تبعیض اشکار علیه بازیکن عرب تیم استقلال خوزستان به دلیل تکلم به زبان عربی

تبعیض در اقلیم اهواز از مرزهای اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی گذشته و به حوزه فوتبال کشانده شده است و جای تعجت

همیشه در پایان تمامی مسابقات فوتبال داخلی و یا خارجی، مصاحبه هایی با بهترین بازیکنان توسط مطبوعات و یا تلویزیونها انجام میکیرد، اما به دلیل وجود تبعیض در فوتبال ایران و بخصوص علیه فوتبالیستهای عرب اهوازی از سوی فدراسیون فوتبال ایران و مدیران باشگاهها (فولاد اهواز و استقلال خوزستان)، تحمل یک مصاحبه به زبان عربی از سوی یک بازیکن سرشناس استقلال را نداشتند و به دلیل تکلم به زبان عربی با شبکه بین اسپورت قطر، مورد مواخذه قرار گرفت و بدون توجه به نظرات بازیکن و مردم عرب اقلیم اهواز که اکثریت ان را عربها تشکیل می دهند، قرار جریمه 5 ملیون تومانی و محرومیت از بازی را صادر کردند.

تبعیض در اقلیم اهواز از مرزهای اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی گذشته و به حوزه فوتبال کشانده شده است و جای تعجت دارد که بعضی از مسئولین نظام در استان هم در مقابل این تبعیض کوتاه میایند که نوعی تایید این تفکر ضد بشری علیه مردم عرب و در قالب عرب ستیزی اعمال میشود.

مهدی زبیدی بازیکن حرفه ایی استقلال در یک مصاحبه کوتاه به زبان عربی (زبان مادری) فقط بر دوستی در بازی فوتبال اشاره کرد و برای همه سلام گرم فرستاد.

مهدی زبیدی بازکن عرب استقلال اهواز که پس از بازی این تیم مقابل اخویا قطربا شبکه بین اسبورت این کشور به زبان عربی مصاحبه کرده بود ازسوی فدراسیون فوتبال ایران به پرداخته 5ملیون تومان جریمه نقدی محکوم شد وی همچنین به دلیل این مصاحبه ازکلیه مسابقات فوتبال باشگاههای ایران تا پایان جاری محروم گردید.

 لازم به ذکر است این بازکن و باشگاه استقلال اهواز به روش تمامیت خواهانه و نژاد پرستانه  فدرالیسیون فوتبال ایران اعلام کردند، به فدراسیون فوتبال  اسیا درخصوص حکم اعلامی شکایت خواهند کرد.

در ضمن نفوذ افکار عرب ستیزی به فدراسیون فوتبال منتهی نمیشود، مربی تیم باشگاه  پرسبولیس تهران هم چند ماه پیش در یک سنخرانی کوتاه اعلام کرد کع اگر شهداء و مدافعین حرف زینب نبودند، ما امروز عربی!!؟؟ صحبت میکردیم.

منبع: 
سایت کنگره ملیتها و تضامن اهواز
انتشار از: 

