بدون آزربایجان، تورک آزربایجانی بودن هیچ است

آزربايجان آزادگى است.

 

ترکی که به آزربایجان می اندیشد یعنی به عامل موجودیت خویش می اندیشد.

تنها و تنها یک علت بگویید که آزربایجان از هویت ملى خویش دست بکشد !؟
کیست که میخواهد ترک را از ترک بودن خویش منصرف کند ؟ مگر ترکی در این دنیا وجود دارد که میخواهد به زور فارس را ترک کند ؟
چرا راسیسم فارس می خواهد هویت ملی آزربایجانیها را ببلعد.؟ چرا راسیسم فارس متوجه خطای عظیم خویش نیست ؟
راسیسم فارس برای بلعیدن ملت ترک آزربایجان وارد جنگ ملی با هویت مللی تورک آزربایجان شده است که در کل جغرافیای ملی آزربایجان با هویت ملی آزربایجان یکپارچه و واحد است. و هر ظلمی که از طرف استعمارگران به خاک و طبیعت آزربایجان میشود یعنی آن ظلم به طور مستقیم به هویت ملی و فرهنگ ترکها در آزربایجان میشود.
چرا ملت آزربایجان به نام برادر دینی باید از ملیت خویش دست بکشد ؟ چرا فارسها باید قیم ملی و فرهنگی ما باشند ؟ مگر با وجود استقلال ملی آزربایجان ، هویت ملی و استقلال فارسها به خطر خواهد افتاد ؟ مگر فارسها آنقدر شکننده هستند که بدون استعمار ترکها هیچند ؟ آیا ملت فهیم فارس بر علیه راسیسم فارس خواهد شورید یا نه؟

حرکت مللی آزربایجان مانند تيرى از كمان رها شده رو به سوی هدف رهایی ملى در حرکت است!
آزربایجان و آزربایجانی چه بخواهد و چه نخواهد رهایی ملى تنها ترین و زیباترین راه چاره آزربایجان از قید و بند استعمار داخلی و خارجی میباشد.
آزربایجان و آزربایجانی چه بخواهد و چه نخواهد روند زمان او را از چنگال استبداد و اسارت بیرون خواهد کشید. هیچ چیز به خودی خود در حال حرکت نیست. و حرکت ملى آزربایجان هیچ هدفی به غیر از رهایی ملى و سعادت ملى ندارد. حرکت ملى آزربایجان با توسل به زمان در داخل زمان برای عصیان به جبر زمان به دست آزربایجانیهایی به حرکت درآمد که با آغاز این حرکت، خودشان اولین قربانیان حوادث حرکت ملی خویش گشتند مانند فریدون ابراهیمی علی مسیو و پسرهایش و پیشه وری بزرگی که تفکرات ملى و رهایی بخش او سر مشق آزربایجان و آزربایجانیها شد. ریشه حرکت ملى آزربایجان در حقییقت با جان و خون آزربایجانیهای آزاده ای سیراب گردیده است که هیچ میوه ای به غیر از میوه رهایی ملى از این درخت تنومند نخواهد رویید. حرکت ملى آزربایجان حرکتی است به سوی آزادی و آزادگی ملى که کلید سعادت هر ترك آزربایجان از این گذرگاه خواهد گذشت. هر اندیشه اى که بر روند تکاملی و انقلابی حرکت ملى آزربایجان مانع شود محکوم به فناست. و راه حق ملت آزربایجان راهی است به سوی احقاق حق ملى. حقی که مانند شیر مادر حلال است حقی که معنا و تفهیم خود حق است. وشاید رهایی ملى آزربایجان جنوبی از دست استعمار راهی باشد برای رهایی ملت فارس از دست استبداد سیاستمداران فارسها...!

در نظر ما زنده ماندن نیست چگونه زیستن و چگونه مردن اصل مسئله است. ما در مسیر کدام قرار داریم.؟ زنده ماندن یا چگونه زیستن ؟ از مرگ تا مرگ فاصله ها بیشتر از دنیای زندگانی است که هرگز به خاطر چگونه زیستن جان فشانی نکرده اند و نمرده اند. زندگی در اسارت به همان اندازه سخت است که مردن از اسارت به همان اندازه سخت. میان مرگ و زندگی فرق در چیست ؟ ما بر آن هستيم تا از اسارت رها شويم. آزربايجان فردا اميدبخش امروز ماست.

