● میز احزاب

امید ما برای سال پیش رو آن است که جنبش «زن، زندگی، آزادی» با دوام- و قوام‌یابی به دست‌آوردهایی بیشتر نائل آید و در تداوم خود با تحقق خواست تاریخی انقلابیون ترقی‌خواه ایران برای برپایی جمهوری مردمی، آزاد و عدالت‌بنیان به پیروزی قطعی دست یابد.
دوره جدید بولتن کارگری، شماره ۲۵۱ منتشر شد!


ما جمعی از ملی‌گرایان و میهن‌دوستان ایرانی بر خود لازم می‌دانیم نسبت به منشوری که اخیرا توسط جمعی شش نفره تحت عنوان ائتلاف همبستگی منتشر شده است، نکاتی اعتراضی را بنا بر اصول و معیارهای ملی و دیدگاه‌هایمان ارائه نماییم. بدیهی است از صدر تا ذیل  منشور انباشته از نقطه نظراتی است که تضعیف کننده تمامیت ارضی، هویت ملی، یکپارچگی میهنی و حاکمیت ملی است که در ادامه فهرست
انقلاب زن زندگی آزادی کشور ما را وارد دوران تاریخی نوینی کرد که ویژگی آن پژواک پرطنین و سراسری خواست گذر تام وتمام از نظام اهریمنی جمهوری اسلامی و برپایی نظم و ساختاری نوین است. این جنبش انقلابی بر دوش‌های پرتوان جوانان، زنان و مردان ایرانی و قهرمانی‌های بی نظیر آنان تا هم اکنون نیزبه پیروزی‌های مهمی دست یافته است. از جمله این دستاوردها که شوربختانه با از دست دادن جان‌های عزیزی نیز همراه بود ایجاد همبستگی گسترده ملی میان بخش‌ها و گروه‌های اجتماعی گوناگون بود.
۲۸۹ تن از فعالان سیاسی عمدتا خارج ایران در بیانیه‌ای تعهد خود به یک حکومت «جمهوری» در آینده این کشور را اعلام کرده‌اند. این افراد خواستار استقرار «جمهوری ایران» شدند. این کنشگران در ده ماده التزام خود به حقوقی که آنها بنیادین نامیده‌اند اعلام کرده‌اند. آنها این موارد از جمله آزادی و حقوق برابر انسان‌ها، یکپارچکی سرزمینی، استقلال، دموکراسی، جمهوریت و عدالت شدند.
در این نامه به «عفو زندانیان» که در اظهارات قبلی رئیس قوه قضائیه مطرح شده بود، اشاره شده است.در بخشی از این نامه آمده: «با وجود تاکید جنابعالی(رئیس قوه قضائیه) مبنی بر اینکه فقط کسانی که شاکی خصوصی دارند از عفو مستثنا هستند و بقیه شامل عفو خواهند شد، اما دو روزنامه‌نگار داخلی یعنی الهه محمدی و نیلوفر حامدی همچنان بعد از گذشت شش ماه، در بازداشت موقت، بلاتکلیف و در زندان هستند.»
فداییان با هر فکر و عقیده‌ای، از ابتدا تاکنون، در راستای جمهوری‌خواهی کوشیده اند. آنها هم‌چنان به عنوان نیرویی خواهان برقراری عدالت اجتماعی در چارچوب یک جمهوری غیردینی، مردمی و مبتنی بر مردم‌سالاری در جنبش جمهوری‌خواهی میهن ما حضور دارند. پیش‌نویس سند همگامی بر: «تقویت گفتمان جمهوری‌خواهی» و بر «ضرورت افزایش همگرایی و انسجام در صفوف نیروهای جمهوری‌خواه»، «تقویت بلوک جمهوری خواه در اپوزیسیون و ایجاد ثقل نیروهای جمهوری خواه» تأکید دارد.
بيش از ١٠٠ روز از حمله و پرتاب كپسول هاي شيميايي به دبستان و دبيرستان ها و آموزشگاه هاي دختران ميگذرد.
