است، ...
گرچه نژاد پرستان پانفارسیسم، عظمت طلبان آریائی، با انکار حقوق زبانی ملی مدنی، انکار آزادیهای سیاسی، انکار حق تعیین سرنوشت مللتهای ساکن ایران، هماره تلاش دارند، جنازه ایرانیت را با لعاب چاخان و گنده گوئی های اسطوره ای، از مرگ حتمی نجات دهند، غافل از اینکه جامعه استعمار زده جغرافیای ایران سالهاست در فکر و ذهن مللتهای تشکیل دهنده آن، از هم پاشیده است. اما پانفارسیسم تمامیت خواه به جای قبول واقعیت موجود، هنوز که هنوز است تلاش دارد با کوبیدن در
تبریزی
(.....آن سوسیالیستی که اقتصاد حاکم در شوروی را در دوران لنین و استالین سرمایه داری دولتی قلمداد می کند نه تنها درک درستی از تاریخ مبارزات طبقه کارگر روس ندارد، نه تنها انقلاب کبیر اکتبر را نفی می کند بلکه در لباس سوسیالیسم در صحنه سیاست ظاهر شده و از منافع سرمایه داری جهانی دفاع به عمل می آورد! .....)

آن سوسیالیست پیش از این درباره این که چرا رژیم شوروی پیشین رژیمی کمونیستی نبود و در آن رژیم سرمایه داری دولتی به نام کمونیسم به خورد مردم بخت برگشته شوروی داده می شد سخنانی نوشته است که همگان می توانند آنها را در کامنت های لینک زیر ببینند (به کامنت های این لینک نگاه کنید)

http://iranglobal.info/node/63220
lachin
آقاس حسن جداری.....آن انقلاب با شکوه اکتبر که پرولتاریا را به طبقه حاکم مبدّل کرد, آن نظام با شکوه سوسیالیستی که سرمایه داری جهانی را به وحشت انداخته بود , آن سیستم با شکوهی که 14 ارتش امپریالیستی جهانی نتوانستند شکست بدهند, چطور سیستم با شکوهی است که بعد از مدتی از ( درون گندیده ) و متلاشی شد؟ چون عمو های پدرم که در روسیه زندگی میکردند از اخبار و نحوه زندگی در این امید گاه زحمتکشان جهان را طور دیگری بازگو میکردند. یکی از دوستان که در اسکاتلند معاون رئیس سندیکای کارگران ذغال سنگ منطقه بود , هنگام اعتصابات سراسری به مدت یک سال این گارگران به رهبری (( آرتور اسکارگیل )) در زمان خانم تاچر عازم شوروی شد تا از کمک های این کشور و هم چنین از کشور های بلوک شرق که از طرف سندیکا های مختلف به این کارگران ذغال سنگ داده شده بود , ابراز خشنودی و تشکر بکند. موقع برگشت , نه تنها این شخص
سعید تبریزلی
آنهایی که سره نویسی و فارسی بازیشان معده آدمی را آزار می دهد حق ندارند اسم پیشه وری را به زبان بیاورند. پیشه وری هر چه بود دردش آزربایجان بود و بس. کسانی که مدافع حاکمیت فارس جماعت بر آزربایحان هستند حق اظهار نظر در مورد پیشه وری را ندارند.
عنوان مقاله: 
کمونیست ها تنها خائنانی هستند .......
حسن جداری
آیا در شوروری در زمان لنین و استالین یعنی به مدت 36 سال، سوسیالیسم وجود داشته یانه؟ به عبارت دیگر آیا شوروی در زمان لنین و استالین یک کشور سوسیالیستی بود یا خیر؟ به نظر من هر کسی که خودرا مدافع منافع کارگران و زحمتکشان میداند، باید به این سوآل مهم پاسخ دهد . آن " سوسیالیستی" که اقتصاد حاکم در شوروی را در دوران لنین و استالین، سرمایه داری دولتی قلمداد میکند ، نه تنها در ک درستی از تاریخ مبارزات طبقه کارگر روس ندارد ، نه تنها انقلاب کبیر اکتبر را نفی میکند، بلکه در لباس سوسیالیسم در صحنه سیاست ظاهر شده و از منافع سرمایه داری جهانی ، دفاع به عمل می آورد. . انقلاب اکتبر1917،تحت رهبری لنین و حزب بلشویک ، انقلاب پیروزمند سوسیالیستی بود که برای نخستین بار در تاریخ جهان، در کشور پهناوری ، پرولتاریا را به طبقه حاکم مبدل ساخت . کارگران روس در همراهی با دهقانان
عنوان مقاله: 
کمونیست ها تنها خائنانی هستند .......
