پدیده خطرناک امنیتی و روانپریش "ضد ایرانی" بنام امید دانا

نگارنده قبلا در مورد پروژه نفوذ و تخریب از درون وزارت اطلاعات ایران بنام "پروژه الماس فریب" توسط سردار مدحی چند مقاله نوشته بودم. در طی سنوات گذشته رژیم جمهوری اسلامی پروژه های مختلفی را براه انداخته بود از جمله پروژه هخا. اخیرا نیز ظاهرا پروژه ای مشابه اما با ترفندی نوین بنام "تیم رودست" توسط یک عنصر معلول الحال و روانپریش بنام امید دانا آغاز شده است، که در ابتدا خود را به طیف مشروطه خواهان و سلطنت طلبان نزدیک کرد و سپس خود را به طیف ها و گروهای دیگر منتسب نمود. و در نهایت با زبانی مستجهن و

و پژهین، سخیفانه و فژگندمنشانه به توهین و تخریب بقول خودش دوست و دشمن پرداخت و در ویدئوهای نخراشیده و با ادا و اطوارهای عقیم و نتراشیده در منهزم کردن اپوزیسیون تلاشی بیهوده را آغاز کرده است. شوربختانه بعد از رفراندوم کردستان، نوک پیکان توهین خود را متوجه اقوام و ملیت های ایرانی کرده است و به زبان مرسوم خود حزب اللهی های سپاه به یک "شرور شمغند و پژوین جهت شیوع پلشتی ها در فضای مجازی و حقیقی تبدیل شده است؛ و دریغا که تعداد اندکی مخاطب گوریش و ناوارد و ساده لوح از قماش همانهایی که برای صحنه ها اعدام در میادین و استادیوم های ایران جمع می شوند، به دور خود جمع کرده است.

امید (شریفی) دانا کیست؟

در بحبوحه تظاهرات بعد از انتخابات سال ۸۸ صدای و سیمای جمهوری اسلامی جوانی را مکررا نشان می داد که ظاهرا هر روزه در خیابان های تهران آزادانه شعارهای بسیار تند ضد ولایت فقیه سر می داد. در آن شرایط بسیاری از دختران و پسران جوان که شعارهای تند هم نمی دادند، دستگیر و شکنجه و کهریزکی شدند و در شکنجه گاه های جمهوری اسلامی جان باختند. اما این جوان بظاهر تند ظاهرا دستگیر و گویا به اعدام محکوم می شود، و اخبار شبکه یک صدا و سیما در تبلیغ "ضد انقلابی" بودن وی سنگ تمام می گزارد تا از او چهره ای برجسته بسازد. اما بعد از دریافت حکم اعدام از زندان آزاد شده و به مرخصی می رود و برگه اعدام را لابلای البسه خود در چمدان قائم کرده و به فرودگاه می رود و عازم سوئد می شود تا با ارائه حکم اعدام و ویدئوی شعارهای تندش (از صدا و سیما) در سوئد پناهندگی گرفته و "پروژه الماس فریب" دیگری تحت عنوان "تیم رودست" برای تخریب اپوزیسیون و فعالان سیاسی از اقوام و ملیت های ایرانی آغاز می شود. رسانه های جمهوری اسلامی از او بعنوان یک سلطنت طلب فراری یاد می کنند که از مرخصی از زندان "سواستفاده" کرده است و اعلام می شود که همسرش ممنوع الخروج شده است. اما شگفتا که همسر وی نیز چند ماه بعد به او می پیوندد تا تیم "فیلم"برداری و تبلیغات کامل شود. داستان های فراوانی حول و حوش تعدیل حکم اعدام وی و حتی عفو وی توسط آیت الله خامنه و دیگر مسائل "نامربوط" و "غیرسیاسی" وجود دارد که پرداختن به آنها را نه اخلاقی می دانم و نه سیاسی. تا آنجایی که من می دانم فقط وزارت اطلاعات می تواند یک تیم بسیار وسیع و با امکانات گسترده ای در اختیار دشته باشد تا ۲۴ ساعته همه رسانه های برونمرزی اپوزیسیون و کانال ها و سایت های خبری را ضبط و رصد کنند. و سپس این اطلاعات به همراه بقیه اندریافت های موازی و دانش و معرفت های زمینه ای و معلومات ضروری، ضمیمه و در اختیار یک پروژه بخصوصی قرار می دهند تا ضریب وثوق و باورپذیری عامیانه، و اعتبار و موفقیت آن ادعا تضمین گردد.


این "هخای کودک"  که ملغمه ای ناهمگون و متضاد از لمپنیسم و شارلاتانیسم ویژه کسبه مداحان رژیم از خود بروز می دهد، در کنار لجن پراکنی بر علیه شخصیت ها و طیف های سیاسی مخالفان نظام، از سیاست توسعه  طلبی شیعی تحت لوای میراث خواری بظاهر پان ایرانیستی مداخله نظامی جمهوری اسلامی در کشورهای منطقه و در جنگ سوریه شدیدا دفاع می کند و بر طبق گزارش مفصل و مستند این ویدئو، دقیقا همان خط و توجیه رژیم را در مشارکت کشتار مردم بیگناه در سوریه را تبلیغ و ترویج می کند. و از نیروهای مسلح جمهوری اسلامی (بخوان سپاه قدس)  شدیدا حمایت می کند و مدعی می شود که نیروهای سرکوبگر رژیم جمهوری اسلامی دقیقا نقش سرداران بزرگ ایران را برای حفظ تمدن ایران بازی می کنند. در مورد اخطار پاسدار سلیمانی به اقلیم کردستان عراق و هجوم الحشد الشعبی به مناطق تحت کنترل پیشمرگه ها با ابراز تشکر از سردار سلیمانی می نویسد: ای شیرمرد منطقه ! اهورامزدای ایران نگهبانت باد. خسته نباشی و سپس اپوزیسیون برونمرزی را "بیشرف" می خواند. در این ویدئو به وزیر خارجه آمریکا شدیدا حمله می کند و با افتخار از رویش و آغاز یک "امپراطوری بزرگ ایران" در منطقه سخن می گوید. این شخص معلول الحال وقاحت و دریدگی را تا بدانجا می رساند که کرد ها را به زنان فاحشه تشبیه می کند که فقط هارت و پورت دارند.

شگرد دروغگویی او دقیقا کپی مقامات امنیتی و اطلاعاتی رژیم جمهوری اسلامی امثال حجت‌السلام‌ و المسلمین حسام الدین آشنا (مشاور فرهنگی ـ امنیتی حسن روحانی) می باشد که نگارنده را بخاطر نوشتن یک مقاله در مورد سفر بی ثمر  حسن روحانی و همراهان به پاکستان در سایت بی بی سی فارسی ، تجزیه طلب نشان دار معرفی کرد و چون کم آورده بود، مرا به جدایی طلبی متهم کرد . زیرا این سنت دیرینه شارلاتانها و جاهلان است که چون به حجت از خصم فرو مانند سلسله خصومت بجنبانند.


دشمنی، خوارپنداری بیمارگونه و ناسزا گویی این دهان دریده بر علیه مردمان مختلف ایران دقیقا در راستای تبلیغات مسموم و هدفمند و جهت دار مسئولین نظام است، که سرکوب و تبعیض را نه تنها نهادینه کرده اند، بلکه آن را توجیه می کنند. توهین ! آن هم بر علیه همان به اصطلاح اقوام و ملیت هایی که اینگونه ناسیونالیست های متظاهر و دو آتشه به اصطلاح اهورامزدائی آنها را "اصیل ترین اقوام ایرانی می دانند". حال چرا و چگونه فردی که خودش را "وطنپرست پادشاهی ناسیونالست دو آتشه ایرانی" معرفی می کند، به کردها ، بلوچها و بقیه اقوام و ملیت ها توهین های بسیار سخیف و چرکین و زشت نثار می کند؛ و از آن سو از "الحشد الشعبی عرب" در مقابل کرد شدیدا حمایت می کند و اصرار دارد تا به اصطلاح این "قوم اصیل ایرانی" باید بخشی از یک کشور عربی و "جهان عرب" باقی بماند، که این نیز یکی داستانی است پر آب چشم!
پروژه خطرناک جنبش هفتم آبان

در این پروژه قرار است "تیم رودست" ایشان در خارج با مخالفان نظام در داخل ارتباط برقرار کرده و آنها را برای تظاهرات در روز یکشنبه ۷ آبان (مطابق با ۲۹ اکتبر ـ سالروز ورود کوروش کبیر به بابل) در آرامگاه کورش دعوت کند. در نتیجه نه تنها شناسائی فعالان ایرانی و ضد جمهوری اسلامی در داخل کشور، بلکه جمع کردن آنها در یک مکان مشخص و زمان مشخص بخشی از این پروژه امنیتی ـ اطلاعاتی "ضد ایرانی" تحت نام "ایران" است. بر طبق تیتر ویدئوی اخیر این "رفیق قافله" در مورد به اصطلاح جنبش هفتم آبان، دلایل خود را برای پاسداری از کوروش در روز ۷ آبان، " مشخصا حمایت از سردار سلیمانی (و نتیجتا حمایت از الحشد الشعبی) و حقارت پانکردها" بیان کرده است. هدف نگارنده از روشنگری در مورد این "عسس" بیچاره در این مقطع زمانی (سه روز مانده به هفت آبان) به دلیل خطراتی است که ممکن است امنیت جانی فعالان پاک سرشت داخل کشور را تهدید کند؛ و تا دیر نشده باید برای رفع خطر افشاگری های عاجل صورت گیرد . یا وگرنه برای نگارنده و یا بقیه فعالان هیچگونه آزردگی از توهین های سخیف وی حادث نشده و نخواهد شد؛ زیرا بقول مولانا کی شود دریا ز پوز سگ نجس. مولانا در همان دفتر ششم مثنوی معنوی ادامه می دهد:
ای بریده آن لب و حلق و دهان
که کند تف سوی مه یا آسمان
تف برویش باز گردد بی شکی
تف سوی گردون نیابد مسلکی

