کناره گیری از "گروه همکاران" تارنمای "ایرانگلوبال"

از آنجا که من با سیاست های شخصی موجود سایت نه موافقت دارم و نه همکاری می کنم؛ دلیلی ندارد که نامم در میان همکاران سایت باشد. من همچنان نسبت به مسائل جاری جامعه ایرانی و راه برون رفت از منجلاب حکومت اسلامی به روشنگری های سیاسی ادامه خواهم داد. من ارتباط خود را همچنان با این تارنما که محصول کار جمعی تعدادی زیادی از عزیزان بوده، حفظ می کنم و از آن بعنوان تریبونی سیاسی جهت همبستگی ملی سکولار دمکراتیک جامعه ایرانی، سرنگونی حکومت اسلامی و برقراری یک جمهوری لائیک دمکراتیک در ایران کمک می گیرم.

 

نزدیک به یکدهه از همکاری با تارنمای ایرانگلوبال گذشت و افت و خیزهای زیادی در طول این سال ها تجربه شد. تارنمای "ایرانگلوبال" در تاریخ دهساله خود بستری برای جولاندهی فاشیست های قوم پرست باز کرد تا فضای جامعه سیاسی را آلوده سازند.

البته فرصتی هم فراهم شد تا مواضع سیاسی  نمایندگان ارتجاع منطقه (حکومت اسلامی، ترکیه و شیوخ عرب) توسط کنشگران سیاسی از خاستگاه ایراندوستانه و لائیک دمکراتیک، افشاء شود.

همکاری با تارنمای "ایرانگلوبال" بر مبنای منشور (در باره ما) در سایت آغاز شد. سایت سال ها بشیوه مشارکتی اداره میشد و اکنون مشی "دلبخواهی" جایگزین سبک کار پیروی از یک سیاست مدون را گرفته است.

 به استناد مصوبه "در باره ما"، سایت می بایستی "مدافع یک جمهوری سکولار دمکرات در ایران فردا" باشد و "حول مهمترین مسایل جنبش دمکراسی خواهی" متمرکز گردد.

تارنمای ایرانگلوبال خارج از سیاست های مورد توافق به جدل های شخصی سقوط کرده و این "بی سیاستی"، خود پیامدهای سیاسی بدنبال خواهد داشت.

از آنجا که من با سیاست های شخصی موجود سایت نه موافقت دارم و نه همکاری می کنم؛ دلیلی ندارد که نامم در میان همکاران سایت باشد. من همچنان نسبت به مسائل جاری جامعه ایرانی و راه برون رفت از منجلاب حکومت اسلامی به  روشنگری های سیاسی ادامه خواهم داد. من ارتباط خود را همچنان با این تارنما که محصول کار جمعی تعدادی زیادی از عزیزان بوده، حفظ می کنم و از آن بعنوان تریبونی سیاسی جهت همبستگی ملی سکولار دمکراتیک جامعه ایرانی، سرنگونی حکومت اسلامی و برقراری یک جمهوری لائیک دمکراتیک در ایران کمک می گیرم.

