بيانيّه ى شماره ى نخست در خصوص اتفاقات اخير

با درود و احترام به پيشگاه ملت شريف آزربايجان

 

 

١- رهبران و ليدرهاى ما كسانى هستند كه بى ادعا و پاكدل، و با روشى كه خود تشخيص مى دهند در برابر اشغالگرى و سلطه مى ايستند و به حبس هاى طولانى مدت محكوم مى شوند. با تكيه بر چنين افرادى بايد گفت كه حركت ما اتاق فكر دارد اما دست چته ى مذكور نيست. به نوچه هايش طورى دستور تخريب داده است كه مثلاً فعالين آزربايجان را مقابلم قرار دهد. گفته ام و مى گويم كه اناق فكر حركت ما در اعماق است و امثال فرد معلوم الحال را جايى در آن نيست. وقتى زهتابى و چهرگانى و امانى و ديگر بزرگان داشتند در اين اتاق فكر اين حركت را پى مى ريختند افراد چته ى مذكور در آغوش تفكرات اصلاح طلبى و سلطنتى مى رقصيدند. من اناق فكر حركت را كه ادامه دهنده ى فكر شهيدان ما تا امانى و بخت آور است در دستهاى تشكيلات هايى چون گاموح و يننى گاموح و ديرنيش و گايپ، گادپ، قورتولوش و همه ى تشكيلات هاى موجود در حركت مى دانم. من اتاق فكر حركت را علیرضافرشی ها و اکبرآزادها و بهنام_شیخی ها و حمیدمنافی ها و سیامک میرزائی ها و سهیلا کارگرها و مرتضى ها و همه ى كسانى كه صادقانه و مخلصانه جان در طبق اخلاص گذاشته اند مى دانم. من اتاق فكر اين حركت را ذهن و دل فعالان بى نام و بى ادعايى مى دانم كه بى هيچ چشمداشتى در راه اعتلاى آزربايجان جان مى دهند. و البته خودم را مثل فرد مذكور پشت اين عزيزان قايم نمى كنم. نظراتم را صريح و بى پيرايه بيان مى كنم و تصميم دارم بلاهايى را كه شهرت طلبى و سوداگرى و تجارت فرد مذكور بر سر آزربايجان مى آورد بنويسم.
مى دانم كه تصميم سختى گرفته ام و مورد تهديد و تخريبات فراوان قرار خواهم گرفت اما از فعالان عزيز و ملت بزرگوار مى خواهم تا با صبر و درايت خويش اجازه دهند كه اين بخش عصبى و لمپن و تماميت خواه را اصلاح كنيم. همچنان هم كه شاهديد فرد مذكور بعد از اين جريانات دم از اصلاح و تغيير مى زند و اين خوب است.

٢- من بر روى حرف خودم هستم كه يك چته ى معلوم الحال سالهاست سليقه ى اسپانسورهايش را بر حركت ملى تحميل مى كند و اتفاقاً تا توانسته به شعور فعالين و ملت آزربايجان توهين كرده است. در اين مورد با جزئيات، مفصل خواهم نوشت.

٣- در اين راهى كه من قدم بر آن نهاده ام اشتباهات و قصورى نيز ناخواسته مرتكب خواهم شد. هر كار تازه اى با اشتباه و نارسايى ها همراه است. از ملت خويش و فعالان عزيز مى خواهم اين نارسايى ها را گوشزدم كنند. انتظار دارم كمك كنيد تا نقد سالم را در درون حركت گسترش دهيم تا امكان رشد لمپنيسم و تماميت خواهى از حركت رخت بربندد.

٤- فرد مذكور يكى از بهترين تفريحاتش اين است كه در خلوت انسش تقليد صداى رهبران واقعى حركت را در مى آورد و تحقيرشان مى كند. از تعريف كردن ماجراى دكتر چهرگانى و بركه و پشه ها، و چگونگى تحقير او در تى وى و يا چگونگى هماهنگيش با مقامات بعضى كشورها جهت ويزا ندادن به بعضى از بزرگان اين حركت ... حال مى كند. يا مثلاً از چگونگى برنامه چينى اش در داك براى راى نياوردن امثال ائلدار قاراداغلى ها و اژدر تقى زاده ها مى گويد و تفريح مى كند. بعضى مطالب را كددار مى نويسم و به موقعش تشريح خواهم كرد.