دکتر عبدالستار دوشوکی
مرکز مطالعات بلوچستان ـ لندن
پنج شنبه ۴ آبان ۱۳۹۶

بخش: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سالام _ دوستان این آقای اسامه بن لادن راولش کنید،نوشته های اوارزش خواندن وجواب دادن ندارد.
ایشان رابحال خودگذارید،چون که فکرمیکند،ارزش اش رادارد،بااوتبادل افکارکرد.
این وهم صنف هایش هنوزازدنیای مدرن وازاتفاقات وازتمدن امروزی بی خبراست.
تورکی مثلی داریم ،میگویند،میشئده آدام اولماسا چاققال ابوعطا هاواسی چالار.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب انزابی:
پاسخ ادعا های شما را و هر انچه از مزخرفات جدیدتان درباره اقوام هند و اروپایی نژاد مردم ایران توررک بودن سامیان J ژنتیک ووووو شما را در لینک زیر داده ام

http://www.iranglobal.info/node/62834

لازم نیست 6 کامنت سنگین را دوباره اینجا کپی پیست کنم

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای دوشوکی و انزابی و لاچین عزیز من تصور می کنم که تمام این کامنتهای زائد از موضع دلی قودورتماق در زیر این نوشته درج گردیده و هیچکدام محتوای سیچاسی و اجتماعی ندارند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب دکتر انزابی....ما نبایستی نوشته های این زبان شناس , ژنتیست و..... جدی بگیریم. چون ایشان چندین بار ثابت کردند که « علم » را با « شبه علم » عوضی گرفته اند. در زمانی که بشریت بیش از 50 میلیون قربانی به این کلمه منحوس (( آریائی )) قربانی داد, ایشان هنوز دنبال (( ژن و کروموزوم )) هستند و دنیا را با « سوراخ.. سنبه.. باجا ... ماجا » و با بیش از ( 5000 هزار فعل بسیط در زبان فارسی دری که یک جوک جدید است» می بینند. موضوع مقاله انتشار داده شده در بالا (( پدیده خطرناک امنیتی و روانپریش "ضد ایرانی" بنام امید دانا )) است ولی کامنت های ایشان در باره زبان و ژن هست....اهورا پشت پناه بعضی از این (( آریائیان )) باشد.بهترین ها را برایتان آرزومندیم....

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
امید نادان همصدا با سپاه پاسداران، خواهان کشتار یهودیان و نابودی اسرائیل شد
امید نادان با انتشار عکسی از پاسدار عزیز جعفری همراه با پرچم شیر و خورشید، همصدا با سپاه پاسداران جممهوری اسلامی خواهان نابودی و محو کشور اسرائیل شد. شب قبل از انتشار این عکس هم، وی یکی از زردشتیان نژادپرست ساکن اروپا بنام کیخسروآرش گرگین را فیسگرام زنده دعوت کرده بود و هر دو آنها حمله نظامی سپاه پاسداران به اسرائیل را بخشی از اجرای سناریو ایرانشهر زردشتی خوانده بودن و هر دو خواهان نابودی و با خاک یکسن شدن اسرائیل شدند.
https://www.balatarin.com/permlink/2017/11/5/4679459

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
من در انتقاد از آقا دوشوکی نظر دادم. اما نظرات من حذف شدند یا منتشر نشدند. چرا
چرا آزادی بیان و دمکراسی رعایت نمی شود؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
من شخصا با پیروز هم عقیده هستم که امید دانا ارزش این همه توجه ندارد. مقاله اخیر آقای دوشوکی در مورد سرگردانی و پریشانی ایرانی ها بین پاساگارد و کرب و بلا به موضوع مهم تری می پردازد. خود امید دانا عاشق این است که در مرکز تبلیغات مثبت و منفی قرار بگیرد. متاسفانه این نوع جنجالها و چهرهای جنجالی توجه بیشتری را بخود جلب می کنند و مردم به موضوعات مهم نمی پردازند. این یک مشکل اساسی است.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
مقاله جناب دوشوکی تا کنون ۸۸ و با من ۸۹ کامنت گرفته است تا به این مسئله حیاتی بپردازیم. هیچ مطلب دیگری در صفحه اول این سایت برای مراجعین چنین اهمیتی نداشته است. آیا این فرد - و احتمالا افراد مشابه - در مقایسه با مسائل دیگر, از چنین اهمیتی برخوردارند و یا ما - طبق معمول - سوراخ دعا را گم کرده ایم؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
به آقای بلوچ (دنباله صحبت من)
منظورم این بود که من که تورک شیعه هستم چرا عصبانی نشدم. اما شما که بلوچ سنی هستی عصبانی شدی. من تورک شیعه هستم اما بخودم نگرفتم. اگرچه آقای دوشوکی در مورد صفویان نسبت به ترک ها کم لطفی کرده اند. اما من سخت نگرفتم


عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
باز این آقای بلوچ آمدند وسط دعوا نرخ تعیین کنند. در این نوشته دوشوکی مشخص کرده که منظورش شیعه فارس است و نه توی بلوچ و من تورک که اینجوری فشار خونت رفته بالا. من که تورک هستم بخودم نگرفتم. تو چرا برآشفته شدی؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دوستان عزیز ضمن سلام با پوزش در نظر قبلی به جای 150000 سال 15000 سال نوشته شده بود. بدین ترتیب تصحیح می شود مردمان خاورمیانه 150000 سال پیش در شرق آفریقا زندگی می کردند با تشکر انزابی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سلام و عرض ادب خدمت رضا دولت ترکپورودوستان: این آقای اسامه ادعا می کند که: اما اذربایجانی ها تنها دی ان ای پدری YDNAعربی دارند اما مادری ان راfبسیار کمتر دارند این خود نشان دهنده این است که اذربایجانی های کنونی دقیقا حاصل امیزش اعراب با کنیزان تورک هستند و هیچ اذربایجانی نیست که یک پدر عرب در کارنامه اش نباشد 1- فرض به کنیم که YDNA اعراب با آذربایجانی ها با اعراب یکی است از کجا معلوم که این ژن از ترک ها به اعراب نرفته 2- از کجا معلوم که این مردمان دراصل یکی بودند بعد جدا شدند 3- اعراب تمام ایران گرفته بودند ترک فارس و کرد و بلوچ ووووو زیر سلطه اعراب بودند از تمام ایرانی ها پوزش می طلبم چرا اعراب باکنیزان ترک خوابیدند ولی با کنیزان دیگران نه خوابیدند از جمله کنیزان ملتی که آقای اسامه به آن ملت تعلق دارد. 4- اگراعراب 300 در ایران سلطه داشتند

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای دوشکی گرامی. مردم مومن شما هم بیکارید برای این ادم وقت می گذارید و چیزی در رابطه با او مینوسید. این نوع موجودات ارزو یشان این است کسی در سایتی فقط یک فحشی به او بدهد تا خود را مطرح نماید. بابا طرف مشکوکه!! لطفا وقتتات را بگذارید برای یک مقاله مفید و تحقیقی!! سگ ها پارس میکنند ولی نباید اهمیتی داد

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
https://www.balatarin.com/permlink/2017/11/4/4678222

اوسکولش کردن فیلم فرستادن براش از آلمان جای پاسارگاد اینم پخش کرده حالا اصلش را دادن بیرون
خدایا همه ما رو از دروغ و خودشیفتگی دور بدار

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
من یقین دارم امید دانا از طرف برخی از نهادهای جمهوری اسلامی حمایت می شود. نباید او را بزرگ کرد. آقای دوشوکی هم نباید به این شخص می پرداخت. چون ارزش آن را ندارد

تصویر دكتر عبدالستار دوشوكي

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
خانم یا آقای نور گرامی
کسی که انتقاد می کند باید انتقاد پذیر و پاسخگو باشد. از این روی انتقاد شما منطقی است. واژه روانپریش یک اصطلاح سیاسی است و نه تخصصی. از نظر روانکاوی سیاسی این فرد بقول دوستان کاملا قاطی کرده و مواضع ضد و نقیض و بی نهایت آشفته؛ و پریشانگویی متناقض فراوانی دارد. از این نظر این واژه را بکار بردم. یعنی از نظر موضع سیاسی متباین و غیر متعادل (روانی) است و پریشانگویی (بعنوان مثال در مورد اسلام و ایرانگرایی آریایی افراطی و نامیدن سردار سلیمانی بعنوان آرش کمانگیر و فرزند کوروش و غیره) فراوان می کند. شاید هم بجای انتقاد به کمک احتیاج دارد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
یک سوال پزشکی از جناب دکتر دوشوکی که "امید"وارم جواب بدهند
برداشت من این است که جنابعالی پزشک هستید. سوال من این است. اینکه نوشته اید روانپریش آیا یک تشخیص پزشکی بالینی یا تخصصی است بدون آنکه بیمار را ببینید نسخه می پیچید؟ یا اینکه یک تشخیص سیاسی است؟ و مخالفان سیاسی خود را روانپریش می خوانید . در شوروی سابق هم مخالفان خودشان را روانپریش می خواندند و آنها را به گولاک یا کارلاگ (اردوگاه کار اجباری) می فرستادند.

این سوال را بی پرده از جنابعالی می پرسم چون می دانم یک پزشک تحصیلکرده هستید و یک فعال سیاسی شناخته شده منطقی و با خرد و به شما احترام می گذارم چون همیشه با استدلال و عقلانیت می نویسید و بار معنایی واژه ها را درک می کنید. اما استعمال واژه روانپریش برای مخالف سیاسی از جانب فرد معتدل و راست اندیشی مثل جنابعالی برای من قابل هضم نیست.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
خطاب به ایرانی عقلگرا
از این نوع پرفسورهای قلابی ضد ایرانی و مزدور مثل کامیار عبدی همه جا زیاد است. شما اگر عقلگرا بودید اینقدر به این به اصطلاح پرفسورهای قلابی استناد نمی کردید. اگر منشور کوروش وجود ندارد و جعلی است پس چرا بزرگترین نمایشگاه ها و بزرگترین موزه های تاریخی و معتبر دنیا در فرانسه و آمریکا و و آلمان و انگلیس استوانه یا منشور کوروش را به نمایش می گزارند. یعنی اونها نمی فهمند که این استوانه جعلی است. فقط چارتا تجزیه طلب بیسواد می فهمند؟ خدا کمی عقل بهت بده


عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
امید دانا امید ایران و ایرانپرستان است. امید دانا از شناسنامه و موجودیت ایران دفاع می کند. امید دانا دشمنان ایران را افشا می کند. به همین دلیل تجزیه طلبانی مثل عبدالستار دوشوکی بلوچ یا بابک آزاد ترک .... و بیسواد به امید ما ایرانیان حمله می کنند. دوشوکی که کمی سواد و شعور دانشگاهی دارد تجزیه طلب است. اما اون بابک آزاد که در ویدئوی جدیدش وراجی می کند که اصلا سواد سیاسی سوم ابتدایی هم ندارد و حرف زدن سیاسی هم اصلن بلد نیست. و ارزش کمنتار گذاشتن در زیر وراجی اش هم ندارد. از دشمنان ایران مشخص می شود که کار امید دانا اساسی و اصولی است که آب در لانه مورچه گان تجزیه طلب و مزدور ترک و بلوچ و کرد ریخته است.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
از آقای دوشوکی به دور بود که خودش را در حد انتقاد از این جوانک بی ارزش تقلیل بدهد. این جوانک حالا سخنگوی پان ایرانیست های آریایی شده و در صحنه مبارزه مبارز می طلبد. آقای دوشوکی باید توضیح بدهند چه دلیلی داشت به این جوانک بپردازد؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
این روانی نادان و عصبانی شده را به حال خودش رها کنید. اینقدر در مورد این ننویسید. این روانگرد عاشق تبلیغات مجانی خوب یا بد هر دو است. این مزدور سپاه قدس است. همیشه از سپاه حمایت می کنه


عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
پرخاشگری امید دانا و از دست دادن کنترل اعصاب و انجام رفتارهای جنون آمیز جلوی دوربین

https://www.balatarin.com/permlink/2017/10/30/4674587

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
من آخرین ویدیو امید دانا را دیدم. بشدت به اسلام و حضرت محمد و با زشتی و توهین سخیف حمله می کند. یا جمهوری اسلامی برای حفظ خود دست به هر کاری می زند از جمله فحاشی بی نهایت به مقدسات شیعه. و یا این که امید دانا اصلا مامور جمهوری اسلامی نیست. فقط خیلی قاطی کرده

https://www.youtube.com/watch?v=0K3cb7KqGy8

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
امید دانا در آخرین ویدیو خودش کاملن به هم ریخته و روانی شده. به پیامبر اسلام و ایران گلوبال (که آن را بخشی از گلوبالیسم و سکولار دمکرات ها و تجزیه طلب ها می داند) بدجوری ناسزا می دهد و فحش های رکیک می دهد

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
پروفسور کامیار عبدی یکی از پژوهشگران و باستان شناسان معروفی است که پژوهشها و مطالعات زیادی را درباره دوره هخامنشیان انجام داده است، گفت: منابع تاریخی و مکتوب مربوط به دوره هخامنشیان را مطالعه کرده و می دانیم کدام منابع موثق و قابل استناد هستند. این منابع سنگ نبشته و یا گل نوشته هایی بوده اند که از دوره هخامنشیان به جا مانده است. ولی تا جایی که می دانم چیزی به نام کوروش و منشور و این داستانها و وصیت نامه کوروش نداشته ایم

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 

جناب دوکتر دوشوکی
شما که محقق توانایی و با تجربه ای هستید چرا یک مقاله علمی در مورد جعلی بودن افسانه کوروش و منشور قلابی او نمی نویسید؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب محمد کریم بلوچ
اینهایی که نوشتید هیج ارتباطی به گفتار بنده ندارد. از ظلم و ستم گفتید که بر بلوچها میرود. چیزی که گفتی همان ستمی است که بر ملت ایران میرود و این ستم استبداد است که جنابعالی میخواهید نعل وارونه زده و به ستم یک قوم بر مابقی قومها تبدیل نمایید. در کشور استبدادزده ما یک بلوچ و عرب شیعه میتواند مقامهای بسیار بالا در دستگاه رژیم پیدا کند و همان فارسی که شما از آن بعنوان قوم ظالم یاد میکنید اگر مخالف استبداد ولایت فقیهی شیعی باشد ممکن است جایش در زندان و شکنجه حتی مرگ باشد پس آن چیزی که جنابعالی عنوان میکنی هیچ مصداق عینی ندارد. بسیاری از دست اندرکاران استبداد ولایی ایران غیر فارس میباشند و از آنجایی که اقوام کرد و بلوچ عمدتا سنی مذهب هستند نمیتوانند به آن مقامها نائل آیند. یک عرب معتقد به ولایت همچون شمخانی میتواند ریاست امنیت رژیم شود. خامنه ای ترک زبان میتواند رهبر این

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ادامه کامنت. نيروهای سرکوبگر ارتش، سپاه مافيايی، شبه نظاميان و باندهــای تبه کار هزاره، زابلـی و شيعه يان عراقی و لبنانی الاصل برای کشتار بيشتـرو ادامه اشغــال بلوچستــان غنـی۰
قربانی و اسير فاشيسم عنان گسيخته فـارس ماندن که در سی و هشت سال اخیر فاکتور مذهبی نيز بدان اضافه شده است بر خلاف مصلحت ملـی بلـوچ و مغاير با منافع ملـی ماست۰ با استفاده از تجارب ملل آزاد و پيشرفته برای رسيـدن به حقـوق خود که بر اسـاس قوانيـن جهانی و موازين بيـن المللی برسميت شناخته شده انــد، به پيش خواهـيـم رفــت۰
از فاشيستهای حاکـم انتظـار آن نمـی رود که پروسه استقلال کشورنروژ و مذاکـرات بين سوئد و نروژ ( مذاکرات سال ۱۹۰۵ ميلادی که به استقلال صلح آميز نروژ انجاميد) را در مورد بلوچستـان تکرار کننـد و يا به خـود زحمت داده و از جدايی صلح آميز اسلواکـی و جمهوری چــک بيشتر باخبر شونــد، زيرا چنين کاری در ماهيت

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ادامه کامنت .. دکتر عبدالرحمن قاسملـو، رحيم زردکوهـی، شيرمحمـد ترکمـن و دکترصـادق شرفکنـدی قربانيان فاشيســم لجــام گسيختـه فـارس شـده انــد۰
فاشيسمـی که زياده طلبـی و تماميـت خواهـی وحشيانــه، چشــم دوختـن به سرمايــه های ملی غير فارسها و غصب سرزميــن ديگران را همیشه مد نظر داشته با در دست داشتـن « قانون اساسی » به سياستهای تمـدن ستيـز و عملکرد ضد بشری خود شکـل قانونــی داده و هــر آن کس که از حقوق غصب شــده خویش حرفی بزند بر اساس همان «قانون» ضدبشری تجزيه طلب، عامل بيگانگان، مجـرم ، متهـم و در نهايـت « مفسد فی الارض » اعلام می شود۰
حکمرانان فاشيسـت می خواهنــد تا «ابـد» بر ما و ديگر ملل تحت ستم حکمرانی کنند وشيادانه از همه می خواهند تا حل مشکلات را به دوران «ظهور امام مهدی » و بعـد از آن موکول کنند۰ به باورفرقه جهالت خمينی ـ خامنـه ای انباشتن مشکلات و تخريب بيشتر جوامع انسانی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب رضا دولت ... سیاستهای ضدبشری حکومت مرکزی ایران و عملکرد سیاه نژاد پرستان فارس طی هشتـاد و هشت سال گذشتـه در بلوچستــان غربــی گويای اين نتيجه تاريخی است که نمی توان با ملــت ستمگــر فارس که فاشيسـم ملـی ـ مذهبی برايش مقـدس و روزمره شــده، « همزيستـی مسالمـت آميـز» داشت۰
در صورت ادامـه « همزيستـی » اجباری، رابطـه فارس با ما همچنـان رابطـه ستمگـر و ستمکش خواهــد بود۰ رابطه ای که فاشيسـم فارس برای بقا و ادامه آن با چندین حــربه ننگيــن و تمـدن ستيزانـه عمــل می کنـد۰
پديده شوم فاشيسـم ملی ـ مذهبی چنان در تارو پود سيستـم حکومتـی، ارگانهای دولتــی، « فرهنگ فارس » وسرشت پارسيان آميخته شده کـه به نوعی خاص از فاشيســم در آمده است۰

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب "یک بلوچ"
اینکه میگویید جهانبانی غیر مستقیم به " حکومت محلی و ملی بلوچستان " اعتراف میکند چیز عچیبی نیست! بعد از اشغال ایران در جنگ جهانی اول و اواخر حکومت قاجاریه ایران بصورت ملوک الطوایفی اداره میشد و هر قسمت ایران برای خودش یک حکومت محلی داشت که توسط افراد محلی و برخی راهزنان اداره میشد. از خوزستان تا چهار محال بختیاری و لرستان کردستان و آذربایجان و گیلان برای خود یک حومت جدای از ایران داشتند خوب که چه؟! یعنی میفرمایید چون ایران در زمان فتور بطور ملوک الطوایفی اداره میشد حالا هم باید در بر همان پاشته بچرخد؟!! آقا این دارویی که تجویز میکنی در هیچ عطاری پیدا نمیشود.
اما در خصوص ریگی! شما میفرمایید چون جنایتکاران اسلامی بسیاری از جوانان این خاک را کشتند و چون ریگی بر ضد آنان میجنگید پس ایشان یک قهرمان است. آخر برادر این چه استدلالی است؟ چطور جنایت حکومت اسلامی شیعی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای "ناشناس" که طبل پان تورکی را در دست گفته و از گفتار نفرت انگیز افرادی چون "اسامه" که خواستگاه فکری اش از نامش هویداست! برای پیش برد اهدافتان بهره میگیرید.

شما گفتید آقای ظاهرا "ترکپور" که اشاره جنابعالی بطور غیر مستقیم بنده میباشد. بارها در کامنتهای متفاوت در بسیاری از پستها اعلام نمودم اینجانب گرچه زبان ترکی را میدانم اما ترک نیستم. پسوند ترکپور تنها یک پسوند بوده همانند پورعرب- ترکی- ترکزاده - عربزاده و.... که بر نام بسیاری از ایرانیان گذاشته میشود گرچه آنان هیچ تبار ترکی و عربی نداشته باشند. بنده یک شهروند ایران بوده و برایم بلوچ و ترک و فارس و.... فرقی ندارند. بهتر است بیشتر خود را عذاب ندهید.

الله شفا ویرسین

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب اسامه
از نام شما هویداست که وابستگی هایی به اسامه بن لادن و اعراب جدایی خواه و خلق عرب دارید . وولک شما خودش خیلی متعصب تشریف داری. وقتی کسی خود را از تندروهای پان ایرانیست تندتر و پان ایرانیست تر نشان میدهد باید به به صداقت او شک کرد. پلیسها یک اصل دارند و آن این است که قاتل معمولا خود را از همه اندوهگین تر و عزادارتر نشان میدهد. به هر روی کاری ندارم که شما پان عرب تشریف دارید یا هر چیز دیگر! من اشاره ای به کردها نکردم. این عین کامنت خودت است:
"3-من هرگز یک پان ایرانیست نبوده ام پان ایرانیستی که امثال عرب ها و تو"ر"کی های اذربایجان و کردها را ایرانی بداند به درد لای جرز دیوار میخورد" !!!