با احترام

اقبال اقبالی

منبع: 
ایرانگلوبال
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
با سلام :
آقای اقبالی ! ایران دوستی را از آقای کیانوش توکلی یاد بگیرید. شما مدعی ایراندوستی هستیدبا تکرار این لاف بر علیه ایران کار می کنید ،شما چطور می توانی ایران دوست باشید که پتانسیل عظیم ایران شما همان ترکها هستند که از هر دو جمله یکی بر علیه پتانسیل ترک ایرانیست ؟
شما چطور می توانید ایران دوست باشید که دین رسمی و اعتقادات ملت ایران شما اسلامیست ، که از هر دو جملۀ شما یکی بر علیه اعتقادات ملت ایران میباشد ؟ آیا هنوز هم درک نمی کنید انقلاب مردمت را دزدیدند ، اقتصادش را به یغما بردند ، از اعتقاداتش و از دین اش سوء استفاده کردند ، آیا درک می کنی غول زدنند سوء استفاده کردند.
آیا خود شما روشن هستید ؟ کی را و کجا را روشنگری می کنید ؟ تا کی دم از روشنگری ؟ تا کی ادعای بی پایه ؟ لطفا به این شهروند ساده جواب بدهید فرق عمل خود با عمل حزبالله در کجاست ؟ مگر با فحش و نفرت روشنگری ممکن هست ؟
تصویر محمدرضا لوایی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
تمام قد در كنار ايران گلوبال و جناب كيانوش توكلى مى ايستيم. آنانكه تاب و طاقت دموكراسى ندارند يك روز از آن رويگردان خواهند شد. تلخترين نقدها و دشمنى ها را مى شنويم و باز هم تحمل مى كنيم.
چطور شد كه يك دفعه بخشى از اپوزيسيون ( بخش ديگرى ستيز ) بر سر ايران گلوبال مى ريزد و مى خواهد درش را تخته كند؟
تمام قصه در اين است كه مى خواهند صداى تنها سايت طرفدار چند صدايى را خفه سازند اما نخواهند توانست.
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اقبالی عزیز نوشت "آنزمان اقای توکلی موضع "میان دوصندلی" داشت." و از آزادی بیان بدون قید و شرط دفاع نمی کرد. سوال از اقبالی :آیا در این ده سال همکاری ، به یاد داری که من نوشته شما و یا کس دیگری را حذف و یا سانسور کرده باشم؟ اینجانب از روز نخست ، گفتم و نوشتم که مرغ یک پا دارد ، آزادی اندیشه با اما و اگر نمیشه،....موضوع و مشکل ما اتهام زنی در کامنت نویسی و برخی مقالات بود، از دهم ژانویه تغییراتی در سیستم کامنت نویسی ایجاد خواهد شد

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای اقبالی
جنابعالی کی ازمبازرات تورک وعرب دفاع کردید لطفا یک مورد ارائه دهید
چطورپان تورک وعرب بداست وغیر قابل تحمل برای شما ولی پان کورد،پان فارس و پان ایرانیسم خوب است ؟!
آیادرسکولاردمکرات شما تورک ها می توانند به تورکی تحصیل کنندو ازآداب وسنن خود پاسداری کنند
من بارها گفتم
داعش گاو نه من شیرده کورد بود
کوردها با داعش به اوج رسیدند خوب معلوم با نابودی داعش هم باید نابود می شدند که شدند.
منتهاپذیرش این موضوع و درک آن برای شما غیرممکن است ولی واقعیت به درک شما کاری ندارد.
ماتورکها ازسوی حکومت شیخی وشاهی درقدیم ایادی شوروی بودیم اکنون اردوغان والهام علیف .
این چیزی است که شما هم بیان می کنید.
مشکل شما وحتی ایران گلوبال و دیگر هم فکران شما "اتنیک وکامنت های می باشد.
شماخودرا طرف دارآزادی بی قید شرط می دانید ؟!
ولی تحمل تورک وعرب را ندارید.

*خود گوی وخودخندی عجب هنر مندی*

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 

با سلام :
حالا که آقای اقبالی می خواهید بروید نظر ما را نیز لطفا گوش کنید اینکه رل شما در ایرانگلوبال همیشه مثبت نبوده است !
باید گفت با سمپاشی یک طرفه ای چندین ساله بر علیه ترکیه ما آذربایجانی های بی طرف عدالتخواه را وادار کرده بودی از مظلومیت ترکیه در برابر این نارواها دفاع کنیم .
نتیجۀ این عمل تفرقه بین ایرانیان زیاد شده و انرژی اپوزسیون را به دینصورت به هدر داده است .
آیا این کار را آقای آقبالی آگاهانه انجام داد و می دهد ؟
موفق باشید