دگرگونی برای ایران فردا
با کمال  مسرت از انتشار منشورهمبستگی و سازماندهی برای آزادی (مهسا)، بی شک اتحاد ما رمز پیروزی مردم و اپوزیسیون برعلیه نظام جمهوری اسلامی است واین اتحاد بر امید و نیروی مبارزان راه آزادی و تمام مردم ایران در مبارزه با دشمن میهن و ملت ما خواهد افزود. ما این حرکت هوشمندانه را در راه پیشبرد اهداف جنبش انقلابی "زن، زندگی،  آزادی" ارزیابی کرده، و پیروزی بر دشمن مشترک را تنها در تعامل و همکاری های نزدیک مبارزاتی جریانات سیاسی ایران میدانیم. بدون شک رژیم جمهوری اسلامی و جریانات واپسگرا از هر گونه اتحاد
پنج حزب و سازمان سياسی: "اتحاد جمهوری خواهان ایران"، "جبهه ملی ايران ـ اروپا"، "حزب چپ ایران (فدائیان خلق)"، "سازمان های جبهه ملی ايران در خارج از کشور" و "همبستگی جمهوری خواهان ایران" بعد از مذاکرات و همکاری چند ساله، اکنون در همراهی با جنبش "زن، زندگی، آزادی" و در پاسخ به ضرورت تغييرات بنيادين سياسی در کشور و در جهت تعمیق همکاری  و همگامی بخشی از نیروهای جمهوریخواه سکولار دمکرات، تصميم به تشکيل "همگامی برای جمهوری سکولار دموکرات در ايران" گرفتند. آغاز به فعاليت "همگامی» اقدامی در جهت ایجاد، گس
همان زنانی که مردان عمری آنان را به بهانه‌ی احساسی بودن از صحنه‌ی سیاست حذف کرده‌اند، امروز با همان احساسی که نشان دهنده‌ی حساسیت بالا، ریزبینی، توجه به جزئیات و درک شرایطانسانی است به صحنه آمده‌اند و نیل آن را دارند که با مشارکت برابر در «تمامی صحنه‌ها» از جمله «پذیرش مسئولیت سیاسی حداقل ۵۰درصدی» با استفاده از ابزار احساس، عقل و درایت و نگاه برابر، به پیاده‌سازی ارگانیک اعلامیه حقوق بشر پرداخته و دموکراسی را به سرزمینمان مژده دهند.
کار مشترک گروه کار زنان، سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت) به‌مناسبت ۸ مارس روز جهانی زن با تشکیلات دمکراتیک زنان ایران.
با گسترش جنبش "زن، زندگی، آزادی" به بسیاری از عرصه‌های اجتماعی و سیاسی، و ناممکن بودن سرکوب آن توسط گشت ارشاد، حکومت تغییر رفتارهای تاکتیکی برای کنترل و سرکوب جنبش داده و مسئولان آن مدعی شدند که قوانین مربوط به حجاب اجباری مورد بازنگری قرار می‌گیرد، و بارها از ضرورت تغییر وضعیت گشت ارشاد و«مجاهدت هوشمندانه» در بارهٔ حجاب صحبت کرده‌اند. پیش‌نویس لایحهٔ تعزیرات نشان داد که بازنگری مورد نظر در جهت بهروز کردن سرکوب سیستماتیک، بسط و تعمیق آن به شیوه‌های جدید بوده، و نه به رسمیت شناختن حق انتخاب نوع پ
انجمن اتحاد برای آغازی نو
پيمان همکاری شورای مديريت گذار، حزب مشروطه )ليبرال دمکرات( و شورای ملی تصميم گام بلند ديگری در همراهی و همکاری نيروهای دمکرات برای آزادی ايران و ايرانيان است. "انجمن اتحاد برای آغازی نو" با ابراز خشنودی، از اين همپيمانی پشتيبانی می کند.
جمهوری جنایتکار اسلامی ازهمان روزهای اول تولد منحوس خود به اشکال مختلف، در حذف زنان تلاش بسیاری داشت. موجودیت زن را فقط در پستوها برای فرزندآوری و پاسخ به امیال جنسی مردان می‌دانست و جزاین برای زنان هیچ ارزش و جایگاه انسانی قائل نبود.
حاکمانی که نه می‌‌خواهند و نه می‌توانند حافظ جان‌ومال شهروندان کشوری باشند که بر ارکان قدرت آن نشسته‌اند، به جای هرگونه پاسخ‌گویی، سردرگم‌اند، دست به فریب و ریا می‌زنند و حتی نیروهای سرکوب را برای مقابله با خانواده‌های دانش‌آموزان روانه می‌کنند.
صدای زنان سوسیال دمکرات ایران
زنان ایران با شعار زن ، زندگی ، آزادی به مبارزه با رژیم حاکم ایران، رژیمی که ضدیت خود را با زنان و زیر پا گذاشتن حق و حقوق آنان در طول چهل و اندی سال نشان داده است، پرداختند و بدین گونه جانی تازه به مبارزات تاریخی زنان دمیدند.