پس این اشاره خودت است به کردها وولک!!!. زیاد خودش را ناراحت نکن!!!. در مطالعه یک تحقیقات علمی ابتدا نیاز است آن را خوب بخوانید سپس به گفته فرانسیس بیکن

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای دوشوکی پس احتمالا همین فردا پس فرداست که اول صبح تصویر این والاگهر،، سرور آریائیان جهان، در کره ناهید دیده خواهد شد و سپس با هواپیمایی اسکاندیناوی SAS عازم شیراز و از آنجا هم برای بیدار کردن کورش بر سر قبر او شرفیاب خواهد شد، تا به خانواده پهلوی نشان دهد که کورش نباید آهسته بخوابد، باید دوباره بیدار شود و دوباره دنیا را به آتش و خون بکشد.
تصویر دكتر عبدالستار دوشوكي

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب کردی عزیز
می توان از دید زاویه نگاهی که جنابعالی به آن اشاره فرموده اید مبنی بر اینکه نباید به این گونه افراد بها داد و به آنها پرداخت، به موضوع نگاه کرد. از این منظر انتقاد جنابعالی وارد است و آن را می پذیرم. و این مطلب را مختومه اعلام می کنم. اما حقیقت تلخ این است که حتی قبل از ورود من به این مقوله برای روشنگری مستند و مدلل، شوربختانه بعضی از ویدئوهای این شخص، به هر دلیلی، بیش از صد هزار بیننده داشته، و سخنان وی مخاطب دارد. که ناچار شدم به آن بپردازم. شاید هم این کلیک ها تصنعی و از طرق مختلف از جمله هک کردن و یا پرداخت پول تبلیغاتی توسط رژیم برای بالا بردن تعداد ظاهری کلیک ها و بینندگان بوده که احتمال آن نیز وجود دارد.
موفق و شادکام باشید

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب رضا تو"ر"کی پور :
1- من هرگز از گفتن واقعیت نترسیده ام درباره ژنتیک اذربایجانی ها که جز بد و بیراه گفتن کاری نکردی اما چون نام کردها را هم اوردی باید خدمت تان عرض کنم من درباره ایرانی نبودن کردها چیزی ننوشتم زحمت این کار را "بهزاد خوشحالی" پانکرد دو اتیشه کشیده در مقاله ای با نام "کردها ایرانی نیستند"

http://farsi.alarabiya.net/fa/views/2017/06/12/%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%87%D8%A7-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%86%D8%AF.html


مقاله را باز کن و بخوان اتفاقا کردها و اذربایجانی ها خیلی از نظر ژنتیکی به هم نزدیک اند و مقایسه کن با نوشته های من که اتفاقا نه تنها جعلی نیست که برای هر جمله ان منبع و سند و رفرنس گذاشته ام
اگر من را به جعل متهم میکنی هر جمله در کامنت های من را که بی سند مینامی انگشت بگذار تا سند اش را برایت بگذارم

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقا رضا ظاهرا ترکپور !!؟؟ آقای توکلی عاشق اسامه شده و کاریش نمی شود کرد. این آدم را شما نمی شناسید . اولش استادش عبدل خان زابلی آمد خودش را بلوچ جا زد و به بلوچها فحاشی کرد بعد که دستش رو شد یک دفعه غیبش زد و چند تا شاگردش را اینجا فرستاد که از اون شاگردها فقط اسامه زابلی باقی ماند( بقیه توسط ترکها قلع و قمع شدند) حالا این آدم از دست ترکها عقده در دل دارد و متوسل به این اراجیف شده ولی در این سایت به شدت حمایت می شه. چون بنظر مسئول سایت تنها کسی که با ادبیات خاص خودش می تونه با ترکها در بیافته همینه. البته ما ترکها با این شخص خیلی هم حال می کنیم . من به شخصه تمام کامنت هاشو تو تلگرام پخش می کنم و با این کار کلی آدم را از خواب غفلت بیدار کردم.
یکی از تخصص های جالب این شخص لوث کردن مطالب است. یعنی با ادبیات لومپنیش مسیر گفتگو را به بیراهه می کشونه.
تصویر محسن کردی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب دوشوکی
با درود به شما. حقیقتش از دیدن مطلبی در مورد این آدم به قلم شما تعجب کردم. میتوانم بگویم که او به هدفش یعنی بطور جدی مخاطب یک فرد سرشناس قرار گرفتن رسید و توانست جلب توجه کند. برای چنین آدمی مهم مشهور شدن است حال اگر شده لجن هم به سرش بمالند. وقتی مشهور بشود مخاطب بیشتری برای خزعبلاتش خواهد یافت. آنها که در اپوزیسیون ایران مطرح هستند هرگز نباید با چنین آدمی دهن به دهن شوند. البته خطر آن آدم جلب نسل جوان احساساتی و تنبل به لحاظ مطالعه و کسب دانش سیاسی است. شاید بهتر باشد کسانی در سطح خود او با او در بیافتند و با ادبیاتی مانند خود او به جنگ او بروند تا این ترفند احتمالی جمهوری اسلامی خنثی شود. ساختن چند شخصیت مجازی و در افتادن با او تا آنجا که چیزی از وی نماند با تسلط به دانش سیاسی و نیز ادبیاتی مشابه آن آدم برای اهل فن کار سختی نباید باشد. با احترام محسن کردی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب ترکپور! پی بردن به ماهیت شما تمامیت خواهان به پیشگویی و علم غیب نیاز ندارد.
شما بهتر بود که کامنت های بنده را یکبار دیگر با دقت میخواندید ، تا اینکه آنهارا به مورد دلخواه خود وارونه و به من جواب دهید. این حرکت شما عدم صداقت و آگاهی شما را از بلوچستان میرسونه.
من نوشتم که تجزیه بلوچستان در دواران قاجاریان و با کمک استعمار انگلیس صورت گرفته، نه در زمان رضاشاه.
شما " ریگی "را تروریستی خطرناک و بیرحم می نامید ولی از تروریست های دولتی ایران هم در گذشته و در حال حاضر که خطرناکتر و وحشتناکتر از ریگی عمل میکردند و میکنند حرفی نمیزنید.
از دمکراسی ، عدالت اجتماعی و دیگر واژه های حقوق بشری و متمدن سخن می‌گوید. اما هر وقت سخن از حق و حقوق ملتهای در بند (بلوچ،کرد،ترک،عرب و ...) تب میکنید و فشار خون شما بالا میزند.
خدا ایران را از دست ا شما تمامیت خواهان نجات دهد، چونکه عامل اصلی تجزیه

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سایت محترم ایران گلوبال
با درود جای سئوال اینجاست که از درج کامنتهای نفرت انگیز که به جای وفاق قومی تنها تنفر بین انسانها را ازدیاد میبخشد چه چیز عاید این سایت وزین میگردد؟
کاربری با نام "اسامه" که تداعی کننده اسم "بن لادن" است با انتشار کامنتهای نفرت انگیز حتی جعل تحقیقات دانشمند محترم مازیار اشرفیان بناب که با آزمایشات ژنتیک نشان داد در چند هزار سال گذشته ساکنین فلات ایران به لحاظ ژنتیک تغییر زیادی نکردند و همگی تقریبا دارای یک ریشه ژنتیک هستند. در حالی که این شخص با جعل تحقیقات پروفسور بناب میگوید نژاد مردم آذربایجان (جز چند دهستان) همگی ریشه عربی داشته و آنها از تجاوز مردان عرب به زنان ترک حاصل شده اند!!!
بدین طریق نامبرده میخواهد بگوید که مردم فعلی آذربایجان "فرزندان نامشروع" هستند!!!. این شخص معلوم الحال در کامنت خود که ریشه غیر ایرانیش از نامش هویداست

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
یاد ات میاد مینوشتی پسر جلیل خان نارویی
کامنت 21 از بالا :
http://www.iranglobal.info/comment/69779

زبان بلوچی را پدر ات باید یاد ات بدهد یا مادرات تا یک کامنت بنویسی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب بلوچ :
همین کامنت خودات را به زبان بلوچی بنویس بگذار هم تبار هایت بدانند تو"ر"که بلوچی هم بلده
مشکل امثال تو اینه که فکر میکنی بقیه هم مثل خودات تو"ر"کن

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب رضا تو"ر"کی پور:
1- من تنها یک مطلب را با تحقیق نوشتم ان هم از بزرگترین پژوهش ژنتیکی که توسط دکتر مازیار اشرفیان بناب که خواندن اش را هم به شما توصیه میکنم اگر کامنت های من را در لینک خوانده باشی من ادعای عرب بودن اذربایجانی ها را نکردام چون عرب به کسی میگویند که دی ان ای مادری MT DNA , , و پدریYDNA عربی (J) داشته باشد اما اذربایجانی ها تنها دی ان ای پدری YDNAعربی دارند اما مادری ان راfبسیار کمتر دارند این خود نشان دهنده این است که اذربایجانی های کنونی دقیقا حاصل امیزش اعراب با کنیزان تورک هستند و هیچ اذربایجانی نیست که یک پدر عرب در کارنامه اش نباشد
باز هم توصیه میکنم اگر کامنت های من را در ان لینک نخواندی اظهار فیض نفرما چون من "ادعا" نکردام "اثبات "کردام

2- من تا کنون زابل را ندیده ام اما این هم تبار شما بیش از اندازه تورک تشریف دارند .....

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب "توسط بلوچ"
شما غیبگو هم تشریف دارید و با قوه پیشگویی خود توانستید وابستگی فکری اینجانب را هم تشخیص دادید!!! به شما تبریک عرض میکنم.

آخر برادر! شما از کجا اینطور حدس زدید که بنده سلطنت طلب!!! هستم. در کجای نوشته من حرفی در طرفداری از حکومت استبدادی سابق و ... بیان شده که اینطور ناشیانه به کاهدان زدید؟ برای بنده استبداد چه از طرف شاه باشد یا شیخ و یا هر گروه دیگر محکوم و مطرود هست و از شما انتظار میرود اینقدر عصبانی نشوید که برای سلامتی شما مضر است.