حسن جداری
آیا در شوروری در زمان لنین و استالین یعنی به مدت 36 سال، سوسیالیسم وجود داشته یانه؟ به عبارت دیگر آیا شوروی در زمان لنین و استالین یک کشور سوسیالیستی بود یا خیر؟ به نظر من هر کسی که خودرا مدافع منافع کارگران و زحمتکشان میداند، باید به این سوآل مهم پاسخ دهد . آن " سوسیالیستی" که اقتصاد حاکم در شوروی را در دوران لنین و استالین، سرمایه داری دولتی قلمداد میکند ، نه تنها در ک درستی از تاریخ مبارزات طبقه کارگر روس ندارد ، نه تنها انقلاب کبیر اکتبر را نفی میکند، بلکه در لباس سوسیالیسم در صحنه سیاست ظاهر شده و از منافع سرمایه داری جهانی ، دفاع به عمل می آورد. . انقلاب اکتبر1917،تحت رهبری لنین و حزب بلشویک ، انقلاب پیروزمند سوسیالیستی بود که برای نخستین بار در تاریخ جهان، در کشور پهناوری ، پرولتاریا را به طبقه حاکم مبدل ساخت . کارگران روس در همراهی با دهقانان
1 peerooz
جناب سازاخ,
دانش من قطعا و دانش شما احتمالا در حدی نیست که وارد گفتگو در باره این مساله کاملا آکادمیک اقتصادی-سیاسی-اجتماعی شویم و من احتیاجی به آن نمی بینم. برای من کافیست بدانم که با تمام اتفاقات صد سال گذشته و علی رغم تمام کوشش های کاپیتالیسم با ایجاد ۱۰۰۰ پایگاه نظامی در دنیا و فشار اقتصادی متکی به چاپ دلار مجازی, و تحریم ها و هم چنین اشباع دنیا با آخرین روش های تبلیغاتی جهت محو مخالفین خود, هنوز بیش از نیمی از جمعیت دنیا کمونیست-سوسیالیست-سوسیال دمکرات و غیره میباشد. گمان نمیکنم که من چیزی بیش از نیمی از جمعیت دنیا بدانم. کوبای فسقلی بیش از ۷۰ سال است که با تمام فشار نظامی اقتصادی تبلیغاتی و خرابکاری توانسته است زندگی نسبتا مرفهی برای شهروندان خود فراهم نماید و لازم نیست که کمونیسم-سوسیالیسم-سوسیال دمکراسی امروز, همان فرمایشات مارکس باشد. کامنت
سازاخ
پیروز عزیز،، شاید خیلی ها بدون دانش ریاضی کتابهای کاپیتال مارکس را همانند کتابهای داستان فقط برای پوز دادن به دیکران خوانده اند ولی واقعیتی که هست پرولتاریای قهرمان با ۹ کلاس سواد مثل آقای تبریزی و یا احتمالا شما قادر بدرک آن نمی تواند باشد، که؟مارکس بدون توجه به ذات انسان در رابطه با مالکیت خصوصی و بدون توجه به استعداد کار آفرینی صاحبان صنایع و کارخانجات، فقط ارزش اضافه را دیده که باید همین امروز به جیب پرولتاریا باید سرازیر شود و آنها بلافاصله آنرا هپلی هپو بکنند و نسل آینده هم کشکش را باید بسابد و بخاطر مرگ نو آوری و کار آفرینی و اختراع و رقابت در جا بزند و جامعه را به بن بست و قهقرای اقتصادی مبتلا سازد،
1 peerooz
مدت هاست که خود را از شرکت در گفتگوهای این سایت معاف کرده ام. اخیرا گفتگوهای احساساتی و سطحی و گاه کودکانه در باره کمونیسم-کاپیتالیسم - موضوعی که سال هاست در سطح دانشگاهی مورد بحث بوده است - در این سایت بجایی رسیده است که محتاج تذکر است.

بنا به گفته مارک تواین در باره خبر مرگ ما ( بخوانید سوسیالیسم) بسیار اغراق شده است. در دنیا چندین کشور وحود دارد که خود را رسما کومونیست میدانند - و ما کی باشیم که معنی کمونیسم را برای آنها تعریف کنیم ( مایی که نمیدانیم کومونیسم خوردنی ست و یا پوشیدنی). جمعیت این کشور ها در حدود یک و نیم میلیارد یعنی یک پنجم جمعیت جهان است. علاوه بر آن بسیاری کشورهای دیگر خود را سوسیالیست میدانند و گروه بزرگتری سوسیال دموکرات اند: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_socialist_states

جهت اطلاع بیشتر, آشنایان به زبان انگلیسی میتوانند به مقاله عملی
عنوان مقاله: 
یک ناسیونالیست درلفافه چپ مجبوربه دفاع ازدیگرناسیونالیست میباشد.
ع.ب.تورک اوغلی
سالام ـ من بهیچ وجه باورندارم ،که جناب تبریزی یک کمونیست باشد.
یک ناسیونالیست مجبوراست ازهمفکرناسیونالیست خودبهرشکل دفاع کند.