ا نگرانی عمیق نسبت به عواقب این تبهکاری بر سلامت فرزندان مردم، ارتکاب آن را شدیداً محکوم و اعلام می‌کنیم حکومت مسئول تأمین و تضمین سلامتی فرزندان مردم است. هر قصوری در این امر از سوی مردم بخشوده نخواهد شد. در عین حال، از تمامی شخصیت‌ها و نهادهای مردمی می‌خواهیم تا به پشتیبانی از خانواده‌های دانش‌آموزان که با نگرانی بسیار برای جان فرزندان خود به اشکال مختلف در صحنه حضور دارند، به میدان آمده و در رویارویی با تهدیدات خطرناک علیه کودکان و نوجوانان این سرزمین و علیه ناامن کردن محیط آموزشی برای دختران
در این تبریک آمده است: "مجاهدین خلق ایران اتحاد دو بخش حزب کومله کردستان ایران را با شعار مردم و پیشمرگان دلاور «از کردستان تا تهران جانم فدای ایران» تبریک می‌گوید و بر اساس مرزبندی ملی و تاریخی ایرانیان «نه شاه-نه شیخ» در مبارزه متحد خلق برای سرنگونی فاشیسم دینی و برپایی جمهوری دمکراتیک و اعادهٔ حقوق ملیت‌های ایران، برای آنها آرزوی موفقیت می‌کند".
ما از اعتراض هم‌میهنان بازنشسته نسبت به عیدی ناچیز، عدم تناسب بین حقوق و تورم موجود، عدم دریافت ۲۵ درصد همسان‌سازی سال ۱۳۹۹، عدم انجام همسان‌سازی سال ۱۴۰۱، پولی شدن داروها در بیمارستان‌های ملکی، خصوصی‌سازی بانک رفاه کارگران، عدم پرداخت بدهی دولت به سازمان تأمین اجتماعی و از مطالبهٔ اساسی و برحقّ آنان مبنی بر توجه به نیازهای بنیادی معیشتی بازنشستگان و تأمین و تضمین آن پشتیبانی می‌کنیم.
نیک می‌دانیم این دو مفهوم یاد شده در طی تاریخ تشکیل دولت-ملت ایران به ابزاری برای سرکوب و در خفقان نگه داشتن جامعه موزائیکی ایران به کار گرفته
ما شرکت کنندگان در این ائتلاف قصد داریم با ایجاد یک ساختار مناسب، بستر لازم برای همکاری وسیع همه نیروهای مختلف را که می توانند به پیروزی انقلاب زن- زندگی- آزادی کمک کنند، فراهم نماییم.
ما خواسته های مندرج در این منشور۱۲ ماده ای را ، خواست هائی در راستای شعار زن زندگی آزادی و حداقل حقوق شهروندی و وجود یک رفاه نسبی در جامعه می دانیم
روز ۲۱ فوریه برابر با سوم اسفند ماه، به پیشنهاد کشور بنگلادش در سال ۱۹۹۹ از طرف یونسکو بعنوان روز جهانی زبان مادری نامگذاری شد. رئیس یونسکو زبان را روح و سرشت آدمی می داند. زبان یکی از عوامل اصلی تشکیل دهنده هویت انسانی است
از سوی دیگر، اخبار رسیده حاکی از آن است که در بسیاری از موارد آزادی زندانیان به شرط دادن تعهدنامه و وثیقه‌های سنگین بوده است. مافیای قدرت برای ایجاد رعب و وحشت و نگرانی تعهدنامه از کسانی می‌گیرد که در هیچ دادگاهی محکوم به ارتکاب جرمی نشده‌اند؛ تعهدنامه‌ای که می‌خواهند در دستگیری احتمالی بعدی از آن به عنوان مبنای تشخیص جرم استفاده کنند.
ما هیچ تمایل نداریم به ادعاهای میهمان دیگر شما بپردازیم. چرا که آن‌قدر اسناد و شاهدان زندهٔ قربانی شکنجه‌های ساواک که ثابتی از مسئولان بلندپایهٔ آن بود، فراوان هستند که خود بهترین گواه صحت و سقم بررسی این ادعاها و نشانگر آن است که حافظهٔ تاریخی را به این سادگی‌ها نمی‌توان زدود.