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
"" بستن و پلمپ در کارخانه ساخت اخبار جعلی "" امسال ما‌ها در کشوری بزرگ شده ایم که همه چیز آبکی، شیر تو شیر، شاعر گونه، پر از استعاره، ایهام و اشاره است، یعنی‌ کسی‌ در این کشور، دو کلمه حرف حساب را، بدون پناه بردن به ایما و اشاره، نمی‌‌گوید، بعد به کشوری مهاجرت کرده ایم که همه چیز بر پایه دلیل، منطق و پرهیز از آشفته گوئی استوار است. حالا هخا پرستی‌ پیدا شده به ما اخبار جعلی تحویل می‌‌دهد، آنهم بعد از به قول خودش یک عمر مبارزه با شاه و شیخ، و ساده لوحان بدبخت از خود می‌‌پرسند چرا افغانستان به این روز افتاده است.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
برداشت من به عنوان کسی که دستی از دور بر آتش داشته, این بوده است که مشی ایران گلوبال تجربه ایست که جناب توکلی به آن پرداخته و افت و خیز های زیادی داشته و خواهد داشت. درک من اینست که ایشان ظاهرا با عدم تجربه قبلی در کار روزنامه نگاری همه چیز را باید شخصا امتحان نمایند. پس از حذف امتیاز نمره ای - پس از اعتراضات مکرر - عجالتا به این نتیجه رسیده اند که "من فکر می کنم دو مشکل اساسی داریم (موضوع اتنیکی و کامنت ها ) ". گمان دارم که ایشان تقریبا به "صراط مستقیم " افتاده اند و اگر کامنت های مکرر در مکرر افراط گرایان حذف گردد به مقصد نزدیکتر خواهند شد. در غیر این صورت آش همین آش و کاسه همین کاسه خواهد بود و ایران گلوبال عرصه تاخت و تاز کسانی خواهد بود که کار آنها نه وصل کردن بلکه فصل کردن بوده است.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب اقبالي،شما بحق ازطرف مبارزين ملل غيرفارس دراين سايت بعنوان يك تماميتخواه فارس محور در كناراحمدي نژادها وحدادعادل ها ...قرارداريد.شما هميشه عليه بخش مذهبي رژيم موضع داشتيد وبخش فرهنگي،پان فارسيستي آنراآگاهانه فراموش كرديدومغرضانه مبارزين واقعي تركهاو عربها راپانترك وپان عربيست ناميديد.چه كسي ميتواند خود را