انتشار از: 

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
نخیر قربان،همان مستنداتی که از صدها سال پیش و برخی منابع از بیش از هزار سال پیش و برخی منابع یونانی و غربی از بیش از دو هزار سال پیش و قبل از اختراع واژه ای به نام پانفارسیسم توسط ذهن های مالیخولیایی، وجود داشته اند!
همانگونه که درست فهمیدم گویا شما سالهاست در ایران نیستید! من دارم میگم در مدارس و دانشگاهها تاریخ ایران باستان سانسور و خیلی مختصر شده و به جاش تاریخ اسلام و اعراب آموزش داده میشه ولی انگار اصلا توجهی به معنی جملات نمی کنید!
نمی خواهید باور کنید و براتون قابل هضم نیست که وطن خواهی و ایران پرستی و تشنگی تاریخی برای دانستن
تاریخ و هویت ایران به زعم سرکوب ها و سانسورهای جمهوری اسلامی به صورت خودجوش و عاشقانه در دل جوانان امروز ایران زمین به وجود آمده! هرچی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
کدام مثتندات؟ مثتنداتی که بدست پانفارسیسم تام الختیار‌ مالی حاکم کل بر بودجه کشور، که همه بودجه و مالیات کشور در دست او می چرخد، شاهنامه زرکوب چاپ می کند و مجسمه کورش و فردوسی بر سر چهار راهها و میدانها نصب می کند،

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای سازاخ نکته مهمی رو که در ادامه باید بگم اینه که شما گویا سالهاست در ایران نیستید چون تاریخ ایران باستان و تاریخ ایرانیت پس از اسلام رو نه در مدارس ایران و نه در دانشگاهها به کسی آموزش نمی دهند و روز به روز از تاریخ ایران باستان در این چهار دهه گذشته کم شده و تاریخ اسلام و تاریخ عرب جایگزین اون شده.
پس خیالتون راحت باشه که چنین تاریخی حداقل در مدارس ایران ممنوع و غیر قابل نشره!
اگر امروز بچه های ایران نسبت به تاریخ و گذشته خود آگاه و باسواد شده اند هیچ ارتباطی به مدارس و دانشگاههایی که تاریخ اسلام و تاریخ عرب تدریس میکنند نداره!
هرچی جمهوری اسلامی سعی در محو تاریخ ایران باستان و ایرانیت تاریخ پس از اسلام در مدارس و دانشگاهها داره بچه های ایران بیشتر و بیشتر دست به مطالعه و تحقیق میزنند و به سواد و آگاهی میرسند!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب آقای سازاخ چه خوبه اگر انسان در جواب منطق و تاریخ، حرفی برای گفتن داره حرفش رو در قالب مستندات تاریخی، منطقی و ریشه ای بیان کنه چون در این غیر اینصورت پندار نمی کنم این سایت جایی برای شاعری باشه و اینجا کسی برای شاعری واژه خبر نمی کند!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ایمان عزیز این تاریخی که در مدارس و دانشکاهها یاد می دهند تاریخ نیست قرص روانگردان است که آدمی بعد از خواندن آآن به مرض نارسیسم مبتلا می شود و جوی آب را اقیانوس می پندارد و انیشتن را شاگرد دکتر حسابی، سعدی را بانی سازمان ملل و کورش بدوی را بانی حقوق بشر تصور می کند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب آقای بامسی تو کدوم مدرسه و دانشگاهی تاریخ رو اینجوری یادت دادند عزیز من؟!
به خدا اگر شما تو خود دانشگاه باکو هم تاریخ میخوندی اینهمه تحریف و جعل یادت نمی دادند که الان داری بیان میکنی!
عزیز من در زمان حمله اسکندر به ایران اسمی به نام آذربایجان ( که تازه خود این اسم هم پارسی هست ) وجود نداشت، اسم این منطقه ماد کوچک بود که به خوبی این واژه نشون میداد که آریایی های ماد در این منطقه ساکن بودند و هنوزم هستند و در طول تاریخ هم ساکن بودند، در اون زمان هیچ ترکی در ایران وجود خارجی نداشت که بخواد جلوی حمله اسکندر مقاومت کنه! اصلا چیزی به اسم ترکان و تمدن ترک وجود نداشت و به گوش ایرانیان نخورده بود! سردار بزرگ هخامنشی یعنی آتروپات که نمی توانست سقوط هخامنشیان و سلطه اسکندر رو تحمل و باور کنه به منطقه ماد کوچک ( آذربایجان امروز ) رفت و در آنجا حکومت محلی بنیان گذاشت و اونجا

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
چيزي كه من ميدانم حقيقت ملي ازربايجان .راهـي ملت ازربايجان است .اقا فريدون هـركس هـر چي عليه نظر تو ميگويد بيهـوده است .و پيام تو هـدف نهـاي ملت ما است .وسلام دادش