٥- حالا كه قرار است به جزئيات زندگى خصوصى بپردازند و پرداختند حجت بر من تمام شد. دارم بهترين كتاب عمرم را كه شامل وقايع اين چندين ماه است مى نويسم و بخشهايش را به مرور در رسانه ها چاپ خواهم كرد.

٦- فرد مذكور به اسپانسورهايش با نوشتن مقالاتى بر عليه من چنين تلقين مى كند كه حق با اوست. من با دستور اسپانسورها و فرد مذكور وارد اين حركت نشده ام كه با دسيسه چينى وى از حركت خارج شوم و محو گردم.

٧- متاسفانه فرد مذكور مدام دم ازحقوق بشر مى زند اما حقوق افراد مشهور حركت را آشكارا لگدمال مى كند.

٨- به اسپانسورهاى فرد مذكور در هر جا كه هستند ( در صورت نياز واضح اسم خواهم برد)، ، پيشنهاد مى كنم كه قبل از سرمايه گذارى روى چنين افرادى ميزان سواد و توانايى هاى آنها را در زمينه ى مردمدارى در نظر بگيرند. به اسپانسورهاى اين فرد پيشنهاد مى كنم بر روى گزينه هاى بهتر و مردمى تر زوم كنند. اسپانسورهاى فرد مذكور بايد بدانند كه اعمال اين فرد به پاى آنها نوشته مى شود.

٩- توضيحات بيشتر در خصوص اين اتفاقات را با ويدئوهاى ادامه دار و به زبان تركى مرتب منتشر خواهم كرد. يكى از اين ويدئوها همزمان با اين بيانيه منتشر خواهد شد. مى توانيد از مديا پيگير باشيد.

١٠- در آخرين جلسه اى كه مهمان وى، ر.خ هم حضور داشت از من نقد خواستند و من نقد كردم. گفتم كه در تى وى خود اصلاحات كن و او در جواب گفت: " اگر جايى بگويى كه به من چنين حرفى زده اى آبرويت را مى برم!" و ظاهراً بر اينكارش اصرار دارد. مرا باكى از تهديد و تخريب نيست و بر آنم تا نارساييها را نقد كنم.

١١- از ملت آزربايجان عذر مى خواهم كه مجبور به گفتن بعضى مسايل هستم. چون فرد مذكور بى هيچ شرمى و در برنامه اى كه فقط خودش حضور دارد و كسانى كه تخريب مى شوند حضور ندارند و امكان دفاع نمى يابند، هر گونه اهانت و توهين و تحقير را روا مى دارد.

١٢- آخرين برنامه ى فرد مذكور و نوع تحقير ها و تهديدهايش، حجت را بر من تمام كرد. از اين لحظه به بعد همه چيز را با جزئيات تمام خواهم نوشت و قضاوت را به خوانندگان خواهم سپرد.

 

محمدرضا لوايى

هفتم آپريل 2017 

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب لوايي عزيز دشمن اشغالگر مرز وبومان آزربايجان كم كم از ياد مي رود وبجاي مبارزه وافشاگري از پان ايرانيستها وحكومت مستبد مركزي دشمني با خود ودوستان جاي آن را گرفته مدت مديدي است كه هيچ تحليل درست حسابي از استبداد مركزي و ظلم وستم به ملل ساكن در وبسايت ايرانگلوبال ارايه نداده ايد بخاطر منافع ملي مان و حفظ حيثيت خود وساير دوستان سكوت نماييد وبا اتحاد وهمدلي به فكر آزربايجان باشيذ شايد راه گشاي مشكلي از مشكلات فراوان ملتمان باشيد

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
هم آقای محمدرضا لوايى و هم گوناز تی وی برای ما عزیز هستند اما رژیم انها را وارد بازی کره است که خودشان ناآگاهانه در حال ایفای نقششان هستند
امیدوارم قبل از اینکه وارد جربانی فکری شویم یاد بگیریم که با عقاید همه احترام بگذاریم حتی اگر مخالف ما باشند

