فریاد تروریست ایرانی مونیخ: من آلمانی هستم, ترکهای کثیف!

آیا تروریست ایرانی مونیخ از آریا پرستان است؟ در این کلیپ او در یک مکالمه توهین آمیز با فردی در بالکن آپارتمان فریاد می زند "من آلمانی هستم . ترکهای کثیف".

The gunman who killed at least nine people in a shooting rampage in Munich on Friday was apparently involved in a furious exchange match with another man, shouting “I am German!”.

The shooter, who was found with a self-inflicted gunshot wound, was identified by German police as an 18-year-old with dual German and Iranian nationality. He had no criminal record.

In the footage, which was posted on Twitter, an unseen man can be heard shouting abuse at another man, who is clad all in black and pacing on the top floor of an empty carpark.

The unseen man can be heard telling other people with him that the man in the carpark has a gun, to which the man purported to be shooter responds: “Fucking Turks!”

 

 

از روزنامه گاردین چاپ لندن

آپدیت ساعت 2:00 بعد از ظهر بر گرفته شده از روزنامه های  معتبر بخصوص تلگراف لندن

نام تروریست علی سنبلی, متولد آلمان و 18 ساله  است.

مقامات ارتباط حادثه با کشتار نروژ را تایید کرده اند.

او تروریست نژادپرست نروژی آندرس برویک را می ستوده و در پنجین سالروز کشتار او دست به این عمل تروریستی زده است. 

علی سنبلی با هک حساب فیسبوک دختری بنام سلینا آکیم ( نام و فامیل ترکی) و پخش خبر دروغین غذای مجانی در مک دونالد  قربانیان خود را به صحنه کشتار کشانده بود.

اکثر کشته شده گان نوجوان هستند. از 9 قربانی یک  شهروند یونانی, سه ترک شهروند ترکیه, یک  آلمانی پاکستانی الاصل, یک  آلمانی رومانیائی  و سه آلبانیائی تا بحال شناسائی شده اند. بنظر می رسد او ترکها و افراد شبیه به ترکها را  به ظن اینکه ترک هستند هدف گرفته است.

در منزلش کتابهائی در باب کشتار جمعی در  مدارس  یافت شده است.

دجار افسردگی بوده.

 

 

 

 

 

 

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: 

دیدگاه‌ها

نظر : 
بنظر علی سنبلی را هم تیمی های خودش که باید از افراطی های المان باشند کشته اند. من هیچ شک ندارم پلیس المان این را می داند
اما حداقل در ظاهر پلیس واقعیت را نمی گوید.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
بنظر علی سنبلی را هم تیمی های خودش که باید از افراطی های المان باشند کشته اند. من هیچ شک ندارم پلیس المان این را می داند
اما حداقل در ظاهر پلیس واقعیت را نمی گوید.
عدم انتشار شده: 
false
تصویر دیرنج مین ائللی

نظر : 
از تلگراف چاپ لندن: علی دیوید سنبلی عربها و ترکها را نشانه گرفته بود.

Ali David Sonboly, 18, launched his killing spree in the Bavarian city in an apparent revenge attack for being bullied. It is now thought he targeted youngsters of “Turkish and Arab” origin, having claimed those groups had picked on him in school.

Sonboly, who killed himself at the end of the attack, had set up a fake Facebook account using the identity of a pretty teenage girl.

http://www.telegraph.co.uk/news/2016/07/23/munich-shooting-german-iranian-gunman-targeted-children-outside/
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
جای تعجب است، موضوع تروریست ایرانی، که با کشتن ده انسان بیگناه و زخمی کردن دهها انسان دیگر، شهر مونشن را روز ها نا امن و به جهنم بدل کرد، داشت این موضوع بطرز منطقی کنکاش، تجزیه و تحلیل و پرس و جو میشد، و خوانندگان از کم و کیف خصوصیات روحی و تعلیم و تربیت وی، آگاهی می یافتند، اما این مطلب بلافاصله از وسط صفحه اصلی ایران کلوبال جیم شد و غیبش زد. در حالیکه مطلب مذکور در میانه مطالب قرار داشت، و چند روزی میشد آنرا در گستره دید خوانندگان قرار داد تا کم و کیف قضیه برای خوانندگان بهتر ارزیابی شود. حال سئوال این است که آیا چنین بجث هائی به صرف آقای توکلی عزیز نیست؟

عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
منهم نظرم این است که علی سنبلی تنها این کار را نکرده و نمی توانسته بکند. چطور که شاهدان گفته اند حداقل اینها 3 نفر بودند.
و پلیس هم بلافاصله گفت انهایی که فیلم یا اطلاعاتی در این زمینه دارند منتشر نکنند چونکه عملیات پلیس لو می رود .ولی پلیس از اینکار می خواست داستان را انگونه که خودش می خواست تعریف کند نه انکه واقعیت بود.
علی سنبلی شاید هیچ وقت به فکرش نمی رسید که بگویید مک دونالد مجانی است بیایید انجا. اصلا علی سنبلی نمی توانست فیس بوک اکیم را هک کند. اسلحه با 300 تا فشنگ بخرد. علی متعلق به یک تیم بزرگی بوده که انها همه کارها را ردیف کرده اند. حتی نوع مرگ علی سنبلی مشکوک است. پلیس خواسته همه چیز را به گردن علی سنبلی بیاندازد و علی سنبلی هم مرده
در نتیجه مهاجرین المان احساس امنیت بکنند. اما اگر واقعیت را بدانند در استرس خواهند بود و این به نفع المان نیست.
پس پلیس داستان را عوض کرده
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
من کامنتم را با انگشت گذاشتن به یکی‌ از کامنت‌های یارادیجیلیق که نوشته (( دوران بی‌ ثباتی، جایگزین دوران ریسک در دنیا شده"" ادامه خواهم داد. این جوان نگون بخت نیز، محصول بی‌ ثباتی درک انسان شاهنامه خوان است. اگر این بی‌ ثباتی که یارادجیلیق به آن تکیه می‌کند با فروپاشی اتحادیه اروپا، به قدرت رسیدن ترامپ در آمریکا، و ورود میلیون‌ها انسان به ورطهٔ فقر در آمریکای لاتین به دلیل بی‌ کفایتی‌ دولت‌های کمونیستی همراه خواهد بود (( ما شاهد فرار مغز‌ها )) از اورپا و آمریکا خواهیم بود. (( منظورم مغز‌های جهان سومی‌ است که به این کشور‌ها پناه برده اند چونکه نژاد پرستان قدرت را قبضه خواهند کرد، دشمنی اتحادیه اورپا، کمونیست‌ها و چپ‌ها و تا حدی آمریکا با ترکیه و حمایت آنان از کودتای گولنی معلوم می‌‌شود. آاردوغان کسی‌ نیست که جلو اتحادیه اورپا و دیگران سر خم کند و اکثر این مغز ها، راهی‌ ترکیه خواهند شد و تر
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
طی این چند روز و در این رابطه ، این قدر که ما سوء استفاده راسیستی از طرف آذری های تجزیه طلب در این سایت دیدیم ، از ایرانیان وفارسها و آلمانی ها ندیدیم . واقعا تاسف آور است که یک گروه فاشیست 3-2 نفره به چه ابزار کثیفی پناه میبرد تا اغراض سوء خودرا توجیه کند . نگاهی به سابر اقلیت های ایرانی مانند کرد و عرب و بلوچ و ترکمن و ارمنی بیندازید تا ببینید آنها چقدر شرافتمندانه از حاکمان و نه از مردم ، بشکل سیاسی و نه بشکل راسیستی نژادگرایانه ، طلب حق میکنند . این کار غیر اخلاقی پان ترک مغولزاده باعث شده که اپوزیسون ایرانی با سلاح تئوری و عمل ، در هر امکان مناسب ، اینها را رسوا و سرکوب و تار و مار کند تا بفهمند دوره راسیسم ضد ایرانی متعلق به قرون گذشته است .حیف از اروپا و امریکا که به اینها اقامت داده چون اینها انسان ستیز و دشمن بشر هستند .
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
این جوان قبل از اینکه قربانی اعمال تروریستی خود باشد، قربانی افکار نژاد پرستانه خود بوده است. او هر چه بود ریشه در جامعه نژاد پرست ایرانی داشت. جامعه ای که با گستاخی عهد بوق، حقوق میلیونها انسان غیر فارس را یکقرن تمام لگد مال میکند. جامعه ای که یکقرن تمام حقوق زبانی، ملی مدنی ملل غیر فارس را قتل عام کرده است، جامعه ای که به بیش از 35.000.000 تورک آزربایجانی کوچکترین حقی در جغرافیای موسوم به ایران قائل نیست. جامعه مریضی که با انواع جوک های مستهجن، به انسان غیر فارس تحقیر و توهین میکند! اکنون سئوال اینست که آیا جای تعجب است در ملا عام به ترکها فحش ندهد و توهین نکند؟! جامعه ایکه مطبوعاتش، سینمایش، و رسانه های راسیستی اش برای بزرگنمائی خود راسیسم فارس را در ملا عام تبلیغ میکند، چه جای تعجب است که دست پرورده چنین جامعه ای که قرنهاست نژاد پرستی از طریق باصطلاح روشنفکران و شاعرانش ترویج و
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
پان ترک راسیست اسکاتلندی بعد از گند زدن ضد ایرانی نژادگرایانه ، اکنون دوباره ظاهر شده و دنبال تئوری راسیستی خود زور میزند . سئوال اینست که چرا این فرد 70 ساله تحصیل کرده در انگلیس روزانه نیاز به چند گرم مواد راسیستی ضد فارس و ضد ایرانی دارد ؟ آیا علاجی برای اینگونه دهاتی های قومگرا وجود دارد ؟ جمهوری اسلامی هم اعلان کرد که این جوان بیمار تنفرات ضد امریکایی دارد چون مک دونالد کاپیتالیستی را محل ترور انتخاب کرده . گروهی از آذربایجانی های مقیم مرکز هم این جوان را یکی از هواداران خود معرفی نموده چون در وبلاگ این جوان ترانه ملی آذرباجان یعنی " آنا یوردوم آذربایجان ، سن عزیز مهری بان سان قرار دارد " حزب کمونیست ایران به تجزیه طلبان آذری هشدار داد که بجای ایزار راسیستی ضد ایرانی ، از ابزار طبقاتی سیاسی فرهنگی علیه دولت آخوندی ، استفاده کنند وگرنه در قردای پیروزی دیرنه میرنه های مقیم غرب محاکمه
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
انسان باستانی زاگرس‌نشین و افسانه نژاد آریایی

