میهن تی وی یا بیست و سی برون مرزی !

برنامه های تلویزیونی آقای بهبهانی، این روزها با به سخره گرفتن و تعبیرهای بسیار عوامانه از گروهها و اشخاص فعال در عرصه اپوزیسیون جمهوری اسلامی و همچنین حملات مستقیم به آنها توام شده است ، که حال آگاهانه یا نا آگاهانه از سوی ایشان به صورتی مطرح می شود که بسیار از فاکتورهای مورد لزوم یک برنامه ساز یا ژورنالیست حرفه ای مورد ادعای خودشان بدور است. پاسخ دهی به این تهمت زدنها و تضاد گویی ها در مورد سایر گروهها و اشخاص را به خود این افراد واگذار می کنم، چرا که نه من نمایندگی آنها را دارم و نه...

برنامه های تلویزیونی آقای بهبهانی، این روزها با به سخره گرفتن و تعبیرهای بسیار عوامانه از گروهها و اشخاص فعال در عرصه اپوزیسیون جمهوری اسلامی و همچنین حملات مستقیم به آنها توام شده است ، که حال آگاهانه یا نا آگاهانه از سوی ایشان به صورتی مطرح می شود که بسیار از فاکتورهای مورد لزوم یک برنامه ساز یا ژورنالیست حرفه ای مورد ادعای خودشان بدور است. پاسخ دهی به این تهمت زدنها و تضاد گویی ها در مورد سایر گروهها و اشخاص را به خود این افراد واگذار می کنم، چرا که نه من نمایندگی آنها را دارم و نه اینکه می توانم از آنها آنگونه که شایسته است ،دفاع کنم.

ولیکن پاسخ به مطالب نادرست گفته شده در مورد اینجانب که با نام و بطور روشن بیان شد را حق فردی و انسانی خود می دانم. شایان ذکر است که قبلا طی ایمیلی از آقای بهبهانی بعنوان صاحب امتیاز و برنامه ساز و مجری و همه کاره این تلویزیون خواستم تا طبق قانون رسانه ها در برنامه شان به من وقت دهند تا پاسخ صحبتهای نادرستشان را در مورد خودم بیان کنم ،که متاسفانه تا به امروز این مهم صورت نپذیرفته است وضمن اینکه حق پیگیری قانونی موضوع را برای خود محفوظ می دانم ؛ لازم دیدم  این نوشته را بصورت عمومی  منتشر کنم  تا پاسخی باشد به سخنان اشتباه ، مغرضانه و اهانت گونه ایشان و همچنین آگاهی دهی به سایر هموطنان عزیز که موضوعات مطرح شده برای آنها ایجاد شبهه و ابهام نکند.

آقای بهبهانی  ، ما اهل فکر و قلم هستیم و مخاطبانمان کسانی هستند که به دنبال نوشته ها و مطالب هستند و با بلوغ سیاسی که متاسفانه در شما نمی بینم ،مطالب را دنبال می کنند. زمان نشان خواهد داد که در پشت این سخنها و انگ زدنها و اینهمه سنگ اندازیها در برابر یک حرکت ملی ،چه افکاری و چه دسیسه هایی و چه افرادی نقش داشتند .!.

سعید بهبهانی در قسمتی از برنامه با اشاره به مصاحبه من در بدو خروج از کشور با تلویزیون ایشان که به خواسته شخص بهبهانی و برای آگاهی از اوضاع درون کشور بود، اذعان داشت که این مصاحبه برای کمک به پرونده پناهندگی من بوده و افرادی مثل من به دنبال سعادت و خوشبختی در خارج از کشور هستیم!.

جناب بهبهانی این برای چندمین بار است که این سخن نادرست را مطرح می کنید،خود شما به واسطه یکی از دوستان مشترکمان(س-م )،که اگر لازم باشد از ایشان هم خواهیم خواست که گواه صحبتهای من باشند،از من خواستید تا در برنامه تان باشم و از آنجایی که جدیدا از ایران خارج شده بودم و آگاه به مسائل داخل بودم ،در این مورد صحبت شود. متاسفم از اینکه از حضور من در برنامه تلویزیونی تان سو استفاده کردید تا امروز به نوعی از این حضور به نفع خود و دروغ پردازیها استفاده کنید .!.

اینکه بیان کردید که من و افرادی مثل من به دنبال سعادت و خوشبختی به خارج از کشور آمده ایم،به صراحت به شما و افرادی امثال شما که سالهاست در خارج از کشور خوش نشین شده اید بگویم، اگر سعادت و خوشبختی این است که شما ساخته اید ،نمی خواهم صد سال دیگر هم به آن برسم!

جناب بهبهانی ،آن زمانی که من و هموطنانی مانند من،در سلولهای انفرادی رژیم ،روزها و شبها را طی می کردیم و پاسخگوی توهینها و تهمت ها و سخره گیری بازجویان بودیم،فکر نمی کردیم که روزی برسد که مجبور باشیم به توهینها و تهمت ها و سخره گیری مدعیان مخالفت با این رژیم هم پاسخ بگوییم!.

