بی بی سی: جواب رهبر به نامه مولوی عبدالحمید


گزارش بی بی سی در مورد جواب نامه آیت الله خامنه ای به نامه مولانا عبدالحمید در مورد رفع تبعیض بر علیه اهل سنت.
مولانا عبدالحمید در نامه خود نوشته بود که تبعیض بر علیه اهل سنت در کشور بیداد می کند و خواهان ابلاغ یک دستور فصل الخطابی از جانب رهبر برای رفع تبعیضات و اجازه نماز جماعت در نمازخانه های اهل سنت در تهران شد. آیت الله خامنه ای در جوابیه خویش با نفی تبعیض تاکید کرده است که "همه ارکان جمهوری اسلامی موظفند بر اساس معارف دینی و قانون اساسی هیچگونه تبعیض و نابرابری بین ایرانیان از هر قوم و

 نژاد و مذهبی روا ندارند".
امروز پنجشنبه ۱۶ شهریور مولانا عبدالحمید نامه تشکرآمیز زیر را برای رهبر فرستاد:

احتراماً، فرمان تاریخی، حکیمانه و فصل‌الخطاب آن رهبر فرزانه در شرایط حساس منطقه و کشور در پاسخ به نامه اینجانب صادر و ابلاغ گردید، که مأیوس‌کننده بدخواهان ایران اسلامی و مایه مسرت ملت عزیز ایران و از باقیات صالحات معظم‌له و موجب همبستگی ملی و امنیت پایدار خواهد بود.
این فرمان، تکلیف شرعی و قانونی همه مسئولان لشکری و کشوری و ارکان نظام اسلامی را در راستای اجرای عدالت و نگاه یکسان بین همه اقوام و مذاهب را تبیین و حجت را بر همه تمام کرده است.
وظیفه خود می‌دانم از این دستور صریح و ماندگار آن رهبر دلسوز و خردمند صمیمانه سپاسگزاری و قدردانی نمایم و امیدوارم مدیران محترم کشور در سطوح مختلف این پیام روشن و خداپسندانه را چراغ راه‌شان قرار دهند و نسبت به رفع هر نوع تبعیض و نابرابری بین مردم شریف ایران که همه به منزله اعضای یک خانواده‌اند اقدام نمایند. سلامتی و طول عمر همراه با موفقیت را برای آن زعیم عالی‌قدر مسئلت دارم.

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: 

دیدگاه‌ها

نظر : 
آقای دوشوکی محترم
شما از مولوی عبدالحمید خیلی حمایت می کنید. او می گوید اهل سنت فرزندان وفادار خامنه ای هستند. این چه نوع سخنی است که شما باید از آن حمایت کنید. مقاله شما را هم خواندم. بسیار مقاله پخته و خوبی بود. سعی کنید از ملا جماعت کمتر حمایت کنید. ولاهی اینها برای شما تره هم خورد نمی کنند.

عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
با تشکر خیلی زیاد از اطلاع رسانی و فعالیت های شما برای ملت مظلوم ما
عدم انتشار شده: 
false
تصویر دكتر عبدالستار دوشوكي

نظر : 
مقاله تحلیلی من در مورد این نامه و جواب آیت الله خامنه ای در سایت بی بی سی فارسی نیز منتشر شده است (بخش ناظران می گویند). لینک آن اینجاست:
http://www.bbc.com/persian/blog-viewpoints-41177719
عدم انتشار شده: 
false