● میز احزاب

نهاد مردمی
ما هرگونه رفتارهای ضد انسانی و ددمنشانه و اعمال تبعیض و ستم علیه بهائیان را محکوم می کنیم
م. روان‌شید
پیشنهاد نشست اضطراری اعضاء کانون نویسندگان ایران
ما ضمن محكوم كردن اين جنايات ، به دولتها و جوامع بين الملل و سازمانهاى حقوق بشر هشدار ميدهيم، سازش با چنين رژيم ضد انسانى و انسان كش را كنار بگذارند و از مردم ايران حمايت كنند.اقليت هاى مذهبى در ايران بسيار مورد آزار قرار گرفته اند، به ویژه بهائیان كه رفته رفته،تلاش دارند آنها را از حق زندگى و حتا زنده بودن محروم كنند!
آقای مهرداد سید عسکری عضو شورای مدیریت گذار دو هفته پیش در فضای توییتر مطالبی را علیه خانم سپیده رشنو، و دگر اندیشان منتشر کردند، که نقض آشکار باورها و اصول بنیادین شورای گذار بودند. اقدام نادرست ایشان  بلافاصله از جانب شورا در فضای توییتر  محکوم شد.
نهاد زنان برای آزادی و برابری پایدار اقدام به ترور مسیح علینژاد، فعال حقوق زنان و حقوق بشر را از طرف "جمهوری" اسلامی بشدت محکوم می‌کند.
در چند هفته گذشته، بسیاری از زنان ایرانی با حضور بی حجابدر خیابان‌ها و یا فضای مجازی، بار دیگر مخالفت خود را باحجاب اجباری اعلام کردند. در برابر این حرکت زنان، پاسخجمهوری اسلامی مانند همیشه سرکوب کنشگران و تلاش برایگسترش پروپاگاندا و دروغ‌ پردازی‌های رسوای خود بود.
شهبانو فرح پهلوی همزمان با چهل و دومین سالگرد درگذشت محمدرضا شاه پهلوی شاهنشاه فقید ایران در سفر به مصر و بر سر مزار او گفت:‌« امروز ایران به پا خاسته است و با وجود کشتارهای خیابانی، سرکوب، زندان، شکنجه و اعدام ها، مبارزین راه آزادی، زنان کم‌همتای ایران، دوش به دوش مردان، از پا نمی‌نشیند و انزجار خود را از گردانندگان رژیم، به گوش جهانیان می‌رسانند.»
اسماعیل زرگریان
واقعا موضع رسمی سازمان بعد از فروشی شوروی و ومهاجرت به غرب این بود که ابول نوشته؟ واقعا سازمان مخالف مها جرت به غرب بود؟

حکم ابد برای حمید نوری (حمید عباسی) واکنش رژیم به این حکم و تاثیرات آن بر جمبش دادخواهی
رضوان مقدم و امیر بهبودی - در اتاق تلگرام بکتاش آبتین و اتحاد چپ
پنجشنبه ۳۰ تیر ماه برابر با ۲۱ ماه جولای ۲۰۲۲
ساعت ۲۱:۰۰ به وقت ایران و ساعت ۱۸:۳۰ به وقت اروپای مرکزی
ساعت ۱۲:۳۰ به وقت شرق امریکا
چهارده نواندیش دینی داخل و خارج ایران در بیانیه‌ای اجباری بودن حجاب در این کشور را «بیگانه با دیانت حق و عدل» دانسته و از فقهای ایران خواسته‌اند «که کنار هم‌نوعان‌ زن خود بايستند» و به حاکمان قدرت در ایران «با صدای رسا اعلام کنند که از اجبار حجاب و گشت ارشادتان بیزاریم».