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اینو به کسایی که به فکر تجزیه هستن بگم که به هیچ جا نمیرسن . چون کارشون جعل و دروغ و کشتن حتی همنوعان خودشون هست . به کلانتری حمله میکنن وسرباز عرب رو میشن.بمب گذاری میکنن وسط شهر وعده کثیری ازهم استانی عرب بی گناه کشته میشن و داغی بر خانواده ایجاد میشود.جامعه این رفتارها رو فراموش نمیکنه.بعدشم کسایی که بمب میذارن اصلاحتی کمتر از اون میان جعل دروغ میکنن به بهانه عرب به فکر انسان یا عرب نیستن .نه برادر من اصلا همچین.اینا یک مشت آدم جاهل و دست نشانده از طرف بعضی کشوره های منطقه خاورمیانه هستن که دوست دارن بین ایران و اقوامشان نفاق بیوفته و حسادت میکنن و کارشون همیشه همین بوده در آذربایجان .سیستان . کردستان وخوزستان ... هیچ جایه دموکراسی نگفته که استان منطقه یا بخشی از خاک کشور جدا بشه . شما کجادیدی اینطور شده آمریکا . آلمان. کجا؟ اینم بگم کسایی که اینکارا رو میکنن به هیچ جانمیرسن.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اگر کسی تصور میکند که تبعیض علیه اقوام ایران وجود ندرد و ادعا میکنند که تبعیض علیه همه مردم ایران و حتی فارسها است، خودش را به نفهمی و در نهایت کمک به عمق تبعیض و تقسیم ایران کرده است، تبعیض و سرکوب مضاعف علیه اقوام و انچه در خوزستان عربی، و نه مناطق شماتلی ان، وجود دارد و فقط کافی است به لیست روئسا و مسئولین این استان نفت خیز و کارکنان ان نظری بندازید، تا عمق فاجعه مشخص شود.
در ضمن این حرف هم درست است که رژیم در حال انتقال لرها و بختیاری ها به به مناطق عربی است، و باید هشداری باشد برای بختیاری ها و لرها که درگیری جنگ نشوند، زیرا در سرزمین خود نیستند و دیگران سود خواهند برد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دوستان باور کنید تبعیض در خوزستان علیه مردم عرب و صاحبان نفت و گاز بیداد میکند. الان رژیم سعی دارد که بختیاری ها را مقابل مردم عرب قرار دهد تا حکومت کند، نظام و سپاه پاسداران قصد دارد که طرح لری زاسیون اقلیم اهواز یا خوزستان را پیش ببرد و با کوچ دادن لرها استان های چهارمحال بختیاری و لرستان، به اقلیم اهواز سعی داردتغییر بافت جمعیتی را تغییر دهد تا جنگ بین دو قوم را بوجود اورد، امروز بیش از 55% شغلها را به لرها در استان داده اند و بقیه را اصفهانی و یزدی ها و غیره داده اند، فقط 5% شاغلین که اکثریت کارگر و نگهبان هستند را به مردم عرب داده اند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اگر به حرکت تاریخ و قدرت مردم اعتقاد دارید، یقین داشته باشید که این حکومت و با تمام چلز پلزش فرو خواهد ریخت، امریکایی ها به دلایل استراتجیک این رژیم را حفظ کردند، و دیگر احتیاج به ان ندارند و بعد از سوریه و خفه کردن داعش در عراق، نوبت به گستاخی 39 ساله اقایان فارس و رژیم مذهبی انان است که امروز متوسل به تاریخ 2500 ساله مجهول انان شده است، تا چند نفر ار دور خود جمع کند.
اما قدرت اکثریت مردمان ایران یعنی ملیتها، در حال شکل گیری است، فقط صبر کنید تا سوریه تمام شود، به همین دلیل ایران تمام سعی خود را میکند تا عمر داعش در عراق و سوریه بیشتر شود، هم دخالت خود را توجیع میکند و هم امریکایی ها را در ان شغول میکند، و فکر میکنند که درب روی همان پاشنه خواهد چرخید!!!!!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
امروز مردم ایران و بخصوص ملیتهای ایران بخوبی مسئولیت و تبعیض علیه خود را با گوشت و خون خود لمس کرده و میکنند و خوردن کردن رژیم ایران و سپاه و تمامیت خواهان اجتاب ناپذیر است، به همین دلیل وزارت اطلاعات و نوکران انان در خارج همه را از تکرار وضع سوریه می ترسانند، قافل از اینکه اگر سونامی راه بیفتد کسی دیگر به داد ایران نخواهد رسید.
این ناسیونالیستها از ترس از دست دادن قدرت مالی و سیاسی خود در ایران که طس 90 سال اخیر بر سر اقوام کوبیدند، مردم را میترسانند که اگر حرکت کنید و یا اعتراض کنید مثل سوریه دچار جنگ داخلی میشویم.
یعنی چه این حرفها؟!!؟؟ یعنی اینکه بزار ما فارسها و رژیم جمهوری اسلامی ایران حکومت کنیم و بدوزدیم و شما را سرکوب کنیم و اصلا شما اعتراض نکنید؟! کور خواندید.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
تبعیض در فوتبال ایران بیداد میکند، ایا حرف ها و مضخرفات مربی پرسبولیس در مورد مردم عرب و زبان عربی را نشنیده اید، ایا مگر هیئت مدیره باشگاه فولاد اهواز از تصفیه 7 بازیکن عرب ایرانی بهانه مازاد خبر نداد، شرم کنید چشم دیدن بازیکنان فوتبال عرب اهوازی را که ستون فقرات فوتبال استان است را فارسها ندارند که ببینند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دوستان و تمام کسانی که فکر میکنید، تبعیض به شکل سیستماتیک امری حقیقی و نهادینه شده است، کدام مقام ایرانی عربی حرف میزند، امروز خامنه ایی و فرماندهان سپاه و سران نظام و احمدی نجاد از تاریخ کهن کوروش کبیری و نوروز و زبان فارس و غیره حرف میزنند
امروز نگاهی به سریالها و فیلم های ایرانی بیندازیذ، اسامی که در این فیلم ها و بخصوص سریالهای تلویوزنی به کار میرود، اسامی تاریخی فارس و به قول خودشان غیر عربی و غیر ترکی است، سری به بلوچستان و عربستان ایران بزنید تا تبعیض را در بیکاری و عقب افتادگی اقتصادی ببینید، سری به شهرهای شمال خلیج بزنید تا ببینید و همچنین بروید به کردستان تا زجر و تبعیض را ببینید، خودتان را گول نزنید، تبعیض عمیق است علیه اقوام ایران و مردم انان امروز بیدار شده اند. و کار شما ناسیونالیستها و طرفداران رژیم تمام است.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
این شخص پان عرب، اینجا اینقدر دروغ و اغراق و حرفهای غیرمنطقی، نوشته که اصلا نمیشود ادعاهایش را باور کرد.
آخوندها که خودشان در مصاحبه ها با افتخار عربی اسلامی حرف میزنند.
شاه با هویدا و علم و ذاهدی و بقیه وزیران، بزبان فرانسه و انکلیسی حرف میزد چون فردی غیرملی و غیرایرانی بود.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
تبعیض نفس کشیدن هم بزودی به ملیتها خواهد رسید، و دیگر فاتحه ایران را که امروز ترک خورده است را باید خواند و خواند و خواند.