رادیو زمانه
عدم انتشار شده: 
false
تصویر دیرنج مین ائللی

نظر : 
یکی از روزنامه های انگلیسی از مشکل علی با هم مدرسه ایهای ترک, کرد و عرب نوشته و راسیسم موجود میان خود خارجیها که دولتها نسبت به ان بی توجهند را شکافته است. من احتمال می دهم که رفتار خود برتر بینی اریائی مسلط بر محیط ایرانیهای خارج از کشور دلیل عمده این مسائل بوده و علی کم سن و سال چون بر خلاف بقیه ایرانیها رفتار دوگانه مصلحتی نداشته باعث رودرروئی شدید با خارجی های مدرسه بخصوش ترک و عرب شده است . طوری که دوستان آنلاینش هم او را از گروههای بازی کامپیوتری بیرونش کرده بودند چراکه بارها آنها را تهدید به کشتن کرده بود. ظاهرا دو سال پیش سه تن از هم مدرسه ایهای عرب کتک مفصلی به او زده بودند. بچه آلمانیها هم با او رفاقت نمی کردند و او همیشه طرد شده, تنها و تو خودش بود. خود او و 9 کودک خارجی و یک نوجوان آلمانی و زنی 45 ساله قربانی راسیسم نهادینه ایرانی شدند. کودکان زخمی حادثه احتمالا بعد
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
سیستم آموزشی آلمان خشونت و راسیسم را تبلیغ نمی کند طبیعی است که این افکار و کینه ورزی تا حد کشتن و نابودی یک ملت را در خانواده یاد گرفته و از تربیت و اموزش خانوادگی سرچشمه گرفته است.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
جناب " یکنفر" یا انتی راسیزم یا بامسی یا اتازنگانلی یا ABیا جم یا ASO یا تورکارز که با 25 تا نام دیگر هم کامنت مینویسی، به اندازه ....کامنت نویسی اخر ماه اینجا را کامنت باران کردی دیگه بس است .خسته نباشید
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
حرکت تروریستی محکوم است حال فرد می خواد ایرانی باشد و یا غیره ایرانی
عدم انتشار شده: 
false
تصویر آ. ائلیار

