توهمات مالیخولیایی پان ایرانیست ها و حرکت ملی آذربایجان

درد جامعه ایران بیش از همه جای دنیاست. عقب مانده ترین حکومت روی زمین در ایران قمه کشی می کند اما شما و پان ایرانیستهای دموکرات نما، دنبال این هستید که تنها تلویزیون آذربایجانی ها که با این حکومت توتالیتر و نژادپرست جهت احیای حقوق ترک های تحت ستم به شیوه مدنی و مسالمت آمیز مبارزه می کند، چگونه ضربه بزنید و تضعیف نمایید.

ترکان آذربایجان جنوبی که نزدیک به ۴۰% جمعییت ایران را تشکیل می دهند، تنها یک تلویزیون مستقل ۲۴ ساعته ماهواره ای دارند که از بدو تاسیس آن در اواخر ۲۰۰۴ میلادی، مورد حملات شدید و آشکار رژیم جمهوری اسلامی ایران و اپوزیسیون پان ایرانیست آن قرار گرفته است. در آخرین موج تخریباتی رژیم جمهوری اسلامی ایران علیه این تلویزیون در تاریخ ۱۵ آذر ۱۳۹۵،  سید محسن لطیفی  مدیر کل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی از تولید مستندهای قره باغ، نارداران، شاه اسماعیل و گوناز تی وی خبر داد و گفت: ساخت برخی از این برنامه های مستند به پایان رسیده و تعدادی هم در حال ساخت است.

یکی از "مستندات" که به قول محسن لطیفی قسمتی از"۲۰ هزار دقیقه برنامه تلویزیونی" ساخت کارمندان صدا و سیمای  ایران می باشد، مونتاژ و ساخت فیلمی است که گویا گوناز تی وی چند نفری را تخریب و به مقدسات توهین کرده است.

 در حدود ۱۳ سال که از تاسیس گوناز تی وی می گذرد، ما نیز به خود حق داده ایم که گاه گاهی جواب تخریبات را بدهیم و نیز در جریان برنامه فتیله که به ملت ما توهین شده بود، آن توهین ها را به مقدسات خود رژیم که همانا خمینی ها، خامنه ای ها و لاریجانی ها، فردوسی ها باشند، بر گرداندیم.  

همزمان با موج تخریباتی صدا و سیمای حاکمیت ایران، جریانی دیگر در خارج شروع به تخریب گوناز کرد. این جریان بعد از دعوت چند تن از مخالفان رژیم توسط ماموران عربستان سعودی به مکه، حملات به گوناز و حرکت ملی آذربایجان جنوبی را شدت بخشید.

یکی از سایت هایی که در آن از هر فرصتی استفاده شده و بر علیه گوناز مطالب تخریبی و مملو از اتهامات واهی، ادبیات زشت و توهین آمیز منتشر می شود، وبسایت ایران گلوبال است.

سلسله نوشته هایی که گاها بدون نام بردن از گوناز، ما را هدف قرار داده و عملأ کل حرکت ملی و مدنی آذربایجان را زیر اتهامات موهوم برده است، هر روز بیشتر از پیش در این سایت درج می شود. فردی به قول خودش دردنیای جنون، خیلی راحت رهبران این حرکت ملی و اتاقهای فکری آن را وابسته و در کنترل سازمانهای اطلاعاتی کشورهای خارجی و جمهوری اسلامی ایران تبلیغ می کند. نظرات اعتراضی بعضی از فعالین در این سایت سانسور می شود تا در نتیجه این اقدام به دور از اخلاق رسانه ای، فرد مخرب به اشتباهات فاحش خود پی نبرده و بیشتر تشویق و تحریک به تخریبات شود. همین فرد در نوشته اخیر خود تحت عنوان "عربده كشى لمپنيسم در حركت ملى"  با اتهام زنی هایی که برای آن هیچ گونه سند و مدرکی ارائه نکرده است، این جملات را می نویسد:

 "نبض حركت ما در لايه هاى بالايى، به دست ماموران سازمان هاى امنيتى افتاده است".

"بر اساس مشاهدات خويش در طول حركت بايد بگويم ما هيچ رسانه و اتاق فكر ملى نداريم چون هنوز فرصت ايجادش را نداشته ايم و آنچه كه هست در اختيار ماموران سازمان هاى اطلاعاتى است."

"اطلاعات ايران براى سركوب و كنترل حركت، ماموران خود را صاحبان حركت جلوه مى دهد، و سازمان هاى اطلاعاتى خارجى هم در خوشبينانه ترين حالت به خاطر رهايى ما دارند ماموران خويش را با همان شيوه هاى سيستماتيك به عنوان سخنگو و ليدر و قهرمان بر ما مستولى مى سازند."

آیا سایت ایران گلوبال به قول نماینده مشکین شهر مثل صدا و سیمای ایران "حسن سوخدو دییرمانی" شده است که هر کس گندم خود را آرد می کند و بدون هیچ مسئولیتی فرزندان آذربایجان در آن آماج حملات و اتهاماتی چون جاسوسی قرار می گیرند؟ یا توطئه ای در کار است؟

مدیر مسئول این سایت در مورد درج کامنتها به خوانندگان سایت چنین آگاهی میدهد:

"چه کامنت هایی منتشر نخواهد شد:

۱- کسانی که با نام مستعار ویا واقعی علیه اشخاص حقیقی و حقوقی به ویژه نویسندگان سایت توهین و یا اتهامات نا روا می زنند. بعبارت دیگر بدون مدرک ، سند و یا دلیل اتهاماتی را به اشخاص وارد می کنند."

آقای توکلی، آیا تا به حال از خود پرسیده اید  که اتهامات اخیر بر علیه فعالین آذربایجان در سلسله نوشته هایی که چاپ کرده اید با پشتیبانی کدام "سند و مدرک" بوده است؟ یا اینکه خودی ها می توانند بدون سند تهمت و افترا بزنند اما خوانندگان و منتقدین اجازه جواب ندارند؟ 

دهها کامنت اشخاص ناشناس با بردن اسم افرادی مثل بنده (احمد اوبالی و یا گوناز) چه اتهاماتی که نزده اند و شخص شما آنها را منتشر کرده اید. آیا این کار شما غیر قانونی و غیر اخلاقی نیست؟  آیا این کار شما نقض آشکار حقوق بشر اتحادیه اروپا نیست؟  آیا این کار شما نقض فاحش ادعاهای خود شما در مورد نشر کامنت ها که در بالا ذکر شد، نیست؟

آقای توکلی در جایی دیگر در مورد گوناز تی وی چنین می نویسند:

"«گوناز تی وی» ، شبکه «من و تو» و بسیاری از تلویزیونهای ماهواره ای اپوزیسیون، منبع مالی خود را اعلام نکرده اند به احتمال خیلی زیاد از دولت های متخاصم ایران کمک مالی دریافت می کنند. همانطور که جمهوری اسلامی میلیارد ها دلار علیه کشورهایی که آنان را دشمن می خواند هزینه می کند و رسما اعلام کرده است که به گروهایی که علیه امریکا مبارزه کنند؛ کمک مالی خواهد داد. در مورد ایران گلوبال؛ این سایت به لحاظ مالی رسانه ای کاملا مستقل است و هزینه ها و کمک های مالی را سالانه با جزئیات خرج و دخل آن را منتشر می کند و زیر مجموعه هیج شبکه ای نیست."

آقای توکلی، تلویزیون گوناز با همت و پول شخصی بنده شروع به فعالیت کرده و با حمایت هزاران آذربایجانی به فعالیت خود ادامه می دهد. من نمیدانستم که باید گزارش منابع مالی گوناز را به شما و بیگانگان دیگر هم بفرستم تا انگ وابستگی به کشورهای دیگر را به ما نزنید. اگر فکر می کنید که ما از بنیاد دموکراسی دولت آمریکا پول میگیریم، باید عرض کنم که تلاش کردیم اما متأسفانه موفق نشدیم. اگر شما یا کسانی بتوانند در این مورد به ما کمک کنند، ممنون خواهیم شد. هم تلویزیون صاحب منبع مالی خوبی می شود هم شما صاحب سندی، تا بتوانید مستند انگ زده و به آرامش برسید.

اما این توهین و انگ زدن شما فقط به بنده نیست که در این راه شریف صدها هزار دلار خرج کرده ام. توهین به همه آذربایجانی هایی است که با کمکهای مالی خود ما را یاری می کنند.  جهت اطلاع شما  و "کنجکاوان" دیگر عرض کنم که ما از زیر زمین یک خانه مسکونی برنامه پخش می کنیم. همکار گرامی و مخرب شما نزدیک به دو سال در همین خانه زندگی کرده است و هر وقت سری به شیکاگو بزنید، صمیمانه در خدمت حاضریم تا به چشم خود ببنید که چه سختی هایی داریم.

آقای توکلی عزیز، واقعأ که "هنر نزد ایرانیان است و بس." هنر اتهام زنی، نفرت، خود بزرگ بینی، نژاد پرستی، توهین، از کاه کوه ساختن، به غیر از خود بقیه را ناحق گرفتن، ژست دموکراسی گرفتن، بدون سند جاسوس ساختن، هنر حدیث و روایت سازی، هنر شایعه پراکنی، هنر فحاشی و....

انوشیروان قاتل ساسانی در یک روز نزدیک به ۲۵ هزار مزدکی را سر برید اما "هنرمندان اصیل ایرانی"، انوشیروان قاتل را به انوشیروان "عادل" تبدیل کرده اند.

کوروش هخامنشی در طول عمرش یک روز دست از شمشیر، آدم کشی، اشغال کشورهای دیگر و اسیر فروشی  نکشید، اما با " منشور جعلی حقوق بشر" مشهورش می کنند.

نفرت نامه فردوسی به غیر از فارس ها، به همه توهین نموده و عملأ بیماری نژاد پرستانه "پان ایرانیزم" را به جامعه فارس تزریق کرده است با این حال فردوسی جز مقدسات محسوب می شود.

انگلیس ها برای از بین بردن حکومت قاجار، مهتری به نام رضا سوادکوهی را به پادشاهی انتخاب کردند و بعدش نیز گوشش را گرفته، کتک زده و به جزیره موریس تبعیدش کردند. وی آنجا ماند و در بین میمون های وحشی مرد. سپس چند استخوانی به تابوت گذاشته به ایران فرستادند. این یکی نیز لقب رضا "شاه کبیر" گرفت.

 چنگیز خان، اسکندر مقدونی و سپاه اسلام یا هر کسی که به ایران حمله کرده، وحشی و غارتگرند اما داریوش، کوروش، کمبوجیه و خشایارشاه (این دیوانه در زمان حمله به یونان برای ساکت کردن امواج دریا با سیصد تازیانه آب دریای مدیترانه را تنبیه می کرد) که همه جا را غارت کردند و حتی آتن را به آتش کشیدند و جز قهرمانان فارس هستند. 