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
یکی از مهم‌ترین دستاوردهای آزادی بیان همین ازوله کردن دیکتاتورمابها، نژادپرستان و سایر افکار ضد انسانی بدون استفاده از اهرمهای خشونت آمیز است. وقتی آزادی بیان رعایت شود اینگونه انسان‌ها به حاشیه رانده و در اقلیت میافتند و میدان را خالی می‌کنند. زنده باد آزادی بیان.
تصویر اقبال اقبالی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
روشنگری پیرامون چند موضوع:
1-موضوع آزادی نوشتار و سانسور در ایرانگلوبال
یکی از پیش شرطهای آغاز کار من با این رسانه، پایبندی به آزادی های بی قید و شرط سیاسی بود. در آغاز کار بسیاری با اما و اگرهای من درآوردی قصد داشتند که آزادی را محدود کنند. من تنها کسی بودم که قاطعانه از آزادی بی قید و شرظ سیاسی دفاع کردم و در آنزمان اقای توکلی موضع "میان دوصندلی" داشت. با تشویق ایشان به دفاع از "دمکراسی دانمارکی" مواضعش در دفاع از ازادی رادیکال شد. چرائی دفاع من از آزادی بی قید و شرط سیاسی، ناشی از تجربه کار در راه کارگر و پاسداری در کردار از شعاری که بر پرچم مان نوشته بودیم. مباحثات ان دوره در آرشیوه گفتگوهای شورای اداره کنندگان ایرانگوبال موجود است. بنابراین مسئله من نه محدود کردن آزادی بیان، بلکه پوزبند زدن به لمپنیسم در سایت و تمرکز بر سر اصل مورد توافق در منشور مورد توافق بوده و هست.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای اقبالی من تا بحال نشنیده ام که کیانوش از کسی بخواهد که سایت ایران گلوبال را ترک کند و هر کسی هم که رفته، نتوانسته صداهای دیگر را بشنود، حقیقتا من متاسفم که شما فعالیتتان را باسایت محدود کردید، ولی گرامی نوشتجات شما و آقای ناصر کرمی سرشار از نفرت به ملت ترک وعرب است، آیا با مستعرب نامیدن عربها و آزری نامیدن ترکها می شود در یک جامعه وجود ملتی را انکار کرد، آیا می شود بر اساس تاریخهای جعلی آنها را به مغولستان فرستاد، اصلا به فرض محال ترکها یک قرن پیش وارد ایران شده اند، آیا بر اساس قوانین حقوق بشر می شود آنها را از آموزش بزبان مادری محروم ساخت؟ من شدیدا کنجکاو هستتم و می خواهم بدانم که علت نفرت از ترک آیا ناشی از آموزشهای غلط کتابهای درسی و شاهنامه است، و یا اینکه بخاطر عدم یادگیری زبان ترکی در دوران پناهندگی در ترکیه می باشد؟ می توانم از شما خواهش کنم، علتش را ببان فرمائید؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
برو درد ترک ستیزی خود را دوا کن. ایرانگلوبال تنها سایت فارسی هست که به آن سر میزنم در طول این چند سال شاهد اخبار دروغ و ضد ترک و حمایت بی چون چرا از تروریزم قبیله ای کردی این جناب بوم. کسی که خیال میکند دموکراسی از لوله تفنگ یاغیان و راهزنان دیروز و تروریست های امروز بیرون می آید نه استعفا بلکه باید خیلی وقت پیش اخراج می شد.
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
کاوه جان، حال مزاجی ام بسیار بد است با این حال بد ، توجه ات را به چند نکته جلب می کنم.ایرانگلوبال ،بولتن سیاسی _ حزبی نیست که به مانند احزاب، خط مشی سیاسی داشته باشند، با این وجود سایت دارای مانیفست است که در زیر این مطلب آمده است .من فکر می کنم دو مشکل اساسی داریم(موضوع اتنیکی و کامنت ها ) که تجربه ثابت کرده است طرح این مشکلات در یک جمع بشدت نا همگون یعنی گردانندگانسایت ، عملی بشدت نادرست است بعبارت دیگر تمامی اختلافات جامعه سیاسی، اجتماعی و فرهنگی ایران جمع می شود درون شورای گردانندگان سایت ، برای اداره چنین جلسه ای بایستی یک کلانتری را در خدمت بگیریم که مانع شوند که همکاران با قندان و فنجان سر و کله همو نشکنیم، اگر مشکل عکس هاست ، همه را بر می دارم که خیال همه راحت بشه و هر کسی مثل قبل "سر دبیر خودم" بشه. اما یک سوال از تو و اقبالی ،آیا شده یک بار از تو و یا اقبالی بپرسم چرا

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
هیج به این نکته توجه کرده اید که بجز ایرانگلوبال ،کدام سایت دیگری ،مثلا لیست همکاران را منتشر می کند، همکارانی که آزادانه و آتش به اختیار مسول و سیاست های آن را همه جانبه مورد نقد قرار دهند؟ بطور مثال گویا نیوز، هیج کس نمی داند که صاحب امتیاز و مسول سایت کیست؟ و حتی هر تصمیمی می گیرد ، آن را به اطلاع خوانندگانش نمی رساند، گویانیوز پولهایی هنگفتی از طریق آگهی و بنیاد دمکراسی در آمریکا دریاست می کند... خوب این آیرانگوبال ساده ، خاکی ، دمکراتیک مورد هجوم قرار گرفته است، واقعا چرا چون با فخر آور مصاحبه کرده است و یا مطالب تجزیه طلب ها را منتشر میکند؟ براستی اگر مخالف آزادی بیان هستید، شهامت آن را داشته باشید و آن را بیان نمایید

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
به نظر من ترکیب ...ی ... در این سایت اگرچه با ظواهر مختلف اما همه شون یه خط سانسورچیانه مشخص رو پیش می برند! به تجربه شخصی من اگه به دست این گروه باشه حتی یه نظر من رو منتشر نمیکنن!