هیئت سیاسی - اجرائی حزب چپ ایران (فدائیان خلق)
همکاری‌ها، ائتلاف‌ها وسیله‌ای برای قدرتمندتر ساختن نیروها در انجام تحولاتی است که از توان این یا‌ آن نیرو به تنهائی خارج است. از این رو، این رویکردها زمانی موثر خواهند بود که در صحنه‌ی سیاسی کشور امیدی را زنده بکنند. باری را از دوش مردم بردارند و برای به ثمر رساندن تحولات به کار آیند و بتوانند به فلاکت و بدبختی مردم در زیر یوغ جمهوری اسلامی پایان دهند. تلاش‌گران بسیاری در داخل کشور برای تغییر این حکومت حضور دارند که با پرداختن هزینه‌های فروان خواهان گذار از این حکومت هستند. بی تردید نقش این مبار
حزب آزادى و رفاه ایرانیان
ما از حكم درستى كه دردادگاه استكهلم صادر شده است حمايت كرده و از قضات و تمامى دست اندركاران دادگاه سپاسگزاريم. اين پيروزى را به مردمان ایران  و خانواده های داغديده خجسته باد ميگوئيم و به تمام جنايتكارانى كه دست در دست سران رژيم فاشيستى مذهبى در سركوب مردم دارند، هشدار ميدهيم که تا فرصت باقى است جبهه ولايت فقيه را رها كرده و به مردم بپيوندند. 
امروز، چهاردهم جولای سال 2022،  حکم دستگاه قضایی سوئد درباره حميد نوری، يکی از کارگزاران کشتار زندانيان سياسی در تابستان شصت وهفت صادر شد: حبس اب
سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)
لحظاتی پیش دادگاهی در سوئد حکم اولیهٔ حمید نوری، « دستیار دادیار» زندان گوهردشت و شریک جرم در کشتار گستردهٔ زندانیان سیاسی در تابستان ۱۳۶۷ را صادر و او را به حبس ابد محکوم کرد. سازمان ما نیز در کنار اکثریت قریب به اتفاق نیروها و تشکل‌های آزادی‌خواه و دادپژوه ایران یاران، دوستان، رفقا و عزیزان بسیاری را در این فاجعهٔ ملی از دست داده است. و یکایک ما اعضای سازمان نیز مانند بسیاری از هم‌میهنان‌مان شخصاً داغ‌دار دوستان و اعضای خانواده‌های‌مان‌ایم که در جریان این جنایت بزرگ از دست داده‌ایم.هیئت سیاسی
سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)
روندهای سیاسی در میهن‌مان، به ویژه پس از سخنان اخیر علی خامنه‌ای در جمع مسئولان قضایی، منجر به افزایش فشار بر نهادهای مدنی و در نهایت دستگیری تاکنونی چند چهره‌ی فعال سیاسی و منتقد شد. از سوی دیگر در اولین گام، فشار بر زنان نیز افزایش یافت و دستورالعمل‌های تازه و محدودکننده‌ای بر سر رعایت حجاب در ادارات، مدارس و مجامع عمومی صادر شدند.
 - گروه وسیعی از مخالفان حجاب اجباری فراخوانی برای اقدام‌های اعتراضی در روز سه‌شنبه ۲۱ تیرماه صادر کرده‌ و کارزار گسترده‌ای را در رسانه‌های اجتماعی برای این اقدام به راه انداخته‌اند.
جمهوریخواهان چه میگویند؟
مهدیه گلرو عضو هیئت سیاسی همبستگی جمهوریخواهان ایران
همایون مهمنش عضو هیئت سیاسی اجرائی سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج کشور
بهروز خلیق عضو هیئت سیاسی-اجرائی حزب چپ ایران (فدائیان خلق)
ایرج مصداقی
در ۱۴ژوئیه ۲۰۲۲ در ساعت در ساعت ۱۳:۳۰ رأی پرونده نقض جدی قوانین بین المللی و قتل در ایران در سال ۱۳۶۷ اعلام می‌شود و در همین رابطه دادگاه ناحیه استکهلم کنفرانس مطبوعاتی دیجیتال خواهد داشت و بیانیه مطبوعاتی انتشار خواهد داد.