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اقای محترمی که گفته اقای لوایی انشاء چهارم دبستان می نویسد هدف شما تحقیر است . ما در این سایت شاهد تیز بینی و سواد سیاسی اقای لوایی هستیم . منتها اگر فرصت بود تا اقای لوایی و طرفهای مورد اشاره ایشان در یک جمع خصوصی و با داوری منصف بحث می کردند خیلی خوب بود . و انتقادهایی هم به گوناز وارد است اما گوناز از تاثیر گذار ترین جریانها در اگاهی نه فقط تورکها بلکه غیر تورکها هم در مورد مسله ملی در ایران است این هم یک واقعیت است.
در یک کلمه جای این حرفها در ایرانگلوبال نیست اما در جای خودش خوب است و انتقاد ما هم از اقای لوایی همین بود
و گرنه من شخصا اقای لوایی را با ان تورکهایی که پنجاه سال است شعر فارسی می خوانند عوض نمی کنم
و امیوارم نوشته های اقای لوایی در مورد مسله ملی در ایران را بیشتر از اینها ببینیم


عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
در دنیای مدرن امروزی نقش مدیا علی الخصوص تلویزیون می تواند خطرناکتر از سلاح جنگی عمل کند، و با شایعه پراکنی های دروغین، انسانهای بیگناهی را به خودکشی کردن و افسردگی سوق دهد، از قدیم گفتند چاقو را نباید بدست بچه بدهی، چون دستش را می برد،
چاقو دسته اش را نمی برد، ولی ما شاهد بریده شدن دسته های زیادی هستیم،
گوش آدمهای دیرناخسیز به این حرفها بدهکار نیست، باید اقدامات جدی صورت گیرد تا اینها را سر عقل بیاورد، تا یاد بگیرند که در جامعه مدرن امروز نمی شود با چماق و دگنک همانند گوسفند بر سر کسی بکوبی. حتی اگر پلیس ببیند که کسی حیوانی را اذیت می کند، شدیدا عکس العمل نشان می دهد، حالا چه برسد به انسان، اگر این تخریب شدگان نجابت بخرج می دهند و به خاطر منافع ملی دندان روی جگر می گذارند، می تواند صبرشان لبریز شده، و بشکل دسته جمعی کار را به جاهای باریک بکشانند، فراموش نکنید که آمریکا

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اوبالی دارد حرکت را به سقوط می کشاند.
باید متوقفش کرد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای لوائی دوست سوزونو آچیق دئیر آجی اولسا بئله یعنی دوست حرفش را رک میگوید ولو اینکه تلخ باشد. یالنیش یولدا سان یعنی در راه اشتباه هستی. از حرکت ملی انرژی میگیری هم وقت خودت و هم وقت دیگران را در رابطه با شخص اصلاح ناپذیر تلف میکنی و یک پیشنهاد برایت دارم قلم ات روان و خوب است این قلم تو در ادبیات بازدهی و تاثیر گذاری اش بیشتر خواهد بود .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب لوایی، این انشاهای کلاس چهارم دبستانتان دارن بشدت ملال آور میشن! گناه گوناذ تی وی آن است که میخواد یک رسانه مدرن باشه برای مردمی که در عهد فئودال زندگی میکنن و عادت به فرهنگ خان خانی و خانبازی دارن. شما از یه مشت افراد مرتجع نام بردین و گفتین که آقای اوبالی این اشخاص را باصطلاح «تخریب» کرده! چه تخریبی عزیزم؟ گوناذ بعنوان یه مدیای مدرن چندتا انتقاد کوچولو از این حضرات کرده. بزرگترین این حضرات همان چهرگانی ست که سنگشو به سینه میزنین. گوناز مگه به این آدم چی گفته؟ این آقا با سلطنت طلبها میشد سلطنت طلب، با فدرالچی میشد فدرالیست و با استقلالچی استقلال طلب! گوناذ به ایشان گفت مردم را نفهم حساب نکند و روراست باشد. حالا بگذریم که این شخص چه اندازه افکار فاشیستی و نژادپرستانه هم داره! بنظرم گوناذ باید خیلی بیشتر از اینها از افراد مرتجع و راسیست در جنبش آذربایجان انتقاد کنه و پته فرهنگ