اینها از اینکه در روزهای اخیر عده ای در دفاع از کیانوش، مطلب نوشته و با اینکارشون رسم نوی رو در دفاع از حیثیت افراد قربانی تهمت گذاشتند، باهاس خیلی گزیده و ناراحت شده باشند!

..... و بقیه اینها توی این سایت از در میرن بیرون از پنجره برمیگردن. این بازیها رو هم واسه شانتاژ و فشار به کیانوش راه انداختن، تا در سانسور دست اینها رو بیشتر باز بذاره!!


در فرصت بسیار کمی که مونده تا دوباره پایگاههای عراق در آلبانی راه نیافتادند کاری بکنیم!
مخلص همه جانهای شیفته آزادی و برابری،
بر و بچه های اسیر رجوی رذل در آلبانی و هزار اشرف یادتون نره!
تصویر کاوه جویا

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
مقصود و انگیزه ی همکار گرامی، آقای اقبالی، از نوشتار بالا برای من نیز قابل درک است. من نیز، با اینکه نامم به عنوان عضو شورا و یکی از همکاران تارنمای ایران گلوبال درج شده است، در تعیین سیاست و اداره ی این رسانه نقشی نداشته ام و ندارم و همکاریم با این رسانه، مانند دیگر نویسندگان آن، تنها در اندازه ی گذاشتن گاه به گاه مطلب در آن است. با وجود تأیید روش تکثرگرا و آزادمنشانه ی تارنما، به برخی از کارکردهای ایران گلوبال ـ به ویژه توهین و تهمت به اشخاص، گروه های معین سیاسی و اجتماعی و تبارهای ایرانی در برخی از مطالب و کامنت ها و سانسور خودکامانه و ناموجه برخی از کامنت ها ـ معترض بوده ام و هستم. از این رو با بازگشت به نوشتار آقای اقبالی، پرسیدنی است که فلسفه و علت وجود نام ما به عنوان عضو شورا یا همکار تارنما، با توجه به اینکه هیچ نقشی در تعیین سیاست ها و اداره ی آن نداشته ایم و نداریم، چیست.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سایت ایران گلوبال مقیاس کوچکی از طرز همزیستی عیرانچی ها و عاریا پرستان با ملیت های غیر فارس را به نمایش می گذارد و آیینه تمام نمای واقعیت درونی این فلات هست.افرادی که عادت دارند تا همانند رژیم کهریزکی فقط متکلم الوحده باشند تاب و تحمل ایستادن روبروی ایینه را نخواهند داشت و مجبور خواهند بود مدام قهر کرده و با اسامی ناشناخته دیگر پارازیت درست کنند.این افراد همیشه با ترفندهایی تلاش می کنند در مقابل سیل خروشان واقعیت های موجود با پناه بردن به قصه ها و حواشی سد درست کنند که شایست هست به این افرادبگوییم خود شکن آیینه شکستن خطاست

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
کمی زرنگ است این آقا. اول یک کامنت بدون نام خودش می گذارد و می پرسد فلانی چه شد و چرا پیدایش نیست. و چند ساعت بعد خودش پیدایش می شود، و هنوز نرسیده شروع به تحریک و تشنج آفرینی و آلوده کردن فضای سایت و به جان هم انداختن همه می کند و شعار می دهد و داد و بیداد می کند.
قبلا هم نوشته بودم که تمام رفتار های این شخص که همه چیزش را از شما پنهان کرده است و یک اسم مستعار کامل (نام کوچک و نام خانوادگی) برای خودش ساخته است به شدت شک برانگیز است.
از او بخواهید نام کوچک و نام خانوادگی واقعی، سابقه ای از فعالیت ها در قالب اپوزیسیون هوادار مجاهدین و کمونیست ها به طوری که قابل بررسی و راستی آزمایی باشد، یا هر چیزی که ثابت کند که حقیقتا او طرفدار مجاهدین و کمونیست هاست را در اختیارتان قرار دهد. و اگر این کار را به هر دلیلی انجام نمی دهید، شدیداً رفتار های او و هدف نهفته در پشت کامنت هایش را