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب آقای یوسف از آذربایجان به قول اون هموطن مازندارنی در سریال پایتخت آخه این پاسخ شد که تو به من میدی؟!
جای چی رو با چی عوض کنیم؟
جنابعالی انتظار داری زبان پارسی رو که ریشه و سرچشمه مشترک تمام گویش های اقوام ایرانی ( به جز ترکی ) از قبیل خراسانی و گیلکی و مازنی و فارس و لری و سیستانی و تالش و ...... هست رو کنار بگذاریم زبان ترکی رو که فقط زبان قومیتی یک منطقه از ایران هست رو زبان رسمی کنیم که چی ثابت بشه؟ چون در غیر اینصورت شما ممکنه قربون صدقه ترامپ بری که ایران رو موشک بارون کنه؟
چرا منی که گیلک هستم این تبعیض قومیتی و زبانی رو حس نمی کنم و از ترامپ خواهان موشک باران ایران نیستم؟
چرا بسیاری دیگر از مردم آذربایجان که وقتی بهشون میگی ترک ، میگن ما آذری هستیم نه ترک این تبعیض رو حس نمی کنند و خواهان فلان نیستند؟ چرا بسیاری دیگر از هموطنان که اصلا خودشون رو ترک میدونند

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
با تشکر ازگرداننده گان وبسایت ایران گلوبال و موافقان و مخالفان مطالب بنده. بهترین درمان تمام اختلافات فکری را در ابراز اندیشه های آزاد فکری میتوان جستجو کرد. زمان زمان اندیشه های آزاد و انسانهای آزاد است هر چند که اسارتگران و مشاته گان اسارت قلمهای آزاد را قصابی میکنند.!
خدمت دوستان و دوستداران مطالب بنده اول عرض ادب دوم به امید و همت مللتم و به خاطر رهایی مللتم تا روز مرگ با مللتم و در کنار مللتم خواهم بود.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 

سلام، مهربان بهارعلی هیئت هستم از ترکیه. آقاجان آذربایجان ماذربایجان نداریم ما! این مسخره بازیها کار پان استالینیستها و پان ایرانیستهای آذربایجانگراست! ملت ترک هیچ رابطه ای با آب و خاک و وطن مطن نداشته! او همیشه به خودش ترک گفته! اصلن در کتاب مقایسته اللغتین مرحوم کاشغری آمده که ترکان باستان روی زمین زندگی نمیکردند بلکه در هوا پرواز مینمودند و هیچوقت از روی اسب پایین نمی آمدند تا وطن مطنی هم داشته باشند. صحبت از آذربایجان یعنی ایستالینیسم آغاجان! آیا شما پان ایستالینیست هستید که از آزربایجان صحبت میکنید؟!!!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب آقای آتامان
می ببنید بدترازراسیسم فارس عده ای هستند ازروی جهل ونادانی ویا آسیمیلاسیون شده از رفتاراشغال گرانه ونژادپرستی دفاع می کنند.
تاحالادیده شده یک نویسنده ویا یک هنرمند که خودرافارس می دانند به ملت تورک توهین نکرده باشد؟؟
این درحالی است که این ملت تورک بود اجازه وروداسکندربه آزربایجان نداد.
این ملت تورک بود درمقابل اعراب 30سال مقاومت درآخرسرنیزاعراب باهم دستی فارس ها بابک را کشتند.
این تورکها بودند درمقابل مغولان وحشی مقاومت کردند وشاه وملت ودولت تورک کشتند.
این فارس ها بودند همدست مغولان بودند وبه موقعیت رسیدند نه تنها درایران بلکه درچین وهندبه یاری مغولان شتافتند.
اگرفارس به ایران وزبان فارسی ودین اسلام افتخارمی کند مدیون ملت تورک است .
چون فارس تا قبل ازغزنویان ازگذشته خودهیچی ندارد نه شعری ونه کتابی وخط نداردهمه اینها بعد ازغزنویان می باشد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
فریدون عزیز اگر ممکن است از آقای کیانوش توکلی مسئول سایت امکان درج مستقیم دریافت کنید و همانند آقای لوایی خودتان به نشر نوشته هایتان ادامه دهید و در ستون دیدگاهها درج کنید تا همه بتوانند از نوشته های شما بهره مند شده و نظراتشان راابراز دارتد با آرزوی موفقیت در راهتان و رهائی آزربایجان جنوبی از چنگال پانفارسیسم

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
فریدون عزیز دستت درد نکند، لطفا به نوشتن ادمه بدهید و در مورد مسائل روز و تاثیر آن بر روی حرکت ملی آزربایجان بشتر مطلب بنویسید.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اقای فریدون اتامان گرامی! من با اجازه جمله زیبا و پر محتوا ی شما را بصورت کامل اینگونه مینویسم " حرکت ملی و هویت طلب ملتهای ساکن در جغرافیای ایران مانند تیری از کمان رها شده و به سمت رهایی ملی ملتهای ساکن در ایران در حرکت است!"