نظر : 
آنتی راسیزم گرامی،
در مطرح کردن موضوع، درست نیست خود به دنبال فارس-ترک باشیم. در کامنت خود زیر «
اجازه بدهید به خاطر همه ی جوانان قربانی شده سوگوارباشیم» نوشتم حادثه را در دو وضعیت می توان نگاه کرد، 1-عام -2 کنکرت. توضیح آنها را نیز آنجا داده ام.
ما نباید به دام راسیستها بیافتیم. با نسب کسی کار نداریم. عمل اش را می سنجیم. هم عام و هم خاص و کنکرت. چیزی که سندیت دارد عنوان میکنیم. با حدس و گمان نباید موضع نشان داد که به دام میافتیم. جای تجارب ما و مثالها و نتیجه گیریها در برخورد عام یا عمومی ست. بدون اینکه خلقی را مورد اتهام قرار دهیم. در حالت کنکرت لازم است به چیزهای مستند اشاره کنیم و انسانی غیر انسانی بودنش را نشان دهیم.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
دوست ترک عزیز من چه ربطی به چپ ها دارد! اگر اینطوری حساب کنی خود اتاتورک و حزب جمهوری خلق ترکیه و پیشه وری و خیابانی و علی مسیو و علیرضا نابدل و صمد بهرنگی و ...... هم ضد ترک بوده اند! میتوانی بنویسی استالینیست ها. این فحشیست که دهن ما انداخته اند چپ را بزنیم. اگر میخواهی برو کمی در مورد فلسفه چپ مطالعه کن. با اندیشمندان امروزش مانند الن بدیو و ژیژک و کالینیکوس و دیوید هاروی و غیره اشنا شو و ببین در چه کسانی در اروپا و امریکا ضد نزاد پرست هستند و از حقوق مهاجرین دفاع میکنند. کمی منطق گرا باش و فورا مثل دینداران افراطی دیگری را تکفیر نکن. من تورک هستم خودم و هر گونه نزادگرایی را رد میکنم. مسئلهما مسئله انسان هاست. انسانی میتواند مسلمان باشد ولی کشتار نکند و بالعکس. انسانی میتواند لیبرال باشد و کشتار بکند و بالعکس و همچنین چپ باشد. این انسان ها هستند که این کارها را انجام میدهند
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
چرا دروغ میگویی ؟ چرا فقط شما ترکهای راسیست این حرفها را شنیدید ؟ او کی گفت از خارجی و از ترک متنفر است ؟ چرا 2 میلیارد انسان صدای او را به زبان آلمانی شنیدند ، کسی اینطوری مثل شما راسیستهای ضد ایرانی ، ترجمه نکرد ؟ او گفت که آلمانی است و مدتی بیمار روانی بوده . مقداری هم از حرفهای او قابل شنیدن نیستند . امروز اعلان شد که پدر و مادرش اهل زنجان و شهر سراب هستند . یعنی او آذری است . پدرش راننده تاکسی است و یک برادر کوچکتر دارد . روسیاهی برای راسیستهای نژادپرست ضد ایرانی و ضد فارس میماند .
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
"" چه کسانی‌ هم فکر این جوان هستند؟ "" جامعه شناس ساده لوح تحصیل کرده خارج، با انگ پان ترک زدن به ترکان آزربایجانی، تنها هویتی را که توان ایستادن و پس زدن چهره کریه آریائی کزائی را داشت، نه تنها هویت کزائی آریائی را تقویت کرد بلکه با دامن زدن به دیسکورس آذری / فازری برای مقابله با هویت ترکانی که در جامعه فارسی‌ با آمدن رضا خوان مدام تحقیر می‌‌شوند به گفتمان کزائی آریائی خدمت کرد. کمونیست‌ها و چپ‌ها نیز، با خصلت نفرت از ترک، دست کمی‌ از جامعه شناس ساده لوح تحصیل کرده خارج نداشتند. جامعه شاهنامه خوان، با ورود دنیا به "" دوران بی‌ ثباتی، بعد از دوران ریسک "" دچار بیشترین آسیب پذیری خواهد بود. ترک‌ها چندین ده در آلمان زندگی‌ کردند و کسی‌ دست به جنایت بر علیه دیگران نزد. در خاورمیانه، جامعه فارسی‌، تنها جامعه‌ای است که با آغوش باز، هویت کزائی آریائی را با دل‌ و جان پذیرا شد. نه ترک‌ها و نه عرب
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
به یک نفر, تورکها مثل فرسها دعوای 1400 سال پیش را حالا نمیکنند. دقت کن 1400 سال پیش.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
به احتمال زیاد به تنهائی این کار را نکرده. از جوان 18 ساله بعید است چنین کار خطرناک بزرگی را به تنهائی طرح ریزی عملی کند. علاوه از این نژاد گرائی و تنفر به نژادهای دیگر در جامعه فارس, چه در خارج و چه در داخل غیر قابل انکار است. این جوان بیچاره هم محصول این تفکر است. به حیلت 9 نفر انسان جوان پایان داده است که 8 نفرشان خارجی بوده اند. حالا آقای توکلی سعی کند ریز گم کند یا نکند.
عدم انتشار شده: 
false
تصویر کیانوش توکلی

نظر : 
پدر ايراني مهاجم حمله‌ مرگبار مونيخ آلمان : پسرم مشکلات روانی داشت
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
اگر همه ملتها ضد ترک از آب بیرون میآیند، پس باید مسأله را در منش ترکها جستجو کرد!
عدم انتشار شده: 
false
تصویر دیرنج مین ائللی