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اولاد سلام به آقای اقبالی
ایشان زحمت زیادی کشید ولی تاب تحمل دیگران رانداشتندنظرهای بسیار اتجاعی وقومگری داشتندو من یکی مخالفان ایشان بودم
امیدوارم ازابن به بعدبتواندحداقلهارا برای دیگران بخواهند
برای ایشان تمامیت عرضی و زبان فارسی مهم بود نه ملت ایران .
آیا بحرین و آزربایحان وارمنستان ویا گرجستان ازایران جداشدند اکنون این مناطق آباد ومردم در رفاه هستند یاما ؟
اردبیل یک زمانی پایتخت بوده ویا تبریز درزمان صفوی یکی از 5 شهر برزگ دنیابوده اکنون درخارج به تفلیس و باکو وبحرین درداخل هم به ابرقو و میبد هم نمی رسد.
من ازترکیه خوشم می آید چون تمامیت ایران را حفظ کرده است .
زمانی ارمنی وکورد برسرتقسیم قسمتی ازایران باهم جنگ می کردندوبیش از300هزارنفرتورک راکشتند
تمامیت خواه کجابودند
ترکیه بودکه واردآزربایجان شد ارمنی وکوردرا سرجاخودنشاند.
مثل امروز جلوی زیاده خواهی کوردها راگرفته است
تصویر بهمن موحدی(بامدادان)

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
بادرود به آقایان کیانوش توکلی و اقبال اقبالی و تمامی هموطنان انقلابی و میهن پرست.
باید گفت افرادی که از کناره گیری آقای اقبال اقبالی ، از گروه همکاران تارنمای ایران گلوبال، ابراز خوشحالی می کنند؛ به طور قطع از دشمنان خلق ایران(مزدوران پلید رژیم آخوندی، جدایی طلبان خائن، قوم پرستان مرتجع ،و فاشیستهای پادشاهی خواه پهلوی چی) می باشند. این خائنین، همان واواکی ها و ساواکی هاو پان ترکها هستنداما جرات معرفی خود را ندارند و به ناچار و به دستور با ماسک ظاهر می شوند.
باری، خائنین به خلق قهرمان ایران بدانند که فرزندان رشید ایران ،لحظه ای هم درنگ نخواهند کرد و مبارزه برای آزادی و سرنگونی رژیم پلید جمهوری اسلامی و استقرار آزادی و برابری در میهن عزیزمان ایران را پیش خواهند برد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
از پان ترکی که با اسامی مغولی، بجای مبارزه سیاسی طبقاتی با حاکمان، به مبارزه نژادی راسیستی با مردم فارس و ایرانی می نماید، باید جلوگیری نمود و آنها را به سایتهای ترکزبان خودشان فرستاد. نگاهی به این صفحه نشان میدهد که این گروه ضد ایرانی، حتی در یک مورد، به دولت اسلامی حاکم انتقاد نمی گنند ،و در عوض، زبان و فرهنگ و تاریخ و مردم ایران و پارس را موذیانه به هم ولایتی خود بشکل دشمن معرفی میکنند . و این آدرس غلط دادن این گروه،موجب دوام بیشتر ترکان شیعه صفوی شیعه در ایران شده .و این گروه بجای زندگی در یک کشور ترکزبان آسیای میانه و قفقاز، جای نرم و گرمی در اروپا و امریکا یافته و به انسان ستیزی خود ادامه میدهد که آبروی مبارز سیاسی و روشنفکر اجتماعی را برده اند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
کسانیکه تلاش کردند ایران گلوبال را به یک سایت تک قطبی تبدیل کنند، و امروز خود را کنار می کشند، در واقع این نماینگر این است که حذفیون و سانسوریون نتوانستند خود را با سیستم دمکراسی ایران گلوبال سازگار ککرده و خود را با آن انطباق دهند، البته احتمالا کیانوش در شروع کار با فشار کاری بیشتری رودرو خواهد شد، ولی این خاصت دمکراسی است که همانند امواج خروشان دریاها، ماهیان مرده و هرگونه آلودگی را به ساحل می راند و از خود دور می کند و بدین خاطر است که آب دریاها همیشه زلال است و دمکراسی هم بدون شفافیت مفهومی ندارد،