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای ایمان بیاید ٣ ماه یعنی ٩٠ روز جای تورکها و فارسها عوض کنیم و بگفته شما عین جمله شما « گویش مادری خودشون رو در دل خانواده ها یاد میگیرند و به راحتی میتوانند به گویش یا زبان مادری خودشون حرف بزنند چه کسی اونها رو از این زبان یا گویش محلی دور کرده؟ » بعد از ٩٠ روز ببینیم چه کسی تجزیه طلب است ٩٠ سال است که این ظلم و ستم بر ما روا میشود باور کنید فارسها ٩٠ روز تحمل نخواهند کرد و قربان صدقه ترامپ برای بمباران ایران خواهند شد .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
کسانی که با جسارت کامل در مقابل دشمن ملی آذربایجان مردانه وار می ایستند و حرف اول و آخر مللت آذربایجان را که همانا استقلال ملی ماست مگویند ملت آذربایجان به آنها افتخار خواهد کرد. با تشکر از فریدون تبریزی ما

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای بابک خرم دین هم میهن آذربایجانی من، این آقایان چنان از فاشیسم فارسی و شوونیسم حرف میزنند که گویا ما قومیت های ایرانی به خصوص فارسها از صبح که از خواب بلند میشیم خنجر و چاقو دست گرفتیم که سر هویت و گویش و زبان آن یکی را ببریم!
من خودم گیلک هستم اما باور کنید در میهمانی ها و خودمانی های خود علاوه بر آهنگ فارسی و گیلکی گاهی با آهنگ های آذری با موسیقی ترکی میرقصیم و خوش میگذرانیم، موسیقی و ترانه این منطقه از کشورمان رو دوست داریم هر موقع که محصولی از مغازه و فروشگاه میخرم که از تبریز یا ارومیه اومده و اسم و نشانی از ترکی داره از فروشنده ترک زبان معنی اون واژه یا اسم رو میپرسم، تمام بچه های ایران زبان مادری و گویش مادری خودشون رو در دل خانواده ها یاد میگیرند و به راحتی میتوانند به گویش یا زبان مادری خودشون حرف بزنند چه کسی اونها رو از این زبان یا گویش محلی دور کرده؟ من

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
منم بابک خرم دین ازآذربایجان : جناب هشهری فريدون آتامان البته اگر آذری هستی خوب همشهری هستی اگه ترکمهاجم به سر زمین آذربایجان هستی عقبه پر از جنایت و خیانت خود خجل نیستی یا اینکه کشش ژنتیکی به جنگ افروزی داری .اول ما یک ملت داریم اونهم ایران است و بس قوم با ملت فرق داره .هیچکسی با منه آذربایجانی که شما با دانش کم آنرا فارس میگی هیچ کسی دشمن نیست و هیچ توهینی به ما آذربایجانیان در کل ایران نشده و نمی شود .انشاالله پس از نابودی این رژیم ترک شیعه نا بود شد و به درک واصل شد اون آران که روسها نامش را آذربایجان گذاشته اند و ما آذریان آنرا تقلبی میدانیم هم باید به سرزمین مادر برگردد. یک اقلیت ۳۰درصدی با نام جعلی با سیاستهای روسی می تواند شما ترکان بی هویت را خط و خطوط بدهد اما ما از سرزمین آذربایجان در برابر ترکان دفاع خواهیم کرد .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
خواستم لايك بزنم ولي نتوانستم چون جلوي لايك بسته است .اين مقاله ارزش لايك را دارد .باتشكر از اقا فريدون .از اقا فرديدون خواهـشمند است ادامه اين مطاب را بدهـند.٨

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
باتشکر فراوان ازفريدون آتامان گرامی و آقای منصور . کوتاه و محتصر آنچه که تورک آزربایجانی فکر میکند . و در مبارزه خود بارها وبارها بدان عمل کرده و می کند . نقل قول از متن " حرکت مللی آزربایجان مانند تيرى از كمان رها شده رو به سوی هدف رهایی ملى در حرکت است! " رشد گیفی و کمی مبارزه تورک آزربایجان گویای صحت همین گفتار است . این حرکت و این صدای مبارزه امروز بیشتر از دیروز و فردا رساتر از امروز بگوش خواهد رسید.