انجام آزمایش هسته ای از سوی جمهوری اسلامی مسبب لرزش وسیع روز یکشنبه

کیانوش توکلی :این خبر دروغ را اولین بار؛ دیشب بلافاصله پس از زلزله تحت عنوان" گزارشِ مستندِ ویژه روژی کورد" توسط امیل ،به آدرس سایت ارسال شده بود که من برایشان نوشتم :"دروغ بس است " ولی همکارمان آقای رضا وضعی این خبر دروغ را درج کرد و خوشبختانه اکثر دوستان کامنت گذاشتند و این خبر دروغین را افشا کردند و بهتر است این به اصطلاح خبر با کامنت های فراوان بماند ، چون اکثر سایت های کردی این خبر دروغ را درج کرده اند

ساعت ۱۸:۱۸:۱۸ روز یکشنبه ۱۲ نوامبر ۲۰۱۷ برابر با ۲۱ آبان ماه ۱۳۹۶ شمسی به وقت گرینویچ ، زلزله ای که شدت آن ۷.۴ ریشتر تخمین زده می شود از شهر پنجوین و سلیمانییه و حلبچه و خانقین و بخشی از اربیل در اقلیم کوردستان را تا برخی ار شهرهای الاحواز و نزدیک به کل شهرهای شرق کوردستان را لرزانید. لرزشی که برخلاف تمامی زلزله های طبیعی که به صورت آنی تنها چند ثانیه طول می کشد، بیش از یک دقیقه طول کشیده است. شهرهای اقلیم کوردستان که مشمول این لرزه شده اند هم مرز با اورامانات کوردستان ایران می باشند.

جالب است که از همان دقائق اولیه از سوی مرکز زلزله شناسی ایران و عراق، اختلافات بر سر مرکز زلزله رخ داد. ایران مرکز آنرا عراق و عراق آنرا ایران اعلام کرده است.

استانهای ارومیه، همدان، سنندج و کرماشان و لرستان به طور کلی با این زلزله که در برخی از نقاط شدت آن بیشتر از این میزان تخمین زده شده است، به لرزه درآمدند. شدت لرزه به حدی زیاد بود که در برخی از شهرها به حدی زیاد بوده است که تا ساعات ۱۲ نصفه شب همان شب نیز ساکنین شهرهایی همچون بانه، مریوان، سقز و سنندج از بازگشت به منازلشان خودداری کرده اند، پیرمردها شهر را تخلیه کرده اند. در بانه و مریوان این هراس بیشتر است. پمپ بنزینها کاملا مملو از ماشینهایی است که به قصد خروج از شهر در حال سوخت گیری هستند.

این زلزله شهرهایی از قبیل همدان، اراک، زنجان، احواز، ایلام، قم، تهران، کرمانشاه، تبریز، ارومیه، اردبیل و اصفهان را نیز دربرگرفته است. به ساعت آن نیز توجه کنید ساعت زلزله به وقت گرینویچ ۱۸:۱۸:۱۸

منابعی داخلی در ارتباط با روژی کورد، از شدت بی نظیر و بی سابقه این زلزله حکایت داشتند. گریه و هراس و جیغ زنان و کودکان، صحنه هایی همچون جنگ در یمن و موصل را در خاطرها تداعی می کند. روژی کورد با توجه به دسترسی ویژه اش به منابعی در داخل سپاه تروریستی پاسداران و برخی از نهادهای ویژه، به کنکاش در این باره پرداخته است. اینک با سپری شدن ساعاتی از این زلزله، به بررسی واقعیت مسئله می پردازیم، واقعیتی که در زلزله شهرستان بم نیز رخ داد و منجر به مرگ هزاران انسان بی گناه شد.

کوردستان به طور کلی و شرق کوردستان بالاخص، سرزمینی زلزله خیز است اما به دلیل کوهستانی بودنش، هیچگاه شدت زلزله هایش به بیش از ۴ ریشتر نرسیده است. به عنوان مثال ۱۹ تیرماه ۱۳۹۵ شمسی، دو زلزله مداوم سنندج را لرزاند، یک زلزله  ۳.۳ ریشتری موچش و دیگری ۲.۸ ریشتر.

به اطلاعات چهار نمونه در این باره از مرکز ژئوفیزیک دانشگاه تهران در این باره دقت نمائید.

•             براساس گزارش مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران این دو زمین لرزه در ساعت ۳.۴۹دقیقه صبح امروز با قدرت ۲.۷ ریشتر در موقعیت جغرافیایی ۳۵.۱۲۷شمالی و ۴۷.۲۱۰ شرقی در موچش رخ داده است.

•             ساعت ۳.۵۳ دقیقه هم بار دیگر زلزله‌ای به بزرگی ۲.۳ ریشتر در موقعیت جغرافیایی ۳۵.۷۳  شمالی و ۴۷.۲۵۱ شرقی در عمق ۵ کیلومتری زمین موچش در کوردستان را لرزاند.

