پیش‌زمینه‌های جزوه سبز (2) بهرام آرام انقلاب می کند

اکنون تقی شهرام دستش از دنیا کوتاه است و کسی نمی‌خواهد بر زخمهای کهنه نمک بپاشد. او انگیزه مبارزه با ستم و میرایی داشت و با کسانیکه دستشان از دور بر آتش بوده است اصلاً و ابدا قابل قیاس نیست.
از آنجا که نقش فرد در تاریخ (چه سازنده و چه مخربانه) واقعی است، باید ببینیم چه باید کرد که آن رفتار مستبدانه و ویرانگر بازتولید نشود؟ مسئله این است و باقی فسانه.
نقد متدیک روش و محتوای اندیشه تقی شهرام توجه به این نکته است که داستان وی پایان نیافته است.
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: 

دیدگاه‌ها

نظر : 
چند سال سن داری که اینجا دولت تعیین میکنی ؟ شما بعنوان انسانی دیالکتیکی نمی بایست این تقاضا را اینجا می نمودی . چون در این صفحه به پان ترک تجزیه طلب امکان بیشتر داده میشود که فقط سایت را تبدیل به بحث های پوچ سپاراتیستی تبدیل کند . شما احتمالا چون طرفدار تراب حق شناس هستی ، حاضر نیستی این سئوال روی ایشان فوکوس شود . ایکاش نظرتان را راجع به این کار تراب می نوشتی که چرا وی دهها سال نوارهای بحث حمید اشرف و تفی شهرام را مخفی کرده بود و علنی نمی نمود .
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
در دفاع از سازمان امنیت ملی ایران ساواک. ایا وجدان بیداری است که بپرسد اگر ساواک نبود چه بر سر این مردم می امد . این جنایت راستی چرا و چگونه توجیه میشود ؟ ساواک متاسفانه بی خبر از تزویر هاو نقشه های غرب و مسلمین و سرخ وسیاه بود. در روزنامه کیهان تود ه ای قلم میزد.در ساواک توده یا کار میکرد . در ارتش توده یا جاسوسی میکرد وووو . نقل قول زیر مشت روسوای عده ای تروریست را باز میکند. تصور کننید همین اقای رجوی با این استعداد شگرف تروریستی مدیر یک شرکت صنعتی و یا مالی در ایران میبود ایا باز هم این همه جنایت میکرد؟ چپ و دینی در ایران اساسن فاقد اندیشه ملی و ایران دوستی و اقتصادی هستند . مینویسند (
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
صحیحترین و صادقانه ترین راه این بود که دادگاهی با انتخاب قضات خوشنام و قوی و وکلای مدافع برای هریک و اعضای هیات منصفه و تهیه نقشه راه و توافق بچگونگی تشکیل این دادگاه و قوانین حاکم و نحوه رسیدگی بین همه دست اندر کاران توافق بعمل میامد . و آنگاه تمامی افراد متهم با در مظان اتهام و شرکا و معاونیین ودر راس تراب حق شناس و بقیه که در جریان عمل شنیع و ضد انسانی و تشکیلاتی که ارتباطی به مارکسیسم ندارد
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
آقا این بحث تغییر ایدئولوژی وتقی شهرام را بهتر است تمام کنید. از آن اتفاق بیش از چهل سال گذشته است ، شما دیگر به یاد کسی نیار، ول کنید تمامش کنید.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
چرا تراب حق شناس یا زنش پوران بازرگان ، نوارهای مصاحبه تقی شهرام و حمید اشراف را فوری بعد از انقلاب در اختیار سازمان خود یا سازمانهای مربوطه پیکار و مجاهدین و فدایی و جتبش کمونیستی و جنبش عمومی قرار ندادند ؟ آیا کسی چیزی میداند؟ حدس و گمانی وجود دارد ؟ این تراب حق شناس که خودرا سفراط و معلم اخلاق و انقلابی کبیر میدانست ، چرا این خطا و کوتاهی و سهل انگاری را نمود ؟ !
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
حرفهایت تکراری های ساواک و بلندگوهای ارتجاعی پهلوی است که بدلیل نادانی سثوط کرد و موجب روی کار آمدن آخوندها ؛ هم پیمانا نتان شد . تهوع آور است خواندن این حرفهای عهد بوق جنایت و حماقت . زنده باد جمهوری ! زنده باد دمکراسی ! زنده باد سوسیالیسم !
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
امیدوارم که این سلسله پژو هشهای تاریخی عاقبت به دفاع از تروریست فراری مسعود رجوی کشیده نشود . یادمان باید باشد که بنیاد جزوه شناخت مجاهدین بر اساس ماتریالیسم دیالکتیک استوار است و از دیگاه دین اسلام جزوه ای ضد دین و شریعت است . هنوز روشن نیست که در زندان اقای تقی شهرام چگونه مارکسیست شد؟
انچه اقای تقی شهرام در جزوه خود نوشته متاسفانه همان خز عبلات حزب توده در باره شناخت جهان و سرمایه داری و بوژوازی و غیره است و شاهدی تعریف میکرد که فردی مانند رفسنجانی ایرادی به جزوه شناخت مجاهدین نداشت . میتوان ادعا کرد که تقی شهرام در زندان نظرات سیاسی حزب توده را پذیرفته است بی انکه بخواهد عضوحزب توده شود و شاهد هستیم که پس از سال 57 دشمنی بین حزب توده و سازمان رجوی همچنان ادامه دارد . بهترین تعریف برای شناخت سازمان
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
بجای بریدهها و اعضای سابق مجاهدین، ایکاش چپی ها از جمله پیکاری ها اعمال تقی شهرام را نقد میکردند . پرسش دیگر اینست که خود تقی شهرام بعد از انقلاب چگونه این کار خود را توجیه کرد ؟ آبا مسئولیت آنرا به عهده گرفت ؟ آیا پشیمان بود یا آنزا ضروری میدانست . نظر مجاهدین فعلی و جداشده نمی تواند انتقام جوبانه نباشد و ارزش علمی ندارد . بهتر می بود کمونیست ها در این مورد قضاوت میکردند ولی گویا تنبل و بی حال شده اند .
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
این تصویر کیست در بالا ؟ بهرام آرام است ؟
عدم انتشار شده: 
false