سیاسی

«پیروزی بزرگ دیپلماتیک»، این عبارتی است که وسایل ارتباط جمعی دولتی در جمهوری اسلامی برای توصیف پذیرفته شدن ایران به‌عنوان عضو کامل گروه شانگهای به کار می‌برند.
یک سال از شکستن جامی لطیف که عقل آفرینش می گفت وصد بوسه مهر برحبینش می زد گذشت! یکسال ازرفتن مردی می گذرد که نامش دردرازنای تاریخ این سرزمین پیوسته در یاد ها تکرار خواهد شد.
2 کامنت
مانور"سه برادر ۲۰۲۱" در جمهوری آذربایجان، با حضور نیروهای ترکیه و پاکستان، که از دوازده تا بیست سپتامبر برپابود، واکنش هایی در داخل ایران برانگیخت.
در دهه‌های پنجاه و شصت میلادی در قرن بیستم، اندیشه ناسیونالیسم عرب، آمیخته با سُس سوسیالیسم در سه وجه «بعثی، «ناصری» و «قومی- مارکسیست»، با سه نماد متشخص، «میشل عفلق»، «جمال عبدالناصر» و «دکتر جورج حب
اگر یک مریخی به نطقِ اخیرِ جناب رئیسی برای سازمان ملل گوش میداد، متحیر میماند که مخاطبِ ایشان چه کسانی بودند؟
یک کارشناس مسائل قفقاز گفت: باید در تسهیل عملکرد سیاسی اقتصادی ارمنستان، تحرکات آذربایجان را محدود کنیم چرا که کم کم در حال مسدود کردن راه ما به سمت قفقاز هستند و باید اقدامات لازم را در دستور کار قرا
سازمان حقوق بشر ایران از «مرگ مشکوک» شاهین ناصری در سلول انفرادی زندان تهران بزرگ خبر داده و نوشته که برادر آقای ناصری، مرگ او را تایید کرده است.
فربه‌ترین رشته دینیِ شیعی، «فقه» است؛ علمای اسلامی ما، غالباً فقیه هستند؛ و در رشته‌های دیگر اسلامی، به ندرت مهارت و دانش دارند.
رضاشاه سفری یک ماهه داشت به ترکیه.
باشکوه است انسانی که بقیمت جان بر حقیقت پایدار می ماند ،شکنجه می شود ،تهدید می گردد .اما زبان از باز گوئی حقیقت باز نمی دارد .چرا که درسرشت اوگوهری است که اگر گرامیش ندارد توان ایستادن در برابر ستم را
ابراهیم رئیسی،، نیز روز سه شنبه (۳۰ شهریور) در نطق مجازی خود با انتقاد شدید از سیاست های آمریکا گفت که جمهوری اسلامی «گفتگویی را مفید می‌داند که نتیجه آن لغو تحریم‌های ظالمانه باشد.»
انتخاب ۱۴۰۰ به‌گمان من گسست از همه ادوار پیشین است. به‌طوری که می‌توان گفت نظام قصد آن کرد که هیچ نیروی غیرخودی ولو در دایره اصول‌گرایانِ معتدل را تحمل نکند.
1 کامنت
ایران سرانجام به عضویت دایمی پیمان شانگهای درآمد. این اقدام موفقیتی استراتژیک برای ایران و پیمان مذکور است. این سازمان در ابتدا برای پرهیز از رقابت‌های درونی شوروی و چین برنامه‌ریزی شده بود.
این تبلیغات ناسیونالیستی و سوسیالیستی از چه روندهایی در حکومت جمهوری اسلامی در ایران حکایت می‌کنند؟ آیا این‌ها صرفا اقداماتی زودگذر برای «رد گم کردن» یا به فراموشی سپردن فلاکت‌ها و رنج‌هاست؟
وزارت اطلاعات ایران یکی از مسئولان اتاق‌های "جنبش سبز و "دغدغه های ایران" را در کلاب هاوس احضار و او را "تهدید" کرده است که اگر فعالیت این کلابها ادامه یابد، با "پیگرد قض