•             ساعت ۵ و ۲۶ دقیقه هم در عمق ۸ کیلومتری زمین در شهر موچش زمین لرزه‌ای به قدرت ۳.۳ ریشتر در موقعیت جغرافیایی ۳۵.۱۴۰ شمالی و۴۷.۲۳۲ شرقی امروز شنبه اتفاق افتاده است.

•             در ساعت ۵.۲۸ دقیقه هم زلزله‌ای به قدرت ۸.۲ریشتر در موقعیت جغرافیایی۳۵.۲۴۳ شمالی ۴۷.۱۳۴ شرقی در سنندج رخ داد.

اینجاست که منابع روژی کورد از داخل خود سپاه تروریستی پاسداران و با پیگیریهای متعدد و موشکافانه خود، به واقعیت موضوع که همان “آزمایش اتمی جمهوری اسلامی ایران” است پی می برند. مکان این آزمایش تاکنون نامشخص است و تلاشها برای رونمایی بیشتر از این واقعیت ادامه دارد.

برای بیان بهتر مسئله کمی به عقب تر بر می گردیم. بخش کوردی مرکز روژی کورد، ۲۰۱۷-۰۹-۱۶ پرده از پروژه اتمی رژیم تهران در مکانی واقع در بین مهاباد و پیرانشهر در استان ارومیه برمیدارد.http://www.rojikurd.net/%D8%A6%D8%A7%D8%B4%DA%A9%D...

بر اساس این گزارش بخش کوردی مرکز روژی کورد، سپاه ترویستی پاسداران ایران، در نزدیکی روستایی به نام “خورینج” واقع در بین مهاباد و پیرانشهر، به طور مخفیانه مشغول به انجام رساندین پروژه ای اتمی می باشد که این پروژه در محیطی کاملا نظامی کلان انجام شده و مدت سه اصل است آغاز به کار کرده است.

بر اساس این گزارش، این پروژه تحت نظارت سازمان تحقیقات سپاه تروریستی پاسدران ایران و تحت نام دروغین “پروژه انتقال آب رودخانه زاب به دریاچه ارومیه در حال انجام است.

منابع تحقیقی روژی کورد، با توجه به پیگیریهای خود طی چندین ساعت گذشته و نیز تحقیقات مرتبط قبلی خود در این زمینه به این نتیجه رسیده اند که دو نقطه برای انجام این آزمایش موجود و مطرح است. نقطه اول، کوههای متصل به مریوان (منطقه تته اورامانات که مرکز نقاط مورد بحث در این رخداد می باشد) و نقطه دوم، مناطق مرزی پیرانشهر و حد فاصل بین اشنویه و پیرانشهر که طی مدت گذشته بیش از پیش نسبت به عبور کولبران و دامداران، در نقطه دوم، واکنش نشان داده شده است و نیروهای ویژه و پایگاههای متعددی تحت عنوان جلوگیری از نفوذ احزاب کورد به داخل ایران در این مناطق احداث و راه اندازی و ترمیم شده اند.

زلزله امروز از دو لحاظ قابل بحث و اهمیت است. یکی: دایره مکانی و دومی: شدت آن که هر دو مورد را در ابتدای موضوع به بحث گذاشتیم. حدود ۸ ریشتر شدت و دایره ای نزدیک به ۸۰%  ایران و بخشی مهم از اقلیم کوردستان که شدت زیاد این زلزله در استان سلیمانه در جنوب کوردستان، احتمال انجام آزمایش در مناطق مریوان و متصل به آن را تقویت می کند، وضوحا و مشخصا منطقه تته اورامانات که مرکز نقاط مورد بحث در این رخداد می باشد.

دو نکته زیر را جهت تایید مدعای خویش مطرح می نمائیم:

یک: زلزله عادی پس لرزه دارد. اینک چندین ساعت از زمان بروز و وقوع این زمین لرزه سپری شده است، تاکنون به طور دقیقی منتظر وقوع پس لرزه بوده ایم که در هیچ نقطه ای از این دایره وسیع، حتی یک پس لرزه نیز رخ نداده و گزارش نشده است.

دو: عمق این زلزله ۱۱ کیلومتر بوده است، شعاع آن نیز به حدی کم بوده است که این اتفاق را با زمین لرزه متفاوت می کند. شاید این سوال مطرح باشد که چرا با وجود گستردگی و شدت غیرمعمول این زلزله، خسارات جانی و مادی زیادی دربر نداشته است. اینجاست که باید به عمق این زلزله که ۱۱ کیلومتر اعلام شده است توجه نمود. عمق این زلزله که منتج از انجام آزمایشی اتمی یا موشکی دارای کلاهک هسته ای بوده است، تنها ۱۱ کیلومتر بوده است از اینرو شدت تخریب آن زیاد نبوده است و تلفات آنچنانی وسیع دربر نداشته است. هرچند بر اساس آمارها تاکنون در قصر شیرین ۷ کشته درپی داشته است اما این امر بیشتر می تواند ناشی از غافلگیری اشخاص باشد تا مسائل مرتبط به زلزله.