پان ایرانیست های حکومتی حتی به پیامبر اسلام هم رحم نمی کنند، برای برتر جلوه دادن پارس ها در روی اسکناس پنج هزار تومانی حدیثی جعل و آن را به پیامبر اسلام منتسب کرده و سعی می کنند از این طریق به نژادپرستی پارسی شدت بخشند.

حدیث جعلی که روی اسکناس پنجاه هزار ریالی چاپ شده است بدین شرح است:

" دانش اگر در ثریا باشد مردانی از سرزمین پارس بدان دست پیدا خواهند کرد."

با نگاه به تاریخ ایران می توان به این نتیجه رسید که از پیدایش انسان تاکنون پارس ها در تولید و نشر علم نقش چندانی نداشته اند. این حدیث هم جز توهمات مالیخولیایی آخوندهای پان ایرانیست بوده که مغزشان با دنیای واقعیات قطع رابطه کرده است.

کمونیست های فارس همواره وقتی حل مسئله ملیت های غیرفارس در ایران پیش آمده و مورد بحث واقع شده کاتولیک تر از پاپ شده، با آن مخالفت کرده و مدافعان حقوق این ملیت ها را افرادی مرتجع نامیده اند. آنها برای فرار از مسئولیت، حل مسئله ملیت های غیرفارس را به ظهور امام زمان یعنی تشکیل حکومت سوسیالیستی در ایران موکول کرده اند. در زمان فرقه دموکرات آذربایجان کومونیست های پان ایرانیست از دشمنان درجه یک آن بوده و در مقابل پیشه وری از دولت قوام پشتیبانی می کردند. در اوایل انقلاب به اصطلاح اسلامی ایران، نورالدین کیانوری سه میلیون مانات از حساب مبارزان فرقه دموکرات در باکو دزدیده و برای توسعه حزب پان ایرانیستی توده به ایران برد. چپی های ناسیونالیست همواره در کنار سایر پان ایرانیست ها به بهانه حفظ تمامیت ارضی ایران با دولت های وقت همدست شده و نقش مهمی در پایمال کردن حقوق غیرفارس ها بویژه ترک ها، ترویج تبعیض، بی عدالتی و نابرابری اجتماعی در ایران بازی کرده اند.

آقای توکلی اینها نمونه هایی از هنر ایرانی هستند که فقط در نزد ایرانیان است و بس.

 درد جامعه ایران بیش از همه جای دنیاست. عقب مانده ترین حکومت روی زمین در ایران قمه کشی می کند اما شما و پان ایرانیستهای دموکرات نما، دنبال این هستید که تنها تلویزیون آذربایجانی ها که با این حکومت توتالیتر و نژادپرست جهت احیای حقوق ترک های تحت ستم به شیوه مدنی و مسالمت آمیز مبارزه می کند، چگونه ضربه بزنید و تضعیف نمایید. آیا لزومی نمی بینید که اول باید درد خویشتن و جامعه بیمار ایران را درمان کنید؟

آیا بالا بردن ریتینگ سایت ایران گلوبال اینقدر مهم است که آشکارا و بدون سند به دیگران انگ بزنید تا خوانندگان بیشتری داشته باشید؟ یا توطئه ای در کار است؟

فعالین آذربایجانی به عنوان متحد ترین گروه مبارز با برنامه های دقیق به مبارزات خود بر علیه عقاید پلید و غیر انسانی  پان ایرانیزم و پان فارسیزم ادامه می دهند. طبیعی است که اختلافات سلیقه ای، نظری و حتی تاکتیکی در هر جنبشی وجود دارد اما در مقابل تفکر پان ایرانیزم اتحادی قوی حکم فرمای حرکت ماست و هر اختلاف نظر و سلیقه ای که داریم به خودمان مربوط بوده به بیگانگان، بویژه به روشنفکر نماهای فارس که با تفکرات نژادپرستی عریان خود، تیشه بر ریشه ملت ترک آذربایجان می زنند و در عمل با سکوت خود، سرکوب فعالان ملی و مدنی آذربایجانی توسط حکومت نژادپرست جمهوری اسلامی ایران را حمایت می کنند، ربطی ندارد.

 کاملأ معلوم است بد خواهان حرکت ملی آذربایجان از اختلافات سلیقه ای و فکری ما استفاده ابزاری می کنند تا به خیال خودشان ضربه ای وارد کنند اما آرزوها یشان به گور خواهد رفت و ما با حفظ اختلافات نظری خود در مقابل پان ایرانیزم متحد خواهیم ماند. سوء تفاهمات و تنوعات فکری موجود در داخل حرکت را نه به زبان قاتل و تحمیلی فارسی و نه در سایتهای بیگانه بلکه به زبان زیبای خودمان و بین خودمان مطرح خواهیم کرد تا راه حلی پیدا کنیم. از تمام دوستان آذربایجانی خواهش می کنم از این به بعد مسائل داخلی آذربایجان را در سایتهای فارسی زبان مذا کره نکنند. آن آذربایجانی که بنده را تخریب کرده، از من است،  یک تار موی سر او را به کل پان ایرانیستهای روشن فکر نما ترجیح می دهم. پان ایرانیست ها دنبال درمان بیماری و دارویی برای زخم خود باشند. هوشیاری ما شادی پان ایرانیزم را به عزا تبدیل خواهد کرد.

در پایان بیان این مسئله را لازم می دانم که انتقادهای من از مدیر مسئول ایران گلوبال شخصی نبوده و درکل سیاست های این وبسایت را مدنظر قرار داده است. به عنوان صاحب امتیاز گوناز تی وی امیدوارم طرح این مسائل افق هایی را درما بین طرفین جهت ایجاد دیالوگ های مثبت و سازنده برای محو هر گونه اقدامات تخریبی باز نماید. همچنین این مسائل در آینده می تواند با ادای احترام متقابل به همدیگر در برنامه های مختلف تلویزیونی در گوناز تی وی به بحث گذاشته شود. مجموعه گوناز تی وی معتقد است تداوم چنین دیالوگ هایی می تواند تاثیر مثبتی برای کاهش نژادپرستی، دگر ستیزی و افزایش نوعدوستی در جامعه داشته باشد.

 

احمد اوبالی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز گوناز تی وی 

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 

دامن زدن به اختلافات سلیقه ای در داخل حرکت ملی آزربایجان، نشر اتهامات بی اساس بر علیه رهبران و فعالین حرکت، سایت ایران گلوبال را کاملأ در مقابل حرکت ملی ما قرار داده است. مسئولین سایت، ندانسته در مسیری هستند که رژیم توتالیتر ایران بدون صرف کوچکترین هذینه، بزرگترین استفاده را می کنند.
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
توضیح یک نکته مهم: پس از درج مقاله ای از آقای لوایی ، جناب علی سلیمانی بهم زنگ زد و مطرح کرد که لوایی به اوبالی اتهام زده و بعدا نام احمد اوبالی را حذف کرد و بنابراین مقاله لوایی را بردارید، من در پاسخ گفتم هیج ویرایشی از سوی لوایی انجام نشد بنابراین مقاله لوایی حذف نخواهد شد، چند روز بعد آقای احمد اوبالی تلفن زد و در باره یک میزگرد صحبت کرد و در ادامه اشاره ای به مقاله لوایی کرد ولی خواهان حذف مقاله نشد .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
شخصی که از نحوه نوشتاراش ابتلا به بیماری روانپریشی هویدا است چنین عقده گشایی فرمودنند
""""""""" آیا این خیانت به استعداد ما نیست؟"""""""""""""
مورد روانی بودن فقط به جملات خودت نگاه کن و ببین با یک متن طنز انتقادی چطور کنترل روحیت رو از دست دادی (یکی از ویژگی های بارز روان پریشی) و دست به عقده گشایی زدی البته از امثال تو انتظار بیشتری نمیره

لینک لیست دانشمندان و محققان شناخته شده فارس از ویکی انگلیسی
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_pre-modern_Iranian_scientists_and_scholars
لینک لیست پزشکان سرشناس فارس از ویکی انگلیسی
https://en.wikipedia.org/wiki/Category:Medieval_Persian_physicians

لینک لیست دانشمندان و محققان تورکیک از ویکی انگلیسی!
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Turkic_scholars
لیست پزشکان سرشناس تورکیک موجود نبود!
....................
بقیه در ادامه

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آزربایجان را دارد سیل می برد و دهها تن از هموطنان ترک ما در عجبشیر و آذرشهر غرق یا مفقود شده اند ، ما هم نشستیم در اینجا با دئدی قودی همانند خوردن بال خاما، جنگ اوبالی لوایی را داریم تعقیب می کنیم و در این میان هم اسامه همه ما را سرکار گذاشته و با سئوالائی شبیه، اول مرغ بدنیا آمده یا تخم مر، ما را دنبال نخود سیاه می فرستد، هر بار تلاش می کند به هر نحوی که شده با توسل به تاریخ پروفابریک و دی ان ای پیش ساخته ما را سوار بر شتر کرده و به مغولسان و از آنجا هم با سورتمه به زادگاه اصلیمان ، سیبری بفرستد، ایشان می خواهند با انکار تاریخ بیست هزار ساله ترکها از اروپا تا ایغورستان مهاجرت کولیان پارسی هند را زیر سایه ببرد، پیش بگیر که پس نیفتی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
"" ادبیات با ضریب هوشی‌ ۸۴ و توهمات مالیخولیائی پان ایرانیزم "" دنیای مدرن، کاسه و کوزه شاعر را بر سرش خراب کرد، دنیای جدید، نیاز به ساختار زبانی‌ داشت که جدا از اسطوره، ایما و اشاره و استعاره، با کمترین واژه، بیشترین بار معنا ئی را، انتقال دهد، عنصر زبانی‌ که قزاوت مخاطب را، به چالش بکشد، استدلال وی را، به محک بکشد، ولی‌ با ضریب هوشی‌ ۸۴، عبور به این فاز و کشتن شاعر و خلق نثر و نویسنده، کار هر کسی‌ نبود، پس به ناچار، دو دستی‌ به شاعر و شعر چسبیدند، برای سرپوش گذاشتن به این کمبود، شاعری کزعی از ساعیی را نیز، بر سر در سازمان ملل نصب کردند که‌ای خلایق، این مرده "" زبان جامعه شاهنامه خوان و ضریب هوشی‌ ۸۴ "" هنوز زنده است.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب یاراچلیق:
این ازمون ای کیو کی در ایران برگذار شده ؟
درباره اندازه پارامتر های ان توضیح میدهی؟
اندازه تأثیر خطای استاندارد توان آماری تعیین اندازه نمونه؟
روش‌های آمارگیری ؟
نمونه پرسشنامه نمونه‌گیری طبقه‌بندی‌شده نظرسنجی
آزمایش ؟
طراحی آزمایش آزمایش تصادفی انتساب تصادفی تکرار آزمایش بلوک‌بندی آزمایش عاملی طراحی بهینه
مطالعات کنترل نشده ؟
آزمایش طبیعی شبه‌آزمایش مطالعه مشاهده‌ای؟
از کجای ایران نمونه گیری شده ؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
""" توهمات مالیخولیائی پان ایرانیست‌ها و پرسش ما ترکان آزربایجانی """ آیا در قرن ۲۱، ما اجازه داریم سرنوشت خود را، به دست کسانی‌ بدهیم که دارای "" ضریب هوشی‌ ۸۴ "" هستند؟ آیا این خیانت به استعداد ما نیست؟ در دنیایئی که علم هر ۷ سال دو برابر می‌‌شود، سپردن سرنوشت خود به دست جامعه شاهنامه خوان با "" ضریب هوشی‌ ۸۴ "" فقط حماقت محض نیست، خودکشی‌ است.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب صادق تبریزی فرزند جلیل خان نارویی و بقیه :
ا- من زابلی نیستم و زابلی هپا هم بی هویت نیستند زیر پای زابلی ها قبور 6000 ساله اجدادشان هست که در برابرشان تو و تورکان باید برای خودتان از بقیه جا ها هویت بدزدید
https://fa.wikipedia.org/wiki/شهر_سوخته
بی هویت به کسی میگویند که به دلیل نداشتن سابقه و اشغالگر بودن از هر سیخ و رطبی اویزان میشود که برای خوداش هویتی بتراشد
سومری ها تورک بودنند چرا چون زبان التصاقی داشتند بقیه سیاه ها و هندی ها هم سومری نیستند چون فضولی موقوف
ایلامی ها تورک بودنند
لولوبی ها تورک بودنند
اصلا هرچی التصاقی زبان هست همه تورک هستند از جمله نصف سیا های افریقا و یک میلیارد دراویدی