اگریک فارس،یاتورک،یایک روس تبار درلفافه کمونیسم،اسلام، یهودیت،وغیر از رفقای همفکرخوددفاع کنند،دلیلی بردفاع از ائدئولوژی ندارد،بفکرم همانطورکه ازاول آشنایی باجناب تبریزی جعلی،
بعرض دوستان رارساندم،ایشان بایک توهم آفرینی برای خود،جهت مشغولیت کاربران کمونیسم را ابزاری در مشروعیت دادن به تفکرات ناسیونالیستی پان ایرانیستی بانگاه پان فارسی
ماراسرگرم انحراف درمباحث میکند.
ایشان ازطرفی کل سیستم شوروی را سرمایه داری دولتی میخواند،ازطرفی باتناقض گویی ازنمادهمین دولت استالین دفاع میکند.
دیگران رابه پان تورک متهم ولی خودش آموزش سره نویسی راه می اندازد.
قتل عام تاتارها،چچن ها،تبعیدگاه سیبری را لاپوشانی میکند.
تصرف سرزمین تاتارها که کل جنوب روسیه فعلی بتوسط روس های اسلاو
عنوان مقاله: 
ورشکستگی جریانی بنام اوپوزیسیون
کیوان
اگر فریب را کنار بگذاریم حقیقت این است که مخالفان نظام نه متحد هستند ونه دارای برنامه برای اینده. اخراج دو دیپلمات نظام شاید برای گروه مجاهد مسکن باشد ولی این اخراج در خدمت دولت یهود است.سازمان رجوی جریانی ورشکسته است که بتواند از این اخراج اهرمی علیه نظام بسازد.برای گرفتارانی که اسیر شیطانی بنام رجوی شده‌اند هیچ کمکی نخواهد بود وانان که جوانی و هستی خود را برای سازمان گذاشتند بخوبی میدانند که انچنان اراده خود را از دست داده اند که بیرون از سازمان مرده های متحرک برای بیش نیستند .اکنون ما با مردان و زنانی روبرو هستیم که اخرین سالهای عمر خود را سپری میکنند .پدران و مادرانی در سازمان رجوی وجود دارند که فرزندان خود را ندیده اند وفرزندان هرگز خواهان دیدن ا ین پدران و مادران که انها را تنها گذاشتند وبه بیگانه سپردند نیستند .از این اخراج چیزی عاید رجوی جز فریب مردم نخواهد شد.
عنوان مقاله: 
سالی کە گذشت، سالی کە در راە است
ظهرانچی
نوشته های آقای صوفی زاده و تحولا اخیر در منطقه: طبق آخرین خبر: آمریکا نیروهای خود را از سوریه خارج میکند, نشان میدهد آقای صوفی زاده تحلیل گر بی اطلاعی است
جناب تبریزی
توصیه میشود ،به دشمنان راسیست و شونیست خدا و خلق و ایرانزمین، بیش از این آموزش ندهید، و لقمه جویده را توی دهان اینها نگذارید، و اجازه دهید تا خودشان بجای صرف وقت و انرژی در راه های ارتجاعی و انسان ستیزی و بیگانه پرستی، دنبال منابع بروند و قدر دانش و هومانیسم و حرمت انسانی را یاد بگیرند و بدانند.
کتابچه "مانیفست کمونیست" مارکس شاید 30 صفحه بشود، به اینها بگویید این کتاب را بجای منابع فاشیستی مورد علاقه شان، 30 بار بخوانند تا بدانند بعضی تئوریهای مارکس مانند دیکتاتوری پرولتاریا در قرن 21 گلوبال، تغییر کرده و مارکس همیشه گفته خودتان را با دانش و شرایط روز "دانلود و بروز " کنید.
اینها نباید بیش از این وقت شان را صرف پول و شغل و تفریح و خاویار و شامپاین و آبگوشت بزباش و ماهی قزل آلا و فارس ستیزی و دشمنی با ایران نمایند، و به مطالعه آثار انسانی اجتماعی روشنگری مردم گرایانه بپردازند
عنوان مقاله: 
همان شد،که من عرض کردم.
ع.ب.تورک اوغلی
سالام ـ دوستان ،،همانطورکه عرض کرده بودم،جناب تبریزی ستاره داراعتراف کردند،که درشوروی کمونیست حاکم نبوده است.
درچین حاکم نیست، دراروپای شرقی اصلن حاکم نبوده چون که اصلن استقلالی نداشتند،وفرمانبرشوروی بودند.
درافغانستان وکره شمالی وکوبا وویتنام هم کودتایی نظامی،کودتایی حزبی ودرمجموع زیرچتر شوروی یابهتربگویم اسلاوهای روس بودند.
درآلمان شرقی نیزنمیتوان قبول کرد،که حکومت مستقلی داشتند.چون آلمان مابین روس وآمریکاتقسیم شده بود.