تاریخچه مختصری از انجام تحقیقات و تلاشهای اتمی از سوی ایران:

شروع تحقیقات و کارهای هسته ای ایران به سال ۱۹۶۷ میلادی باز میگردد. هنگامیکه ایران رآکتوری کوچک تحقیقی را از امریکا دریافت می کند. ۱۰ سال بعد از آن یعنی در سال 1977 ایران توانست زیرساختهایی نیرومند جهت پردازش سنگ معدنی اورانیوم و غنی سازی اورانیوم انجام دهد. تا اینکه ایران اخیرا موشک خرمشهر را ساخته است که برد آن ۱۲۰۰ کیلومتر بوده و توانایی حمل کلاهک هسته ای را نیز دارد.

سازمان مجاهدین خلق، سال ۲۰۰۲ که در آن سال، جرج دبلیو. بوش ایران را محور شرارت خواند، فاش نمود که ایران در نطنز مشغول غننی سازی اورانیوم بوده و در اراک نیز رآکتور آب سنگین دایر نموده است.

جالب توجه است که، در واکنش به استراتژی جدید ترامپ علیه ایران، حسن روحانی که روز یکشنبه ۷ آبان ماه ۱۳۹۶ شمسی برای معرفی وزیران جدید علوم و نیرو به مجلس شورای اسلامی رفته بود،  گفت: «ما هر سلاحی از هر نوعی که نیاز داشته باشیم می‌سازیم و انبار می‌کنیم و هر زمان که لازم باشد برای دفاع از خود از آن استفاده کرده و تردیدی نمی‌کنیم».

رئیس جمهوری ایران تاکید کرد: «موشک ساخته، می‌سازیم و خواهیم ساخت، زیرا با هیچ‌یک از قوانین بین‌المللی یا قطعنامه ۲۲۳۱ در تضاد نیست»

تمامی این قضایا ضمن اشاره به تلاش درازمدت ایران در گذشته و حال، جهت ساخت سلاح هسته ای و اتمی و بیوشیمایی دارد که این تلاشها با احتمال شدیدتر حمله به ایران از سوی ائتلاف عربی و اسرائیل و امریکا که جرقه آن در لبنان و یمن زده شده است و با گسترش حضور آشکارانه سپاه ترویستی پاسداران در عراق و حمله مستقیم به اقلیم کوردستان از سوی سپاه تروریستی پاسداران در عراق و امتناع رژیم عبادی از خروج نیروهای ایرانی از عراق و سرباز زدن از خواسته مکرر امریکا در  این باره، اکنون جمهوری اسلامی به تلاشهایش در این زمینه شدت بیشتری بخشیده و در نهایت امروز شنبه ۱۲ نوامبر ۲۰۱۷ این آزمایش را انجام داده است.

یکی دیگر از مواردی که تلاشهای ایران جهت امتحان و آزمایش سلاح هسته ای را اثبات می کند زلزله بم است.

زمین‌لرزه‌ای بود به شدت ۶٫۶ ریشتر که در ساعت ۵:۲۶ بامداد ۵ دی ۱۳۸۲ شهر بم و مناطق اطراف آن در شرق استان کرمان را لرزاند.

طبق آمار رسمی این زمین‌لرزه ۲۶٬۲۷۱ قربانی، ۳۰ هزار مجروح و بیش از صدهزار نفر بی‌خانمان به جای گذاشت. این درحالی است که تعداد واقعی قربانیان به مراتب بیش از میزان اعلام شده بود. یازدهم دی‌ماه همان سال، دکتر اسماعیلی، رئیس شورای شهر بم گفته بود با توجه به اینکه در برخی مناطق بم ۱۰۰ درصد منازل بر اثر زلزله تخریب شده‌اند، به نظر من تعداد تلفات بیش از ۵۰ هزار نفر است. به گفته وی در روزهای اول هر کس به فکر تدفین عزیزان خود بود و بوسیله لودر گودال‌هایی ایجاد می‌شد و اجساد به طور دسته جمعی به خاک سپرده می‌شدند و کسی در آمارگیری دخالت نداشته‌است. در حالی‌که شش روز از این زلزله می‌گذشت، رئیس شورای شهر بم در پاسخ به این سؤال که چند درصد از شهر خاکبرداری شده‌است، گفته بود هر کسی آشنایی داشته، محل دفن آشناهای خود را نشان داده‌است، ولی آنهایی که کسی را نداشته‌اند و از شهرهای دیگر برای مشخص شدن وضعیت آنان به بم نیامده‌اند، هنوز زیر آوارها هستند. در اثر این حادثه ۹۰ درصد از سازه‌های شهر بم به کلی تخریب شدند. ارگ بم که با ۲۵۰۰ سال قدمت بزرگترین سازهٔ گلی جهان بود، به کلی ویران شد. همچنین در این حادثه تلخ، ایرج بسطامی خوانندهٔ ایرانی درگذشت. طبق برنامه‌ریزی مسئولان، بازسازی بم باید تا تابستان سال ۸۴ به پایان می‌رسید. اما ضعف مدیریت، ناهماهنگی میان نهادها، عدم استفاده بهینه از نیروهای متخصص خارجی، عدم آموزش صحیح امدادگران و سوء استفاده در کنار عوامل متنوع دیگر باعث شده تا بازسازی شهر به کندی انجام گیرد و هنوز به پایان نرسد.