حالا خود این زبان به اصطلاح تورکی چی هست : لهجه غربی زبان مغولی اگر فکر میکنی نیست ما همچنان منتظر پاسخ شما هستیم :
http://www.iranglobal.info/node/59400

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب صادق تبریزی :
اتفاقا اخوندان بیشتر به دنبال ستارخان و باقر خان اند از تلویزیون دولتی تا اسم مشروطه به میان میاید فوری عکس ستارخان و باقرخان را با یک سروده تورکی اذربایجانی پخش میکنند
نه جناب تورک تا جایی که ما درباره خلقیات شما تورکان میدانیم من بعد مردم شناسی "خصوصیت قومی شما این است که چشم دیدن کسی جز ایل و طایفه خودتان را ندارید" این قضاوت کردن های شما هم بیشتر هم سو با رژیم وقاحت قبیه است
ایا امروز دانش اموزان ایرانی میدانند که سه شخصیت اصلی مشروطه دوم "حاجی سیاح" سردار اسد و سپهدار تنکابنی بودند
اصلا اگر از یک ایرانی بپرسی حاجی سیاح کی بود میتواند پاسخ بدهد
این رانت حکومت برای پنهان کردن واقعیت است که افرادی تجدد گرا مثل حاج سیاح و بقیه ازادی خواهان واقعی را زیر سیمان جعل و فریب پنهان کنند وگرنه تاریخ را کسی نمیتواند تغیر دهد

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب صادق تبریزی :
به جای اینکه هندوانه به زیر بغل خودات و بقیه تورکان بگذاری به سابقه ساخت اولین مدرسه تبریز نگاه کنی میزان "تجدد تورکان را در میابی:
رشدیه، پس از ورود به ایران و دیدار خانواده، نخست عده‌ای از اقوام با سواد خود را گرد آورد و طرز تدریس اسلوب جدید خود را به آنان آموخت و به نام خدا، اولین دبستان را در سال ۱۳۰۵ ه.ق. در محلهٔ ششگلان در مسجد مصباح الملک تاسیس نمود
و رئیس‌السادات یکی از علمای تبریز رشدیه را تکفیر و فتوای انهدام مدرسهٔ جدید را صادر کرد. بدین ترتیب اجامر و اوباش که همیشه منتظر فرصت هستند با چوب و چماق به خدمت شا گردان دبستان و معلمین رسیدند. رشدیه نیز شبانه به مشهد فرار کرد
پس از شش ماه دوباره به تبریز بازگشت و دومین مدرسه را در محلهٔ بازار تأسیس کرد. اما باز هم دشمنان دانش و نو آوری بیکار ننشستند.

دومین مدرسه هم مورد هجوم قرار گرفت و رشدیه باز هم به

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای اسامه نوشته های تو بیشتر با نوشته های رژیم همخوانی دارد مثلا همین نوشته تو در رابطه با ستارخان که نوشته ای ‌عین نوشته ات « شغل محترم ستار خان معروف "دشتگیر" یا به عبارت دقیق تر سر گردنه بند نوشته شده یا اینکه چند روزی در تبریز تاخت و تاراج کرد و زمانی که میخواستند بگیرند اش دوید تو سفارت ترکیه قایم شد » آخوند ها نیز عین تو حتی سر منبر نیز میگویند و حتما یادت رفته بنویسی که ستارخان عرق خور نیز بود چقدر این تو و آخوند بر علیه مبارزین و تجدد خواهان هم مواضع هستید حتی سر این مسئله سنگ قبر ستارخان را تکه تکه کردند منتها ملت تورک آذربایجان همیشه خواهان انتقال مزار این رادمرد به خاک آذربایجان هست و رژیمهای شاه و شیخ مخالف انتقال هستند

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای اسامه استاد زبانشناس . جواب تو را با یک مثال از علی شریعتی بدهم که میگفت سالهای سال در حوزه علمیه قم آخوند ها و طلاب بر سر این مسئله که اگر یک مسلمانی روزی و روزگاری به قطب شمال برود و بخواهد نماز بخواند با توجه به اینکه چون همه جا یخ و برف است و خاکی و سنگی نیست پیشانی اش را در هنگام سجده کجا بگذارد دقت کنید این حضرات علما وقت مبارک را سالهای بر سر چه مسئله تلف کرده اند و حالا دنبال نخود سیاه میگردی که چرا در برخی مناطق به جای رضا ، ایرضا میگویند و سایت معتبر و نژاد پرست « آتش جاویدان آذرگشنسب » مینویسد که توکی یعنی سگ و این توکی همان تورکها هستند .آقای استاد از دیار زابل مرز افغانستان و کویر لوت « مرگز علوم اجتماعی » گیرم که توکی همان تورکها هستند و بنظر تو ما تورکها سگ ولگرد بوده ایم حالا چی این سگ ولگرد حداقل یک سر و گردن از شما دری زبانها بیشتر ند و حداقل تجدد خواهی برای
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
- کسانی که با نام مستعار ویا واقعی علیه اشخاص حقیقی و حقوقی به ویژه نویسندگان سایت توهین و یا اتهامات نا روا می زنند. بعبارت دیگر بدون مدرک ، سند و یا دلیل اتهاماتی را به اشخاص وارد می کنند، کامنت شان درج نمی شود

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
"" ضریب هوشی‌ و توهمات مالیخولیائی پان ایرانیسم "" ضریب هوشی‌ ۷۰ هفتاد، عقبمانده محسوب می‌‌شود، ضریب هوشی‌ ۷۰ هفتاد تا ۸۴ هشتادو چهار " مشکل دار " محسوب می‌‌شوند، میدانید جامعه شاهنامه خوان ما، در کجای این رتبه بندی ایستاده است؟ رتبه ۸۴، حالا به اهمیت """trivialize movement جنبش ناچیز شماری و کوچک نمائی شاهنامه خوانان بر علیه ترک‌ها و عرب ها """ برای این جامعه پی‌ خواهید برد و چرا و به علت سیستمی‌ که ایران را فارس و زبان را فارسی‌ تعریف می‌کند بر مبنای ضدیت با عرب و ترک شکل گرفته.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب توکلی و مسئول محترم کامنتها آزادی بیان و دموکراسی در این سایت وزین وزین و با ارزش همینقدر می باشد که کامنتها را سلیقه ای و به طور دلخواه و انتخاابی در سایت قرار داده می شود که کامنت اینجانب زیر تیغ سانسور قرار گرفته و در قسمت کامنتها قرار داده نمی شود که واقعیتی بود که بیان نمودم و نه توهین به کسی بود و نه توهین به کسی شده بود !!!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
تصحیح: سفارت عثمانی به جای ترکیه

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب ضریب دروغ
آخوند " فضل الله نوری شیرازی"
شیخ فضل لله کجوری معروف به نوری اهل روستای کجور از توابع نور مازندران و پدربزرگ کیانوری کومونیست معروف است
شما نیاز نیست "ضریب هوشی" و اطلاعات سرشار خودتان را در معرض دید بقیه بگذارید
............................
به نظر میرسد بعضی ها در این سایت به "دروغ" گفتن اعتیاد پیدا کردنند
چه چیزی به تو اضافه میکند که بنویسی به دروع که فضل لله فارس بوده یا اینجا کسی هست که نداند که تورکان قاجار حتی تحمل یک سال مشروطیت را نداشتند یا شغل محترم ستار خان معروف "دشتگیر" یا به عبارت دقیق تر سر گردنه بند نوشته شده یا اینکه چند روزی در تبریز تاخت و تاراج کرد و زمانی که میخواستند بگیرند اش دوید تو سفارت ترکیه قایم شد
یا اینکه اینجا کسی نمیداند مشروطه با لشکر کشی بختیاری و مازندرانی به تهران استقرار یافت
.......................