حال جناب تبریزی بفرمایند،درکجا این کمونیسم پیاده شده است؟
آیا درکامبوج ولائوس درزمان پولپوت هاپیاده شده بود؟
آیاانورخوجه درآلبانی پیاده کرده بود؟
یا بتوسط رضاپالانی بادستورآمریکا،انگلیس،وباکمک وباتز احمدکسروی ومحمدعلی فروغی پیاده شد؟
نکند،هم اکنون بتوسط امام خمینی درایران بانگرش اسلامی پیاده شده ومانمی دانیم؟
کسی نیست،به این ستاره دارجعلی پان فارس بفرماید،درکجا و
عنوان مقاله: 
شوروی کومونیستی نبود ؟
رهپو
اگر ادعای اقای تبریزی را بپذیریم که شوروی کشور شوراها کومونیستی نبود یعنی نفی لنینیسم و انقلاب اکتبر ومهمتر انکه کوشش واز بین رفتن هزاران کومونیست ایرانی توده ای ها و فداییان وفرقه دمرکرات اذربایجان و قاضی محمد همه و همه برای هیچ وپوچ بوده است .
اگر سرشت ادمی را کنکاش کنیم این موجود اساسن ضد کومونیست از هر نوع ان است وبه سختی میتوان پذیرفت که بشریت روزی تن به تساوی
وان کومونیستی بدهد که مورد نظر اقای تبریزی می‌باشد .ایرانشهری
ایران، و ایران باستان، و ایرانشهری، و ایرانزمین، و ایران مدرن، و ایران فقاهتی، بیش از 5 هزار سال است که میهن اقوام اصیل ایرانیست .ولی در 400 سال پیش اقوام مغول و ترک را بشکل مهمان و پناهنده و گله چران و دامدار، به درون خود جا داد ، و اکنون تجزیه طلبان ترک را به امریکا و اروپا تبعید نموده و جنازه آنان را هم حتی برای خاکسپاری در قبرستانهای خود، راه نخوواهد داد.
در ایران سکولار دمکرات وسوسیال متحد و سنترال آینده، نیز جایی برای مبلغان راسیسم ضد ایرانی و ضد پارس نوادگان مغول وجود نخواهد داشت، و با کوچکترین سخن ضد ملی، ضد آریایی آنان را از مرز ترکمنستان راهی مغولستان و اویغوزستان نزد اسلاف تورانی شان خواهند نمود.
عنوان مقاله: 
حکومت قانون ودشمنانش
داور
اقای توکلی گرامی
از اقای رضا پهلوی ویا شاهزاده فقط یک چیز بخواهید وان دفاع از حکومت قانون است .
اگر در این کشور از دربار تا جریانات دینی وچپی حکومت قانون هدفشان بود هر گز این بدبختی بزرگ بوجود نمی امد .
دشمنی دربار با انتخابات ازاد ونبود ازادی احزاب ودشمنی آنها با نظام قانونی کشور منجر به کودتا و گسترش باتلاق اسلامی شد. توجه دارید که در دوران محمد رضا شاه یک انتخابات ازاد وجود نداشت و راه برای چپ روی دینی وضد دینی هموار شد .
هنوز هم حکومت قانون اصل طلایی هر نوع نظام سیاسی در ایران و جهان است.نه تنها در ایران بلکه در همه جهان دشمنی با انتخابات ازاد و حکومت قانون یک اصل شده است .در ایران شاه سلطنت نکرد بلکه مدیر گل بود .شاهزاده ورجوی و رفقای چپ راهی جز قانونگرایی ندارند و فرار از حکومت قانون یعنی ادامه نکبت اسلامی .
عنوان مقاله: 
امین فردین
جرجندی
لطفا لینک ویدیو امین فردین را اصلاح کنید
https://news.webamooz.com/wp-content/uploads/2018/11/poshtpardeh.mp4
عنوان مقاله: 
شاهزاده ، از حق آزادي بيان مخالفين سياسي خود دفاع كنيد!, کیانوش توکلی
yaradiciliq
"" شاهزاده‌ای که بی‌ عرضگی و بی‌ ارادگی از سر و رویش می‌‌بارد "" نه کریزما دارد، نه توان مدیریت، نه قدرت سخنوری، ۴۰ سال در آمریکا زندگی‌ کرد و چهار کلمه تورکی یاد نگرفت که زبان نصف مردم ایران است، این شخص فقط به درد فارسستان می‌‌خورد، آزربایجان جنوبی به کسی‌ که با پول‌های دزدی پدر بزرگ، پدر, بزرگ شده هیچ نیازی ندارد، چهره این شخص، خاطره کتاب سوزان پهلوی‌ها در آزربایجان را تدائی می‌کند، این شخص یک آریا ئی فارسستانی است که فقط در افغانستان، احساس در وطن بودن را خواهد داشت، در خاورمیانه ملت‌های بزرگ تورک و عرب، به دام ایدئولوژی کزائی آریائی نه افتادند به جز این فارسستانیها با آن پول مفت عایدات نفت، شاهزاده دیگر نفتی‌ وجود ندارد که تو مثل سلطان زندگی‌ کنی‌ و به خلایق مانند کریم خان زند و " آخوند قرائتی معلم اخلاق در خانواده " فخر بفروشی، ترکیه آخوند گولن را از آمریکا تحویل خواهد گرفت و روانه ز
عنوان مقاله: 
فرقه پیشه وری فرقه کومونیستی بود
حسن
از یاد نبریم که فرقه پیشه وری جریانی کومونیستی بود که هدف ان تجزیه ایران و ایجاد نظام کومونیستی در اذربایجان و کردستان هدف نهایی فرقه بود .خوشبختانه فرقه از سوی مردم اذربایجان منهزم شدو رهبران انقلابی فراری بسوی شوروی شدند .کسانیکه بدرستی کمونیسم را جریانی استبدادی وحشت اور وضد انسانی میدانند باید از فرقه دمکرات به عنوان جریانی وابسته به دولت شوروی نام ببرند . فرقه در صورت پیروزی میلیونها انسان ایرانی را روانه سیبری میکرد .نمیتوان مخالف ارتجاع سرخ بود ولی از فرقه دفاع کرد ..