دفاع جانانه شما از یک تروریست بیرحم نشانگر خواستگاه فکری شما است. آدمکشی که فرقی میان مردم بیگناه و وابستگان حکومت نمیگذاشت و در کشتن آنان به نحو فجیع و پخش فیلم کشتار آنان تردیدی نمیکرد. دار زدن راننده اتوبوس - اعدام و سربریدن سربازان بیگناه اسیر - جنایت بزرگ دارزین و صدها مورد از اینگونه ددمنشی و سبوعیگری از اعمال ریگی است

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
شما عضو آن نیستید ولی از شاهزاده ای که از واژه ملیتها استفاده میکند و با کنگره مندان آمریکایی کمر بر تحریم ملت (نه حکومت )محکم میبندد حمایت میکنید

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ایران بزرگ به از ایران چند پاره در پوششی به نام دموکراسی و فدرالیسم

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب رضا دولت ترکپور! شما یکی از تمامیت خواهان ( سلطنت طلب، پان ایرانیست و...) هستید که ادعای آدمهای روشنفکر و متمدن را بازی میکنید.
شما " جیره خواران زابلی رژیم" را با " مردم زابل " اشتباهی یکی می‌دانید. اکثریت جمعیت شهر زابل ( که در اوایل حکومت پهلوی بنام قریه حسین آباد شناخته میشد) بلوچ هستند. و در کامنت من سخن از زابلی های مزدور - جیره خوار رفته نه شهر " زابل " .
نوشته اید :" مردم ما در بلوچستان " . اشتباه میکنید جناب تمامیت خواه. بلوچستان در دوران قاجاریان و همکاری استعمار انگلیس ( مامور. گلد اسمیت ) به قسمت بندی شد. بلوچستان غربی( ایران) ، بلوچستان شرقی ( پاکستان) و بلوچستان شمالی ( افغانستان).
پیشنهاد میکنم اگر خواستید در باره ملت بلوچ و بلوچستان اظهار نظر کنید، یک کم مطالعه کنید و ادعای ادمهای فهمیده و آگاه را در نیاورید.
کتاب " حمله قشون به بلوچستان " نوشته سرتیپ

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
باتشكر ازائليارعزيز جهت پيام درمورد نژادپرستان قلم بدست،تشكر ازمنظرجاويد جهت درج مصاحبه بسيارروشنگرانه إستاد بني طرف باخانم هايده ترابي،كه خود نيز مدافع حقوق خلقهاي غير پارس زبان ايراني است.دراين مصاحبه إستاد بني طرف وخانم ترابي چهره واقعي نژاد پرستان قلم بدست راروكرده است اميدوارم ناسيوناليستهاي پارس زبان وسوسيال ناسيوناليستهاي افراطي آريائي مثل إقبال اقبالي ،"تبريزي"،بامدادان،اسخانلو و...اين مصاحبه رابدقت بخوانندودرآينه بنكرندف

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
روی سخنم با آنانی است که "امید دانا" را فارس قلمداد نموده تا اینگونه خود را و قوم خود را از هرگونه پلشتی پاک و تطهیر نمایند.

در مطلبی که در خصوص حسن روستایی بازجو و شکنجه گر زندانهای تبریز در سایت ایرانگلوبال توسط جناب تبریزی نگاشته شده است کامنتهایی را کاربران عمدتا پان تورک مطرح نمودند که انگار شکنجه گران و وابستگان حکومت همه اش فارس یا از استانهای غیر ترک هستند و حسن روستایی نمی تواند آذربایجانی باشد. همانطور که "امید دانا" جاسوس حکومت فارس بوده همه شکنجه گران نیز از استانهای غیر ترک به آذربایجان آورده میشوند تا مانع رسیدن ملت تورک آذربایجان به اهدافش گردند.
همانطور که از فحوای کلام برادران پان تورک بر می آید کشتار فرزندان آذربایجان معمولا بدست مامورانی است که از استانهای دیگر به تبریز و دیگر شهرها آورده میشوند چون یک مامور تورک نمیتواند فرزندان خاک آذربایچان را شکنجه کند!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اقایون امید دانا و اسامه هم سخن مشترک دارند و هم متفاوت هستند.اشتراک این دو نفر در پخش چرندیات هستش.تنها فرق میان اقای امید دانا و اقای اسامه در این هستش که اقای دانا چهره خود را نشان میده ولی اقای اسامه شهامت این را نداره .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
خطاب به ترک های آذری
از آنجایی که بسیاری از پاسدارها و مقامات نظام و مامورین رژیم از رهبر گرفته تا مقامات قضایی و دولتی و انتظامی و بسیجی و پاسدار از هموطنان عزیز ترک آذری یا آذری ترک هستند. این وظیفه هموطنان آذری و نیروهای سیاسی ترک آذری است که حضور خود در لایه های مختلف نظام را توجیه کنند. عجیب اینجاست که بیش از نیمی از طرفداران امید دانا ترک های آذری هستند. دوستان آذری ما این را چگونه توجیه می کنند؟
این دوستان در اتهام زدن و حمله به دیگران بسیار هماهنگ و آماده هستند. اما در موقع جواب دادن به عملکرد ملت ترک آذری و حمایت آنها از نظام و مشارکت بسیار بالای آنها در نیروهای نظام سکوت می کنند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای اسامه ، هاپلو گروپ های اهالی کرنگان وکلاسور و خوینرود وگلین‌قیه وعنبران وطالش ها ازکدام نوع میباشند ؟ آیا ازنوع مرغوب وبا کیفیتی بالاهستند؟ ویا اینکه آلوده به اعراب یمنی اند. در هرصورت از خروس آسمان برایتان سلامتی روان وآرامش روحی آرزو دارم.شنگول وشادان باشید.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
کاربر گرامی " توسط بلوچ"
نمیدانم جنابعالی بلوچ هستید یا نه که اینطور با نفرت نسبت به برادران زابلی خود صحبت میکنید. با آشنایی هرچند اندک که با مردم مظلوم بلوچ داشته ام آنان را بسیار مهربان! در عین فقر بسیار مهمان نواز و جوانمرد یافتم که اینگونه مانیفست شما هیچ ارتباطی با مردم ما در بلوچستان ندارد.
جناب ریگی بد یا خوب اعمالی را انجام داد که به هیچ روی قابل دفاع نیست و با روح جوانمردی این مردم هیچ سنخیتی ندارد. اینکه مردم زابل از ترس ریگی جرات بیرون آمدن از منزل را نداشتند نشان از سبوعیت و قصاوت قلب نامبرده دارد و به هیچ روی امری نیست که بتوان بدان افتخار نمود. مردم زابل هم مانند مردم بلوچ و همه ملت ایران اسیر استبداد هستند که رفتار خود را بر تبعیض بنا کرده است. تبعیض بین زن و مرد- سنی و شیعه- مسلمان و غیر مسلمان - موافق یا مخالف ولایت فقیه و حاکمیت اسلامی و.............

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب اسامه
برادر گرامی! شما با هرزه نویسی و هرزه گویی دنبال چه هستی؟ جنابعالی با نام ایراندوستی مطالبی بی ارزش اما نفرت انگیز را مینویسی که براستی به کام دشمنان ایران است. یعنی چه مردم آذربایجان عرب هستند؟ گیرم عرب باشند خوب که چه؟!!!
با این مطالب نفرت انگیز و اما با ظاهر ایراندوستی چه را میخواهی ثابت کنید؟
اصلا گیرم بقول جنابعالی که یک جامعه شناس بزرگ در رده جهانی هستید مردم آذربایجان از نسل اعراب مهاجر به ایران باشند!!! آیا این از ارزشهای فردی این مردم چیزی کم می کند؟ آیا آنها نباید حائز حقوق شهروندی برابر با همه مردم ایران باشند؟. مطالبی که مینگارید نشان از این دارد که جنابعالی یا تفکرات متعصبانه نژادی - فاشیستی دارید یا اینکه خود شما یکی از دشمنان یکپارچگی ملت ایران هستید. جدا نوشته های شما حاوی بوی شدید عفن نژادی در خود است و در قرن 21 حتی توسط اقوام وحشی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب اسامه زابلی! عبدالملک ریگی یک مبارز و قهرمان واقعی بوده و هست. قریب به اتفاق مردم بلوچستان باطنا به او احترام میگذارند .
تا زمانیکه ریگی زنده بود شما زابلی های جیره خوار رژیم از ترس و وحشت بعد از غروب در مناطق بلوچستان تردد نمیکردید.
ریگی قهرمان ملی بلوچستان برای همیشه خواهد بود.
روحش شاد و یادش گرامی باد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
حرکت ملی ملت ترک آزربایجان، از اینکه دشمنی مثل امید دانا را دارد کاملا احساس خوشوقتی می کند، ای کاش همه دشمنان ما مثل امید دانا می بودند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب دوشکی :
این اندازه هم در کامنت هایت "اذری " "اذری" ننویس این "تو"ر"کی های قزلباشی که حضرت عالی به زور میخواهی با اذری گفتن صاحب اذربایجان و تاریخ ان بکنی هیچ ربطی به اذری های تاریخی ندارند
این ها 70 درصد به صورت ناقل هاپلو گروپ ها و مارکر های پدری عربی دارند زبانشان هم که تو"ر"کی است اگر کامنت های من در لینک زیر را بخوانی اثبات شده است که مردم کنونی اذربایجان بصب پدری عربی دارند :

http://www.iranglobal.info/node/59400

تنها کسانی هم که امروز مجاز اند از واژه اذری برای خودشان استفاده کند گروه های قومی زیر هستند :

کرنگان از روستاهای شهرستان ورزقان در استان آذربایجان شرقی.
کلاسور و خوینرود از روستاهای شهرستان کلیبر در استان آذربایجان شرقی.
گلین‌قیه از روستاهای شهرستان مرند در استان آذربایجان شرقی.
عنبران از شهرهای شهرستان نمین در استان اردبیل.


عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب ستار دوشکی:
شما مینویسی که هیچ گاه از جندالله حمایت نکردی اما در همین سایت مقاله ای با نام "عبدالمالک ریگی از ظهور تا سقوط "نوشتی و در ان نه تنها سعی کردی از وی قهرمان سازی کنی بلکه حتی چگونگی دستگیری اش را هم زیر سوال بردی البته قبل از اینکه اعترافات خوداش از رسانه پخش شود


این لینک مقاله شما است که توصیه میکنم همگی بخوانند :

http://www.iranglobal.info/node/35010

تصویر دكتر عبدالستار دوشوكي

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
در ضمن بنده عضو "کنگره ملیت های ایران فدرال" نیستم. این دروغ را هم تکرار نکنید. بیچاره های ورشکسته، در مورد من چیزیهایی را بگوئید که من هستم یا به آنها التزام سیاسی دارم و گفته ام و نوشته ام. دروغ های شاخدار به من منتسب نکنید.
لینک آخرین ویدئوی من (از سه روز پیش) در مورد کنفرانس سکولار دمکراتها (در آخر این هفته در آلمان) و درخواست من از هموطنان و همه ایرانیان در ایران گلوبال موجود است. من از همه هموطنان خواسته ام که فقط حول دو محور (سکولاریسم و دمکراسی) و نه چیز دیگری متحد شوند . این هم لینک به ویدئو:

https://www.youtube.com/watch?v=oL3gS55hdyE&feature=youtu.be
تصویر دكتر عبدالستار دوشوكي

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
بنده همیشه با کشتار و خشونت مخالف بوده و هستم. این دجالان دروغگو و تهی از اخلاق اگر بخواهند موضع مرا در مورد خشونت جندالله بدانند، چند سطر آخر این مقاله (لینک زیر) را بخوانند که نوشته ام "توجیه، تائید، تقدیس و ترویج خشونت، بمبگزاری و کشتار انسانهای بیگناه و انتقامجویی عریان در شدیدترین و بی رحمانه ترین اشکال متصور آن توسط جمهوری اسلامی و جــنـدالله در بلوچستان بازتولیدی جز خشونت ندارد و شدیداً محکوم است. خشونت و کشتار های ضد انسانی جندالله نظیر آنچه که امروز در چابهار رخ داد نفرت و انزجار هر انسان با وجدانی را بر می انگیزد و آن را شدیدا ً تقبیح و محکوم می کند" . باید از این شیادان دروغگو پرسید "این کجاش طرفداری از جندالله است؟"

http://www.iranglobal.info/node/33053?qt-topauthor_popular=0
تصویر دكتر عبدالستار دوشوكي

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
فعالیت های سیاسی بنده همیشه در چارچوب تمامیت ارضی ایران بوده و است. لینک زیر هنوز در سایت بی بی سی است که بیش از ۱۴ سال پیش در کنفرانسی که با حضور دکتر داریوش همایون و دیگران بوده در مورد چارچوب وحدت و تمامیت ارضی کشور چه گفته ام. از امید دانا و حسام الدین آشنا و مسئولین سپاه قدس و دیگر دروغگویان حرفه ای و بی آزرم جمهوری اسلامی می خواهم گزارش سایت بی بی سی که بیش از ۱۴ سال است، را ببینند. این جماعت دروغگو و دجال، جاهل و شارلاتان چون به حجت از خصم فرو مانند سلسله دروغ و بهتان و خصومت بجنبانند.

http://www.bbc.com/persian/iran/story/2004/05/040516_mf_ethnicities.shtml

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
من یک پرسش از دوستان چپ گرا دارم، این چه منطقی است که شما انتقادهای تندی را به ناسیونالیسم ایرانی وارد می کنید، اما همزمان از ناسیونالیسم قومی و قبیله ای و عشیره ای در ایران پشت عناوین حق تعین سرنوشت خلق ها دفاع می کنید؟
اگر ناسیونالیسم در قاموس یک ایده خود برتر پنداری امری نکوهیده است، که این برای همه نکوهیده است و بلوچ و تهرانی و غیره ندارد. من بعنوان یک لیبرال دموکرات با تمام باوری که به روح دموکراسی(مردمسالاری) دارم اما متاسفانه با سخن این دوستانی که نوشتند واژه دموکراسی توسط جریان چپ و قوم گرایان در ایران به گند کشیده شده، تا حدود زیادی موافقم. متاسفانه به نوعی جو سازی می شود که انگار جریانات قوم گرا و قبیله گرا، جریانات ترقی خواه و مدرن هستند و ملی گرایان ایرانی جریانی کهنه پرست و واپسگرا... به گمان من این حنا دیگر رنگی ندارد.
اگر ناسیونالیسم بد است،در هر شکل و صورتش بد است

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اخه ادم بی منطق"تکراریات" تو دم از ایران میزنی بعدمیگی پیش بسوی فدرال؟؟؟ وقایع عراق برایت درس نشد؟چه فدرالی؟؟؟فدرالی دراذربایجان که همه نمایندگانش پانترک و.... باشند؟ خودتی!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب دوشوکی همانجایی که میگویی "ملیتها" دیگر حرفهایت ارزش خواندن ندارند ... واژه دموکراسی را امثال شما به گندکشیدید باهمین کد واژه ها! و بجای اتحاد و یکپارچگی سرزمینی کهن شروع کردیدبه تخیلات و حق تایین سرنوشت ها و ... امثال شما جوانان ایرانی را بسوی همین امیدداناها کشاندید! من گیلانی ام! نه دشمنی خیالی بنام فارس!!!! تمام دوستان وطنپرست من لر و بختیاری وکردو عرب و سیستانی و مازندرانی و....وقتی شما هویت ایرانی و ارزشهای ملی یک ملت دیرین را زیر سوال میبری ودرتخیلات خودتان"دموکراسی را راهی برای پاره پاره کردن بدون هزینه ایرانزمین میدانید دیگر نمیتوان اعتمادی به شما کرد....شماها از امیددانا خطرناکتر هستید! اگرجمهوری اسلامی 39سال ایران را به این روز انداخته...شماها ایران را درهمان ماه اول به نابودی میکشانید

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دوشوکی خودت را آماده کن. در فیسبوک پیروان ........و لشکر ثارالله و سپاه سایبری امت حزب الله بسیج شده اند و تهدید کرده اند که از شما تجزیه طلب بخاطر حمله به حجت الاسلام امید دانا انتقام سختی خواهند گرفت و شما را افشاء خواهند کرد. امید دانا هم تهدید کرده که امشب در فیسگرام خودش خدمت شما خواهد رسید. نوشته که این مطلب شما سفارشی از طرف العربیه و عربستان است و شما از مردم درخواست کرده اید یکشنبه بیرون نیایند. چون اگر بیایند به عربستان فحش می دهند و شعار خواهند داد "ما ایرانی هستیم ـ الحشب و الشعبی را می پرستیم". مواظب خودت باشد. اینها مثل مور و ملخ به شما حمله خواهند کرد. فعلا چند روزی آفتابی نشو.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
بلی آقای امید دانا در پروژۀ امام سازی نیز رل سیاه لشکری را بازی می کند.
آری با وجود بیش از اندازه امامان ، پیغمبران ،رهبران دینی و سایر مقدسات وشخصیت های مقدس ملی در دنیای ما که همۀ اینها سبب جنگ ، نفرت وتنش بوده است. اختراع امامان جدید برای ایران به جزء کاشتن تخم نفاق چیز دیگری نیست ؟ یک پیغمبر جدید بنام کوروش کبیر هر گز پروژۀ داخلی نیست و به نفع کشور ما ایران نیز نیست ! روشن فکر فارس باید بسیار دقت بکند. ما آذربایجانی ها هرگز این بازی ها را به رسمیت نخواهیم شناخت . همچنین این بازیها ، آشتی ملی را در کشور ما در آیندۀ نزدیک بخطر خواهد انداخت . آیا روشنفکر ایران اصول درست مبارزه را پیدا خواهد کرد؟ یا متوسل به متددهای سوخته خواهد کرد !

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای دکتر دوشوکی
آیا این .........ت ارزش این را دارد که جنابعالی وقت گرانبهای خود را صرف روشنگری در مورد او بکنید. برداشت من این است که وقت و انرژی شما خیلی با ارزش تر از اینها است. این م..... هم بقول شما مثل هخا و سردار مدحی و غیره به همان سوراخی که از آن بیرون آمده مجددن بر خواهد گشت.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقایان
واقعا این آدمی که همه میشناسید ارزش اینقدر توجه و حرف را دارد؟!
من یکبار بدلیلی چند دقیقه حرفهای او را شنیدم و خلاص.
رها کنید این موضوعات و موجودات بی ارزش را.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دو نفری که با هم نزاع می کنند، اگر کار به جاهای باریک بکشد و به خشونت تبدیل شود، طرفین دعوا هر ابزاری که دم دستشان باشد به دشمن مقابل پرتاب می کنند و یا می کوبند، از پرتاب سنگ تا بشقاب و از کوبیدن چوب و چماق بر سر هم، واقلیت این است که مرحله بعد از ترامپ و تحریم های آنچنانی و به بن بست رسیدن ابزار تشیع اسلامی، متخاصمین بدنبال ابزار جدیدی هستند، متوسل شدن به چماق و پرچم پانیرانیسم گره خورده با پانفارسیسم ، در بین جوانان جامعه فارس دارای مقبولیتی می تواند داشته باشد ولی در جوامع غیر فارس مثل آزربایجان هیچ شانسی ندارند، چون آنها اساس تفکرشان بر اساس اشعار فردوسی بنا نهاده شده و ضد ترک و ضد عرب بودن جزو الفبا و اولین اصول اینگونه تفکرات می باشد، طبیعتا این نوع تفکر تا حدودی تنها در مناطق فارس نشین می تواند جا پایی برای خود پیدا کند، امروز دیگر هیچ پرچم واحدی نمی تواند

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
امید دانا از صدقه سر امیرحسین طاهرخان(مسئول بخش رسانه ها و سایبری سپاه قدس) و سردار فضلی(مدیرعامل کارخانجات گلرنگ و فرمانده قرارگاه سازندگی نجف اشرف) و برادر زاده سردار فضلی در آمریکا بنام مستعار کیومرث کیانی، حسابی حساب بانکیش در تهران را چاق کردن. اطلاعات افشا شده توسط بچه های سازمان رستاخیز نوین در سه سال پیش موید این بود که ماهی 3 تا 15 میلیون تومان به حساب کارت وی در تهران واریز می شود. اینکه اکنون و با حمایت تمام قد از سپاه و قاسم سلیمانی شرایط مالی چگونه است حدس زدنش زیاد مشکل نیست. اینکه در کشور گرانی چون سوئد شش هفت سال بدون تحصیلات و تخصص و سرمایه بشینین گوشه خانه و توی نت و جلوی دوربین لجن پراکنی کنید و همزمان زندگی مرفهی داشته باشید و مرتب مسافرت و بریز و بپاش به راه باشد.... به نظر من امید دانا و نازنین زرین کلاه الان فقط منتظر چراغ سبز هستند برای برگشتن به ایران...