ما راستاهای منشور منتشره توسط ۲۰ تشکل اجتماعی را مثبت ارزیابی می‌کنیم و بر این باوریم که ترسیم خطوط و اهداف جنبش انقلابی «زن، زندگی، آزادی» و مدیریت ثمربخش آن تنها از طریق گسترش و تعمیق این درهم‌تنیدگی و هم‌اندیشی تشکل‌های مدنی و صنفی داخل کشور پیرامون مضامین مورد نظر قابل تحقق است.
در چند هفته گذشته، فضای مجازی و رسانه‌ای مملو از گفتگو در باره نزدیکی افراد در قالب توییتهای مشترک و یا آنچه که از آن بعنوان ائتلاف
جمعیت سوسیال دموکراسی برای ایران برزار می‌کند:
سخنرانی - پرسش و پاسخ
نقش مبارزات مردم بلوچستان در جنبش انقلابی زن، زندگی، آزادی
چالش‌ها و چشم‌اندازها
سخنرانی رحیم بندویی عضو شورای مرکزی حزب مردم بلوچستان
فرارسیدن ۲۲ بهمن ۱۴۰۱، سال‌گرد انقلاب بهمن امسال موقعیت و دورنمایی متفاوت با سال‌های پیشین دارد. روند تحولات تاکنونی کشور نشان‌گر آن است که اعتراضات و تلاطمات اجتماعی و سیاسی ظرفیت‌ها، امکانات و چشم‌انداز کاملاً متفاوتی را فراهم کرده و جامعه آبستن تغییرات وتحولات تعیین‌کننده‌ای است. به بیانی دیگر، شاید بتوان ادعا کرد که زمینۀ به ثمر نشستن اهداف آزادی‌خواهانه و عدالت‌جویانۀ انقلاب بهمن ۵۷، چهل‌‌وچهار سال پس از وقوع آن فراهم‌تر از پیش است.
در این راستا سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت) امیدوار است در چشم‌اندازهای پیش رو سیر مناسبات و هم‌گرایی میان نیروهای فدایی، و نیز بین ما و سایر نیروهای چپ و نیروهای مدافع سوسیالیسم و مردم‌سالاری، گسترش یابد و به ترازهای بالاتر فراروید.
سازمان ما مبتنی بر برنامهٔ خود و نیز سند چارچوب سیاست‌گذاری‌ مصوب کنگرهٔ نوزدهم، به روشنی در راه گذار از جمهوری اسلامی و «تحقق جمهوری عرفیِ غیردینی و متعهّد به مجموعهٔ مبانی حقوق بشر و اصول دموکراسی و مبتنی بر اراده و آرای آزاد، برابرحقوق و دموکراتیک مردم میهن‌مان مبارزه می‌کند و قاطعانه مخالف حکومت‌های غیرانتخابی، دینی، موروثی و ایدئولوژیک است.»
هیئت سیاسی – اجرایی سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت) به نمایندگی و از سوی همهٔ اعضاء، هواداران و نیروهای سازمان، با مردم زلزله‌زدهٔ خوی اعلام هم‌دردی می‌کند. ما با سوگواری در غم از دست دادن هم‌میهنانمان در این فاجعهٔ طبیعی، با بازماندگان قربانیان زلزله هم‌دردیم و برای مصدومان پرشمار آن آرزوی مداوا و بهبودی سریع داریم.
سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت)، این حملات نظامی را تجاوز به کشور ایران و ضدیت با ملت ایران ارزیابی و آن را به شدت محکوم می‌کند. باور ما این است که همۀ ایرانی‌های میهن‌دوست با ما در محکومیت این نوع حملات هم‌صدا و هم‌نظرند.
بیش از چهار ماه از آغاز جنبش فراگیر مردم ایران بر علیه حکومت جمهوری اسلامی در راستای احقاق حقوق تمامی آحاد مردم ایران بویژه زنان می گذرد. در این روزها مردم ایران زمین؛ بیشترین سختی ها از کشتار و زندان فرزندان شان تا از دست دادن چشم و سر و دست، در کف خیابانهای ایران در این مسیر بهای گزافی برای آزادی پرداخته اند.
این سرکوب ها در شرایطی است که بواسطه حکومت اشغالگر جمهوری اسلامی عمدا نه فقط با فشارهای اقتصادی گوناگون بلکه با آسیب زدن به زیرساخت های کشور؛ امکانات سوخت و هوای پاکیزه، حداقل های زیستی ر