خاطرات هزاران انسان از سرتاسر جهان در شوروی بما نشان میدهند جریان کومونیسم. جریانی ضد بشری و نامی جز برده داری سازمان دهی شده ندارد .وظیفه کنونی باسوادها تاریخ‌نگاری دوران وحشت لنین واستالین است که میلیونها انسان را قصابی کردند از جمله اقای پیشه وری را .
عنوان مقاله: 
دمکراسی ترمز بریده ایرانگلوبال
ج. سهند
مدتی است مطالب مشکوکی در ایرانگلوبال انتشار می یابد. مطالب مشکوک٬ که هدف آنها حمله به اپوزیسیون و درحمایت غیر مستقم از رژیم آخوندی است هر روز بیشتر میشود و این واقعا جای تاسف است.
ظاهرا این پروژه جدید از دیدگاههای رویزونیستی اخیر آقای توکلی در رابطه با دمکراسی متعهد و پروگرسیو ناشی میشود.
دیری نخواهد گذشت مقالاتی از حسین شریعتمداری مدیر کیهان تهران و سایر شکنجه گران وتیر خلاص زنندگان رژیم اسلامی با آب و تاب به مثابه وقایع خوش و تفریحی در اوین و سایر زندانهای رژیم در سایت ایرانگلوبال جهت فیض بردن خوانندگان آن انتشار یابد.
البته که این در سایه دیدگاههای جدید آقای توکلی در رابطه با دمکراسی من درآوردی و ابداعی ایشان اتفاق عجیبی نخواهد بود. ایشان موقیعت کشور دانمارک را با ایران تحت حاکمیت رژیم فاشیستی-اسلامی یکی فرض کرده و معتقد است که نباید محدودیتی در ماهیت انتشاردهندان و مضمون مقالات
عنوان مقاله: 
مثلث باصطلاح اپوزیسیون
محسن
بجای اتهام زدن به افراد و بد نام کردن دیگران بهتره که همه اپوزیسیون باهم متحد شودند بااین اتهام زدن ها و تفرقه انداختن ها فقط سودش را رژیم نا مشروع اخوندی میبرد و همین اختلاف‌ها باعث تداوم عمر ننگین این رژیم فاسد و جنایتکار شده است و اگر امروز رضا پهلویی شده رهبر براندازی نظام بعلت بی عملی و عدم پشتکار و آرده اپوزیسیون بوده .وقتی اپوزیسیون قادر نبوده و در توانش نبوده که یک رهبر و یا شورایی فعال و با کاریزما برای براندازی تشکیل و معرفی کند و همه باهم اختلاف عقیده دارند ،و از طرف دیگر رژیم هم با اعزام مامورین صادراتی خود بعنوان مخالف و برانداز در اقصی نقاط دنیا در بین اپوزیسیون اختلاف می اندازد .فکر نمیکنند که با اتهام زدن و بدون مدرک قاطع
شاعر و شاهزاده
چنان قحط سالی شد اندر دمشق- که یاران فراموش کردند عشق.
مایه تاسف است که اپوزیسیون در مقابل آخوند قرون وسطایی، به شاهزاد سلطنت طلب امید بسته.
گزارش از درون ایران گواهی میدهد که رضا پهلوی در میان مردم درون ایران شانسی ندارد و کسی او را نمی شناسد.
رضا پهلوی چندین عیب دارد و نشان میدهد که بعد از بقدرت رسیدن راه پدرش را که راه فساد و دیکتاتوری و مامور امریکا بودن را ادامه خواهد داد.
تلویزیون مردم اصغر سربی ،و پسر خاله فرح ،احمد انصاری بارها افشاگری نموده اند که رضا پهلوی با راه انداختن بانکها و شرکتهای فلابی سر خویشاوندان خود و سر سلطنت طلبان ثروتمند را کلاه گذاشته و میلیونها پول و دارایی آنان را بر اثر شکست مدیریت و طمع به گردآوری ثروت بر باد داده است.