صرفنظر از اینکه با توجه به تجربیات گذشته مشخص نیست عمر این جمع ناهمگون چند هفته یا ماه طول خواهد کشید, سخنگویان و بانیان "شورای ملی تصمیم" باید پاسخگو باشند که چرا در لوگوی این شورا که مظهر هویتی آن می باشد نه از تاک نشان است و نه از تاک نشان. چرا نه از پرچم سه رنگ شیر و خورشید نشان است و نه از خلیج فارس و نه از تمامیت ارضی و آبی ایران؟
دور تازه‌ای از جام جهانی فوتبال به زودی برگزار می‌شود تا بار دیگر نمایندگان ملت ‌ها گرد هم آیند و در زمینی فراتراز زمین‌های شناخته ‌شده در سیاست و ایدئولوژی و جغرافیا با یکدیگر دیدار کنند و از دیوارها پل بسازند.
ملت شریف ایران!
اراده و عزم راسخ برای تاسیس "شورای ملی تصمیم" از سوی تعدادی از اعضای بیانیه ۱۴ و مبارزان داخل و خارج از کشور، پیامد این واقعیت است که رژیم جمهوری اسلامی بعد از ۴۳ سال تحمیل استبداد همه جانبه‌ بر میهن عزیزمان ایران و تخریب منابع طبیعی، اقتصادی و علمی، گسترش فقر و بی خانمانی و نادیده گرفتن حقوق زنان، سرکوب و کشتار مخالفان و دگراندیشان و پایمال کردن آزادی‌های فردی و اجتماعی، دیرزمانی ست مشروعیت خود را از دست داده است.
پیمان روحی
سازمان ما یک سازمان چپ سوسیالیستی است. هدف غایی سازمان، برپایی جامعه سوسیالیستی میباشد. ما به دموکراسی مشارکتی-اجتماعی (سوسیالیستی) باور داریم و محدود به دموکراسی لیبرال نیستیم. دموکراسی سوسیالیستی از نگاه ما یعنی مشارکت آزاد و برابر حقوق شهروندان در همه امور خود و در همه سطوح، از خانه و محله و محیط کار و آموزش و فرهنگ و هنر و ورزش گرفته تا عالیترین سطوح مدیریتی سیاسی و اقتصادی و بین المللی.
در طول بیش از پنج دهه که از هستی جنبش ما می‌گذرد، شمار زیادی از فداییان خلق در راه آرمان‌های والای انسانی آزادی و داد جان بر سر رزم گذاشته‌اند.
همان‌گونه که پیش‌تر تاکید کرده بودیم، کنگرۀ ما هم‌زمان با روزهای دشوار میهن‌مان آغاز شد، «در شرایطی که فساد عمیق و همه‌جانبه و سیاست‌های نابخردانۀ حکومت در کنار تحریم‌های غیرانسانی و جنایت‌کارانۀ امریکا، سفره‌ی بسیاری از هم‌میهنان‌مان را هرچه کوچک‌تر کرده است».
سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت) سازمانی مردمی، میهن‌دوست و باورمند به سوسیالیسم دموکراتیک است و در راه آرمان‌های والای استقلال، آزادی، عدالت اجتماعی و تامین منافع مردم و کشور (منافع ملی) مبارزه می‌کند.
سازمان با پایبندی به برنامهٔ مصوب خود در راه تحقق جمهوری عرفیِ غیردینی و متعهّد به مبانی حقوق بشر و اصول دموکراسی و مبتنی بر اراده و آرای آزاد، برابرحقوق و دموکراتیک مردم میهن‌مان مبارزه می‌کند و قاطعانه مخالف حکومت‌های غیرانتخابی، دینی، موروثی و ایدئولوژیک است.
پیام کنگرهٔ نوزدهم سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت) به فداییان خلق، یاران، رفقا، دوستان و دوستداران سازمان!
کنگرۀ نوزدهم سازمان ما در شرایطی برگزار می‌شود که بر میهن ما کماکان نظامی مبتنی بر ولایت مطلقۀ فقیه حکومت می‌کند، نظامی که از بدو استقرار سرکوب بلافصل مردم و تحدید آزادی و تهدید و پیگرد آزادی‌خواهان را آغاز نمود و استبدادی سخت و سنگین را بر میهن ما تحمیل کرد.
