مذهبی نیستم اما برای آزادی مذاهب مبارزه می‌کنم. "بی‌حجابم" اما برای آزادی پوشش می‌جنگم

مگر کمونیسمی که من با جان و دل به آن معتقدم، می خواهد به زور روسری زنان مذهبی و یا مسلمان را از سرشان بر دارد؟ مگر کمونیسمی که به معتقد بودن آن افتخار می کردم و می کنم، می خواهد عناصر مذهبی را قلع و قَمع کند؟ نه، هرگز! کمونیسمی که من به آن معتقدم و به آن افتخار می کنم، می خواهد عدالت اقتصای و اجتماعی، آزادی عقاید و مذاهب، برابری زن و مرد در حق و حقوق، آزادی و اختیاری بودن در نوع پوشش را به ارمغان آورد. پس کسانی که به روسری داشتنِ یک سازمان آزادیخواه ایراد می‌گیرند، از کدام کمونیسم سخن می‌گویند؟

اخیراً مطالبی از حزب کمونیست کارگری که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده بود را خواندم. حزب مذکور در این نوشته‌ها به روسری و مذهب مبارزانی ایراد می‌گیرند که بی‌تردید یاران بالفعل ما در راستای سرنگونیِ نظام حاکم بر ایران هستند.  این ایراد گرفتن‌ها منِ کمونیست را به فکر واداشت و سئوالات فراوانی را در ذهنم قطار کرد. مگر کمونیسمی که من با جان و دل به آن معتقدم، می خواهد به زور روسری زنان مذهبی و یا مسلمان را از سرشان بر دارد؟ مگر کمونیسمی که به معتقد بودن آن افتخار می کردم و می کنم، می خواهد عناصر مذهبی را قلع و قَمع کند؟ آیا منِ کمونیست هم باید همچون مریم نمازی‌ها در خیابان و معابر لختِ مادرزاد شوم تا از این‌طریق "برابری زن و مرد" را ثابت کنم؟ و ده‌ها سئوال دیگر. نه ! نه ! نه ! کمونیسمی که من به آن معتقدم و به آن افتخار می کنم، می خواهد عدالت اقتصای و اجتماعی، آزادی عقاید و مذاهب، برابری زن و مرد در حق و حقوق، آزادی و اختیاری بودن در نوع پوشش و ... را به ارمغان آورد. اگر اینگونه است، پس چرا  این مدعیان کمونیسم ( منظور فقط حزب مذکور است) آنگونه می نویسند و عمل می‌کنند؟ به یاد حرفِ یکی از دوستان افتادم که در طی سخنانی گفته بود " قرآن سوزی، اسلام ستیزی، اهانت به پیامبر اسلام و امامان شیعه صرف نظر از اینکه توسط چه کسانی انجام می شود، خط و خواسته‌ی باندهای مافیایی حاکم بر ایران است و به چند منظور صورت می گیرد. چه بخواهیم بپذیریم و چه نخواهیم، درصد بالایی از مردم ایران به اسلام اعتقاد دارند و حتی اگر به شعائر مذهبی هم بی توجه باشند، منظورم این است که نماز نخوانند و روزه نگیرند، حتی سر میز شام‌شان شراب هم سرو شود، نسبت به مقدسات خویش حساسند و از توهین به مقدسات‌شان ناراحت، آزرده و از قدرت گرفتن چنین افرادی وحشت پیدا می کنند. لذا نظام با چنین کارهایی می خواهد به این طیف القا کند که اگر نظام جمهوری اسلامی ساقط گردد، قرآن سوزان و اسلام ستیزان به قدرت خواهند رسید، پس با ما بمانید که چنین نشود. نظام جهل و جنایت حاکم بر ایران از جانب اسلامی که با بنیاد‌گرایی مبارزه کند و سکولاریسم را بپذیرد، احساس خطر می کند. بدین خاطر با اقداماتی که بر شمردم می خواهد طیف دیگر را از اینان برحذر دارد و یا بر علیه‌شان بشوراند که تا حدودی هم موفق بوده است."
آری، حرف دوست‌مان منطقی و درست است. البته نمی‌خواهم بگویم که حزب کمونیست کارگری و یا اعضای آن که اینگونه بر مذاهب و پوشش مذهبی می تازند، الزاما مزدوران رژیم هستند و یا آگاهانه خط آنان را دنبال می کنند اما بر این باورم که این اعمال به سود جمهوری اسلامی تمام می‌شود و طیف مذهبی را علیه کمونیسم می شوراند و به رژیم نزدیک می کند.

