جهان

خلیل‌زاد در شکل‌گیری نظام پسا طالبان چهره‌ای اثرگذار بود.
به گزارش «وال‌ستریت ژورنال»، پس از یک بررسی 9 ماهه توسط وزارت خزانه‌داری آمریکا، مقامات این کشور، دوشنبه 18 اکتبر، اعلام کردند دولت آمریکا قصد دارد برای «بهبود» تاثیر کارآمدی ابزار تحریم‌، سیاست اعمال
در اوایل روی کار آمدن دولت بایدن، دولت آمریکا و اردن، یک قرارداد پانزده ساله نظامی منعقد کردند.
1 کامنت
ساعت ۲ بامداد بود و نوجوان خسته شده بود. او تمام روز به عنوان نگهبان کار می‌کرد.
با توجه به رشد اقتصادی ترکیه، نیاز این کشور به منابع انرژی نیز افزایش پیدا کرده است. ایران طی چند دهه اخیر به‌عنوان منبع اصلی تأمین گاز ترکیه محسوب می‌شد. اما شرایط در حال تغییر است.
هفته گذشته، هفته حساسی برای توافق اتمی با جمهوری اسلامی ایران به حساب می‌آید. به نظر می‌رسد روزهای نهایی تعیین سرنوشت برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) نزدیک است.
آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، در آخرین دیدار رسمی‌اش، با رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه، در استانبول دیدار کرد.
کارشناس مسائل بین الملل با بررسی تغییر رئیس جدید آی اس آی تاکید کرد که اتحادی بین ترکیه، جمهوری آذربایجان و پاکستان در قفقاز شکل گرفته است و به نظر می رسد یکی از اهداف این اتحاد محاصره ایران باشد.
فیصل بن فرحان، وزیر خارجه عربستان سعودی که برای سفری رسمی در واشنگتن به سر می‌برد روز جمعه گفت که ایران به فعالیت هسته‌ای خود سرعت بخشیده و در حال رساندن منطقه به "نقطه‌ای بسیار خطرناک" است.
گزارش‌ها از قندهار، در جنوب افغانستان حاکی است که در نتیجه یک انفجار در یک مسجد شیعیان در این ولایت بیش از ۳۰ نفر کشته و دست کم ۹۰ نفر دیگر زخمی شده‌اند.
سازمان امنیت نروژ (پی اس تی) می گوید که به نظر می رسد حمله مرگبار چهارشنبه شب با تیروکمان در این کشور عمل تروریستی بوده باشد.
«ادامه رایزنی‌ها در بروکسل».
پلیس نروژ می‌گوید فرد دستگیرشده و تنها مظنون حمله مرگبار با تیروکمان پیش از این شناسایی شده بوده و درباره احتمال گرایش‌های افراطی او نگرانی‌هایی وجود داشت.
وزارت خارجه آمریکا با اشاره به دیدار آنتونی بلینکن، وزیر خارجه، با خانواده سیامک و باقر نمازی، بر ادامه تلاش‌ها برای بازگرداندن همه زندانیان آمریکایی که غیرعادلانه در ایران زندانی هستند، تاکید کرد.
روزنامه تایمز می‌گوید فعالان مدنی از پلیس اسکاتلند خواسته‌اند در صورت ورود ابراهیم رئیسی به گلاسکو او را بازداشت کنند.