در این بیانیه که روز چهارشنبه یکم تیر منتشر شده، خطاب به مردم ایران تأکید شده است: «ما گروه‌ها و سازمان‌های سیاسی مخالف با جمهوری اسلامی، بیش از یک سال گذشته با پشتیبانی از کارزار بزرگ نه به جمهوری اسلامی نشان دادیم که همراه و همگام با شما از مبارزه علیه استبداد پشتیبانی می‌کنیم.
شورای مدیریت گذار در دو توییت ضمن تاکید بر استقلال و حفظ برابری، آمادگی خود را برای همکاری با آقای رضا پهلوی اعلام کرد، همانطور که شورای مدیریت گذار از بدو تاسیس همواره و بر اساس اسناد خود معتقد به گفتگوهای سازنده و همکاری متقابل بوده است و در این راه تلاشهای بسیاری نیز داشته است، از جمله چندین گفتگوی مستقیم با شخص آقای رضا پهلوی.
تلاش رضا پهلوی برای حذف احزاب و سازمان‌ها و نهادهایی که چند دهه است به کار سیاسی مشغول هستند، و بعضا پیش از تولد وی برای استقرار دمکراسی در ایران با پدر وی
ما باورمندان به پیمان نوین و پرچمداری شاهزاده رضا پهلوی در مبارزه برای پس گیری میهنمان از فرقه تبهکار حاکم در ایران، بار دیگر تاکید می کنیم که نوع نظام آینده ایران توسط ملت ایران در یک همه پرسی آزاد مشخص خواهد شد و وظیفه فوری و امروزین سازمان ها و تشکل های سیاسی دموکراسی خواه و ریشه دار در اپوزیسیون، صرف نظر از سلیقه ها و عقاید و آرمان های سیاسی، آغاز حرکتی استوار و نهایی برای گذار از جمهوری اسلامی و دست یابی به آزادی، صلح، امنیت، رفاه ایرانیان و سربلندی ایران زمین است.
لذا مشخص نیست که رضا پهلوی با استفاده از رانت رسانه ای بی سابقه مورد سوء استفاده رسانه های اصلاح طلب قرار گرفته و این رسانه ها به طور هوشمندانه ای با حمایت بیدریغ از یک طیف بخصوص اپوزیسیون, اپوزیسیون را در مقابل اپوزیسیون قرار داده اند. این دقیقا خواست جمهوری اسلامی است که توانست با مدیریت هدفمند رسانه ها در چنین شرایط حساسی اپوزیسیون را به جان یکدیگر بیندازد. در نتیجه با ظرافت خاص و نکته بینی دقیق و از زاویه ای دیگر علاوه بر مو, پیچش مو را نیز در این ماجرا باید دید که چگونه یک حرکت خوب
سه ائتلاف
کنگره ملیت‌های ایران فدرال, شورای دمکراسی خواهان ایران, و همبستگی برای آزادی و برابری که شامل اکثر احزاب و سازمانهای اتنیکی یا "ملیت ها" در ایران می باشند در بیانیه ای تند و مشترک علیه سخنرانی اخیر رضا پهلوی موضع گیری کردند.
به جای سرکوب، به فکر التیام زخم شهر نفت‌گران باشید!
پیام هیئت سیاسی- اجرایی سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت)
پس از تهدید سینماگران امضا کننده بیانیه «تفنگت را زمین بگذار»؛ بیش از ۷۰ سینماگر دیگر به امضا کنندگان این بیانیه پیوستند. یک روز پس از تهدید سینماگران امضا کننده بیانیه «تفنگت را زمین بگذار»، محمد رسول‌اف، کارگردان سینما، در اینستاگرام خود خبر داد که بیش از ۷۰ سینماگر به امضا کنندگان این بیانیه پیوسته‌اند.