نظر : 
جوامع غربی ماشین ادم سازی از نوع پیشنهادی مایاکوفسکی نیستند و خانواده ها نقش برجسته ای در فرم و شکل دادن شخصیت و افکار فرزندانشان دارند. اکثر خانواده هائ ایرانی بصورت ایزوله در جوامع غربی زندگی می کنند و تمامی دوستانشان را ایرانیها و ماکزیمم چند خارجی همانند خودشان تشکیل می دهند. نتیجتا بچه ها در محیط بسیار بسته ای بزرگ می شوند. کاراکتر فرزندان اکثر این خانواده ها با مثلا فرزندان آلمانیها بسیار متفاوت است. تعلقات ملی -ائتنیکی و فرهنگ جو حاکم درشکل گیری روح فرزندان این خانواده ها رل مهمی در انتقال بسیاری از رفتارها و عقاید دارند. برخورد مکانیکی و یا سر در برف فرو کردن و نادیده گرفتن این فاکتها به تداوم فجایع از این نوع کمک خواهند کرد. اینکه همه جنایتکاران خود نیز قربانی محیط و جامعه خود هستند تردیدی درش نیست و زندانی کردن آنها صرفا برای محافظت از جامعه باید باشد نه انتقام یا مجازات.
عدم انتشار شده: 
false
تصویر بهمن موحدی(بامدادان)

نظر : 
نظر جناب ائلیار را کاملا قبول دارم و این را هم باید بگویم که ما فارسها و ترکهای آذری ودیگر ساکنین ایران با هر قومیت و نژاد ، ایرانی هستیم و هموطن هم محسوب می شویم.
ریشه ها وزمینه های افکار راسیستی و تروریستی را باید خشکاند و با اقدامات قاطع و سختگیرانه با تروریستها مبارزه کرد و فرقی هم نمی کند که فرد تروریست اهل ایران باشد ویا اهل ترکیه و یا اهل کشورهای دیگر.
با راسیستها و تروریستها باید مبارزه کرد.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
وقتى خود او فرياد مى زند ترك هاى كثيف . به خودى خود موضوع نژاد پرستى مطرح مى شود. قصد امثال من هم نشيدر زدن به غده چركين نژاد پرستى آريايي؟؟!! است كه به غلط در روح و روان نسل هاى ايرانى فارسها ) و آلمانى مثل ويروس هاى جان كاه لانه كرده است . اتفاقا بهترين فرصت در جريان همين اتفاقات است كه جامعه أقليت نژاد پرست غافل فارس ، شايد كمى تعقل كنند . كه از أفكار امثال فردوسى كه إشعار نژاد پرستانه اش وجود جوانان فارس و حتى ترك ( آذري ها ) را آلوده كرده است . دورى كنند. و بگذارند نسل هاى آتى از اين بيمارى قرون گذشته رهائى پيدا نمايد .اين هم چند نمونه از إشعار ضد تركى حكيم ؟؟!! ابوالقاسم فردوسى ....
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
پایان افسانه اریایی !!!! قومی بنام هندو اروپایی یا آریایی وجو ندارد https://www.radiozamaneh.com/289623
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
https://www.radiozamaneh.com/289623 پایان افسانه نژاد آریایی !!!!، نژاد اریایی به نژاد هند و اروپایی گفته میشد که در چند هزار سال پیش باهم امیزش داشتند و از هم جداشدند یکی به اروپا رفت و دیگری به هند و ایران ، البته این دروغ ساختگی بیش نبود و تحقیقات ژنتیکی امروز ان را ثابت می کنند و فارسها از نژاد و تبار پاکستانیها و افغانستانیها بودند و از 10000 سال پیش هم بهمین شکل وقیافه زندگی می کردند . به تبع زبان هندو اروپایی هم دروغ شاخداری بیش نیست وقتی هندیها و اروپاییها در کل تاریخ تماسی باهم نداشتند و تئوری دروغین نژاد آریایی در قرن 19 اول توسط انگلیسیها برای اسثمار بیشتر انها مطرح شد و بعد دست اویز هیتلر در قرن 20 برای کشور گشایی و با بنیان کردن نازیسم بود !!!!و این دروغ ساختگی را انقدر در این 100 سال به مردم فارس و ایران تلقین کردند که نتیجه اش میشود این که فریاد میزند من المانی ام و ..
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
آ.آلیار گرامی البته که یک حادثه دردناکی است. اما جوان در پشت بام پارک فروشگاه داد میزند : تورکهای کثیف , من آلمانی هستم و از خارجی ها متنفرم. و همه کشته شدگان هم حارجی در آلمان هستند . این جا هم این نفرت پراکنی وسیع و آلوده ساز را مطرح نکنیم؟ آقای کیانوش توکلی هم کامنتهای مارا فورا مشمول بلوکه کرده.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
جتاب ولی فقیه آ -علیار ! چرا نمی گویی که هم ولایتی آذری ات " دیرنه اسکاتلندی " این کار را انجام داده ؟ چرا مغولزادگان روزانه احتیاج به مواد و آمپول نژادپرستی ضد ایرانی ضد فارس ضد کرد ضد ارمنی دارند ؟
عدم انتشار شده: 
false
تصویر آ. ائلیار

نظر : 
درست نیست از واکنش جنایتکارانه ی یک جوان بی تجربه و تحت هزاران فشار روحی و مادی و تربیتی ، از عمل زشت یک قربانی، که موجب قربانیان زیادی شده، اتهام زنی به یکدیگر و دعوای « فارس-ترک» راه بیاندازیم.
هم حادثه ی کشته شدگان موجب درد جانگاهی ست و هم مرگ خود علی.
اجازه بدهید به خاطر کل حادثه غمناک و همدرد باشیم. این حادثه هیچ ربطی به فارس و غیر فارس ندارد.
متأسفم که دید ها به دنبال « اصل و نسب» اند. حادثه ای ست بسیار غمناک که در آن جان انسانها نابود شد. و علتش شرایط خود جامعه است. و نه چیز دیگر. اصل و نسب علی هز چیز میخواهد باشد؛ او قربانی ست مثل قربانیان دیگر.