یکی از آثار این زلزله بهبود روابط ایران و آمریکا بود. بطوری‌که یک هواپیمای نظامی آمریکا برای اولین بار در بیش از ۲۰ سال اخیر در ایران فرود آمد. ایران که در آن هنگام توسطرئیس‌جمهور آمریکا، جرج بوش، یکی از اعضای محور شرارت قلمداد می‌شد، از آمریکا کمک‌های انسان‌دوستانه مستقیم دریافت کرد و پس از آن به پروتکل الحاقی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پیوست که بر اساس آن نظارت بیشتری بر فعالیت‌های اتمی این کشور صورت می‌گرفت.

به عبارت بهتر دقیقا یک هفته بعد از این که ایران توافق را امضا کرد، زلزله بم رخ داد. در مجموع ۴۴ کشور نیروهایی را برای کمک به عملیات امداد ارسال کرده و حدود ۶۰ کشور پیشنهاد کمک دادند.

نکته پایانی:

انجام آزمایش اتمی جمهوری اسلامی در روز یکشنبه ۱۲ نوامبر ۲۰۱۷، در امتداد آزمایش اتمی و هسته ای کره شمالی بوده است که مرگ بیش از ۲۰۰ تن را درپی داشت.

گزارش یک شبکه تلویزیونی در ژاپن حاکی از آن است که آزمایش بمب هیدروژنی در کره شمالی باعث ریزش یک تونل و کشته‌شدن ۲۰۰ نفر شده است.

بر اساس این گزارش، این آزمایش روز ۱۹ سپتامبر انجام شده است و بر اثر آن در محوطه آزمایشگاهی “پونگی ری” تونلی ریزش کرده و باعث مرگ ۱۰۰ نفر شده است. ریزش دوم تونل هنگام عملیات نجات افرادی که در تونل گرفتار شده بودند رخ داده و در پی آن دست‌کم ۱۰۰ تن از امدادگران مدفون شده‌اند.

کره شمالیی تاکنون در برابر این گزارش سکوت اختیار کرده است.

سه هفته بعد از این آزمایش زلزله‌ای به شدت ۴/ ۳ ریشتر مناطقی از کره شمالی را به لرزه در آورد. مرکز زلزله‌نگاری چین احتمال داد که این سانحه پیامد یک انفجار بوده است.

آزمایش مورد اشاره، ششمین آزمایش کره شمالی در سال ۲۰۱۷ بوده است.

کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در آن زمان مدعی شد که کشورش کلاهک هیدروژنی قابل حمل با موشک‌های قاره‌پیما تولید کرده است.

در ماه‌های اخیر تنش میان ایالات متحده و کره شمالی نیز پیوسته شدت یافته است. رئیس جمهوری آمریکا بارها کره شمالی را به اقدام نظامی تهدید کرده است. ترامپ در نطق خود در مجمع عمومی سازمان ملل در ماه سپتامبر گفت، اگر رهبری کره شمالی سر سازش نداشته باشد، آمریکا این کشور را “نابود خواهد کرد”.

منبع: 
روژی کورد
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
من نمیدونم کی گفته کوردا تجزیه طلب هستن بعدشم تو این موقعیت به جا اینکه مرهم واسه زخم باشید حداقل زخم نزنید در جواب به اون بابایی که میگه کوردا با یه گلوله هوایی فرار کردن اگه سواد داری برو یکم در مورد جنگ هشت ساله و قبل از اون مطالعه کن شماها که سواد و اطلاعات کافی ندارید نظر ندید خواهشا

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ما کاری به دروغ یا واقعیت این خبرها نداریم ولی تا حالا سابقه نداشته که زلزله ای حداقل پانصد کیلومتر هوایی رو پوشش بده باید منتظر باشیم و نظر دانشمندان بزرگ دنیا رو ببینیم

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
"با این علما, هنوز مردم, از رونق ملک ناامیدند"!!
ایرج میرزا