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
"" پان ایرانیزم و جنبش پیش پاا افتاده کردن " trivialize movement " ما به مقطعی رسیده ایم که برای اولین بار در یک جامعه """ عملکرد جامعه شناس های ساده لوح تحصیل کرده خارج با شعبان بی‌ مخ "" همسان و متقارن شده، اینک شما میتوانید "" خیانت جامعه شناس‌ها و شعبان بی‌ مخ‌ها "" را پیرامون "" عقب مانده گی‌ یک جامعه "" در یک ظرف بریزید، جامعه شناسانی که قادر نبودند بگویند "" مدرنیسم، محصول لجستیک است "" و به جای آن دنبال "" پسا ساختار گرائی و پست مدرنیسم مزخرف کزائی افتادند ""، جامعه شناسانی که "" قادر به کشف روحیه بالای کار آفرینی در بین ترکان نبودند "" که یک جامعه و کشور برای پیشرفت سخت به آن نیاز دارند ولی‌ در "" کشف پان ترک کزائی "" با شاهنامه خوان ها، در یک خط فکری قرار گرفتند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
""" پان فارسیزم/ پان ایرانیسم و جنبش پیش پا افتاده کردن """ trivialize """ ، براستی چرا با ترکان در مسند قدرت، ایران به انقلاب مشروطه رسید و تا جائی پیش رفت که آخوند " فضل الله نوری شیرازی " را اعدام کردند و با قدرت گیری جامعه فارسی‌ در قرن ۲۱، به جائی رسیدیم که عکس یک آخوند را در ماه دیدیم؟ جامعه شاهنامه خوان با اتکا به در آامد‌های سرشار نفت، سیاست پیش پا افتاده کردن فرهنگی‌ را به اولویت خود تبدیل کرد که نتیجهٔ آن "" انقلاب مشروطیت بود ""، فراموش نکنید ساده لوحان شما در خارج، جامعه شناسی‌ خوانده اند پس زیاد از این جماعت ساده لوح، ابراز چنین عقاید را ، نداشته باشید، """ راستی‌ آیا میدانید ضریب هوشی‌ جامعه شاهنامه خوان ما، در مقایسه با کشور‌های همسایه، چقدر پایین است؟ "" با این ضریب هوشی‌، سیاست "" به تحجر کشاندن همه چیز"" توسط قدرت‌های جهانی‌ در ایران، به خوبی‌ پیش رفت.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب آقای اوبالی
شما کسی هستین که با مال وجان و وقت خود روشنفکر فارس را به چالش کشید واو را واردارکردیدکه حتی حداقل هم شده پایه فکر خود را برای آیند ایران حقوق بشر قراردهد.
ما اکنون با چنان شوونیست و پان ایرانیست کورشاه وشخی مواجه هسنیم که هر چه دارند ازما تورکها دارند اگر مایه افتخاراینها زبان فارسی ویاشعیه گری وایران است ازما برای اینها است.
تا قبل از تورکان غزنوی حداقل درفلات مرکز ایران کسی به فارسی نه صحبت می کرد ونه نوشته ای داریم.
حتی هخامنشیان ازخودهیچ نوشته ای بجا نگذاشتند که مشخص شود به چه زبانی می نوشتندویا صحبت می کردند ولی درهمزمان از روم ومصرداریم وآن چیزی که ازاینها مانده به زبان وخط ایلامی وسومری می باشد.
حتی درافکارتوهمی اینها درقدیم دانشگاهی بوده به نام جندی شاهپور هیج نوشته ای ازاین دانشگاه نداریم که بدانیم به چه زبان تدریس می کردند

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
به قولِ یه نفری؛ صحنه‌ی نظراتِ سایرین در سایت گلوبال را دیدم. گویا ملّت همیشه حاضر در صحنه علی‌الخصوص پان‌ایرانیست‌هایی با توهماتِ آریایی محور، سعی در تلاش به باور رساندن سایرِ بشریّت که مالک به تمدنی دیرینه‌اند؛ در بخش‌های نظراتِ اغلبِ سایت‌ها هم حاضر هستند.[کاش این حاضری در صحنه‌ی آزادی وطن(آذربایجان) زده می‌شد.]
طبیعی‌ست این نوع از موجودات که همه آنان را با تفکراتِ "پان‌ایرانیستی" می‌شناسیم با خصوصیاتی که آقای احمد اوبالی هم در مقاله‎ی‌شان بیان کرده‌اند: هنر اتهام‌زنی، نفرت، خود بزرگ‌بینی، نژادپرستی، توهین و... همچین واکنشی از خود بروز دهند.
"تلویزیون آذربایجان جنوبی" تنها رسانه و مجموعه‌ای‌ست که با فعالیتِ مدنی و مسالمت‌آمیز حاضر به مبارزه با این تفکر و ذهنیّت بیمار شده و همچنین با آگاه‌سازیِ تورک‌های آذربایجان نسبت به هویت از دست رفته، سعی در بازگردان هویت، زبان مادری

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
فراموش نکنیم که اگر هم اکنون می توانیم از هویت و تورک بودنمان دفاع کنیم و توانسته ایم در برابر تفکرات پان ایرانیستی و آریا محور جبهه ای متحد تشکیل داده ایم، همگی به خاطر "گوناز تی وی" و زحمات مدیر این مجموعه، احمد اوبالی است.
باید در نظر گرفت که گوناز تی وی با فعالیت های چندین ساله موجب آشفته شدن خواب پان ایرانیست ها و تمام کسانی که سنگ "پارسی" را به سینه می زنند شده است. بدون شک دشمنان از هیچ اقدامی جهت تخریب حرکت ملی آذربایجان و رهبران آن اندکی قصور به خرج نخواهند کرد، اما فعالان حرکت ملی آذربایجان به مراتب ثابت کرده اند که تخریبات علیه این حرکت مقدس بی اثر است.
احمد اوبالی و فداکاری های وی در تاریخ آذربایجان جاودانه خواهد ماند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اسامه جان! ابر زبانشناس! گفته هیچ کلمه در تورکی با "ر" شروع نمی شود! نگفته که تورکی کلا حرف "ر" ندارد. جدا حرف زدن با امثال تو وقت تلف کمردنه!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب اسامه اوبالی، مثل اینکه شما قصد انحراف بحث به داغ و باغ هستید!!!! در هر حال هر کجا که بحث جدی آزربایجانی ها به یک تفاهم مشترک می رسند، شما با پرتاب موضوعات اتنزاعی مباحثه جدی را به بیراهه و از آنجا هم به بن بست دی ان آ مغول و عرب سوق می دهید. حق انتشار بدون سانسور رگباری هم که دارید و عملا همه از دست کامنت های رگباری شما و آقای بهمن موحدی بامدادان به ذله در آمدند، ما یواش یواش داریم از دمکراسی بی بند و بار اسامه و موحدی هم جانمان به لبمان می رسد، این دیگر دمکراسی نیست بیشتر مزاحمت های پانفارسیستی است.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اسامه جان! ابر زبانشناس! گفته هیچ کلمه در تورکی با "ر" شروع نمی شود! نگفته که تورکی کلا حرف "ر" ندارد. جدا حرف زدن با امثال تو وقت تلف کمردنه!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب صادق تبریزی
تو تنها یک پرسش را پاسخ بده بیشتر پیشکش ات :
در کتاب ترکی هنر است، اسماعیل هادی، انتشارات احرار، تبریز، ۱۳۷۴ نوشته :

هیچ کلمهٔ ترکی (اصیل) با حرف “ر” شروع نمی‌شود. گویا در قدیم واج “ر” در زبان تورک ها وجود نداشته چنانکه برای سهولت تلفظ کلماتی (غیر ترکی) که با این حرف آغاز می‌شود، معمولاً به اول آنها حرف “الف” می‌افایند د؛ به عنوان مثال در نواحی مختلف ترک‌نشین ایران، رضا به صورت ایرضا، روس به صورت اروس و رشته به صورت اریشته ادا می‌شود. بر این اساس احتمالاً کلمهٔ ترکی اروج به معنی روزه، در اصل شکل تغییر یافتهٔ کلمهٔ فارسی روزه است. در قدیم کلمهٔ روز در زبان فارسی به صورت روج هم بیان می‌شده است؛
خب حالا که در زبا تورکی "ر" وجود ندارد خود این واژه تورک که در ساختار اش "ر" دارد متعلق به کدام زبان است
همه منتظر پاسخ شما که داری برای این واژه یقه پاره میکنی هستیم

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب Anonymous
چرا چرت مینویسی سایت ایدین تبریزلی کجا درباره لهجه غربی بودن زبان تورکی مطلب دارد یا کجایش نوشته اذربایجانی ها به لحاظ ژنتیکی عرب هستند اصلا این مطالب را نشان من بده در سایت ان بنده خدا
ایدین تبریزلی را من میشناسم چون همه اعضای گروه پورپیرار معدوم و مفلوک همه را میشناسیم
کامنت های من درباره عربزادگی 56 درصد مردم اذربایجان در لینک زیر هست تنها یک جای دیگر غیر از ایرانگلوبال نشان بده این نظریه اثبات شده باشد : سنگ قبر ارامنه چه ربطی به به این بحث دارد یا قره پاپاق ها
درست مطالب لینک زیر را بخوان کجا چنین چیزهایی نوشته موضوع بحث ما مشخص هست
1- عربزادگی اذربایجانی ها
2-لهجه غربی بودن زبان تورکی
در هیچ سایتی جز ایرانگلوبال هم نا کنون چنین چیزی مطرح و اثبات نشده

http://www.iranglobal.info/node/59400

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای اسامه واقعا در تعجب هستم که فرهنگستان زبان فارسی و موسسات علمی رژیم و حتی مراگز علمی دنیا از عجوبه و دانشمندی مثل جنابعالی بی خبرند که یک چنین کشف معتبر را که میلیارد ها انسان روی کره زمین چه آنهائی که زندگی میکنند و چه آنهائی که در طی قرنها مرده اند نتوانسته اند پی ببرند ولی جنابعالی « بنا بگفته خودت » زابلی در مرز مبارک کویر لوت و افغانستان پی برده ای .آقای محترم من تورک نه تنها با انسان عرب و زبان عربی مسئله ندارم حتی با انسان فارس و زبان فارسی نیز مسئله ندارم مسئله بر سر شونیزیم فارس و ظلم وستم است و هر کسی که با این سیاست کثیف شونیزیم همراهی داشته باشد من با آن فرد و تفکر مشکل دارم و در تضاد هستم و تو نیز دست از تحقیر کثیف عربها دست بردار چون بدون زبان و علوم عربی تمامی انسانهای منطقه باید مثل دوره ساسانی در جهل بسر میبردند و سواد آموزی فقط مختص اشراف و آخوندهای زرتشتی موهبان

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای اسامه مجددی (آیدین تبریزلی سابق)! شما مطالبتان را از آدرس زیر گرفته اید:
http://biryol-az.blogsky.com/1393/06/21/post-129/%DA%AF%D9%88%D8%B1%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%B1%D8%A7%D8%B2%D8%A2%D9%84%D9%88%D8%AF-%D9%BE%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%B4%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D8%B1-1-
این سایت متعلق به آیدین تبریزلی هست.
در یک سایت دیگر این مطلب با محتوای مشابه چاپ شده:
http://tabrizlinks.mihanblog.com/post/948
در اولی (آیدین) و در دومی نوشته شده که بعضی از قبرها متعلق به ارامنه مهاجر می باشد.اما اسامه مجددی یا همان آیدین تبریزلی سابق اینجا می گوید که این قبرها کلا مربوط به ارامنه هست و اصلا کل آزربایجان مسکن مغولان، ارامنه و اعراب می باشد.
بر حسب علاقه درسایت آیدین تبریزلی مطالب مربوط به قاراپاپاق ها را نیز مطالعه کردم (