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
امید دانا و نازنین زرین کلاه بعد از ماجرای رسوایی سازمان رستاخیز نوین که ایمیل ها و محتوای کامپیوتر امید دانا لو رفت و برای اطرافیانش مسجل شد که وی مزدور رژیم است و ارتباط مستقیمی با بازوهای رسانه ای سپاه قدس دارد به شدت در سوئد بی آبرو تنها شد. از آن سازمان هم با اردنگی بیرونش کردن. بعد این حوادث در شب نوروز 1393 مست کرده بود و از روی پل پریده بود توی رودخانه یخ زده منتهی نمرده و مدتی در بخش بیماران روانی در بیمارستانی در استکهلم بستری بود. حتی این موضوع را در فیس بوک بازگو کرد اما بلافاصله وقتی متوجه شد قضیه بجای مظلوم نمایی بازخورد منفی پیدا کرده و همه جا از او بعنوان فردی روانی و دیوانه یاد میکنن، کلیه عکس ها و مطالب را از روی فیس بوک پاک کرد.
این زن و شوهر برای سرپوش گذاشتن روی اعمال پلیدشون از چند سال پیش جعل اسناد و جعل نام انجمنی قلابی بنام جامعه زردشتیان استکهلم راه انداختند که

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
من با آقاى توكلى موافقم، مسله اميد دانا گى بودن و يا مخبر بودن نيست! مسله او اين است كه او مثل خيلى از ايرانيها مقهور تبليغات جمهورى اسلامى شده است و مبلغ كسانى مثل سردار سليمانى و سياستهاى توسعه طلبانه جمهورى اسلامى در كشورهاى همسايه شده است. واقعيت اين است اميد دانا تنها نيست، ولى چون بسيار هوچى گرى و بى ادبى مى كند بيشتر به چشم مى آيد. من مى توانم صدها اسم بياورم كه همه تا حدى برايش احترام قايليم و مى دانيم عامل مستقيم جمهورى اسلامى نيستند ولى امروز با سياستهاى توسعه طلبانه جمهورى اسلامى همراهى و همدلى مى كنند. بنظرم با تقليل امثال اميد دانا به عامل حكومت بودن، مسله اصلى را به فراموشى مى سپارد. توجه دوستان را به اين نكته جلب مى كنم كه خود محسن پزشكپور در اوج سركوب و كشتار و خفقان حكومت با حاكميت توافق كرد و به ايران بازگشت تا با بازسازى تشكيلات خود در داخ ملى گرايى ايرانى را تقويت كند

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
پان ایرانیسم لس آنجلسی-تحزیه طلبی و آنتی ایرانیسم آذری- ولایت ایسم آخوندی شیعه- هر سه متحد هم ، و سه نیروی ارتجاعی ضد انسانی و ضد ایرانی،قابل سرکوب هستند.
پیش بسوی- ایرانی سوسیال-سکولار.دمکرات-فدرال-منوگام !
امضاء محفوظ. استخانلو
استخانف سابق

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای دکتر دوشوکی از شما متشکرم که توانستید به بهترین شیوه این مارمولک اطلاعاتی ضد ایرانی را نقد و افشا کنید. شما با آگاهی به اینکه این طرف فحاش و بد دهن است و از پشتیبانی اطلاعاتی ها برخوردار است بدون هیچگونه ترس و واهمه ای چهره حقیقی امید دانا را که خود را مثل علی خامنه ای عقل کل میداند در معرض دید خوانندگان قرار دادید.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
بعد از خواندن این مطلب آخر نفهیمیدیم که آیا این شخص مامور جاسوس اطلاعاتی رژیم هست که با برنامه بسیار دقیق اومده خارج که لیست افراد مخالف رو به رژیم بده یا شخصی‌ روان‌پریشان؟ نگارنده که خود را شخصی‌ مدافع حقوق مردم میداند ناراحت هست که چرا زندانی اعدام یا مورد تجاوز قرار نگرفته؟ بعد از خندان این مقاله متوجه شدم که نگارنده دچار اوهام و روانپریشی مطلق می‌باشد. در ضمن آیا مقاله برای مردم عادی نوشتید یا نامه به سعدی که از این کلمات سخت واژگان هزار سال پیش استفاده کردید؟ اگر به زیر این مقاله نگاه کنید صاحب این سایت در ۹ خط ۵۰تا غلط املایی و امشایی داره بعید هست که خودش کلیت مقاله رو فهمیده باشه!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
هموطنان برای آگاهی بیشتر می توانند به این لینک رجوع کنند که شرحی از امید شریفی دانا و عقبه وی:
https://www.balatarin.com/permlink/2016/11/27/4359032
به شهادت دوستان سابقش در بند، امید دانا در ایران همراه برادرش عضو بسیج مسجد امام محمد باقر بوده و در ایام محرم از اعضای فعال دسته زنجیرزنی سیدالشهدا در حد واسط میدان نبوت تا میدان امامت بوده و سمت میدون امامت همه او و برادرش را میشناسند.
همه جا شایع کرده که از اعضای قدیمی پان ایرانیست بوده، در حالی که بنابر شهادت یکی از اعضای سرشناس جدا شده از پان ایرانیست ها، نخستین ورود وی به دفتر محسن پزشکپور و جلسات این تشکیلات از سال 1387 بوده است و هیچگاه هیچ نقشی در این تشکیلات نداشته است و صرفا با شارلاتانیسم میکوشد یکی از سخنان و شعارهای محسن پزشکپور تحت عنوان ایران بزرگ آرمان بزرگ میخواهد را بنام خود مصادره کند.
برخلاف دروغ هایی که پیرامون خودش

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دائی امید نادان،حجت الاسلام رجبعلی واعظ تهرانی از آخوندها و منبری های معروف تهرانه که مسجد سیدالشهدا تهرانپارس و پاساژ مجاور مسجد و حوزه علمیه امام رضا تهران متعلق به اوست. خاله های امید دانا هم همه از روضه خوان ها و مولودی خوان های معروف شرق تهران هستن. یک تعدادی از دوستانش در بند بودن که به سبب خبرچینی نازنین زرین کلاه به زندان افتاده بودن و به خونش تشنه بودن از جمله همین محسنی که ازش بد میگه به خاطر همین نجاست افتاده بود زندان و شکنجه شده بود. دوستاش میگفتن دائیش رفیق فابریک آخوند طائب است و سفارش این تپاله را کردن برای همین توی زندان راحت بود و خرجش هم همیشه به راه بود. قاری قرآن بود و همش چسبیده بود به حسینیه بند و جانماز آب می کشید. معمولا" مصائب زندان سبب نزدیکی آدم ها میشه، برای نمونه دوستی من با خیلی از زندانیان سیاسی و عقیدتی بعد از دوره زندان هم ادامه داره و اگر کمکی از

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
این آدم و زنش نازنین زرین کلاه دو تا شیاد و .....د هستن
تمام روایتش از اوین و زندانی سیاسی جان زدن خودش دروغ محضه
وقتی این نادان افتاد اوین، من هم در بند 350 بودم و دوره دوم محکومیتم را می گذراندم
اون موقع جنبش سبزی بود و هوادار موسوی هنوز سلطنت طلب نشده بود، این بماند که دار و دسته اصلاح طلبان به سرکردگی محسن میردامادی اینو اصلا" راه نمیدادن توی جمعشون
بنده و بسیاری دیگر از زندانیان سیاسی حاضریم شهادت بدیم که این شخص جاسوس بند بود و چشم و گوش فلاج معاون حراست اوین توی بند و باعث گرفتاری خیلی از زندانیان سیاسی شد.
خیلی از مردم شاید ندونن که این شخص از خانواده ای بیرون آمده که همگی یا آخوند و منبری و روضه خوان هستند یا پاسدار و اطلاعاتی... تحصیلات خودش تا اول دبیرستان است، یک سال هم در حوزه علمیه امام رضا تهران نزد دائیش حجت الاسلام رجبعلی واعظ تهرانی درس طلبگی خوانده. هیچ تخصص

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
داکتر دوشکی شما اول تکلیف اینکه در ویکی پدیاتان نوشتی را روشن بفرمایید که "وی فوق لیسانس مدیریت خود را از دانشکده مدیریت دانشگاه شهر لندن در سال ۱۹۹۱ دریافت نمود." که شهر لندن دانشکده مدیریت ندارد! این جوانک، جوانک استه، شما که پیری، سر در انتهای کدام کشور احیانا سبزی ندار گرفتاری یا اخی؟!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
درود بر دکتر دشوکی گرامی و قلم روشنگرتان
وای به حال ایران و ایرانی که از سخنان و شخصیت امید دانا به ایرانگرایی و ایراندوستی تمایل پیدا کنند. مردی فحاش و رکیک گویی که خود را بدروغ ملی گرای دو آتشه نشان میدهد. اینکه سازمان اطلاعات در صفوف جناحهایی از حزب پان ایرانیست نفوذ کرده واقعیتی جدید نیست. حتی گفته می شود جناب ح.ک. از اعضای ارشد این حزب وابستگی هایی به حکومت دارد البته این از شنیده های اینجانب است و ممکن است اطلاعات اینجانب درست نباشد. به هر روی صداقت شخصی که خود را ایراندوست معرفی نماید و در مقابل به اقوام ایرانی اهانت میکند را باید با دید شک و تردید نگریست.
ارزش ایران به مردمی که در آن زندگی می کنند می باشد و گرنه اگر این خاک خالی از مردم گردد هیچ ارزشی ندارد. الفبای ملی گرایی سیویک بجای تمرکز بر خاک! بر آزادی - حقوق شهروندی و برابری حقوقی مردم در مقابل قانون متمرکز است.

تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
خلاصه کنم فعالیت تبلیغی و تهیجی « پدیده ای بنام امید دانا» چنین است:1_تبلیغ ناسیونالیسم افراطی ، تخلیلی و عظمت طلبی که در ان شاه شاهان همچون رهبری که گله (مردم ) را هدایت می کند_ می باشد.2_ امید دانا بارها و اشکارا اعلام کرده است که نه تنها به دمکراسی اعتقادی ندارد چرا که دمکراسی از نظر او ، موجب رشد افکار تجزیه طلبی در ایران خواهد شد از این رو صد در صد مخالف دمکراسی است. 3_ برای «امید دانا» اصل ایران تخلیلی و باستانی است و هر کسی که برای مردمان ترک ؛ کرد ، بلوچ ، عرب ، ترکمن و...کوچکترین حق و حقوقی قایل شود همچون رضا پهلوی می شود تجزیه طلب ! 4_ امید دانا از استراتژی «هلال شیعه خامنه ای_ سپاه » که در جهت ایران بزرگ و تخیلی گام بر می دارد _ کاملا حمایت می کند و از این منظر او مدافع پاسدار قاسم سلیمانی است.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
این نوشته که تبلیغ امید دانا بود؟!؟1؟!؟!؟ بیشتر خود ضایع کنی بود

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب دکتر دوشوکی عزیز و شجاع و نترس
از اینکه این شاه اللهی های دو رو و وابسته به جمهوری اسلامی را افشا کردی خیلی پرزور متشکرم
آفرین بر شما. من همیشه دیدم که شما بدون ملاحضات سیاسی حقیقت را می نویسید. از این بابت از شما متشکرم. آفرین. ادامه بده. چون شجاعانه می نویسی. آفرین

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
شما اول هویت خودتو ثابت کن بعد درباره کسی که همه کاراش پابلیک و محل زندگیش معلوم و شغل گویا است
شما من شکی ندارم ایرانی نیستید با توجه به اسناد پدر و مادرتون یکی از مهاجرای بحرین در زمان رضا شاه بودید نباید بدون سند حرفی بزنه البته اون موهای سفید و صورته چروک شده بیهوده بوده در اخر اگه تو دکتری منم پروفسورم

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
این را هم بگویم امید دانا نیازی به دفاع ندارد ولی من دوست داشتم دفاع کنم و البته اگر کسی کمی شخصیت داشته باشد از محتوای نوشته زننده شما به خوبی خوب و بد را متوجه میشود
شما در حقیقت با این نوشتار زنندتون بار دیگر مهر تایید بر ایرانپرستی و شخصیت والای امید دانا زدید

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
فرزندان من با امید دانا عاشق ایران شدند و امید دانا را از نزدیک می شناسم در تمامی 20 سالی که در اروپا زندگی کردم انسانی با شخصیت تر از امید دانا ندیدم
امید دانا فردی میهن پرست و واقع بین است که خط خودشو از اپوزسیون درب داغون جدا کرده
هر چند میدانم پیام منو منتشر نمی کنید زیرا قصد شما از ورشکستگان سیاسی تخریب جوانی چون امید دانا است

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
چه .............که کاری بجز مجیزگویی کسان برای لقمه ای نان را میکنند کمر به تخریب عناصر ملی گرا و ایران پرست از جمله امید دانای گرامی گرفته اند.
دوران گمراه کردن ایرانیان به سر رسیده و موج ملی گرا و اقتدارگرا به راه افتاده. بهتره زودتر خودتون رو از سر راه ما کنار بکشید وگرنه این آخر عمری همون آبروی نداشتتون رو هم بیشتر از این زیر سوال میبریم.
بخصوص با شما هستم ....

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
تصورات امید دانا از اوهام تجزیه طلبان آذری خطرناک تر نیست . "حسین بر " بلوچ مدام شبعیان ایران را تهدید به جنوساید و قتل هام میلوینی از طریق سنی های پاکستان و سلاح های عربستان و اتم های اسرائیل میکند. چرا در این موارد حساسیت به خرج نمی دهی ! ؟
تصویر دكتر عبدالستار دوشوكي

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
کیانوش عزیز
من تحقیقات فراوانی در مورد این "موجود" کرده ام. و بعد از آن این مقاله را نوشته ام. یکی از مشخصات آخوندزاده های عراقی این است که عراق را سرزمین مادری و مقدس خود می دانند چون نسل اندر نسل در عراق بدنیا آمده اند. و به همین دلیل کرد و بلوچ را ایرانی نمی دانند و بعنوان تجزیه طلب و بیگانه و "غیرخودی" سرکوب می کنند. بقیه مذاهب و ادیان را نیز سرکوب می کنند و "غیرخودی" می دانند. خطرناکی امید نادان در امکانات بسیار وسیعی است که در اختیار او گذاشته اند تا سیاست های سپاه قدس و وزارت اطلاعات را هوشمندانه تبلیغ کند.
امید نادان هم در ویدئوی زیر (از دقیق 03:30) می گوید که عاشق عراقی ها است و عراقی ها در زمان جنگ هشت ساله هم عاشق ایران بودند و عراقی ها را ایرانی می داند. ولی بر عکس دشمن کرد و بلوچ و آذری و غیره است و بر علیه آنها فحاشی می کند.
https://www.youtube.com/watch?v=-EwwMYvkFEg
د
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
مشکل امید دانا ، "گی بودن" و یا اطلاعاتی بودن نیست، اصولا چه چیزی از اپوزیسیون ایران مخفی مانده است که وزارت اطلاعات به آن دسترسی ندارد؟دوستان عزیز، امید دانا از استراتژی خطرناک خامنه ای -سپاه در منطقه دفاع می کند ، استراتژی که هاشمی رفسنجانی هم با آن مخالف بود و تا چند ماه پیش حسن روحانی هم کم و بیش با آن زاویه داشت، مشکل امید دانا ، این است که نه تنها ملیت ها ، اتنیک ها و اقوام ساکن ایران را به رسمیت نمی شناسد، بلکه با این مردم آشکارا سر جنگ و ستیز دارد، افکار شوینستی امید آنا زمینه ساز یک نوع فاشیسم جنگ طلبانه علیه اتنیک های تشکیل دهند ایران است.با این افکار خطر ناک امید دانا مقابله کنیم .
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
چندی پیش یکی از دوستان مدافع نظام پادشاهی در صفحه فیس بوکی اش علیه امید دانا نوشت (که در آن ادعا شد که امید اطلاعاتی رژیم است) این نوشته بهمراه عکسی از کودکی امید دانا و سعید طوسی (پدوفیل ) که مثلا نشان دهد که بله امید دانا "گی" است، اینجانب متنی اعتراضی زیر آن پست قرار دادم که اولا" گی "بودن جرم نیست و ما بایستی از حقوق همجنسگرایان دفاع کنیم و ادعا کردم که عکس الصاقی هم فتوشاپ می باشد ، در مورد اطلاعاتی بودن هم ،هیج مدرک محکمه پسندی وجود ندارد. بعد چرخی در گوگل زدم و متوجه شدم همین دوست چندی پیش با امید دانا مصاحبه ای دارد که در آن از هم تعریف و تمجید می کردند.،این دوست سلطنت طلبم ، بهم گفت:" رک و راست ، تصمیم گرفتیم ترتیب امید دانا را بدهیم چون به شاهزاده توهین می کند و رضا پهلوی را تجزیه می نامد"

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
با درود کامنت من در دفاع از پیمان عارف چه اشکالی داشت که چاپ نکردید؟
تصویر دكتر عبدالستار دوشوكي

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سازاخ گرامی
مخاطب من این فرد مستمند ء علاج نیست. بلکه سربازان گمنام امام زمان هستند تا بدانند که ما می دانیم. و همچنین آن دسته از هموطنان صادق و بری از سوظن در داخل کشور که ممکن است به دام اینگونه کلاشان و خناسان وسوسه گر وابسته به حلقه های امنیتی گرفتار شوند. می دانم اکثر آنها در داخل کشور احتمالا این مطلب مرا نخواهند خواند، اما وظیفه خود دانستم که فرض اخلاقی ادا کنم و بقول معروف :
چو کاری بی فضول من بر آید / مرا در وی سخن گفتن نشاید
و گر بینم که نابینا و چاه است / اگر خاموش بنشینم گناه است

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
"""دیاسپورای جامعه ۲۷۰ فعل ساده ای، در خارج به ثمر نشسته است """ من این پدیده را، به نوعی تکامل دیاسپورای جامعه قالی پرنده تلقی‌ می‌کنم. ۱- به هر حال ایشون فارسی‌ سلیس حرف میزنند و فارسی‌ را در بلاد اروپا، گسترش می‌‌دهند. ۲- من تا حدی منظور نویسندهٔ مقاله را طعنه آمیز یافتم، "" آیا کسی‌ که ضدّ ایران است، روان پریش است؟ "". ۳- چگونه امکان دارد هم روان پریش بود هم عامل اطلاعاتی؟ آیا این پدیده در موساد، سیا، اسکاتلند یارد و هکذا سابقه دارد؟ بی‌ بی‌ سی‌ فارسی‌ هم از قاسم سلیمانی حمایت می‌کند و هم از اکراد، آیا بی‌ بی‌ سی‌ فارسی‌ " رانپریش امنیتی اندر روانپریش ضدّ امنیتی است؟ "".

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اینها نیاز به کمک دارند، بجای شماتت و تحقیر باید مداوا بشوند، چه فرقی هست بین فردی که مشکلی در قلب و ریه دارد ، با کسی که از نظر روانی آسیب دیده؟ مثل این می ماند که ما بیائیم کسی را که سکته قلبی کرده سریع با آمبولانس به بیمارستان برسانیم، ولی کسی که سکته مغزی کرده و هزیان می گوید بباد کتک انتقادی بگیریم و مرتبا سرکوفت بزنیم و از همه بخواهیم که این دیوانه زنجیری را به صلابه بکشید، اینها نیاز به مداوا دارند که باید توسط روانپزشک باید مداوا بشوند،قدیمها یادم می آید افرادی که اختلال فکری داشتند در راه مدسه بچه های مدرسه بیچاره ها را سنگباران می کردند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب ناشناس
شما بر اساس کدام شهود و مستندات به آقای پیمان عارف اتهام میزنید؟ از سابقه مبارزاتی شما هیچ اطلاعی در دست نیست اما کافی است به مصیبتها یی همچون زندان و انفرادی شکنجه و شلاق که ایشان از حاکمیت اسلامی دیده اند با نگاه اخلاقی بنگرید . تنها محرومیت از تحصیل ایشان مصیبتی است که تن هر جوانی را به لرزه در می آورد بعد شما اینطور بدور از اخلاق سیاسی به ایشان اتهام گزاف میزنید؟
حال پرسش این است که ما از کجا بدانیم خود شما وابسته به حکومت نیستید؟ نحوه مواجهه فله ای و درهم شما با پیمان عارف و امید دانا مرا بیاد اعدامهای ابتدای انقلاب می اندازد که چند مخالف سیاسی را به همراه چند مجرم مواد مخدر اعدام میکردند تا افکار عمومی قبول کنند همه مجرم مواد مخدر بودند!!! آخر برادر! چه ارتباطی بین پیمان و امید دانای جاسوس وجود دارد؟؟؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای دوشوکی با تشکر از افشاگریتان. متاسفانه در همین سایت ایران گلوبال هم مشابه این افراد به هرزه گویی مشغول و در حال تخریب اپوزیسون هستند. نمونه اش همین ....... که دست کمی از امید نادان ندارد. جای تعجب است که این شخص در این سایت بشدت حمایت می شود و هر گونه افشاگری و نقد ایشان به خشن ترین نحو سانسور می شود که مبادا به شخصیت دکتر عارف بر بخورد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
نویسنده این مقاله کیست ؟ او می ترسد یا خودش مشکوک است ؟ ترور شخصیت اینگونه ،مورد سرزنش است.