نترسید نیامده ایم جای شما ها را در این محیط سراسر دروغ و تهمت اپوزیسیون نماها تنگ کنیم.بلکه آمده ایم تا بگوییم ما مردم ایران هستیم،ما سخنگویان آنان هستیم ،نه شماهایی که بیشتر از نصف عمرتان را در خارج از جامعه ایران بودید و چشمهایتان،به افتخار دیدن کودکان خیابانی سر چهارراهها و گرسنگان در جستجوی سطل زباله ها و دختران کم سن و سال خودفروش ، نائل نیامده است!. نه شمایی که افتخار یادگیری الف با را در پناهگاه مدارس وزیر بمباران هواپیماهای دشمن نداشتید! نه شمایی که به جز خود هیچکس دیگری را مردم ایران نمی دانید!

جناب بهبهانی خارجی که شما ساخته اید به درد من و امثال من که دغدغه ایران و آزادی وطن داریم نمی خورد.پیشکش خودتان.

جناب بهبهانی ،یک برنامه ساز تلویزیونی،بایستی قبل از صحبت کردن در مورد یک شخص و یا گروه و یا هر موضوع دیگری ،شناخت و احاطه کامل به موضوع را داشته باشد. حال ناقص گویی یا اطلاعات کم را می توان به زعم نداشتن وقت برای جستجوی منابع کافی اطلاعات دانست.ولیکن صحبت کاملا مغایر و دادن اطلاعات غلط در یک رسانه عمومی ،در درجه اول مخاطب را به این نتیجه سوق می دهد که احتمالا برنامه ساز در تمامی موارد و برنامه ها اینگونه عمل می کند و بدون اینکه کمترین وقت را در مورد جمع آوری اطلاعات در موضوع مورد بحث،صرف کند، آگاهانه و یا نا آگاهانه و دانسته و ندانسته در مورد مطلبی ،به نادرستی صحبت می کند.

شما اگر یک زحمتی به خود می دادید ومطالب در مورد همایون نادری فر را در اینترنت جستجومی کردید مطمئنا اینگونه در مورد من دچار اشتباه نمی شدید و نه من را مشارکتی معرفی می کردید! و نه جدایی خواه !.البته اگر غرض و هدفی در کار شما نبوده باشد !

در نهایت نیازی به پاسخگویی به اعمال و رفتار ناشایست شما به عنوان یک برنامه ساز تلویزیونی نمی دیدم ،ولیکن وظیفه انسانی خود دیدم ،که حداقل شاید بتوانم شما را متوجه اشتباهات بکنم و شاید از دامی که در آن گرفتار شده اید ،برهانم !

در آخر توصیه ای به شما و افراد سالخورده در شرایط شما دارم و آن اینکه ،جامعه شناسان و روانشناسان ،یک چیزی می دانند که سنی را برای بازنشستگی در کارهای اجرایی تعیین کرده اند. چقدر خوب است که بزرگان و سالخوردگان ما ،اگر عشق وطن دارند، خود را ملزم به باور جوانان کنند و بیشتر به عنوان راهنما در کنار آنان باشند و این را بدانند که هر گونه اشتباه از سوی آنان، چه گفتاری و چه کرداری، دیگرتوجیه پذیر نیست.

جمله زیبایی را درتارنمای تلویزیون میهن که متعلق به شماست دیدم با این مضمون : ((میهن پرستی زیباست،خاک ما زندگی ماست. ما ناخواسته ترک وطن کرده ایم، با هم باشیم و به هم احترام بگذاریم)) جناب بهبهانی امیدوارم خودتان در مرحله اول این جمله را همواره در برابر دیدگاه خود داشته باشید و به آن باورمند باشید و به آن عمل کنید ؛ هر چند که مطمئنم ، فراموش کرده اید چنین جمله ای را در تارنمای خود قرار داده اید!!

پاینده ایران یکپارچه و ملت یگانه ایران

با سپاس

همایون نادری فر

14/9/2012

 

ایمیل نویسنده: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
منهم با شما موافقم این جناب بهبهانی معلوم نیست بدنبال چیست؟ شخصا هم یک تجربه خیلی بدی از ایشان دارم . چند سال پیش در یک جلسه عمومی صحبتی در باره ضرورت همگامی و اتحاد عمل نیروهای دمکراسی خواه کرده بودم . شب که امد م ،خانه ؛ با تعجب مشاهده کردم ایشان سخنان اینجانب را کاملا تعریف کرده و ادعا کرده بود که بنده سلطنت طلب هستم . چند روز بعد که تصادفی ایشان را در خیابان دیدم بهش اعتراض کردم « آخه مرد حسابی من که سلطنت طلب نیستم ...چی بود در باره من گفتی ؟!» با خند ه پاسخ داد که خوب مسئله ای نیست بیا تو استودیو با هات مصاحبه کنم و این موضع را تکذیب کن .....معلوم شد هدف ایشان مصاحبه است .موضوع ، راست و دروغ برایشان اهمیت ندارد....ازآن زمان کار هایش را دنبال می کنم ...ببینم واقعا این همه تلاش بخاطر چیست ؟ .آری ابشان برایم همچنان یک علامت سئوال باقی مانده است . .....