رابطه اش با مامورین سازمان سیا برای اجرای ماموریت برای وطنش و اخاذی دلار از کشورهای عربی مانند عربستان نشان میدهد که وی از حالا راه
ترک و- قاجار
سراشیب سیاسی پان ترک.
همانطور که پیش بینی میشد، تحلیل سیاسی ناسیونالیسم قومگرای ارتجائی ترک، ادامه دارد.
اکنون این فردبا نام "مغولی"اش در این سایت، اعتراف به پاکی و درستی و معصومیت دولت قاجار میکند و نمی پرسد از خود چرا این نظام فاسد سلطنتی، محکوم به زوال گردید! ؟
اندیشه علمی و اجتماعی ماتریالیسم دیالکتیک، قرنهاست که ثابت نموده ،نیروهای ضد انسانی شونیسم و راسیست ،همیشه وابسته به گذشته منحط بوده و در غم دوران گدشته عزا میگیرند.
این گروه تجزیه طلب ضد ایرانی، بعد از دفاع مداوم از امریکا و اسرائیل و اردغان و داعش و آخوند و اسلام و خلخالی و ملاحسنی و خامنه ای و سلطنت و سرمایه داری و جنگ و تروریسم، اکنون در غم فروپاشی دولت قاجار؛ یکی از ارتجاعی ترین سلسله های حاکم در ایران، به صدا آمده و خواهان خرید آبرو برای آنست.
لنین میگفت سرانجام هر نیروی ضد چپ، دشمنی با مردم و تحول و انقلاب است.
سازاخ
آقای محسن کردی شما برای سخنگوئی و وکالت از طرف جهانیان در رابطه با زبان پارسی مدرکی دارید که ارائه دهید؟ یا همه این حرفها باد شک..... است!!؟؟
عنوان مقاله: 
سخنی با مدعیان "سلطنت بهترین گزینه است"
داود ارشد
https://www.balatarin.com/permlink/2018/12/14/4992716
دوست شکنجه شده! چون شکنجه گر ایدئولژیک بی محاباتر و با اعتقاد عمیقتر به صحت کارش از شکنجه گر بورژوازی شاهنشاهی شکنجه میکرد دلیل آن نیست که کل نظام و سیستمی که استوار کرده است نیز مستحکمتر است. استحکام سیستماتیک ناشی از نگرش افراد نیست بلکه از توان و کارایی، انطباق کل آن نظام با پیرامون و سیستم جهانی است که بدان تکیه دارد و از آن تغذیه میکند میباشد. (بحث نیروهای میرا و پویا). هم نباید فریب اولدوروم قولدورم این را خورد، هم نباید فریب ادا اطوارهای دمکراتیک نمایی و آزادی خواهی و اشوه های نه من سلطنت نمیخواهم آنرا. هنوز آقای رضا پهلوی دستش به هیچ جا بند نیست. (بدتر از مریم رجوی که حداقل این توان را داشته که با پر رویی 2000 نفر را در آلبانی اسیر کرده هرکدام را بعنوان یک اشرف، هزاران اشرف و هرکدام را یک کانون، هزاران کانون شورشی البته در 5000
محسن کردی
این حرف شما توهین به مردمان است. عجیبه که فقط در مورد ایرانیان سخن از مغزشویی بمیان میاد. کسی نمیگه دارند مردم آمریکا یا فرانسه یا هند رو مغزشویی میکنند. تنها گوسفندان جهان در ایران جمع شده اند و راحت میتوان مغزشویی شان کرد بله؟ آقا این حرف شما توهین به مردم ایران است و معناش این هست که مردم ما عقل و بار درست حسابی ندارند و مثل بچه میشه گول شون زد. فکر نمیکنی مشکل در خود دولت جمهوری اسلامی باشه؟
محسن کردی
آقا ممنون از تذکر شما. فکر میکنم یه ده دوازده نفری که اینجا هستیم حرفای شما رو شنیدیم و از میان ما پارس زبانهای مان حرفهای شما را قبول نداریم. از آنطرف در ایران آنها که به زبان پارسی سخن میگویند خود را پارس زبان میدانند و جهانیان زبان ایرانیان را پارسی میدانند و علاقه ای هم ندارند که با لهجه رشتی و مازندرانی و یا زبان تورکی شما آشنا شوند. اصلا این چه بحث نالازمی هست؟ ده پانزده سال عمر این سایت ول نمیکنید شماها! بیخیال آقا.. حرفاتونو شنیدیم شما هم حرفای ما رو شنیدید. بجای این تلخی ها دوتا جوک بگید بخندیم ببینیم که یک جنبه دیگر از انسان بودن هم در شما نیست و فقط در تورک بودن خلاصه نشده اید.