مذهبی نیستم اما برای آزادی مذاهب مبارزه می‌کنم
"بی‌حجابم" اما برای آزادی پوشش می‌جنگم

  برای دیدن و شنیدن چند شگرد سازمان اطلاعات سپاه پاسداران و وزارت اطلاعات، به اینجا کلیک کنید

 

سخنگوی گروه ضدجاسوسی پالایش ، مهناز باقری

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
این باورهای کمونیستی را در خواب داشته اید و یا در روز روشن در بهشت زحمتکشان کره شمالی (با پوزش فراوان منظورم جمهوری دمکراتیک خلق کره بود). شوخی هم جا و مکانی دارد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
مذهب یک امر شخصی است و اگر موجب آزار و اذیت کسان دیگری نشود و مشکلی برای جامعه ایجاد نکند، باید آزاد باشد. خانم مینا احدی متوجه نیست که با تحقیر و توهین نمی شود به جایی رسید. مذهب و اعتقادات دیگران را می شود با شیوه منطقی و درست نقد کرد اما سرکوب و توهین هرگز !

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
تحلیل خانم باقری درست و حرفش منطقی است. به نطر من یکی از علل و یا عوامل بقای رژیم، ترس، نگرانی، واهمه و یا وحشتی است که طیفی از اپوزیسیون در دل مردم، بخصوص قشر سنتی - مذهبی و حتی ملی - مذهبی ها افکنده اند و گرنه رژیم اصلا پایگاه مردمی ندارد و همه مخالف نظامند

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
من فکر نمی کنم مواضع این "خانم " هیچگونه نزدیکی با 5 شاحه حرب کمونیست کارگری و حکمتی و کومله ای و مدرسی و غیره داشته باشد . ایشان شاید هوادار مجاهدین یا شاخه ام.ال. تقی شهرام مرحوم بوده باشند . البته سابقه شان در این سایت بسیار به بریدههای مجاهدین نزدیک هستند .
توضیح اینمه حداقل 2 تن از جداشدگان مجاهدین اکنون در زندانهای هلند هستند. بهروزعلیشاهی به اتهام جاسوسی برای ایران . و کریم خلیق به اتهام کشت حشیش در بام رستوران اش. فامیل کریم یادم رفته
تصویر امرالله ابراهیمی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
امیدوارم همه‌ی افرادی که ادعای کمونیست بودن دارند همچون شما به این برداشت از کمونیسم برسند که باید برای برابری، عدالت، تساوی حقوق زن و مرد، آزادی عقاید و مذاهب، رفع تبعیض نژادی و قومی و ..... مبارزه کنند نه اینکه با اعتقادات مذهبی مردم به‌جنگند و حتی به نوع پوشش‌ آنان که باید اختیاری باشد، توهین کنند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
خانم مهناز باقری... آن کمونیستی که شما به آن معتقد بوده و به آن افتخار می کنید، که می خواهد عدالت اقتصای و اجتماعی، آزادی عقاید و مذاهب، برابری زن و مرد در حق و حقوق، آزادی و اختیاری بودن در نوع پوشش را به ارمغان بیآورد در جوامع غربی اسمش « دموکراسی و جوامع دموکراتیک » است نه ( کمونیزم از نوع ایرانی ). متاسفانه کمونیست های ایرانی از ( راه حسین به کمونیسم ) می رسند و در بی دادگاه های رژیم منفور پهلویان قربانی می شوند . ولی دموکراسی یک فرایند و نتیجه رشد آگاهی و سیاسی و کشمکش های جوامعی است که بیش از سیصد سال در حال تکامل می باشد و ادامه می یابد. در این جوامع هست که حلاج ها , سلمان رشدی ها رشد می کنند . در این جوامع هست که کریستوفر هیچینز ها و ..... می توانند «آزادانه» در تلویزیون ها و در مقابل هزاران نفر (( وجود خدا و یا دیکتاتور کیهانی )) را به چالش بکشند بدون

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
شما کمونیست ها و مذهب گرا ها طبل تو خالی هستید که فقط میکوبید ولی از عدالت و برابری خبری نیست .در ظمن از دموکراسی هم چیزی نمیدانید .
کمونیسم و حکومت های مذهبی به هیچ چیز باور ندارند جز منافع و قدرت خود باور دارند .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
پوشش از برای مدل و حفظ وجود در برابر سرما و گرما آن هم به اشکال متنوع ، متفاوت در صورت انتخابی زیباست . لباس زن ، زن را پاک نخواهد کرد همان طور که مردان الیلل مغز فکر می کنند ! و این خانم هم الیلل مغز هارا تایید می کنند . اگر اروپایی ها از حجاب دفاع می کنند آنها خودشان گرفتار این الیلل مغزها نیستند .فرق را باید دید ودرک کرد.رست دادن به سبک اروپایی ها اگر از روی اعتقاد باشد ، این یک فاجعه هست ، ولی اگر از برای بحث گفتگوست این خودش شیوۀ زیباست .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دست تان درد نکند حرف دل ما خواهران بسیجی را زدید .
خواهر مریم هم همین را می گوید . همه آنهایی که به دین اسلام توهین می کنند مزدور سیدعلی خامنه ای هستند .
جزاك الله خيرا و كثيرا