این جوان ایرانی نیست. در اروپا و آلمان به دنیا آمده و بزرگ شده و بچه ی خود همین جامعه است. او درست گفته یک آلمانی ست. اما آلمانی قربانی شده که قربانیان زیادی را با خود برد. حادثه در کل بسیار غم انگیر و طاقت فرساست.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
در قسمتی دیگر آمده که او« علی سُنبلی» ستا ترک ،و چندتا رومانی و دیگر خارجی ها را کشته؛ واین دلیل بر نژادپرستی وی است!
در محله ایی که وی و افراد کشته شده زندگی میکردند، هیچ آلمانی از طبقه متوسط و یا حتی پائینتر زندگی نمی کند و بیشتر ساکنین این محله از افراد بیکار که با کمکهای اداره اجتماعی زندگی را طی میکنند پر شده ویا کارهای سطح پائین را انجام میدهند. او در حین تیراندازی به هیچ وجه قربانین خودش را جستجو نکرد بلکه او بصورت ناخودآگاه شروع به تیراندازی کرد و به هرکسی که جلوی دستش بود تیرانداخت. تمام گذارش و تحلیل جناب الکی و مقرضانه است.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
طبق معمول ، باز هم فارسهاي نژاد پرست آريايي روس تبار شروع كردند به إنكار واقعيت ها ، همين چند هفته قبل بود كه در سوئد ( نه در بين ما ترك ها ) ايرانى ها ( قطعا فارسها ) عنوان دومين مردم نژاد پرست را بعد از هندى ها را كسب كردند . ......به جاي اينكه كمى بر مغز هاى نژاد پرست خود رجوع كنند. و ببيند كه در مرداب متعفن نژاد پرستان در ايران ، اين أفكار مثل طاعون ، قبل از صدمه زدن به ديگر ملت هاى ايران ، روح و روان خود اين نژاد پرستان و نسل هاى آتى شان را آلوده كرده و نه تنها مورد نفرت ملت هاى ايران قرار گرفته أند . بلكه در سطح جهانى هم انگشت نما شده و نتيجه اين آمار و ارقام ها بر خورد جامعه متمدن جهانى با اين بيمارى ضد انسانى خواهد شد. با اينكه دلائل و شواهد كافى بر نژاد پرست بودن اغلب فارس ها وجود دارد . اما باز هم
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
.... این راسیست آذری که مقیم مجمع الجزایر بریتانیای کبیر است و در دانشگاه گویا درس خوانده و بارها در کشورهای خلیج العرب و جزایرالعرب کار کرده ،با چه شور و شوقی این جوان 18 ساله بیمار اهل زنجان و شهر سراب را ، به ایران باستان و فارس ربط میدهد و در کمنت و متن این خبر راسیستی سرتاپادروغ مینویسد " وی به مو سیا ها مخصوصا به ترکها شلیک میکرد ! " - این نادان از خود نمی پرسد که این جوان خودش خارجی و موسیاه و شبیه ترکهاست . انگار او پاسپورت افراد را کنترل میکرد ه . - ما ایرانیان در فردای پیروزی چگونه باید با این مغولزادگان ضد ایرانی رفتار کنیم مگر اینکه از روی قله سهند و سبلان آنان را بسوس فلات پامیر شلیک کنیم .آیا با زبان منطقی متمدن ها میشود با اینها وارد دیالوگ شد ؟ هر گز ! فقطبا زبان زور و نیروی خلق و مردم ایران و فارس !
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
علی سنبلی از پشت بام با عده که در بالکون خاته شان ایستاده اند , محاوره میکند و میگوید: "تورکهای کثیف, من آلمانی هستم و به خارجی ها نفرت دارم".