تورکواوژی سیاست
از نظر این 4-2 معول تبار ترک، سیاست و جکومت شاه و شیخ و اسلام و آخوند و داعش و فاشیسم و شونیسم، مفیدتر از کمونیسم وگلوبالیسم و فارس است برای انسان های فقیر و گرسنه و بیسواد و جنگ زده و پناهنده و جنوساسد شده و قحطی زده و غیره.
حال میتوان فهمید چرا این قبیل افراد را از سایتهای آذری ترک به این سایت ایرانی فارس شوت کرده اند.
عنوان مقاله: 
سئوال بچه گانه وایجادانحراف دردیالوگ میباشد
ع.ب.تورک اوغلی
سالام ـ این سئوال شمایک راه انحرافی برای دیالوگ است.
جناب تبریزی ،شمایک سیاست مدار کارکشته و تعلیم دیده ایی هستید.
نظرات شما رااکثرا میتوانند درک کنند، هرکس وهرگروهی بنفع تفکروایده خودازآن بهره برداری میکند.
شمادرزیرسایه چپ ناشناخته ولی ناسیونالیست پانی فعالیت وخط میدهید.
درتاریخ مبارزات ایرانیان افرادکمی مثل شماظهورمیکنند، این خط دهی درلفافه کمونیستی همچون اسلامی حدادعادلی میباشد.
جناب تبریزی الحمدالله اینترنت یابهتربگویم انقلاب انفورماتیک تاریخ مصرف این گونه نگاه وخط دهی را برباد داده است.
اگردردوران انقلاب مشروطه بودیم ،نظرشما میتوانست همچون نظرآقای محمدعلی فروغی به کرسی نشیند،ولی اکنون تاریخ مصرف این عوامفریبی ها ،لاقل دربین سیاسیون گذشته است.
بحث های خوبی دراین سایت با سیاست وبادرایت آقای توکلی ایجادشده وروشنگری میشود.
شیرمادرش حلالش باشد.
جناب تبریزی اگراین سایت نبود،باور
این "علی"...
این "علی" ترکه را ،باید قبل از اقدام به عملیات انتحاری علیه فارسها ، شناسایی ...کرد. چون در کمنت زیر خواهان خشونت است.
آذری ها همچون افرادی را برای دسترسی به هویت دارند. میلیونها آذری در تهران و در سایر شهرها در میان فارسها زندگی میکنند. و حالا این ... داعشی در این سایت همچون کمنت هایی را میکذارد.
مسئول سایت مقدمات را فراهم نماید !
عنوان مقاله: 
زبان پارسی وسازاخ نامی
lachin
دوستان... لازم دانستیم فردی که خود را « پارس زبان » می داند به اطلاعشان برسانیم که همانطور که ما زبان چینی نداریم , همانطور که ما زبان کانادائی نداریم , همانطور که ما زبان استرالیائی نداریم, همانطور که ما زبان آزری نداریم, همانطور که ما زبان نیوزلندی نداریم و همانطور که ما زبان ........... نداریم به همان نسبت ما زبان « پارسی» نداریم . یک قشر از جامعه ایرانی که با زبان به اصطلاح ( پارسی ) حرف میزنند زبان « دری » است و هیچ ربطی به زبان فارسی میانه و فارسی باستانی ندارد. هرچند که عقد پدر و مادرمان به زبان عربی بوده ولی اصل 15 قانون اساسی جمهوری جهل و جهالت اسلامی هم باز با این زبان دری نوشته شده است. و اما در باره ارتش سرخ هم گفته شود که آن میهماندار روسی که (( گفته است آذری ها مستراح ارتش سرخ را پاک میکنند )) متاسفانه فقط در افکار توالتی بعضی از انسانها موجود است وگرنه روسها بهتر از من شما
عنوان مقاله: 
مرگ بر ...
علی
نه در ایران خون جاری نشود ملتهای به استقلال و آزادی نمیرسند. احزاب کمونیست کارگری باید کمک کنند ملتها مسلح بشوند و مقامان فارسستان را ترور کنند باید وحشت در حس کنند از کودک تا بزرگسال باید بمیرند تا عقب نشیتی کنند در ایرلند بارها حملات انفجاری انقلابی د تا استقلال کسب کردن. آزربایجان جنوبی باید مسلح بشود و فارس ها را ترر کند این تنها راه دقاع مشروع از خودمان است.

من تورک هستم ولی ترکی بلد نیستم بنویسم و حرف بزنم و این باعث عصبانیت من است من از ایران و ایرانی متنفر هستم این نژاد پست این عنگلها باید نابود بشوند
عنوان مقاله: 
جواب های هوی است.
ع.ب.تورک اوغلی
سالام ـ دوهفته ایی درشمال بوده وخبرازصفحه شمانداشتم،
تبریزی ستاره دار بازهم تشنج ایجادکرده است.
این رایک ماموریت برای تعادل سازی مبارزات رئال می توان بحساب گذاشت.
وقتی می نویسد،ناسیونالیست هاهمیشه ازپشت خنجرمی زنند،
ایشان دراین نوشته بازهم تفکرپانی پولپوتیستی خودرابروزداده است.