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ناشناس، لوايى سى سال است در اين حركت مى نويسد. او در همين بيانه اش نشان داده كه چقدر فعالين حركت را دوست دارد. او سى سال است كه از همين فعالان و حركت دفاع مى كند. مشكل او اوبالى و چته و تخريباتش است. اين را همه مى دانند. به همين مقاله كه توسط اوبالى نوشته شده دقت كنيد. مى خواهد براى كوبيدن لوايى پشت فعالان ملى قايم شود. اوبالى خيلى ناجوانمرد است. تلويزيون بس نيست آن قت در سايت ها هم عليه لوايى مى تازد. من اگر بودم الان خيلى وقت پيش تسليم شده بودم. اما لوايى است اين. فعالان هم اين جنگ نابرابر را مى بينند. لوايى گفته من در اين جدال نابرابر شايد هم اشتباه كنم پس پيشاپيش عذر مى خواهم. لوايى تنهاست
فرق لوايى و اوبالى در اين است كه لوايى از اشتباهاتش عذر مى خواهد اما اوبالى سعى در ادامه اشتباهات دارد. لوايى دموكرات است اما اوبالى ديكتاتور

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ناشناس
گوناز يك تلويزيون ملى نيست گوناز اوبالى تى وى است. در يك تلويزيون ملى همه حضور دارند. اوبالى در هفته سه روز و در هر روز كدود چهار ساعت در گوناز و اجى مى كند. يعنى در دوازده ساعت در هفته. در ماه مى شود چهل و هست ساعت. در اين چهل و هشت ساعت، اوبالى از در و ديوار و هوا و زمين و در كل زمينه ها مثل يك كارشناس نظر مى دهد!!!
كدام آدم عاقلى اين كار را مى كند؟ كجاى اين تلويزيون ملى و عادلانه است كه اوبالى در ماه چهل و هشت ساعت وقت دارد عليه لوايى تخريبات پيش ببرد اما لوايى يك دقيقه امكان دفاع از خويش ندارد؟ اين شعارها كهنه شده. بدترين دشمن گوناز خود اوبالى و تخريباتش است.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
نشریات دانشجویی، فعالیتهای فرهنگی داخل، سایتهای خبری و تحلیلی، تلویزیونهای اینترنتی و تلویزیون ۲۴ ساعته گوناز، هر یک به نوبه خود نقش تاثیر کننده ای در بیداری ملت آذربایجان داشته اند و هیچکدام نباید تخریب شوند. جریانی مرموز در حال ریشه دواندن نفاق و چند دستگی بین فعالین آذربایجانی به فعالیت خود شروع کرده است. به راحتی ملموس است که گوناز هدف اصلی و اولی این جریان است. با شناختی که از گوناز دارم و تجربیات دهه اخیر نشان می دهد که گوناز، این حملات را نیز دفع خواهد کرد اما دشمنان آذربایجان حداقل موفق شده اند که از خود ما کسانی را بر علیه حرکت ما به کار گیرند. لوایی در حال باختن هر آنچه جمع کرده بود است اما باخت لوایی همانند باخت هر یک از فعالین ، باخت ما نیز خواهد بود. با تمام کمبودهایی که گوناز دارد، بزرگترین مدافع حقوق ما و بهترین وسیله آگاهی مردم ما بوده است. مقاله اخیرآقای لوایی،