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سلام و عرض و ادب این نزاد پرستان به خیالشان ما بیکار هستیم جفنگیاتشان را به خوانیم و جواب بدیم اگر کشفیات اینها معتبر است در International Journal of Linguistics چاپ بکنند اگر چاپ شد که بنده نه تنها که می خوانم و تبلیغ هم می کنم. برای بنده نوشته های محققین شناخته شده غرب و نوشته های ژورنال ها ی معتبر بین المللی ارزش و اعتبار دارند نه نوشته های بی پایه واساس یک مشت نژاد پرست. مرگ بر نژاد پرست درود بر انسان پرست بالا ترین خیانت سلسله پهلوی کاشتن تخم نژاد پرستی در ایران بود که این نژاد پرستی از ذهن مریض یک عده هنوز بیرون نرفته و به حقوق برابر اعتقاد ندارند دنبال برتر جویی وتحقیر دیگران هستند که این روش در نهایت مملکت را به طرف جنگ داخلی و تکه پاره شدن سوق خواهد داد.شاد باشید انزابی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
من در مورد تخریب هایی که به آقای اوبالی می شود حق را به ایشان می دهم و از زحمات ایشان تشکر می کنم. بهتر است تریبونی بین خودمان درست شود تا مشکلات بین خودمان را بدون نیاز به تابلو بازی حل کنیم. مشکلات و تخریب ها از هر دو طرف است و خود آقای اوبالی هم بعضا دست به تخریب دیگران زده اند که اینجا جایش نیست مطرح گردد ولی خودشان هم می دانند که منظورم چیست. ایشان مسئولیت بیشتری نسبت به فعالین ملی تازه کار و بعضا ساده لوح دارند و باید پخته تر عمل کنند. یکی از نمونه مواردی که آقای اوبالی شدیدا خطا رفتند و حاضر به قبول خطای خود نیستند مسئله حج پارسال است.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اسامه جان من رفتم و خواندم. هیچ پاسخی ندارم. تو واقعا محشری! آفرین! ادامه بده! ببین من یکی بازم می گم هواتو دارم. تو نابغه ای! آره زبان تورکی لهجه غربی زبان مغولی-عربی هست (یاد جک آکواریوم افتادم، اگر در خانه تان اکواریوم نیست پس...). معلوم هست که خیلی وقت گذاشتی و به این کشف تازه و مهم رسیدی! من یکی غبطه می خورم. اصلا من خودم شاگرد مکتب تو هستم. تو واقعا بی رقیب و بی نظیر هستی!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اساسن چیزی بنام (توهمات مالیخولیایی پان ایرانیست ها و حرکت ملی آذربایجان) وجود ندارد . حرکت ملی جریانی بنام تجزیه طلب از سوی سازمانهای امنیتی یهودیان ترکان عثمانی نفت فروشان عرب و سازماندهی میشود . در جریان فرقه دمکرات پیشه وری شادروان خلیل ملکی موفق شد که از 6 عکس استالین دراطاق رهبری خلق 2 عکس ر ا پائین بکشد .حرکت ملی اذربایجان ان زمان از سوی مسکو بود و اکنون در دست غرب . جنبش مدعی اذربایجان کالائی ویا جنسی ویا ابزاری است که دست به دست میشود ..

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
"""" این شعر را یک شاهنامه خوان با توهمات مالیخولیایی نوشته، خواستم با شما شریک شوم """ چشمانت، دریچه ورود به جهنم اند و لبانت، آتشفشان اهریمن، کهکشان تو، مملو از سیاه چاله هاست، ,,لبریز از ظلمات، قبرستان را به آغوش بسپار ، دزدان ماه، سنگ قبری را، با استخوان‌های پوسیده، به سی‌ مرغ‌ تو خواهند سپرد، در انتهای رنگین کمان، قبر نعشی، به پاسداری هخای تو، به انتظار روز موعود، پیمانه سیاه کرده است، و تو، شمع فارسستان را، بر سراسر گیتی‌، خواهی‌ گستراند و کائنات، در برابرت، سجده خواهند کرد، آری تو،‌ای نسل احمدی‌ نژاد

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای اوبالی این تفکرات نژادپرستانه از عقب ماندگی جامعه ایران نشات می گیرد. این پان ایرانیست ها ایران را برای فارس ها می خواهند و در نظر آنان همه باید فارس بشود. با ستم ملی ناشی از سیاست های نژادپرستانه باید مبارزه کرد و گرنه نسل کشی فرهنگی ملل را سبب می شود. با وجود کاستی هایی که داشته اید شما و تلویزیون گوناز تی وی نقش مهمی در سازماندهی حرکت ملی و احیای هویت ترک ها در ایران داشته اید. امیدوارم این فعالیت های مدنی تان ادامه پیدا کند. از سایت ایران گلوبال هم به علت ایجاد فضای دموکراتیک نهایت تشکر و قدردانی را دارم.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب به اسامه جان
اتفاقا ما خیلی منتظر هستیم پاسخ شما را کسی لبیک گفته و جوابی به نوشته های من بدهد ما که هرچی نوشتیم پروفسورانتان روزه سکوت گرفتند لااقل شما اگر فکر میکنی پاسخی داری بیا به لینک زیر و مردانه جواب بده چرا 56 درصد از اذربایجانی ها عرب نیستند یا زبان الکن به اصطلاح تورکی چرا لهجه غربی زبان مغولی نیست

لینک و خوانندگان را منتظر نگذار : میتوانی همین جا هم شروع کنی

http://www.iranglobal.info/node/59400

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب به اسامه جان
اتفاقا ما خیلی منتظر هستیم پاسخ شما را کسی لبیک گفته و جوابی به نوشته های من بدهد ما که هرچی نوشتیم پروفسورانتان روزه سکوت گرفتند لااقل شما اگر فکر میکنی پاسخی داری بیا به لینک زیر و مردانه جواب بده چرا 56 درصد از اذربایجانی ها عرب نیستند یا زبان الکن به اصطلاح تورکی چرا لهجه غربی زبان مغولی نیست

لینک و خوانندگان را منتظر نگذار : میتوانی همین جا هم شروع کنی

http://www.iranglobal.info/node/59400

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آآنونیموس معلوم الاحوال، نویسندگان تخریب شده آزربایجانی گوسفندهای اوباهای عشایر دشت مغان نیستند که شما با چماق و دگنک بر سرشان بکوبی، و انتظار داشته باشی که بخاطر در دست داشتن سلاح تلویزیون و تعدای متملق هم اوبا و حقوق بگیر، هر طور که دلت خواست می توانی با آنها برخورد کنی و هر کسی را که دلت خواست ، از نظر اجتماعی و سیاسی می توانی محو و نابود کنی، شما یک روزی جوابگوی این تخریباتت خواهی بود، ما قصد تخریب و یا پائین کشیدن شما از موقعیت موجود نیستیم بر عکس می خواهیم که بیشتر موردتوجه همه واقع بشوی چه کسی بهتر از تو، ولی آزربایجان مال همه آزربایجانی ها است ، منحصرا متعلق به علی سلیمانی، دکتر آاراز ، جاواد وووو از دشت مغان و اردبیل نیست، عارف کسگین، رضا طالبی، صالح کامرانی و یونس شاملی و بابک بخت آور و دهها آزربایجانی محبوب و تخریب شده، در این آب و خاک سهمی دارند!!!!!!!!!!!!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب انزابی و سایرین

من نوشته خودام را در اثبات ژنتیکی عرب بودن اذربایجانی ها گذاشتم شما پاسخی داری بنویس اگر پاسخی نداری ساکت بودن را یاد بگیر
درباره زبان به اصطلاح تورکی هم در همان لینک پیشین اثبات شده که لهجه غربی مغولی است وگرنه باب گفتگو باز است
اما تمام زبان شناسان دنیا نام این زبان را به همراه اصل ان یعنی مغولی زبان التایی گذاشته اند نه تورکی چون اصلا تورکی ای وجود ندارد باز هم در مباحثه باز است اگر میخواهید لینکی را که گذاشتم اگر نه همین جا درباره ان بحث میکنیم
ما منتظر میمانیم

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب اوبالی،
چرا جواب این همه اتهامات زشت و بدون سند را زود تر ندادی تا اعصاب مردم را بیش از این ناراحت نکنند؟ اگر فکر می کنید که جواب دادن به مخربین کوته فکر و مخاطب شدن با آنها، در شأن شخصیت شما نیست و یا به پایگاه اجتماعی شما لطمه می زند، اشتباه کرده اید. بعضی ها باید جواب بگیرند و به خود آیند که امیدوارم چنین خواهد شد. تشکر از زحمات شبانه روزی و فداکاریهایتان.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
حدود 20 در صد کامنتها شاید در ارتباط مقاله باشد و بقیه کامنتها در رابطه با ستیز ما بین پانترکهای قومگرای تجزیه تلب هستند که شورای سانسور وحذف کامنتها با دستی باز تقریبن تمامی کامنتهای میهن پرستان ایرانی ضد ترکهای فاشیست را یا حذف ویا به صفحه شما (که در عمل هیچ تفاوتی با حذف ندارد) انتقال میدهند و معنی سایتی دمکرات و معتقد به آزادی بیان را به نمایش میگذارند سایتی که در اختیار تجزیه تلبان است. این کامنت را برای خالی نبودن عریضه میگذارند از تیغ سانسور عبور کند !»$؟
زنده باد آزادی پاینده ایران

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
چون اوبالی هویت گرا و یا مخالف من است، هر چه بگوید باید یا هر کاری بکند درست نیست. ا ین منطق در کامنت مخالفین به راحتی مشاهده می شود.
تاکنون هیچ یک از مخالفین به سئوالات و موظوع اصلی بحث مقاله کوچکترین اشاره ای نکرده اند و حتا اشخاصی مثل EZA پا فراتر نهاده به تمام آذربایجانیها توهین کرده است که چرا به این مقاله امتیاز مثبت داده اند.

اوبالی با استناد به تخریبات دولت اسلامی ایران علیه گوناز و با استناد به نوشته هایی در ایران گلوبال که بدون کوچکترین سندی، گوناز و فعالین آذربایجان را وابسته به سازمانهای اطلاعاتی ایران و کشورهای بیگانه نشان می دهد، ثابت می کند که بیماری انگ زنی در ایران هنر محسوب می شود و به درستی انگشت روی زخمی کشنده گذاشته است که ایرانی ها به جای حل درد جامعه امروزی، با قهرمان سازی از جنایتکاران تاریخ و مقصر کردن کل دنیا، در یک دنیای خیالی زندگی می کنند.