حکمتیسم راباابرازنظرایشان میتوان بخوبی درک کرد.
وقتی می نویسد،ناسیونالیسم وغرض ایشان ظاهرمیگردد،کسی به جنایت .خیانت،نسل کشی،ناسیونالیست های پان فارس درصدسال گذشته توجه نمی کند،اگرهم کرد،خودرابه،ندیدن سوارشده خودمیکند.
هدف جناب تبریزی ،بیشتربه ماموریت آسیملاسیون سفارشی حکومتی ازنوع سیدجوادطباطبایی درزیرپرچم حدادعادل کنونی ومحمدعلی فروغی عصررضاپالانی می ماند.
اگرلاچین جواب ایشان رامیدهد،یک وظیفه مدنی برای ایشان ودیگرتورکان ،حتی برای دیگرملل تحت ستم است.
جناب تبریزی،ودیگردوستان چپ علمی اندیش برخلاف ایشان
عنوان مقاله: 
زبان پارسی وسازاخ نامی
هوشنگ
از فردی که خود را سازاخ معرفی میکند وبا دانش خود نظام کومونیستی را جنایتکار میداند بسیار غیر عقلانی بنظر می‌رسد که زبان پارسی را در محکوم کردن حکم های دینی محکوم بداند . ارقاداش این زبان نیست که حکم اعدام ووومیدهد این حکم دین است .عقد پدر و مادر شما نه به زبان پارسی بلکه به زبان عربی بوده است یعنی زبان دین .نسخه های پزشکان در اردبیل به زبان فرنگی است .دعاهای ترکان در خلوت در امامزاده همه به زبان عربی است ..شما میتوانید مخالف زبان پارسی باشید ولی همه مقالات شما چرا به زبان پارسی است ؟
کسیکه از زبان پارسی متنفر است از فرد پارس هم متنفر است ،پس چرا به پارسی مینویسی؟
هر چند شما ادعا میکنید مخالف کومونیست هستید ولی تنفر شما از زبان پارسی تبلیغ همین کمونیستهای فرقه وحزب توده است.
معیار بد بودن پارس وپارسزبان را میتوان در برخورد روسیه با مردم اران سنجید .تا کنون چند کتاب ویا مقاله در
عنوان مقاله: 
مهران مصطفوی
محسن
اقای مصطفوی داماد بنی صدره که هنوز خودش ریس جهمور این رژیم جنایتکار و فاسدمیداند نه تنها برعلیه رضا پهلوی فهاشی می‌کند برعلیه هر کس دیگری که بفکر آزادی مملکت از دست این دزدان و اشغالگران باشدهم نا سزا خواهد گفت.اینها منطق ندارند و خواست این ها بعلت منافعی که در بقا این رژیم نامشروع دارند و به برکت و نام اپوزیسیون قلابی در اقصی نقاط جهان در اروپا و امریکا با بازی نقش دروغین خود سالیانه هزاران دلاردرامد دارند و به استادی هم رسیده‌اند از انجایی که متاسفانه بیشتر ما مردمانی خود خواه وطماع هستم و آسایش خود و خانواده خود را بر منافع کشور و مردم تحت ستم مشتی اخوند و سپاهی دزد ترجیح میدهیم و با این عمل زنند و دور از شن انسانی به عمر نکبتبار این رژیم ضد ایرانی کمک کرده ایم.
عنوان مقاله: 
جلیقه‌زردهای فرانسه و آینده اروپا، علی کشتگر
yaradiciliq
"" تحلیل یک کمونیست جهان سومی‌ را، با تحلیل من مقایسه کنید "" جلیقه زرد‌های فرانسه و اوروپا، به نو ئی نبرد "" خانواده روتشفیلد‌ها و سوروس مجاری - آمریکا ئی است ""، خانواده روتشفیلدها، از مکرون حمایت میکنند در حالیکه سوروس از مکرون حمایت نمیکند، حاشیه‌های اجلاس اخیر "" بیست ۲۰ اقتصاد برتر دنیا در آرژانتین "" به نو ئی جنگ "" بریکس با تریکس "" بود، بریکس اینک " بلوک شمال، غرب " را در ژئوپلوتیک دنیا حمل می‌کند، در حالیکه """ تریکس که کشور ترکیه جای برزیل را می‌‌گیرد "" بلوک جنوب - شرق "" را ژئوپلوتیک دنیا متصرف شده است. گویا کمونیست‌های پ ک ک و کمونیست‌های جهان سومی‌ که هیچ درکی از تحولات دنیا ندارند نیز در کنار "" بلوک شمال - غرب "" قرار گرفته ا‌ند تا اقتصاد‌های موفق غیر نفتی‌ خاورمیانه مانند تورکیه را به روز سیاه بیندازند. پ ک ک اگر نمیتواند از شکست کرکوک و ایفرین چیزی یاد بگیرد سال ۲۰۱۹ میت