جهان

با گذشت چند روز از حمله طالبان به شهر هرات در غرب افغانستان، مسئولان محلی می‌گویند که جنگجویان طالبان را به کمک حملات هوایی عقب رانده و "عملیات پاکسازی" حومه‌های شهر را آغاز می‌کنند.
سه خواسته اقتصادی روس‌ها از ایران/ دولت جدید مراقب فرابحران‌ها باشد/ ارزش کارت ایران برای چین کوچک‌تر شده است/ دولت صنعت نفت را به شرکت سهامی عام تبدیل کند
نفتالی بنت، نخست‌وزیر اسرائیل، روز یکشنبه مستقیما ایران را متهم کرد که مسئول حمله پهپادی روز پنجشنبه به یک تانکر نفت‌کشِ در نزدیکی ساحل عمان است که در جریان آن دو نفر کشته شدند.
1 کامنت
به گزارش شبکه تلویزیونی العالم وابسته به ایران، نیروهای "مقاومت" در سوریه اعلام کرده‌اند که مسئول حمله امروز به یک نفتکش با مدیریت شرکت اسرائیلی هستند.
روزنامه بریتانیایی گاردین در گزارشی به نقل از چند منبع آگاه، اسماعیل قاآنی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران قدس و جانشین قاسم سلیمانی را فاقد نفوذ و توانایی لازم برای متوقف کردن حملات شبه‌نظامیان عراق
فرمانده ارشد آمریکا در منطقه می‌گوید با وجود خروج نیروهای این کشور از افغانستان، حملات هوایی ارتش ایالات متحده در حمایت از نیروهای افغان علیه پیشروی طالبان ادامه خواهد یافت.
ترکیه عملیات دیوارکشی مناطق مرزی خود با ایران را آغاز کرده است، برخی تحلیل‌گران ایرانی این اقدام ترکیه را با دیده منفی می‌نگرند.
مقدمه: خوزستان دهه‌هاست با مشکلات مختلف از جمله مشکلات زیست‌محیطی دست و پنجه نرم می‌کند.
به طور طبیعی دولت غرب‌گرای افغانستان با ریاست‌جمهوری اشرف غنی هم از ماموریت ترکیه برای تامین امنیت فرودگاه کابل پشتیبانی می‌کند و به این وعده با دید مثبت می‌نگرند.
ساعاتی پیشتر خبرگزاری ایرنا گزارش داده بود که حسین خانزادی، فرمانده نیروی دریایی ارتش، در مراسم رژه دریایی روسیه در سنت‌پترزبورگ حضور دارد و «چنانچه برنامه‌های پیش‌بینی شده روسیه با برنامه‌های ناوگروه
رئیس‌جمهور افغانستان در سخنرانی خود پس از ادای نماز عید قربان گفت که او طرحی امنیتی را در دستور کار قرار داده است که ظرف سه تا شش ماه در جنگ افغانستان تغییرات عمده‌ای پدید خواهد آورد.
مفهوم (Concept) استراتژیک که کارکرد دستگاه دولت را تعیین می کرد "یک پارچه شدن با غرب " بود. نهادهای دولتی، بویژه نهادهای امنیتی و قضایی از طریق گلادیو و مطابق آن مفهوم سازماندهی شد.
گزارش‌ها از خوزستان حاکی از استقرار نیروهای ضدشورش در شهرهای سوسنگرد و ایذه است.
برای دهه‌ها و خصوصا بعد از شروع جنگ جهانی دوم، سیاست خارجی آمریکا در خاورمیانه تا زمان انقلاب اسلامی در کشور ما در سال ۱۳۵۷ و سپس دخالت نظامی آمریکا در عراق در سال ۱۳۸۲ پیوستگی خودرا حفظ کرده بود، اما
به دنبال انتشار خبر جاسوسی از روزنامه‌نگاران، سیاستمداران و فعالان حقوق بشر سراسر جهان با استفاده از جاسوس‌افزار موسوم به پگاسوس که بدون نیاز به کلیلک بر تلفن‌های همراه نصب می‌شود، اکنون پژوهش ‌کنسرسی