مقالات کاربران

یکی از اعضای شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان می‌گوید خاتمی به روحانی گفته که اگر نمی‌تواند موانع را برطرف کند کنار بکشد.
چپی که دوران ِ خود را از دوران ِ مارکس، جهان بینی و ایدئولوژی ِ خودرا از جهان بینی و ایدئولوژی ِ مارکسیستی، راهبرد ِ سیاسی ِ ضد ِ تاریخی ِ خود را از راهبرد ِ تاریخی سیاسی ِ مارکس ، و کمونیسم ِ اراده گ
مجمع تشخیص مصلحت نظام تنها نهاد حکومتی در ایران است که رییس جمهوری در آن عضو حقوقی به شمار می‌رود و رییس آن شخص دیگری است و او باید تحت ریاست فرد دیگری قرار بگیرد.
جمعیت روز هفت برای همه غیر منتظره بود. راه دور بود و کسی گمان نمی برد این همه آدم به احمدآباد بیایند.
چرا دولت جوان گوایدو حمایت جهانی گرفته است؟
در چهلمین سالگرد انقلاب بهمن ۵۷، رویدادی که در چهار دهه گذشته زندگی ایرانیان را تحت تأثیر خود قرار داده است، در قالب چهل گفت‌وگو با چهره‌های تاریخ‌ساز یا فعال ایرانی در سال‌های منتهی به انقلاب و پس از
این که منقّدِ دینیِ بزرگ و توانایی چون جناب مهدی خلج که سابقه ای در تحصیلات حوزه ای قُم نیز دارد و با آن همه سخنرانیها، مقالات گسترده، نوشته ها و بویژه ترجمه های علمی افشاگرانه ای که در باره‌ی دینی چو
۱۰۰ میلیارد دلار مبلغی نیست، که بتوان از هر جا مخفیانه وام گرفت یا جابجا کرد. برای این کار، چند بار و چند جا هم در مملکت وجود ندارد و پیدا نمی‌شود.
دوران زعامت صادق آملی لاریجانی بر ریاست قوه قضاییه٬ پایان یافت؛ اما حواشی عملکرد او در قوه قضاییه، فراتر از بی‌عدالتی معمول در این دستگاه٬ فساد اقتصادی بود که نتایج آن عواقب گسترده‌ای خواهد داشت.
یک مقام نظامی ایران، اظهارات اخیر نخست وزیر اسرائیل در مورد جلوگیری از فروش نفت ایران را محکوم کرده و هشدار داده است به چنین اقدامی پاسخ محکم داده خواهد شد. روز چهارشنبه، ۲۲ اسفند (۱۳ مارس)، خبرگزا
جناب عبدالستار دوشوکی، طی مطلبی با عنوان «قضاوت عجولانه ف. م.
علیرغم باد بسیار شدید حدود ۱۵۰ نفر در میدان مقابل ایستگاه قطار مرکزی جمع شدند. یکی از فعالین کارزار در هلند از روی پودیوم به تجمع کنندگان خوش آمد گفت.
اساسا اصل اعمال حمایت دیپلماتیک به چه مفهوم است و آیا بریتانیا حق چنین حمایتی را داراست با توجه به تابعیت مضاعف نازنین زاغری در این یاداشت به اختصار به این موضوع پاسخ داده می شود.
قوانین تبعیض آمیز از معضلات مهم زنان ایران به گفته فائزه هاشمی است. او توضیح می دهد: «زمان شاه، قانون حمایت از خانواده به وجود آمد که برابری ایجاد شد.
ایراد دیگری که بر اپوزسیون ها وارد است سطحی بودن آنهاست یعنی هیچ یک از اپوزسیون ها نه کارهای عمیق و بنیادی کرده اند و نه کنکاش در باره اشتباهات خویش.