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب حمید,
چشم کوران آن خسارت را بدید
گوش کران آن حکایت را شنید
.............
پس عزا بر خود کنید ای خفتگان
زانک بد مرگیست این خواب گران
...........
ور نه‌ای آگه برو بر خود گری
زانک در انکار نقل و محشری
بر دل و دین خرابت نوحه کن
که نمی‌بیند جز این خاک کهن

مولوی » مثنوی معنوی » دفتر ششم,

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
همه نظرها در مورد زلزله را باید کارشناسانه برسی کرد ...هیچ اعتمادی هم به رسانها نیست...از کجا نقل قول ها درست باشد
...تو این مملکت به راحتی دروغ سازی میشه ونقل میشه مرکز زلزله شناسی دانشگاه در صورتی که باید این موضوع را آمریکاه وژاپن نیز تایید کنند..
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب جمال، اینکه اجازه سفر به خبرنگاران غربی به مناطق زلزله زده نداده چه ربطی به دروغ سایت "روژی کورد"دارد. لطفا بحث را عوض نکنید، این مطلب را به دقت بخوانید:"دانشمندان چگونه به انجام یک آزمایش هسته ای پی می برند ؟: ساعاتی پس از آنکه زمین لرزه ای به قدرت ۶.۳ ریشتری در شمال شرق کره روی داد (۱۲ شهریور ۱۳۹۶)، کارشناسان در کشورهای مختلف اعلام کردند که کره شمالی بمبی هسته ای را آزمایش کرده است. اما کارشناسان چگونه به انجام یک آزمایش هسته ای پی می برند؟ روش های مختلفی برای پی بردن به انجام آزمایش هسته ای (بدون اطلاع قبلی!) وجود دارد از جمله تحلیل داده های لرزه نگاری. به عبارتی متخصصان لرزه شناسی می توانند با بررسی شکل امواج لرزه ای، تعیین کنند که این زمین لرزه طبیعی بوده است یا انفجار یک بمب اتمی باعث وقوع این زمین لرزه شده است.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
یک سوأل از جناب کیانوش توکلی مسئول سایت در مورد این خبر کیانوش توکلی چە دارد بگوید ؟؟


«توماس اردبرینک» خبرنگار نیویورک ‌تایمز در تهران در توئیتی نوشت: همزمان با زلزله غرب ایران به او و دیگر خبرنگاران خارجی مقیم تهران اجازه سفر به مناطق زلزله زده را ندادند!
این است ماهیت ضد انسانی و ضد کوردستانی اشغالگران

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ما آزربایجانیها از صمیم قلب خساراتهانی مالی وارده به ملت شریف آزربایجان غربی را تسلیت می گوئیم با آروزوی کردستان و آزربایجان مستقل، اولدی وار دوندی یوخ

