انتقاد از عملکرد یک سویه و جهت دار شبکه رسانه ای بیان

متاسفانه شبکه رسانه ای بیان با مدیریت یک بلوچ بنام قاسم درانی شیوه خاصی را در انعکاس و یا عدم انعکاس اخبار، گزارش و تحلیل های سیاسی دنبال می کند که ظاهرا سوال برانگیز شده است و مسئولین این رسانه دعوت به نقد از آن کرده اند. برای ما بلوچها بسیار تعجب آور است که چطور یک بلوچ که ادعای مبارزه بر علیه جمهوری اسلامی را دارد و از حقوق تمام ملت ایران دفاع می کند، در مورد محرومیت، مظلومیت و ظلمی و ستمی که به بلوچها و کردها می رود سکوت نسبی پیشه کرده است.

از ماست که بر ماست

سخن روز امروز من در کلام و تصویر نقدی است بی تعارف از عملکرد یک سویه و در برخی موارد جهت دار  تلویزیون و سایت شبکه بیان در حذف بلوچ ها و کردها، علیرغم اینکه مسئول آن یک بلوچ از سیستان و بلوچستان ایران می باشد. این ویدئوی انتقادی به برنامه به اصطلاح نقد از درون و  استقبال از نقد توسط آقای قاسم درانی (رئیس شبکه) و بیژن فرهودی (مجری برنامه های تلویزیون بیان) و همکار آنها آقای روح الله زم (سایت آمدنیوز) می پردازد.

بیان که خود را نه یک رسانه بلوچی، بلکه یک رسانه ملی با اهداف فراگیر ملی معرفی می کند، در بسیاری از موارد یا بصورت ملی عمل نمی کند و یا اینکه بنا به دلایل و مصلحت هایی بلوچ و کرد را جزو ملت ایران بحساب نمی آورد و نسبت به درد بلوچها و  یا برخی از "اقلیت ها" بی تفاوت است. این نقد تلاشی است برای یافتن پاسخ به این سوال.

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: 

دیدگاه‌ها

تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دوشوكي جان،شبكه بيان،ويدو تأن را درشبكه خود قرار داد
تصویر دكتر عبدالستار دوشوكي

عنوان مقاله: 
انتقاد از عملکرد یک سویه و جهت دار شبکه رسانه ای بیان
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
کیانوش گرامی
همانگونه که اشاره کردید، یکی مشکلات اساسی عدم شفافیت و پاسخگویی است. بهر حال در دوران آشفته ای به سر می بریم. برای این طفل یتیم هزار دایه ی مهربانتر از مادر پیدا شده است.
این مطلب را دیروز برای آقایان درانی و فرهودی فرستادم، چون گفته بودند از نقد "استقبال" می کنند. اما خودم را زیاد "معطل" جواب نمی گزارم
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب قاسم درانی مطرح می کند که از نظر ایشان کمک غیر مشروط از دولت های متخاصم مجاز است ولی چندین بار قسم می خورد که از هیج دولتی پولی دریافت نکرده است ولی اسپانسورهایش را تجار ایرانی که مجاز نیست نامی از آنان برده شود، پرداخت می کنند.، من شنیده ام که اماراتی ها هزینه بیان ، آمد نیوز و ریستاردت را می دهند.تا اینجایش بنده مشکلی ندلرم، موضوع این است که آمد نیوز و شخص روح زم بطور حرفه ای و سیستماتیک دست به دروغ سازی می زنند،و شبکه بیان دروغ های روح الله زم را باز پخش می کنند.اینجا قبلا در این باره کلیبی درست کرده بودم:
https://youtu.be/UFGLQ_gYsLE