فکر

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
یه نفر دیگه عین من نیکوکار به این اسامه جواب بده یه هو خاطره بدی نداشته باشه که کسی تحویلش نگرفت (اونم تو یک بحثی که اصلا نمی دونه موضوعش چیه!).
بنویس عزیزم. بنویس برادر! من یکی هواتو دارم. انشالله همیشه تنت سالم و دلت باز و ساز باشه!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 

آقای اوبالی و دوستان ترک اخیرا یونسکو اعلان کرده یکی از دانشمندان فارس کشف کرده زبان ترکی وجود ندارد زبان ترکی لهجه های شرقی و غربی مغولی است. از طرف دیگرکشف کرده اجداد ترکان اعراب عربستان سعودی هستند. و معلوم نکرده چطوری زبان عربی ترک ها تبدیل شده به زبان مغولی شرقی و غربی. اولا در این مورد یونسکو محققین خودرا سرزنش کرده چرا شما ها مطلب به این مهمی را کشف نه کرده اید. ثانیا ازاین دانشمند فارس تقاضای عاجزانه کرده که در یونسکو استخدام بشود ودانشمندان و محققین این سازمان را آموزش بدهد. ثالثا یونسکو حدس می زند که این دانشمند فارس برنده جایزه نوبل ادبیات بشود. حتما لینک ها را بخوانید شاد باشید انزابی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ضمن تشکر از سایت ایران گلوبال با رفتار دموکراتیک خود فرصت بحث و گفتگو را برای همگان ایجاد کرده اند. تلویزیون گوناز تی وی علی رغم کاستی های موجود تنها تلویزیون خصوصی است که در ایران نژادپرستی و توتالیتریسم در ایران را به چالش کشیده است. ممکن است ما از شخص آقای اوبالی خوشمان نیاید ولی شاهدان عینی از فعالیت شبانه روزی وی جهت اداره این تلویزیون حکایت می کنند. این فعال مدنی ترک زندگی خود را وقف مبارزه سیاسی و مدنی علیه سیستم راسیستی ایران کرده است. حتی خود آقای اوبالی اعلام کرد که طرفدار گفتگو و دیالوگ بین ملت های غیر فارس و فارس هاست و در آینده ممکن است طی سلسله میزگردهایی در تلویزیون به آن جامه عمل بپوشاند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای اسامه،، کامنت های شما هیچ ربطی به موضوع بحث ندارد و ما آنرا بجز پارازیت نمی توانیم چیز دیگری ارزیابی کنیم، شاید هم برای ایجاد اختشاش و مخدوش نمودن موضوع مباحثه، البته به نغع آقای اوبالی اینکار را می کنید. آخه امروزه مسائل سیاسی خیلی پیچیده شده، و اتفاقات غبر منتظره و غیر قابل پیش بینی همانند گو..... نا غافل همه معادلات را به هم می ریزد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
کامنت های لینکی که گذاشتم را بخوان

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب اوبالی:
شما مطمئنی مردم اذربایجان تورک هستند یا مثلا عرب نیستند :

http://www.iranglobal.info/node/59400

یا مثلا اسم زبانی که شما تورکی می نامی "لهجه غربی زبان مغولی نیست": همان لینک بالا


عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
احمد اوبالی نمیتواند مامور اطلاعات و یا وابسته به جمهوری اسلامی باشد . ایشان یکی از پیگیران حقوق پایمال شده ملت ترک آذربایجان است و متحمل مرارت های زیادی است . اما ایشان خصوصیات رهبری جنبش آذربایجان را ندارند . تولرانس بسیار پایین , زود از کوره در رفتن , عدم فرهیختگی سیاسی , و برخی خصوصیات دیگر ایشان مانع رشد سیاسی اوست . کاش حرف از ناصحان میشنید و از برخی حرکت خود که موجب تضعیف حرکت ملی است دست برمیداشت و از تجربه ها درس میآموخت .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ضمن تشکر از آقای توکلی از بابت انتشار نوشته جناب اوبالی، و با تشکر از احمد عزیز بابت توضیحات بیشتر برای روشن نمودن ابهامات، ای کاش اختلافات فرهنگی ما ها را از هم جدا نمی کرد، و همه با هم فعالیت می کردیم و گردهم آئی های بروکسل و آمستردام با حضور صدها نفر، دوباره تکرار می شد، بعضی موقعها فکر می کنم آیا ما شاهد گردهمائی عظیمی همانند گذشته خواهیم بود؟ تا تمام این کدورتها بر طرف شوند؟ و در زیر پرچم واحد آزربایجان در خدمت همسنگرانمان در داخل باشیم، آیا قبل از مرگم شاهد رهائی آزربازیجان خواهم بود؟ و یا در حسرت دیدن زادگاهم در دیار غربت، به خاک سپرده خواهم شد؟ دیگر بس کنید همه تان از کینه شتری پائین بیائید و فقط و فقط به رهائی وطن زخم خورده امان آزربایجان بیاندیشیبد و تمام نیرویتان را برای آزادی آن متمرکز کنید.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
افرادی نظیر شما باعث شد که اپوزیسیون ایرانی ، چپها , روشنفکران ، منفردین ، سایر خلقها را مخالف خود نمایید . ، وبه دشمنی با خواسته های معمولی شما بپردازند، چون..... ستون پنجم رجب اردگان و بیگانگانگانی مانند اسرائیل شدید و از ابزار راسیسم ضد فارس و ضد ایرانی و ضد انسان، و زیاده خواهی های پوپولیستی سوء استفاده نمودید و بجای مبارزه با باقیماندههای فرهنگ شاه و شیخ و مبارزه ضد دیکتاتوری و ضد طبقاتی ،به اشاعه کینه میان مردم دامن زدید و تعاریفی غلط و فریب دهنده و غیرسیاسی مانند فارس و فارسستان و زبان فارسی و شاهنامه خوان و آریایی میان هواداران بیسواد خود را جا زدید و فکر و روح و عمل مبارزه و عدالت خواهی را منحرف نمودید که در آینده و در تاریخ ایران بی پاسخ نخواهد ماند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای ازا، کاش افراد مثل شما که ادعای دموکرات بودن دارید حداقل 100 دلار سالانه در این راه خرج می کردید. خدمت آقای اوبالی بر ملت آذربایجان بر کسی پوشیده نیست. افرادی مثل شما دموکرات بودن را در آسمیله و محو شدن ملت ترک درداخل فارس ها می بینید. آقای اوبالی و امثال ایشان برای نجات ملتی تحت ستم مبارزه کنند که نزدیک به یک قرن است قربانی نژادپرستی و دگر ستیزی افرادی مثل شما در ایران است. شما چرا از توسعه حرکت ملی ناراحت هستید؟ بیداری ملل غیر فارس شما را چرا ناراحت کرده است؟ عصر عصر احیای هویت هاست ما به خویشتن بر می گردیم و نژادپرستی پارسی را به زباله دان تاریخ خواهیم انداخت. رویکرد دموکراتیک سایت ایران گلوبال هم قابل تقدیر است. گوناز تی وی هم جای بحث تبادل افکار است و روز به روز هم توسعه و پیشرفت می کند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
از اولش موضع من این بوده و هست که آقای لوائی دعوا و اختلاف شخصی اش را با آقای اوبالی به سایتهای فارسی زبان کشانده و دستهای غیبی وزارت اطلاعات دنبال چنین فرصتها هستند و بالاترین بهره را میبرند و در ضمن آقای اوبالی علارغم فعالیتش در تلویزیون یکی از بزرگترین عامل پراکندگی و کنار کشیدن فعالین شناخته شده حرکت ملی در خارج میباشد چون احمد اوبالی کوچکترین اختلاف نظر و اختلاف سلیقه را تا حد دشمنی و کوبیدن طرف مقابل پیش میبرد و امیدوارم این فرصت در سایت ایرانگلوبال و این انتقاد رک و پوست کنده من از ایشان راه چاره برای حل اختلاف بین آقای اوبالی و سایرین که تعدادشان خیلی زیاد است شود در پایان از هر دو دوست و فعال حرکت ملی تقاضا دارم بخاطر ملت دربند و زنجیرمان اختلاف نظر و سلیقه را در چهاچوب منافع حرکت ملی آذربایجان حل کنند و بجای تحقیر ، حرمت را انتخاب کنید و در پایان به عنوان یک فعال حرکت

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
حکایت گاو ده من شیر ده را شنیدید . این گاو در یک دوشید ن , قادر به دوشاندن ۱۰ من شیر است , ولی در سرانجام عمل دوشیدن , لگدی به سطل شیر میزند و همه شیر بر زمین جاری میشود .
گاهی زحمات فعالین حرکت ملی شبیه این حکایت است .
به ترکی مثلی هست : یر برک اولاندا , اوکوز , اوکوز دن گورر . الله اخریمیزی خیر السین .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ضمن خوشامد گويي به جناب‌اقاي احمد اوبالي كه زحمات زيادي در راه ازادي ملت شريف آزربايجان از يوغ ستم حكومت مركزي ايران كشيده است بعنوان يك خادم حركت ملي آزربايجان از تمامي فعالين درخواست عاجزانه دارم اختلافات را كنار گداشته وبا اتحاد خويش وايجاد يك سيستم سازمان يافته در مقابل پان ايرانيستها وحكومت مركزي گامي روبه جلو برداشته و از بزرگ نمايي اختلافات جزيي بپرهيزند . وآب به آسياب دشمنان قسم خورده آزربايجان نريزند

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سه نکته:
- آزادی سخن و انتقاد از هر شخصی و از هر جریان و مئدیائی به شرطی که توهین آمیز نباشد مورد قبول هست.
- عقل سلیم و منطق میگوید که گوناز تی وی بایستی بصورت شورائی اداره گردد.
- درک این واقعیت نباید برای یک انسان منطقی سخت ومشگل باشد که، مامورین اطلاعات جمهوری اسلامی ایران وهمچنین مامورین سازمانهای جاسوسی ممالک دیگر (روسیه، ترکیه، آمریکا، اسرائیل، جمهوری آذربایجان، آلمان، انگلستان و...) سعی در رخنه کردن در صفوف تشکیلاتهای آئربایجانی در خارج دارند. میخواهند فعالیت آنان را کنترل بکنند، ایجاد نفاق، ایجاد شک و شبهه به فعالین با وجدان ملی بکنند، اجیر و مزدور تهیه کنند و در صفوف رهبری تشکیلاتهای ملی آذربایجان قرار بگیرند. صحنه اصلی مبارزه در داخل کشور میباشد. داخلی ها هم باید بدانند که با امید بستن به این جناح و آن جناح رژیم، باین نماینده مجلس و آن فراکسیون ترکزبانها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
باتشکرازآقای اوبالی وآقای توکلی که هر دوبرزگوار امکاناتی فراهم کردند برای اظهارنظر
امروزه اگرکسی به آینده ایران برمبنای حق بشربحث روشنگری نکرد دیکتاتورییست که بر استبداد توجه نمی کند.
این را تاریخ 90سال گذشته ایران ثابت کرده است .
آیابا بودند سنبل به نام فردوسی دروسط پایتخت کشوربحث کردند درموردآزادی عاقلانه است !؟
سنبلی که به غیر ازقوم فارس به دیگرملت های غیر فارس توهین وبد دهنی کرده است بخصوص زنان که دربهترین حالت تازه 100مومن رامساوی با یک سگ می داند!
همان زنی درافکارسنبل فارس کمتر از یک سگ است حداقل عربها نیم ازآدم می دانند.
گروه پان ایرانیست فارس وگروه ملی مذهبی شما را در قالب ایرانی دوست دارند که سنبل آن امثال فردوسی وتاریخ باستان واسلام آنهم شیعه که ملت های غیر فارس که درگذشته نبودند و امروزهم حق حیات ندارنداگرغیر ازاین فکر کنند جز نابودی درزندان چیزی درآینده آنها نیست .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای اوبالی، ایران گلوبال حاضر شده نوشته شما را درج بکند. شما چرا حاضر نیستید به مخالفان خودتان کوچکترین امکان اظهارنظر در رسانه تحت انحصار خود فراهم کنید. شکی نیست که اگر در فردای آذربایجان شما سر قدرت بییایید و تصمیم گیرنده باشید چه دیکتاتوری مخوفی در انتظار سرنوشت آذربایجان میتواند باشد. اگر