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اخبار کانال یک آلمان، اعلان کرد که علت زلزله خیزی این منطقه مخصوصا در شهر کرمانشاه ، بدلبل حرکت مدام و برخورد دوقشر زمین با نامهای "قشر و لایه عربی" با قشر و لایه "اروپاآسیایی " است که دهها سال است شروه شده و جندین سالها دیگر بشکل سانتیمتری ادامه داشته و موجب زمین لرزههای خفیف و قوی میگردد. حالا لابی ها و نیروهای ضد آخوندی یا ضد ایرانی سعی میگنند داستانهای حسین کرد شبستری را اینحا تکرار نمایند یا خقیقت را لو ث نموده و نان خود را به تنور بزنند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
با تسليت به انانى كه قربانى طبيعت و بى لياقتى در مديريت حكومتى ضد بشرى شده و ميشوند. حكومتى كه در حل بحرانهاى طبيعى در داخل كشور عليل و در ايجاد بحرانهاى غير طبيعى در خارج از كشور ركورد شكن است.
اين يك حقيقت است كه حكومت جهل و جنايت براى رسيدن به اهداف تبهكارانه خود، از كشته ها پشته ميسازد و در اين راه هيچ مرزى نميشناسد. اگر هم بخواهد روزى بمبى امتحان كند قطعا توجهى به جان انسانها ندارد چرا كه در باور انان زمين اسارتگاه انسانهاست پس رها شدن از اين اسارتگاه هدف اوليه است ( البته همان ها در عمل مرگ را براى همسايه خود خوب ميدانند).
اما در رابطه با اين مقاله و تعجيل نويسنده ان در اثبات و قبولاندن يك احتمال. هرگاه اين نويسنده عجول كمى صبر ميكرد تعداد زياد پس لرزه ها را ميتوانست ببيند يا بشنود يا بخواند و ديگر با نوشتن جملات ذيل خود زنى نكند.عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
پیروز عزیز وقتی آدمی در بالای کوه تفنگ بدوش و با روابط کاملا عشیرتی زندگی و گزارش زلزله اتمی می دهد باید مواظب باشد زیاد نخود لوبیا نخورد تا شمکمش زیاد نفخ نکند. و حواسش باید باشد که شاید با دنیای سیاست بشود شوخی کرد، ولی با دنیای علم نمی شود شوخی کرد، این ماجرا شبیه داستان آن گنجشگی هست که از اسب به جرم تجاوز به وی به دادگاه شکایت کرده بود، و حاکم باعصبانیت از اسب می پرسد که تو با آن جثه لندهورت شرم نمی کنی که به این کنجشک ضعیف و کوچلو تجاوز بکنی؟ اسب از قاضی می خواهد، لطفا آلت تناسلی مرا با جسه کنجشک مقایسهفرمائید، و بعدا قضاوتفرمائید !؟ آآیا اصلا این کار شدنی است؟ پیروز جان حالا من سئوالم این است چرا لوبی های پانفارسیست و پانیرانیستهای هرزه نویس و ضد زن و معتقدین به مرزها پر گهر می خواهند با ایران اسلامی به انرژی هارپ (زلزله مصنوعی ) دسترسی داشته باشند؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب سازاخ,
شما یا به "عللی" تجاهل العارف میفرمائید و یا واقعا باور دارید که "آزادی و دمکراسی و رعایت آن واحد خاصی ندارد" و اندازه آن به دست خویش است؟ و "امروزه صحت و سقم همه اخبار سیاسی" " نیاز به تبادل نظر گروههای مختلف" دارد و زمانی که تمام موسسات علمی جهان بروز زلزله را تائید کرده اند صحت وقوع آن "نیاز به تبادل نظر گروههای مختلف" دارد؟ با این فلسفه و باور, آیا گفته های دیگر شما هم قابل باور است اگر چیزی به واضحی و بزرگی این زلزله را انکار میفرمائید؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آزادی و دمکراسی و رعایت آن واحد خاصی ندارد نه با متر و نه با کیلو و نه با وات و ژول، نمی شود آنرا اندازه گرفت، البته یکسری پارامترهها واضح و مبرهن است از قبیل توهین و تهمت و تحقیر وووو ولی درج اینگونه اخبار زلزله اتمی ناشی از سردرگمی سیاسی در جهان است که امروزه صحت و سقم همه اخبار سیاسی و حدوثی نیاز به تبادل نظر گروههای مختلف را طلب می کند، و اخبار آنچنان غیر قابل مترقبه و پیچده می باشند که نه نشر آن گناه کبیره است و نه عدم نشر آن خروج از موازین دمکراسی است، ولی خوب زمینه ائی است برای گفتگو و تصادم افکار متعدد، که حاصل آن همه را به حقیقت نزدیکتر می کند، طبیعا صاحبان تفکرات ایدئولوژیک و دینی مرتبا حرفهای خود را تکرار می کنند و مثل صدای اذان و یا ناقوس کلیسا، وقفه ائی ایجاد می کنند و صحبتها منقطع شنیده می شود، و راندمان مباحثه و نتیجه گیری از آنها پائین می آید

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ضمن ابزار تاسف و همدردی با زلزله زده گان ، بنظر من پخش چنین خبر هائی باعث شک و شبهه در کمک رسانی مردمی به زلزله زده گان میشود یعنی نمک روی زخمهای مردم بیچاره و در مانده !

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب توکلی,
با تشکر از توضیحات,
راوی این "خبر" اگر حسن نیت داشت- که ندارد - برای بر ملا کردن نیت شوم همسایگان در ابتدای مقاله میتوانست با تسلیت به هموطنان بگوید که چنین شایعاتی وجود دارد نه اینکه بلندگوی "منبع: روژی کورد" گردد. تنها این مقاله نیست. این شخص همین امروز مقاله "الشرق الاوسط: طرح ایران برای بی‌هویت کردن عرب‌ها" را هم منتشر کرده است. آیا ما نمیدانیم که یکی دو روز دیگر سران "دول عربی" در قاهره جمع خواهند شد که با پشتیبانی امریکا و اسرائیل به "مسئله ایران" رسیدگی کنند که محتاج آگاه باش این جناب باشیم؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
یکی از کارشناسان و متخصصان لرزەنگاری گزارش داد:
زمین لرزید وحشتناک اما زمین لرزە نبود!!!
تا اونجایی کە من تخصص دارم این امواج نە sبودن نە pهیچگاە زلزلە همزمان در چند گسل موازی اتفاق نمیافتە در گسلهایی کە در یک امتداد هستند ممکنە رخ بدە کە در این مناطق همچین چیزی نداریم من با قاطعیت نسبی میتونم بگم یک انفجار در عمیقی نزدیک بە سطح زمین رخ دادە کە شدت لرزە بە ۷رسیدە و الا زلزلە هفت و شش ریشتری حداقل با توجە بە بافت مناطق روستایی و شهری کە داریم باعث تخریب بیشتر از ٨۰درصد مییشە با قاطعیت نسبی میتونم بگم زلزلە نبود.
این زلزلە سی برابر شدید تر از زلزلە بم بودە و اگر زمین لرزە منشا گسلی داشت باعث میشد این شهرها ویران بشن!!!
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
با تشکر از شما دوستان گرامی که با حس مسولیت انسانی در جهت افشای یک دروغ با گذاشتن کامنت های روشنگر آنه ، واکنش خوبی از خود بجا گذاشتید، آری ، وجود آزادی بیان در ایرانگلوبال ،به "خبر "دروغ، اجازه نفس کشیدن نمی دهد. این "خبر" دروغین به دو دلیل بهتر است همچنان در سایت بماند ، اول افشای منبع خبر که سایت "روجی کورد"امی باشد که به سبک "آمد نیوز"دست به انتشار جعلیات می زند، بیاد دارم همین" سایت کردی روجی کرد"بلافاصله پس از ترور یکی از مخالفین و قبل از اینکه پلیس و مقامات امنیتی دولت هلند ، اظهار نظر نمایند ، با اب و تاب نوشت"ترور" کار رژیم است.دلیل دوم این است این خبر، بطور اتوماتیک به تویتر و فیس بوک ایرانگلوبال متصل است و حذف این دروغ با توضیحاتش ، صلاح نیست ، بایستی منبع خبر را رسوا کرد و اینجانب در خلاصه مطلب نظرم را نوشته ام