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
خصوصا در مورد مصاحبه ای که آقای کیانوش توکلی با امید دانا کرد. ببینید نه کسی که تریبون به همه میده معنای دمکراسی را فهمیده و نه آن کسی که نمی‌دهد. تریبون باید در راه رشد دمکراسی کار کند. درهر کنشی باید از خود سوال کرد که آیا این کنش ارزشی به آن چیزی که هست اضافه میکند یا کم میکند. آیا دهن به دهن شدن با شعبان بی مخ ها حالا چه طرفدار جمهوری سکولار باشند و یا شاهنشاهی و یا چپ چه ارزشی اضافه میکند به دستگاه ارزشی دمکراسی خواهی؟ خوب چرا شعبان بی مخ مثل هادی غفاری را تریبون بهش نمیدی؟ شاید هم بخواهی بدی من نمیدانم. حتما حالا میگویی که دمکراسی یعنی صداهای گوناگون. صداهای گوناگون به خودی خود که ارزش نیستند. صداهای گوناگون ما را در دمکراسی خواهی به جلو باید ببرد. امثال امید دانا و غیره خودشان به اندازه کافی تریبون دارند. پیروز باشید آقای اقبالی.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سالام ـ آقای اقبال اقبالی ،بارفتن شما فکرکنم مقداری از دروغ های سایت کم شود،شما بازوی ........یی بودید،فکرنکنم مبارزه شما برای دموکراسی بود،بلکه نام بردن شما ازنوع دموکراتیک ازهمان دروغ .....ی است،خدانکند،افرادی مثل شما قدرت حاکمیت درایران رابدست گیرند،درآنصورت بنام دموکراسی باید باشماجنگید، جناب اقبالی باورمیکنی مدتی است که متن های من کلا حذف میشود؟درصورتیکه فحش های آقای اسامه چاپ میگردد،من فکرنمکنم شماازاینجابروید،اگرهم مثل بهمن موحدی بامدادان بروید،بنام دیگری مثل رضاتورکپورآستارا خواهید آمد،آقای توکلی ده ها کامنت بنام این حقیررااجازه چاپ داده وده ها بارخواهش کردم این جاعل راپیداکنید،ولی نکردند،درصورتیکه اگریک نفر دوکامنت متفاوت بگذارد،فورا تمام کامنتهایش راحذف میکند.میدانم که این متن راچاپ نخواهد کرد،فقط نوشتم که درآینده نگویند،من معصوم هستم.آقای اقبال خان شانسی شما برای

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
من خيلي وقت است كه متوجه شدم أكثريت فعالين سياسي ادمهاى دمكرات نيستند، همه ميخواهند فكر و عقيده خود را مطرح كنند و بقيه را حذف و ساندور كنند، خوب حالا همه اينها به سايت ايران كلوبال انتقاد دارند ، همه انها از اين سايت استفاده كردند، اما همه ميخواهند سايت را در اختيار همفكران خود قبضه كنند و اجازه ندهند ديكران هم اشهار نظر كنند، تمامي انتقادها به اين سايت از موضع نادرست، ضد دمكراتيك مي باشد، آقاي إقبال اقبالا رك و راست و أشكارا ميكويد كه اقا قرار بود ما سكولار دمكراتها در اين سايت حرف بزنيم نه كسان ديكر، نه جريانات مختلف تورك ، كورد و غيره، ايشان صادقانه عدم اعتقاد خودشان به أزادي بيان و عقيده را بيان كرده است،
كاركر فاز كار هم مثل إقبال فكر ميكنند و نشان دادند كه از مدافعان ديكتاتورهاي كاركري و ضد سوسياليستى هستند كمونيسم را بدانم ميكنند
كيانوش عزيز ، كار شما درست

