سیاسی

در گذشته، وقتی صحبت از این می شد که وقتی رژیم افتاد چه باید بکنیم.
به‌جا می‌بود که بحث پیرامون چرخه‌های ناموزون را – که از مشکلات استراتژیک اقتصاد ملی ماست- پی بگیریم، ولی طی هفته گذشته، سخنانی از سوی سیاستگذار کلان نظام در باب اقتصاد ملی ایراد شد که لازم آورد بررسی
تلفنی تصویری به یک دوست نزدیک زمان تحصیلیم می زنم تا تولدش را تبریک بگویم. دوستی که مبارزه سیاسی را با هم شروع کردیم .او ماند و من به ناگزیر بیرون آمدم.خانواده دور هم جمعند.
همان‌طور که بارها نوشته‌ایم، ایدئولوژی «خودکفایی» ملهم است از کره شمالی. در جمهوری دموکراتیک خلق کره، خودکفایی یا «جوشه» به زبان محلی، هدفی جز حفظ رژیم به هر قیمت ندارد.
جنگ ناگورنو قره‌باغ در شرایط کنونی، تنها یک برخورد مرزی نیست، بلکه بر خلاف گذشته‌ها اکنون به منازعه‌ای برای هستی و بقا تبدیل شده است.
جنبشها و انقلابهای اجتماعی در قرون پیش، اغلب با یک رهبری متمرکز، با شخصیتی پر جذبه، در راس آنها و با اهرم تشکیلات و سازمانهای ستنی پیرو آنها به وقوع می پیوستند.
6 کامنت
کودک که بودم با سه تفنگدار الکساندر دوما در کوچه وپس کوچه‌های پاریس می چرخیدم؛ از حیاط خلوت‌های کاخ‌ها عبور می کردم از در‌های مخفی می گذشتم؛ شمشیر می زدم «همه برای یکی - یکی برای همه».
جنگ‌های نیابتی در جهان پدیده تازه‌ای نیست، بلکه پس از آغاز جنگ سرد میان دو ابرقدرت زمان، آمریکا و اتحاد جماهیر شوروی، دو قاره آفریقا و آسیا پیوسته شاهد این پدیده بوده اند؛ زیرا درگیری مستقیم میان دو ا
چندی پیش دکتر زیدآبادی در یادداشتی خطاب به حاکمانِ سیاسیِ کشور مان، از وجهِ شباهت شان با پیامبر اسلام پرسش کرد (۱) و من نیز در یادداشتی کوتاه تحتِ عنوانِ« تو به پیغمبر به چه مانی؟
ایرانی‌ها در عذابند؛ هم از جانب فشارها و تحریم‌های بی‌سابقه‌ بین‌المللی و هم از حیث بحران ناکارآمدی در سیاست داخلی.
وقعی که حدود پانزده بیست سال پیش ما صحبت از براندازی را آغاز کردیم ، این را هم بالای سایت ایران لیبرال نوشتیم و هم در باره اش کتابچه چاپ کردیم و هم مقدار معتنابهی مطلب و مصاحبه پشتوانه اش کردیم، نه فق
پاسخ قانع‌کننده‌ برای تحریم و یا مخالفت با آن از طرف موافقان و مخالفان وجود ندارد .
فریب خوردگان از خمینی، خود فریب بودند. آنان نخواستند ببینند که ایران پس از نزدیک به یک سده هنوز با این انتخاب روبه‌رو است: مشروعه یا مشروطه؟
یحیی رحیم صفوی، مشاور نظامی علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی، اخیرا از آموزش میلیشیاسازی به ونزوئلا سخن گفته است.
هر بار که پژوهش ارزنده و بسیار مهم نویسنده و پژوهش‌گرِ گرامی آقایِ ماشاءالله آجودانی"مشروطه ایرانی" را بخوانیم، نکته‌هایِ تازه‌ای در آن یافته و بیش‌از‌بیش به گره‌کور و انگیزه‌هایِ همه ناکامی