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب توکلی,
فرمایش شما در باره این "خبر" عذر بدتر از گناه است. اگر این اراجیف "خبر" باشد پس باید گفت که خبرنگار خبرگزاری ایران گلوبال گزارش کرده است که .....شما متولی این امامزاده اید و نباید اجازه دهید که هر بی سر و پائی هرچه میخواهد بگوید. به قول معروف "امامزاده" جای ر.... نیست.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب توکلی,
شرم آور است در زمانی که در اثر زلزله شدید به تائید تمام مراکز علمی دنیا تاکنون اقلا به گزارش بی بی سی "تاکنون "۳۲۸ نفر" کشته شده‌‌اند. به گفته همین گزارش ۳۹۵۰ نفر مجروح نیز ثبت شده است." ایران گلوبال بجای تسلیت و ابراز همدردی به هموطنان چنین اراجیفی را منتشر میکند. من قادر به یافتن کلمه مناسبی برای این عمل نیستم و آنرا به عهده شما میگذارم. با اظهار تأسف شدید از این لاقیدی و عمل غیر انسانی.
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
این خبر دروغ را اولین بار؛ دیشب بلافاصله پس از زلزله تحت عنوان" گزارشِ مستندِ ویژه روژی کورد" توسط امیل ،به آدرس سایت ارسال شده بود که من برایشان نوشتم :"دروغ بس است " ولی همکارمان آقای رضا وضعی این خبر دروغ را درج کرد و خوشبختانه اکثر دوستان کامنت گذاشتند و این خبر دروغین را افشا کردند و بهتر است این به اصطلاح خبر با کامنت های فراوان بماند ، چون اکثر سایت های کردی این خبر دروغ را درج کرده اند

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
این هم یک تحلیل کردی است مانند همه چیزشان. مانند جنگهای کردی شان که با یک شلیک هوائی فرار را بر قرار ترجیح میدهند. روژوا کردی اول نام های منطقه را یاد بگیرد بعد چیزی را تفسیر کند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
تجزیه طلبان ضد ایرانی چنان بی آبرو شده اند که اگر بگویند پایان شب سیه سفید است، دیگر کسی باور نمیکند چون کارشان بر اساس جعل و دروغ و تحریف و کینه و راسیسم و خیانت و بی منطقی است.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
معروف است که به روبا میگویند شاهدت کو گفت دمم. وقتی خبر دورغ را یک جریات تجزیه طلب کرد رسانه ای کند روشن است که هدف ایران است ونه گزارش واقعی. این خبر های دشمن شاد کن کمکی به شکست خفت بار جریان تجزیه طلب کرد و شرکا نخواهد کرد . یادمان نرود که سازمان رجوی پیش قراول خیانت به فعالیتهای اتمی ایران چه روزگار بدی برای اقتصاد ایران بوجود اورد و کمکی به سازمان رجوی نکرد. این دروغ پردازی هاکمکی به مخالفان نظام نخواهد کرد و بیشتر در خدمت دولت های استعماری خاورمیانه است .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
متاسفانه این سایت هرزنامه آن هم از منابعی که هیچگونه رسمیتی ندارند را به وفور درج مینماید. آخر با تکنولوژی 80 سال قبل بشر میتوانست زلزله ناشی از آزمایش بمب هسته ای را از عوامل دیگر باز شناسد حال در قرن 21 با این تکنولوژی وسیع که دست بشریت است چطور اینقدر راحت جمهوری اسلامی آزمایش هسته ای انجام میدهد آنهم بدور از چشم جهانیان!!!