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب آماج . ف....خان
تو اگر زبان اشاره هم که بکنی معلوم میشود متعلق به تواست. چون چیزی که متعلق به توست فقط به توست و در دیگر افراد نمیتوان پیدا کرد. قدر خودت را بیشتر از همه بدان تو از همه صادق تری . خوش به حال کسی که دوست تو است از ما که بریدی و رفتی در امان خدا زندگی کن.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
من نگفتم اقای لوایی دنبال رهبری است. من در این نوشته اقای لوایی نه ازکسی طرفداری می کنم و نه علیه کسی.
حرکت ازربایجان یک حرکت ملی است و هر کس می تواند نسبت به شرایط و موقعیت و درک خود از حرکت به این حرکت یاری برساند. این یک حزب سیاسی نیست چند نفر دشمن وارد حزب شوند و در تاکتیک استراتژی حزب تاثیر بگذارند یا به بیراهه بکشند
اطلاعیه توسط یک حزب، گروه، تشکیلات ، داده می شود نه از طرف یک شخص . مگر اینکه از ایت الهه های قم باشد :)
در کل این نوشته اقای لوایی حالت عمومی ندارد و شخصی است و مناسب نیست سر فعالین حرکت ازربایجان را گرم در این مسایل کرد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
در دنیای مدرن با مدیریت عشیرتی کارها به بن بست منتهی می شود. ما باید یاد بگیریم به تک تک انسانها به چشم یک انسان نگاه کنیم، تبعیض رفتاری و تازه واردین را به آغوش کشیدن و به عرش اعلا بردن و کسانی را که دیگر قیافه اشان تکراری شده، با لگد بیرون انداختن و تحقیر و تخریبشان کردن، باعث می شود که به مرور زمان همه را از خود برنجانیم و همه را از دور و بر خود فراری دهیم، آتالار دئمیش: آدام گرک بیر آجیاندا اوزن ساخلیا، بیرده گیجینده. و در ضمن اگر ارتباطات کاری با کنتراکت و با قراردادهای رسمی صورت گیرد، و مبالغ و مدت خاتمه قرار داد، دقیقا در قرارداد درج گردد، و همه بر اساس محتوای قرار داد رسمی و امضا شده، کار بکنند، دیگر هیچگونه ناراحتی وگلایه بعد از اتمام قرارداد پیش نمی آید، اوستی اورتئولو بازار، دوسلئغی پوزار.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
این همه نوشتی، تشویقت کردند که بیشتر تخریب کنی، به دام دشمنان حرکت افتادی و به جای کوفتن دشمنان حرکت، دست به نفاق بین فعالین زدی. آخرش هم خود بیش از همه به این حرکت ضربه می زنی و خود را نابود می کنی. هم زبان و هم صدا با دشمنان حرکت، نگاهی کوتاه به لیست کسانی را که خوشحالشان می کنی، کسانی که تشویقت می کنند، کسانی که نصیحتت می کنند، کسانی که شرایت فراهم می کنند که بیشتر تخریب کنی. شاید روزی بیدار خواهی شد اما خیلی دیر. متاسفم

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
مللتی خسته از استبداد و استعمار حاکمان فارس ماییم و بس نیست مارا این بار ننگین - افسوس....! که ما خودمان نیز بار سنگین دوشهای خسته از اسارت خویش نیز هستم....! کارهای ما همه از زیربنا غلط است....! مللت ما با فرهنگ همزیستی مسالمت آمیز بیگانه است...! مللت ما در جایی که صد د رصد آن اسیر شوونیسم فارسیسم است ولی این اسیرها هرگز نمیتوانند به توافق اسیری همنوع خویش برسند... اسرای مللت ما شاید تنها اسیرانی در این کره سرگردان باشند که میخواهند در عین اسیری خویش به فکر اسیر گرفتن یکدیگر هم باشند....! مللتی که خوردن و نوشیدن آن بیشتر از کتاب خواندن آن باشد یعنی آن مللت فقیر از فرهنگ مدرن است....! مللتی که فقیر است یعنی مثال این میشود لوایی و اوبالی اینکه امروز در کنار یکدیگر هست هیچ ضمانتی ندارد و هیچ کس نمیتواند به دوستی و همکاری در بین ما اعتبار دهد چون فردا دشمن درجه یک همدیگر میتوانیم باشیم...

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای لوایی، یواش یواش جرائت پیدا میکنی تا جسورانه نقد بکنی. این همه نوشتی آیا کودکانه نیست که اسم این چته را در خط اول می آوردی.
من حدس میزنم از نظر شما این چته همان احمد اوبالی است که آب تان به یک جوی نرفت.
آقای لوایی انتقاد خوب است. نقد افکار و پراتیک نادرست و اشتباه درست است. نقد عمیق و تنوریک می تواند یک قدم جنبش دمکراتیک و ملی آذربایجان را بجلو ببرد و مبارزه را از انحرافات بدور نگه دارد. نقد شما میتواند نسل مبارزان آذربایجان را آموزش دهد. نقد شما می تواند مسائل پشت برده را که تنها شما می دانید به روشنگری فعالین کمک کند. انتقال تجربه شما به نسل جوان ضروری است.
آقای لوایی ، نقد کنید و به کسانی که مصلحت را در سکوت و لب بستنن به افشای بی اصولی ها و دیکتاتورمنشی ها می بیند گوش نکنید. انتقاد سلاح مبارزه ما آذربایجتنیها علیه اشغالگران است. هر چه ضعف ها و نقصان