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
این بهمن موحدی چی شد؟ کجاست ؟
کیومرث نویدی چیکار میکنه ؟
چرا به ما نمیگن تا ما هم به غیبت صغری برویم ؟
آیا واقعا سیاست، پدر و مادر ندارد ؟
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سياست و خط مشي سايت ايرانگلوبال كه پاسداري از أزادي بيان بود بگونه اي كه همه گرايشات سياسي در ان حق إبراز نظر داشته باشند ،تغيير نكرده است.گردانندگان سايت در دفاع از تماميت ارضي هم نظر هستند ولي اگر منظور بستن دهان دگر انديشان هستيد ،رك و رأست ان را بزبان اوريد.دوم اينكه چرخش شورايي سايت غير ممكن شده بود(به دليل درگيري هاي مداوم دروني) در طول ١٤ سال كه از عمر ايرانگوبال مي گذرد هيج مقاله و نظري از جانب من حذف نشده است .در عوض اينجانب مدوام تحت فشار بودم كه اين و يا ان مقاله را سانسور كنم سوم مشكل در بخش كامنت ها بود و هست كه قرار است از سال جديد تغييراتي أساسي در ان إيجاد كنيم.بنابراين انچه ماداريم بيش از ساير سايت هاي ديگر است

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اين سايت نه با رفتن آقاى اقبالى بهبود مى يابد و نه با ماندن ايشان. ايراد در خط سياسى اين سايت است كه با گرايشات توده - اكثريتى و سلطنت طلبانه و گرايشات اصلاح طلبانه سبز و بنفش ملغمه اى از افكار راست ارتجاعى را تشكيل داده است. در مخالفت گردانندگان اين سايت با رژيم جمهورى اسلامى شكى نيست اما در بينش سياسى آن براى آينده كشور بايد نگران بود. زنده باد سوسياليسم زنده باد آزادى

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
چه جالب همه دارند از این سایت کناره گیری می کنند مثل خانم نویسنده آتوسا که عکس اشون دیگه در کنار همکاران نیست. این نشاندهنده این است که افراد دارای قوه آنالیز متوجه این می شوند که سیاست مدیر سایت مشکل دارد و از این سایت می روند. آقای توکلی بهتر است در این زمان سیاست خود را مشخص کنید. شما بر علیه ایران هستید یا با ایران؟
شما با اشخاصی مصاحبه کردید که اصلا در بین مردم جائی ندارند. مثلا فخرآور، امید دانا یک شخص سفسطه گر یا اون آقایی که یک شبه فرضیه جنگ را دیکته شده جلوی تریبون شما خواند. آزادی بیان و دموکراسی این نیست که یکسری چاک دهان خود را بکشند و یا بر سر مردم بخواهند بمب بریزند و خود در خارج ایران در آرامش باشند. اینها ببخشید هم از توبره می خورند و هم از آخور و می خواهند یک شبه مطرح شوند!
موفق باشید آقای توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
باتشكرازشماجناب اقبالي كه خودسنگرمبارزه بافاشيسم تماميتخواه وشونيست فارس محورراكه خود بي پرده طرفدارش بودي ،ترك ميكني.مبارزه بارژيم فارسي اسلامي بي اندازه پيچيده است وكساني چون شمادردفاع إز فارس پرستي همان تفكراحمدي نژاد وحدادعادل را...ادامه ميدهيدوچون درمقابل برابرحقوق ملل غيرفارس تاب تحمل نداريدوهرروزمواضع ارتجاعي فارس پرستي تأن آشكارترميشودمجبوربه ترك مبارزه عليه فاشسيم هستيد
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اقبالی جان با تشکر فراوان و اینکه دهسال با هم برای اهداف مشترک در ایرانگلوبال کار کردیم . تصمیم درستی گرفتی که "ارتباط خود را همچنان با این تارنما که محصول کار جمعی تعدادی زیادی از عزیزان بوده، حفظ " می کنید