در این سایت محترم قبلا چند مورد دیگر از دروغ پردازیهای "روژی کورد" که منابعی را به گفته خودش در داخل حکومت و سپاه دارد به چاپ رسید مانند "خامنه ای دیگر به سپاه اعتماد ندارد" و از این .... آخر "روژی کورد" که نشد منبع موثق! اولین چیزی که صداقت یک منبع خبری را نشان میدهد بی طرفی و بدور از تعصب بودن است. وقتی منبعی از ابتدای خبر شروع به فحش دادن میکند خودش عدم اعتبار خبرهایی را که اعلام میکند را کاملا نشان میدهد.

خواهشمند است کنترل بیشتری بر اعلام خبر داشته باشید

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
شرم آور است وقتی ایرانیان گرفتار زلزله و حکومتی مستبد و وخونخوار هستند بجای کمک به هموطنان وقت را مناسب شایعه پراکنی خطرناک در جهت منافع کشورهایی مناسب می دانید که در فکر تجزیه و نابودی و کشتار ایرانیان هستند. تنها دلیل و مدرک ازمایش اتمی، زلزله است؟! حالا امریکا و اسراییل به عربستان و سایر اعراب مجوز می دهند به خاک ایران حمله کنند تا از بمب اتمی ایران مصون بمانند؟! این دروغ ها یک بار در مورد عراق رسا شده و کاربردی ندارد تنها فایده چاپ این پرت و پلاها ، بی ابرویی این سایت است که دراختیار ایران و ایرانی قرار گرفته...

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
کارشناسان زلزله در دانشگاه اوپسالای سوئد کانون زلزله را حوالی حلبچه اعلام کرده و از وقوع پس لرزه هایی هم گفته اند.
تصویر تبریزی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
این هم یک چرندنامه دیگر در ایران گلوبال! روشن نیست چرا دوست گرامی ما رضا وضعی این هرزنامه را به ایران گلوبال فرستاده است؟ آیا ایشان دچار کمبود سوژه هست؟ از (الاحواز) نوشتن این نویسنده پان نامه ای صد درصد آشکار می شود که ایشان چگونه دانشمند فیزیک اتمی است! مانند همان دانشمندان فیزیک اتمی پان ترک که می فرمایند فارس ها عمدا دریاچه اورمیه را خشک کرده اند تا از کف آن اورانیوم استخراج کنند! با این چرندنامه ها شاید بتوان جوانان کم سن و سال و ساده دل را فریب داد اما این هرزنامه ها برای فریب آگاهان کارائی ندارند! حتی نشت مواد رادیواکتیو با ماهواره های ویژه ای که از سوی چندین کشور کار می کنند به سادگی ردیابی می شود چه رسد به آزمایش اتمی! حتی پیش از پیدایش ماهواره و هنگام انجام نخستین آزمایش اتمی شوروی در سال ۱۹٤۹ چند کشور این آزمایش را با ابزارهای ویژه ای ردیابی کردند، زمان کنونی که جای خود دارد!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
چرا اعتبار خودتون را با همچین گزارشی نابود می کنید؟
http://irsc.ut.ac.ir/index.php?lang=fa
مرکز ژئوفیزیک دانشگاه تهران این همه پس لرزه ثبت کرده و به نمایش گذاشته، بعد نویسنده روژی کورد ادعا کرده زلزله پس لرزه نداشته؟
هیچ کس هیچ کجای جهان همچین ادعایی نداشته؛ بعد جناب نویسنده روژی کورد از کجاش این ادعا رو درآورده؟
انتشار هر مزخرفی که اعتبار یک رسانه رو مخدوش می کنه که آزادی بیان نیست

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب توکلی,
بنده از جانب جناب نتانیاهو از شما کمال تشکر را دارم که چنین حق آزادی بیان را مراعات کرده و در زمانی که به گزارش رویتر تا کنون بیش از ۲۰۰ نفر در ایران و عراق به علت زلزله به عمق ۴۰ کیلومتر هلاک شده اند سایت ایران گلوبال آنرا ناشی از انفجار بمب اتمی ایران میداند. خدمات ایران گلوبال در این مورد بیش از انتظار و موجب تقدیس و تقدیر است.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
استانی بنام اورمیه وجود ندارد.شهراورمیه وجوددارد که مرکزاستان آزربایجان غربی است ودر برهه ائی از تاریخ هم پایتخت تمامی آزربایجان بوده است.
اگر زلزله ائی در اورمیه وتبریز،خوی،سلماس،ماکو رخ داده ،نمیبایستی نام آزربایجان را حذف کرد ومناطق وشهر های تورک راشرق کوردستان معرفی کرد.اگر هم عدم اطلاع وآشنائی باآن سرزمین است ،سفری بکنیدوببینید.