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
متاسفانه نویسندگان، سخنوران، نخبگان و تئورسین های توانای آزربایجان در خارج به گوشه عزلت و سکوت رانده شده اند، احتمالا اجنه باعث سرخوردگی آنها شده و یا یک نوع ویروس تکثیر یافته عشیرتی خاص مغانی آنها را به مرض آلزایمر دچار کرده، جل الخالق

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
حقیقت این است که بخاطر موقعیت انحصاری احمد اوبالی در رسانههای آذربایجانی، تاکنون هیچکس جرات نمیکند که از اوبالی انتقاد کند و گرنه با کوچکترین انتقاد از طرف وی و ........ش به سختی تخریب شده و راه خودش را از مسئله آذربایجان جدا میکند. لیست اینگونه افراد بسیار طولانی است. دیگر اینکه

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آن کسی که به نام EZA کامنت نوشته و به آذربایجانی ها توهین کرده است، خجالت بکشد. این مقاله و پشتیبانی آذربایجانی ها از این نوشته آقای اوبالی، خشم مردم از تخریبات را نشان می دهد. مردم احمق نیستند و فرق نقد سازنده و یا تخریبات کوبنده را درک می کنند. آقا یا خانم E ZAچرا می سوزی و تهمت می زنی؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای اوبالی به نکات بسیار مهم اشاره کرده اند و دقیقأ به هدف زده اند. پان ایرانیستها و فریب خوردگان، قدرت ذهنی کافی برای ضربه زدن به حرکت آذربایجان را ندارند و این خیال را به گور خواهند برد. نقد و تخریب مثل شب و روز بسیار متفاوت هستند و اوبالی دقیقأ فرق این دو را نوشته است تا پشت نقاب نقد، دست به تخریب زدگان افشاء شوند.
این مقاله همچنین پایگاه مردمی گوناز را نشان می دهد که این همه مردم مقاله را پسندیده اند و لایک ز ده اند. شخصی که به نام E کامنت نوشته آزربایجانیها را به خاطر لایک زدنشان "هنوز متعصب کور با افکار عقب مانده و ضد دمکراتیک در مبارزه ملی معرفی می کند.". توهینی دیگر به آزربایجانیها. خود قضا وت کنید.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای اوبالی مقاله بلند و بالا یی را نوشته اند و به موضوعات مختلف پرداخته اند .ایشان از این شاخه به آن شاخه پریده اند تا بگویند که "اجازه ندهید کسی از اوبالی و تنها تلویزیون آذربایجانی انتقاد کند".
کل نوشته این است که ایران کلوبال اجازه میدهد مخالفان انتقاد خود را بیان کنند. آقای اوبالی شدیدا مخالف پخش افکار مخالفانش است. سایت گون آذ و تلویزیون گون آذ هرگز به مخالفانش اجازه ابراز نظر نداده است. در افکار احمد اوبالی و در سیاست حاکم بر گوناز تی وی سانسور و محدودیت در آزادی بیان و مطبوعات حد و حدودی ندارد. نه تنها اوبالی بلکه کلا جریانات و تشکلهای آذربایجانی از عدم اعتقاد به دمکراسی، آزادیهای بیان، آزادی مطبوعات و قلم شدیدا رنج میبرند. جریانات فارس و ایرانی هم این چنین هستند اما اینجا صحبت از آذربایجان است. بیش از صد نفر مقاله اوبالی را لایک کردند. این نشان میدهد که آذربایجانیها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 

نشر این مقاله مستند در ایران گلوبال لازم و ضروری بود چون گوناز و اوبالی بیش از حد زیر اتهامات گوناگون تخریب می شد و باید زودتر از این عکس العمل نشان می داد. درست است که اوبالی باید صبور و سنجیده عمل کند اما اتهاماتی که به او زده می شود خیلی بی انصافی است. نقد و بر رسی اشخاص با تهمت زدنهای بدون سند، توهین به شعور همه ماست. ای کاش هر تک تک از منتقدان اوبالی فراموش نکنند که استفاده از هر وسیله ای برای کوبیدن طرف مقابل زشت ترین روشی است که تاثیر منفی آن بیشتر به ضرر خودشان خواهد بود. با تمام کمبودهایی که گوناز دارد، بهترین وسیله برای آگاهی مردم ماست و منتقدان گوناز بهتر است دست به دست داده و کمک کنند تا برنامه های گوناز بهتر شود.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
در ضمن از زحمات آقای توکلی وهمکارانشان ومسئول کامنت ها تشکر می نما یم که نوشته های موافقین ومخالفین رامنتشر می کنند که در مقایسه با عده از سایت ها از دمو کراسی بالایی بر خوردار است. شاد باشید انزابی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سلام وعرض ادب خدمت دوستان: ضمن تشکر از زحمات اقای اوبالی و همکارانشان و تمام فعالین ملی آذربایجان باید عرض کنم که گوناز تی وی با زحمات آقای اوبالی وکمک مالی عده ای از اذربایجانی ها اداره می شود بنا براین نمیشود توقع داشت هرکسی هرطور دلش خواست با گوناز تی وی همکاری بکند و هرنوع همکاری با کوناز تی وی باید با رضایت آقای اوبالی و همکاران نامبرده صورت بگیرد. انتقاد مودبانه از فعالان ملی آذربایجان از جمله از آقای اوبالی سازنده است ولی انتقاد نباید جنبه تحقیر و کوبیدن فعالان ملی آذربایجان باشد. آنهم در سایت های فارسی زبان که نتیجه اش جز ضربه زدن به حرکت ملی آذربایجان وجری کردن نژاد پرستان ضد ترک عاید دیگری نخواهد داشت. بنا بر این دشمن ما ترک ها تفرقه ماست. به عنوان یک برادر کوچکتر از تمام دوستان تقاضا می کنم از نوشتن مطالب بر علیه همدیگر در سایت های فارسی زبان خوداری کنیم.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جالب است تخریبچیهای حرکت ملی‌ اکنون به جان هم افتاده اند ،آقای ....و .... شما مگر همانهایی نیستید که امثال چهرگانی،و موحدی را آنقدر در مدیا‌ها خصوصاً همین سایت توسط ..... تخریب کردید که آنها ترجیح دادند گوشه‌ای ایستاده سکوت کرده و فقط ناظر باشند آقای اوبالی شما و آقای لوایی هیچ فرقی‌ با یکدیگر ندارید ،راستی‌ همکاران جدید ............ن به سلامت به شیکاگو رسیدن؟

می‌دانید فرق شما و ........ن با امثال چهرگانی در چیست؟شما با تلوزیون زنده اید آنها با ملت و آنها حتا اگر قرنها سکوت کنند هرگز فراموش نمیشوند اما اگر تلوزیون شما یک هفته تعطیل شود هیچ جا نامی‌ از شما نخواهد ماند

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
احمد اوبالی زحمات زیادی در پروسه حرکت ملی متحمل شده , اما این موجب ان نمیشود که بعضی حرکت منفی ایشان را نادیده گرفت . همین ضد فرهنگ ایرانی تخریبات و زدن مخالفان و ترور شخصیتی متاسفانه از جانب ایشان هم کم دیده نشده .
این که به این حدت ایران گلوبال را میکوبند هم درست نیست . بالاخره اگر در تلوزیون خود انحصار میکروفن دارند , و هر چه دل تنگشان میخواهد میگویند , خوب افراد دیگر هم از همین حقوق در سایت های دیگر حق دارند استفاده بکنند . ایران گلوبال شاید آزاد ترین سایت و نشریه فارسی زبان است که نظر افراد را اگر چه گاهی با سانسور کمنت ها , بالاخره منتشر میکند

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
احمد اوبالی هم مثل همه ماها تا حد معینی تولرانس به تخریبات و توهین ها دارد و عکس العملش بر بعضی انتقادات تخریبی و بر خط فکرهای دیگران با اینکه کمی تند است ولی قابل درک است , چون بیشترین و سخترین وظیفه ملی را بعهده گرفته است. حالا از کسانی را احمد اوبالی را بباد انفقاد و تخریب و توهین گرفته اند می پرسم , آیا خودشان جای اوبالی بودند , ظرفیت بیشتری و رفتار بهتری در برابر تخریبات داشتند؟ مسلما نداشتند.جا دارد از آقای اوبالی و تمامی زحمت کشان در گوناز تی وی بخاطر زحماتی که متحمل شده اند تشکر کنم و جا دارد آز آقای اوبالی خواهش کنم که اسکالای تولرانس خود را کمی بیشتر از این بکند, چون مضافا وظیفه ایلداری را هم بعهده دارد. جا دارد از آقای توکلی هم خواهش کنم که در کنترل سایت ایران گلوبال کمی دقت بخرج دهد و اجازه ندهد

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
حرکت ملی آذربایجان یک حرکت کاملا دمکراتیمک و مردمی است و این مسله خیلی ها را ترسانده است. در یک حرکت 35 میلیونی به همان مقدار هم اندشه و فکر خواهد بود. این حرکت هر روز در حال گسترش در لایه های احتماعی ایران است و عکس العمل ها و توهین و فشارها نشان دهنده این موضوع است.
اما باید یاد بگیریم که به همه دیدگاها احترام بگذاریم حتی مخالف ما باشند . امروز در فرهنگ ایرانی و بسیاری از کشورهای عقب مانده و رشد نیافته هر کسی مخالف ما فکر می کند خاین و جاسوس رژیم است. حرکت ملی آذربایجان کل رویاها و توهمات ایرانی را به هم ریخاه است و این یک امر حیاتی برای انها است که در مقابل این حرکت هر گونه اعمالی را انجام دهند چه شیطانی یا الهی.دیگران را حاسوس و خاین نامیدن و در کرنا کردن یک کار کاملا برنامه ریزی شده از طرف اطلاعات رژیم است که متاسفانه کوتاه اندیشان سیاسی داخل این بازی گرقتار می شوند و به جای رشد خو
تصویر آ. ائلیار