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای لوایی , قلم شما پر بار است , اما در عرصه مسایل سیاسی که خود شخصی درگیر هستید کمی ساده لوحانه برخورد میکنید . کمی خود شیفتگی از این قبیل نوشته ها میتراود که نه به منفعت خودتان است, نه به منفعت حرکت ملی آذربایجان . هر کسی که پا به میدان مبارزه سیاسی گذارد , باید پوست کلفت باشد . تخریبات جبهه دشمن حتی در لباس دوست , چیزی عادی است , و نباید هراس زده شد . بزرگترین تخریب شما , همین نوشته های شما , و به دست خودتان در حال انجام شدن است . کمی هوشیار باشید.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
على
لوايى دنبال رهبرى نيست بارها نوشته كه درد حركت درد رهبرى نيست
ما هيچكدام شهروند وطنمان نيستيم چون وطنى در كار نيست در اشغال است.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اقای لوایی این کار های شما به نفع حرکت ملی ازربایجان نیست حتا اگر حق با شما باشد و ایرانگلوبال هم همچین نوشته های تفرقه افکن را در مورد ازربایجان در هوا می زند. من پیشنهاد می کنم یک تنفسی در نوشتن داشته باشید عجله نکنید ما الان برای ازربایجان رهبر انتخاب نمی کنیم. انهایی هم که فعالیت می کنند داوطلبانه است یعنی از طرف کسی یا کسانی انتخاب نشده است. حقوق نمی گیردند پس نمی شود به یک داوطلب که بدون مقام و پول و هیچ موقعیتی مانع تراشی کرد. شما خودتان هم فقط یک شهروند ازربایجان هستید یعنی موقعیت قانونی از طرف ازربایجانیها نداری که بگویی کی خوب است کی نیست.
با توجه به اینکه ما از مقاله های قبلی شما استفاده کرده ایم

تصویر محمدرضا لوایی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
فيروز خان، شما را نمى شناسم و چنان مطالبى ننوشته ام. لطفاً فرافكنى نفرماييد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
وقتی حیثیت رضا طالبی در گوناز تخریب می شد و ما هی داد زدیم و شما با ژستی، نگه کردن عاقل اندر سفیه ما را به هیچ شمردی و غرور کاذب اجازه نداد که حتی به حرف ما گوش کنی ، ما همه در ناف دمکراسی هویت خود را پنهان کردیم تا بتوانیم حداقل با اسمهای جعلی حرف دلمان را بزنیم، زیاد به هندوانه زیر بغل دادن های دکتر علیرضا نظمی افشار محمد رضا خشتی بیوک رسول اوغلو توجه نکنید.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب لوایی به نظر حقیر راهی که شما انتخاب کرده اید بزرگترین ضربه را به حرکت ملی میزند و خواهد زد من نیز یواش یواش به شما شک میکنم با خواندن مقالات شما احساس میکنم بین فعالین تفرقه میاندازید و حرکت را از حرکت باز دارید شما ممکن هست یادتان نیاید که در دفتر روزنامه شمس تبریز چند بار شما را ملاقات کردم و صحبت کردیم و یادم نیز هست آن موقع در مقالات چند بار از رییس دادگستری تبریز تعریف و تمجید کردید و من قبول نکردم که شما گفتید بخاطر اینکه روزنامه را نبندند نوشتم و باز هم میگویم من به شما دارم شک میکنم خواهش میکنم دست از تفرقه بردارید و زیاد خودتان را دلسوز نشان ندهید

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای لوائی، با این بیانیه داری واقعا شورش را درمیاری. اول اینکه چه لزومی داری مسائل مربوط به مسئله ملی تورکها را به فارسی بنویسی و ثانیا چهرگانی خودش حیثیتش را با آن کارهای خودخواهانه خود خراب کرد. حالا تو بلند شدی درد چهرگانی را به سینه میزنی. ثالثا قبل از تو صدها نفر از گوناز انتقاد کرد بود چی شد که با آن همه انتقاد تو حاضر به همکاری با گوناز را قبول کردید. نکنه ریگی در کفش دارید. در خاتمه خواهش میکنم نام اشخاص محبوس را برای پیشبرد استدلال خود بمیان نکشید که اکثریت فعالان به احتمال زیاد خود را سهیم دعوای تو با گوناز نمیداند.