آیا این نفرت به خارجیها, به تورک ها در خانواده پدر و مادری اش یاد نگرفته است؟ آیا در خانواده اش بحای انسان دوستی از نفرت به انسانها صحبت نمیشده؟
عدم انتشار شده: 
false
تصویر کیانوش توکلی

نظر : 
پلیس گفته است که این حمله همچنین ارتباط آشکاری با حملات آندرس برویک، مهاجم نروژی داشته که ۵ سال پیش ۷۷ نفر را کشت.
عدم انتشار شده: 
false
تصویر بهمن موحدی(بامدادان)

نظر : 
آخر دیگر وطن فروشی و خیانت و تعصبهای قومی و طایفه ای تاکجا؟! من نمی دانم کسانی مثل دیرنج مین ائللی و بابک آزاد و یوسف آذربایجان و لاچین از کجا آمده اند؟ چرا اینها اینطوری هستند؟ چرا اینقدر از وطن خود ایران و هموطنان ایرانی خود متنفر هستند؟ بابا ناسلامتی مثلا شما ایرانی هستید! تروریسم و کشتن افراد عادی و بیگناه محکوم است و باید جلوی اقدامات تروریستی را با قاطعیت گرفت و تروریستها را دستگیر وبه سختی مجازات کرد و فرقی هم نمی کند فرد تروریست اهل ایران باشد یا اهل ترکیه باشد و یا اهل کشورهای دیگر. من مطمئن هستم دیرنج مین ائللی نه دلش به حال قربانیان بی گناه حادثه سوخته و نه انگیزه آن فرد تروریست برایش مهم بوده، دیرنج فقط می خواسته بگوید تمام ایرانیان تروریست ونژاد پرست هستند!!!
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
در سال 2015 در شهر درسدن آلمان در بخش خاوری جائی که راستگرایان درصد بالائی دارند، جناب Akif Pirinçci نویسنده ترک و آلمانی نویس که خودش از مهاجران نسل دوم در آلمان است در یک سخنرانی برای راستگرایان گفت: جائی که مقامات دولتی از پس مشگل پناهجویان برنمآید و در برابر پرسشها تنها به بالا انداختن شانه ها پسنده میکند و نمیتواند از تعداد پناهجویان بکاهد پس تنها مراکز بازداشگاهای پیش از جنگ کمک خواهد کرد که آنها هم متأسفانه بسته شده اند. همه راستگرایان برایش با این سخن هورا کشیدند. جناب مین ائللی، از این حادثه تنها قصد آتمسفر سازی دارد و میخواهد طبق معمول قرآن را نوک نیزه کند و بگوید ای مردم نگاه کنید که باز یک ایرانی نژادپرست دم تله داد.
در دیالوگش بزبان آلمانی با یکی از افرادی که در طبقه بالا روی داده میگوید که او را در مدرسه سرزنش کردند و خودش نیز میگوید که تازه از مداو آمده.
عدم انتشار شده: 
false
تصویر دیرنج مین ائللی

نظر : 
بجای در وری گفتن به من قاعدتا این حادثه می بایستی سوالات زیر را در ذهن ایرانیهای باتوهم نژاد اریائی شکل بگیرد :
1. چرا در یکی از نژاد پرست ترین کشورهای اروپائی جوان ایرانی که خود نیز از قربانیان آنست با راسیستها ی آریائی اروپائی احساس همدلی و نزدیکی می کند؟
2. چرا یک خارجی خاورمیانه ای , عکس جانی بالفطره ای همانند اندرس برویک ضد خارجی را در اکانت واتس آپ خود استفاده می کند؟
بی تردید این جوانک نیز قربانی جامعه بیماریست که پدر و مادر از آن فرار کرده و به آلمان پناه برده اند.
ایا این حادثه موجب بیداری از خواب عفلت برخی خواهد شد؟
عدم انتشار شده: 
false
تصویر دیرنج مین ائللی

نظر : 
در روایت پلیس آمده که دچار افسردگی depress بوده نه روانی که احتمالا روایت خانواده بوده. او ظاهرا به دقت همه چیز را طرح ریزی کرده و عقل و هواسش سر جاش بوده که از محاصره 100 پلیس تعلیم دیده ضد تروریستی در یک محدوده کوچک توانسته فرار کند. جسد اورا در یک کیلومتری محل حادثه یافتند. پلیس معتقد است که او خودکشی کرده.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
........آن ترک راسیست ضد ایرانی است که زبان آلمانی را نمی فهمد و در اینجا دروغ مینویسد و سراغ ایران باستان و ترک و فارس و نژاد میرود . این جوان بیماری روانی داشته ولی آذری نادان ، عطش راسیسم دارد و از زبان این جوان اینجا دروغ مینویسد . مسئول سایت باید ایشان را اخراج کند حتی اگر کمک مالی بدهد که علیه فارس و ایرانی و کرد و ارمنی روزانه دروغ بنویسد .
عدم انتشار شده: 
false
تصویر دیرنج مین ائللی

نظر : 
آپدیت ساعت 2:00 بعد از ظهر بر گرفته شده از روزنامه های معتبر بخصوص تلگراف لندن

نام تروریست علی سنبلی, متولد آلمان و 18 ساله است.