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
1-در مورد « روش » ایران گلوبال در رابطه با نظریات و گروه های سیاسی توجه به این نکته لازم است :
درایران گلوبال همه ی گرایشهای به اصطلاح«راست و چپ و میانه» می توانند مطالب خود را منتشر کنند.
افراد نیز میتوانند نقد خود را بیان کنند.
شاه پرست، کمونیست، مذهبی، غیر مذهبی، مخالف تبعیض ، موافق تبعیض، استقلال طلب، تمرکزگرا، فدرالیست و غیره تا حدی که ایران گلوبال امکان دارد می توانند نظرات خود را بیان کنند. روشن است که ساماندهی همه ی این گرایشها از عهده ی یک نفر خارج است.عملا مدیر سایت مسئول همه ی این مسایل است و همکاران « تنها مسئول مطالب خود» می باشند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
تلویزیون گوناز تی وی تا کنون با همت آقای اوبالی پا بر جا مانده است. این تلویزیون تا کنون نقش مهمی را در بیداری ترک ها در ایران بازی کرده است. علی رغم کاستی های موجود این تلویزیون تریبون اصلی حرکت ملی آذربایجان می باشد. پان ایرانیست ها همواره سعی کرده اند فعالیت این تلویزیون را تضعیف نمایند. نوشته ای پر از حقایق تاریخی است که ماهیت ضد انسانی پان ایرانیست ها برملا می سازد. از سایت ایران گلوبال به خاطر ایجاد این فضا تشکر می شود.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اب در کوزه ما تشنه لبان می گردیم / یار در خانه و ما گرد جهان میگردیم.
من تعجب میکنم چرا بیرق جنگ با امریکاو صهیونیسم و کفار را بلند کرده ایم ؟ در همین برون مرز عوامل شیطانی بنام ناتان یاهو علیه ملت ایران و تمامیت ارضی ان گرد و خاک میکند . افتضاح این ایران ستیزی تا انجاست که خود چپها هم دست به قلم برده اند تا بعد دست به اسلحه ببرند . بخشی از یک ادعا نامه چپ علیه تجزیه طلبان نفوذی جهانی یهود .(
تصویر بهمن موحدی(بامدادان)

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
حاکمیت استبدادی اصولاً بر تفرقه استوار است. رژیم ضدبشری و پلید جمهوری اسلامی و طرفداران و مزدوران داخلی و خارجی آن در پی القاء این دروغ تاریخی و بزرگ به ملت ایران هستند که سقوط این رژیم مصادف با سقوط ایران است. لذا برای حفظ استقلال و یکپارچگی ایران هم که شده، باید این رژیم سرکوبگر را حفظ نمود و حیاتش را تداوم بخشید.
رژیم برای پیشبرد این خط، از طریق عوامل و پادوهایش در داخل و خارج سرمایه گذاری کرده است. رژیم بیش از همه از ماهیت سرکوبگرانه و قدرت تخریبی اش در ایجاد تفرقه و فروپاشی وحدت ملی ایرانیان آگاه است و لذا تلاش دارد از طریق سرمایه گذاری بر روی عناصر و عواملی که در انتهای خط به وزارت اطلاعات و ارگانهای سرکوبگر این رژیم وصل می شوند، آنها را به طرح شعارهای رادیکال مطالبات قومی و تجزیه نهایی ایران وادارد تا از این رهگذر به اهداف پلید تفرقه افکنانه خود بین مبارزان و مردم این وطن

تصویر بهمن موحدی(بامدادان)

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
منفورتر ، مرتجع تر و نفرت انگیزتر از این تجزیه طلبان آذربایجانی و پان ترکها خودشان هستند. من به شخصه با بسیاری از دوستان ترک خود در مورد این موجودات صحبت کردم و همگی آنها متفق القول این موجودات را خائن و مزدور می دانند.
ماهیت تجزیه طلبانۀ برخی از مطالبات و یا حرکت ها می تواند از دو جهت به ضرر منافع خلق محروم ایران تمام شود : از یکسو زمینه برای مطامع قدرتهای بیگانۀ ضد ایرانی باز می شود، تا در جهت استراتژی امپریالیسم و صهیونیسم برای ایجاد ملت های کوچک سلطه پذیر، نقشه ی تجزیۀ ملت ایران را در خوزستان، بلوچستان، کردستان و آذربایجان به پیش ببرند و از سوی دیگر، دست رژیم ضدبشری و پلید جمهوری اسلامی را باز می گذارد تا به بهانه ی مقابله با «خواستهای تجزیه طلبانه»، به سرکوب بی رحمانه اعتراضات مردم محروم مناطق مختلف کشور بپردازد. مردم ما در سراسر ایران باید هشیار باشند و اجازه ندهند که خواستهای بر

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای احمد اوبالی از اینکه ادعا میکنی تو مجبور نیستی اسم اسپانسورخود را اعلام کنی بخوبی نشان میده چه نوع آدم هستی. آیا خودت جدا باورمیکنی که کسی حدس نمیزند هزینه گوناز تی وی از کجا میاید؟ اگر بغیراز دیکتاتورالهام علیو بود تا حال تو را بخاطر تخریب شخصیت فعالان ملی آزربایجان تنبیح میکرد. تو کسی هستی که وقتی خرت از پل لرزان عبور کرد شروع به تخریب شخصیت فعالان کردی همان اشخاص که دو سال از قلوی بچه هایش زد و برای پایداری گوناز تی وی برایت پول فرستاد. اگر بخواهم اسامی آن اشخاص را برایت بنویسم یک لیست خیلی بزرگی میشود. خودت هم ده سال عقب برگردی براحتی خواهی فهمید. حالا به ایران گلوبال حمله میکنی که چرا اجازه پخش مقالات دوستان نیمه راه ترا پخش میکنه.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
مقاله ای که بر علیه گوناز نشر شد همان روز به اقای توکلی زنگ زدم و از اینکه نام اوبالی در ان نوشته و بعد پاکش کرده اند اظهار تاسف کردم اقای توکلی فرمودند واقعیت این است من مقالات منتشره را کنترل نمیکنم با اقای ازاد به من موضوع را گفتند خواندم اما نام اوبالی نوشته شده بودبعد نویسنده پاک کرده من به ایشان متذکر شدم ایا بهتر نیست این نوشته از سایت حذف شود فرمدند ما این کار را معمولا نمیکنیم حالا من از اقای توکلی می پرسم این امر خود نوعی حمایت از فردی نیست که به احمد اوبالی توهین کرده و در ضمن درست است این تی وی تریبون حرکت ازادیخواهی مردم اذربایجان است اما در مبارزه بر علیه حکومت خونخوار مستبد دینی نیز نقش اساسی داشته ایا تخریب و حمایت از فردی که تخریبگر این تلویزیون می باشد غیر مستقیم هم باشد حمایت از رژیم جنایتکار ایران نمی باشد ؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اقای توکلی با اینکه گوناز تی وی یگانه تریبون حرکت مبارزات مردم آذربایجان می باشد و در مبارزه بر علیه رژیم جنایتکار ولایت فقیه نیز نقش اساسی داشته و دارد؛ توهین و تخریب چنین رسانه ای آیا خدمت به رژیم ایران نمی باشد ؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
با تشکر از گوناز تی وی و آقای احمد اوبالی - تنها مدیای آذربایجان جنوبی. یاشاسین

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آسيب شناسي دقيق و پر محتوايي بود جناب اوبالي، دقيقاً هدف را خوب نشانه رفته ايد، نوشته هاي مخرب توسط عده اي از افراد معلوم الحال عليه حركت مسالمت آميز آذربايجان قابل بخشش نيست. بايد در يك مرحلة از زمان جلوي اينگونه تخريبات و شانتاژها را گرفت. تا درسي سود براي كسان ديگر.
به نظر من سايت ايران گلوبال با گنجاندن اين گونه نوشته ها در سايت ، ( مثل نوشته جناب اوبالي ) گام مهمي در جلوگيري از پرافكني ها برداشته است.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
مقاله ای کاملأ مستند، به جا و دقیق. امیدوارم منتقدین گوناز درس عبرتی بگیرند و بیش از این آلت دست دشمنان حرکت آزربایجان نشوند.تشکر از آقای توکلی که نشر کرده و آرزو دارم که منبعد اجازه انگ زدنهای بدون سند و مدرک داده نشود تا ایرانگلوبال به جولانگاه تصویه حسابهای شخصی تبدیل نگردد و سطح سایت بیش از این افت نکند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
استقلال آزربایجان جنوبی جنبه حیاتی دارد و خیلی خیلی و خیلی ضروری است

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
با تشکر از مسئولین سایت ایران گلوبال که نظرات منتقدین را نشر می کنند. از آقای اوبالی هم جهت آگاه سازی در باره ماهیت نژادپرستانه پان ایرانیست ها نهایت تشکر و قدردانی را دارم. در کل مقاله جالبی بود و از آسیب های موجود جامعه ایران پرده برداشته بود.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
تعجب می کنم که جناب اوبالی هم به جمع منتقدین ایرانگلوبال پیوسته آید. بیش از 50 درصد کامنت ها ازآن هویت طلبان ترک است . ایرانگلوبال یگانه سایت فارسی زبان است که کلیه مطالب و خواسته‌ای گروههای اتنیکی ایران را طرح می کنند

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
با سلام و عذرازاینکه نوشته ای که به موضوع ربط ندارد را مطرح می کنم. کاش بجای نصیحت انتقاد دیده شود.
آقای احمد اوبالی از اینکه کارهای بسیار بزرگی برای حرکت ملی کرده ای تنها شما لایق آن هستید. در این شکی نیست ! متاسفانه باید بخدمتان عرض کنم وجود تنگ نظری شدید که در تفکرتان هست . ظرفیت کارهایتان را محدود می کند ! نشانۀ بارز ادعای من با وجود گوناز تی وی ما محتاج ایرانگلوبال هستیم ! برادر باز کن عرصۀ میدان مبارزه را به این فکر نکن اگر دیگر فعالان به میدان بیایند من در سایه گم می شوم ، نه ؟ کارهای شما تنها مال شماست و خیلی هم بی نظیر هستند. برادر آنهای که در سطح شما نیستند با جواب دادن به آنها خودتان را به سطح آنان پایین نیاورید. انسانها امروز همه چیز را می فهمند. موفق باشید

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
حق با شماست اقای احمد اوبالی پان عیرانیستها دشمن اصلی حرکت ملی اذربایجان هستند

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
Çok güzel ve mükammel yazidir, tesekkürler cenab obali

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
"" جدا از پان ایرانیست ها، باید مواظب جامعه شناس‌های اینها بود "" به طور تصادفی‌، با ۲ دو جامعه شناس، از جامعه شاهنامه خوان در سالن کنفرانسی، بحثی‌ را شروع کردم که به اینجا ختم شد، طبق افاضات این جامعه شناس‌ها "" لیبرال‌های جامعه فارسی‌، از دل‌ همین دولت‌های احمدی‌ نژاد / روحانی بیرون خواهند آامد "". در این جامعه ، چاخان تبدیل به تحلیل جامعه شناسانه شده.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
حالا معلوم می شود دستانی در کار هستند برای کوبیدن حرکت ملی آذربایجان از هر فرصتی استفاده می کنند. آفرین بر گوناز تی وی که این دستان پلید را افشاء می کند. پان ایرانیستها دشمنان اصلی این حرکت هستند. فراموش نکنیم.