جهان

همین چند ماه پیش «صلح ابراهیم» صدرنشین عناوین خبری خاورمیانه بود.
اسرائیل و سرزمین‌های فلسطینی برای یک هفته گرفتار خشونت بوده‌اند. پس از چند روز درگیری و ناآرامی و اغتشاش توسط شهروندان عرب اسرائیل، دولت در شهر لود، در نزدیکی تل آویو، وضعیت فوق العاده اعلام کرد.
همان‌گونه که در یک ضرب المثل مشهور آمده است که شست و شوی پله‌ها از بالا آغاز می‌شود، به نظر می‌آید که «دستور العمل استراتژی موقت امنیت ملی» دولت جو بایدن، هم این چنین رویکردی را در پیش گرفته است؛ زیرا
چراغ هدایت و کشتی نجات در تعبیر پیامبر ص به معنای گریختن از اسلام عربی بود زیرا مسلمانان به سنت‌های جاهلیت برگشته بودند و نام اسلام را سپر خود کرده بودند .
در سال ۲۰۱۷ که دونالد ترامپ پس از پیروزی غیرمنتظره‌اش رئیس‌جمهوری آمریکا شد، همه می‌دانستند که سیاست واشنگتن نسبت به ایران به سرعت تغییر خواهد کرد.
مداخله ترکیه در قلمرو عراق منجر به مطرح شدن پرسش‌ها و نگرانی‌های بسیاری شده است، به ويژه پس از تصمیم آنکارا برای ایجاد پایگاه بزرگ نظامی در استان دهوک در شمال عراق، با این حال، ناظران موضع بغداد در مق
مایلم با آنچه آن را نمای کلیِ چین می نامم آغاز کنم. البته همه می دانیم که این کشور جمعیت بسیار بزرگی دارد- تقریبا یک پنجم جمعیت جهان، ۱۴۰۰ میلیون نفر، کمی بیشتر از هندوستان.
وزیر خارجه آمریکا که برای شرکت در اجلاس گروه ۷ در لندن به سر می برد گفته است که هنوز راه درازی باقی است تا معلوم شود گفت و گوهای جاری در وین برای احیای توافق هسته ای ایران و قدرت ها به نتیجه خواهد رسی
کسانی که دائم نگران سلامتشان هستند اغلب خودبیمارانگار یا "هایپوکندریاک" تلقی می‌شوند و جدی گرفته نمی‌شوند ولی کرونا باعث افزایش ناسلامتی روانی ناتوان‌کننده‌ای به نام اضطراب سلامتی شده است.
این روزها در کمتر محفلی ست که سخنی از "کلاب هاوس" در میان نباشد.
1 کامنت
نه تنها دولت ها در شرایط رونق اقتصادی عملا نتوانسته اند، بدهی های خویش را بازپرداخت نمایند، بلکه ضریب میزان بدهکاری های دولت ها نسبت به بودجه سالانه و تولید ناخالص ملی، همیشه در حال افزایش بوده است.
ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، گفت که در مذاکرات غیرمستقیم هسته‌ای آمریکا و ایران در وین پیشرفت‌هایی حاصل شده، اما این گفت‌وگوها هنوز تا رسیدن به موفقیت فاصله دارد.
البته در عربستان سعودی، رهبری کشور همیشه در تلاش برای بهتر شدن وضعیت معیشتی شهروندان و بهبودی شرایط زندگی آن‌ها است.
رحان جایاویکرمه، سیاستمدار جوان اهل سریلانکا و نماینده حزب اصلی مخالف دولت ، روز ۱۳ آوریل با پیام خود در شبکه‌های اجتماعی همه را غافلگیر کرد.
«اگر تهران به حمایت از شبه‌نظامیان پایان دهد، صلح با ایران ممکن است» محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی در مصاحبه‌ای تلویزیونی گفت که عربستان سعودی به دنبال ثبات منطقه است و در صورتی که ایران به حمای