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ساراخ نامی پیشنهاد میکند انسان همانطور که از شکم مادر بیرون می آید نگاهداری شده به عوالمش دست نزنند. مشکلی که پیش میآید اینست که باید گذاشت خودش را کثیق کند و تمیزش نکرد چون خوشش نمی آید، گذاشت عربده بکشد ساعتها سعی در آرام کردنش نکرد و غیره. نه جانم بچه تازه زاده سراپا نیاز ست باید کمکش کرد آنهم از طریق تجربه ای که بشر و .الدینش در عرض قرنها کسب کرده اند. چاره ای نیست. در مورد ختنه، مختصر بگویم که یک حرکت سمبولیک است که از همان بچگی بفهمد زوزه دراز توحش را کوتاه نگه دارد در عرض توحش به آن اجازه عرض اندام دهد. در افریقا علائمی در بعضی نقاط بدن حک میکنند، تا بدن به شیوه خودش تربیت شود و یاد بگیرد از جانور صفتی دست بردارد. به طور مسخره ای این مدل ها به خالکوبی های تجارتی امروز تبدیل شده

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
من فقط خدمت مهناز خانم میگم که همشهری برای دفاع از مذهب ودین و حجاب میلیونها آدم "مومن" وجود دارند و تخت گاز دارند این کار را انجام میدن و نیازی به زحمت شما نیست.
شما اگر مایلید کاری بکنید من توصیه میکنم به دفاع از میلیونها کودک خیابانی مظلوم بپردازید که واقعا دست کم است و نیاز به کمک بسیار.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
با این نوع عبارات شما "کمونیسمی که من با جان و دل به آن معتقدم" می توان حدس زد که شما نیز همچون رفقای دیگر ، حتما ساکن اتوپیای کره شمالی و یا کوبا هستید .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
توهین به مقدسات دیگران توسط هر فرد یا سازمان و حزبی صورت بگیره، عملی زشت و ناپسند است و بر ضد خودشان بدل میشه. در ایران کمونیست های سنتی فعالیت می کردند و هیچکدام به مقدسات مردم توهین نمی کردند. حزب کمونیست کارگری یک پدیده جدید است و باید در مقابل آن ایستاد چون همانطوری که نوشتین به سود جمهوری اسلامی است. کلیپی که در زیر نوشته شما هست هم به نکات خوبی اشاره کرد. من هم با شما و هم با او موافقم. پیروز باشید

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
استکهلم سیندروم !
معادل و معنی "سیندروم " را کسی میداند؟
در پدیده تروریستی آدم ربایی ،بعد از مدتی ، قربانی با رباینده خود دوست میشود و به خدمت او در می آید و در مقابل نجان دهندگانس ، همدست رباینده و متجاوز بخود میشود.
روانشناسان اسم این وضعیت روانی قربانی را " استکهلم سیندروم" میگویند.
مثلا در جمهوری آخوندی عده ای از دختران هوادار مجاهدین با بازجویان و شکنجه گران خود دوست شدند و ازدواح کردند یا در زندان بخدمت آنان درآمدند.
این مقاله هم مرا بیاد این حالت روانی " خیانت بخود " انداخت که آدم ژست دفاع از دین و از حجاب بگیرد، انگار این دو گروه در ایران به اندازه کافی مدافع و اسلحه و زور و پول و بلندگو ندارند !
کج فهمی یعنی همین . خوش خدمتی و فرصت طلبی و خود فریبی و خودشیرینی و ساده لوحی و خیانت، همراه با ژست های بورژوایی سوسولی.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دریا دل عزیز بنظر می رسد که شما آدم خوشمزه ائی باید باشید، من آیه و سوره های زیربنا و روبنا را آنموقع که خیلی جوان و دانشجو و خام بودم یاد گرفتم، ولی اینرا خیلی خوب می دانم که ختنه و حجاب در حق کودکان بلا اراده ظالمانه و غیر انسانی و باید ممنوع گردد، نفرت حزب اللهی گونه تان نسبت به خودم را نمی توانم درک کنم، برخورد شما از نوع حزب اللهی ها است، متاسفم. من نمی توانم شما را بیشتر از این درک کنم.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
خانم باقری نوشتند که قرآن سوزی، اسلام ستیزی، اهانت به پیامبر اسلام و امامان شیعه ( و اعتقادات سنی بخصوص خلفای اول تا سوم) صرف نظر از اینکه توسط چه کسانی انجام می شود، خط و خواسته‌ی باندهای مافیایی حاکم بر ایران است.
مطمئنا نظر خانم باقری درست است. خانم باقری دست مریزاد