مقامات ارتباط حادثه با کشتار نروژ را تایید کرده اند.

او تروریست نژادپرست نروژی آندرس برویک را می ستوده و در پنجین سالروز کشتار او دست به این عمل تروریستی زده است.

علی سنبلی با هک حساب فیسبوک دختری بنام سلینا آکیم ( نام و فامیل ترکی) و پخش خبر دروغین غذای مجانی در مک دونالد قربانیان خود را به صحنه کشتار کشانده بود.

اکثر کشته شده گان نوجوان هستند. از 9 قربانی یک شهروند یونانی, سه ترک شهروند ترکیه, یک آلمانی پاکستانی الاصل, یک آلمانی رومانیائی و سه آلبانیائی تا بحال شناسائی شده اند. بنظر می رسد او ترکها و افراد شبیه به ترکها را به ظن اینکه ترک هستند هدف گرفته است.

در منزلش کتابهائی در باب کشتار جمعی در مدارس یافت شده است.
عدم انتشار شده: 
false
تصویر کیانوش توکلی

نظر : 
پلیس المان : این جوان مهاجم روانی بود و به هیج گروه اسلامی رابطه ای نداشته است.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
فاشیسم آذری همه چیز را راسیستی و ضد ایرانی میکند تا عقدهایش را آرام نماید . ما همچون دو هزار سال کذشته حریف شما خواهیم شد . برو فکر آنتولی و اورانباتون باش !
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
سلام-فاشیسم فکری حتی روشنفکرنماهای مثلا کمونیست راهم درخودآمیخته است.بجای اما واگرگفتن ومنتظرنتیجه بودن ؛صدای این فاشیست همچون کرمی وموحدی وایستا واستخانلوراگوش کرده واین عمل رامحکوم کنید؛قبول کنید؛که حاکمیت باشستشوی مغزی شئونیسم فارس این تفکررابوجودآورده است.
قبول کنیدکه انگلیس واستعمارگران نفت خوار پایه این تفکررابرای به زنجیرکشیدن ملت های ایران مهندسی کرده است .
وقتی یکصدسال روشنفکرایرانی نسل کشی وقتل ملل رادیده وخودبه حکومت دراین موارددست همکاری میدهد؛نتیجه اش این میشود.
بجای عقلانیت ومنطقی فکرکردن بهانه وبه توجیح نپردازید.ما میدانیم ازچی حرف میزنیم ولی شماها وروشنفکرنماهای دست ساخت استعمارگران وشاه وشیخ خودراالکی به سرگرم کردن مردم مشغول کرده اید.
وقتی صدسال درعصرمدرنیسم بودجه ملی رابه یک اتینیک کوچک مهاجرداده میشود؛روشنفکرسکوت میکند.آیااین روشنفکرارزش انسانی رادارد؟
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
شما از کجا فهمیدی فارس ؟ گفتند ایرانی در دنیا هنوز به متولدین تبریز واهواز وبلوچ وکرد وترک ولر وعرب ایران هم ایرانی می گویند
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
.... شونیستها فارس کجا تشریف دارند که در مورد این عمل کثیف نژاد پرست فارس سکوت کرده و خبر پخش نمیکند دیگر یواش یواش چهره جنایتکار شونیزیم فارس در خارج از کشور نیز به نمایش گذاشته میشود و جهانیان متوجه خواهند شد در کشوری که ایران نامگذاری شده چه بلائی سر غیر فارس ها بلاخص عرب و تورک آورده میشود و حق مسلم دفاع مشروعیتش بیشتر و بیشتر میشود
عدم انتشار شده: 
false
تصویر کیانوش توکلی

نظر : 
بایستی منتظر گزارش پلیس در باره این رویداد تروریستی بود، این جوان اهل هر کجا که بود، دست به عملیات جنایتکارانه زده است. لطفا از این موضوع بهر بردای نژادی - سیاسی نکنید، دوستی را می شناسم که همه ی افراد خانواده اش چپ ، سکولار هستند ولی پسر ش در آلمان تحت تاثیر اسلام سلفی قرار گرفته است، پدرش به پلیس اطلاع داده است که او را تحت مراقبت بگیرند. تحقیقات نشان می دهد که جوانان (پسرها ) از یکسو بی هویت اند و از دیگر سو از برخوردهای نژاد پرستانه رنج می برند.در مورد دختر های خارجی اما چنین نیست
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
عنوان درست : آیا عاریایی ها به جان هم افتاده اند؟
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
عکس اش را منتشر کنند، می فهمیم که آریایی بوده است یانه؟ ایرانی هایی که قیافۀ خاور میانه ای دارند، مثل بیشتر ایرانی ها و آلمان ها آن ها را با عرب ها عوضی می گیرند، رفته رفته عقده ای می شوند.
عدم انتشار شده: 
false