جهان

مایلم با آنچه آن را نمای کلیِ چین می نامم آغاز کنم. البته همه می دانیم که این کشور جمعیت بسیار بزرگی دارد- تقریبا یک پنجم جمعیت جهان، ۱۴۰۰ میلیون نفر، کمی بیشتر از هندوستان.
وزیر خارجه آمریکا که برای شرکت در اجلاس گروه ۷ در لندن به سر می برد گفته است که هنوز راه درازی باقی است تا معلوم شود گفت و گوهای جاری در وین برای احیای توافق هسته ای ایران و قدرت ها به نتیجه خواهد رسی
کسانی که دائم نگران سلامتشان هستند اغلب خودبیمارانگار یا "هایپوکندریاک" تلقی می‌شوند و جدی گرفته نمی‌شوند ولی کرونا باعث افزایش ناسلامتی روانی ناتوان‌کننده‌ای به نام اضطراب سلامتی شده است.
این روزها در کمتر محفلی ست که سخنی از "کلاب هاوس" در میان نباشد.
1 کامنت
نه تنها دولت ها در شرایط رونق اقتصادی عملا نتوانسته اند، بدهی های خویش را بازپرداخت نمایند، بلکه ضریب میزان بدهکاری های دولت ها نسبت به بودجه سالانه و تولید ناخالص ملی، همیشه در حال افزایش بوده است.
ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، گفت که در مذاکرات غیرمستقیم هسته‌ای آمریکا و ایران در وین پیشرفت‌هایی حاصل شده، اما این گفت‌وگوها هنوز تا رسیدن به موفقیت فاصله دارد.
البته در عربستان سعودی، رهبری کشور همیشه در تلاش برای بهتر شدن وضعیت معیشتی شهروندان و بهبودی شرایط زندگی آن‌ها است.
رحان جایاویکرمه، سیاستمدار جوان اهل سریلانکا و نماینده حزب اصلی مخالف دولت ، روز ۱۳ آوریل با پیام خود در شبکه‌های اجتماعی همه را غافلگیر کرد.
«اگر تهران به حمایت از شبه‌نظامیان پایان دهد، صلح با ایران ممکن است» محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی در مصاحبه‌ای تلویزیونی گفت که عربستان سعودی به دنبال ثبات منطقه است و در صورتی که ایران به حمای
اورزولا فن درلاین، رئیس اتحادیه اروپا، به نیویورک‌تایمز گفته است که شهروندان آمریکایی که در برابر کووید-۱۹ به طور کامل واکسینه شده‌اند، می‌توانند به کشورهای عضو اتحادیه اروپا سفر کنند.
محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی، با اشاره به اینکه مشکل ریاض «رفتارهای منفی» حکومت ایران است گفت عربستان سعودی امیدوار است بتواند با ایران روابط خوبی داشته باشد.
نشریه آمریکایی واشنگتن‌فری‌بیکن، یک گزارش جدید نهاد امنیتی دولت آلمان نشان می‌دهد که جمهوری اسلامی ایران در تلاش برای گسترش «زرادخانه تسلیحات متعارف از طریق تولید و مدرن‌سازی مداوم سلاح‌های متعارف» اس
جان کری، وزیر امور خارجه اسبق آمریکا در دولت اوباما و مذاکرات هسته‌ای با ایران و فرستاده ویژه دولت بایدن در امور تغییرات اقلیمی، ادعای محمد جواد ظریف در فایل صوتی منتشر شده را تکذیب کرد.
با گذشت بیش از ۲۴ ساعت از انتشار فایل صوتی گفتگو با محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، واکنش‌های داخلی و خارجی به آن ادامه دارد.
گروهی از داوطلبان فرانسوی بعد از مطالعه ای ۴۰ روزه برای محک زدن توان تطبیق پذیرش انسان با انزوا از یک غار خارج شده اند.