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
درود بر خانم باقری که زیبا ترین موضعگیری را بعنوان یک رزمنده کمونیست دارند، امیدوارم بقیه کمونیستها یاد بگیرند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
روزگارتان غريبي است اين آقا ياخانم سازوخ
آفتاب را گذاشته مي خواهد با اتكاء به آفتابه ثابت كند كه مرغ بعضي ها يه پا دارد
نه رو بنا مي داند چيست نه زير بنا
نه مبارزه مي داند چيست نه سنت ؟
همه چيز را راحت قرباني مي كند تا نبيند
لخت كه شود فكر مي كند مبارزه مي كند براي او
إنسان در درجه دوم اهميت قرار دارد
مسلمان باشي و با يك حكومت اولترا مذهبي و فاشيست مبارزه كني قبول نيست !
تضاد او تضاد مذهب و غير مذهب است نه مبارزه و ضد مبارزه ! نه استبداد و ضد استبداد ! در تاريكترين شبهاي ميهن كه لنين چشمش به يك حزب سازمان دهنده بود
خود ياراي زيستن با نفرات هم حزبي را ندارد
احزاب چپ با منحل مي شوند يا منشعب و يا تخمير !
دانشگاه چند مليوني فاقد تشكيل حتي يك هسته كوچك سازماني ندارد
تيراژ كتاب زير هزار است ، و آخوندها مدام خود اپوزسيون درست مي كنند روزي زير پوش ضد امپراليست روزي

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
با سلام به خانم عزیز باقری ، دفاع از حجاب ، دفاع از پوشش اجباری یا تلقینی به جز ارزشگذاری در این سطح چیز دیگری نیست.!!! این دفاع بقول شما حمایت از ذهن عقب ماندۀ ، و احساسات افراطی مردانیست که جنس زن را متاع و خود را صاحب متاع می داند . یعنی زن با حجاب را زن پاک و زن یعنی این معرفی می کند ! دفاع از این فلاکت حتما به معنای مدرن بودن ، دمکرات بودن ، وهمانیست بودن نیست ! حجاب اختیاری یعنی حجاب متنوع و فصلیست و لاغیر فاجع هست من به عنوان یک مرد حجاب را بزرگترین تحقیر اولا برای زن و به تمام بشریت می دانم. از این که فکر خودم را در برابر فکر شما می توانم بیان بکنم یک حقوق دمکراتیک می دانم .با تشکر از ایران گلوبال

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
خانم مهناز باقری عزیز، کودکان بدون دین، بدون ایدئولوژی، بدون لباس و حجاب، ختنه نشده، بدون سوراخ گوش و بینی برای گوشواره و بدون خالکوبی در بدنشان متولد می شوند، همه این موارد مذکور توسط والدین و یا جامعه قبل از 18 سالگی با تشویق و یا با تنبیه به کودکان معصوم و بیگناه تحمیل می شود، آیا از تحمیل باید حمایت کنیم، و همانند بعضی از اروپائی هائی که بخاطر پالایش از انگ نژاد پرستی جنگ جهانی دوم، با ژست اولترا دمکراتیک زائد و غیر ضروری، از بی عدالتی و تجاوز به حقوق کودکان بی دفاع، باید دفاع کنیم؟! دین و حجاب از کودکی تحمیل شده.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
چه جالب گفتید ( یاران بالفعل)!!!! ... پس مجاهدین قراره همیشه نقش جاده صاف کن رو بازی کنن! یه بار واسه رژیم ملایان و حالا هم واسه رژیم احتمالی شما در آینده!!!!...بی شک فلسفه شکل گیری مجاهدین هم همین بوده ، یعنی (معبرچی) و (محمل) رژیم یا رژیم های ایدئولوژییست، دسپوتیست و توتالیتر!!!!...متاسفانه کمونیستهای امروزی در (خلا) می اندیشن و در دنیای امپریالیستی گذران زندگی میکنن!!!!...